اموزش فارسی نویسی در AUTOCAD+ نرم افزارهای فارسی نویس

avishani

عضو جدید
خودم جواب سوال خودمو میدم.
اول فونت مورد نظر رو در پوشه فونت کدکپی میکنیم بعد st رو تایپ و اینتر میکنیم.و فونت مورد نظر رو به عنوان پیش فرض انتخاب کرده و بعدفونت بهم ریز را region میکنیم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

niki007

عضو جدید
يكي از مشكلاتي كه خيلي از كاربران با اتوكد با آن بر خورد ميكنند نوشتن به فونت هااي فارسي هست.
بنا به در خواست چند تا از دوستان اقدام به ساختن يه آموزش به زبان ساده و كاملا تصويري كردم.
آگه سئوالي هست در خدمتيم

سلام ... متاسفانه نمی تونم فایل پیوست شده رو ببینم...

Diamond.B

عضو جدید
سلام ... متاسفانه نمی تونم فایل پیوست شده رو ببینم...
----------------------------------------------------------
این تاپیک قدیمیه ولی جوابشو میزارم
باید اول فونت کاتب رو از اینترنت دانلود کنید بعدش توی فونت های برنامه کپی کنید
وقتی اتوکد رو باز کردید به قسمت tools/load aplication میرید و file name می نویسید kateb و دکمه اینتر
سپس روی صفحه ترسیم عبارتkatebرو تایپ می کنید و بعد اینتر
می تونید فارسی تایپ کنید

Godarzi

عضو جدید
سلام خوبید؟ ببخشید من دیگه کم کم دارم کلافه میشم...فونت کاتبو نصب کردم بعد برعکس تایپ میکنه!!! اخه چرا؟؟ این چه وضعشه..هم برعکس هم جدا جدا...

mkm-arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خوبید؟ ببخشید من دیگه کم کم دارم کلافه میشم...فونت کاتبو نصب کردم بعد برعکس تایپ میکنه!!! اخه چرا؟؟ این چه وضعشه..هم برعکس هم جدا جدا...

موقع ساختن text style
تیک back wards رو بزنید

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
نرم افزارهای فارسی نویس در اتوکد

نرم افزارهای فارسی نویس در اتوکد

با سلام
در این تاپیک ، نرم افزارهای فارسی نویس در اتوکد و ... رو قرار میدیم ، که امیدوارم مفید و مثمر ثمر باشه .
با توجه به حجم ِ کم این نرم افزار ها ، لطفا از طریق خود باشگاه نرم افزارهاتون رو آپلود بفرمائید .
سپاسگزارم . . .:gol:

نرم افزار فارسی نویس ِ ipt5

توضیحات :
با استفاده از این برنامه می توانید در انواع نرم افزارهای گرافیکی و ... از قبیل فوتوشاپ و اتوکد تایپ مستقیم یا غیر مستقیم فارسی داشته باشید.
این برنامه محصول برنا رایانه می باشد و جزء فارسی ساز پارسا 2001 می باشد. این برنامه ظاهرا آزمایشی است ولی هیچ محدودیت زمانی یا ساختاری برای شما ایجاد نمی کند. با استفاده از قابلیت تایپ هوشمند این برنامه می توانید در برنامه گرافیکی تایپ مستقیم فارسی داشته باشید.

پیوست ها

• iptsetup_653.rar
    3.1 مگایابت · بازدیدها: 0

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
یه سوال. تصاویر زیر رو ببینید.

اینم Text Style

چطور این مشکل رو حل کنم؟ متشکرم.

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
در این تاپیک ، نرم افزارهای فارسی نویس در اتوکد و ... رو قرار میدیم ، که امیدوارم مفید و مثمر ثمر باشه .
با توجه به حجم ِ کم این نرم افزار ها ، لطفا از طریق خود باشگاه نرم افزارهاتون رو آپلود بفرمائید .
سپاسگزارم . . .:gol:

نرم افزار فارسی نویس ِ ipt5

توضیحات :
با استفاده از این برنامه می توانید در انواع نرم افزارهای گرافیکی و ... از قبیل فوتوشاپ و اتوکد تایپ مستقیم یا غیر مستقیم فارسی داشته باشید.
این برنامه محصول برنا رایانه می باشد و جزء فارسی ساز پارسا 2001 می باشد. این برنامه ظاهرا آزمایشی است ولی هیچ محدودیت زمانی یا ساختاری برای شما ایجاد نمی کند. با استفاده از قابلیت تایپ هوشمند این برنامه می توانید در برنامه گرافیکی تایپ مستقیم فارسی داشته باشید.

سلام .
من یه سوال دارم. اگر متنی با برنامه ipt نوشته بشه و بعد فایل کد به سیستم دیگری که نه برنامه ipt روش نصبه نه فونت هاش تو اتوکد نصب هستش متن خوانا خواهد بود؟ اگر نه چه برنامه ای رو میشناسید که این مزیت را داشته باشد. متشکرم

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام .
من یه سوال دارم. اگر متنی با برنامه ipt نوشته بشه و بعد فایل کد به سیستم دیگری که نه برنامه ipt روش نصبه نه فونت هاش تو اتوکد نصب هستش متن خوانا خواهد بود؟ اگر نه چه برنامه ای رو میشناسید که این مزیت را داشته باشد. متشکرم

قطعا نا خوانا هستش--چاره ای جز نصب اون دو برنامه نداری.
سلام دوستان
یه سوال. تصاویر زیر رو ببینید.

اینم Text Style

چطور این مشکل رو حل کنم؟ متشکرم.

خوب از نوشته بالا یه matchproperties بگیر وبه نوشته ناقص انتقال بده--نشد
شاید فونت انگلیسی باشه وبهتره که مچ یه فونت انگلیسی رو امتحان کنید-با این راه مشکلتون حل میشه
سلام....یه سوال

میشه تو اتوکد به صورت نستعلیق نوشت؟!!! :)

با فارسی نویس مریم یا نگار شاید بشه-ولی بعید میدونم

moh3en66

عضو جدید
سلام....یه سوال

میشه تو اتوکد به صورت نستعلیق نوشت؟!!! :)

شما می تونی فونت ایران نستلیغ رو نصب کنی
بعد هر متنی که دلت خواست تو نرم افزار وورد تایپ کنی ازش کپی بگی و توی اتوکد پیست کنی
بعد روش کلیک کنی از منو رنگ کد رنگ 255و255و255 رو انتخاب کنی تا کادر ب رنگ سفید دربیاد و در چاپ نمایش داده نشه

موفق باشی

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توجه به استقبال کاربران از نرم افزار فارسی نویسی در اتوکد نسخه جدید آن را امروز منتشر میکنم این نرم افزار که منویی را به اتوکد شما می افزاید که از طریق آن میتوانید در محیط اتوکد فارسی تایپ کنید و بدون هیچ مشکلی آن را چاپ کنید برای دریافت نرم افزار از لینک زیر کمک بگیرید.
خصوصیات این نسخه نسبت به قبلی 1- تعداد فونتها افزایش یافته 2- نوع فونتها متنوع شده 3- مشکل نسخه قبلی در تایپ حرف (ح) برطرف شده فایل راهنما جهت نصب را راه اندازی در داخل پوشه زیپ شده موجود میباشد اگه مشکلی بود اطلاع دهید پسوورد فایل فشرده : www.arcs.ir دانلود فقط برای اعضای سایت : Download روش استفاده از نرم افزار : بعد از نصب شما با انتخاب فونت مورد نظر قادر خواهید بود با انتخاب یک نقطه در صفحه و حرکت موس از سمت راست به چپ و یا با دادن اندازه ارتفاع نوشته به صورت دستی در اتوکد فارسی تایپ کنید دقت کنید که در ابتدا فونتها به صورت جدا جدا درج شده که بازدن دو بار اینتر نتیجه نهایی به دست می آید . نظرات خود را برای ما بنویسید متشکر منبع : استودیو معمار
رویauto cad 2013جواب نداد

ms.shahzad

عضو جدید
يكي از مشكلاتي كه خيلي از كاربران با اتوكد با آن بر خورد ميكنند نوشتن به فونت هااي فارسي هست.
بنا به در خواست چند تا از دوستان اقدام به ساختن يه آموزش به زبان ساده و كاملا تصويري كردم.
آگه سئوالي هست در خدمتيم

سلام دوست مهندس عزیز!
میشه بگید این آموزش ساده کاملا تصویری که شما ازش حرف زدید و مابقیه بچه ها هم به خاطرش از شما تشکر کردن کجاست؟
چرا من همیشه از این مشکل ها دارم!
دیگه یواش یواش دارم به بینایی خودم هم شک میکنم!!!

saraafsoon

عضو جدید
سلام من اتوکدم 2011 قبلا با2006 کارمیکردم کاتب راحت نصب میشد شایدم من مراحلشو یادم رفته. فایل فونت کاتبو تو پوشه فونت اتوکدم نصب میکنم بعد اتوکدمو بازمیکنم به ان ادرسی که کاتب دادم میرم فایلو نشون نمیده. ازان یکی فونتا هم استفاده میکنم حروفو به خم چسپیده مینویسه حتی حرف اخر کلمرو مثلا م در سلامو چسپیده مینویسه لطفا کمکم کنین

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام من اتوکدم 2011 قبلا با2006 کارمیکردم کاتب راحت نصب میشد شایدم من مراحلشو یادم رفته. فایل فونت کاتبو تو پوشه فونت اتوکدم نصب میکنم بعد اتوکدمو بازمیکنم به ان ادرسی که کاتب دادم میرم فایلو نشون نمیده. ازان یکی فونتا هم استفاده میکنم حروفو به خم چسپیده مینویسه حتی حرف اخر کلمرو مثلا م در سلامو چسپیده مینویسه لطفا کمکم کنین
سلام
نحوه بارگذاری دستورهای نوشتاری فارسی:
برای بارگذاری دستورهای نوشتاری فارسی بهترین گزینه tools >>>load application هست.
در پنجره باز شده به پوشه فونت بروید و دو فوت زیر را با کمک ctrl انتخاب کیند.
kateb.lsp
fars.lsp
تیک add to history را فعال کنید
در همون پنجره روی contents کلیک کنید با استفاده از add دو فونت یاد شده رو اضافه کنید.
10.jpg
موفق باشید