بعد از رها کردن بیماران در بیابان امروز کتک زدن جذامی ها و اخراج از بیمارستان

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلامت نیوز : تماسهای مردمی با روزنامه قدس حاكی از اخراج بیماران جذامی از درمانگاه امراض پوستی دانشگاه علوم پزشكی در خیابان وحید، جنب بیمارستان شهید هاشمی نژاد بود.

موقوفه ای برای جذامیان
با ورود تیم خبری قدس، بیماران كه بیشتر آنان به بیماری جذام مبتلا هستند؛ شروع به گلایه كردند. برخی از آنان به دلیل وخامت بیماری قادر به راه رفتن نبودند و برخی نیز با پاهای مصنوعی به زحمت خودشان را می رساندند تا از مسؤولان به خاطر اتخاذ این تصمیم گلایه كنند.

علی محمودی، یكی از بیماران با بیان اینكه آسایشگاه «محراب خان» سالها قبل برای جذامیان وقف شده است، گفت: پیش از انقلاب اسلامی این آسایشگاه ساخته شده و كاربری آن ویژه بیماران مبتلا به جذام بوده است. چندی پیش به دلیل اینكه این مكان داخل شهر قرار گرفت، جذامیان را به بیمارستان بوعلی منتقل كردند. پس از مدتی دوباره آنان به بیمارستان طالقانی منتقل شدند.

وی اظهار داشت: بهزیستی و كمیته امداد حاضر به پذیرش بیماران نشدند و انجمن حمایت از جذامیان حاضر به نگهداری این بیماران شد كه رئیس دانشگاه علوم پزشكی در آن زمان مخالفت كرد. پس از آن، بیماران مجدداً به این مكان منتقل شدند كه همیشه در این مكان بمانند، ولی پس از این همه فراز و نشیب، تصمیم جدیدی گرفته شد و تمام وسایل را با چهار كامیون از آسایشگاه خارج كردند و معلوم نیست سرنوشت ما چه می شود.

بلاتكلیفی ۴۰ مجذوم
یكی دیگر از بیماران درمانگاه امراض پوستی خاطرنشان كرد: زمین بیمارستان شهید هاشمی نژاد هم فقط برای رسیدگی به امور جذامیان واگذار شده كه از آن به عنوان بیمارستان استفاده می شود و اكنون بقیه آن را هم می خواهند از ما بگیرند.

وی در حالی كه می گریست، به خبرنگار قدس گفت: در حال حاضر چه كسی حاضر به نگهداری از من است. با این وضعیت باید كجا بروم و چكار كنم. اگر سالم بودم كه دست به دامان مسؤولان نمی شدم. آیا دیواری كوتاه تر از جذامیان پیدا نكرده اند كه این گونه به ما ظلم می كنند.

یكی دیگر از آنان اضافه كرد: مدتهاست كه ما فراموش شده ایم. هیچكس به ما رسیدگی نمی كند. با وجود این بیماری باید دست به دامان چه كسی بشویم. چه كسی حاضر است از ما نگهداری كند. ما معلول هستیم همه داروها و تجهیزات این مركز را برده اند و حدود ۴۰ نفر از ما بلاتكلیف هستند.

ضرب و شتم جذامیان
علی یادگاری، یكی دیگر از جذامیان كه آثار ضرب و شتم بر روی صورتش دیده می شد، گفت: من به این تصمیم اعتراض كردم كه از سوی آقای... مسؤول مركز با آچار فرانسه مورد حمله قرار گرفتم و صورتم مجروح شد.

وی اظهار داشت: بیشتر بیماران این مركز هیچ كسی را ندارند كه از آنان نگهداری كند. این در حالی است كه تمام وسایل بیماران بدون اطلاع آنان منتقل شده است. هیچ چیزی را نگذاشتند یخچال، ماشین لباسشویی و بسیاری از وسایل دیگر را از مركز خارج كرده اند. فقط مقدار ناچیزی با مقاومت ما و برخی افراد دلسوز به مركز بر گردانده شد.

ابراهیم گریوانی، فرزند یكی از جذامیان نیز به خبرنگار ما خاطرنشان كرد: از ۶۰ سال گذشته جذامیان در این محل اسكان داشته اند. از سوی فرد خیری به نام محراب خان برای نگهداری جذامیان واگذار شد. در حال حاضر بیماران از استانهای دیگر كشور نیز در این مركز نگهداری می شوند.

وی افزود: در منطقه طلاب حدود ۴ هزار بیمار مبتلا به جذام وجود دارد، ولی این مركز از حدود ۴۰ بیمار جذامی نگهداری می كند. آنان بیماریهای حادی دارند و با این حال بارها از نقطه ای به نقطه دیگر منتقل شده اند.

۵۰ سال اقامت در آسایشگاه
یكی دیگر از بیماران یادآور شد: من از سال ۱۳۴۰ در این مكان مورد درمان قرار گرفتم. بیمارستان امام حسین(ع) هم مربوط به جذامیان بوده است، ولی در حال حاضر هیچ توجهی به ما نمی شود.

وی اضافه كرد: من در این دنیا هیچ كسی را ندارم، چرا ما را آواره می كنید؟ مگر ما چه گناهی كرده ایم؟ بیماری خودمان بس نیست كه شما هم نمك روی زخممان می ریزید. آیا در كشورهای دیگر هم با جذامیان این گونه برخورد می شود؟ اگر كسی به بیماری جذام مبتلا شد باید از جامعه طرد شود؟

وضعیت جسمی برخی از جذامیان به گونه ای بود كه قادر به صحبت كردن و یا راه رفتن نبودند. آنان به شدت از تصمیمی كه برایشان اتخاذ شده بود مضطرب بودند.

اجرای یك دستور
مسؤول این مركز در این خصوص به خبرنگار ما گفت: با دستور مسؤولان این بیماران به مكانی دیگر منتقل می شوند. البته نامه ای كه او در دست داشت، بدون سربرگ و مهر بود كه نیروی انتظامی مستقر در محل آن را فاقد وجاهت قانونی دانست. از این مركز كه خارج شدم، قدری به وضعیت جذامیان فكر كردم كه اگر هر یك از ما دچار این بیماری می شدیم، از مسؤولان چه انتظاری داشتیم. پس، از دید یك انسان به این بیماران بنگریم و رفتار انسانی با آنان داشته باشیم.
منبع:http://www.salamatnews.com/ViewNews.aspx?ID=27058&cat=12

Sarp

مدیر بازنشسته

Sarp

مدیر بازنشسته
بابك پسرم نصفه شبه سرتو نزن تو ديوار :cry:
نميدونم چي ميكشي ؟! چيزي ميكشي ؟! :D
بابا بزرگ اگه شما هم اوضاع جذامیها رو از نزدیک میدیدی میخواستی با این کارای مسئولین ، چن تا از این بی شرفها رو نفله کنی !

بله ! کراک میکشم

پيرمرد فروم

عضو جدید
بابا بزرگ اگه شما هم اوضاع جذامیها رو از نزدیک میدیدی میخواستی با این کارای مسئولین ، چن تا از این بی شرفها رو نفله کنی !

بله ! کراک میکشم
آره موافقم با حرفت اما ميبيني كه دست همه فعلا كوتاست :(
كراك :surprised::eek::eek:؟! با رفيق ناباب گشتي اينجور شدي ؟! كي چيز خورت كرده ؟! تو كدوم مهموني تعارفت كردن ؟!
زود بگو كي نومو به اين روز كشونده :cry::cry:

Sarp

مدیر بازنشسته
اون تيكه آخر حرفتو پاك كن ماله قرآنه عزيز دل
براي حرف خودت مياريش ؟!
مگه حرف قرآن رو نمیشه همه جا استفاده کرد؟
آیا محدودیتی هست ؟
صدق الله العلی العظیم = راست گفته خدائی که بلندمرتبه و بزرگ است

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون تيكه آخر حرفتو پاك كن ماله قرآنه عزيز دل
براي حرف خودت مياريش ؟!

من یه سال اینجا رساله می نویسم بعد شما برا من حدیث میاری؟
توصیه شده هر حرفی که می زنین یا هر کاری که شروع می کنید با اسم خدا شروع و با اسم خدا تموم بشه

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی دردناکه.خیلی.....واقعا متاسفم واسه جامعه ای که به اینجا رسیده

پيرمرد فروم

عضو جدید
مگه حرف قرآن رو نمیشه همه جا استفاده کرد؟
آیا محدودیتی هست ؟
صدق الله العلی العظیم = راست گفته خدائی که بلندمرتبه و بزرگ است
حرف قرآن نه و آيات قرآن - محدوديت كه بله وقتي بياي يه حرفي بزني و بعدش بگي راست گفت خداوند بزرگ و بلند مرتبه مثل اين مورد آره مشكل داره اينو ديگه نبايد بگن كه -
من یه سال اینجا رساله می نویسم بعد شما برا من حدیث میاری؟
توصیه شده هر حرفی که می زنین یا هر کاری که شروع می کنید با اسم خدا شروع و با اسم خدا تموم بشه
رسالت چاپ چندمشه ؟ :D - حديث ؟! اگه اون جملم حديثم بود بازم بي فايده بود چون ...- آره توصيه شده هر كاري انجام ميديد با اسم خدا بسم الله الرحمن الرحيم شروع و تموم شه حتما اون آخري چون توش الله بود باهاش تمومش كردي درست ميگم ؟! :surprised:

پيرمرد فروم

عضو جدید
مال قران باشه چه ربطی داشت الان؟
ظاهرا فقط بلديد كه بگيد چه ربطي داشت ! نميدوني ؟!
خوب پس معنيشو نميفهمي !
عبارت "صدق اللّه العلی العظیم" مجموعاً در قرآن نیست، بلکه واژهها جداگانه در قرآن وجود دارند. ضمناً معلوم شد این دعا را تنها بعد از آیات یا احادیث قدسی که از خداوند نقل شده اند، میتوان خواند؛ زیرا مفهوم صدق اللّه، صدق گفتار خداوند است و هر کجا که گفتاری از غیر خدا باشد، استعمال عبارت به جا نخواهد بود.

رسالتو ويرايش كن بهتره .

آخرین ویرایش:

Sarp

مدیر بازنشسته
ظاهرا فقط بلديد كه بگيد چه ربطي داشت ! نميدوني ؟!
خوب پس معنيشو نميفهمي !
عبارت "صدق اللّه العلی العظیم" مجموعاً در قرآن نیست، بلکه واژهها جداگانه در قرآن وجود دارند. ضمناً معلوم شد این دعا را تنها بعد از آیات یا احادیث قدسی که از خداوند نقل شده اند، میتوان خواند؛ زیرا مفهوم صدق اللّه، صدق گفتار خداوند است و هر کجا که گفتاری از غیر خدا باشد، استعمال عبارت به جا نخواهد بود.

رسالتو ويرايش كن بهتره .
پس با این حساب من بعد دیگه سر غذا از بسم الله استفاده نمیکنیم که معصیت نشه

پيرمرد فروم

عضو جدید
پس با این حساب من بعد دیگه سر غذا از بسم الله استفاده نمیکنیم که معصیت نشه
بابك پسرم خوب اون پست رو بخون بعد جواب بده
كي گفت بسم ا... رو استفاده نكن ؟!

گفتم كه : {عبارت "صدق اللّه العلی العظیم" مجموعاً در قرآن نیست، بلکه واژهها جداگانه در قرآن وجود دارند. ضمناً معلوم شد این دعا را تنها بعد از آیات یا احادیث قدسی که از خداوند نقل شده اند، میتوان خواند؛ زیرا مفهوم صدق اللّه، صدق گفتار خداوند است و هر کجا که گفتاری از غیر خدا باشد، استعمال عبارت به جا نخواهد بود.}

sonichka

عضو جدید
بابك پسرم خوب اون پست رو بخون بعد جواب بده
كي گفت بسم ا... رو استفاده نكن ؟!

گفتم كه : {عبارت "صدق اللّه العلی العظیم" مجموعاً در قرآن نیست، بلکه واژهها جداگانه در قرآن وجود دارند. ضمناً معلوم شد این دعا را تنها بعد از آیات یا احادیث قدسی که از خداوند نقل شده اند، میتوان خواند؛ زیرا مفهوم صدق اللّه، صدق گفتار خداوند است و هر کجا که گفتاری از غیر خدا باشد، استعمال عبارت به جا نخواهد بود.}
ببخشید ولی چه ربطی به موضوع تاپیک داره
شما هم اگه ناراحتی میتونی توی تالار قرآن دربارش بحث کنی
فعلا که همین مسئولین با همین قرآن دارن میزنن تو سرمون
خواهشن بحث منحرف نکنید
من نمیدونم چیزی که با یک پیغام خصوصی میشه در گوشی مطرح کرد چرا باید توی تاپیک گفت که جلب توجه کرد

• Like
واکنش ها: Sarp

پيرمرد فروم

عضو جدید
ببخشید ولی چه ربطی به موضوع تاپیک داره
شما هم اگه ناراحتی میتونی توی تالار قرآن دربارش بحث کنی
فعلا که همین مسئولین با همین قرآن دارن میزنن تو سرمون
خواهشن بحث منحرف نکنید
من نمیدونم چیزی که با یک پیغام خصوصی میشه در گوشی مطرح کرد چرا باید توی تاپیک گفت که جلب توجه کرد
خواهش ميكنم
ربطي به موضوع تاپيك نداره ولي ربطي به ديگران هم نداره من با اون بحث ميكنم نه شما
داد مسئولين رو به ما نزنين اگه ناراحتين به خودشون بگين
چرا تو تالار قرآن بحث كنم وقتي كه تو اين تاپيك هست اشكالش
توي تاپيك گفتنشم باز به كسي مربوط نيست شما اگه ناراحتي خوب نخونش
كسي نخواست جلب توجه كنه محض دونستن همه گفته شده كه اين كجاش بده ؟!

sonichka

عضو جدید
خواهش ميكنم
ربطي به موضوع تاپيك نداره ولي ربطي به ديگران هم نداره من با اون بحث ميكنم نه شما
داد مسئولين رو به ما نزنين اگه ناراحتين به خودشون بگين
چرا تو تالار قرآن بحث كنم وقتي كه تو اين تاپيك هست اشكالش
توي تاپيك گفتنشم باز به كسي مربوط نيست شما اگه ناراحتي خوب نخونش
كسي نخواست جلب توجه كنه محض دونستن همه گفته شده كه اين كجاش بده ؟!
در باره عقاید شخصیت اینجا بحث نکن