ارائه راهکارهای عملی برای بهبود وضعیت تالار گفتگوی آزاد

*Essi*

اخراجی موقت
با درود خدمت همه دوستان گرامی.:gol:

نمیدونم سابقه حضور شما در این تالار پیر گفتگوی آزاد چقدره.
یه ماه، دو ماه، یه سال یا بیشتر.

اما اونایی که قدیمی تر هستند میدونند، نزدیک 3 سال پیش تالار گفتگوی آزاد باشگاه مهندسان یگانه تالاری در بین تمامی فروم های ایرانی بود که در آن همه سلایق مذهبی و سیاسی بحث میکردند.

اونهم با احترام و دوستی.

اما خوب یکسری جریاناتی پیش اومد که بحث های منطقی در جامعه ما به سمت گفتگوهی خشن و پر از توهین رفت.

کم کم حساسیت زیاد شد، توهین پشت توهین و بعد از آنهم دلزدگی بسیاری از کاربران.

مدتی سکوت مطلق.
و در نهایت وضعیت امروز.

یعنی تنها مکانی برای کوپی کردن خبرها، اسپم کردن و شکلک گذاشتن. :(
.
.
.

هدف من از این تاپیک چند بخش داره:

ابتدا میخوام یکسری بخش بندی جدید برای این زیر تالار ارائه بدم تا به همت مدیریت محترم اجرا بشه و شاهد مطالب پر بارتری باشیم و امیدوارم دوستان هم نظر بدهند.

سپس یک کم با خودمان بحث کنیم، آیا الزاما هر مطلبی باید در این تالار مطرح بشه یا نه؟

آیا حافظان این تالار در درجه اول کاربران فرهیخته اون باید باشن یا مدیران ارشد با کلی مشغله کاری؟

آخرین ویرایش:

*Essi*

اخراجی موقت
1- صفحه اصلی گفتگوی آزاد:

در این صفحه دوستان تاپیک هایی ایجاد کنند که تنها حاصل فکر و اندیشه خودشان باشد.
روی اون فکر کرده باشن.

از یک مساله کوچک در زندگی شخصی گرفته تا دغدغه های بزرگ اجتماعی و فرهنگی.

بحث های مذهبی که تالار خودش رو داره، چه لزومی داره پاچه خواری یا انتقاد تند از مذهب اینجا مطرح بشه.
اگر کسی فکر میکنه مشکلی هست، بره در تالار اسلام و ادیان مطرح کنه.

بحث های سیاسی، آوردن نام اشخاص مانده و کنار رفته سیاسی، باز دردی رو از چه کسی دوا میکنه؟

یه بنده خدایی گفت، مگه مشکل جوانان ما موی اوناست.
نه مشکل جوونای ما موی اونها نیست.

مشکل ما خودمون هستیم که همیشه دنباله رو و جان فدای دیگران بودیم.
از این بازی های سیاسی موافق و مخالف بیرون بیایین و زیر بنای علوم انسانی جامعه رو با مطرح کردن مشکلات فرهنگی و اجتماعی تقویت کنید.
وقتی میدونین اثری نداره، بهش دامن نزنین.
.
.
.
و اما یک تاپیک مناسب باید بین 4 تا 8 خط نوشته یا سئوال از خود استارتر داشته باشه.
اگر هم بناست مطلبی رو از جایی کوپی کنه، بهتره بخونه و یک چکیده مختصر ارائه بده.

چون تجربه نشون داده کسی مطالب طولانی رو مطالعه نمیکنه.
اگر کسی برای تاپیکی فکر نکرده و اونرو فقط جایی دیده و خوشش اومده، خواهشا بحث رو باز نکنه.

اجازه تبلور اندیشه و وول وول خوردن سلول های خاکستری مغزتون رو به این موجودات دوست داشتنی بدین.:D

بذارین اثری ارزشمند اعم از طنز یا جدی از خودتون باقی بمونه.

*Essi*

اخراجی موقت
2- زیر تالار همشهری ها

3- زیر تالار مناسبت ها

این دو زیر تالار بسیار به جا هستند.
ولی متاسفانه بسیاری از تاپیک هایی که در صفحه اول این تالار استارت میخورن، به این دو گروه تعلق دارن.

تقاضای شفا و دعا و تسلیت چه برای آدم های عادی، چه آدم های مشهور تر و... همه میتونن در این بخش ها گنجانده شوند.

4- مطالب خبری و آموزنده

به نظرم وجود این زیر تالار به شدت در گفتگوی آزاد احساس میشه.
خیلی از دوستان علاقه دارن، مطلبی رو از جایی کوپی کنن.
مطلبی که شاید گفتگویی نشه پیرامون اون داشت
اما خبری جالب و یا اموزنده هست.

این مطالب امروز 90 درصد حجم گفتگوی آزاد رو متاسفانه به خودشون اختصاص دادن که با ایجاد چنین زیر بخشی، یک نظم خاصی خواهیم داشت.

آخرین ویرایش:

*Essi*

اخراجی موقت
5- بخش طلایی گفتگوی آزاد

بدون شک این زیر تالار میتواند شاه تالار باشگاه باشد.

در پایان هر دو هفته، از میان کاربران یکسری نظرسنجی صورت میگیره از بهترین تاپیک های ایجاد شده.
که سه تاپیک برتر میتونن به اون بخش برن.

در این زیر بخش کسی نمیتونه تاپیکی استارت کنه و تنها تاپیک های منتخب به اونجا راه پیدا میکنند.

مطمئنا این زیر بخش کلکسیونی خواهد بود از زیبا ترین و برترین تاپیک هایی که اندیشه فقط شخص استارتر هست و به علت محدودیت ایجاد تاپیک همیشه ماندگار خواهد ماند. :gol:

*Essi*

اخراجی موقت
در پایان هم خدمت دوستان و سروران گرامی چند نکته رو به عنوان برادر کوچکتر عرض کنم:

یکبار هم که شده بذارین خودمون ناظر اعمال و رفتار خودمون توی جامعه اعم از حقیقی و مجازیش باشیم.

یکبار خودمون قوانین رو بخونیم و فکر کنیم هر کدوم از ما الان مدیر این تالار هستیم.

باور کنین اونوقت خواهید فهمید چقدر از ایجاد تاپیک های غیر ضروری حرص میخورین.

من ذره ای شک ندارم که با همکاری ما، در عرض کمتر از یک ماه دوباره هیجان و شور در کنار احترام به این تالار پیر و خسته باز خواهد گشت.

و میتونیم این تالار رو دوباره در صدر همه فروم ها ببینیم.

به امید موفقیت.

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تالار طلایی و تالار سطل آشغال

با این 2 بشدت بیشتری موافقم

با اینکه نمی دونم چرا از این تاپیک خوشم نیومد اما کار خیلی قشنگی کردی ممنون

*Essi*

اخراجی موقت
تالار طلایی و تالار سطل آشغال
با این 2 بشدت بیشتری موافقم
با اینکه نمی دونم چرا از این تاپیک خوشم نیومد اما کار خیلی قشنگی کردی ممنون

تالار سطل آشغال دیگه پیشنهاد ندادم که. :D

مطمئنا اگه زباله ای تولید نشه نیاز به سطل آشغالی هم نیست، تولید زباله هم در اینجا بر عکس روند تولید همه زباله ها، کاملا به دست خودمونه. :gol:

اونجا هم که گفتین خوشتون نیومد رو لطفا یه توضیح مختصری بدین.

هدف این تاپیک جمع شدن خوب، بد، زشت در نهایت آرامش کنار همه. :smile:

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تالار سطل آشغال دیگه پیشنهاد ندادم که. :D

مطمئنا اگه زباله ای تولید نشه نیاز به سطل آشغالی هم نیست، تولید زباله هم در اینجا بر عکس روند تولید همه زباله ها، کاملا به دست خودمونه. :gol:

اونجا هم که گفتین خوشتون نیومد رو لطفا یه توضیح مختصری بدین.

هدف این تاپیک جمع شدن خوب، بد، زشت در نهایت آرامش کنار همه. :smile:

اونجاش که خوشم نیومد ==> حالـــــــــــا

سطل آشغال از طلایی هم مهم تر هست

بهر حال خواه یا نخواه ادم جدید بی فرهنگ تازه وارد میاد اشغال میسازه

بعصیا هم مثل امصای من با موصوعی کول و صمیمانه و قابل بحث پاک میشه در صورتی که بره سطل آشغال من براش تبلیغ کنم شلوغ شه می تونه دوباره به زندگی خودش ادامه بده

نمی دونم تاپیک های منو خوندی یا نه

اولش با سلام شروع میشه در مورد نهار امروز چی خوردی

بعد بحث سازی می کنم و داستان دار میشه

اینا میزنن تاپیک های منو تو نطفه خفه می کنن.

*Essi*

اخراجی موقت
اونجاش که خوشم نیومد ==> حالـــــــــــا

سطل آشغال از طلایی هم مهم تر هست

بهر حال خواه یا نخواه ادم جدید بی فرهنگ تازه وارد میاد اشغال میسازه

بعصیا هم مثل امصای من با موصوعی کول و صمیمانه و قابل بحث پاک میشه در صورتی که بره سطل آشغال من براش تبلیغ کنم شلوغ شه می تونه دوباره به زندگی خودش ادامه بده

نمی دونم تاپیک های منو خوندی یا نه

اولش با سلام شروع میشه در مورد نهار امروز چی خوردی

بعد بحث سازی می کنم و داستان دار میشه

اینا میزنن تاپیک های منو تو نطفه خفه می کنن.

چرا خوندم یک سریشو.

اما خوب اونایی که تو نطفه خفه میشن و میرن بیراهه، به نظرت نمیشه توی تالار زنگ تفریح باشن؟

ببین من نمیدونم چرا اینقدر اصرار هست همه مدام توی تالار آزاد تاپیک بزنن، هرچی دستشون رسید تاپیک کنن.

اینجا کیفیت بدجوری داره فدای کمیت میشه.

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا خوندم یک سریشو.

اما خوب اونایی که تو نطفه خفه میشن و میرن بیراهه، به نظرت نمیشه توی تالار زنگ تفریح باشن؟

ببین من نمیدونم چرا اینقدر اصرار هست همه مدام توی تالار آزاد تاپیک بزنن، هرچی دستشون رسید تاپیک کنن.

اینجا کیفیت بدجوری داره فدای کمیت میشه.

تاپیک های بحث داری رو که زدم رو تو نطفه خفه کردن همین تاپیک موجود تو امصام که هنوز دنبالشم پسش بگیرم میشه 200 300 تا پست مفید داخلش زد و در انتها نتیجه گیری

اما احتمالا از اسم تاپیک خوششون نیومده چون داخلش هزار صحفه توصیح دادم که منظورم چیه

ولی اره جای تاپیک هندونه و داستان

من خوشگل ترم یا تو

من غنگین ترم یا تو

بچه ها دلم شکست

من دارم عروس میشم

به سلامتی

چه کتابی می خونی

چی گوش می کنی

اینجا نیست

شاید بشه در مورد کتاب خوانی یا تحلیل و نقد یه کتاب ویژه (کتاب های عادی که تالار ادبیات) بحث کرد اما مثلا چه کتابی اخرین بار خوندی و... جاشش اینجا نیست

میشه داستان دختر کبیریت فروش رو گفت اینجا و بعد در مورد کبریت فروش ها صحبت کرد اما کپی پیست نه

اینا منظق های من بود

ولی خیلی ها میان اینجا شاید نتونن پست بذارن حالا مثلا دانشجوی ترم یکن پیش دانشگاهین می دونی که چی می خوام بگم ولی نمی گم که!

دلش می خواد اونم پست بذار خودش پست نداره کپی پیست می کنه

اگه دلشو بشکنیم دیگه نمیاد اینجا هم همه چیش به همین رونقش که همه دوست دارن پست بدن میشه اینا هم بذار تو قسمت سطل آشغال مثلا اونم با سهمیه ی روزنانه نفری یک تاپیک مثلا

و....

خوبیه اینجا اینه که واقعی است

تالار دین و مذهب بچه بسیجی هست کلا
تالار ادبیات یه مشت بچه ادبیاتی فلان هستن

ولی اینجا یه جامعه ی کامل هست همه هستن وسط شهره نه پایین شهر بالای شهر

وقتی میگی تو می تونی بازتاب تو رو در اشخاص مختلف ببینی و...

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ای کاش یه شرطی به صورت بولد برای همه جا می نداختن

تاپیک شما باید دارای بحث باشد

نه چه خوشگل

چه خوب

آفرین لایک

این اواتور خودتونه

من با این تاپیکت خیلی حال کردم

از این پست ها نه

پست حداقل یکی دو خطی در جواب تاپیک

یا حداقل حداقلش

نمی دونم

چه سوال سختی و...

باشه

*Essi*

اخراجی موقت
ولی خیلی ها میان اینجا شاید نتونن پست بذارن حالا مثلا دانشجوی ترم یکن پیش دانشگاهین می دونی که چی می خوام بگم ولی نمی گم که!

دلش می خواد اونم پست بذار خودش پست نداره کپی پیست می کنه

اگه دلشو بشکنیم دیگه نمیاد اینجا هم همه چیش به همین رونقش که همه دوست دارن پست بدن میشه اینا هم بذار تو قسمت سطل آشغال مثلا اونم با سهمیه ی روزنانه نفری یک تاپیک مثلا

ببین من کلیت حرفاتو قبول دارم اما در جزئیات من برای همه اینایی که میگی راهکار دادم.

یعنی تاسیس زیر تالار مطالب خبری و آموزنده برای مطالب کوپی شده، دقیقا برای همین افرادی هست که یا نمیتونن از اندیشه خودشون چیزی بگن یا اعتماد به نفسش رو ندارن.

اینکه من به عنوان یک دانش آموز ابتدایی بخوام بیام دانشگاه، نباید محکوم بشم.

باید مقطعی مثل راهنمایی و دبیرستان قبل از ورود به دانشگاه برام ایجاد بشه.

منم این تاپیکو در همین راستای جذب حداکثری و دفع حداقلی ایجاد کردم.

*Essi*

اخراجی موقت
موافقم.....
به نظر من باید اینجوری بشه....

اینهمه درباره سلول خاکستری و طوفانیدن مغزها نظر دادم پسر. :mad:

موافقم چیه، خرد جمعی رو بر خرد فردی میشه برتری داد، چیزی به ذهنت میرسه بگو. :gol:

مدیران این انجمن هم از خود من و شما هستن، با زبانی آرام و خوش میشه به نتیجه رسید.

درگیری و تنش راهی به جایی نمیبره در هر سیستمی که فکرش رو بکنی. :smile:

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینهمه درباره سلول خاکستری و طوفانیدن مغزها نظر دادم پسر. :mad:

موافقم چیه، خرد جمعی رو بر خرد فردی میشه برتری داد، چیزی به ذهنت میرسه بگو. :gol:

مدیران این انجمن هم از خود من و شما هستن، با زبانی آرام و خوش میشه به نتیجه رسید.

درگیری و تنش راهی به جایی نمیبره در هر سیستمی که فکرش رو بکنی. :smile:

یعنی الان گفتی خداوند درگیری و تنش رو عبث آفریده؟ درست صحبت کن:mad:

*Essi*

اخراجی موقت
یعنی الان گفتی خداوند درگیری و تنش رو عبث آفریده؟ درست صحبت کن:mad:

البته من به تکامل معتقدم تا آفرینش. :D

همه چیز باید آرام آرام تکامل پیدا کنه تا یک موجودی باشه دارای ارزش و احترام.

تالار گفتگوی آزاد ما هم باید تکامل پیدا کنه توسط اندیشه خود کاربرها، نه اینکه منتظر خالقی باشن برای کمال. :gol:

*Essi*

اخراجی موقت
خیلی جالبه کسی نظر نمیده ها. :D
البته اولش هست، شگرد من حرف کشیدن از دوستان هست، کم کم به نظر دادن جدی عادت میکنین و دوست های خوبی میشیم. :gol:

یکی دیگه از پیشنهادات من برای گفتگوی آزاد گذاشتن محدویت در ارسال پست برای کاربران تازه وارد هست.

یعنی افراد نتونن اولین نوشته خودشون رو در این تالار بزنن، مخصوصا دوستانی که اطلاعاتی از قوانین ندارند.

داشتن حداقل 20 نوشته برای آغاز فعالیت در گفتگوی آزاد میتونه مفید باشه. :gol:

نظر دوستان؟ :cry:

و سکوت همه.............:)

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
فک کنم وضع این تالار وکلا این باشگاه خراب تر از این حرفا باشه که به این زودیا سروسامون بگیره
به نظر من مهم ترینش همون کنار گذاشتن بعضی بچه بازیا و خاله زنک بازیاست...اینکه در جواب یه تاپیک بعد از دوتا پست یکی میاد به استارتر میگه وای جدی شدی!
زدی تو خط جدیت!
یا مثلا ئه!اواتار نو مبارک خودتی؟
یا اون یکی میاد از پست دوستش نقل قول میگیره و شکلک زبون درازی یا چیزی مشابه این میذاره!
اخر میبینی تاپیک30 صفه جلو رفته یا به مشاجره دو نفر ختم شده
یا به دوست یابی دونفر دیگه
و...
اول از همه باید یادمون بیاد برای دوست پیدا کردن وهرنوع مکالمه از این قبیل صفحه ای هست به نام پروفایل!....

*Essi*

اخراجی موقت
فک کنم وضع این تالار وکلا این باشگاه خراب تر از این حرفا باشه که به این زودیا سروسامون بگیره
به نظر من مهم ترینش همون کنار گذاشتن بعضی بچه بازیا و خاله زنک بازیاست...اینکه در جواب یه تاپیک بعد از دوتا پست یکی میاد به استارتر میگه وای جدی شدی!
زدی تو خط جدیت!
یا مثلا ئه!اواتار نو مبارک خودتی؟
یا اون یکی میاد از پست دوستش نقل قول میگیره و شکلک زبون درازی یا چیزی مشابه این میذاره!
اخر میبینی تاپیک30 صفه جلو رفته یا به مشاجره دو نفر ختم شده
یا به دوست یابی دونفر دیگه
و...
اول از همه باید یادمون بیاد برای دوست پیدا کردن وهرنوع مکالمه از این قبیل صفحه ای هست به نام پروفایل!....

مرسی از نظرات ارزشمندتون. :gol:

بله حرفاتون در کل صحیح هست، یک کمی این نسل جدید ما شیطون و اهل بازیگوشی زیادی هست.

اما به نظر من استعدادهای اینها خیلی بیشتر از من دهه شصتی میتونه باشه.

ولی تمامی این چیزهایی که گفتین، به خاطر نبود آموزش صحیح به کاربران و رها شدن اونها به حال خودشون یا برخورد تند بوده.

به نظر من با برخورد نرم و با آرامش، همه این دوستان دوباره این تالار رو بسیار بهتر از گذشته میتونن بسازند.

تجربه ما پیرها در کنار هیجان جوانان همیشه میتونه بهترین تاکتیک باشه. :D

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
هم......
عجیبه که تاپیک هنوز زندس!! :eek:
با ایده‌یسطل زباله مخالم!!
در خصوص تالار طلایی، یه خورده فانتزی میشه!!!! اونو هم دوست ندارم تقریبا....ولی خوب راهکار خوبی هستش اون! در حقیقت برا نجات دادن تاپیک هایی که یه روزی ممکنه ساخته بشن و به درد بخورن!!!!

فعلا که مدت های مدیده که تاپیک به معنای واقعی ندیدم!!

اگر مدیریت همکاری کنه، میتونه چند تا کاربر رو به عنوان همکار مدیر در نظر بگیره(تا وقتی مدیر دار بشیم!!) و اون چند نفر مسئول رسیدگی به مسایل انجمن باشن....
به نظرم واقعا مسخره هستش که تو گفت و گوی ازاد، تاپیک هایی میاد که باید تو انجمن جوک و چیستان می‌اومد...
خیلی ساده، من با ایجاد تاپیک با تایید مدیریت موافق ترم تا روش های دیگه....یعنی همین انجمن گفت‌و‌گوی ازاد پاکسازی بشه برای استفاده‌های درست و فرستادن مطالبی با کیفیت مناسب!

b_xxxxxxeman

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکی دیگه از پیشنهادات من برای گفتگوی آزاد گذاشتن محدویت در ارسال پست برای کاربران تازه وارد هست.

من با اين قسمت موافقم....تو تاپيكه پيشنهادات مديريتي هم گفتم
كاربراي تازه وارد بايد محدود بشن..

اما در مورد اينكه خودمون باشگاه را بسازيم و خودمون را جاي مديريت بذاريم...به نظرم هيچ وقت عملي نميشه
وضعيت هيچ انجمن يا فضاي مجازي براي هيچ كاربري آنقدر مهم نيست كه بخواد به خاطرش تغييري تو رفتاراش ايجاد كنه
خيلي از كاربرا هستن كه فضاي مجازي را براي راحتي در رفتار انتخاب ميكنن...و دليلي ندارن كه براي ايجاد رونق و فضاي خاصي تو باشگاه كمر همت ببندن
طرف رانندگي ميكنه....از يه طرف آقا بالا سر داره و اگه تخلف كنه جريمه ميشه...از يه طرف هم به صلاحه خودشه كه برا سلامتيش اسيبي نرسه...
اما با وجود اين 2 تا امتياز كمربند نميبنده...و فرهنگش تو مملكته ما بعد چندين سال تازه تازه داره ايجاد ميشه
حالا شما ميخاين كه كاربرا خودشون...خودشون را محدود كنن؟؟

اين باشگاه قوانينه خودشو داره....و كابراي فعال با اين قوانين اشنا هستن
حالا اگه ضعفي هست....مشكل مديريتيه
تالار گفتگوي ازاد بايد مديريت بشه...و افرادي باشه كه تاپيك ها را زيره نظر بگيره
اما اصلا اقا بالا سر نداره

بحث رو اين زياده...هر كي هم نظري نداره....

*Essi*

اخراجی موقت
این تالار درست شدنی نیست ..... اصلا این سایت درست شدنی نیست .... دانشجو باید عضو اینجا باشه نه بچه 15 ساله....

ببینید من اون بخش بندی هایی که ارائه کردم برای همین بود.

یعنی دقیقا مثل دوران راهنمایی و دبیرستان و دانشگاه.

راهنمایی = تالار زنگ تفریح
دبیرستان = زیر بخش مطالب خبری و آموزنده
دانشگاه = صفحه اصلی تاپیک گفتگوی آزاد

حالا اگه با کاربر برخورد منطقی و با آرامش صورت بگیره، مسلما حریم خودش رو میشناسه.

شمای دانش آموز اگه توجیه باشی که باید بری مدرسه، خودت هرگز نمیایی دانشگاه.

هدف هم بیشتر یک آموزش هست به کاربران برای درک حدود.

حالا من خودم شروع میکنم به خیلی هاشون پیام خصوصی میدم و راهنماییشون میکنم. :gol:

*Essi*

اخراجی موقت
هم......
عجیبه که تاپیک هنوز زندس!! :eek:

عجیب نیست عزیزم. :D
مدیران اینجا هم بچه هایی از خود ما هستند.
دشمن من و شما نیستند که.

من خودم تو چندتا فروم مدیر بودم قبلا و کاملا با دغدغه ها و تحت فشار بودن مدیران برای حفظ سایتشون آگاهم.
ما در درجه اول باید مدیر رو از خودمون بدونیم نه یک آقا بالاسر.
اینجوری اونم با اعتماد به ما، فضا رو بازتر میکنه.

چون میدونه من نوعی به قوانین احترام میذارم. :gol:

فعلا که مدت های مدیده که تاپیک به معنای واقعی ندیدم!!

تاپیک به معنای واقعی به چه تاپیکی میگی؟
سیاسی و مذهبی تند و به چالش کشیدن با لحنی جدی؟

ببین مشکل جامعه ما نداشتن علوم انسانی اولیه هستش، من اینو بعد از مدت ها فهمیدم درد ما اصلا جای دیگه است.
که فرصت بشه در تاپیک هایی مطرحش خواهم کرد.

اگر مدیریت همکاری کنه، میتونه چند تا کاربر رو به عنوان همکار مدیر در نظر بگیره(تا وقتی مدیر دار بشیم!!) و اون چند نفر مسئول رسیدگی به مسایل انجمن باشن....

مدیریت قطعا همکاری میکنه.
ولی خوب من تا حالا یک درخواست جامع و با برنامه ندیدم که به تیم مدیریتی اعلام بشه.

این تاپیک رو زدم برای یک جمع بندی نظرات که سعی میکنم خودم یک چکیده رو برای مدیریت ارسال کنم. :gol:

*Essi*

اخراجی موقت
خيلي از كاربرا هستن كه فضاي مجازي را براي راحتي در رفتار انتخاب ميكنن...و دليلي ندارن كه براي ايجاد رونق و فضاي خاصي تو باشگاه كمر همت ببندن.

طرف رانندگي ميكنه....از يه طرف آقا بالا سر داره و اگه تخلف كنه جريمه ميشه...از يه طرف هم به صلاحه خودشه كه برا سلامتيش اسيبي نرسه...
اما با وجود اين 2 تا امتياز كمربند نميبنده...و فرهنگش تو مملكته ما بعد چندين سال تازه تازه داره ايجاد ميشه
حالا شما ميخاين كه كاربرا خودشون...خودشون را محدود كنن؟؟

برای اینکه لذت نظم و هم اندیشی رو نچشیدن.

ببین، یک کوهنورد خودش رو زجر میده، با خطر روبرو میشه که برسه قله کوه و فقط نیم ساعت شکوه رو ببینه.

حکایت تالار آزاد اینجا، مثل همین کوه هست.

همه میگن مگه اون قله چه خبره، همین پایین وایمیستیم دختر و پسر، وسطی بازی میکنیم.

اما بفهمن اون بالا چه خبره، میان به سمت قله.

درسته هم مدیریت میخواد هم ناظر، اما بار اصلی این تالار باید روی دوش کاربران باشه تا مدیران، قبول نداری؟

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی از نظرات ارزشمندتون. :gol:

بله حرفاتون در کل صحیح هست، یک کمی این نسل جدید ما شیطون و اهل بازیگوشی زیادی هست.

اما به نظر من استعدادهای اینها خیلی بیشتر از من دهه شصتی میتونه باشه.

ولی تمامی این چیزهایی که گفتین، به خاطر نبود آموزش صحیح به کاربران و رها شدن اونها به حال خودشون یا برخورد تند بوده.

به نظر من با برخورد نرم و با آرامش، همه این دوستان دوباره این تالار رو بسیار بهتر از گذشته میتونن بسازند.

تجربه ما پیرها در کنار هیجان جوانان همیشه میتونه بهترین تاکتیک باشه. :D

]
دهه 60 تی یعنی چی؟

کسی که 29 اسفند سال 69 هم بدنیا اومده تا 1 یک 60 جفتشون دهه شصتی هستن؟

چقدر این 2 نفر بدبختن اگه یه روز این ور یا اونور بدنیا میومدن می رفتن دانشگاه کار داشتن زجر جنگو نمی کشیدن اند ادرز and others

b_xxxxxxeman

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای اینکه لذت نظم و هم اندیشی رو نچشیدن.

ببین، یک کوهنورد خودش رو زجر میده، با خطر روبرو میشه که برسه قله کوه و فقط نیم ساعت شکوه رو ببینه.

حکایت تالار آزاد اینجا، مثل همین کوه هست.

همه میگن مگه اون قله چه خبره، همین پایین وایمیستیم دختر و پسر، وسطی بازی میکنیم.

اما بفهمن اون بالا چه خبره، میان به سمت قله.

درسته هم مدیریت میخواد هم ناظر، اما بار اصلی این تالار باید روی دوش کاربران باشه تا مدیران، قبول نداری؟

تو اينكه اگه رو دوشه كاربرا باشه بهتره...اينو قبول دارم

اما واقعيت را بايد ديد....آيا اين شدنيه؟؟
تا حالا تو كدوم فروم تست شده؟؟

اصلا با عقل جور در مياد؟؟....وقتي ميشيني فك ميكني...به اين نتيجه ميرسي كه كاربرا ميتونن؟؟

*Essi*

اخراجی موقت
]
دهه 60 تی یعنی چی؟

کسی که 29 اسفند سال 69 هم بدنیا اومده تا 1 یک 60 جفتشون دهه شصتی هستن؟

چقدر این 2 نفر بدبختن اگه یه روز این ور یا اونور بدنیا میومدن می رفتن دانشگاه کار داشتن زجر جنگو نمی کشیدن اند ادرز and others

دهه شصتی یعنی بین سال های 62 تا 68.:D

پیک جمعیت، کودکی در جنگ، مدرسه در سردی، کنکور در ماکزیمم تعداد داوطلب، جوانی یک اوباش و ........

دهه شصتی به کسی میگن که دغدغه اش سرزمینش هست، سرزمینی که بهترین دورانش رو ازش گرفت، یا کتکش زد یا فرستادش پشت مونیتور.

دهه شصتی نسلی هست که میتونه اگر متحد باشه، با اصول انسانی و آرامش خواسته هاشو تحمیل کنه، اما......

همه میگن نمیشه ولش کن بابا. :(

*Essi*

اخراجی موقت
تو اينكه اگه رو دوشه كاربرا باشه بهتره...اينو قبول دارم

اما واقعيت را بايد ديد....آيا اين شدنيه؟؟
تا حالا تو كدوم فروم تست شده؟؟

اصلا با عقل جور در مياد؟؟....وقتي ميشيني فك ميكني...به اين نتيجه ميرسي كه كاربرا ميتونن؟؟

من خودم توی یک فروم تستش کردم و نتیجه هم گرفتم.
اما خوب بنا به دلایلی هرگز اونجا فعالیتی نخواهم داشت.

یعنی کاربرها با هم مثل اعضای یک خانواده میشن تا دشمن خونی.

حالا اگه فرصتش به من داده بشه که بتونم بیشتر و در فضایی بازتر با کاربرها باشم، میبنین که میشه.

ببین ایرانی ها پاشون رو میذارن توی فرودگاه کشورهای خارجی، آدامس رو میذارن لای دستمال کاغذی، میندازن تو سطل زباله.

ایرانی همون ایرانیه ها، اما اونجا نظم و دیسیپرین دیده عاشقش شده.

اینجا دیده همه چیز خر تو خره، گفته منم یک خر. :D

اول خر درون رو میکشیم، بعدا میرسیم به مدیریت و وجود یک ناظر فقط برای نظم دهی. ;)

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دهه شصتی یعنی بین سال های 62 تا 68.:D

پیک جمعیت، کودکی در جنگ، مدرسه در سردی، کنکور در ماکزیمم تعداد داوطلب، جوانی یک اوباش و ........

دهه شصتی به کسی میگن که دغدغه اش سرزمینش هست، سرزمینی که بهترین دورانش رو ازش گرفت، یا کتکش زد یا فرستادش پشت مونیتور.

دهه شصتی نسلی هست که میتونه اگر متحد باشه، با اصول انسانی و آرامش خواسته هاشو تحمیل کنه، اما......

همه میگن نمیشه ولش کن بابا. :(

خدایا شکرت من آخرای 69 هستم

من چقدر خوشحالم همه چی آرومه

و....

دارام پست می دم تاپیک بالا بمونه ها ;)

بالا