[ دانشگاه هاي برتر گروه مهندسي عمران در كشور ] مشاوره و گفتگو

[ دانشگاه هاي برتر گروه مهندسي عمران در كشور ] مشاوره و گفتگو

• دانشگاه تهران

رای: 103 25.8%
  • دانشگاه صنعتی شریف

رای: 83 20.8%
  • دانشگاه صنعتی اصفهان

رای: 28 7.0%
  • دانشگاه علم و صنعت

رای: 44 11.0%
  • دانشگاه امیرکبیر(پلی تکنیک)

رای: 72 18.0%
  • دانشگاه شیراز

رای: 29 7.3%
  • دانشگاه صنعتی خواجه نصیر

رای: 31 7.8%
  • دانشگاه تربیت مدرس

رای: 9 2.3%

• مجموع رای دهندگان
    399

Ali 1900

عضو جدید
ما تو دانشگاهمون يه استاد داريم که صنعتي شريف درس خونده و خيلي هم معلوماتش بالاست. همه اساتيدمونم قبولش دارن چون هر سوالي که داشته باشي جوابتو ميده چه درسي، چه غير درسي. يکي از استادامون ميگفت: من نميدونم اين اطلاعات عموميشو از کجا مياره؟! البته استاداي ديگمونم مخ عمرانن و بيشترشون از دانشگاه شيراز فارغ التحصيل شدن. ولي خب دانشگاه تهران هم يه چيز ديگس.
خودمم که دانشگاه آزاد ميخونم.:)
خودمونيم اسم بيشتر دانشگاهارو گفتم...! هيييييييي:D

ولي من فکر ميکنم کجا درس ميخونيم مهم نيست، مهم اينه که چقدر درسخون باشيم.:gol:

mehdi_moosavi

عضو جدید
دانشگاه آزاد كميت يا كيفيت؟؟؟

دانشگاه آزاد كميت يا كيفيت؟؟؟

فكر مي كنيد تعداد پذيرش دانشگاه آزاد در رشته مهندسي عمران در مقايسه با كيفيت آن مناسب است؟
و كلا در مورد كاستيها و نقاط قوت و ضعف و پيشنهاد براي بهترشدن شدن نظرتون رو بنويسيد

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از لج دوستام که ازاد میخونن زدم نه ولی راستشو بخواین نمیدونم در مورد سراسری میتونم بگم نه

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرم بهتر از بعضي دانشگاههاست(حالا بماند!) اما تا حالا تجربشو نداشتم.

masoodazizi

عضو جدید
بعضی از واحدهای دانشگاه آزاد مثل (تهران جنوب - نجف آباد - اراک و... )خوبند حتی از بعضی دانشگاه های دولتی هم بهترند اما اکثرا کیفیت خوبی ندارن

The Lunatic

عضو جدید
با سلام
دوستان دانشگاه آزاد سیاهی لشکر زیاد داره و با اطمینان میگم 90% بچه ها اومدن خوشگذرونی. (بالاخره پول باباهه باید یه جوری خرج بشه)
البته اون 10 درصد اگه قدر خودشونو بدونن خیلی حرف برا گفتن دارن.
در مورد کیفیت هم بگم که خیلی افتضاحه.
یه مشت دزد دور هم جمع شدن و دارن ملت رو سرکیسه میکنن.
استاداشم که بهتره چیزی در موردشون نگیم. یه مشت عقده ای .........
ولی انصافاً یه سری استاد با وجدان هم وجود دارن ولی خیلی کم.
در ضمن من چون تاحالا پامو تو هیچ یک از دانشگاهای دولتی نذاشتم نمیتونم در موردش نظر بدم ولی با این وضعی که ایران داره مطمئنم بهترین دانشگاهاشم در وضع نابسامانی به سر میبرن.

mehdi_moosavi

عضو جدید
با سلام
دوستان دانشگاه آزاد سیاهی لشکر زیاد داره و با اطمینان میگم 90% بچه ها اومدن خوشگذرونی. (بالاخره پول باباهه باید یه جوری خرج بشه)
البته اون 10 درصد اگه قدر خودشونو بدونن خیلی حرف برا گفتن دارن.
در مورد کیفیت هم بگم که خیلی افتضاحه.
یه مشت دزد دور هم جمع شدن و دارن ملت رو سرکیسه میکنن.
استاداشم که بهتره چیزی در موردشون نگیم. یه مشت عقده ای .........
ولی انصافاً یه سری استاد با وجدان هم وجود دارن ولی خیلی کم.
در ضمن من چون تاحالا پامو تو هیچ یک از دانشگاهای دولتی نذاشتم نمیتونم در موردش نظر بدم ولی با این وضعی که ایران داره مطمئنم بهترین دانشگاهاشم در وضع نابسامانی به سر میبرن.
اميدوارم براي بعضي ازدوستان سوء تفاهم نشه و فكر نكنن هدف از ايجاد اين تايپيك توهين به دانشجوهاي دانشگاه آزاده
اميدوارم دوستان نظرشون رو با تعصب نگن و يه كمي هم مراعات ادب رو بكنن تا كسي دلخور نشه

mehdi_moosavi

عضو جدید
اميدوارم هركسي تو نظر سنجي شركت ميكنه از تجربياتش و دلايل انتخابش هم بگه

mehdi_moosavi

عضو جدید
من هم بانظر شما موافق هستم ومعتقدم كه بعضي از واحدهاي دانشگاههاي آزاد كيفيت قابل قبولي دارن ولي متاسفانه بيشتر واحدهاي دانشگاههاي آزاد واقعا از لحاظ سطح كيفي امكانات و استاد در حد صفر هستند

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با تشکر از دوستانی که توی بحث شرکت میکنند ، لطف کنند اگر در مورد دانشگاه خودشون فقط نظر بدند بیشتر ممنون میشم . ضمن اینکه حرمت همدیگرو حفظ کنیم تا مبادا کدورتی پیش بیاد ، که اگر خدایی نکرده احترامی ببینم ، بدون فوت وقت مهر اخراج رو استفاده میکنم :)
من خودم دانشگاه آزاد واحد کاشان درس خوندم، به جرات میتونم بگم توی شاخه سازه واقعاً حرف برای گفتن داره دانشگاه ما ، ولی توی شاخه راه خیلی چنگی به دل نمیزد ، شاخه آب رو هم بیخودی سخت میگرفتند . اما در بعضی موارد وقتی خودم رو یا حتی بعضی از دوستانم که مهمان رفتند واحدهای دیگه ، با بچه های اون واحد میسنجم میبینم که خیلی سطحشون پایینتر از ما بود . بالفرض میگم ، دانشجویی که فولاد 1 رو با 8 افتاد ، تهران مرکز با 20 پاس کرد ، یک دوست دیگم که 3 بار تحلیل 2 رو افتاد ، توی قزوین با 18 پاس کرد ، که این فقط نشونه این میتونه باشه که سطح کیفی بعضی دانشگاه ها مثل تهران مرکز و جنوب هم چنگی به دل نمیزنه . در مورد سراسری هم همین قضیه تا حدودی صدق میکنه . وقتی جزوه دانشگاه تربیت مدرس و درس زلزله دانشگاه تهران رو گرفتم و نگاه کردم ، واقعاً فهمیدم که اسم دانشگاه سراسری فقط دهن پر کنه .

mehdi_moosavi

عضو جدید
با تشکر از دوستانی که توی بحث شرکت میکنند ، لطف کنند اگر در مورد دانشگاه خودشون فقط نظر بدند بیشتر ممنون میشم . ضمن اینکه حرمت همدیگرو حفظ کنیم تا مبادا کدورتی پیش بیاد ، که اگر خدایی نکرده احترامی ببینم ، بدون فوت وقت مهر اخراج رو استفاده میکنم :)
من خودم دانشگاه آزاد واحد کاشان درس خوندم، به جرات میتونم بگم توی شاخه سازه واقعاً حرف برای گفتن داره دانشگاه ما ، ولی توی شاخه راه خیلی چنگی به دل نمیزد ، شاخه آب رو هم بیخودی سخت میگرفتند . اما در بعضی موارد وقتی خودم رو یا حتی بعضی از دوستانم که مهمان رفتند واحدهای دیگه ، با بچه های اون واحد میسنجم میبینم که خیلی سطحشون پایینتر از ما بود . بالفرض میگم ، دانشجویی که فولاد 1 رو با 8 افتاد ، تهران مرکز با 20 پاس کرد ، یک دوست دیگم که 3 بار تحلیل 2 رو افتاد ، توی قزوین با 18 پاس کرد ، که این فقط نشونه این میتونه باشه که سطح کیفی بعضی دانشگاه ها مثل تهران مرکز و جنوب هم چنگی به دل نمیزنه . در مورد سراسری هم همین قضیه تا حدودی صدق میکنه . وقتی جزوه دانشگاه تربیت مدرس و درس زلزله دانشگاه تهران رو گرفتم و نگاه کردم ، واقعاً فهمیدم که اسم دانشگاه سراسری فقط دهن پر کنه .
مي تونيم برداشتهاي مختلفي از اين سوال داشته باشيم
مسلما سطح كيفي به عوامل مختلفي بستگي داره امكانات دانشگاه (ساختمان آموزشي، كتابخانه، آزمايشگاه ...) ،اساتيد با درجه علمي و مرتبه بالا ،دانشجويان فعال و...
حرف شما كانلا صحيحه و تا به عينه تو شرايط نباشي و تو يك دانشگاه درس نخوني نميتوني در موردش نظر كاملا درستي بدي
ولي فكر نكنم بشه با جزوه70 -80 صفحه اي بتونه سطح كيفي يك مركز دانشگاهي رو سنجيد مثلا تا تو كلاس درس دكتر زاهدي تو دانشگاه علم و صنعت نشيني نميتونه نظر بدي در موردش نظر بدي

mehdi_moosavi

عضو جدید
مي تونيم برداشتهاي مختلفي از اين سوال داشته باشيم
مسلما سطح كيفي به عوامل مختلفي بستگي داره امكانات دانشگاه (ساختمان آموزشي، كتابخانه، آزمايشگاه ...) ،اساتيد با درجه علمي و مرتبه بالا ،دانشجويان فعال و...
حرف شما كانلا صحيحه و تا به عينه تو شرايط نباشي و تو يك دانشگاه درس نخوني نميتوني در موردش نظر كاملا درستي بدي
ولي فكر نكنم بشه با جزوه70 -80 صفحه اي بتونه سطح كيفي يك مركز دانشگاهي رو سنجيد مثلا تا تو كلاس درس دكتر زاهدي تو دانشگاه علم و صنعت نشيني نميتونه نظر بدي در موردش نظر بدي
هدف من از طرح اين موضوع بحث اين نبود كه دانشگاه سراسري خيلي بهتره يا دانشگاه آزاد سرتره
منظورم كاملا مشخص بود براي مثال: تو شهري مثل اروميه پذيرش دانشجو در رشته عمران تو دانشگاه سراسري 60 نفره ولي تو دانشگاه آزاد همين شهر 300 نفر تعداد پذيرش تو رشته عمران داره حالا شما فكر كنيد تو چند تا از شهرهاي كوچيك اين استان تو هر واحد دانشگاهي 200-300 نفر تو رشته عمران پذيرش دارن
يك واحد دانشگاهي جه دولتي و چه آزاد با توجه به ظرفيتهاش دانشجو پذيرش ميكه شما واقعا فكر مي كنيد كه تمامي اين واحدها داراي فضاي آموزش كافي آزمايشگاه معمولي يا حتي هيات علمي رسمي هستند؟؟؟
وضع وقتي فجيعتر ميبينيد وقتي متوجه مي شين 80% اساتيد اين اين واحدها همون استيد دانشگاه سراسري هستند كه به صورتي اضافه كاري تو اين واحدها درس مي دن
اين وضع تو دانشگاهي مثل واحد علوم و تحقيقات هم قابل مشاهده است
منظورم اينه متاسفانه دانشگاه آزاد كيفيت رو كاملا فداي كميت كرده و اين وضع باعث شده وقت و امكانات و پول شما و من كاملا به هدر بره
دانشجويي كه ترمي بيش از 1 ميليون تومان هزينه ميپردازه بايد از حداقل امكانات برخوردار باشه بايد به استاد خودش درسترسي داشته باشه بايد از امكانات رفاهي برخوردار باشه ولي متاسفانه اينطور نيست
متاسفم از اينكه بعضيا چشم و گوششون رو بستن و فقط دلشون رو به يك كلمه مهندس خوش كردن

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خوب ببینید ، حرف شما متینه ، ولی دلیل اصلیش چیه ؟ یکی از بدترین دلیل هاش اینه که توی سن و سال دانشجویی که میخواد کنکور بده ، علاقه و خیلی چیزهای دیگه فدای سربازی نرفتن میشه :( دلم نمیخواد راجع به کلیات سربازی بحث ادامه پیدا کنه ، ولی خیلیها خودشون انتخاب کردند ، خیلیها هم بالاجبار اومدند . به این قسمت هم باید توجه کرد . استاد خوب ، معیار باید داشته باشه . متاسفانه ما معیاری برای استاد خوب نداریم . استاد خوب به نظر شخصی خود من اون کسی هستش که کلیات درس و مشخص کنه و دانشجو رو مجبور کنه دنبال درس بره و آخر ترم هم نمره خیرات نکنه . نمیخوام بحث سراسری و آزاد و پیش بکشم . ولی باز هم اگر کمی دقت کنیم دانشجوهای دولتی با معدل های بهتری از دانشجوهای آزاد فارغ میشند ، دلیلشم 1 چیزه ، اینکه بار مالی به دوش دولت دارند . وقتی هزینه تحصیل شما که ترمی چند صد هزار تومن هست و دولت میده ، استاد هم برای اینکه این هزینه برای دولت بیشتر نشه نمره میده میره ، ولی توی آزاد چطور ؟ هزینه بر عهده دانشجو هستش ، پس چه بهتر که دانشجو بمونه و هزینه بده :(
در مورد امکانات ... فرض کنید کتابخانه باشه . آزمایشگاه هم باشه . من و شمای دانشجو ، وقتی بیشتر به فکر پیچوندن و عشق و حال باشیم و بازی پاسور تا نصفه شب ، بود و نبودش چه فرقی برامون میکنه ؟

mehdi_moosavi

عضو جدید
متاسفانه شما ناخواسته بحث دانشگاه آزاد و سراسري رو پيش مي كشين و من نمي خوام در اين مورد بحث كنم با اينكه حرفهاي خيلي زيادي دارم
نمي خوام اينجوري فكر كنم ولي بنظر مي ياد كه شما هنوز دارين با تعصب صحبت مي كنين هنوز نمي خوايين قبول كنيد كه 80% ظرفيت دانشگاه آزاد اضافيه غير از اينكه مازاد بر نياز پذيرش ميشه مشكل اصلي بي كيفيت بودن بشياري از واحدهاي دانشگاهي هستش
شايد اين حرف به نظر بعصيا خوش نياد ولي واقيت محضه شايد شما در جواب بگين خوب دانشگاه دولتس هم همينطوره در صورتي كه دانشگاههاي دولتي با توجه به كيفيتها و امتيازها مجوز آوردن يك رشته داده ميشه مطمنا تو دانشگاههاي دولتي هم كاستيهايي هست ولي به اين گستردگي و با اين حجم پذيرش نه
بازم ميگم اصلا دوست ندارم بحث به مجادله دانشگاه آزاد و دولتي بكشه
دوست عزيز معيار يك استاد خوب كانلا مشخصه و نيازي نيست كه نظر همه فرق داشته باشه ممكنه يك استاد به نظر شما بهتر باشه ولي دليل نميشه كه نظر شما به كليت مطلب صدق كنه
معيار يك استاد خوب: سواد علمي مناسي و بروز بودن دانش علمي اونه كه همين مورد يعني اينكه يه اتاد با كمك دانشجوهاش دنبال مطالب جديدتر تحقيقات جديدتر ميره تعداد مقالات علمي زيادي داره در دوره كارشناسي ارشد تدريس ميكنه دانشجوي دكترا داره بيشتر از همه عوض اينكه 80% وقتشو صرف تدريس توي كلي از واحدهاي دانشگاههاي آزاد كنه وقت كافي براي تحقيق و پ‍ژوهش و داشجوهاش بذاره
اوني كه شما گفتين يه معلم فيزيك دبيرستانه كه ميره كلاس درس ميده و به هرضحمتي كه شده بايد مطالب رو حالي دانش آموز بكنه سوال خوب طرح كنه و... اين به نفسه بد نيست ولي معلم اينجا فقط همون كتاب درسي رو بلده و دانشش فقط تو همون حده (كاش اساتيد ما حداقل همينطور بودند)
ولي شما اسمت دانشجوي ديگه دانش آموز نيستي 80%وقت رو بايد خودت بذاري خودت دنبال مطالب بري البته با كمك و راهنمايي استاد

mehdi_moosavi

عضو جدید
خوب ببینید ، حرف شما متینه ، ولی دلیل اصلیش چیه ؟ یکی از بدترین دلیل هاش اینه که توی سن و سال دانشجویی که میخواد کنکور بده ، علاقه و خیلی چیزهای دیگه فدای سربازی نرفتن میشه :( دلم نمیخواد راجع به کلیات سربازی بحث ادامه پیدا کنه ، ولی خیلیها خودشون انتخاب کردند ، خیلیها هم بالاجبار اومدند . به این قسمت هم باید توجه کرد . استاد خوب ، معیار باید داشته باشه . متاسفانه ما معیاری برای استاد خوب نداریم . استاد خوب به نظر شخصی خود من اون کسی هستش که کلیات درس و مشخص کنه و دانشجو رو مجبور کنه دنبال درس بره و آخر ترم هم نمره خیرات نکنه . نمیخوام بحث سراسری و آزاد و پیش بکشم . ولی باز هم اگر کمی دقت کنیم دانشجوهای دولتی با معدل های بهتری از دانشجوهای آزاد فارغ میشند ، دلیلشم 1 چیزه ، اینکه بار مالی به دوش دولت دارند . وقتی هزینه تحصیل شما که ترمی چند صد هزار تومن هست و دولت میده ، استاد هم برای اینکه این هزینه برای دولت بیشتر نشه نمره میده میره ، ولی توی آزاد چطور ؟ هزینه بر عهده دانشجو هستش ، پس چه بهتر که دانشجو بمونه و هزینه بده :(
در مورد امکانات ... فرض کنید کتابخانه باشه . آزمایشگاه هم باشه . من و شمای دانشجو ، وقتی بیشتر به فکر پیچوندن و عشق و حال باشیم و بازی پاسور تا نصفه شب ، بود و نبودش چه فرقی برامون میکنه ؟
دوست عزيز شما ميگين معدل دانشجوهاي دولتي بيشتر از دانشجوهاي آزاده (خوبه يه نفر اينو گفت من به هر كي ميرسيدم ميگفت چون دانشجوهاي دانشگاه آزاد شهريه ميدن بيشتر درس ميخونن و معدلشون بهتره)شايد اين در مورد شهرستانها صدق كنه ولي وقتي استادي كه تو دانشگاه دولتي تدريس ميكنه ساعات اضافه كاريشو ميره دانشگاه آزاد تدريس ميكنه چطور ميتونيد اينجوري نظر بدين دوستي دارم توي دانشگاه آزاد تدريس ميكنه جلسه آخر كلاس سوالها امتحاني رو هم به دانشجوها داده بود ولي توي امتحان 40% از دانشجوها نمرشون كمتر از 10 شده بود
خوب يكي نيست بگه چرا همين بحث شهريه واست انگيزه نميشه و نميخونين
دوستي دارم دانشگاه علم و صنعت درس ميخوند و با معدل 14.8 شاگرد دوم كلاسش شده بود و دوستي دارم با 16 از دانشگاه آزاد فارغ التحصيل شده و حتي ممان اينرسي يه مقطع ساده رو هم حساب كنه (خجالت كشيدم بگم بلد نيست يه مشتق ساده هم بگيره)
شما فكر ميكنيد چرا بايد اينجوري باشه؟؟؟
شايد فكر كنيد منم با تعصب صحبت ميكنم منظورم از اين حرفها شما نبوديد
كسي رو ميشناسم فارغ التحصيل دانشگاه آزاد تو دوره كارشناسي بوده و الان دوره دكتراي سازه رو توي دانشگاه تبريز ميگذرونه احتمالا اين آدم جزوه اون 20% بودن كه واقعا براي درس خوندن رفتن دانشگاه آزاد
بازهم ميگم منظور از اين بحث تقابل دانشگاه آزاد و دولتي نبود كه به اينجا كشيده شد فقط ميخواستم دوستان در مورد كيفيت دانشگاهشون بگن و اينكه فكر ميكنن دانشگاه آزاد كيفيت رو فداي كميت كرده يا نه بگن

Morteza_Civil

عضو جدید
من کاری به دولتی ، آزاد ، غیر انتفاعی بودنش ندارم البته خودم سراسری می رم به نظر من اصلا نمی شه یک حکم کلی صادر کرد که بگیم دانشگاه آزاد بده یا خوبه ، حتی دانشجوهای یک دانشگاه رو هم نمی شه گفت وقتی یکی مثلا استاتیک رو می شه 10 نمی شه گفت از اونی که شده 13 کمتر بلده چون استادها هم با فرق می کنند یه دفعه یه استاد مهربون :) گیر می یاد کیلویی می ده یا توی همین ترمی که ما داشتیم یه استاد اخلاق سر جمع 25 صفحه گفته بود یه استاد اخلاق دیگه یه کتاب داده بود برن بچه ها بخونند پس به نظر من این طوری نمی شه مقایسه کرد که بخوایم بگیم خوبه یا بد

The Lunatic

عضو جدید
اول در مورد پست قبلیم در این تاپیک که همه اون رو توهین به دانشگاه آزاد تلقی کردن بگم که من اصلاً قصد توهین نداشتم و فقط واقعیاتی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج دیدم رو گفتم.
حالا یه مثال میزنم تا ببینید وضع تا چه حدی گریه آوره. ما یه استاد مقاومت مصالح داریم که داره به صورت انحصاری (یکی از عیب های بزرگ دانشگاه آزاد کرج) تدریس میکنه و چون این بابا خرش خیلی میره حتی مدیر گروه که خودشون به صورت انحصاری تحلیل سازه درس میدن نمیتونن به ایشون چیزی بگن.
ایشون امتحانی میگیره که بنده به جد میتونم بگم که بزرگترین اساتید مقاومت مصالح هم در برخورد با این مسائل دچار شوک میشن. ایشون اکثر بچه ها رو با نمره ی خوب پاس میکنن و عده ی قلیلی از دانشجویان رو که تا حدی موفق به حل مسائل میشن به وضع فجیعی میندازند. (یکی از دوستان من که انصافا تفریحش درس خواندن است نمره 4.25 از ایشون گرفت) به نظر شما به این موجود میشه گفت انسان؟
بهر حال من با دانشگاه سراسری کاری ندارم. فقط اینو میدونم اینجا که ما داریم توش درس میخونیم اسمش دانشگاه نیست.

mehdi_moosavi

عضو جدید
اول در مورد پست قبلیم در این تاپیک که همه اون رو توهین به دانشگاه آزاد تلقی کردن بگم که من اصلاً قصد توهین نداشتم و فقط واقعیاتی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج دیدم رو گفتم.
حالا یه مثال میزنم تا ببینید وضع تا چه حدی گریه آوره. ما یه استاد مقاومت مصالح داریم که داره به صورت انحصاری (یکی از عیب های بزرگ دانشگاه آزاد کرج) تدریس میکنه و چون این بابا خرش خیلی میره حتی مدیر گروه که خودشون به صورت انحصاری تحلیل سازه درس میدن نمیتونن به ایشون چیزی بگن.
ایشون امتحانی میگیره که بنده به جد میتونم بگم که بزرگترین اساتید مقاومت مصالح هم در برخورد با این مسائل دچار شوک میشن. ایشون اکثر بچه ها رو با نمره ی خوب پاس میکنن و عده ی قلیلی از دانشجویان رو که تا حدی موفق به حل مسائل میشن به وضع فجیعی میندازند. (یکی از دوستان من که انصافا تفریحش درس خواندن است نمره 4.25 از ایشون گرفت) به نظر شما به این موجود میشه گفت انسان؟
بهر حال من با دانشگاه سراسری کاری ندارم. فقط اینو میدونم اینجا که ما داریم توش درس میخونیم اسمش دانشگاه نیست.
درد شما رو درك ميكنم از اين جور استادها تو دانشگاههاي دانشگاههاي ديگه هم پيدا ميشه
يادش بخير تو دروه كارشناسي يه استاد داشتيم به همه بچه ها 10_12 ميداد بيشتر يا كمتر نداشتيم يعني اگه به سوالها جواب ميدادي 11 ميشدي اگرم چرندو پرند پر ميكردي 12 ميشدي كاري به سوادش يا درس دادنش ندارم سيستمش ايجوري بود فكر كنيد 12 واحد هم حداقل باهاش درس داشتي

KORUSH

عضو جدید
سلام
من به عنوان کسی که 5 ساله دارم تو دانشگاه آزاد درس میخونم میگم که نه متناسب نیست.
البته بعضی از دانشگاه های آزاد هم خیلی سطح علمی بالایی دارن مثل کاشان.
ولی روی هم رفته مسولین دانشگاه آزاد دارن کمیت رو فدای کیفیت میکنن.

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهترین دانشگاه فنی ایران=ششصدمین دانشگاه جهان

بهترین دانشگاه فنی ایران=ششصدمین دانشگاه جهان

چند وقت پیش که تو اینترنت می گشتم تو آمارها دیدم دانشگاه صنعتی شریف در رتبه حدود 650 جهانه و مسئولان ابراز خوشحالی می کنن به نظر شما این خوبه یا بد ؟!!!!! البته من به اون سایته اطمینان ندارم ولی فکر نمی کنم زیادم اشتباه باشه یعنی واقعا خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(دانشگاه تهران هم 600 شده):que::razz::warn:

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
نیمه پر لیوان میگه، خدا رو شکر که اسممون در لیست هست!
نیمه خالی لیوان که برتری داره میگه، پس باید جبران کرد!

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه این رتبه بندی غلط است که اگر درست بود بسی خوشحال میشدیم :) از توی سایت جهانی رنکینگ دانشگاه های جهان رتبه دانشگاه های ایران رو دراوردم که در زیر میبینید:

دانشگاه تهران 1463
دانشگاه علوم پزشكي تهران 2301 دانشگاه تربيت مدرس 2633 دانشگاه علم و صنعت 2699 دانشگاه فردوسي 2790 دانشگاه شريف 2844 دانشگاه علوم پزشكي شيراز 2953 دانشگاه شهيد بهشتي 3536 دانشگاه اميركبير 3004 دانشگاه اصفهان 3208 دانشگاه صنعتي اصفهان 3266 دانشگاه خواجه نصير 3308 دانشگاه امام صادق 3325 دانشگاه شيراز 3362
دانشگاه شهيد بهشتي 3536
دانشگاه علوم پزشكي اصفهان 3956
دانشگاه تبريز 4139
دانشگاه علوم پزشكي تبريز 4277
دانشگاه علوم پزشكي ايران 4387
دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي 4666
دانشگاه كاشان 4709
دانشگاه اروميه 4754
دانشگاه پيام نور 4915
دانشگاه شهيد چمران اهواز 4965
دانشگاه الزهرا 4995
دانشگاه آزاد اسلامي تهران جنوب 5119
دانشگاه بوعلي سينا 5290
دانشگاه علوم پزشكي مشهد 5371
دانشگاه علوم پزشكي گيلان 5421
دانشگاه يزد 5633
دانشگاه امام رضا مشهد 5704
دانشگاه علوم پزشكي بقيه الله 5992
دانشگاه زنجان 5994
دانشكده علوم حديث 6021
دانشگاه سيستان و بلوچستان 6051
دانشگاه شهيد باهنر كرمان 6097
دانشگاه مازندران 6114
و الي آخر
متاسفانه بهترين رتبه دانشگاههاي ايران 1463 است و اونهم متعلق به دانشگاه تهرانه.

Amin-ICPSCo

عضو جدید
پس با این حساب خیلی نباید به دانشگاه هامون بنازیم و باید سرمونو بندازیم پایین و درسمونو بخونیم:cry:
چون در جهان حرفی برای گفتن نیست که نیست
البته گفتنی است که تعداد بسیار زیادی از اساتید ایرانی در دانشگاه های معتبر آمریکا و اروپا تدریس میکنند که بسیار معتبر هستند. ایکاش که به ایران میومدند تا ما هم حظی از حضورشان ببریم.
برای آشنایی با تعدادی از ایشان به سایت زیر سری بزنید
http://www.topiranian.com/page/bozorganeiran/default.html

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاش ما ها به جای اینکه فقط به آمارها نگاه کنیم و تاسف بخوریم یه نگاه به خودمون بکنیم و بعد با یه تکون محکم به خودمون بیاییم . ببینیم آخه ما که فقط اظهار نظر کردن بلدیم واقعا چی کارا کردیمو می کنیم و خواهیم کرد!!!!!!!!!!!!!!

msn_syst3m

عضو جدید
پس با این حساب خیلی نباید به دانشگاه هامون بنازیم و باید سرمونو بندازیم پایین و درسمونو بخونیم:cry:
چون در جهان حرفی برای گفتن نیست که نیست
البته گفتنی است که تعداد بسیار زیادی از اساتید ایرانی در دانشگاه های معتبر آمریکا و اروپا تدریس میکنند که بسیار معتبر هستند. ایکاش که به ایران میومدند تا ما هم حظی از حضورشان ببریم.
برای آشنایی با تعدادی از ایشان به سایت زیر سری بزنید
http://www.topiranian.com/page/bozorganeiran/default.html

چرا بیان ایران
اونجا دارن با شرافت و بزرگی تدریس می کنن
شما خودت حاضری بری جایی که تحقیر و کوچک بشی؟

LargoWinch

عضو جدید
چند وقت پیش که تو اینترنت می گشتم تو آمارها دیدم دانشگاه صنعتی شریف در رتبه حدود 650 جهانه و مسئولان ابراز خوشحالی می کنن به نظر شما این خوبه یا بد ؟!!!!! البته من به اون سایته اطمینان ندارم ولی فکر نمی کنم زیادم اشتباه باشه یعنی واقعا خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(دانشگاه تهران هم 600 شده):que::razz::warn:
حالا همونشم دیگه نیست!!!!!!!!!!!!!!
هر دانشگاهی رو با پایه علمی و وزن علمی فارغ التحصیلاش می سنجن و اساتیدی که تو دنیا قبولش داشته باشن
شما یه نگاهی به عکس ماهواره ای شریف بنداز یا همون دانشگاه تهران
اگه برای اولین بارت باشه هر فکری میکنی الا اینکه اینجا دانشگاه باشه.:eek:

بالا