چگونه منتقدی منطقی و تاثیر گذاردر باشگاه باشیم تا شاهد برخی از اهانتا نباشیم

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به مطلب جالب برخودم که به نظرم مفید میاد چون خیلی اوقات بحثای باشگاه به بیراهه میره و خیلی از توهینا که شایسته نیست انجام میشه:(
1. قدم اول
قانون اول این است که همه احساسات نسبت به هر موضوعی را باید کنار بگذارید. موضوع شما نیستید، موضوع عموم مردم است. وقتی می خواهید نقد کنید، باید نقش همه را در نظر بگیرید و خودتان را جای همه بگذارید.

2. قدم دوم
باید مشاهدات خود را خنثی نگه دارید. اگر می خواهید درمورد یک نظر سنجی در انجمن نظر بدهید، و طرفدار یک موضوع خاص هستید، نظراتتان باید کاملاً بی طرف باشد حتی اگر نظر مقابلتان برنده نظر سنجی است.

3. قدم سوم
هر دو طرف داستان را بشنوید. مثلاً اگر می خواهید یک پست را نقد کنید، دقت کنید که نقاط قوت و ضعف موضوع پست را در کنار هم ببینید.

4. قدم چهارم
به جای اینکه صرفاً خوب یا بد را پررنگ کنید، سعی کنید راهی برای برطرف کردن مشکلات ارائه دهید. وقتی نقد می کنید، همه نظرات اهمیت دارند. اگر کارتان را درست انجام دهید مطمئن باشید که نظرتان خواهد توانست نظر همه را تغییر دهد.

5. قدم پنجم
اطلاعاتتان را زیاد کنید. مثلاً اگر درمورد رفتار یک نفر در انجمن می خواهید انتقاد کنید، باید بتوانید با دقت زیاد موقعیت را شرح دهید. باید چشمان طرف مقابل را به سمت چیزهایی جلب کنید که قادر به دیدن آنها نیست. درغیر اینصورت، حرفهایتان هیچ تاثیری نخواهند داشت.

6. قدم ششم
و آخر اینکه همیشه احساسات دیگران را مد نظر داشته باشید. یادتان باشد بین سوزاندن دیگران و کمک کردن به آنها و انتقاد سازنده فاصله زیادی نیست.

همه چیز زمان و مکان خاص خود را می طلبد. برای اینکه احتمال شنیده شدن حرفهایتان را بالاتر ببرید، فقط وقتی که واقعاً لازم است انتقادات و قضاوت هایتان را بیان کنید.​

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بگو مثل بنی صدر باشید.
یک لیبرال تمام عیار
یا مثه انسانهای منگ عمل کنید تا دوست و دشمن ازتون راضی باشن.
مثلا یکی بیاد تو تالار گفتگو راجع به پفک نمکی تاپیک بزنه مام بیایم تشکر کنیم و اینا.

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بگو مثل بنی صدر باشید.
یک لیبرال تمام عیار
یا مثه انسانهای منگ عمل کنید تا دوست و دشمن ازتون راضی باشن.
مثلا یکی بیاد تو تالار گفتگو راجع به پفک نمکی تاپیک بزنه مام بیایم تشکر کنیم و اینا.

من دقیقا متوجه منظورت نشدم:surprised:
من نگفتم بنی صدر یا هر کس دیگه ای باشید گفتم خوبه همه مون در موضع انتقاد که قرار میگیریم منطقی باشیم.
وقتی یه نفر یه تاپیک میزنه اینکه شما واردبشید و نظر یا تشکر بدین اختیار با شماست.

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی ماها اکثرا همدیگه و طرز تفکر هم رو میشناسیم معمولا امادگی برای برخورد متقابل رو هم داریم و تو این شرایط بی طرف بودن خیلی سختعه

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وقتی ماها اکثرا همدیگه و طرز تفکر هم رو میشناسیم معمولا امادگی برای برخورد متقابل رو هم داریم و تو این شرایط بی طرف بودن خیلی سختعه
یعنی دو نفر با دو طرز فکر کاملا متفاوت نمیتونن بدون برخورد با هم مباحثه کنن:surprised:
البته منم قبول دارم وقتی عمیقا خودت به یه مساله اعتقاد داری خودتو بی طرف بگیری

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی دو نفر با دو طرز فکر کاملا متفاوت نمیتونن بدون برخورد با هم مباحثه کنن:surprised:
اینجا که سوئد نیست. ما اگه گیر بیاریم طرف رو خفه هم میکنیم. اینو.

سکولار

عضو جدید
کاربر ممتاز

اخه مشکل این هست که تو اصول اولیه با هم مشکل داریم.
یعنی در تضاد هستیم.

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اخه مشکل این هست که تو اصول اولیه با هم مشکل داریم.
یعنی در تضاد هستیم.

به نظر من مشکل اینجاست که میخوایم نظرمون رو به طرف مقابل به زور تحمیل کنیم بدون اینکه نظر مقابلمون رو بشنویم.

سکولار

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من مشکل اینجاست که میخوایم نظرمون رو به طرف مقابل به زور تحمیل کنیم بدون اینکه نظر مقابلمون رو بشنویم.

اخه کسی تو اینجا بحثی را شروع نمیکنه که بخواد رویش بحث کنه و به یک نتیجه ای برسه..
درو اقع سوالی نداره.بلکه میخواد تفکر خودش را به دیگران القا کنه

Sarp

مدیر بازنشسته
منظور من بیشتر همین باشگاه بود ایجارو که خومون میسازیم پس میتونیم از اینجا شروع کنیم
ما اینجا کاره ای نیستیم
مخصوصا تالار آزاد

اینجا حرف اول و آخر رو مدیر میزنه
با حذف تایپیک و اخراج و . . .
اینجا برخلاف ظاهرش که عمومی به نظر میاد ، یه جای شخصیه که متعلق به ادمینهاش هست

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اخه کسی تو اینجا بحثی را شروع نمیکنه که بخواد رویش بحث کنه و به یک نتیجه ای برسه..
درو اقع سوالی نداره.بلکه میخواد تفکر خودش را به دیگران القا کنه

چرا بحث که تو باشگاه میشه ولی به نظرم به سرانجام نمیرسه هیچ کس از توش چیزی دستگیرش نمیشه چون به قول شما هرکس حرف خودشو میزنه وبعد از شنیدن حرف بقیه همچنا بر عقیده خودش پافشاری داره:surprised:
ما اینجا کاره ای نیستیم
مخصوصا تالار آزاد

اینجا حرف اول و آخر رو مدیر میزنه
با حذف تایپیک و اخراج و . . .
اینجا برخلاف ظاهرش که عمومی به نظر میاد ، یه جای شخصیه که متعلق به ادمینهاش هست
اگه واقعا اینجوری چرا یه اعتصاب راه نندازیم:surprised: البته در صورتی که واقعا ایجوری باشه و با منطق و صحبت چیزی حل نشه

Sarp

مدیر بازنشسته
اگه واقعا اینجوری چرا یه اعتصاب راه نندازیم:surprised: البته در صورتی که واقعا ایجوری باشه و با منطق و صحبت چیزی حل نشه
حالا جو نگیرتت
چن نفری میخواین حالا اعتصاب کنید ؟

m_architect

عضو جدید
کار من از عینکم گذاشته مادددددددددددررررررررر

خوب خودت تعریف کن ببینم چیه؟[SIZE=-1]

[/SIZE]

ننه جون ادم وقتی میبینه طرف مقابلش هیچی نمیفهمه باید خودشو بزنه به خواب!
البته من خوندن بخش اداب مناظره کتاب ایین زندگیو هم به همه پیشنهاد میدم.

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ننه جون ادم وقتی میبینه طرف مقابلش هیچی نمیفهمه باید خودشو بزنه به خواب!
البته من خوندن بخش اداب مناظره کتاب ایین زندگیو هم به همه پیشنهاد میدم.
حالا ننه من یه چی گفتم خجالت نمیکشی به یه خانم همش سنشو به رخش میکشی

ممنونم از ت خیلی زیاد ;);) ببخشیدا اگه آدابو رعایت نکردم من:D