مشاوره براي كارشناسي ارشد ... تا ارشد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای درس مدار هیچ گزینش سوالی در کار نبوده و همه سوالات رو شخص دکتر هدتنی طرح کرده،مثل پارسال؛کجایی جبه دار که 20 سال نظم دادنت به آزمون برق همش تو یک سال دود شد رفت رو هوا !

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای درس مدار هیچ گزینش سوالی در کار نبوده و همه سوالات رو شخص دکتر هدتنی طرح کرده،مثل پارسال؛کجایی جبه دار که 20 سال نظم دادنت به آزمون برق همش تو یک سال دود شد رفت رو هوا !
سلام
مگه برا بقیه درسا گزینش سوالی درکار بوده؟

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
مگه برا بقیه درسا گزینش سوالی درکار بوده؟

از بقیه بی اطلاعم مهندس اما معمولا سوالای سیگنال رو تا پارسال دکتر نادر اصفهانی از دانشگاه تهران و الکترونیک دو سه سال اخیر رو دکتر یاوری از پلی تکنیک طرح میکردن

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
معمولا بهترین سوالات طراحی شده تمامی اساتید ایران توسط یک تیم گلچین میشد و تا دو هفته قبل کنکور دو سری سوال میومد جلو تا امکان فروش سوالات و تقلب نباشه.گویا از پارسال دیگه خبری از این کارها نیست.کاملا هم مشخصه،وختی پارسال 4 سوال ماشین غلط از آب دربیاد و ... پر واضحه که سوالات با عجله و شاید سه روز قبل کنکور انتخاب و یا طراحی میشن

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
معمولا بهترین سوالات طراحی شده تمامی اساتید ایران توسط یک تیم گلچین میشد و تا دو هفته قبل کنکور دو سری سوال میومد جلو تا امکان فروش سوالات و تقلب نباشه.گویا از پارسال دیگه خبری از این کارها نیست.کاملا هم مشخصه،وختی پارسال 4 سوال ماشین غلط از آب دربیاد و ... پر واضحه که سوالات با عجله و شاید سه روز قبل کنکور انتخاب و یا طراحی میشن
دقیقا منظور من هم همین بود .
دکتر یاوری دکتر لسانی دکتر طالبی دکتر هدتنی دکتر اصفهانی و..........
این عزیزان طراحا هستن و اصلا گزینشی در کار نیست.تا بوده همین بوده.اون بالاها خبرایی هست که حتی شنیدنش هم خوب نی.
اما من از طراحی سولات مدار کاملا طرف داری میکنم.
بعد از دکتر جبه دار همه فک میکردن دیگه کسی نی سوال مدار جون دار طرح کنه که یهو دکتر هدتنی همه رو به اغما فرستاد.
خدایش با سوالاش حال میکنم همه رفتن تو خودشون.از کنترل هم که دیگه نمیگم که فوق العاده غوغاست سوالاش وخداییش دستت درد نکنه داره طراحش.

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقا منظور من هم همین بود .
دکتر یاوری دکتر لسانی دکتر طالبی دکتر هدتنی دکتر اصفهانی و..........
این عزیزان طراحا هستن و اصلا گزینشی در کار نیست.تا بوده همین بوده.اون بالاها خبرایی هست که حتی شنیدنش هم خوب نی.
اما من از طراحی سولات مدار کاملا طرف داری میکنم.
بعد از دکتر جبه دار همه فک میکردن دیگه کسی نی سوال مدار جون دار طرح کنه که یهو دکتر هدتنی همه رو به اغما فرستاد.
خدایش با سوالاش حال میکنم همه رفتن تو خودشون.از کنترل هم که دیگه نمیگم که فوق العاده غوغاست سوالاش وخداییش دستت درد نکنه داره طراحش.

دکتر لسانی خیلی وقته سوال طرح نمیکنه و جاشون و دادن به دکتر محمدرضا فیضی از دانشگاه تبریز.در مورد سوالات دکتر هدتنی من هم با شما موافقم؛سوالای دکتر هدتنی بسیار کم محاسبه و بسیار تیزهوشانه هستند،مخصوص کنکور.مشکل فقط دست خط زیبای ایشون هست! البته خیلی ها تو ایران میتونن توی هر همه دروس سوالای جون دار طرح کنن مهندس.بهتره طراح حداقل با دست خط مبارکش خودش رو تابلو نکنه

chichilaas

عضو جدید
مدار

مدار

سلام دوستان
من شنیدم که تمرینهای آخر فصل مدار جبه دار خیلی تمرینات خوبی هستن و مشابه اونها هم اومده توی کنکور ، واسه همون با توجه به وقتی که دارم تصمیم گرفتم حل کنمشون و بعد برم سراغ رهیافت و تستهای سالهای قبل.. ولی نمیدونم تمریناش سطحشون بالایه یا من هنوز راه نیوفتادم؟ چون گیر میکنم توشون !!!
و اینکه ارزش داره وقتم رو روی این تمرینها بذارم ؟
ممنون میشم کمک کنین..

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

جدی دکتر هدتنی طرح کرده بود!!!!!!!!!!!!!

استاد ما افتخارش این بود که مدارو با دکتر هدتنی پاس کرده!!!!!!

من که نه از کتابش خوشم اومد نه مدل درس دادنش...............

hossein N

عضو جدید
ببخشید مگه مشکل سوالای مدار امسال چی بود؟قبول دارم که یکم بد کشیده شده بود که اونم به خاطر امنیت سوالا بوده اما درکل سوالای خوب و معقولی بودن اگه کسی خونده بود میتونست درصد بالایی بزنه

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید مگه مشکل سوالای مدار امسال چی بود؟قبول دارم که یکم بد کشیده شده بود که اونم به خاطر امنیت سوالا بوده اما درکل سوالای خوب و معقولی بودن اگه کسی خونده بود میتونست درصد بالایی بزنه

علیک سلام
مگه کسی گفت نوع سوالاش مشکل داره؟
یکم بد نکشیده بود جناب،شما داری کنکور ارشد میدی اونم تو کشوری که پر از نخبس.باید سطح و کیفیت سوالا بالا باشه یا نه؟ مگه چندتا سوال قراره بیاد که یکیش به خاطر ناشی گریِ طراح از دست بره .اعتراض من به بی نظمی و هردمبیل بودن آزمونه بود .تا دوسال پیش هر کسی اجازه طراحی سوال نداشت،اگرم داشت اینجور نبود که همه رو خودش طرح کنه.اگر قرار بود همه سوالا به دست یک نفر طرح بشه فک میکنین خود دکتر جبه دار بلد نبود سوال بیشتر طرح کنه؟ یه چیزی رو هم بگم بدونید یا شایدم میدونید که دکتر هدتنی شاگرد دکتر جبه دار در دانشکده فنی تهران بوده.یک چیز دیگه،هیچ جای دنیا به خاطر امنیت نمیان سوالات رو بی کیفیت بنویسن خصوصا واسه دروسی مثه برق که پر از مدار هست

آخرین ویرایش:

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جدی دکتر هدتنی طرح کرده بود!!!!!!!!!!!!!

استاد ما افتخارش این بود که مدارو با دکتر هدتنی پاس کرده!!!!!!

من که نه از کتابش خوشم اومد نه مدل درس دادنش...............

کتاب دکتر هدتنی؟
بده مگه؟
لطفا بیشتر توضیح بدید بدونیم کتابش چه مدلیه

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
کتاب دکتر هدتنی؟
بده مگه؟
لطفا بیشتر توضیح بدید بدونیم کتابش چه مدلیه

کتاب دکتر هدتنی خیلی کتاب سنگینیه و توش همه چی رو کامل گفته و تو ایناهاش هیچ شکی نیست

ولی عیب کار میدونید چیه اگه کتاب هدتنی رو هم قورت بدیم و کلا بفهمیم فایده ای نداره چون تو کنکور ارشد به کسیکه معلومات بالاتری داره لزوما نمیگن بفرما دانشگاه بهتر به اونی که درصدای بالاتری بزنه و رتبه بیاره میگن بفرما دانشگاه

بعد ادم بخواد با روشای کتاب دکتر هدتنی مدار کنکورو حل کنه کل وقت کنکورو باید بذاری فقط واسه حل مدار با اون روشای کلاسیک

ENGBARGH

عضو جدید
کلید سوالات ارشد روی سایت سنجش قرار گرفت . من خدا رو شکر همه سوالات مدارم درست بود .

ش67

عضو جدید
بچه ها سوال 52 مدار دو گزینه صحیح دارد لطفا به سنجش بگید. سوال اول کنترل جوابش تو گزینه ها نیست. سوال 119 ماشین جوابش تو گزینه ها نیست. سوال 85 بررسی هم مشکل داره یکی استادا گفتن باید حذف بشه . لطفا همگی به سنجش اطلاع بدیم.

SHR776

عضو جدید
سلام.دوستان من چی کار کنم که تستای مدارو راحت بزنم.با اینکه کتاب پوران خوندم با رهیافت بازم این تستای کنکور عجیبا غریبا برام.من نیدونم این همه نکته جدید از کجا میاد.البته احتمالا برای من اینطوریه.یه راهنمایی میکنید.بعدشم فکر نیمکنم که این نکته ها توی تمرینای جبه دار باشه؟اگر هست راهنمایی کنید.ممنون

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.دوستان من چی کار کنم که تستای مدارو راحت بزنم.با اینکه کتاب پوران خوندم با رهیافت بازم این تستای کنکور عجیبا غریبا برام.من نیدونم این همه نکته جدید از کجا میاد.البته احتمالا برای من اینطوریه.یه راهنمایی میکنید.بعدشم فکر نیمکنم که این نکته ها توی تمرینای جبه دار باشه؟اگر هست راهنمایی کنید.ممنون

سلام.به نظر من شما به عمق مدار دست پیدا نکردید و به عبارتی توش مسلط نیستید.دقیقا این حالت توی درس کنترل در من وجود داره ودلیلش اینه که چند تا نکته رو حفظ کردیم و درس رو سرسری یاد گرفتیم و انتظار داریم به اکثر سوالات پاسخ درست بدیم.به نظر من دلیلش انتخاب منبع نامناسب یا ناکافی هستش.خود من میخوام با مرجع خوانی کنترلم رو از پایه قوی کنم تا درک درستی پیدا کنم.

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهتون کتابای نایس و دورف و بنجامین-فرانکلین رو پیشنهاد میکنم.
کتابای داخلی رو فراموش کنید.دوران آریاز هم تموم شده به فکرش نباشید.اگه واقعا کتاب کنکوری لازم دارید کتاب هومن سجادیان قابل تحمل تر از بقیست.
کتاب مهندس تقوی که بحثشو دیدم تو همین تاپیک اونجوری که خودشون بهم گفتن یه خوبی داره که بیشتر سوالات رو با متلب چک کردن.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: Ehi

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بهتون کتابای نایس و دورف و بنجامین-فرانکلین رو پیشنهاد میکنم.
کتابای داخلی رو فراموش کنید.دوران آریاز هم تموم شده به فکرش نباشید.اگه واقعا کتاب کنکوری لازم دارید کتاب هومن سجادیان قابل تحمل تر از بقیست.
کتاب مهندس تقوی که بحثشو دیدم تو همین تاپیک اونجوری که خودشون بهم گفتن یه خوبی داره که بیشتر سوالات رو با متلب چک کردن.

مرسی از راهنماییتون مهندس.اکثر داوطلبان فکر میکنم تا قبل مکان ریشه ها رو آنچنان مشکل نداشته باشن و اکثر منابع توضیحاتشون تا اون قسمت یکسان هستش.منبعی که فصول مکان ریشه ها،دیاگرام بود،دیاگرام های قطبی و کنترل کننده ها رو خوب گفته باشه به نظرم در حال حاضر بهترین منبع باشه.مهندس آیدین روی نایس و رهیافت دیانی(صرفا برای تمرین بیشتر) تاکید داشتن.شما کدوم منبع یا منابع رو برای اون فصول پیشنهاد میکنید،طوری که بی نیاز به منبع دیگری بشم؟

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از راهنماییتون مهندس.اکثر داوطلبان فکر میکنم تا قبل مکان ریشه ها رو آنچنان مشکل نداشته باشن و اکثر منابع توضیحاتشون تا اون قسمت یکسان هستش.منبعی که فصول مکان ریشه ها،دیاگرام بود،دیاگرام های قطبی و کنترل کننده ها رو خوب گفته باشه به نظرم در حال حاضر بهترین منبع باشه.مهندس آیدین روی نایس و رهیافت دیانی(صرفا برای تمرین بیشتر) تاکید داشتن.شما کدوم منبع یا منابع رو برای اون فصول پیشنهاد میکنید،طوری که بی نیاز به منبع دیگری بشم؟
این کتابا رو دکتر شیرین آباذی تاکید کردن.مهندس مومن زاده نایس رو گفت .مهندس تقوی رو دورف و اوگاتا تاکید داشتن.
بنظر من نایس و دورف و فرانکلین خوبن.
اونجوری تفکیکی اطلاعات خاصی ندارم.از دکتر شیرین آبادی پرسیدم کدوم فصلا مهمن گفت کدومو بگم وقتی سوالا ترکیبی میاد حقم داشت.
متلب بهترین مرجع سواله.یه تابع تبدیل بدید مکان رسم کنید سعی کنید عکس حلش کنید کاری که طراح آقای طالبی میکنه.البته فک کنم امسال ایشون طرح نکرده بود شما میدونی کی طرح کرده بود مهندس؟

• Like
واکنش ها: Ehi

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
درضمن اگه کنترلی باشید کنترل مدرن بهتون خیلی میتونه کمک کنه

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منون مهندس.طراح امسال رو نمیدونم کی بود ولی هرکی بود سوالا رو زیرکانه طرح کرده بود

hossein N

عضو جدید
علیک سلام
مگه کسی گفت نوع سوالاش مشکل داره؟
یکم بد نکشیده بود جناب،شما داری کنکور ارشد میدی اونم تو کشوری که پر از نخبس.باید سطح و کیفیت سوالا بالا باشه یا نه؟ مگه چندتا سوال قراره بیاد که یکیش به خاطر ناشی گریِ طراح از دست بره .اعتراض من به بی نظمی و هردمبیل بودن آزمونه بود .تا دوسال پیش هر کسی اجازه طراحی سوال نداشت،اگرم داشت اینجور نبود که همه رو خودش طرح کنه.اگر قرار بود همه سوالا به دست یک نفر طرح بشه فک میکنین خود دکتر جبه دار بلد نبود سوال بیشتر طرح کنه؟ یه چیزی رو هم بگم بدونید یا شایدم میدونید که دکتر هدتنی شاگرد دکتر جبه دار در دانشکده فنی تهران بوده.یک چیز دیگه،هیچ جای دنیا به خاطر امنیت نمیان سوالات رو بی کیفیت بنویسن خصوصا واسه دروسی مثه برق که پر از مدار هست
حرف شما درست جناب بسل اما هرچند که این کشور پر از نابغست ولی اونا هیچ سهمی تو اداره این کشور ندارن شما هم باید طی این سالها به این بی برنامگیها و ناشی گریهای مسولان محترم سازمان سنجش آشنا شده باشید ولیحرفتونو کاملا قبول دارم اما خوب اینجا ایرانه دیگه

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حرف شما درست جناب بسل اما هرچند که این کشور پر از نابغست ولی اونا هیچ سهمی تو اداره این کشور ندارن شما هم باید طی این سالها به این بی برنامگیها و ناشی گریهای مسولان محترم سازمان سنجش آشنا شده باشید ولیحرفتونو کاملا قبول دارم اما خوب اینجا ایرانه دیگه

البته ما اینجا بسل نیستیما:)

EECi

مدیر بازنشسته
سلام دوستان
من شنیدم که تمرینهای آخر فصل مدار جبه دار خیلی تمرینات خوبی هستن و مشابه اونها هم اومده توی کنکور ، واسه همون با توجه به وقتی که دارم تصمیم گرفتم حل کنمشون و بعد برم سراغ رهیافت و تستهای سالهای قبل.. ولی نمیدونم تمریناش سطحشون بالایه یا من هنوز راه نیوفتادم؟ چون گیر میکنم توشون !!!
و اینکه ارزش داره وقتم رو روی این تمرینها بذارم ؟
ممنون میشم کمک کنین..

سلام
متاسفانه خواندن این کتاب ها با هم کاری غیر ممکن هست و عمر نوح می خواهد:confused:
کتاب رهیافت را بخوانید و سپس سوالات کنکور را جل کنید. البته برای اموزش می توانید از پارسه و پوران پژوهش هم استفاده کنید
به همین راحتی! به همین خوشمزگی!:D

برای تسلط هم باید وردی را بخوانید! این ورد این هستش که باید بروید و هر کتاب را 3 الی 4 بار بخوانید تا جادو انجام بگیره و شما مسلط بشوید!
موفق باشید:gol:

milad mansoury

عضو جدید
بچه ها راستی از سر جلسه که اومدیم بیرون بچه هایی که با دکتر عابدی داشتن میګفتن خط طراح سوال و طرز نوشتن سوالات دقیقا مثل دکتر عابدی بوده.شما ها چی میګید؟:surprised:

behnasr

عضو جدید
http://www.iran-eng.com/member.php/421580-kuroshforutanتجربیات من از کنکور ارشد برق 91
زبان: باید لغات ضروری تافل،504،ایلتس (به ترتیب الویت ) را با کاربرد آنها در جمله یاد بگیرین
اگه به سوالات کنکور سالهای قبل نگاهی بیاندازید خیلی از تستها عینا از مثالهای دیکشنری کمبریدج و لانگمن اقتباس شده اند یا خیلی شبیه به مثالهای این دو دیکشنری هستند.
بدین منظور می تونید دیکشنری رایگان
lingoes
دانلود کنید از سایت lingoes.net
و سپس فایلهای مربوط به کمبریدج و لانگمن رو نصب کنید.
برای دریافت گلاسوری لانگمن و کمبریدج مخصوص این دیکشنری می تونید به لینک زیر مراجعه کنید
http://www.behnasr.persiangig.com/
دیکشنری رو طوری تنظیم کنید که در نمایش نتایجش فقط همین دو تا بانک به اضافه ی بانک فارسی
hFarsi - Advanced Version را نشان دهد.
در ضمن فایلهای صوتیش هم با تلفظ واقعی هم می تونید دانلود کرده و در پوشه
speech
کپی کنید.
این دیکشنری از معنی لغت خروجی
html
می دهد حال بسته به امکاناتتون می تونید لغات تافل و ایلتس و هر لغتی که می دونید مهمه رو بهش بدین و از معنی اش خروجی بگیرید و از آن پرینت بگیرید یا اگه گوشیتون امکانش رو داره توی گوشی بریزید و مرور کنید.
قبول دارم مهیا کردن این فایلها شاید ساعتها وقتتون رو بگیره اما واقعا ارزشش رو داره چون با این کار کاربرد لغت در جمله رو یاد می گیرین و اثر این کار برای زبان ارشد از خواندن هر کتابی بیشتره.

اگه دنبال کتاب هستین من کتاب زبان عمومی پارسه چاپ جدید رو پیشنهاد می کنم چون مثالهایش رو از دیکشنری کمبریدج گرفته.

راجع به خودم بگم که زبانم ضعیفه ! هیچ کلاس زبانی هم نرفتم و گرامرم هم صفره اما ببینید با این کار به چه سطحی رسیدم که بیشتر تسهای لغت و متنها رو درست می زنم.
توی آزمون آزمایشی سازمان سنجش درصدهای زبانم بین 60 تا 82 متغیر بود
زبان کنکور امسال به مراتب از سالهای قبل سختتر بود مخصوصا متنهاش با این حال 48.88 درصد زدم.
من توی ماه رمضان که درس خوندن مشکله چندین روز رو به تهیه فایلهای
html
با توجه به لغات آزمون های سال قبل و 504 و تافل و ایلتس پرداختم و اونها رو به ترتیب الفبا توی گوشیم ریختم . از اوایل مهر که درس خوندنم جدی تر شد شبها چندتا از این فایلهای رو مرور می کردم.
ماه آخر هم 10 تست لغت زبان عمومی همه ی آزمونهای گذشته از سال 86 که (هر سال 6 تا آزمون داره که صبح و بعد از ظهر طی 3 روز انجام شده) حدودا 24 صفحه می شه رو از سایت پردازش گرفتم و حل کردم..

!!گرامر- اگر گرامرتان خوب نیست اصلا برای گرامر وقت نگذارید من هم همین کار رو کردم
متن تخصصی
از 15 سوالی که از این بخش می آید شما به راحتی با کمی تمرین با حل حداقل 10 تا سوال،یعنی 30 درصد از زبان رو کسب کنید.
خواندن متن تخصصی رو باید به عنوان تفریح و در ساعاتی که از دروس دیگر خسته شده اید یا اواخر هفته و یا روز قبل از آزمون آزمایشی که معمولا حس خواندن ندارید انجام دهید.
اگه اهل خوندن پشت کامپیوتر هستید من مطالعه از سایت زیر رو پیشنهاد می دهم که بعضی از سوالات سالهای قبل از این سایت اومده و بیشتر متنهایی که در کنکور می آید همین سبک رو دارند
http://www.spectrum.ieee.org/

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا