رجیستری ویندوز XP

رجیستری ویندوز XP

• بله ما موافق هستیم؟

رای: 13 100.0%
  • نه بدرد نمیخوره؟

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    13

CTU Almedia

عضو جدید
با سلام به خدمت تمام دوستان حاضر در تالار.
انشاالله به زودی این بخش شروع به فعالیت میکند. منتظر باشید.

آخرین ویرایش:

CTU Almedia

عضو جدید
سلام
چشم دوست عزیز حتما بزودی در این بخش آموزشهای مختلفی رو به نمایش میگذارم. امیدوارم تا چند روز دیگه صبر داشته باشید.

CTU Almedia

عضو جدید
باید به خاطر داشته باشیم که در رجیستری کارهایی را میتوانیم انجام دهیم که در خود ویندوز غیر ممکن است یا کمتر انجام میشود.انشاالله بتوانیم در اینجا به شما کمک کنیم تا معلومات خود را در بخش رجیستری بالا ببرید.
تغییر نام سطل آشغال یا Recycle bin
ابتدا وارد رجیستری شده و به مسیر زیر میرویم:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ShellNoRoam\MUICache
بعد در سمت راست گزینه Recycle bin را پیدا کرده و روی آدرس آن در سمت چپ دبل کلیک کرده و نام دلخواه خود را وارد کرده و بعد روی گزینه Ok کلیک میکنیم.
در آخر پنجره رجیستری را بسته و یک بار بر روی Desktop گزینه Refresh را کلیک میکنیم.
اگه سوالی داشتید من در خدمتم. موفق باشید.

CTU Almedia

عضو جدید
سلام دوستان عزیز.
این هم یکی دیگه از ترفندهای رجیستری که من برای شما در اینجا میخوام بگم. البته اگه تکراری بود ببخشید.

جلوگیری از خاموش شدن کامپیوتر
وارد این مسیر در رجیستری میشویم.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

بعد در سمت راست کلیک راست کرده و گزینه New و بعد گزینه Binary value را انتخاب میکنیم.
آن را Rename میکنیم و مینویسیم No close البته باید به خاطر داشته باشیم که بین نوشته ها فاصله نداشته باشد. من برای درک بهتر بین Close و No فاصله دادم .شما این کار را نکنید.
بعد روی آن دبل کلیک کرده ، در پنجره باز شده کد زیر را وارد میکنیم.

00 00 00 01

باز هم تکرار میکنم حتی بین کد نیز کدام فاصله ای نمیدهیم . یادتان باشد در قسمت کد که شما وارد میکنید خودش فاصله میدهد و شما نباید Space یا فاصله بدهید. و در قسمت تغییر نام هم هیچ گاه فاصله ندهید.
راستی اگه کسی از خود رجیستری کمتر سر در میاره میتونه بگه تا در یک قسمت آموزش اولیه رجیستری و کد های آن را برایش بگویم . این قسمت برای کسانی هست که از کد و دستورهای رجیستری سر در میاره. یعنی کمی حرفه ای است. اگه تقاضای دوستان باشه میتونم تمام بخش های رجیستری که حاوی : کد ، دستورها ، مقدارها و غیره رو میشه برایش توضیح دهم . این بستگی به خواسته دوستان عزیز داره.
اگه کدام مشکلی داشتید من در خدمتم.
با تشکر CTU Almedia

CTU Almedia

عضو جدید
سلام دوستان عزیز. باز هم با یکی دیگه از ترفندهای رجیستری در خدمت شما هستیم.

آوردن یک تصویر در هنگام شروع کار ویندوز

نکته : باید بخاطر داشته باشید که این عکس باید از نوع BMP باشد.یعنی با پسوند گفته شده ذخیره شده باشد.

خوب ابتدا وارد رجیستری میشویم و به این مسیر میرویم:

HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Desktop

بعد در سمت راست گزینه Wallpaper را پیدا کرده و روی آن دبل کلیک میکنیم. در پنجره باز شده آدرس عکسی را که میخواهید در اول شروع کار ویندوز به نمایش در بیاید را میدهیم.
مثلا عکس ما در درایو F با نام Picture one ذخیره شده مینویسیم:
F:\Picture one.BMP
یعنی باید بخاطر داشته باشیم که درایو مورد نظر ، نام عکس ، بعد نقطه یا همان Dot را مینویسیم و بعد حتما تایپ میکنیم BMP
بعد سیستم خود را Restart کنید و تغییرات را مشاهده کنید. اگه سوالی داشتید بنده در خدمتم.

با تشکر CTU Almedia

CTU Almedia

عضو جدید
با سلام به خدمت دوستان. از اینکه آموزشهایم دیر به دیر میرسه معذرت میخوام. آخه میخوام در این قسمت آموزش ترفندهای ویندوز رو هم بزارم. اگه شما موافق باشید؟ بستگی به نظر شما داره دوستان خوب.

باز هم امروز با یکی دیگه از آموزشهای رجیستری در خدمت شما هستیم.

گذاشتن یک تصویر در منوی Toolbar در My Computer

وارد رجیستری شده و به این مسیر میرویم:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar

بعد در سمت راست کلیک راست کرده گزینه New بعد گزینه String Value رو انتخاب میکنیم . بعد اون رو تغییر نام میدهیم به این موضوع:Back Bitmap

یادتان باشه بین این موضوع نباید فاصله باشه. من برای درک بهتر فاصله دادم شما این کار را نکنید.
بعد روی آن دبل کلیک کرده و مسیر عکسی را که میخواهید بر روی منوی Toolbar شما قرار بگیرد را میدهید.
مثلا:
F:1.bmp

یادتان باشه تمام مراحل فوق رو انجام دهید.
اول : آدرس درایو
دوم : دو نقطه
سوم: نام عکس یا همون شماره عکس که من برای راحتی کار برای عکس مورد نظر شماره 1 را در نظر گرفتم.
چهارم : دات یا همون Dot
پنجم : حتما باید پسوند عکس شما BMP باشد.یعنی خود تصویر را باید با Bitmap ذخیره کرده باشید.

در آخر Ok کنید و یک بار بر روی دستکاپ Refresh کنید و بعد My Computer خود را باز کنید.
من یک نمونه عکس برای شما میزارم . میتونید از اون استفاده کنید.
http://s5.tinypic.com/35asmza.jpg

نظر یادتون نره!
اگه سوالی داشتید من در خدمتم.

با تشکر CTU Almedia

آخرین ویرایش:

CTU Almedia

عضو جدید
سلام. این هم یک تصویر.

CTU Almedia

عضو جدید
با سلام به خدمت دوستان عزیز. از اینکه من دیرتر به این قسمت سر میزنم ببخشید.
چون یک مشکلی پیش آمده که من منتظر این هستم تا اون برطرف بشه بعد کارم رو در این قسمت شروع کنم.

من چند وقت هست که میخوام ترفندهای ویندوز رو در این قسمت شروع کنم ولی تا مدیر محترم تالار برچسب این قسمت رو عوض نکنند من نمیتونم ترفندهای ویندوز رو در این قسمت به نمایش بزارم. انشا الله که زودتر برچسب این قسمت عوض بشه و من بتونم فعالیت بیشتری داشته باشم.
اما امروز با یک ترفند از رجیستری در خدمت شما هستم.

مخفی کردن User name از قسمت Log on

ابتدا وارد این مسیر در رجیستری میشویم:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList

حالا برای هر User که میخواهیم مخفی کنیم یک متغییر DWord میسازیم و مقدار آن را برابر با صفر قرار میدهیم و یکبار سیستم را Restart میکنیم.

مثلاً: نام User شما هست CTU Almedia شما باید یک متغییر Dword ساخته و نام آن را به CTU Almedia تغییر بدید و روی آن دبل کنید و مقدار آن را برابر با صفر قرار میدهیم.

نکته : حالا اگه بخواهیم در قسمت Log on سیستم وارد محیط مخفی خود بشویم کلید های ترکیبی Ctrl+Alt+Delete را میفشاریم و بعد در قسمت بالا نام User خود را وارد میکنیم و Enter میکنیم.

یادآوری کنم که در بسیاری از سایتهای آموزشی چیزهایی گفته میشه اصلا کار نمکنه و فقط جنبه نمایشی داره ولی در این قسمت شما مطمعن باشید که تمام این ترفندها رو من امتحان کردم و برای شما به نمایش گذاشتم. من از همه دوستان خواهش میکنم اگه این ترفند ها رو انجام دادید کار نکرد حتما بگید تا من مشکل رو برای شما حل کنم اگه خدا بخواد.

راستی کم لطفی نکنید و نظر خودتونو بگید. باتشکر CTU Almedia

raya jon

عضو جدید
با سلام به خدمت دوستان عزیز. از اینکه من دیرتر به این قسمت سر میزنم ببخشید.
چون یک مشکلی پیش آمده که من منتظر این هستم تا اون برطرف بشه بعد کارم رو در این قسمت شروع کنم.

من چند وقت هست که میخوام ترفندهای ویندوز رو در این قسمت شروع کنم ولی تا مدیر محترم تالار برچسب این قسمت رو عوض نکنند من نمیتونم ترفندهای ویندوز رو در این قسمت به نمایش بزارم. انشا الله که زودتر برچسب این قسمت عوض بشه و من بتونم فعالیت بیشتری داشته باشم.
اما امروز با یک ترفند از رجیستری در خدمت شما هستم.

مخفی کردن User name از قسمت Log on

ابتدا وارد این مسیر در رجیستری میشویم:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList

حالا برای هر User که میخواهیم مخفی کنیم یک متغییر DWord میسازیم و مقدار آن را برابر با صفر قرار میدهیم و یکبار سیستم را Restart میکنیم.​

مثلاً: نام User شما هست CTU Almedia شما باید یک متغییر Dword ساخته و نام آن را به CTU Almedia تغییر بدید و روی آن دبل کنید و مقدار آن را برابر با صفر قرار میدهیم.​

نکته : حالا اگه بخواهیم در قسمت Log on سیستم وارد محیط مخفی خود بشویم کلید های ترکیبی Ctrl+Alt+Delete را میفشاریم و بعد در قسمت بالا نام User خود را وارد میکنیم و Enter میکنیم.​

یادآوری کنم که در بسیاری از سایتهای آموزشی چیزهایی گفته میشه اصلا کار نمکنه و فقط جنبه نمایشی داره ولی در این قسمت شما مطمعن باشید که تمام این ترفندها رو من امتحان کردم و برای شما به نمایش گذاشتم. من از همه دوستان خواهش میکنم اگه این ترفند ها رو انجام دادید کار نکرد حتما بگید تا من مشکل رو برای شما حل کنم اگه خدا بخواد.​

راستی کم لطفی نکنید و نظر خودتونو بگید. باتشکر CTU Almedia

.:: ربودن تصاویر (آواتار) نمایش داده شده افراد در یاهو مسنجر ::.
اگر از کاربران مسنجر محبوب یاهومسنجر باشید حتمأ با قابلیت Display Image به هنگام ارتباط با دوستانتان آشنا هستید. توسط این قابلیت میتوانید به هنگام چت با افراد تصویر یا آواتاری را برای ID خود قرار دهید که در پنجره چت و در لیست دوستان قابل مشاهده است. اما همانطور که میدانید امکان ذخیره این تصویر بر روی هارد به طور مستقیم وجود ندارد، بلکه تنها میتوانید تصاویر افراد را مشاهده کنید. راه هایی نظیر عکس گرفتن از صفحه یا سایت های جانبی نیز وجود دارد که آنها نیز تا حدودی دردسر ساز هستند. اما هم اکنون ترفندی را به شما معرفی میکنیم که به سادگی آب خوردن و بدون استفاده از هیچ ابزار جانبی تصاویری که دوستانتان در یاهومسنجر استفاده میکنند را بر روی هارد ذخیره و مشاهده کنید. جالب اینکه در این روش کلیه تصاویری که تاکنون توسط دوستانتان در یاهو مسنجر از قدیم تا به حال مشاهده کردید قابل بازیابی است.

ابتدا بایستی بدانید که شما نیاز به کار خاصی ندارید
!
چرا که به طور اتوماتیک هر تصویری که تاکنون در یاهو مسنجر دوستانتان قرار داده اند و شما آن را مشاهده کرده اید به طور اتوماتیک بر روی هارد ذخیره میشود. تنها بازیابی آن بر عهده شما خواهد بود
.

بدین منظور :
My Computer
را باز نمایید.
سپس به مسیر C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\cache\Icon مراجعه کنید (منظور از C پوشه ای است که ویندوز در آن نصب است
).
هم اکنون شما فایل هایی با عناوین مختلف مشاهده میکنید
.
حال ابتدا اطمینان پیدا کنید قابلیت نمایش فرمت فایلها در ویندوز شما فعال است. بدین منظور از منوی Tools وارد Folder Options شوید. سپس به تب View رفته و تیک گزینه Hide extensions for known file types را بردارید و OK کنید
.
سپس در مسیری که وارد شده اید فایلی را به دلخواه انتخاب کرده و بر روی آن راست کلیک نموده و Rename را برگزینید
.
در انتهای آن عبارت jpg. را وارد نمایید
.
خواهید دید که فایل شما تبدیل به یک تصویر شده است
.
این تصویر یکی از آواتارهایی است که قبلأ در یاهو مسنجر مشاهده کردید
.
اکنون میتوانید تک تک فایلهای موجود در این پوشه را به همین ترتیب تبدیل به عکس کنید
.

تنها به این نکته دقت کنید که ممکن است بعضی از تصاویری که شما مشاهده میکنید تا حدودی سوخته به نظر بیایند. این موضوع تنها به هنگام نمایش توسط نمایشگر پیش فرض ویندوز اینگونه به نظر میرسد و در اصل تصویر سوخته نیست. اگر آن را توسط یک نمایشگر پیشرفته تر نظیر ACD See یا Photoshop باز کنید آن را به طور واضح مشاهده خواهید کرد. و طبعأ اگر یکی از این تصاویر به ظاهر سوخته را به عنوان My Display Image خود در یاهو مسنجر انتخاب کنید آن نیز به طور صحیح قابل مشاهده است
.

همچنین شما به جای jpg. میتوانید از سایر فرمتهای تصویری نظیر bmp، gif و png نیز در انتهای عنوان فایل خود استفاده کنید.

raya jon

عضو جدید
.:: ربودن تصاویر (آواتار) نمایش داده شده افراد در یاهو مسنجر ::.
اگر از کاربران مسنجر محبوب یاهومسنجر باشید حتمأ با قابلیت Display Image به هنگام ارتباط با دوستانتان آشنا هستید. توسط این قابلیت میتوانید به هنگام چت با افراد تصویر یا آواتاری را برای ID خود قرار دهید که در پنجره چت و در لیست دوستان قابل مشاهده است. اما همانطور که میدانید امکان ذخیره این تصویر بر روی هارد به طور مستقیم وجود ندارد، بلکه تنها میتوانید تصاویر افراد را مشاهده کنید. راه هایی نظیر عکس گرفتن از صفحه یا سایت های جانبی نیز وجود دارد که آنها نیز تا حدودی دردسر ساز هستند. اما هم اکنون ترفندی را به شما معرفی میکنیم که به سادگی آب خوردن و بدون استفاده از هیچ ابزار جانبی تصاویری که دوستانتان در یاهومسنجر استفاده میکنند را بر روی هارد ذخیره و مشاهده کنید. جالب اینکه در این روش کلیه تصاویری که تاکنون توسط دوستانتان در یاهو مسنجر از قدیم تا به حال مشاهده کردید قابل بازیابی است.

ابتدا بایستی بدانید که شما نیاز به کار خاصی ندارید!
چرا که به طور اتوماتیک هر تصویری که تاکنون در یاهو مسنجر دوستانتان قرار داده اند و شما آن را مشاهده کرده اید به طور اتوماتیک بر روی هارد ذخیره میشود. تنها بازیابی آن بر عهده شما خواهد بود.

بدین منظور :
My Computer را باز نمایید.
سپس به مسیر C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\cache\Icon مراجعه کنید (منظور از C پوشه ای است که ویندوز در آن نصب است).
هم اکنون شما فایل هایی با عناوین مختلف مشاهده میکنید.
حال ابتدا اطمینان پیدا کنید قابلیت نمایش فرمت فایلها در ویندوز شما فعال است. بدین منظور از منوی Tools وارد Folder Options شوید. سپس به تب View رفته و تیک گزینه Hide extensions for known file types را بردارید و OK کنید.
سپس در مسیری که وارد شده اید فایلی را به دلخواه انتخاب کرده و بر روی آن راست کلیک نموده و Rename را برگزینید.
در انتهای آن عبارت jpg. را وارد نمایید.
خواهید دید که فایل شما تبدیل به یک تصویر شده است.
این تصویر یکی از آواتارهایی است که قبلأ در یاهو مسنجر مشاهده کردید.
اکنون میتوانید تک تک فایلهای موجود در این پوشه را به همین ترتیب تبدیل به عکس کنید.

تنها به این نکته دقت کنید که ممکن است بعضی از تصاویری که شما مشاهده میکنید تا حدودی سوخته به نظر بیایند. این موضوع تنها به هنگام نمایش توسط نمایشگر پیش فرض ویندوز اینگونه به نظر میرسد و در اصل تصویر سوخته نیست. اگر آن را توسط یک نمایشگر پیشرفته تر نظیر ACD See یا Photoshop باز کنید آن را به طور واضح مشاهده خواهید کرد. و طبعأ اگر یکی از این تصاویر به ظاهر سوخته را به عنوان My Display Image خود در یاهو مسنجر انتخاب کنید آن نیز به طور صحیح قابل مشاهده است.

همچنین شما به جای jpg. میتوانید از سایر فرمتهای تصویری نظیر bmp، gif و png نیز در انتهای عنوان فایل خود استفاده کنید.[/quote
سلام به همه برو بچ کامپیوتری

CTU Almedia

عضو جدید
با سلام مجدد به خدمت تمام دوستان عزیز.

باید به خدمت شما عرض کنم که این آخرین بازدید من از این تاپیک هست چون در قسمت تغییر نام یک مشکلی وجود داشت و مدیر محترم تالار با عصبانیت به من جواب دادن. من در یک پیام دوستانه یه ایشون گفتم اگه ممکنه برچسب این تاپیک رو عوض کنید تا من بتونم آموزش ترفندهای ویندوز رو هم در این قسمت بزارم و ایشون به من گفتند که لینک مطلب رو به من بدین.

اما من منظور ایشون رو نفهمیدم و به ایشون گفتم که منظور شما از لینک چیست اگه میشه بیشتر توضیح بدید. ولی مثل اینکه ایشون خیلی عصبانی شدند دیگه کدام جوابی نفرستادند.

در آخر کلام باید بگم باید همگی تلاش کنید تا به یک جایی برسین و من از مدیر محترم تالار خیلی دلگیر هستم چون طوری که ایشون صحبت میکنند آدم فکر میکنه اینجا اضافی هست.

و یک چیز دیگه رو که من باید اضافه کنم این هست که در این قسمت که مربوط به من هست چرا مدیر محترم تالار اجازه دادن تا کسی دیگه در این بخش فعالیت کنه . البته من منظورم دوست عزیزمون نیست ولی اگه اونها دوست داشتند میتونستند یک تاپیک جدید باز کنن. ولی باید بگم که مدیر محترم تالار بدقولی کردند.
پس به خاطر اینکه کدام مشکلی دیگه پیش نیاد من در همین جا این تاپیک رو ختم اعلام میکنم و مطمعن هستم این دوست جدیدمون میتونه خیلی از مشکلات شما رو حل کنه و از همه شما که تا حال منو تحمل کردید بسیار سپاس گذارم.

امید وارم همیشه موفق و پیروز باشید. خداحافظ CTU Almedia

آخرین ویرایش:
سلام

سلام

با تشکر از شما دوست عزیز به خاطر اطلاعات خوبتون،
ما منتظر بقیه ی ترفندهای مفید و کاربردی هستیم.

ftaghinezhad

عضو جدید
راهکار؟

راهکار؟

سلام دوست عزیز ، اینکه شما هر بار ترفندهای از رجیستری ویندوز رو اینجا مطرح کنید خب البته کار مفیدی است ولی من خودم خیلی دوست دارم بدونم که از کجا می تونم با وارد شدن به رجیستری ویندوز خودم خیلی از این ترفندهارو رو تشخیص بدم ( آیا ویندوز تو این زمینه هیچ help ای نداره ؟ )