ايده، طرح ترم جاري شما چيست؟

nino

مدیر بازنشسته
سلام بچه ها خیلی دلم براتون تنگ شده بود .
چه خبر از طرحاتون ما که یکشنبه هفته دیگه تحویل نهایی رو باید بدیم بره .
راستی تا حالا کسی با کاغذ عکس فاسد شده ماکت ساخته اگر کسی تجربه ای داره لطفا کمک کنه .

كاغذ عكس فاسد شده ؟؟؟؟؟؟؟

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
كاغذ عكس فاسد شده ؟؟؟؟؟؟؟
اتفاقا به هر کی گفتم میخوام با این مصالح کار کنم جوابش همین بوده .
منم بار اولمه که میخوام باهاش کار کنم باید کاغذها رو دوبل یا سوبل کنم بعد باهاشون بسازم . خیلی سخته ولی دیگه استاد خواسته کاریش نمیشه کرد.

• Like
واکنش ها: nino

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
كاغذ رو بايد از عكاسي ها بگيريم ارزون هم هست چون فاسد شده.
وقتي فاسد ميشه رنگش تويه مايه هاي سبز ميشه بعضي وقتها هم صورتي كمرنگ من دارم با سبزش الان ماكتمو ميسازم خيلي هم جالب هست ميتونيد بعدا امتحانش كنيد نه مثل ما كه براي اولين بار براي كار نهايي داريم ازش استفاده ميكنيم . حيف دوربينم خراب شده وگرنه ازش عكس ميگرفتم ميزاشتم.
ان شا... بعد از تحويل كار.;)

nino

مدیر بازنشسته
سلام بچه ها . اينم كار طراحي فني من

پروژه نمايشگاه محصولات ايران خودرو در خيابان وليعصر
مساحت زمين 30 * 40

archi_arch

مدیر بازنشسته
مرسی نوشین جان
میتونی پلانشم بذاری؟
راستی کلا طرحتو عوض کردی نه؟اون سازه کابلی قبل و ...

nino

مدیر بازنشسته
مرسی نوشین جان
میتونی پلانشم بذاری؟
راستی کلا طرحتو عوض کردی نه؟اون سازه کابلی قبل و ...

آره عزيزم .
خوشم نيومد از اون يكي . كلي با استادم سر سازه اون بحث كرديم و كلي اذيتش كردم وقتي گفتم طرحمو عوض كردم ميخواست منوبزنه گفت اينهمه منو اذيت كردي :mad:دلش ميخواست خفم كنه :razz:
باشه عزيزم بعدا پلانش هم ميذارم ;)

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
نوشین جان سیستم عوض شده :surprised:؟؟؟؟ زمان ما طراحی فنی کسی چیزی طراحی نمی کرد که؟؟؟؟
یکی از طرح های پیش را بر میداشتیم و به طورکامل فاز 2 می کردیم... این سیستم چه جوریه؟

nino

مدیر بازنشسته
نوشین جان سیستم عوض شده :surprised:؟؟؟؟ زمان ما طراحی فنی کسی چیزی طراحی نمی کرد که؟؟؟؟
یکی از طرح های پیش را بر میداشتیم و به طورکامل فاز 2 می کردیم... این سیستم چه جوریه؟

آزاده جون هنوز هم جاهاي ديگه همون سيستمه ولي استادما دلش ميخواست پوست ما رو بكنه . البته با اينكه پدرم درومد ولي راضي هستم چون خيلي ياد گرفتم و الان هم طرحمو دوست دارم ;)

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها . اينم كار طراحي فني من

پروژه نمايشگاه محصولات ايران خودرو در خيابان وليعصر
مساحت زمين 30 * 40

سلام نوشين جان واقعا حال كردم خيلي باحاله . جا داره بگم بابا تو ديگه كي هستي.
ميشه بيشتر در موردش توضيح بدي . سازش چيه؟‌ اصلن اينو چجوري و باچي ساختي؟

archi_arch

مدیر بازنشسته
مرسی نوشین جان خیلی خوبن.فقط میشه بگی اینها هرکدوم با چه مصالحی کار شده؟مثلا اون اولی با فومه؟یا دومی اسکلتش!و...
ممنون که این کارارو گذاشتی;)

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام نوشين جان واقعا حال كردم خيلي باحاله . جا داره بگم بابا تو ديگه كي هستي.
ميشه بيشتر در موردش توضيح بدي . سازش چيه؟‌ اصلن اينو چجوري و باچي ساختي؟
نوشین جان منم خوشحال میشم که راجع به طرحت توضیح بدی.
ایدت چی بود؟
وسازش چیه؟

nino

مدیر بازنشسته
مرسي از توجه تون
سازه كارم بتني هست و سازه سقف و كفها از هم جداست اين عكس سازه كارم هست
البته شبكه مشبك نما هم جز سازه هست كه فقط خودشو نگه ميداره

اينم برش كارم كه توش هم ببينيد ;)

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
نوشين جان خيلي كارت جالبه.
يك سوال داشتم البته ببخشيد ربطي به موضوع نداره اما ميخواستم بدونم اين پرسپكتيو استراكچر رو با چي كشيدي؟

nino

مدیر بازنشسته
نوشين جان خيلي كارت جالبه.
يك سوال داشتم البته ببخشيد ربطي به موضوع نداره اما ميخواستم بدونم اين پرسپكتيو استراكچر رو با چي كشيدي؟

مرسي مهران جان
اين استراكچر سه بعدي اتوكد هست . ساختم نكشيدم ;)

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسي مهران جان
اين استراكچر سه بعدي اتوكد هست . ساختم نكشيدم ;)
درسته حدس ميزدم .
فقط ميشه بگي اين قسمتهايي رو كه نشون دادم رو چجوري ساختي.:smile:

پیوست ها

• r.JPG
    r.JPG
    27 کیلوبایت · بازدیدها: 0

nino

مدیر بازنشسته
درسته حدس ميزدم .
فقط ميشه بگي اين قسمتهايي رو كه نشون دادم رو چجوري ساختي.:smile:

از روي نما باندري بستم بعد اكسترود كردم . سه بعدي اتوكد بلدي ؟ حتما بعد از امتحانات تاپيك آموزش سه بعدي رو ادامه ميدم ;)

maral55

مدیر بازنشسته
اتفاقا به هر کی گفتم میخوام با این مصالح کار کنم جوابش همین بوده .
منم بار اولمه که میخوام باهاش کار کنم باید کاغذها رو دوبل یا سوبل کنم بعد باهاشون بسازم . خیلی سخته ولی دیگه استاد خواسته کاریش نمیشه کرد.
!!!
عکس فاسدشده چیهستاصلا
میگم کارتو حتما بزار خب؟

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
!!!
عکس فاسدشده چیهستاصلا
میگم کارتو حتما بزار خب؟
كاغذ فاسد شده همونطور كه گفتم همون كاغذ هاي عكس هست كه داخل آلبوم داريد. باتفاوت اينكه تاريخ اعتبار اونها گذشته يا اينكه در معرض نور خورشيد قرار گرفته اند كه رنگ آنها عوض شده. اين كاغذ ها رو به صورت رول ميفروشندكه هر رول اون تا جاييكه يادم مياد 150 متر بود و هر رول اون حدود 10000 هزار تومن ما خريديم البته ما براي سه نفر نصف رول گرفتيم كه با تخفيف و چونه شد 4000 تومن كه اخرش بازم مقداري اضافه اومد عكس ازش گرفتم كه رنگشو خوب ببينيد.

من هم كه كارم رو باهاش ميساختم فكر ميكردم خوب ميشه ولي اوني كه دوست داشتم بشه نشد. براي ساخت چون خود مقواها نازك هست اونها رو دوبل يا سوبل ميكنيم تا محكم تر وبهتر وايسه . كه البته بريدن اونها سخت تر ميشه كه من براي بريدن از اسكالپر اگر درست نوشته باشم يا همون تيغ جراحي نمره پايين اون استفاده كردم.بعد از ساخت خيلي بد نشد چون رنگ قشنگي خود مقوا داره اما بعد از اينكه اون رو به دست رنگ سپردم چونكه وقت براي بتونه كردن اون نداشتم شكل بدي پيدا كرد . ولي چون خود استاد استفاده از اين مصالح رو به ما پيشنهاد كرده بود يه كم بيشتر حالمو نو نگرفت . ولي هرچي بود خدا رو شكر تموم شد امروز هم انتخاب واحد داشتم وطرح 3 رو اين ترم داريم .اين هم دو تا عكس از ماكت.

ممنون از توجهتون:gol:

maral55

مدیر بازنشسته
كاغذ فاسد شده همونطور كه گفتم همون كاغذ هاي عكس هست كه داخل آلبوم داريد. باتفاوت اينكه تاريخ اعتبار اونها گذشته يا اينكه در معرض نور خورشيد قرار گرفته اند كه رنگ آنها عوض شده. اين كاغذ ها رو به صورت رول ميفروشندكه هر رول اون تا جاييكه يادم مياد 150 متر بود و هر رول اون حدود 10000 هزار تومن ما خريديم البته ما براي سه نفر نصف رول گرفتيم كه با تخفيف و چونه شد 4000 تومن كه اخرش بازم مقداري اضافه اومد عكس ازش گرفتم كه رنگشو خوب ببينيد.

من هم كه كارم رو باهاش ميساختم فكر ميكردم خوب ميشه ولي اوني كه دوست داشتم بشه نشد. براي ساخت چون خود مقواها نازك هست اونها رو دوبل يا سوبل ميكنيم تا محكم تر وبهتر وايسه . كه البته بريدن اونها سخت تر ميشه كه من براي بريدن از اسكالپر اگر درست نوشته باشم يا همون تيغ جراحي نمره پايين اون استفاده كردم.بعد از ساخت خيلي بد نشد چون رنگ قشنگي خود مقوا داره اما بعد از اينكه اون رو به دست رنگ سپردم چونكه وقت براي بتونه كردن اون نداشتم شكل بدي پيدا كرد . ولي چون خود استاد استفاده از اين مصالح رو به ما پيشنهاد كرده بود يه كم بيشتر حالمو نو نگرفت . ولي هرچي بود خدا رو شكر تموم شد امروز هم انتخاب واحد داشتم وطرح 3 رو اين ترم داريم .اين هم دو تا عكس از ماكت.

ممنون از توجهتون:gol:

خیلی خیلی ممنون مهران که اینارو توضیح دادی من یه چیز جدید یاد گرفتم که بلد نبودم راستی این کاغذ رو از کجا خریدی؟
بعد موضوع این تحویل مسکونیه؟
اون اسکالپر هم بلد نبودم خوب می بره؟

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیمین جان این ماکت همون شیته؟؟؟
ماکتت خیلی خوب شده مخصوصا اینکه همش سفید کار شده. پس چرا توی شیتت پلانش نبود؟؟؟

آره عزیزم مال همونه . ماکت سفید یه چیز دیگه است . به زور جلوی خودمو گرفتم تا رنگ دیگه ای بهش اضافه نکنم . پلانهام تو شیت دیگه ای بود به خاطر اینکه قرار بود 7 شیت 50 در 70 تحویل بدیم . به خاطر همین نما هامو کلا از پلانهام جدا کردم . مرسی بابت نظرت:gol:

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی خیلی ممنون مهران که اینارو توضیح دادی من یه چیز جدید یاد گرفتم که بلد نبودم راستی این کاغذ رو از کجا خریدی؟
بعد موضوع این تحویل مسکونیه؟
اون اسکالپر هم بلد نبودم خوب می بره؟
خواهش ميكنم
اين كاغذ ها رو عكاسي ها بايد داشته باشند . البته ما چند جا رفتيم بالاخره پيدا كرديم
خب ميبينم كه يكي از مواردي كه ميبايست رعايت بشه نشده . اينكه طرح من بايد هر كس اونو ميبينه بفهمه كه اين مدرسه است اما با سوالت متوجه شدم كه در اين مورد موفق نبودم.:redface:
اسكالپر هم همونطور كه گفتم اگه اگر نمره پايينش رو داشته باشي خيلي خوب ميبره مخصوصا براي مقوا ها.

maral55

مدیر بازنشسته
خواهش ميكنم
اين كاغذ ها رو عكاسي ها بايد داشته باشند . البته ما چند جا رفتيم بالاخره پيدا كرديم
خب ميبينم كه يكي از مواردي كه ميبايست رعايت بشه نشده . اينكه طرح من بايد هر كس اونو ميبينه بفهمه كه اين مدرسه است اما با سوالت متوجه شدم كه در اين مورد موفق نبودم.:redface:
اسكالپر هم همونطور كه گفتم اگه اگر نمره پايينش رو داشته باشي خيلي خوب ميبره مخصوصا براي مقوا ها.

نه مهران ناراحت نباش
اتفاقا حدس زدم که مدسه هست ولی چون طرح 2 مسکونی هست فکر کردم شاید استباه میکنم سوال کردم
راستی خودت هم تو نوشته هات شاید گفته بودی ها؟نمی دونم حواس ندارم که من!

maral55

مدیر بازنشسته
نه عزیزم مقیاس کارم 1 به 200 بوده . (عذر بدتر از گناه:D) . دیگه تو این مقیاس جزئیات در و پنجره رو نشون ندادم:redface: . و اینکه با فوم نیست با فوم برد درست کردم . یه لایه فوم به اضافه دو لایه مقوا;)

نه عزیزم ماکتت خیلی هم خوبه
چه درخت های جالبی هم داری میشه بگی با چی درست کردی؟

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه عزیزم ماکتت خیلی هم خوبه
چه درخت های جالبی هم داری میشه بگی با چی درست کردی؟

مرسی:D:gol:. شاخه های درخت مو رو می چینید خشک می کنید البته تو این فصل خشک شده بود و من زحمت خشک کردنشون رو نکشیدم . چند تا رو با هم دسته می کنید با چسب کاغذی . بعد با گواش سفید رنگشون می کنید . بعد با چسب حرارتی روی شاخه ها قطره می ذارید و می کشید هی که چسب کش میاد دور شاخه ها می پیچید اگه مهارت داشته باشید می تونید اونها رو حالت هلالی از شاخه ها آویزون کنید اگر هم نه همون طور صاف بکشید . همین:smile::)

solmaz-1

عضو جدید
مجله معمار شماره44در مورد مراكز تجاري نوشته،چند تايي هم طرحاشونو گذاشته
منم واسه طرح دانشكده هنر يه چيزايي پيدا كردم ،تو همين سايت...بازم مرسي;)

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
طرح اين ترم من هم موزه است . موزه اي به نام "موزه آب و آفتاب" .
الگوي طراحيمون هم به نظرم روي آندو ميتونم حساب باز كنم . چونكه مثال هاي خوبي در اين زمينه موزه و امثالهم داره .
اگر دوستاني كه قبلا طراحي موزه رو داشتن لطف كنن و فضاهاي لازم موجود در يك موزه رو به ما بگن ممنون ميشيم .

mahdeco

عضو
طرح اين ترم من هم موزه است . موزه اي به نام "موزه آب و آفتاب" .
الگوي طراحيمون هم به نظرم روي آندو ميتونم حساب باز كنم . چونكه مثال هاي خوبي در اين زمينه موزه و امثالهم داره .
اگر دوستاني كه قبلا طراحي موزه رو داشتن لطف كنن و فضاهاي لازم موجود در يك موزه رو به ما بگن ممنون ميشيم .

میشه یکم توضیح بدی موزه آب و آفتاب چیه؟!:surprised: به خصوص آفتاب؟!
این موضوع طرح 3 هست؟:que:

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش من خودم هم نميدونم چيه . فقط استاد موضوع طرح بهمون گفته كه اينه .
فكر كنم باتوجه به تحقيقاتي كه كردم يه چيزي مثل موزه افتاب آندو البته در سطحي وسيع تر .
موزه اي كه بايد دو عنصر آب و آفتاب رو توش نشون بديم.
آره مربوط به طرح 3 هست و اينطور كه شنيديم طرح 3 مفهومي هست و شايد به خاطر همين همچين موضوعي انتخاب كردن.
راستش استادمون از اون استاداي عشق مفهوم و احساس و از اين چيزاست . :confused: فكر كنم اين ترم دخلمون در اومده.:cry:
تازه بهمون گفته درباره چند تا كار آندو تحقيق كنيد . به من گفته كه درباره مجتمع تجاري تايمز 1و2 اون تحقيق كنم يعني توي فضاهاش حركت كنم ببينم چه احساسي بهم دست ميده . ولي من هنوز عكس هم ازش پيدا نكردم. كتابخونه دانشگاهمون هم تا بعد از عيد بسته است و كلا الان ميدوني چه جوريم. اينجوري.:w06:

بالا