بیوگرافی حمیدرضاقربانی خواننده و موزیسین مشهور ایرانی

bahareh76

عضو جدید
17_03_2024_07_15_15_zc0fh.jpg
نام : حمیدرضا قربانی

لقب : لوک خوش شانس موسیقی ایران

محل تولد : اصفهان

محل زندگی : تهران

ملیت : ایرانی

تاریخ تولد : ۸ مرداد ۱۳۷۰ (۱۳۷۰/۵/۸)

پیشه ها : خوانندگی، ترانه سرا، آهنگسازی، تنطیم کننده

سازها : گیتار،پیانو، هارمونیکا

سالهای فعالیت : ۱۳۸۶

سال‌های فعالیت رسمی : ۱۳۹۶ - اکنون

قد : ۱۷۵ سانتی متر

همسر : مجرد

حمیدرضا قربانی متولد ۸ مرداد ۱۳۷۰ در اصفهان، ترانه سرا، آهنگساز و خواننده است. او اصالتا تهرانی است.

زندگینامه حمیدرضا قربانی

او نیز یکی از نو ظهورهای خوانندگانی از شاگردان قدیمی ناصر چشم آذر است، با نوازندگی شروع کرد و از آهنگسازی به خوانندگی رسید.

InShot_20231214_012604498.jpg

آغاز کار هنری

فعالیت خود را از سال ۱۳۸۶ با ساز گیتار آغاز کرد، بعد از مدتی به سمت پیانو رفت و چند جلسه نزد استاد مرحوم ناصر چشم آذر به یادگیری پیانو و تئوری موسیقی پرداخت و در نهایت شروع به آهنگسازی و ملودی کرد و آروم آروم به سمت ساخت آهنگ برای خوانندگان همتراز شد ودر سال ۱۳۹۶ با آهنگ " تصور میکنم هستی " با همکاری بهرام ابراهیمی و یاسر ساکیمهر به صورت حرفه ای وارد مارکت موسیقی ایران شد.

1705265885113.jpg

خوانندگی حمیدرضا قربانی
با تلاش و ممارست در حوزه موسیقی که دوره های سولفژ صدا را دید و وارد حوزه خوانندگی شد.

Picsart_23-11-29_00-38-48-479.jpg

شهرت حمیدرضا قربانی
حمیدرضا قربانی با همکاری هنرمند آمریکایی "شی واتسون" دست به تولید سه آلبوم کوتاه جهانی زد و با خوانندگان و نوازندگان مطرحی همکاری کرد که این کار به شدت گرفت و موجب شهرت وی شد. او همچنین برای سریال معروف "جوان و بی قرار" در سال ۲۰۲۱ آهنگهای مختلفی را ساخته و میکس و مستر کرده است‌.
او سابقه همکاری با اسطوره هایی چون : پیتر بالتس ، سارا گِانون(ربکا) ،کلاوس لوچس، شی واتسون، جنی تاتور ،جوی جوردیسون و ... را در کارنامه هنری اش دارد.

ازدواج حمیدرضا قربانی
حمیدرضا قربانی هنوز ازدواج نکرده و مجرد می باشد.

IMG_5079.jpg

ترانه نویسی حمیدرضا قربانی
او در مورد شعر کارهاش می گوید این احساسات و تجربه های من در طول زندگی ام است که در قالب ترانه شکل میگیرد و بهترین نوع بیان این احساسات تبدیل کردن این واژه ها به ترانه است و به همین دلیل ترانه های خودم را می‌خوانم.

فعالیت های هنری حمیدرضا قربانی

تک آهنگها:

تصور میکنم هستی

روزهای بد

حواسم هست

اما چشمات

بهانه

پازل

رابطه

بهار

قلب سادم

زمین گرده