راهنمایی و مطالعه گروهی کارشناسی ناپیوسته معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

archiman

کاربر فعال
برای دوستانی که میخوان بشتر بدونن

جایگاه مقدس شیز یا تخت تاقدیس یا همون تخت سلیمان بنا بر مشهور زادگاه زرتشت است و جایگاه چشمه و آتش مقدس. این مجموعه در نزدیکی شهر تکاب آذربایجان غربی واقع است.
شیز یا همون تخت سلیمان مقدس ترین زیارتگاه ایران باستان(ساسانیان) برشمرده می شده و ادامه برنامه نیایشی و عبادتی بوده که قرنها پیش از آن درتخت جمشید ، زمان داریوش هخامنشی،ارائه شده است.همانطور که می دانید تخت جمشید نیز یک مکان مقدس و نیایشی ویژه جشنها و مراسم باستانی نوروز بوده و نه مجموعای از کاخها. و کاخهای این مجموعه برای اسکان موقت پادشاهان در زمان انجام این مراسم بوده است. تخت جمشید در واقع پایتخت روحانی هخامنشیان بوده است.

تخت سلیمان رو به احتمال فراوان از کارهای خسرو دوم (خسرو پرویز) می دانند.
از تقدس این بنا همین نکته کافیست که بدانیم :
هر شاه ساسانی فردای روز تاجگذاریش در تیسفون با پای پیاده به تخت سلیمان می آمد تا مراسم روحانی و نیایشی جلوس خود که عبارت بوده از تطهیر بدن با آب چشمه مقدس (( نوعی غسل یا وضو ) و نیز نیایش آتش ، انجام دهد و تا زمانی که این عمل انجام نمی شد فرمانروایی او رسمیت و تقدس رو حانی نمی یافت.
چیزی که الآن به نام تخت سلیمان وجود دارد مرمت شده ی زمان ایلخانیان مغول است .
این بنا ایوانی بزرگ معروف به ایوان خسرو دارد.

موفق و پیروز باشید.;)

اگر بالا نمی رویم لااقل آن سیبی باشیم که با افتادن اندیشه ای را بالا برد.

Eshragh-Archi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]این مطلبو توی یه وبلاگ خوندم گفتم شما هم بخونین
[/FONT]

[FONT=&quot] Merneptahسیزدهمین فرزند[/FONT][FONT=&quot] Ramesses II [/FONT][FONT=&quot]و جانشین او فرعون هم عصر حضرت موسی ( ع ) بوده است البته حضرت موسی [/FONT][FONT=&quot]([/FONT][FONT=&quot]ع) در زمان سلطنت رامسس دوم به دنیا امدند و در دربار او رشد کردند اما زمانی که به رسالت رسیدند و برای اصلاح فرعون از مدین به مصر برگشتند مرنپتاه فرعون بود( ۱۲ پسر قبلی رامسس مرده بودند و سلطنت به مرنپتاه رسیده بود به جهت اینکه فرعونیان بر اساس رسمشان در موارد زیادی تنها با نزدیکانشان ازدواج میکردند این نوع ازدواجهای خواهر- برادری منجر به بیماریهای ژنتیک شدیدی در آنها میشد که منجر میشد با اینکه در نهایت رفاه و نعمت بودند اکثرا عمرهای کوتاهی داشته باشند[/FONT][FONT=&quot]) [/FONT]
[FONT=&quot]در سر مومیایی این فرعون رنگ سفید خاصی قسمتهای زیادی از صورت را دربرگرفته است که با بررسی های دقیق علمی مشخص شده است این سفیدی ها از بلورهای نمک آب دریا است و نشونه این است که جسم این فرعون قبل از مومیایی شدن مدت طولانی درون آب بوده است[/FONT][FONT=&quot] ! [/FONT]

[FONT=&quot]پروفسور بوکالی در کتاب معروفش بحثی دارد به این مضمون که حقایق علمی را در کتب الهی بررسی میکرده است و بعد از مطالعه قرآن ( که تنها کتاب آسمانی است که کیفیت مرگ فرعون را ذکر کرده است ) با سران وقت دولت مصر ملاقات کرده است و گفته که بر اساس کتاب آسمانی شما فرعون میبایست مرگی دلخراش داشته باشد و به همین خاطر اجازه میخوام که جسم مومیایی او را معاینه کنم ( تا اون زمان تنها صورت این فرعون در معرض دید عموم بود ) دولت مصر اجازه میدهد و بعد گروهی دانشمند شروع به بررسی تمامی اندام مومیایی کردند که با بررسی سایر نقاط مومیایی مشخص شد که تمامی دنده ها و استخوانهای داخلی مومیایی شکسته و خرد شده است !! ( ایشون در کتابشون نوشته اند که بر اساس بررسی و تحقیقات زیادی که بروی جسم و خصوصا ریز جزئیات چهره این مومیایی انجام دادیم مشخص شد که صاحب این مومیایی پیش از مرگ به شوک بسیار شدیدی دچار شده بوده[/FONT][FONT=&quot])[/FONT]
[FONT=&quot]تصور کنید کدوم فرعونی در اوج قدرت و عزت چنین جسمش متلاشی و تخریب میشده ؟! مگر همون فرعونی که خداوند در موردش در قرآن فرموده اند[/FONT][FONT=&quot] :[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]"[/FONT][FONT=&quot]و فرزندان اسرائیل را از دریا گذراندیم پس فرعون و سپاهیانش از روى ستم و تجاوز آنان را دنبال كردند تا وقتى كه در شرف غرق شدن قرار گرفت گفت ایمان آوردم كه هیچ معبودى جز آنكه فرزندان اسرائیل به او گرویده‏اند نیست و من از تسلیم‏شدگانم[/FONT][FONT=&quot].
[/FONT]
[FONT=&quot]اكنون ؟ در حالى كه پیش از این نافرمانى مى‏كردى و از تباهكاران بودى[/FONT][FONT=&quot].
[/FONT]
[FONT=&quot]پس امروز تو را با زره [زرین] خودت به بلندى [ساحل] مى‏افكنیم تا براى كسانى كه از پى تو مى‏آیند عبرتى باشد و بى‏گمان بسیارى از مردم از نشانه‏هاى ما غافلند[/FONT][FONT=&quot]."[/FONT]
[FONT=&quot]سوره یونس آیات شریفه ۹۰ الی ۹۲ [/FONT]

منبع

[FONT=&quot]http://yahoo2.blogfa.com/8502.aspx[/FONT]

فایل پایینو گذاشتم مخصوص ice man :redface: چون خیلی گله :gol: . یه برنامه تقویم فارسی و تبدیل کیبورد حروف (پ ژ گ چ )هم داره

http://rapidshare.com/files/176390879/tray.exe.html

archi_arch

مدیر بازنشسته
بچه ها مگه قبولیهای الان ورودی بهمن نمیشن؟! :w20:
اینجروی که نمیرسه! پارسال دوماه طول کشیده جواب بدن شده بهمن! امسالم لابد میشه اسفند! اسفند و فروردینم که کلا تعطیله و میشه اردیبهشت! پس دیگه چی میمونه؟! :w20:
نکنه سال دیگه میشه؟!

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها مگه قبولیهای الان ورودی بهمن نمیشن؟! :w20:
اینجروی که نمیرسه! پارسال دوماه طول کشیده جواب بدن شده بهمن! امسالم لابد میشه اسفند! اسفند و فروردینم که کلا تعطیله و میشه اردیبهشت! پس دیگه چی میمونه؟! :w20:
نکنه سال دیگه میشه؟!

توی دفترچه که زمان اعلام نتاج رو هفته آخر دی نوشته .

ثبت نام هم تو بهمنه .

کلاسا هم از اوایل اسفند یا اواخر بهمن شروع میشه. ;)

"Sa Ba"

کاربر بیش فعال
سلام دوستان عزیز
چه کنکور مزخرفی:mad:
حالم بد شد
اما همینم قبول نمیشم:surprised:
مسخرست نه؟:redface:
البته اگه میشدم نمیرفتم
اما واسه حفظ آبرو خوب بوود:razz:
تخت سلیمان مگه برا هخامنشیا نبوووووووود؟ چوب رو هم من رنگ زدم،باورتون میشه من حتی سوال اول اختصاصی <کرسی چینی> رو هم اشتباه زدم،خط منحنی رو زدم برا آرامش،اون نقطه عطف رو زدم هیچ و کلی غلط دیگه،نمیدونم حواسم کجا بود :confused:
اینجوری نمیشه باید درستو حسابی بخونم

آخرین ویرایش:

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همه ی بچه های active که انقدر دغدغه ی این کنکور لعنتی رو دارن.انشالله که همتون قبول بشید از صمیم قلبم دعا میکنم.

راستش خیلی وقته که متاسفانه به باشگاه سر نزدم،حالا هم که اومدم خبرای خوبی ندارم.
چند وقت بود که میگفتن دانشگامون(بوعلی سینا،همدان) از سال دیگه نمیخواد کارشناسی ناپیوسته بگیره،ما هم تا این خبر و شنیدیم رفتیم به گروه اعتراض کردیم و خواهش کردیم که حداقل امسال این درخواست و به سازمان سنجش ندن و هی رفتیم و اومدیم.تا اینکه امروز خودم نامه رو دیدم که درخواست و ارسال کردن و به احتمال 90% تمومه.یعنی از سال بعد دیگه نمیگیره:(
تازه بچه ها میگفتن مثل اینکه رجایی ام همین تصمیم و داره.
من که خیلی ناراحت شدم،البته میدونم که نباید به دانشگاه وابسته باشیم اما خب...

لطفا اگه کسی در مورد رجایی میدونه(که میگیره یا نه) بگه و اینکه بعد از بوعلی و رجایی کجا خوبه.

موفق باشید.

آخه چرا اين كارا رو در حق ما مي كنن؟!!! به خدا ظلمه. خيليا مثل من اصلا به اميد اينكه دانشجوي اين دانشگاها بشن دارن درس مي خونن.از يه طرف هر سال ظرفيتا رو كمتر از سال قبل مي كنن, از طرف ديگه كلا دانشگاها ديگه كارشناسي ناپيوسته نمي گيرن.ولي من از يكي از دوستام شنيدم كه رجايي سال ديگه هم كارشناسي مي گيره. اگه نگيره فقط مي مونه شريعتي و تبريز و چند تا دانشگاه نه چندان خوب ديگه...(البته اين نظر منه)

memar

عضو جدید
سلام به همه دوستان ............
خسته نباشین ... وای میدونین چند وقت بود وارد این سایت نشده بودم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
زیاد فکر نکنین چون خودمم نمیدونم .. تاپیک خیلی جالب و اکیتویه ........
منم دانشجوی کاردانی ام . یعنی دیگه میشه گفت بودم .. هفته 15 ترم 5 .
از بچه های دانشکده فنی انقلاب اسلامی تهران که ایشششششششالا خراب شه (البته تو دلم میگم نه خاطره داریم باهاش )
ایشالا اگه تموم شه بازم بشینیم بخونیم واسه رجایی این دفعه ..

erfan4877

عضو جدید
اگه کاردانی رو از همون شهری گرفته باشی که اولویت اول هم همون شهر باشه و انتخاب دوم هم شهر بومی باشه احتمال قبولی چند درصده؟؟

memar

عضو جدید
آقا عرفان من یکی که فکر نمیکنم مسئولین بخوان انقدر پیچیده فکر کنن که تاگه فکر میکردن که اوضاع ما بهتر از این بود ......
به نظرم شما هم خیلی بهش فکر نکن بیشتر به فکر خوردن سوالا باش با عرض شرمندگی فراوان البته .....
حالا تکلیف ما که کاردانی مونو تو شهر بومی گرفتیم چیه ؟ یعنی رجایی رزروه ؟؟؟؟:surprised:

memar

عضو جدید
راستی دفترچه سراسری ، پارسال همین موقع ها بود که اومد تا جایی که یادمه ..
اما الان میگن که اردی بهشت میاد .... داستان چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
درسته ؟

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه کاردانی رو از همون شهری گرفته باشی که اولویت اول هم همون شهر باشه و انتخاب دوم هم شهر بومی باشه احتمال قبولی چند درصده؟؟
دوست عزیز اگه منظورت دانشگاه آزاده من فکر نمیکنم سهمیه داشته باشه
سهمیه بومی یا همون شهر نداریم که:surprised:

memar

عضو جدید
بابا من که میگم همگی بیاین در یک حرکت بزرگ قید دانشگاه آزاد رو بزنیم .
من یکی که اصلا کنکورشم شرکت نکردم ......
کلی هم تازه کلاس کاریمو برد بالا :cool:
هر کی گفت واسه کنکور خوندی هییییییییییی میخندیم میگفتم بابا آخر ..................
(بدلیل حضور دانشجویان دانشگاه آزاد از ادامه معذوریم به سانسور می پردازیم:redface::))

memar

عضو جدید
راستی ...... شما کلاس ریاضی کنکور جای خوب سراغ دارین ؟؟؟؟؟؟
من که اگه کلاسشو نرم عمرا به این درس چندش دست بزنم:(:mad:

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر کی گفت واسه کنکور خوندی هییییییییییی میخندیم میگفتم بابا آخر ..................
(بدلیل حضور دانشجویان دانشگاه آزاد از ادامه معذوریم به سانسور می پردازیم:redface::))
من شخصا دانشگاه آزادو قبول دارم واسه کنکورشم خیلی زحمت کشیدم فکر نمیکنم بدی داشته باشه ممنون میشم اگه دلایل قید زدن دانشگاه آزاد و بگی
به نظر من فقط خرجش زیاده که اونم نمیتونه دلیلی واسه بدیش باشه سطح علمیشم بالاست
مگه دانشگاه سراسری چقدر ظرفیت داره؟من خودم دانشگاههای آزاد شهرهای خوبو به خیلی از دانشگاههای غیر انتفاعی ترجیح میدم البته این نظر شخصیمه;)

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
من 2 سال پیش کلاس دارالفنون رفتم یه استاد داشت به اسم استاد عزیزی که یکی از مولفین کتاب دیفرانسیل گاج بود البته واسه کنکور سراسری بود نه کارشناسی ناپیوسته>ولی جزوش و آموزشش فوقالعاده بود من هروقت چیزی کم میارم یه بار جزوشو نگاه میکنم فوق العاده مفهومی و مفید کار میکرد اگه بتونین پیداش کنی بنظر من حرف نداره:)

az pisham naro

عضو جدید
دوستان بیاذ هرکی بگیم که واسه ازاد کدوم شهرو زدیم و دلیلشم بگیم که بیشتر با دانشگاهها اشنا شیم
من خودم خوراسگا ن و زدم چون از دئستاییم که بودم شنیدم سطح علمیش بالاس

n!lo0far

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان عزیزم....امیدوارم همه موفق باشید:)
من تازه عضو شدم و خیلی خیلی خوشحالم چون خیلی سایت خوبی:thumbsup2:

راستش من 3 ماه پیش مدرک کاردانی معماری مو گرفتم واسه سراسری ام خیلی نخوندم (خیلی جدی نگرفتم!!:sweatdrop:)البته اینم بگم که جزوه هام خیییییییییییییییییییییییلی ........:warn: بودن !!!! در کل مرمت کمال الملک نوشهر قبول شدم اونم تو تکمیل ظرفیت :crying:

حالا می خوام واقعا واسه سراسری امسال بخونم جدی جدی:w10:
اگه میشه لطفا خواهشا به من جزوه های خوب منابع خوب معرفی کنید:w20:چی باید بخونم تا نتیجه بگیرم
ماهان،پارسه،مدرسان شریف،.......:que:
اگه کمکم کنیییید خییییییییییلی ازتون ممنون میشم:w27:

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز

راستش من 3 ماه پیش مدرک کاردانی معماری مو گرفتم واسه سراسری ام خیلی نخوندم (خیلی جدی نگرفتم!!:sweatdrop:)البته اینم بگم که جزوه هام خیییییییییییییییییییییییلی ........:warn: بودن !!!! در کل مرمت کمال الملک نوشهر قبول شدم اونم تو تکمیل ظرفیت :crying:

اگه میشه لطفا خواهشا به من جزوه های خوب منابع خوب معرفی کنید:w20:چی باید بخونم تا نتیجه بگیرم
دوست عزیز در مورد منابع کنکور توی صفحات قبل به تفضیل بحث شده شبستان یه سری منابع کامل و معرفی کرده از طرفی دوستان سال پیش کامل رتبه هاشون نوشتن به نظر من شما یه بار کامل صفحات قبل و بخونید و با توجه به شناختی که از خودتون داری بهترین برنامه رو داشته باشه اگه باز سوال داشتی یا مطلبی بود ما در خدمتیم;)

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خبر خبر

خبر خبر

سلام بچه ها. یه خبر خوب دارم.
دانشگاه شهید رجایی امسال هم کارشناسی ناپیوسته معماری می گیره.:w16::w21::w11::w27::w33:
آخه ask q می گفت که ممکنه نگیره. ولی من از یه منبع موثق شنیدم که می گیره. گفتم بیام به شما هم بگم خوشحال شید.:D

Eshragh-Archi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برگزاري مسابقه معماري ساخت ماکت عاشورا در دانشگاهها
مديرکل امور فرهنگي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از برگزاري مسابقه معماري ساخت ماکت عاشورا جهت ترويج فضاي معنوي عاشورا در نسل جوان دانشگاهي خبر داد.
محسن اسلامي در گفتگو با مهر با بيان اين خبر گفت: مسابقه ساخت ماکت عاشورا جهت ترويج فضاي معنوي عاشورا در نسل جوان دانشگاهي در دانشگاهها برگزار مي شود و اتحاديه علمي پژوهشي دانشجويان معماري مجري اين مسابقه است.
وي افزود: کليه دانشجوياني که علاقمند به شرکت در مسابقه ساخت ماکت عاشورا هستند بايد به مديريت فرهنگي دانشگاه مراجعه کنند. هر دانشگاه مي تواند يک گروه 5 تا 10 نفره سازندذه ماکت عاشورا را معرفي کند.
مديرکل امور فرهنگي وزارت علوم خاطرنشان کرد: ماکتهاي بازسازي و زنده سازي صحراي کربلا و روز عاشورا بر اساس متون تاريخي مستند در دانشگاهها ساخته مي شوند. اسلامي با بيان اينکه گروههايي براي داوري ماکتها به دانشگاهها اعزام مي شوند، گفت: سازندگان بهترين ماکتها به سفر عتبات عاليات اعزام مي شوند.
وي از برگزاري افتتاحيه نمايشگاه ماکتهاي عاشورا در 28 بهمن ماه امسال در تهران خبر داد و گفت: هر دانشگاهي بايد يک راوي نيز معرفي کند تا ماکت عاشورا را توضيح دهد. بيشتر دانشجوياني که بر روي ماکت کار مي کنند از دانشجويان معماري هستند بنابراين روايت آنها نيز بيشتر به زبان هنر خواهد بود.

sahar-mir

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام دوست عزيز
ميدونستي دانشگاه آزاد از غير انتفاعي سطح علميش بالاتره ؟؟!!!!
من خودم كاردانيمو از غير انتفاعي گرفتم ( تا بهمن ميگيرم!)
ولي هيچي از معماري نفهميدم !!!!
تازه واسه كنكور كه خوندم يه چيزايي فهميدم. همه همينطورنا ! دوستاي منم تو دانشگاهاي ديگه همينو ميگن.
به قول iceman شهريه بالاش دليل براي بد بودنش نميشه. بعدشم غير انتفاعي با آزاد خيلي شهريش فرق نميكنه.
به نظر من :‌1- روزانه 2-شبانه 3-آزاد 4-غير انتفاعي 5-علمي كاربردي
اگه دلايل خاصي داري خوشحال ميشيم بشنويم !

sahar-mir

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی دفترچه سراسری ، پارسال همین موقع ها بود که اومد تا جایی که یادمه ..
اما الان میگن که اردی بهشت میاد .... داستان چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
درسته ؟

چند صفحه پيش Adorit جان زحمت كشيده بود و نوشته بود كه
دفترچه ها 25 26 فروردين مياد. كنكور هم 1 هفته عقب افتاده
و شده 1 مرداد !

sahar-mir

عضو جدید
کاربر ممتاز

من رياضي مدرسان شريف ميرفتم با استاد عشقي هم كلاس داشتم.
رياضي امسال واقعا" برام آسون بود. چون بهمون گفته بود كه چه سوالايي
و چه تعدادي ازشون مياد و امسال هم دقيقا"‌همونا اومد.
دوستاي من از پارسه راضي نبودن.

sahar-mir

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام دوست خوب
خوش آومدي :w30:
به نظر من جزوه هاي پارسه واقعا" عاليه ( البته فقط جزوه هاش نه كلاساش)
اگرم دوست داري بري كلاس فقط مدرسان شريف.
ولي خيليا خودشون خوندن و موفق شدن.كلاس وقت تلف كردنه.اونم براي رشته ي ما!
منابع هم ص 1 هستش.
با توجه به اينكه وقت خيلي خوبي داري تا كنكور سراسري اگه برنامه ريزي دقيق و
منظمي داشته باشي حتما" موفق ميشي;)
مث من نباش كه واسه آزاد يه روز 8 ساعت ميخوندم يه روز هيچي نميخوندم !

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا