جدید:صحبت های نفرات برتر کنکور ارشد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
عزیزم من خودم کرجم این تهران تهران و امکاناتی که میگی‌ هست ولی‌ همه ازش استفاده نمیکنن من خودم سال اول که پارسه رفتم ( البته تو اکثر شهرستان‌ها هم هست) به شدت پشیمونم که جزوهاشو خوندم .... سال دوم هیچ کلاسی نرفتم فیلمای دکتر صدیق رو نگاه کردم و کتاب‌های احسان طایفه،،،+ یه سری عکس تو سایت‌های مختلف بود موسسات هم که کلا وقت تلف کردنه همه میدونن واسه سراسری جزوه مزوه به درد نمی‌خوره باید خود منابع رو بخونی‌.... در عمل اسم امکانات واسه ما میمونه و اسم تلاش واسه شهرستانیا ....الانم که اینترنت هست واقعا گفتن اینکه واسه ما تهیه جزوات کلاسها سخته جزو تنبلی اون شخص به حساب میاد دنبالش باش‌ه به راحتی‌ هر جای ایران باشه می‌تونه پیدا کنه.استادای اسکیس هم که ماشالا مرتباً مسافرت می‌کنن به شهرستان ها

با شما موافقم، مخصوصا برای ارشد که کلا دیگه مربوط می شه به تلاش اینا...ولی ایشون در مورد کنکور "کارشناسی" گفتن در حق شون ظلم شده به خاطر سهمیه ی بومی...منم توضیح دادم که -چه با امکانات و چه بی امکانات- به هر حال تو تهران سطح رتبه ها بالاست و یکی که مثلا میانگین نمره هاش می شه 50، رتبه ش بین بچه های تهران خیلی بدتر از کسی می شه که مثلا تو اردبیل میانگین نمره هاش شده 40 یا حتی 30! یعنی اگه سهمیه 100% بومی هم باشه واسه تهران بازم خیلی ها با وضعیت نمره ی بهتر ممکنه اصلا قبول نشن و خیلی ها تو شهرای دیگه با نمره های بدتر قبول بشن... باز با حرف شما هم خیلی خیلی موافقم مطمئنا تو تهران "همه" نمی رن حداقل 10-20 ملیون واسه کنکور خرج کنن ولی تعداد اونایی که این کارو می کنن (حداقل تو دوره ی کارشناسی) اون قدری هست که بتونن دانشگاهای تهرانو پر کنن و من منظورم این بود که اگر هم ظلمی در حق شما می شه بیشتر به خاطر اوناست نه به خاطر سهمیه ی بومی، یعنی اگه کسی تو تهران هست و می خواد تو شهر خودشم بخونه باید طوری بخونه که بتونه با اونا رقابت کنه نه اینکه خودشو با بچه های شهرستان مقایسه کنه!
در مورد جزوه هم باز موافقم که تهرانو غیرتهران نداره، دانشگاهای مادر و اونایی که می تونن طراح سوال باشن، کلا جزوه های اصلی رو (اونایی که واقعا قراره به درد بخوره) اصلا بیرون نمی دن و دیگه فرقی نداره تو تهرانی باشی یا شهرستانی، مثلا همون جریان اسکیس امسال که می گفتن آقای طایفه به شاگرداش موضوع رو قبلا گفته، خب بقیه ی بچه های تهران اصلا از این جریان خبر نداشتن تا روز اسکیس...حالا بعضی وقتا ممکنه یکی از دانشجوهای اونجا پیدا شه که بخواد کار خیر کنه جزوه شو تو نت پخش کنه و اونم دیگه به قول شما شرایط برای همه (البته به جز دانشجوهای همون دانشگاها) مساویه!
راستی پارسه اینا هم که فرمودین برای همه جا یه برنامه ست -به قول خودتون- و دیگه آدم هر جا باشه باید خودش به این نتیجه برسه که همه ش کلاهبرداریه!

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
1 سوال داشتم از دوستانی که رتبه های خوبی آوردن که البته شاید یه کم از بحث کنکور خارج باشه ، می خواستم بدونم اونایی که درس شون خوبه و کنکور رتبه های خوبی میارن تو کارای عملی سطح شون چه طوره؟! راستش من از روی عملکرد سال بالائی هامون احساس می کنم آدم باید بین کنکور ارشد (اسکیس و تئوری خوندن) و فعالیت های عملی (مثل طراحی و کار کردن با نرم افزارها به طور حرفه ای و ...) باید یکی رو انتخاب کنه و نمی شه همزمان تو هر دو قوی بود..توی تاپیک هم که دقت می کنم می بینم یه عده از کابرا فقط تو بخشای مربوط به نرم افزارها فعالن و یه عده فقط تو تاپیکای مربوط به کنکور ..برای همین می خوام از نفرات برتری که اینجا هستن این سوالمو بپرسم، شما فقط درس خوندین و کنکور رتبه آوردین یا بقیه ی کارا رو هم خوب بلدین و اینکه اصلا این دو تا موضوع (کار عملی و مطالب تئوری خوندن) به همدیگه کمک می کنن یا نه؟! خیییلی ممنون می شم اگه اینم جواب بدین :w27:

mehmari

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز،
حرفهای رتبه های عزیز رو خوندم... خیلی جالب بود!
فقط در مورد بحث تهران و شهرستانی بودن عرضی داشتم.
بچه های تهران دسترسی به کلاس هایی رو دارن که ما تو شهر خودمون نداریم درست، اما مستلزم زحمت خودشون هم هستند. به این معنا که هم دسترسی دارن به کلاسها و هم باید رتبه ی بهتری بیارن تا تو شهر خودشون بخونن!
بحث من اینه که زمان و نوع خوندن رو خودمون تعریف می کنیم. برای مثال مطمئن باشین که هیچ سوال کنکوری ای از جایی نیومده که دانشجوی شهرستانی نتونه دسترسی داشته باشه! دسترسی دانشجوی شهرستانی فقط مستلزم زمان و انرژی اضافست تا به جای چکیده های اساتید طراح کنکور کتاب مربوطه رو مطالعه کنه.
در عین اینکه جزوات و کلاس های مختصر هیچگاه تضمین کننده ی قبولی نیستن گرچه به حتم تاپیر مثبت دارن!مثلا جزوات دکتر غیابکلو واقعا مفیده در حد چند صفحه، اما تموم حرفهاشون تو کتابشون هست و بیشتر و گسترده تر.اینارو بخاطر این حرفم گفتم که زمان رو ما خودمون تعریف کردیم... زمان انسانها با هم متقاوته و مربوط میشه به جهان بینیشون (دکتر مطهری)
میدونم همتون با تمام وجود احساس کردین که همه چیز شدنیه تو هر سختی که باشی...
از دید بعدی اگر سطح علمی دانشگاه ها و اساتید رو موثر بر آزمون ها بدونیم تا حدودی درسته که تسهیل کننده ی راه مطالعه و روش آزمون ها و منابع هست درسته! اما اساتیدی هستند که معتقدند: بزرگی در گمنامیت است. پس به صورت صرف نمیتونیم بگیم که: اساتید و دانشگاه های تهران > اساتید و دانشگاه های شهرستان
تو همین محقق برای دروس معماری خودمون چند کتاب ظاهرا بی ربط (مانند زبان شناسی) در عین نهایت ارتباط تنگاتنگی به درس مربوط اضافه شده که تو دانشگاه های درجه بالاتر وجود نداره. خدایی نکرده قصدم تحقیر یا تعریف یا جانب داری نیست. قصدم اینه که ظواهر عام پسند پشتش حرفهایی نهفتست. به وقت های تلف شده فکر کنیم مطمئن باشیم آینده هم پر خواهد بود همین وقت ها اگر به جای اصلیات به فرعیات بپردازیم.
و در آخر میفهمیم که برخی جریان هایی مانند شهرستانی بودن و پایتختی بودن اپسیلونی نیست در میان تلاشمون
........

آخرین ویرایش:

sanam jun

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز،
حرفهای رتبه های عزیز رو خوندم... خیلی جالب بود!
فقط در مورد بحث تهران و شهرستانی بودن عرضی داشتم.
بچه های تهران دسترسی به کلاس هایی رو دارن که ما تو شهر خودمون نداریم درست، اما مستلزم زحمت خودشون هم هستند. به این معنا که هم دسترسی دارن به کلاسها و هم باید رتبه ی بهتری بیارن تا تو شهر خودشون بخونن!
بحث من اینه که زمان و نوع خوندن رو خودمون تعریف می کنیم. برای مثال مطمئن باشین که هیچ سوال کنکوری ای از جایی نیومده که دانشجوی شهرستانی نتونه دسترسی داشته باشه! دسترسی دانشجوی شهرستانی فقط مستلزم زمان و انرژی اضافست تا به جای چکیده های اساتید طراح کنکور کتاب مربوطه رو مطالعه کنه.
در عین اینکه جزوات و کلاس های مختصر هیچگاه تضمین کننده ی قبولی نیستن گرچه به حتم تاپیر مثبت دارن!مثلا جزوات دکتر غیابکلو واقعا مفیده در حد چند صفحه، اما تموم حرفهاشون تو کتابشون هست و بیشتر و گسترده تر.اینارو بخاطر این حرفم گفتم که زمان رو ما خودمون تعریف کردیم... زمان انسانها با هم متقاوته و مربوط میشه به جهان بینیشون (دکتر مطهری)
میدونم همتون با تمام وجود احساس کردین که همه چیز شدنیه تو هر سختی که باشی...
از دید بعدی اگر سطح علمی دانشگاه ها و اساتید رو موثر بر آزمون ها بدونیم تا حدودی درسته که تسهیل کننده ی راه مطالعه و روش آزمون ها و منابع هست درسته! اما اساتیدی هستند که معتقدند: بزرگی در گمنامیت است. پس به صورت صرف نمیتونیم بگیم که: اساتید و دانشگاه های تهران > اساتید و دانشگاه های شهرستان
تو همین محقق برای دروس معماری خودمون چند کتاب ظاهرا بی ربط (مانند زبان شناسی) در عین نهایت ارتباط تنگاتنگی به درس مربوط اضافه شده که تو دانشگاه های درجه بالاتر وجود نداره. خدایی نکرده قصدم تحقیر یا تعریف یا جانب داری نیست. قصدم اینه که ظواهر عام پسند پشتش حرفهایی نهفتست. به وقت های تلف شده فکر کنیم مطمئن باشیم آینده هم پر خواهد بود همین وقت ها اگر به جای اصلیات به فرعیاتبپردازیم.
و در آخر میفهمیم که برخی جریان هایی مانند شهرستانی بودن و پایتختی بودن اپسیلونی نیست در میان تلاشمون
........

عالی بود خیلی خوب فرمودین. به امید موفقیت همگی!

leila.90

عضو جدید
رتبه یک امسال هم در رشته معماری هم در رشته منظر من دیدمش و ازش درصد هاشو پرسیدم
زبان 65% دروس فنی 45% تاریخ 83% منظر 36% گفته از پاییز شروع کرده.......

qazal.

عضو جدید

میشه بگی کجا دیدی دوستم؟ امکان اینکه دعوتش کنی اینجا هست؟ یا حتی اینکه بشه جایی ببینمش و سوال هامو ازش بپرسم هست؟

qazal.

عضو جدید
راستی درک رو ننوشتین چند درصد زده

leila.90

عضو جدید
مگه تو دوتاشم میشه رتبه 1 آورد؟

میشه بگی کجا دیدی دوستم؟ امکان اینکه دعوتش کنی اینجا هست؟ یا حتی اینکه بشه جایی ببینمش و سوال هامو ازش بپرسم هست؟

راستی درک رو ننوشتین چند درصد زده

آره میشه بالاترین درصد رو تو منظر هم آورده دیگه! سهمیه بندی که نیست یکی چون رتبه یک شده تو باقی گرایش ها نتونه یک بشه ..... من تو ایوانخانه دیدمش اونجا بهم مشاوره داد خودش اصلا هیچ کلاسی نرفته و اعتقادی هم به کلاس نداره گفت وقت گیره ..... درصد درکش یادم نی ایندفعه ازش میپرسم
اگه سوال خاصی هم دارید بگید که بپرسم

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره میشه بالاترین درصد رو تو منظر هم آورده دیگه! سهمیه بندی که نیست یکی چون رتبه یک شده تو باقی گرایش ها نتونه یک بشه ..... من تو ایوانخانه دیدمش اونجا بهم مشاوره داد خودش اصلا هیچ کلاسی نرفته و اعتقادی هم به کلاس نداره گفت وقت گیره ..... درصد درکش یادم نی ایندفعه ازش میپرسم
اگه سوال خاصی هم دارید بگید که بپرسم

لطف ازش بپرسید اسکیسش در چه حدی بوده ؟

fereshte1111

عضو جدید
لطفا لیلا جون بپرس چیا خونده؟ رو کدوم درس تمرکز کرده بیشتر؟ نکته های موفقیت ارشد چیه؟ با این که قاعدتا نکات ساده ای باید باشه . و قبل از خوندن اینکه رو درسی تسلط داشته؟؟؟ مرسی عزیز

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا