تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

امیر 1224

عضو جدید
سلام دوستان
آیا نرم افزاری برای سیستم تهویه خودرو وجود دارد؟
اگر وجود ندارد آیا نرم افزاری هست که بتوان تجهیزات سرمایشی و یا گرمایشی (مثل اواپراتور-کندانسور و ...) را جداگانه محاسبه کرد؟
در مورد نرم افزار ویژه در این مورد اطلاعی ندارم ولی در کلی اگر بخواهی به صورت ترمودینامیکی و یا سیستمی تحلیلشون کنی نرم افزار EES و حتی متلب و اگر می خواهی به صورت اختصاصی بررسی کنی و یک تجهیز را به صورت دقیق بررسی کنی باید بری سراغ CFD و نرم افزارهایی مثل فلوئنت

امیر 1224

عضو جدید
بنطرم بهتریتن گزینه فلوئنت هستش

البته فلوئنت نرم افزار حجم محدوده و نه المان محدود ولی جدا از این بحث این نرم افزار قابلیت این کار را داره.
نرم افزار کامسول که المان محدوده هم این کار را میتونه انجام بده

AYAZ M

عضو جدید
با سلام به همه دوستان. آیا کسی هست که با نرم افزار کامسول کار کرده باشه؟ بهم کمک کنه. تمام حقش هم محفوظه. هندسه مساله و شرایط مرزی بسیار ساده هست اما ولیدیت نمی شود. اگر کسی هست به من ایمیل بده : ayaz.mohammadi63@gmail.com
با تشکر.

nastranl

عضو جدید
سلام به همگی
من برای پیدا کردن "مرکز ضربه" پاندول نیاز به یک نرم افزار دارم، کسی میتونه بهم نرم افزار معرفی کنه؟ خیلی نرم افزارها رو بررسی کردم، محاسبه "مرکز جرم" رو با طراحی 3d انجام میدن ولی "مرکز ضربه" رو نه؟ لطفا کمکم کنین، حسابی کارم گیره

امیر 1224

عضو جدید
سلام به همگی
من برای پیدا کردن "مرکز ضربه" پاندول نیاز به یک نرم افزار دارم، کسی میتونه بهم نرم افزار معرفی کنه؟ خیلی نرم افزارها رو بررسی کردم، محاسبه "مرکز جرم" رو با طراحی 3d انجام میدن ولی "مرکز ضربه" رو نه؟ لطفا کمکم کنین، حسابی کارم گیره

تعریف ریاضی مرکز ضربه چیه؟ اگه این تعریف رو داشته باشی می تونی توی نرم افزارهای مختلف مثل Solidworks فرمولش رو تعریف کنی و محاسبش کنی

3252982

کاربر فعال
سلام کسی یه مدل سازی ساده شبکه تو پایپ فلو ویا ایپانت نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hjpm

عضو جدید
سلام
ببخشید من شدیدا ترجمه متون هفته 11 تا 25 رو لازم دارم
ممنون میشم کسی کمکم کنه
اگه به کتاب ترجمه دسترسی دارین یا خودتون ترجمه کردین لطفا به اشتراک بذارین تا منم استفاده کنم

122344

عضو جدید
1.jpgبا سلام، لطفاً در مورد اشکال زیر، مرا راهنمایی کنیدUntitled.jpg

آخرین ویرایش:

m.sabri

عضو جدید
سلام
میشه یک ماده در سایز میکرو رو در نرم افزار آباکوس شبیه سازی کرد یا ن؟

john zink

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی فیلم آموزشی در خصوص نحوه ترسیم فنر و بلبرینگ توی محیط کتیا داره؟
ممنونم