معما

Angel Chemistry

عضو جدید
nvsji درسته درسته. این بیشتر جنبه پیام بازرگانی داشت.

حسو بنداز دور :d

....

...

به یک زندانی میگن شما میتونی بری بیرون.میگه چطور ؟ میگن که دو در جلوی تو است. یکی در اعدام و دیگری در ازادی ! دو نگهبان که یکی از ان ها راستگو و یکی دروغگو است نگهبانان این دو در هستند .و خود نگهبانان همدیگر را میشناسند که کدامشان راستگو و کدام دروغگو است. شما بگویید این زندانی چگونه میتواند از در ازادی بیرون رود؟.

سخت بود
از نگهبان دیگر بپرسه که این در به سمت آزاد شدن باز می شود یا نه؟
صادقانه:البته تقلبی کردم

mortezamehrpouya

عضو جدید
مردی زنی را بوسید
از او پرسیدند چه نسبتی با آن زن داری؟
پاسخ داد:مادر شوهر این زن،با مادر زن من،مادر و دختر هستن
چه نسبتی با هم دارند؟

Engshimi

عضو جدید
توی دیار کفر با هر نسبتی جواب میده
ولی تو ایران

خواهر زادشه

fanar_adabi

عضو جدید
معمای زندان

باید از یکی از زندانبان ها یک سوال بدیهی بپرسه مثل آیا من زندانی هستم؟
یا آیا تو زندانبان هستی؟
جنسیت تو چیست؟
هرسوالی که خودش جوابش رو بدونه.
و با توجه به جواب می تونه تشخیص بده طرف راستگو هست یا دروغگو
پس زندانبان دیگه متضاد این میشه و از دومی در آزادی رو می پرسه اگه راستگو بود که همونی که گفت درسته
اگه دروغگو بود باید در برعکس رو انتخاب کنه

fateme93

عضو جدید
اون وقتا شناسنامه ها رو دیر میگرفتن.لابد وقتی 5 سالش بوده واسش شناسنامه گرفتن:biggrin:

Telma72

عضو جدید
معمای 32

2 ساعت شنی در اختیار داریم ،یکی از آن ها 7دقیقه و دیگری 11 دقیقه را اندازه می گیرد.تخم مرغی داریم که تنها باید 15دقیقه جوشانده شود.چگونه به وسیله این دو ساعت شنی تخم مرغ را بجوشانیم؟

babidili22

عضو جدید
جواب Dاست چون ردیف اول از چپ براست 4و5 و6 نقطه سیاه دارد ردیف زیر اول 7و8و بایستی جهت رعایت منطق 9 نقطه سیاه داشته باشد.

babidili22

عضو جدید
سه سکه زن داریم که سکه های زیر ده گرمی میزنند میخواهیم با یک بار وزن کردن بفهمیم هر کدام چند گرمی می زنند.

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
معمای 32

2 ساعت شنی در اختیار داریم ،یکی از آن ها 7دقیقه و دیگری 11 دقیقه را اندازه می گیرد.تخم مرغی داریم که تنها باید 15دقیقه جوشانده شود.چگونه به وسیله این دو ساعت شنی تخم مرغ را بجوشانیم؟
هر دوتا ساعت شنی رو با هم برمیگردونیم و وقتی کاسه 7 دقیقه ای تموم شد،زود برش می گردونیم،وقتی ساعت شنی 11 دقیقه ای تموم شد،اون ساعت شنی 7 دقیقه ای رو دوباره برعکس می کنیم و دقیقا رو 15 دقیقه تموم می شه!

بالا