کارشناسی ارشد (مشاوره، سوال و درخواست)

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
:gol::gol::gol:باسلام خدمت دوستان عزیز :gol::gol::gol:

دوستانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی (کارشناسی ارشد) دارند می توانند سوال های خود را در زمینه های (منابع درسی، انتخاب رشته، مشاوره تحصیلی و ... ) در این تاپیک مطرح نمایند.

نظرات و تجربیات دوستانی که در آزمون های تحصیلات تکمیلی سال های گذشته شرکت کرده اند در این تاپیک به اشتراک دوستان گذاشته خواهد شد.

همچنین سوالات کنکور سال های پیش و کلید آنها و نمونه کارنامه داوطلب های کنکور سال های گذشته قرار خواهد گرفت.

:warn:دوستان عزیز از باز کردن تاپیک جداگانه برای طرح سوال خود در کلیه مباحث تحصیلات تکمیلی خودداری کنید:warn:

با آرزوی موفقیت برای تمامی دوستان :gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

"MAHTA"

عضو جدید
:gol:سلام دوست عزیز من واقعا از فعالیت شما خوشحال میشم چون واقعا گرایش آب مظلوم واقع شده بود:redface: امیدوارم بتونم هر کمکی از دستم بر میاد انجام بدم:)

alireza_ab

عضو جدید
مقطع کارشناسی
ریاضیات عمومی1، شیمی عمومی پایه، زبان انگلیسی، فارسی، رسم فنی، مجموعه معارف اسلامی، فیزیک مکانیک، گیاهشناسی1، ریاضیات عمومی2، آمار و احتمالات مهندسی، زمین شناسی مهندسی، مجموعه تاریخ اسلامی، تربیت بدنی1، معادلات دیفرانسیل، هوا و اقلیم شناسی، زراعت عمومی، خاکشناسی عمومی، استاتیک، مساحی و نقشه برداری، مجموعه معارف اسلامی، آبیاری عمومی، باغبانی عمومی، عملیات کشاورزی، مقاومت مصالح، برنامه نویسی کامپیوتر، مکانیک سیالات، تکنولوژی بتن، هیدرولوژی آبهای سطحی، آلودگی محیط زیست، رابطه آب و خاک و گیاه، مجموعه متون اسلامی، مجموعه انقلاب اسلامی،هیدرولیک، مبانی زهکشی، مکانیک خاک،نقشه برداری تکمیلی، تربیت بدنی2، مجموعه اخلاق اسلامی، پمپ و ایستگاه های پمپاژ، طراحی سیستمهای آبیاری سطحی، سیستم های آبیاری تحت فشار، هیدرولیک انهار، طراحی سازه های آبی1، مهندسی زهکشی، پروژه، حفاظت آب و خاک و مسائل زیست محیطی، اقتصاد مهندسی، هیدرولیک رسوب مقدماتی، تأمین آب مشروب روستا، آبهای زیرزمینی، دینامیک، طراحی سازه های آبی2، کیفیت آب و آلودگی محیط زیست، ماشینهای کشاورزی، بتن و بتن مسلح، مدیریت منابع آب، هیدرولوژی مهندسی، اقتصاد کشاورزی، اصول ترویج و آموزش، هواشناسی کشاورزی، طرح آزمایش های کشاورزی، تحلیل سازه، محاسبات عددی، سنجش از راه دور و GIS
----------------------------------------------------------------------------------------------
" مقطع کارشناسی ارشد / آبیاری و زهکشی"
ریاضیات تکمیلی کشاورزی، انگلیسی ویژه، فیزیک خاک تکمیلی، هیدرولیک مجاری روباز، مهندسی منابع آب، زهکشی تکمیلی، رابطه آب و خاک و گیاه تکمیلی، آبیاری بارانی، آبیاری سطحی، روشهای کامپیوتری در علوم آب، جریان در محیطهای متخلل، سمینار1، پایان نامه
---------------------------------------------------------------------------------------------
" مقطع کارشناسی ارشد / سازه های آبی"
ژئوتکنیک سازه های آبی، هیدرولیک مجاری روباز، هیدرولیک رسوب، زبان ویژه، محاسبات عددی، ریاضیات مهندسی، مدلهای خاکی، مدلهای فیزیکی و هیدرولیکی، تئوری ساختمان، سازه های تنظیم آب، مهندسی منابع آب، سمینار، پایان نامه
#######################################################
البته برخی دروس در مقطع کارشناسی اختیاری میباشد وبه سطح دانشگاه محل تحصیل بستگی دارد.

التماس دعا http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/wink.gif

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sahelmaghami

عضو جدید
واقعا ممنون من امسال ارشد زهکشی قبول شدم ولی اطلاعی در مورد دروس ارائه شده نداشتم.موفق باشی

alireza_ab

عضو جدید
فایل pdf دفترچه کارشناسی ارشد مهندسی آب

فایل pdf دفترچه کارشناسی ارشد مهندسی آب

;)این فایلpdf به وسیله خودم گردآوری شده وشامل ظرفیت های هر کدام از گرایشهای ارشدمهندسی آب میباشد:
مشاهده پیوست ارشد.pdf

leilaam

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید. وقتی برای باز کردن فایل pdf کلیک می کنم سیستم پیغامی برای وارد کردن نام کاربری و رمز عبور می دهد ولی با وجود اینکه آنها را وارد می کنم باز هم آن پیغام را تکرار کرده و فایل را باز نمی کند. لطفا بگویید چکار باید بکنم.:warn:

جنوبي

عضو جدید
منم مشکل داشتم
این راه بعضی اوقات جواب میده ولی هر کاری کردم نشد شاید شما بتونین
اسمش را موقعه ذخیره کر دن عوض کنید یا عدد بدین یا حروف انگلیسی

آخرین ویرایش:

maryamlove2008

عضو جدید
سلام امیدوارم که خوب باشین
من می خوام ارشد مهندسی منابع آب شرکت کنم اگه سرفصلهای دروس رو دارین واسم بذارین.منظورم اینه که از هر درسی چه مباحثی رو باید بخونم.اگه زودتر بذارین ممنون میشم

water_engineer

عضو جدید
کاربر ممتاز
گرایشهای ارشد مهندسی آب

گرایشهای ارشد مهندسی آب

منابع آب

كسي كه به نداي دلش گوش نمي دهد به قول شكسپير مجبور است چيزي را انتخاب بكند كه اجبارا بايد دوست داشته باشد. انسان بايد از همان ابتدا راهش را مشخص كند و بداند بالا رفتن تا كجا؟ چرا يك دانشجو نبايد بداند كه دلش چه مي خواهد بخواند و مملكتش چه مي خواهد تا به دنبال آن .شما بايد روي دانش و اطلاعات تكيه كنيد كه چقدر بلديد كه كارشناس بشويد يعني بايد كار را بشناسيد. شما به فكر اين هستيد كه هنوز در ليسانس براي فوق ليسانس چه بخوانيد و در فوق ليسانس به اين فكريد كه براي دكتري چه كنم؟ بعد از سپري كردن همه ي اينها تازه با خود مي گوييد كه من كجا كار پيدا بكنم . ببينيد اين ها كه متاسفانه گريبان گير جوانان ما شده است جرياني است كه مانند موجي است كه هركس را كه بخواهد جلوي آن بايستد له مي كند . ما بايد كشور خودمان را دوست بداريم كدام يك از كشور هاي ديگرآنقدر محصولات كشاورزي دارد و آنقدر خوي هاي مختلف نسبت به مساحتش در بازار همه چيز پيدا مي كنيد كه اين به خاطر اين خرده اقليم هايي است كه در كشور ما وجود دارد. كدام مملكت از مملكت ما بهتر است . ... خاك عالي دارد با اين وسعت كم شما بايد فكر كنيد كه مملكت را بسازيم و ديگران را سمت خودمان بكشيم . الان شما هستيد كه كشور بايد به دست شما ساخته شود .تفكرات ما متاسفانه اين طوري است. فعاليت هاي سي ساله ما نشان مي دهد كه ما خواستيم براي كشور خودمان هر طور كه شده كاري بكنيم و اصلا دنبال پول نبوديم . يك دزد علاقه مند به دزدي از يك آدمي كه ظاهر پرفسوري دارد ولي به كارش علاقه مند نيست ، موفق تر است. ما نمي دانيم كه چه مي خواهيم در نتيجه اين مي شود كه ما به دنبال تصورات مي گرديم . درنهايت من يك چيزي به شما مي توانم بگويم و آن اين كه سعي كنيد كه در كارتان موفق و علاقه مند باشيد و به همين رشته ي آبياري و زهكشي عشق بورزيد عشق است كه موتور پيشرفت است پشتوانه همه چيز عشق است اگر عشق نباشد بهترين رشته هايي كه شما فكر مي كنيد اون هم كارايي ندارد اول بايد كار را بلد باشيد اكنون سعي ما اين است كه زمينه هايي را فرام كنيم كه شما بتوانيد خدمت كنيد اگر هدف خدمت باشد هميشه امكانات هست سعي كنيد كارشناس موفق شويد و كسي كه كارشناس موفقي شود در محيط كاري زمينه ي گرايش هاي خود را پيدا مي كند . سخن آخر اينكه شماها بايد شرايطي را ايجاد كنيد كه ديگران بيايند در اينجا كار كنند و براي خودتان هم كار باشد با شرايط اولي .منتهي بايد از مراكز استان بيرون برويد و جاهاي ديگر را به مراكز استان تبديل كنيد از نظر من هيچ كدام از شما نياز به مشاور نداريد خودتان مي توانيد راهتان را پيدا كنيد
كمي فكر كنيد كدام گرايش و يا كدام درس بد است؟ در اين مدت كه شما اين همه درس خوانديد هنوز نمي دانيد كه به چه گرايشي علاقه داريد؟

هواشناسي كشاورزي

اين گرايش از سال 82 در دانشكده كشاورزي دانشگاه فردوسي مشهد ايجاد شده و 3 نفر پذيرش مي نمايد. علاوه بر مشهد شيراز هم از سال 82 سه نفر دانشجو مي گيرد.
از مزاياي انتخاب اين رشته كم بودن تعداد فارغ التحصيلان در اين رشته است بگونه اي كه تنها سه نفر داراي مدرك دكتري در اين رشته مي باشند.
از معايب اين رشته در وهله اول عدم وجود اساتيد مجرب مي باشد. زيرا بيشتر اساتيد هواشناسي دانشكده داراي مدرك دكتراي هواشناسي فيزيك مي باشند و توانايي لازم در تشريح ارتباط بين هواشناسي و كشاورزي را ندارند. لذا دانشجوي اين گرايش خود بايد پيش گام و جوينده مطلب در اين زمينه باشد.
از ديگر معايب اين رشته امكان شركت ساير گرايش ها از جمله زراعت و خاكشناسي در اين رشته مي باشد گرچه تاكنون كمتر شركت كرده اند.
مواد امتحاني و ضرايب آنها:
آمار (3)، هواشناسي (3)، هيدرولوژي (3)، رياضي (2)، زبان تخصصي (2)
دروس اختياري پيشنهادي:
زبان تخصصي، سنجش از راه دور، هيدرولوژي مهندسي، رابطه آب ، خاك و گياه، مهندسي محيط زيست
آمار اصلي ترين درس براي شركت در آزمون مي باشد. منبع اصلي هواشناسي جزوه دكتر جليلي و نيز جزوه دكتر موسوي است. هيدرولوژي از منابع هيدرولوژي كاربردي دكتر عليزاده طرح مي شود. كتاب رابطه آب و خاك دكتر عليزاده نيز منبع مي باشد.
زمينه هاي فعاليت فارغ التحصيلان:
پژوهشكده هاي اقليم شناسي، سازمان هوا شناسي و ساير مراكز تحقيقاتي

سازه هاي آبي

اين رشته، رشته اي بين گرايش هاي عمران آب و آبياري زهكشي مي باشد. بطوريكه از لحاظ دروس تخصصي تفاوت زيادي با رشته عمران ندارد. ولي رقابت براي قبولي در اين گرايش نسبت به عمران –آب ساده تر است.
رياضيات (2)، مكانيك خاك (2)، هيدرولوژي (2)، زبان (2)، طراحي سازه ها (3)، مكانيك سيالات (3)، هيدروليك انهار (3)، هيدروليك (3)
دروس اختياري پيشنهادي:
سنجش از راه دور، بتن، طراحي سازه، هيدرولوژي مهندسي، پمپاژ، مهندسي محيط زيست
رياضيات بالاي 80% زده شود. براي هيدروليك جزوات دكتر خداشناس و براي سازه جزوه دكتر شعاعي پيشنهاد مي شود.
بيشتر زمينه هاي كارايي اين رشته در جنوب كشور به ويژه استان خوزستان مي باشد.

آبياري و زهكشي

رشته اي در امتداد و ادامه رشته مهندسي آب است.
مكانيك سيالات و هيدروليك و هيدروليك انهار (2)، طراحي سيستم هاي تحت فشار و سطحي (3)، رابطه آب، خاك و گياه (2)، رياضيات مهندسي (2)، زبان (2)، زهكشي(3)
دروس اختياري پيشنهادي:
كيفيت آب، طراحي سيستم هاي آبياري و زهكشي، فيزيك خاك، رابطه آب، خاك و گياه، پمپاژ، زبان تخصصي، هيدروليك انهار، طراحي سيستم هاي آبياري سطحي
به عنوان منابع درس طراحي سيستم هاي تحت فشار و سطحي كتاب دكتر عليزاده- براي درس هيدروليك انهار كتاب هيدروليك مجاري روباز دكتر ابريشمي و حسيني- براي مكانيك سيالات و هيدروليك كتاب هاي استريتر- براي زهكشي كتاب زهكشي اراضي دكتر عليزاده و اصول زهكشي باي لوردي- براي رابطه آب ، خاك و گياه كتاب دكتر عليزاده پيشنهاد مي شود.
در زمينه آبياري و زهكشي و توانمندي هاي جانبي داراي موقعيت بسيار ممتاز مي باشد.
طراحي و اجراي سيستم هاي انتقال آب، تحت فشار و قطره اي، مطالعات هيدرولوژيكي شركت ها

مهندسي عمران (آب)

اين گرايش از گرايش هاي ده گانه رشته عمران مي باشد.
زبان تخصصي (1)، رياضيات (1)، مكانيك سيالات (1)، مكانيك خاك (1)، مقاومت (1)، تحليل سازه (1)
از مزيت دانشجويان كارشناسي آب اين است كه گرايشي بين رشته اي است، بنابراين تمام كارهايي كه در چارچوب آب است را انجام مي دهد مانند طراحي سيستم هاي آبياري، طراحي سازه هاي انتقال آب، طراحي سيستم هاي آبرساني روستايي و شهري، مطالعات هواشناسي هيدرولوژي،برنامه ريزي منابع آب

yashar83652127

عضو جدید
komak fory

komak fory

salam
lotfan begid vase arshad saze abi che darsadhaee bayad bezanam
va az che ketab haee vase test estefade konam
mer30

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

منابع و ضرائب آزمون ارشد مهندسی آب کلیه گرایش ها

دوستان عزیز این جزوه فقط برای راهنمایی و کمک شما برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد قرار گرفته است.
این جزوه از صحبت های دوستان عزیزی که در سال های گذشته در آزمون ارشد موفق بوده اند تشکیل شده است.
مسلم است که معتبر ترین منابع و ضرایب را باید از سازمان سنجش تهیه نمایید.

آخرین ویرایش:

pariaa

عضو جدید
کنکور کارشناسی ارشد سازه های آبی

کنکور کارشناسی ارشد سازه های آبی

سلام به همه دوستان
چند تا سوال در مورد کنکور سازه های آبی داشتم:
- منابع کنکور
- ضرایب دروس
- چه کتابهایی باید خوند ( چه واسه یادگیری درس و چه تست )
- کدوم دانشگاهها این رشته رو داره
-...

mahsa_af سبز

عضو جدید
سلام به همه دوستان

چند تا سوال در مورد کنکور سازه های آبی داشتم:
- منابع کنکور
- ضرایب دروس
- چه کتابهایی باید خوند ( چه واسه یادگیری درس و چه تست )
- کدوم دانشگاهها این رشته رو داره

-...
سلام
-منابع کنکور:
ریاضی ضریب 2
زبان ضریب 2
هدرولیک و هیدرولیک انهار و مکانیک سیالات ضریب 3
هیدرولوژی ضریب 2
مکانیک خاک ضریب 2
سازه های انتقال آب ضریب 3
- ریاضی :
کیوان سیفی(در حد کشاورزی)
نیکوکار جلد 1 و2
- هیذرولیک و ... :
ابریشمی واسه خواندن(اگه وقت زیاد داری)
کتاب مکانیک سیالات دیباگران
کتاب سیالات کله چی ***
- هیدرولوژی:
دیباگران(تست)
- مکانیک خاک :
ساسان امیر افشاری (تست و خلاصه درس)***
طاعونی(خواندن)
جزوه دانشگاه شیراز(خلاصه ای از کتاب طاعونی است)
- سازه های انتقال آب:
جزوه اهواز و مشهد
کتاب بهداروندی عسگر (انتشارات اهواز) به سختی گیر میاد(تست و خلاصه درس)
کتاب دیباگران (تست)
_یه کتاب هم امسال پردازش منتشر کرده که 2 جلد هست : مجموعه سوالات سازه های ابی تا سال 87
- تا جایی که من میدونم در کل شبانه و روزانه حدود 100 نفر قبول میشن.(تهران ، شیراز،اهواز،کرمان ، مشهد،...)
- ازاد گرایش سازه های آبی فقط : علوم تحقیقات تهران ، کرمان ، علوم تحقیقات اهواز ، شوشتر، یه شهر دیگه هم هست که الان یادم نیست(اگه اشتباه نکنم از استان خراسان بود)

pariaa

عضو جدید
مرسی. لطف کردید. میشه بگید جزوات سازه های انتقال آب دانشگاه اهواز و مشهد رو چه طوری می تونم پیدا کنم؟؟؟ سازه های انتقال آب دکتر بیرامی خوب نیست؟؟

mahsa_af سبز

عضو جدید
سلام خواهش میکنم.
کتاب بیرامی کتاب خوبی هست وتا جایی که میدونم کثر دانشگاه ها همون رو تدریس میکنند.منم واسه همین ننوشتم.اون 2 تایی که من گفتم واسه تست و مرور بود.البته اگه استاد خوبی داشتی و مفهومی فهمیدی به نظرم جزوه اهواز و کتاب بهداروندی کافی باشه.تست زدن و سرعت خیلی مهمه.من جزوه هارو از بچه های ارشد دانشگاه خودمون گرفتم.اگه بتونم اسکن میکنم واستون میفرستم ولی فکر میکنم کیفیتش بد بشه

yashar83652127

عضو جدید
سازه ابي علوم تحقيقات اهواز

سازه ابي علوم تحقيقات اهواز

كسي هست از درصد هايي كه واسه كنكور ازاد سازه ابي علوم تحقيقات اهواز بايد زد تا قبول شد خبر داشته باشه؟تراز نمره اخرين فرد قبول شده پارسال چنده؟

pariaa

عضو جدید
سلام
احتمالا منظورشمون اینه که سر فصل ها چیه؟؟ مثلا مکانیک خاک کل طاعونی باید خونده شه؟؟

m_kia

عضو جدید
رتبه در ارشد

رتبه در ارشد

اگر در ارشد امسال يا سال قبل شركت كرديد رتبتون همراه با درصدايي كه زديد بگيد

o4.pro

عضو جدید
سلام امیدوارم که خوب باشین
من می خوام ارشد مهندسی منابع آب شرکت کنم اگه سرفصلهای دروس رو دارین واسم بذارین.منظورم اینه که از هر درسی چه مباحثی رو باید بخونم.اگه زودتر بذارین ممنون میشم

salam kheili khosh halam ke manabe abi inja peida kardam! riazi zaban hidrolik ke moshakhase
darse badi hidrologi ke ab zirzamini hydrologi va hydrologi mohandesi
amar ham ke faghat amare va tarh azmaieshat nist
manabe ab ham ghanune tozi adelaneie ab ke to majles tasvib shode! va modiriatre yekparche
bazam soal dari payame khosousi bezan

alireza_ab

عضو جدید
ظرفیت های دوره کارشناسی ارشد مهندسی آب سال 1388

ظرفیت های دوره کارشناسی ارشد مهندسی آب سال 1388

این دفترچه همه رشته های ارشد گروه مهندسی آب+ ظرفیت های هر رشته در هر دانشگاه را در سال 88 در بر داره که شامل ظرفیت های همه گرایش های ارشد گروه آب هست.این فایل بصورت PDF ،به حجم369 کیلو بایت است.
;)
از اینجادانلود نمایید:
مشاهده پیوست Arshad 88.pdf