بومی سازی دانشگاهها در حد تیم ملی ! امان از تبعیض . . .

karo7

اخراجی موقت
این از همون عنوان " دانشجو " بر میتابه :) در حالیکه بسیاری از " دانشجو " های ما فقط به پاس کردن دروس میپردازند ، درست نیست که این عناوین رو به همه تعمیم بدیم ، من منکر وجود امکانات یا عدم امکانات که باعث پیشرفت میشه نیستم ، ولی قبول کنیم که این به همت و پشتکار نیاز داره که متاسفانه توی من یکی و شاید هزاران دانشجو مثل من پیدا نمیشد :) طبق یک آیین نامه که یادم نیست چی و کجا بود ، هر دانشجویی حق این رو داره در صورت نیاز به امکانات آزمایشگاهی و پژوهشی ، با معرفی نامه رسمی به هر ارگان و مرجعی برای استفاده از امکانات بره ، دوستی داشتم توی همون شهر کاشون که برای دادن یک مقاله ، با استفاده از دفتر معاونت پژوهشی یک نامه گرفت و اومد تهران ، دانشگاه پلی تکنیک توی قسمت نساجی و از یک سری دستگاه ها استفاده کرد :) پس ببینید کار نشد نداره ، این ماییم که دنبالش نیستیم !

من که همچیم چیزی ندیدم. در دانشگاه علم و صنعت حتی اگه بخوای از امکانات آزمایشگاهی استادی به غیر از استاد خودت استفاده کنی ازت پول می گیرند که این پول برای بچه های دانشگاه های دیگه چند برابر میشه و حتی امکان استفاده رو بعضی وقتی بهت نمی دن. احتمالا این دوست شما پارتیش خیلی کلفت بوده

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید بومی سازی خوبه. هیلی هم خوبه ولی باری چند تا دانشگاه نه.
شریف، دانشگاه تهران+ علوم پزشکیش
چرا؟
چون امکانات اونا و هزینه هایی که روشون میشه کشورری هست پس نمیشه فقط بشه برای تهرانی ها.
چون مدارک این دانشگاه ها در همه جای دنیا معتبر هست پس باید همه ی ایرانیا شانس حضور توشون داشته باشن و الا واقعا نامردی میشه.

خوب خدا رو شکر یکی این وسط قبول داشت که توی دانشگاه های خوب تهران یه چیزای اضافه ای!! خیرات می کنن..

، به هر حال ، بومی سازی برای رتبه های زیر 500 خیلی مهم میتونه باشه که خوب جزو نخبه ها به حساب میاند، ولی برای رتبه های بالای 500 چی ؟ کسی که اصفهان زندگی میکنه بره کرمان درس بخونه ، کرمانیه بره بندر ، بندریه بره اهواز ، اهوازیه بره یاسوج ، یاسوجیه بره رشت ، رشتیه بره تبریز ؟ مطمئناً هرکدوم اینها توی شهر خودشون راحت تر هستند ، غیر از اینه ؟
...

فکر نمی کنین در مورد اینکه کجا راحت ترن خودشون تصمیم می گیرن؟
و مطمئنا اگه هم براشون سخت باشه بنا به دلایلی این سختی رو پذیرفتن و این ما نیستیم که حق داریم برای اونا تصمیم بگیریم بلکه خودشونن!!

در مورد نخبه ها هم نگران نباش :) اصولاً نخبه ها راه درس خوندن و .. رو بلدند ، درسته یکم آتیشش رو تند میکنند ولی خوب ، اونها نخبند با من خنگ آزاد شهرستانی فرق دارند :)

و دقیقا صحبت سر اینه که چرا بعضی ها به خودشون اجازه می دن برای دیگران تصمیم بگیرن یا از روی دلسوزی !! و خیرخواهی!! لوازم آسایش و راحتی!! اونا رو فراهم کنن .. به هر حال اونا نخبه ان .. حق دارن کنار خانواده اشون باشن و سختی نکشن ..
خودشون هم که (هرجند نخبه ان ) نمی فهمن که دوری از خانواده سخته و بهشون لطمه می زنه تو تهران هم که هیچ امکانات اضتفه ای خیرات نمی کنن!! پس بذار ما به جاشون تصمیم بگیریم خودشون چند سال دیگه می فهمن الان خام بودن اما در حقیقت ما به فکر خود اوناییم مگه نه؟
فقط به خاطر خودشون..!!

نمیدونم ساکن کجایی ولی اگر زبانت خوبه ، ترمی هم 5-6 میلیون ول یامفت داری میتونی بری واحد شریف - کیش :) مدرک بین المللی میده :) اونم اسم شریف روشه ولی این کجا و آن کجا ؟ :) هرکی پول داشته باشه میتونه مدرک بین المللی شریف بگیره :)

!!!
فکر نمی کنی اگه بره کیش از خونه و خونواده اش دور می شه و غصه می خوره و یه وقت به درسش لطمه می خوره؟!!
دوست عزیز ما در مورد نتیجه ی زحمت این بچه ها صحبت می کنیم نه ورودیای پولی..
اون که همه جا هست..
کافیه کنار پول یه بابای... هم داشته باشی که دیگه شریف که سهله!!

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا خدا خیرتون بده الان بهونه دارند
اون بیچاره ای که 4 سال پیش با رتبه ی 20 کشوری تو ریاضی هیج جا قبول نشد چی بگه
الان می گن بومی سازی 4 سال پیش چش می تونستند بگند؟؟؟؟؟

اون موقع هم همین بود ...
کسایی که با رتبه های خوب حتی شبانه هم قبول نشدن..
چی می شه گفت جز این که یا یه مشت بیسواد نشستن اون بالا یا یه مشت عوضی .. و هرجوری که می خوان واسه بچه های مردم هر تصمیمی می گیرن
یه سال از زندگیشونم که واسه قبول شدن دانشگاه هدر رفت به خودشون مربوطه!!

ما که آزاد بودیم ، همه چیمون تکمیل و فول بود ، وقتی بچه های سراسری اومدن گفتند بابا شما داغونید هیچی ندارید ، در صورتی که تمام دستگاه ها جدید و به روز بود :) پس این حرف شما رو نقض میکنم که شهرستانها آزمایشگاه تخصصی ندارند

چه جالب بچه های چند تا دانشگاه اومدن گفتن بابا شما داغونید و شما فهمیدی که تمام شهرستانها آزمایشگاه تخصصی دارن؟

خب من همینجا از همه ی بچه ها درخواست می کنم به همون چیزی که قبول شدن قانع باشن کلاهشونم بندازن هوا چون آزمایشگاه تخصصی داره دانشگاهشون
با تشکر!

عجبا !!

دبیرستان سمپاد ما ، کل آزمایشگاهش با وسایلش 3 میلیون تومن نمی ارزه! چون کتاب خونه ش سر جمع 1500 تا کتاب نداره ! چون از اینترنت و کامپیوتر و .. خبری نیست! چون بعضا" من نوعی از اون استاد فیزیکمون بیشتر میدونم!

اونقدری که من پارسال با هماهنگی مدیر و معاون ، صبح ها هفته ای فقط چند جلسه (کلاس حسابان و ادبیات) رو میرفتم!!

یه سریش رو خودم میخوندم! فیزیک و شیمی رو هم بعد از ظهر ها خارج از مدرسه میرفتم کلاس !

بازم بگم !؟

-------------------
!

این همه امکانات قابل ستایشه...!!
پس چرا باز شهرستانی ها نمی مونن تو شهر خودشون؟
عجیبه!!!!!!!!!!!

اگر اضافه خیر میکنند ، پس اضافه است ! دقت کنید ، اضافه !! است !!!!!!

اینا رو گفتم که فقط خودت به حرف خودت فکر کنی
اضافه است اضافه تر از شهرستان ..
امکاناتی که باید برای یه دانشجوی مهندسی یا پزشکی یا .. وجود داشته باشه ..
رشته ی ما ادبیات نیست که بگیم خب حالا رشته ایه که اگه بشه با هر بدبختی ای منابع و مراجعش رو پیدا کرد می شه یه جوری با سواد از دانشگاه اومد بیرون..
.. وقتی استاد نمی تونه چیزی رو که باید به من یاد بده .. وقتی دستگاهی نیست که از نزدیک باهاش کار کنم .. من چطوور باید فقط فکر پاس کردن نباشم؟

و اگه باز هم اصرار داری اضافه است به اون معنا که شما استفاده کردی (پس اضافه است ! دقت کنید ، اضافه !! ) چرا این امکانات اضافه رو به شهرستان ها اختصاص نمی دن؟
چرا استادها رو نمی فرستن شهرستان که توی تهران اضافه نباشن؟
اگه نمی شه پس شهرستانی ها حاضرن خودشون برن (هر چند سختی زیاد داره) ولی از همون امکانات اضافه استفاده کنن ..
مشکلی هست؟
چون اضافه است باید فقط برای تهرانی ها باشه؟

لازمه ی این که از امکاناتی که دارن استفاده کنن زحمت کشیدنشونه، کم نذاشتنونه
و اونها از وسط تیر ، تو گرما درس خوندن رو شروع میکنن و ... !

ما داریم در مورد اونایی صحبت میکنیم که زحمت می کشن ولی این امکانات رو ندارن ..
اونا هر وقت که بخوان زحمت بکشن امکاناتش هست ولی این انصافه که کسی که خودش بدون هیچ امکاناتی زحمت کشیده و نتیجه هم گرفته اینجوری حقش پایمال شه؟

اطمینان داشته باشین هم اطلاعاتم در رابطه با کنکور از همتون بالاتره
هم درک در رابطه با مسایل مربوط به اون!!![/quote]

شما که هنوز واسه درس خوندن هیچی شروع نکردی واسه اون تهرانی ای که تابستون هفته ای بالای 50 ساعت درس میخونه "چند مرده حلاجن" صادر میکنی؟![/quote]

چرا به حاشیه می کشی بحثو؟
نمی دونم سروش چطوری درس خونده یا می خونه .. نمی دونم حق اونم خورده شده یا فقط دوستاش// اما اگه یه کمی دقت کنی داره کلی صحبت می کنه.. راجع به کسایی که زحمت می کشن و واقعا حقشون خورده می شه !!

ولی چرا زحمات نصف کنکوردهنده هارو زیر سؤال میبرین؟![/quote]

شما این کارو نمی کنین؟
ما داریم راجع به حق صحبت می کنیم ..
اگه اینطوری امتیاز قائل نشن ما مشکلی نداریم با اون تهرانی که می ره و سر جای خودش می شینه ..
دیگران رو پایین نکشن .. ما نمی گیم چرا بعضی ها بالاترن

من از این معذرت خواهی کردم که از مسخره بازی رییس جمهور بی خبر بودم
نه بخاطر بی اطلاعیم در رابطه با مسایل رتبه ها

یعنی فقط چون این کار رئیس جمهوره اشتباه یا مسخره است؟!!!!!!!

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد رتبه هم کی میگه 1 منطقه 3 می شه بالای 100؟
یه سوال: رتبه کشوری ربطش به منطقه است یا درصد دروس؟
رتبه 1 منطقه 3، 2سال پیش از استان ما و رتبه ی کشوریش 20 بود والان داره برق شریف می خونه
اون اگه الان این رتبه رو داشت چی قبول می شد؟
مطمئنا برق شریف؟
نه..
"برق شریف اگه شانس میاورد"

چی باید گفت؟
چی میشه گفت؟
فقط می شه تاسف خورد
من تا الان می گفتم کنکور استعداد کشه
..
حالا اومدن برای همین استعدادایی که کشته نمی شن!! هم راه رو بستن
واقعا تبریک می گم به این آقایان که تلاش های شبانه روزیشون فقط در جهت رشد استعدادها و جامعه مونه ..
جدا خسته نباشند..!!

grindelvald

عضو جدید
فقط میگم لعنت به باعث و بانیش و خدا لعنت کنه کسی رو که حقی رو ضایع میکنه.

ما داریم در مورد اونایی صحبت میکنیم که زحمت می کشن ولی این امکانات رو ندارن ..
اونا هر وقت که بخوان زحمت بکشن امکاناتش هست ولی این انصافه که کسی که خودش بدون هیچ امکاناتی زحمت کشیده و نتیجه هم گرفته اینجوری حقش پایمال شه؟

اطمینان داشته باشین هم اطلاعاتم در رابطه با کنکور از همتون بالاتره
هم درک در رابطه با مسایل مربوط به اون!!!

شما که هنوز واسه درس خوندن هیچی شروع نکردی واسه اون تهرانی ای که تابستون هفته ای بالای 50 ساعت درس میخونه "چند مرده حلاجن" صادر میکنی؟![/quote]

چرا به حاشیه می کشی بحثو؟
نمی دونم سروش چطوری درس خونده یا می خونه .. نمی دونم حق اونم خورده شده یا فقط دوستاش// اما اگه یه کمی دقت کنی داره کلی صحبت می کنه.. راجع به کسایی که زحمت می کشن و واقعا حقشون خورده می شه !![/QUOTE]

سها اطمینان داری همه رو خوندی دیگه؟
سروش به جای گیر دادن به اشتباهات سازمان سنجش داشت منطقه یکی هارو تماما زیر سؤال میبرد
حاشیه اون بود نه این

شما این کارو نمی کنین؟
ما داریم راجع به حق صحبت می کنیم ..

اگه اینطوری امتیاز قائل نشن ما مشکلی نداریم با اون تهرانی که می ره و سر جای خودش می شینه ..
دیگران رو پایین نکشن .. ما نمی گیم چرا بعضی ها بالاترن
بازم میپرسم
اطمینان داری خوندی همه رو دیگه؟
من که خودم گفتم این کار مسخره و فوق العاده اشتباهه
قضیه ی من و سروش این بود که مخالفتی با هم نداشتیم تو حرفامون
فقط نمی خواستین تو بحث با هم کم بیاریم!!
تو دیگه چرا اینجوری نتیجه گیری میکنی!!؟!!!!

یعنی فقط چون این کار رئیس جمهوره اشتباه یا مسخره است؟!!!!!!!

در مورد رتبه هم کی میگه 1 منطقه 3 می شه بالای 100؟
یه سوال: رتبه کشوری ربطش به منطقه است یا درصد دروس؟
رتبه 1 منطقه 3، 2سال پیش از استان ما و رتبه ی کشوریش 20 بود والان داره برق شریف می خونه
اون اگه الان این رتبه رو داشت چی قبول می شد؟
مطمئنا برق شریف؟
نه..
"برق شریف اگه شانس میاورد"

سها جان خودت داری میگی تو سالهای گذشته درست بوده پذیرش دانشجو
غیر اینه؟
شایدم قضیه اینه که نخوندی که
این کار
طبق دستور ریاست جمهور و رییس شورای عالی فرهنگی(دکتر احمدی نژاد) انجام شده

تو رو خدا چقدر تند تند حرف میزنین و نمی بینین نقل قولی که میکنین در چه رابطه ای ، از چه کسی ، در جواب چه کسی و .... بوده!!!

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
من همه رو خوندم اما تو مطمئنی همه رو خوندی بعد جواب دادی؟
اگه حرفاتون عین هم بود مخالفت خیلی بچگونه است!!
با این حال فکر کنم منم باید همگام با سروش از شما و همه ی تهرانی ها معذرت بخوام..
من تا الان فکر می کردم بچه های شهر ما که از تیر و حتی سال سوم و دوم برای کنکور شروع می کردن زحمت کشیدن..
اما انگار این وسط فقط تهرانی ها واقعا زحمت کشیدن اون هم تهرانی هایی که از تیر شروع کردن ..
من از همه ی شما معذرت می خوام و از بچه های شهرستانی که الان تو دانشگاه های تهران مشغول تحصیلن عاجزانه درخواست می کنم انصراف بدن و جاشونو به بچه های شایسته ی تهرانی بدن ...
چون اونها هستن که زحمت کشیدن...
و .....

اگه حرفاتون عین هم بود مخالفت خیلی بچگونه است!!
خب اگه دقت کنی منم به سروش همینو گفتم;)

با این حال فکر کنم منم باید همگام با سروش از شما و همه ی تهرانی ها معذرت بخوام..
خواهش میکنم

من تا الان فکر می کردم بچه های شهر ما که از تیر و حتی سال سوم و دوم برای کنکور شروع می کردن زحمت کشیدن..
اما انگار این وسط فقط تهرانی ها واقعا زحمت کشیدن اون هم تهرانی هایی که از تیر شروع کردن ..

خیلی با مزه ای که فکر میکنی فقط دوستای توان که از دوم ،سوم شروع کردن
و خودت یه بار دیگه این حرفتو بخون تا معنای بچگانه رو بفهمی

من از همه ی شما معذرت می خوام و از بچه های شهرستانی که الان تو دانشگاه های تهران مشغول تحصیلن عاجزانه درخواست می کنم انصراف بدن و جاشونو به بچه های شایسته ی تهرانی بدن ...
چون اونها هستن که زحمت کشیدن...

فکر نمی کنم اونها به تو ربطی داشته باشن;)

سها جان
یه خورده فکر کن
بخصوص به حرفایی که تا حالا زدم

من هیچ زحمتی رو زیر سؤال نبردم
سروش تهرانی ها رو زیر سؤال برد
و من از اونها فقط دفاع کردم

حالا اگه میتونی خودتو نگه دارو مخالفت الکی نکن
اگر هم لازم میدونی حتما یه حرفی بزنی
پس لطفا اگر اشتباهی کردی در قضاوت در رابطه با من
اون رو بپذیر;)

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
persian جان ..
خوندم..
کامل خوندم
نظرات همه ی بچه ها رو ...
bidhendi ،jacky ،karo ،matrix و.. شاید اگه شما هم از صفحه 1 همه رو کامل می خوندی از همون اول حرفای دیگران رو قبول می کردی نه بعد از اینکه فهمیدی این کار

...

بطن ماجرا مهمه یا اینکه کار توسط چه کسی انجام شده؟

هر چند اینکه شما قبول کنین یا نه اون یه سال هدر رفته ی زندگی بچه های کنکوریو بهشون بر نمی گردونه
من واقعا قصد بحث ندارم ...
کاملا واضحه این احمقانه ترین تصمیمه
بومی سازی!!!
همه اتون هم می تونین بیاین بگین نه .. کار درستیه یا این حق تهرانیاست..
فقط یه لحظه خودتونو بذارین جای اونا..
همین

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی با مزه ای که فکر میکنی فقط دوستای توان که از دوم ،سوم شروع کردن
و خودت یه بار دیگه این حرفتو بخون تا معنای بچگانه رو بفهمی

فقط می خواستم به تو یاد آوری کنم که فقط تهرانی ها نیستن که از تیر شروع می کنن
(من قصد دعوا ندارم persian جان .. خودتو کنترل کن)
لفظت چندان دوستانه نیست

فکر نمی کنم اونها به تو ربطی داشته باشن;)
دقیقا هیچ ربطی نه به من و نه هیچ کس دیگه نداره..;)
هر کس بنا به لیاقتش باید بره دانشگاه نه با بومی سازی

سها جان
یه خورده فکر کن
بخصوص به حرفایی که تا حالا زدم

من هیچ زحمتی رو زیر سؤال نبردم
سروش تهرانی ها رو زیر سؤال برد
و من از اونها فقط دفاع کردم

بیخیال ..
فرض می کنیم زحمت کسی رو زیر سوال نبردی!!

حالا اگه میتونی خودتو نگه دارو مخالفت الکی نکن
اگر هم لازم میدونی حتما یه حرفی بزنی
پس لطفا اگر اشتباهی کردی در قضاوت در رابطه با من
اون رو بپذیر;)

خوشحال می شم اگه از اول یه بار حرفاتو مرور کنی
و مطمئن باش من اگه فکر کنم دارم اشتباه می کنم کاملا جرات پذیرفتنش رو دارم و برعکس خیلی آدما اینکارو کوچیک شدن خودم نمی دونم!!

persian جان ..
خوندم..
کامل خوندم
نظرات همه ی بچه ها رو ...
bidhendi ،jacky ،karo ،matrix و.. شاید اگه شما هم از صفحه 1 همه رو کامل می خوندی از همون اول حرفای دیگران رو قبول می کردی نه بعد از اینکه فهمیدی این کار

...

بطن ماجرا مهمه یا اینکه کار توسط چه کسی انجام شده؟

هر چند اینکه شما قبول کنین یا نه اون یه سال هدر رفته ی زندگی بچه های کنکوریو بهشون بر نمی گردونه
بومی سازی!!!
همین
دیدی فقط قصدت مخالفته دوستم
1 اینکه من این کاره رییس جمهور رو تقبیح کردم
نه خودشو
خیلی بامزست که فکر میکنی اینجا هم چون اسمی از اون بردم قصدم سیاسی بوده!!!

بومی سازی!!!

نمی دونم چه اصراری داری منو موافق این بومی سازی نشون بدی!!

چرا شماها اینجوری میکنین
جدا نمی دونم این قسمتشو
قضیه اینه که تو نمی خوای قسمت هایی از حرفهای قبلی منو که قاعدتا یا باید بپذیری من اشتباه نکردم
یا باید اشتباه خودتو بپذیری یا ....
جواب بدی
واسه همین هی میای الکی سفسطه میکنی و گیر میدی به تهرانیا
من چند بار بگم مخالف این قضیه ام و از این کار حالم به هم میخوره تو باورت میشه؟!!

در ضمن اگه از اول میخوندی میفهمیدی من از اول تو این بحث بودم و دیگه اونوقت لزومی نمیدیدی منو متهم به نخوندن از اول منی;)

آخرین ویرایش:

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
اشتباه نکن ..
من سعی ندارم تورو مخالف جلوه بدم چون اصلا از بحث در موردش خوشم نمیاد ..
احمقانه بودنش به اندازه ی کافی واضحه..
نیازی به بحث نیست ..
و اینکه شما متهم به مخالفت شی هیچ کمکی نمی کنه به اونها..

فقط اینجا لازمه بعضی ها از تعصب تهرانی بودنشون دست بردارن ..
دوباره فکر نکن منظورم تویی چون تو پست قبلی هم قسمت دوم مربوط به تو نبود که فوری موضع گرفتی..
اونجا هم اگه دقت می کردی شناسه ها جمه بسته شده بود و من برای تو فعل ها رو اینجوری به کار نمی برم ..
پس سعی نکن بحثو ادامه بدی من موقعی که اون پست رو send کردم اصلا نمی دونستم تو اینجایی..
در مورد حرفایی که مخاطبشون تویی هم دعوایی ندارم..
فکر هم نکردم تو داری سیاسی بازی در میاری ..
این وسط موضع سیاسی من یا تو (که جفتش هم یکیه) مطرح نیست!!

دوستم من نگفتم مقصودت منم
یا بخاطر حضورم نبود که پاسخ دادم
بخاطر این بود که تو بدون در نظر گرفتن کل سخنم
دست روی بخشی گذاشته بودی و با نقل قولی از من از اون ایراد گرفته بودی
حالا چه شناسه ی جمع ،چه مفرد

من هم موضع سیاسی رو کاری ندارم
ولی وقتی تو من رو به صرف این که منطقه یکیم مخاطب قرار میدی
و حتی وقتی با هم یک موضع هم دارم
دنبال ایراد میگردی و وقتی گیر نیاوردی به این گیر میدی که چرا به احمدی نژاد گیر دادم
حس میکنم باید جواب میگفتم
فقط یک سؤال از همگیتون دارم
البته کارو تا حدی از این قاعده مستثناست
چرا هر سؤالی ازتون کردم جواب ندادین و فقط کوبیدین؟ چرا اصلا حس نکردین باید شما هم به سؤالای من جواب بدین تا بحث تموم شه؟ چرا وقتی جوابی نداشتین و یا موافق بودین اعلام نکردین و فقط به بحث به قصد پیروزی!!! ادامه دادین
ما هممون در مورد بومی سازی یه نظر داریم
اما هرجا که دلایل قانع کننده ای در رابطه با این اوردم که منطقه یکی ها هم تا قبل این مثل بقیه زحمت میکشیدن و اگر حق کمتری نداشتن بیشتر هم نداشتن
همتون موضوع رو عوض کردین و شروع کردین حرفای دیگه زدن؟!(که وقتی اونهارو هم جواب دادم باز همینجوری و به همین روش پیش رفتین)

ببخشید تشکرم کار نمیکرد

ممنون

Matrix

عضو جدید
چون از همه پرسیدی ...

میخوای از خود کارو بپرسیم !

دوباره از اول بحث رو بخونه و ببینه که "یه جماعت" اشتباه کردن یا شخص شما!

فقط اینجا لازمه بعضی ها از تعصب تهرانی بودنشون دست بردارن ..
خب میشه یه تهرانیه دیگه اینجا بهم نشون بدی؟
منم به عنوان یه تهرانی میام جواب میدم چون منظور تو همه ی تهرانیاست که منم یکیشونم!
من تعصبی که ندارم هیچ
لزومی هم نمی بینم داشته باشم
در ضمن من وقتی میگم من با 2000 کشوری دارم با 6000 هزار کشوری یه جا درس میخونم
این نشوندهنده ی تعصبه؟
اشتباه برداشت نکن
منظورم اینه که اون تهرانیایی که دارن تو این شرایط و با یه همچین اختلاف رتبه ای در کنار کسی درس میخونن چرا باید ضعیفتر از اون به حساب بیان؟
چرا فقط شما واسه خودتون حق اعتراض میدونین
ما اعتراضی نکردیم
ولی این دلیلی نمیشه شما هم دست پیش بگیرین و به جای مسؤولین تهرانیا رو بکوبین

البته هنوزم میگم
تو میگی تهرانیا باید از موضعشون عقب نشینی کنن
من بازم میگم تا سالهای قبل همچین مشکلی نبود
و حرف سروش هم در این تاپیک امساله
پس قدیمیا حق دارن بیان اینجا و اینی که اونی که میخواستن قبول نشدن رو گردن تهرانیا بندازن

ممنون
بحثی هم دیگه نداریم
اگر خواستی ادامه بدی از اول برو تک تک حرفامو نقل قول کن و یکی یکی یا جواب بده یا بپذیر که اشتباه کردی

آخرین ویرایش:
سروش جان من با تو بحثی ندارم دیگه
یادت رفت؟
از همه هم بپرسم این دلیلی نمیشه تو دخالت کنی
تو بحث رو یک طرفه تموم کرده بودی

در ضمن کارو هم با من از اول مخالف بود ، من گفتم جواب سؤالهام رو با رعایت ادب(برعکس تو) داد ،همین
قبول میکنم هر کی به جز کسانی که اینجا مخالفت یا موافقتی کردن رو بیاری
و بگه که آیا من اشتباه میکنم یا جمع 2 ،3 نفره ی شما

Matrix

عضو جدید
دوست من اتفاقا" من خیلی خودمو گرفتم و ادب رو تمام و کمال رعایت کردم !

معلوم بود که وقتی من اومدم دارم مستدل اعتراض میکنم و شما اومدی جای جواب دادن به اعتراض من فهم و شعور منو زیر سوال میبری ، هر کی باشه از کوره در میره!

منم فقط یکبار ازت خواستم که دیگه اینکار رو ادامه ندی و برگردی به اصل موضوع !

به جز اون حرف هم چشمم رو به همه بی احترامی هایی که کردی (اگه قبول نداری بگو نقل قول میگیرم از حرفات که همه ببینن) بستم و سعی کردم جواب بدم ... ولی در نهایت وقتی دیدم که خودت رو اعلم میدونی و بقیه رو مبتدی ، تصمیم گرفتم که دیگ کاملا" بحث رو مختومه کنم!

دوست من اتفاقا" من خیلی خودمو گرفتم و ادب رو تمام و کمال رعایت کردم !

معلوم بود که وقتی من اومدم دارم مستدل اعتراض میکنم و شما اومدی جای جواب دادن به اعتراض من فهم و شعور منو زیر سوال میبری ، هر کی باشه از کوره در میره!

منم فقط یکبار ازت خواستم که دیگه اینکار رو ادامه ندی و برگردی به اصل موضوع !

به جز اون حرف هم چشمم رو به همه بی احترامی هایی که کردی (اگه قبول نداری بگو نقل قول میگیرم از حرفات که همه ببینن) بستم و سعی کردم جواب بدم ... ولی در نهایت وقتی دیدم که خودت رو اعلم میدونی و بقیه رو مبتدی ، تصمیم گرفتم که دیگ کاملا" بحث رو مختومه کنم!
الان بحث مختومست دیگه؟
2 تا کار کن پس
یکی این که همه ی حرفامو از اول بخون و دنبال توهینام نگرد فقط
و هر جا هم که حرفم درست بوده و تو در جوابش باز هم بحث رو ادامه دای هم توجه کن
بعد هم لطفا توهین هامو نقل قول کن
البته هر کدومو هم که قبل توهین خودت(تهدید به اینکه بهم فحش میدی) بود، 2 تا ضربدر بزن جلوش
اسمم هم بنویس تو بدها
تو خوبی

sepide_86

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته دانشگاه هم خبری نیست و حلوا پخش نمیکنن ولی تو این مملکت درس نخونی چی کار کنی؟!!!از ته دل براشون دعا میکنم که مشکلشون حل شه واقعا گناه دارن آدم این همه زحمت بکشه بعدش این جوری....:(

superhuman

عضو جدید
واقعا اين ديگه آخرشه.آقايون بازبون بي زبوني دارن ميگن اگه مي خواين تو دانشگاه هاي بزرگ تهران ادامه ي تحصيل بديد يا بايد تهراني باشيد يا تحصيلات ديپلمتون رو تو تهران بگيريد.وگرنه تهران بي تهران.آره! تعريف جديد عدالت رو هم فهميديم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:wallbash:

واقعا اين ديگه آخرشه.آقايون بازبون بي زبوني دارن ميگن اگه مي خواين تو دانشگاه هاي بزرگ تهران ادامه ي تحصيل بديد يا بايد تهراني باشيد يا تحصيلات ديپلمتون رو تو تهران بگيريد.وگرنه تهران بي تهران.آره! تعريف جديد عدالت رو هم فهميديم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:wallbash:
سوپرهیومن نمیخوام سیاسیش کنما
ولی گفتی عدالت خواستم اینم بگم که واقعا عجیبه
الان سال مهمیه که شده مازاد ظرفیت ها هم بگیرن میگیرن که رأی جمع کنن
ولی این جوری کردن یهو
عجیبه
تو مملکت ما که همه چیز با سیاست پیوند خورده
اینجا یه جورایی عجیب میشه
شایدم میخوان بگن ما واسه رأی نیست که کار میکنیم، اینم نمونش!!!;)

karo7

اخراجی موقت
سوپرهیومن نمیخوام سیاسیش کنما
ولی گفتی عدالت خواستم اینم بگم که واقعا عجیبه
الان سال مهمیه که شده مازاد ظرفیت ها هم بگیرن میگیرن که رأی جمع کنن
ولی این جوری کردن یهو
عجیبه
تو مملکت ما که همه چیز با سیاست پیوند خورده
اینجا یه جورایی عجیب میشه
شایدم میخوان بگن ما واسه رأی نیست که کار میکنیم، اینم نمونش!!!;)

دوست عزیزم اینجا هم باز دلیلش سیاسیه:
1- چرا که از نظر این دولت خوابگاه مرکز اصلی هرچی آشوبه. پس کم کم دارند خوابگاهها رو تعطیل می کنند.
2- کسانی که از این قضیه سود می برند بیشترند چرا که بیشتر مردم در تهران و شهرهای بزرگ زندگی می کنند.
3- نمونه دیگش هم مثلا طرح یارانست. خوب دوست من در اون مورد هم بسیاری می گند رای می پرونه ولی اگر در فروردین این قضیه انجام بشه و مردم یه مقداری پول بگیرند و بعدش هم فیش های برق و آب و ... بعد از انتخابات بیاند چه اتفاقی می افته!!!!

درست میگی
البته یه کوچولو یه نظر بی ربط هم الان بعد حرفات به ذهنم رسید
این که میگی تهرانیا بیشتری درست
ولی خب تو تهران رأی کمتری دارن
پس فکر میکنم با این کارا یه مقدار خیلی محدودی ممکنه رأی جدید از تهران بیارن
ولی اگر اینو در کنار سفرهای استانی قرار بدیم
یه خورده کاملتر میشه
در واقع شاید به خیال خودشون با سفرهای استانی در کسب آرای دیگر شهرها موفق بودند!!
یارانه هم اشاره ی جالبی کردی
دیگه نمی خوام کاملا از بحث خیلی دور شیم( ولی جالبه که خودشونم غیر مستقیم گفتن قبل انتخابات پرداخت میکنیم((یکی از وزرا گفت تا آخر سال یارانه ها پرداخت میشن)) همینه که فلسفه ی این آمارگیریای شتابزده مشخص میشه!;))
خیلی شدید از همه به خاطر حرفای بی ربطم عذر میخوام

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم اول می خواستم حرفای کارو رو بزنم که ازش ممنونم چون اونا رو خیلی خوب بیان کرد ..
(1- چرا که از نظر این دولت خوابگاه مرکز اصلی هرچی آشوبه. پس کم کم دارند خوابگاهها رو تعطیل می کنند.
2- کسانی که از این قضیه سود می برند بیشترند چرا که بیشتر مردم در تهران و شهرهای بزرگ زندگی می کنند.)

.
تا جایی که من یادمه انتخابات قبلی رای تهران ورق رو به نفع احمدی نزاد برگردوند ..
جالبه بدونین توی استان ما کمترین رای رو این آقا داشت...
و نمی دونم سفر های استانی به اینجا که مدام وعده اش داده می شد و پیاپی لغو می شد ، بودجه های کم ، و .. دلیلش این بود یا نه ...
شاید موضوع تایپیک خیلی ربطی به سیاست نداشته باشه ( که البته همه اتون هم به نتیجه ی عکسش رسیدین)..
اگه اینطوره معذرت می خوام;)

پیوست : هیچ تعصبی در این پست وجود نداره .. و حرفای من موضع گیری در برابر هیچ کدوم از دوستان نیست ..

karo7

اخراجی موقت
منم اول می خواستم حرفای کارو رو بزنم که ازش ممنونم چون اونا رو خیلی خوب بیان کرد ..
(1- چرا که از نظر این دولت خوابگاه مرکز اصلی هرچی آشوبه. پس کم کم دارند خوابگاهها رو تعطیل می کنند.
2- کسانی که از این قضیه سود می برند بیشترند چرا که بیشتر مردم در تهران و شهرهای بزرگ زندگی می کنند.)
.
تا جایی که من یادمه انتخابات قبلی رای تهران ورق رو به نفع احمدی نزاد برگردوند ..
جالبه بدونین توی استان ما کمترین رای رو این آقا داشت...
و نمی دونم سفر های استانی به اینجا که مدام وعده اش داده می شد و پیاپی لغو می شد ، بودجه های کم ، و .. دلیلش این بود یا نه ...
شاید موضوع تایپیک خیلی ربطی به سیاست نداشته باشه ( که البته همه اتون هم به نتیجه ی عکسش رسیدین)..
اگه اینطوره معذرت می خوام;)

پیوست : هیچ تعصبی در این پست وجود نداره .. و حرفای من موضع گیری در برابر هیچ کدوم از دوستان نیست ..

درست میگی
البته یه کوچولو یه نظر بی ربط هم الان بعد حرفات به ذهنم رسید
این که میگی تهرانیا بیشتری درست
ولی خب تو تهران رأی کمتری دارن
پس فکر میکنم با این کارا یه مقدار خیلی محدودی ممکنه رأی جدید از تهران بیارن
ولی اگر اینو در کنار سفرهای استانی قرار بدیم
یه خورده کاملتر میشه
در واقع شاید به خیال خودشون با سفرهای استانی در کسب آرای دیگر شهرها موفق بودند!!
یارانه هم اشاره ی جالبی کردی
دیگه نمی خوام کاملا از بحث خیلی دور شیم( ولی جالبه که خودشونم غیر مستقیم گفتن قبل انتخابات پرداخت میکنیم((یکی از وزرا گفت تا آخر سال یارانه ها پرداخت میشن)) همینه که فلسفه ی این آمارگیریای شتابزده مشخص میشه!;))
خیلی شدید از همه به خاطر حرفای بی ربطم عذر میخوام

البته یه مسئله دیگه رو هم یادمون رفت. ایشون در میان تحصیل کرده ها رای چندانی ندارند. پس هر بلایی سر قشر تحصیل کرده بیاره می دونه که تعداد آراش زیاد فرق نمی کنه;)

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چرا bidhendi جان ..
خیرات می کنن..
نه تنها دانشگاه ها که تو خود تهران خیرات می کنن.. مدرسه های عالی خیرات می کنن.. امکانات خیرات می کنن.. تسهیلات خیرات می کنن .. استادای خوب خیرات می کنن.. اعتبار خیرات می کنن.. وقتی مدرک دانشگاه های تهران بین المللیه و تو کل جهان اعتبار داره چرا فقط تهرانیا به ناحق بهره ببرن ازش؟

) شمت طوری حرف میزنید انگار تهران یک کره دیگه هستش ، به خدا منم تهرانیم ، سال 79 و 80 کنکور دادم ، یک سال 14 هزار شدم ، سال دوم 8 هزار ، هیچ جایی هم قبول نشدم ، رفتم آزاد کاشان درس خوندم ، منم توی همین تهرانی بودم که شما سنگش و به سینه میزنید :) بهترین کلاس کنکور و رفتم ، بهترین پیش دانشگاهی و رفتم و بهترین امکانات رو توی دبیرستان داشتم چون مدرسه وابسته به پلی تکنیک بود :) ولی چه حاصل ؟ آدمش باید آدم باشه تا به یه جایی برسه ، بعدشم ، شما برو شهرستان ها رو نگاه کن ، هرکجا دانشگاه ازادی هست ، شوق من میشکفد :) پر بچه تهرونیه ! دیگه شما هم دارید نامردی میکنید :) بعدشم من نمیفهمم امکانات و استاد و ... خوب که شما ازش دم میزنید یعنی چی ؟؟؟ شما برای دوره کارشناسی به چی نیاز داری و معیارت برای خوب بودن اون چیه ؟ شما دانشجو هستید یا خیر ؟ اگر هستید کدوم دانشگاه ، کدوم شهر و چه رشته ای ؟ ورودی چند ؟ چند واحد پاس کردید ؟ از اساتید ناراضی هستید ؟ لطفاً بجای سفسطه به این سوال های من جواب بدید .

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من که همچیم چیزی ندیدم. در دانشگاه علم و صنعت حتی اگه بخوای از امکانات آزمایشگاهی استادی به غیر از استاد خودت استفاده کنی ازت پول می گیرند که این پول برای بچه های دانشگاه های دیگه چند برابر میشه و حتی امکان استفاده رو بعضی وقتی بهت نمی دن. احتمالا این دوست شما پارتیش خیلی کلفت بوده

آها :) دیدی ؟ پس امکانات برای همه هست !!! شما میگی نیست :) منم نمیدونم پارتیش کلفت بود ، پولش زیاد بود و یا غیره ، ولی کارشو انجام داد :) مهم در اینجا بود که شما گفتی امکانات در اختیار همه قرار میگیره و من جوابم و گرفتم :)

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خوب خدا رو شکر یکی این وسط قبول داشت که توی دانشگاه های خوب تهران یه چیزای اضافه ای!! خیرات می کنن..

فکر نمی کنین در مورد اینکه کجا راحت ترن خودشون تصمیم می گیرن؟
و مطمئنا اگه هم براشون سخت باشه بنا به دلایلی این سختی رو پذیرفتن و این ما نیستیم که حق داریم برای اونا تصمیم بگیریم بلکه خودشونن!!

و دقیقا صحبت سر اینه که چرا بعضی ها به خودشون اجازه می دن برای دیگران تصمیم بگیرن یا از روی دلسوزی !! و خیرخواهی!! لوازم آسایش و راحتی!! اونا رو فراهم کنن .. به هر حال اونا نخبه ان .. حق دارن کنار خانواده اشون باشن و سختی نکشن ..
خودشون هم که (هرجند نخبه ان ) نمی فهمن که دوری از خانواده سخته و بهشون لطمه می زنه تو تهران هم که هیچ امکانات اضتفه ای خیرات نمی کنن!! پس بذار ما به جاشون تصمیم بگیریم خودشون چند سال دیگه می فهمن الان خام بودن اما در حقیقت ما به فکر خود اوناییم مگه نه؟
فقط به خاطر خودشون..!!

!!!
فکر نمی کنی اگه بره کیش از خونه و خونواده اش دور می شه و غصه می خوره و یه وقت به درسش لطمه می خوره؟!!
دوست عزیز ما در مورد نتیجه ی زحمت این بچه ها صحبت می کنیم نه ورودیای پولی..
اون که همه جا هست..
کافیه کنار پول یه بابای... هم داشته باشی که دیگه شریف که سهله!!

ولی مستقیماً این شما هستید که دارید تصمیم میگیرید :) ببینید همه میدونیم دانشگاه ها یک سری رتبه دارند ، اینطوری که شما میگید دانشگاه سهند تبریز ، شیراز ، صنعتی اصفهان ، چمران اهواز و فردوسی مشهد یا اینهمه اساتید خوب و سابقه علمی به هیچ دردی نمیخورند و دانشگاه فقط تهران یا شریف !؟؟

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
persian_kb جان دوست من ... یه طرفه به قاضی نرو ... من نه اهل توهین کردنم نه کوبیدن بی دلیل
تعجب می کنم که حرفای منو رو حساب توهین گذاشتی... کجای حرفای من می گه مخاطباش نفهمن؟ چرا برداشت خودتو به عنوان نظر من عنوان می کنی؟
وقتی خودت از همه می خوای سعه ی صدر داشته باشن و درست و کامل و بدون پیشداوری حرفاتو بخونن انتظار اینه که خودتم اینطور رفتار کنی... غیر از اینه؟
درسته تو گفتی سازمان سنجش اشتباه کرده و بابت خبری هم که گذاشتی واقعا ممنونم اما قبول داری خیلی از حرفات در جهت کوبیدن سهمیه ی مناطق محروم بود؟ (یا اگه هم نبود اینطور به نظر می رسید؟)
اینکه یه منطقه یکی با رتبه ی بالا مجبوره کنار رتبه های پایین منطقه 3 بشینه واین ظلمه.... حرفایی که من زدم زیر سوال بردن زحمات بچه های تهران نبود من فقط خواستم بگم فقر امکانات تو شهرای کوچیک بیداد می کنه... فقر امکانات نه فقر... من گفتم شهرستانیا از خیلی امکاناتی که تو تهران هست محرومن نه اینکه همه چیز موجوده و به دلیل فقر نمی تونن ازش استفاده کنن
فرصتهای بیشترچیزیه که شما اونو به عنوان یه عامل تاثیر گذار در نظر نگرفتی
[FONT=Times New Roman (Arabic)] [/FONT]
تا حالا اصلا فقر دیدی؟

[FONT=Times New Roman (Arabic)]دوست من کسی که ورامینه هم منطقه 3اه[/FONT]
[FONT=Times New Roman (Arabic)]اون مرکز استانش 3 ساعت باهاش فاصله داره و بهترین مرکز استانه[/FONT]

[FONT=Times New Roman (Arabic)]حرفاتو عمومیت نده لطفا پس[/FONT]

من نگفتم کل استان تهران منطقه یکه و در رفاه کامل
ببین من توی مرکز استانم (منطقه 2) وبقیه شهرای استان منطقه 3 محسوب می شن که بعضی کمتر از 1ساعت با مرکز(که بهترین هم نیست) فاصله دارن ...من فقط سال اول دبیرستان توی یکی ازین شهرا بودم و خوب می دونم همین 1ساعت کلی تفاوته تو رفاه آموزشی
...................................................................................................
می گی تهرانیا از تیر شروع به درس خوندن می کنن و خیلی زحمت می کشن و با اعمال سهمیه زحماتشون هدر می ره و ....
این برای بچه های منطقه 2و3 سنگینه... چون برداشتشون ازین حرف اینه که منظور تو اینه که تهرانیا تا الان بیشتر از دیگران زحمت می کشیدن وکمتر نتیجه می گرفتن ... خلاصه شو بگم اینکه تا الان حق تهرانیا خورده می شد و الان دارن به حق واقعیشون میرسن...
تو داری در مورد سهمیه بندی می گی و بحث اصلی تایپیک بومی سازیه... وقتی تو این دو مساله رو کنار هم میاری حق بده که بچه ها هم این دو مساله رو به هم ربط بدن... حالا اینو می ذاری رو حساب بچگی یا نفهمی یا هر چیز دیگه مهم نیست... به هرحال این اتفاق ناخوداگاه میفته....برداشت خیلیا این می شه که تو داری می گی اگه حالا حق منطقه 3 خورده می شه تا الان هم حق تهرانیا خورده می شد ...این به اون در
و من نمی گم این هدف تو بوده اما ازت می خوام به جای محکوم کردن ما و با طعنه و کنایه جواب دادن ببینی کدوم قسمت حرفات باعث واکنش بقیه شده وگرنه تحقیر و توهینو همه بلدن
وقتی تو میگی یه تهرانی ازگرمای تیر خوندنو شروع می کنه انتظار نداشته باش همه به حالش دل بسوزونن..اولین اتفاقی که میفته اینه که فکر می کنن تو خبر نداری که این قضیه فقط شامل تهرانیا نمیشه .. وتو داری زحمات بقیه رو نادیده می گیری .... این دقیقا چیزیه که تو بقیه رو بخاطرش متهم کردی(نادیده گرفتن زحمات تهرانیا)
دوست گلم (که من واقعا دوست خودم می دونم تو رو گرچه تو می تونی بازم این حرفو مسخره کنی)اینجا فقط بحث بین برداشتهای اشتباهه
یه سری حرفای بعضی دوستان که تو تهران خبری نیست و بچه های مردم کنار خونواده هاشون راحتترن واین حرفا هم که عذر بدتر از گناه واسه آقایون مسئولینه....
وجدانی تو تهران خبری نیست ؟حالا فرض مثال من نه تهرانو دیدم نه دانشگاهاشو.... فقط می پرسم اگه هیچ فرقی با شهرستان نداره چرا دوستای تهرانی من حاضرن غیر انتفاعی بخونن ولی توی تهران؟ به خاطر غم غربته؟ یا شاید اونا نمی فهمن و من خبر ندارم
نهایتا به نظر می رسه بهترین کار کشوری کردن پذیرشه ...
اگه قراره هرکسی تو استان خودش پذیرش بشه دیگه سهمیه مناطق جز توی چند استان به چه کار میاد؟
اینطوری دیگه یه 2000کشوری از منطقه 3 کنار یه 200 از منطقه 1 نمیشینه... خیال همه هم راحت....:w18:

بالا