تالارستان تست و تعمیر

mostaf-ns

عضو جدید
سلام،
به خدا شرمندم ولی دارم از همون نرم افزار استفاده میکنم ولی بازم ایراد داره. اگه میتونین لطفا"به mail بفرستید. راستش خیلی دوست دارم اون مطالب رو بخونم ولی هر کاری میکنم نمیشه. به هر حال به خاطر همه چیز ممنون:gol:
چشم . لطفا میلتو بهم بده.
تا آخر شب دوباره آپلودش می کنم....

mostaf-ns

عضو جدید
یعنی چی زمین تغذیه زمین آی سی نیست.مگه 741 پایه زمین داره. یه پایه Vcc-ویه پایهVccداره.میکرو هم Attiny 26هست و پایه هم ADC هست که مقاومتش حدود چند ده اهم هست.
ببین برادر من : زمینی که گرفتی جزوه زمین آی سی نیست پس نمی تونی مقاومته خروجی رو باهاش اندازه بگیری.
در مورد adc هم همینطور ... همیشه یادت باشه که پایه های نمونه گیر میکرو هیچ موقع نمیتونن مسیر جریان مدار اصلی رو عوض کنن.
اگه بازم می گی 40اهمه!!! عکس آزمایشتو بهم بده تا بهت 19 بدم......!:mad:

pow_eng

عضو جدید
ببین برادر من : زمینی که گرفتی جزوه زمین آی سی نیست پس نمی تونی مقاومته خروجی رو باهاش اندازه بگیری.
در مورد adc هم همینطور ... همیشه یادت باشه که پایه های نمونه گیر میکرو هیچ موقع نمیتونن مسیر جریان مدار اصلی رو عوض کنن.
اگه بازم می گی 40اهمه!!! عکس آزمایشتو بهم بده تا بهت 19 بدم......!:mad:

پس چرا وقتی ولتاژ 3ولتی که از تقسیم ولتاژ (با اون دو مقاومت که گفتم)بدست میاد را به پایه adc می دم افت می کنه و میشه 0.3 ؟مدار هم که پیچیده نیست که بگم ممکن از مدار باشه.

mostaf-ns

عضو جدید
یعنی چی زمین تغذیه زمین آی سی نیست.مگه 741 پایه زمین داره. یه پایه Vcc-ویه پایهVccداره.میکرو هم Attiny 26هست و پایه هم ADC هست که مقاومتش حدود چند ده اهم هست.

پس چرا وقتی ولتاژ 3ولتی که از تقسیم ولتاژ (با اون دو مقاومت که گفتم)بدست میاد را به پایه adc می دم افت می کنه و میشه 0.3 ؟مدار هم که پیچیده نیست که بگم ممکن از مدار باشه.
اول آیسی رو از مدار دربیار و اون پایه رو اندازه بگیر ، اگه اتصا کوتاه شده باشه یعنی آیسی شما مشکل داره وگرنه اینی که میگی منطقی نیست عزیز....
عکس یادت نره!

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مصطفی جااااااااان واقعا خسته نباشه
من هنوز منتظر فایل های تازه ترم ها

pow_eng

عضو جدید
تشكر

تشكر

سلام آقا مصطفي
ممنون از راهنماييهاتون مشكل حل شد.

pow_eng

عضو جدید
نويز

نويز

با سلام
مي خواستم بدونم اگه با استفاده از دو مقاومت يه تقسيم ولتاژ بسازيم ولي يكي از مقاومتها به وسيله يه سيم تلفن مثلا 10 متر طول داره به سيم وصل بشه بعد دوباره با سيم برگرده و به مقاومت بعدي وصل بشه ولتاژي كه از وسط دو مقاومت بدست مياد تحت تاثير نويز رو اون قسمت طويل سيم تلفن قرار مي گيره يا نه؟

pow_eng

عضو جدید
سوال

سوال

سلام
قطعه اي هست كه بطور سري در مدار قرار بگيره و وقتي جريان چند آمپري ازش بگذره كنتاكتي داشته باشه كه باز يا بسته بشه؟
مي خوام وقتي جريان قطع ميشه به ميكرو فرمان بده

alarize

عضو جدید
سلام
منم تشکر میکنم ازاینکه این نکته را عنوان کردی
اگر لطف کنی اون فایل مربوط به خازن عدسی را بزاری ممنون می شم

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مصطفی جااااااااااان کجایی
بابا تالارت کم رونق شده بیا دیگه

mostaf-ns

عضو جدید
مصطفی جااااااااااان کجایی
بابا تالارت کم رونق شده بیا دیگه
با سلام خدمت دوستانه وفاداره تالار....
چشم .....
قضیه مربوط به خازنهای عدسی رو هم سعی میکنم ردیف کنم.....
منو ببخشید که به علت مسافرتم،چند روز غیبت داشتم.... :gol:

مهرا

عضو جدید
با سلام خدمت دوستانه وفاداره تالار....
چشم .....
قضیه مربوط به خازنهای عدسی رو هم سعی میکنم ردیف کنم.....
منو ببخشید که به علت مسافرتم،چند روز غیبت داشتم.... :gol:
خوهش میکنم
ولی غیبتون خیلی طولانی شده !!!!!!!! نگرانتون شدیم
انشالله مشکلی نباشه
موفق یاشید

behnam_elec

کاربر بیش فعال
و به سن عقل و رشد رسید و حد کمال یافت ما به او مقام علم و حکمت عطا کردیم و چنین پاداش به مردم نیکوکار میدهیم....

:gol:(قصص/14):gol:
به امید پروردگار بی همتا و با همت دوستان عزیز تالارستان تست و تعمیر در بخش الکترونیک راه اندازی شد.
دوستان عزیز می توانند مسایل تست و تعمیر خود را در این تاپیک مطرح کنند تا همه به پاسخگویی آن بپردازند.
:gol:به امید اینکه این تاپیک به یک تالار با شکوه تبدیل شود...:gol:

با سلام خدمت دوست عزیز اقا من خیلی خوشبختمو خوشحال که با شما اشنا شدم
من قضیه 741 رو پیگیری کردم جوابت کاملا درست بود
چون من هم مشکلی شبیه مشکل دوستمونو تجربه کرده بودم
بازم ممنون از زحمتتات عزیز موفق و پیروز باشی
بخدا تو خود خدای اگر اندکی به خوذ ایی;)

mostaf-ns

عضو جدید
سلام

سلام

با سلام خدمت دوست عزیز اقا من خیلی خوشبختمو خوشحال که با شما اشنا شدم
من قضیه 741 رو پیگیری کردم جوابت کاملا درست بود
چون من هم مشکلی شبیه مشکل دوستمونو تجربه کرده بودم
بازم ممنون از زحمتتات عزیز موفق و پیروز باشی
بخدا تو خود خدای اگر اندکی به خوذ ایی;)
خواهش می کنم ما رو خجالت ندین....!
سعی ما در این تالارستان بر اینه که این کار انجام بشه، منتاها بدون کمک دوستان نمیشه...!
ایام امتحانات خوبی رو برای همه ی دوستان آرزومندم...

ehsankia

عضو جدید
سلام

من چند صفحه در مورد خازن های عدسی می خواستم و نحوه کارکرد و کاربرد این خازن ها

ممنون میشم کمکم کنید

خیلی ممنون

mostaf-ns

عضو جدید
سلام

من چند صفحه در مورد خازن های عدسی می خواستم و نحوه کارکرد و کاربرد این خازن ها

ممنون میشم کمکم کنید

خیلی ممنون
سلام ...
خوش اومدی ...
فعلا لینک زیر رو ببین تا بعد.....!
ولی این نوع خازنها در ورودی پایه ی آی سی که برای رفرنس هستند و دارای ولتاژ پایین استفاده می شه.... و یا جهت ایجاد فرکانس زیر 300 کیلو... لینک:
http://www.oxinads.com/articles/article.php?id=1029&title=کاربرد+خازن

mjt_tnt

عضو جدید
سلام مهندسین الکترونیک
من یک اهم متر دیجیتالی دارم و میخواهم یه تعداد خازن و ترازیستور های مختلف به کار رفته در یک رادیوی قدیمی را تست کنم که این قطعات احتمالا یا به طور کامل سوخته اند و یا سالم میباشند چون این رادیو با سه باتری کار میکرده ولی اشتباهی به برق 220ولت وصل شده است
می خواستم بدانم که برای تست خازن و ترانزیستورهای به کار رفته در این رادیو باید اهم متر را روی چه قسمتی تنظیم کنم و بسته به مشخصات درج شده روی قطعات باید چی عددی را نشان بدهد
لطف کنید به صورت واضح و ساده برای من توضیح بدید
با تشکر فراوان:que:

mjt_tnt

عضو جدید
سلام بچه ها
من يک ترانس 6ولت AC 300MA, دارم و مي خواهم ولتاژو آمپر آن را به يک باتري قلمي 1.5v تبديل کنم میخواهم برای راه اندازی یک ساعت از ان استفاده کنم لطفا مدار آن را براي من بکشيد يا من را راهنمايي کنيد.

سلام مهندسین الکترونیک
من یک اهم متر دیجیتالی دارم و میخواهم یه تعداد خازن و ترازیستور های مختلف به کار رفته در یک رادیوی قدیمی را تست کنم که این قطعات احتمالا یا به طور کامل سوخته اند و یا سالم میباشند چون این رادیو با سه باتری کار میکرده ولی اشتباهی به برق 220ولت وصل شده است
می خواستم بدانم که برای تست خازن و ترانزیستورهای به کار رفته در این رادیو باید اهم متر را روی چه قسمتی تنظیم کنم و بسته به مشخصات درج شده روی قطعات باید چی عددی را نشان بدهد
لطف کنید به صورت واضح و ساده برای من توضیح بدید
با تشکر فراوان:que:

سلام دوسی
مطمئن نیستم اما فک کنم
ولتمترتو بذاری رو بازر چک (یه علامت دیود بالاش هست احتمالا )اگه زدی به پایه ها و صدای بوق از ولتمترت شنیدی یعنی درسته.روش دیگه هم پراپ یا همون سیم سوسماریا ماله ولتمترو به دو تا پایه از ترانزیستورت میزنی اگه هر دو تا بینهایتو نشون بدن اون یکی باقیمونده رو بیس بگیر بعد پراپ مشکیتو بزن به بیس و پراپ قرمزه رو بزن به پایه ی دیگه ی ترانزیستور(ولتمترت باید روی علامت اهمΩ باشه)اگه مقاومت نشون داده از مقاومت پایه دیگه ش بیشتر باشه پس سالمه
وای مررررررررررردم حالا خدا کنه درست باشه
بچه ها اگه کسی روش ساده و درستشو بلده ما رو در جریان بذاره
مرسییییییییییی

با سلام
مي خواستم بدونم اگه با استفاده از دو مقاومت يه تقسيم ولتاژ بسازيم ولي يكي از مقاومتها به وسيله يه سيم تلفن مثلا 10 متر طول داره به سيم وصل بشه بعد دوباره با سيم برگرده و به مقاومت بعدي وصل بشه ولتاژي كه از وسط دو مقاومت بدست مياد تحت تاثير نويز رو اون قسمت طويل سيم تلفن قرار مي گيره يا نه؟

اینطوری که میگین مقاومتا اتصال کوتاه نمیشن؟

mjt_tnt

عضو جدید
زهرا1میشه جواب این سوالم بدی
من يک ترانس 6ولت AC 300MA, دارم و مي خواهم ولتاژو آمپر آن را به يک باتري قلمي 1.5v تبديل کنم میخواهم برای راه اندازی یک ساعت از ان استفاده کنم لطفا مدار آن را براي من بکشيد يا من را راهنمايي کنيد.
با تشکر