ایرفویل

prs

عضو جدید
کسی می توانه در مورد ایرفویل به من کمک بکنه. از کجا می توانم ایرفویل های مختلف و کاربرداشون را پیدا کنم. اگه کتابی یا مطلبی در موردشون دارید ممنون می شم که کمک کنید. می شه به من راهنمایی کنید که برای انتخاب ایرفویل برای یک بال چی کار می توانم بکنم یا چی کار باید بکنم.
:gol::gol::gol:

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
در کتابهایی که در مورد توربو ماشین است در مورد ایرفویلهایی که در کمپرسور توربین و........است میتوانی اطلاعاتی رو بدست بیاری

• Like
واکنش ها: prs

prs

عضو جدید
خیلی ممنون. اما من در مورد ایرفویل بال می خوام بدونم. می شه راهنمایی کنی. شاید باید دقیق تر می گفتم. فکر کردم چون اینجا بخش هوافضاست منظورم مشخصه. به هرحال خیلی ممنون. ممنون می شم راهنمایی کنید.

آخرین ویرایش:

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://www.airfoil.com
فعلا این صفحه برای کسانی که کلا به ایرفویل علاقه مندند.در مورد هواپیما هم اگر چیزی پیدا کردم قرار میدم

• Like

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام،

براي انتخاب ايرفويل بال 2 راه وجود داره: 1- طراحي كنيد. 2- از بين ايرفويل هاي طراحي شده انتخاب كنيد.
راه اول، راه پر دردسر و وقت گيريه و معمولاً شركت هاي هواپيماسازي بزرگ از اون استفاده مي كنن. اما براي راه دوم مي تونيد به كتاب هايي كه اطلاعات مقاطع ايرفويل رو جمع آوري كردن مراجعه كنيد. معروفترين اين كتاب ها، كتاب ابوت هست.
اما اگر در مورد ايرفويل ها، يك سري اطلاعات دسته بندي شده و جمع و جور مي خوايد به سايت هاي زير مراجعه كنيد.

AIRFOILS Part 1
AIRFOILS Part 2
AIRFOILS Part 3
Airfoils - An Application

prs

عضو جدید
خیلی ممنون از کمکتون. از کجا می توانم ایرفویلهای مختلف را پیدا کنم؟ کتاب مقاطع ایرفویل خیلی قدیمی است هنوز مطالبش معتبر است؟ کتاب جدید تری در این باره وجود نداره.

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
خیلی ممنون از کمکتون. از کجا می توانم ایرفویلهای مختلف را پیدا کنم؟ کتاب مقاطع ایرفویل خیلی قدیمی است هنوز مطالبش معتبر است؟ کتاب جدید تری در این باره وجود نداره.

سلام،
با اينكه اين كتاب قديميه اما همچنان مطالب و اطلاعاتش معتبره. ايرفويل هاي ناسا كه پرسيده بوديد، در واقع ايرفويل هاي همين كتاب هستند. ايرفويل هاي سري 6 كتاب ابوت، ايرفويل هاي جديدترين. كتاب هاي ديگه اي هم در اين مورد وجود دارن كه از نظر زماني جديدترن اما من لينك دانلودي براي اونها توي اينترنت پيدا نكردم.

• Like
بالا