حمایت از اسطوره ورزش ایران ، علی دایی

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
پارك

فیفا کلوب-به نقل از سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا ، "پارک جی سونگ" اولین بازیکن کره جنوبی که در لیگ برتر انگلستان بازی کرده در جام ملت های آسیا ۲۰۱۱ از تیم ملی خداحافظی می کند.پدر پارک جی سونگ کاپیتان تیم ملی کره جنوبی روز پنجشنبه گفت: " پارک در جام جهانی ۲۰۱۰ در آفریقای جنوبی اعلام کرده بود که جام ملت های آسیا آخرین حضورش در تیم ملی است".

" حالا هم هیچ دلیلی وجود ندارد که او بخواهد نظرش را عوض کند".

" او می خواهد به بازیکنان جوانتر فرصت بدهد و علاقه ندارد برای مدت طولانی در تیم ملی بماند و راه دیگران را سد کند".

وندرسار
از تيم ملي مي روم تا تمركزم روي باشگاه باشد و دروازه بان هاي جوان آينده ي لاله هاي نارنجي را رقم بزنند

بزرگان زود تيم ملي رو كنار ميذارند. اما عقده اي ها و آنهايي كه دنبال كسب اسم هستند خير.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
گفتم چند سالشونه
کی رفتن
اینو حذف میکنی ؟
علی دایی ام وقتی میدید دیگه نمیتونه به کشورش کمک کنه میرفت .........البته اگه بازیکن خوبی پشت سرش بود
تنها بازیکن آینده دار ایران در حمله بعد این همه سال به نظر میاد انصاریفر هست
که انشاالله این اتفاق میفته

هیچ کدوم اینا که گفته شد دلیل نمیشه اسطوره فوتبالی رو منکر بشیم

در مورد اسکولزم بگرد ....... خوبه
دل پیرو و البته توتی هم فراموش نکن
کاپیتان مالدینی هم به همچنین
و البته تیری آنری و ترزگه !!!!!
رائولم با این همه بزرگیش حذفش کنن بره دیگه
فعلا البته دعوت نمیشه و جالبه اونجا به مربی انتقاد میشه که چرا دعوتش نمیکنن!!!!!
البته حرف من مربوط به جام جهانی 2010 بود

آخرین ویرایش:

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توجه به شناختي كه از شما در بحث متقابل و همچنين از اين و آن شنيدن بدست آوردم قصد پاسخگويي به شما در هيچ زمينه اي رو نداشتم و شما تقريبا در هر زمينه اي آقاي مطلع و آگاه هستي!!! اما باز هم مي بينم كه در خيلي از پستها منو خطاب قرار ميدي !!!
همه بازيكناني كه نام بردي در تيم باشگاهي خودشون يه سوپر استار هستن همين اخريش رائول رو كه مي بيني همه ميگن چرا دعوت نميشه تيم ملي الان تو بالاترين سطح فوتبال اروپا داره مي درخشه و به تنهايي عامل صعود يه تيم مثل شالكه به جمع چهار تيم ليگ قهرمانان ميشه
اينا همه بزرگن نه تنها از لحاظ بازي بلكه از لحاظ درك چون اكثرشون مثل توتي،وندرسار و ... سعي مي كنن از تيم ملي برن كنار و اين مربيان تيم ملي هستن كه اصرار دارن اونا برگردن در مورد علي دايي همه مي دونن كه چه مسائلي سبب ميشد ايشون به تيم ملي دعوت بشن.
علي دايي هنوزم معتقده كه بايد فيكس تيم ملي باشه به خدا.
علي دايي در شرايطي رفت جام جهاني كه آقاي گلان ليگ ايران هيچ كدوم در تيم ملي نبودن و علي دايي دعوت شد رفت تيم ملي قدم زد گند زد وقتي هم گفتن چرا دعوت شده گفتن تو تيمش گل زده ولي غافل از اينكه اون گلا پنالتي بودن خيلياش
و جالب ترين مسئله اينه كه حتي تيم سايپا هم نمي تونست از بار سنگيني مثل دايي رو دوشش خلاص بشه و مجبور شد با مربي كردنش كم كم فكر بازيكني رو از سرش برداره.
علي دايي ديد به درد تيم ملي نمي خوره علي دايي ديد كه داره قدم ميزنه ولي گفت من به درد تيم ملي مي خورم!!!
مسئله اي كه افراد آگاه و مطلع از فوتبال چون شما!!! خوب مي دونن كه تو اروپا نام ها بازي نمي كنن و پاها هستن كه بازي مي كنن اسكولز،مالديني،زانتي و خيلياي ديگه مي دونن كه اگه يه اشتباه كوچيك بكنن واسه هميشه حذف ميشن اما تو ايران فقط كافيه يه مدال بگيري فقط كافيه يه گل ملي بزني اونوقته كه وقتي كه توانايي دويدن و راه رفتن داري تو تيم فيكس هستي.
بزرگي علي دايي رو انكار نكردم اما اسطوره اسم خيلي سنگيني واسه علي دايي هست آدماي بزرگ در تاريخ ايران زياد بودن بزرگ و تاثير گذار كه ارزش اسطوره شدن ندارن و خيلي از اينها اسطوره هستند ولي هم ارزش پهلوان شدن ندارن مشكل ما تو ايران اينه كه القاب رو الكي كوچيك مي كنيم اسطوره علي دايي،پهلوان حسين رضازاده و ...
علي دايي تنها لقبي كه برازنده اش هست پرافتخار ترين فوتباليست تاريخ فوتبال ايران فكر مي كنم باشه اين بهترين عنوان براي دايي هست.
انصاري فر داره رشد مي كنه تنها به اين دليل كه كسي تو تيم ملي نيست كه جلوي رشدش رو بگيره شايد همه اون بازيكناني كه نام بردم و شما خنديدي(برداشت هر كس از هر نوشته و عكس العملش بر اساس داشته هاش هست) اگه ديواري جلو پيشرفتشون رو نمي گرفت الان همينقدر ردش مي كردن.

شنيدم حقيقت تلخ هست و براي كساني كه ... از سم هم زهرناك تر.با اينكه به تك تك خط هاي امضام اعتقاد دارم اما باز نا اميد نميشم از فهموندن حرفم به ...

اگه قراره تو اين تاپيك فقط چيزهاي خوب گفته بشه و به جفاهايي كه اين بازيكن در حق تيم ملي و بازيكنانش كرده پشت بشه و مخفي بشن اين كارهاي ناپسند و اين توهين هايي كه بارها به مردم كرده و آخرينش رو هم ديديم كه كرد. اگه واقعا قراره اين چيزا مخفي بشن و گزينشي به اين بازيكن پرافتخار پرداخته بشه چيزي كمتر از دروغگويي نيست چون چهره واقعي ايشون و كارهاي واقعي ايشون رو مخفي نگه ميداريم.

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
محمد اصلا تعصب نداریا، اصلا
فقط علی دایی خوب بوده، الان هم کریم انصاریفرد
میخوای تیم ملی رو از اردبیل انتخاب کنند؟؟

گل های دایی:
مالدیو: 8
لائوس: 8
لبنان: 6
گوام: 4
سری لانکا: 5
نپال: 5
سوریه: 4
کویت: 4

قرقیزستان و تاجیکستان و تایپه و غیره رو دیگه حوصله نداشتم جمع کنم

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من برای روشن کردن اذهان عمومی مطرح میکنم
وگرنه طبق قولم به خانم مدیر کاری به صحبتهای شما ندارم

خوشبختانه این پستتون حقیقت رو نشون میده ........... نیازی به روشن کردن مردم و کسانیکه روزی میخوان فوتبالیس بشن نمیبینم

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمد اصلا تعصب نداریا، اصلا
فقط علی دایی خوب بوده، الان هم کریم انصاریفرد
میخوای تیم ملی رو از اردبیل انتخاب کنند؟؟

گل های دایی:
مالدیو: 8
لائوس: 8
لبنان: 6
گوام: 4
سری لانکا: 5
نپال: 5
سوریه: 4
کویت: 4

قرقیزستان و تاجیکستان و تایپه و غیره رو دیگه حوصله نداشتم جمع کنم
سلام
برادر من ، عزیز من ......... شما نسبت به تمام مهاجمای ایران و حتی آسیا مقایسه کن
اونا هم با همین تیما بازی کردن
اگه علی دایی به مالدیو چهارتا چهارتا گل میزد .......یادتون نرفته که آخرین بازی 3-0 بردیمشون !!!!!!

در ضمن خدا رو شکر که کلیه گلهاش هست
یه تعداد کمشو من در تاپیکم گذاشتم صفحه اول

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
لیست گلهای آقای گل جهان

لیست گلهای آقای گل جهان

لیست گل‌های علی دایی

• در قسمت نتیجه جدول زیر، همواره نتیجه کشور ایران، ابتدا آمده‌است.​
تاریخ مسابقهمحل برگزاری بازیحریفنتیجه نوع رقابتتعداد گل علی دایی
۱۳۷۲
تهران، ایران
تایوان
۶-۰
مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۴
۱
۱۳۷۲
دمشق، سوریه
تایوان
۶-۰
مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۴
۲
۱۳۷۲
دوحه، قطر
ژاپن
۲-۱
مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۴
۱
۱۳۷۲
دوحه، قطر
عراق
۱-۲
مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۴
۱
۱۳۷۲
دوحه، قطر
کره شمالی
۲-۱
مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۴
۲
۱۳۷۵
شهر کویت، کویت
کویت
۲-۱
بازی دوستانه
۲
۱۳۷۵
تهران، ایران
نپال
۸-۰
مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۱۹۹۶
۴
۱۳۷۵
تهران، ایران
سری لانکا
۷-۰
۵
۱۳۷۵
تهران، ایران
عمان
۲-۰
۱
۱۳۷۵
مسقط، عمان
نپال
۴-۰
۱
۱۳۷۵
مسقط، عمان
عمان
۲-۱
۱
۱۳۷۵
دوبی، امارات متحده عربی
عراق
۱-۲
جام ملت‌های آسیا ۱۹۹۶
۱
۱۳۷۵
دوبی، امارات متحده عربی
تایلند
۳-۱
جام ملت‌های آسیا ۱۹۹۶
۱
۱۳۷۵
دوبی، امارات متحده عربی
عربستان سعودی
۳-۰
جام ملت‌های آسیا ۱۹۹۶
۱
۱۳۷۵
دوبی، امارات متحده عربی
کره جنوبی
۶-۲
جام ملت‌های آسیا ۱۹۹۶
۴
۱۳۷۵
ابوظبی، امارات متحده عربی
کویت
(۴)۱-۱(۳)
جام ملت‌های آسیا ۱۹۹۶
۱
۱۳۷۶
دمشق، سوریه
مالدیو
۱۷-۰
مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸
۲
۱۳۷۶
دمشقّ، سوریه
قرقیزستان
۷-۰
مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸
۱
۱۳۷۶
دمشق، سوریه
سوریه
۱-۰
مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸
۱
۱۳۷۶
تهران، ایران
مالدیو
۹-۰
مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸
۲
۱۳۷۶
تهران، ایران
قطر
۳-۰
مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸
۱
۱۳۷۶

۱

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
۱۳۷۷
بانکوک، تایلند
عمان
۲-۴
بازیهای آسیایی ۱۹۹۸
۱
۱۳۷۷
بانکوک، تایلند
تاجیکستان
۵-۰
بازیهای آسیایی ۱۹۹۸
۲
۱۳۷۷
بانکوک، تایلند
جمهوری خلق چین
۲-۱
بازیهای آسیایی ۱۹۹۸
۱
۱۳۷۷
بانکوک، تایلند
ازبکستان
۴-۰
بازیهای آسیایی ۱۹۹۸
۳
۱۳۷۸
ادمونتون، کانادا
کانادا
۱-۰
جام دوستانه کانادا
۱
۱۳۷۸
یوکوهاما، ژاپن
ژاپن
۱-۱
بازی دوستانه
۱
۱۳۷۹
اوکلند، آمریکا
مکزیک
۱-۲
بازی دوستانه
۱
۱۳۷۹
لس آنجلس، آمریکا
اکوادور
۲-۱
بازی دوستانه
۱
۱۳۷۹
دمشق، سوریه
مالدیو
۸-۰
مقدماتی جام ملتهای آسیا ۲۰۰۰
۳
۱۳۷۹
دمشق، سوریه
سوریه
۱-۰
۱
۱۳۷۹
تهران، ایران
بحرین
۳-۰
۱
۱۳۷۹
تهران، ایران
مالدیو
۳-۰
۱
۱۳۷۹
تهران، ایران
مصر
(۷)۱-۱(۸)
جام دوستانه ال جی
۱
۱۳۷۹
تهران، ایران
مقدونیه
۳-۱
جام دوستانه ال جی
۱
۱۳۷۹
دوحه، قطر
قطر
۲-۱
بازی دوستانه
۲
۱۳۷۹
بیروت، لبنان
لبنان
۴-۰
جام ملتهای آسیا ۲۰۰۰
۱
۱۳۷۹
بیروت، لبنان
تایلند
۱-۱
جام ملتهای آسیا ۲۰۰۰
۱
۱۳۷۹
سیدون، لبنان
عراق
۱-۰
جام ملتهای آسیا ۲۰۰۰
۱
۱۳۷۹
تبریز، ایران
گوام
۱۹-۰
مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲
۴
۱۳۷۹
تبریز، ایران
تاجیکستان
۲-۰
مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲
۱
۱۳۷۹
تهران، ایران
جمهوری خلق چین
۴-۰
جام دوستانه تمدن‌های کهن​

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنابراین خواهشا انقدر گلهای بزرگ ایشونو نادیده نگیریم
حساب کردم
4 تا به ژاپن زده
4 تا عربستان
4 تا کره جنوبی
4 تا بحرین
3 تا چین
3 تا ازبکستان
کانادا ، مکزیک ، اکوادور ، پاراگوئه ، کاستاریکا ، بوسنی ، مصر هر کدام یکی

پاسهای گلشم که قطعا یادتون هست .........بازی با آمریکا ، استرالیا و ...........

بازیهای باشگاهیشم که بهتر از من میدونین
http://fa.wikipedia.org/wiki/علی_دایی

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
کدوم بازیکن فوتبال ما این چنین بوده .......... فقط یک نمونه برای من بیار مهندس جان
من حرفمو پس میگیرم که دایی اسطوره ترین فوتبالیست ایرانیس !!!!!!
.
.
.
.

.
.

.

فکر میکنم یکبار مشابه همین مطلبی که بعد از این پست هست گذاشتم
ولی گویا متاسفانه بهش توجه نشد

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
حضور دایی در بایرن مونیخآلمان نقطه اوج فوتبال او بود، زیرا پیش از آن حضور بازیکنی ایرانی و حتی آسیایی، در یک باشگاه معتبر، نظیر با

حضور دایی در بایرن مونیخآلمان نقطه اوج فوتبال او بود، زیرا پیش از آن حضور بازیکنی ایرانی و حتی آسیایی، در یک باشگاه معتبر، نظیر با

علی دایی متولد ۱ فروردین سال ۱۳۴۸، بازیکن ایرانی و از مشهورترین بازیکنان تاریخ تیم ملی فوتبال ایران است. تا پایان جام جهانی ۲۰۰۶ بازیکن اصلی و کاپیتان تیم ملی ایران بود. دایی ۱۰۹ گل ملی در کارنامهٔ خود دارد و با فاصلهٔ زیادی بهترین گلزن بازی‌های ملی در تاریخ فوتبال جهان است.
دایی سابقهٔ بازی در تیم‌های آلمانی همچون بایرن مونیخ را دارد و به همراه این تیم به نایب قهرمانی جام باشگاه‌های اروپا دست یافته‌است.
● باشگاهی
دایی، فوتبال را از باشگاه‌های کوچک شهر اردبیل همچون استقلال اردبیل و شهرداری اردبیل آغاز کرد . اوپس از قبولی در دانشگاه صنعتی شریف و اقامت در تهران به تیم تاکسیرانی تهران پیوست. او سپس به بانک تجارت پیوست و در این تیم بود که او مورد توجه بیشتری قرار گرفت و برای اولین بار به تیم ملی دعوت شد.
دایی بعدها به پرسپولیس تهران و سپس السد قطر پیوست و از این این تیم راهی اروپا شد و همراه با کریم باقری به آرمینیا بیله‌فلد باشگاه آلمانی و خداداد عزیزی به اف سی کلن پیوست. مقصد بعدی او بایرن مونیخ آلمان بود. فرانس بکن‌بائر رییس باشگاه بایرن مونیخ علی دائی را برای این باشگاه انتخاب کرد و وی را مهاجمی در سطح جهانی قلمداد کرد. حضور دایی در بایرن مونیخ آلمان نقطه‌ اوج فوتبال او بود، زیرا پیش از آن حضور بازیکنی ایرانی در یک باشگاه معتبر نظیر بایرن مونیخ سابقه نداشت. دایی به همراه بایرن مونیخ تا فینال جام باشگاه‌های اروپا رفت و در نهایت مدال نقرهٔ آن بازی‌ها را به دست آورد. گرچه دایی در بازی فینال به میدان نیامد.
او سپس به هرتا برلین آلمان پیوست و با پوشیدن پیراهن ۹ از اصلی‌ترین بازیکنان این تیم بود. دایی با هرتا برلین هم در جام باشگاه‌های اروپا بازی کرد و دو بار دروازهٔ چلسی و یکبار دروازهٔ آث میلان را گشود. حضور موفق علی دائی در باشگاه‌های اروپایی راه را برای بسیاری از بازیکنان آسیایی از جمله هیده توشی ناکاتا و مهدی مهدوی کیا گشود.
علی دایی با باشگاه سایپا به عنوان بازیکن و سرمربی تیم سایپا فعالیت خود را آغاز کرد. این تیم توانست در خرداد ماه ۸۶ قهرمانی ششمین لیگ برتر را به دست آورد. او همزمان با قهرمانی سایپا در روز ۲۸ می ۲۰۰۷(۷ خرداد ۱۳۸۶) بازدن گل قهرمانی سایپا که آخرین گل اقای گل جهان بود از بازی کردن فوتبال برای همیشه خداحافظی کرد.
علی دایی در سال‌های اخیر همواره بازیکن اصلی ایران و کاپیتان این تیم بوده‌است. او بیشترین بازی ملی و بیشترین گل زدهٔ تاریخ تیم ملی را دارد (گل‌های زدهٔ او در میان تمام تیم‌های جهان نیز اول است).
او در جام ملت‌های آسیا ۱۹۹۶ امارات به همراه باقری و عزیزی از بهترین ستارگان ایران بود.
او در بازی معروف ایران و استرالیا در بازی پلی اف مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه پاس گل دوم ایران را برای خداداد عزیزی ارسال کرد و این گل باعث راهیابی ایران به جام جهانی شد.
او به همراه ایران در دو جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه و ۲۰۰۶ آلمان به میدان آمد و تا به حال در۵ بازی ایران در این بازی‌ها شرکت کرده‌است. این پاس دایی بود که زمینه‌گذار گل مهدوی‌کیا به آمریکا در جام جهانی ۹۸ شد.
از نقاط اوج دوران ورزشی دایی را می‌توان روز ۱۴ نوامبر ۲۰۰۴ دانست. او در این روز و در مسابقات مقدماتی راهیابی به جام جهانی ۴ بار دروازهٔ لائوس را گشود تا نام خود را به عنوان اولین فوتبالیست تاریخ جهان که ۱۰۰ گل در بازی‌های ملی به ثمر رسانده ثبت کند.علی دایی در لیگ برتر ایران در سال ۱۳۸۶ به عنوان سرمربی و بازیکن توانست تیم سایپا را به قهرمانی برساندو توانایی های خود را به رخ منتقدان بکشد و بر افتخارات خود بیافزاید.
● تیم‌های باشگاهی
▪ سلمان آباداردبیل، تاکسی‌رانی، بانک تجارت، پرسپولیس (ایران)
▪ آرمینیا بیله‌فلد، بایرن مونیخ، هرتابرلین (آلمان)
▪ السد (قطر)
▪ پرسپولیس، صبا باتری (ایران)
▪ سایپا تهران
● بهترین گلزن در بازی‌های بین‌المللی
وی یکی از بهترین گلزنان تاریخ فوتبال و نفر اول در لیست گلزنان بین‌المللی است. او هم‌چنین بهترین گلزن در تاریخ بازی‌های آسیایی است.( چرا حتی از هیچ کشور دیگه ای نتونستن بشن) در دور مقدماتی جام جهانی سال ۱۹۹۸ هم، او با به ثمر رساندن ۳۸ گل در ۵۶ بازی در رتبه‌ی اول قرار داشت.
در سال ۱۹۹۶ با به ثمر رساندن ۲۰ گل، دایی به عنوان بهترین گلزن در بازی‌های بین‌المللی توسط فدراسیون تاریخ و آمار فوتبال (IFFHS) معرفی گردید. در ضمن دایی اولین گلزن آسیایی جام باشگاههای اوروپا است ازجمله گلهای بیادماندنی او دوگل اوبه چلسی وتک گل او به میلانACدر لیگ قهرمانان اروپا که باعث صعودتیم هرتابرلین به مرحله بعد لیگ قهرمانان شد
● زندگی شخصی
علی دایی در اردبیل متولد شد. او بعدها به دانشگاه صنعتی شریف راه یافت و لیسانس خود را در رشتهٔ متالورژی دریافت کرد. همچنین وی به تازگی ازدواج کرده‌است. علی دائی علاوه بر فوتبال در تجارت نیز مردی موفق بوده‌است. وی گرداننده چندین شرکت بزرگ و رستوران‌های متعدد است. دائی هیچ گاه از خرج کردن ثروت خود در راه کمک به افراد بی بضاعت و امور خیریه دریغ نورزیده‌است. این فوتبالیست برجسته ایرانی طی سالهای اوج فوتبال خود بارها در مسابقات فوتبال با نیات خیرخواهانه به میدان رفته‌است، از جمله در دیدار ستارگان فوتبال جهان و تیم منتخب بوسنی با همراهی روبرتو باجو و دیگر ستاره‌های افسانه‌ای فوتبال. او همچنین همراه بامادلین آلبرایت و دیوید بکام باسازمان یونیسف همکاری داشته‌است.
............................
● عضویت درفیفا
علی دائی توانست برای اولین بار یک بازیکن ایرانی باشدکه عضوکمیته بین المللی فوتبال فیفاگرددوفوتبال ایران رادرعرصه بین‌المللی مطرح کند.:smile:
آمار گل زني علی دایی, افتخارات علی دایی, بهترين گل علی دایی, بيوگرافي علی دایی, تاريخچه اي از علی دایی, تصاوير جديد علی دایی, زندگي نامه علی دایی, زندگي نامه و بيوگرافي علی دایی !, عكس تولد علی دایی, عكس هاي جديد علی دایی, عكس هاي شخصي علی دایی, عكس هاي عروسي علی دایی, علی دایی, فيلم عروسي علی دایی

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
کدوم بازیکن فوتبال ما این چنین بوده .......... فقط یک نمونه برای من بیار مهندس جان
من حرفمو پس میگیرم که دایی اسطوره ترین فوتبالیست ایرانیس !!!!!!
.
.
.
.

.
.

.

فکر میکنم یکبار مشابه همین مطلبی که بعد از این پست هست گذاشتم
ولی گویا متاسفانه بهش توجه نشد

به کدوم بازیکن فرصت دادند که همچین چیزی بشه و نشد؟؟؟
علی دایی توی 17 بازی اول ملی خودش فقط 7 گل زد (توی دو سال اول)
بعدش توی سال 96 حدود 18 بازی کرده و 22 گل زده، با این تفسیر که 5 تاش به نپال و 5 تاش به سری لانکا بوده
توی سه سال بعدش 35 بازی کرده 20 گل زده، با این تفسیر که 8 تاش به مالدیو، تاجیکستان و لائوس بوده
خب عزیز من این گل ها رو بزار کنار (با بازی هاش) ببین آمار گل هاش جالب میشه؟
آخه به کدوم بازیکن اینقدر فرصت داده شده ؟؟

البته در این که علی دایی بازیکن بزرگی بوده من بحث ندارم ها، بازیکن بزرگی بوده
ولی نه به بزرگی خیلی از فوتبالی های ما

گل های ملی زیاد دایی به خاطر ضعف زیاد اون موقع بعضی تیم های ملی آسیایی بود
فقط به خاطر دایی نبود که ما اون موقع 17 تا می زدیم الان شده 3 تا
مالدیو حتی یه بار کره رو متوقف کرد تو این چند ساله
سطح بازی تیم ها اومده بالا، و دیگه اینجور تیم ها به تورمون نمی خورن
مخصوصا با مقدماتی هایی که می گذارن و شرایط قرعه کشی

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
علي دايي از ايران 103 گل در 135 بازي

پوشکاش مجارستان 84 گل در 89 بازي

پله برزيل 77گل در 92 بازي

کوچيس مجارستان 75گل در 68 بازي

جان وودوارد انگليس 73 گل 53 بازي

گرد مولر آلمان 68 گل در 62 بازي

ماجد عبداله عربستان 67 گل در 139 بازي

حسام حسن مصر 63 گل در 163 بازي

حسام الهويدي کويت 63 گل در 74 بازي

سناموانگ تايلند 63 گل در 116 بازي

ايران در ليست بهترين گلزنان رده ملي جهان 3 نماينده دارد. علي دايي با 103 گل، کريم باقري با 47 گل و علي کريمي با 31 گل زده، نمايندگان ايران در ليست برترين گلزنان ملي جهان هستند.

طبق اعلام سايت رسمي آمار و ارقام فيفا، بازيکناني که تعداد گلهاي ملي خود را به عدد 30 مي رسانند وارد ليست برترين گلزنان ملي مي شوند. اين ليست فعلاً 130 عضو دارد و هر لحظه و با برگزاري هر ديدار ملي ممکن است به اعضاي آن افزوده شود. اين سايت در جدول رده بندي خود فقط تعداد گل ملي را در نظر گرفته و براي آنهايي که تعداد گلهايشان برابر است، معياري مثل بازي کمتر يا بيشتر را در نظر نگرفته است.

نکته جالب اين جدول، حضور 11 آلماني است. آلمان با داشتن 11 نماينده در ليست برترين گلزينان ملي جهان، فعلاً رکورددار است. البته مجارستان و برزيل هم هر کدام 10 نماينده در اين ليست دارند. بعد از اينها انگليس، دانمارک و سوئد با 7، 6 و 5 نماينده قرار دارند. ساير کشورها هم مثل ايران کمتر از 5 بازيکن در اين ليست دارند.

در اين ليست غير از 8 بازيکن، تمام بازيکن ها تعداد بازيهاي ملي شان بيشتر از گلهايي است که به ثمر رسانده اند. اما اين 8 بازيکن جزو استثناها هستند که بيشتر از تعداد بازيهاي ملي خود، گل زده اند. يعني به طور متوسط حداقل در هر بازي ملي يک گل به ثمر رسانده اند. ساندروکوچيس (مجارستان)، ويوين جان وودوارد (انگليس)، گردمولر (آلمان)، پول تيست نيلسن (دانمارک)، استيون ريدل (سوئد)، گونارنورد اهل (سوئد)، ارنست ويليمسکي (لهستان) و جاست فونتاين (فرانسه) 8 نفري هستند که گلهاي زده شان بيشتر از تعداد بازي شان است. در ميان تام اين افراد، آمار جان وودوارد انگليسي بهتر از بقيه و واقعاً به چشم مي آيد. جان وودوارد در 53 بازي ملي 73 گل زده. يعني 20 گل بيشتر از تعداد بازيهاي ملي اش. شايد اگر او در يک تيم آسيايي بازي مي کرد الان رکورد علي دايي را هم زده بود. البته جان وودوارد يکي از قديمي ترين فوتباليستهاي انگليس است که در سال 1914 از بازيهاي ملي خداحافظي کرد.

در مقابل اين 8 نفر افرادي هم هستند که حتي نصف تعداد بازيهاي ملي خود نيز گل نزده اند. مثل ماجد عبداله عربستاني که 67 گل را در 139 بازي ملي زده، يا حسام حسن مصري که در 163 بازي ملي فقط 63 گل زده...

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول خواستم توضيحي براي گذاشتن پست قبلي بدم ولي ديدم بهتره بذارم به عهده خواننده بخونه و قضاوت كنه نكات قابل تامل زيادي در پست قبلي وجود داره كه اميدوارم قابل برداشت باشه.
كمي فكر به نام هاي اين ليست و نبود خيلي بازيكنان و همچنين اسم خيلي كشور ها در اين ليست خيلي چيزارو به آدم ثابت مي كنه...

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
به کدوم بازیکن فرصت دادند که همچین چیزی بشه و نشد؟؟؟
علی دایی توی 17 بازی اول ملی خودش فقط 7 گل زد (توی دو سال اول)
بعدش توی سال 96 حدود 18 بازی کرده و 22 گل زده، با این تفسیر که 5 تاش به نپال و 5 تاش به سری لانکا بوده
توی سه سال بعدش 35 بازی کرده 20 گل زده، با این تفسیر که 8 تاش به مالدیو، تاجیکستان و لائوس بوده
خب عزیز من این گل ها رو بزار کنار (با بازی هاش) ببین آمار گل هاش جالب میشه؟
آخه به کدوم بازیکن اینقدر فرصت داده شده ؟؟

البته در این که علی دایی بازیکن بزرگی بوده من بحث ندارم ها، بازیکن بزرگی بوده
ولی نه به بزرگی خیلی از فوتبالی های ما

گل های ملی زیاد دایی به خاطر ضعف زیاد اون موقع بعضی تیم های ملی آسیایی بود
فقط به خاطر دایی نبود که ما اون موقع 17 تا می زدیم الان شده 3 تا
مالدیو حتی یه بار کره رو متوقف کرد تو این چند ساله
سطح بازی تیم ها اومده بالا، و دیگه اینجور تیم ها به تورمون نمی خورن
مخصوصا با مقدماتی هایی که می گذارن و شرایط قرعه کشی
فرصت دادنی نیست گرفتنی است
باید خودتو نشون بدی که یه چیزی بشی .......... خداداد عزیزی ....... کم فرصت در اختیارش گذاشتن
وقتی خب میلش برای بازی ملی کم شد کنار گذاشته شد
علی دایی هیچ وقت میلش برای تیم ملی کم نشد و همیشه خودشو سرباز ملت میدونس
دوست عزیز اون موقع گفتم کره ، عربستان و ...... هم با لائوس و ........ بازی میکردن چرا اونا نتونستن گلزن بشن
در این حرف که هیچ شکی نیست ......... هر چه فوتبال پیش رفته حرفه ای تر شده و گل زدن سخت تر
و الآن مثلا مسی قابل مقایسه با پله و حتی مارادونا نیس
هر کدومشون دوره خودشون رو داشتن
گفتم به من بگین کدوم ایرانی تو همون زمان و حتی زمانهای قبل که دیگه فوتبال خیلی آماتور بوده این همه گل زده و چنین اقداماتی کرده
اینکه علی دایی میره تو بایرن بازی میکنه و هرتابرلین ......اینم به این ربط داره که مربی تیم ملی بهش فرصت داده ؟؟؟؟؟!
اگه این چنینه هاشمیان ، خداداد اینا تو بوندسلیگا بودن
یا از همین تیم استقلال منصوریان که تو سن پائولی هم موفق نبود یا پاشازاده تو باشگاه اتریش همین فرهاد مجیدی
اینا همش برمیگرده به توانایی و استعداد و فرصت طلب بودن افراد نه اینکه نمیدونم علی دایی حق کسی رو خورده که شده آقای گل جهان و جالبتر اینکه با بازیهای درخشانش راه رو برای آسیاییها هموار کرده !

همین که شما قبول کردی یا داری که علی دایی بازیکن بزرگیس برای من کافیه

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
اميدوارم از پست هاي قبلي اون چيزي كه مي خواستم برداشت شده باشه تو ليست ده نفره گلزنان برتر دنيا اسامي اي وجود داشت كه نه تنها در بين ستارگان جهان جايي ندارن بلكه در قاره هم حرفي براي گفتن ندارن فقط در كشور خودشون بخاطر فرصت هاي زيادي كه بهشون داده شده بزرگ شدن بازيكناني از كويت،عربستان و تايلند!!! پس گلزن جهان بودن و تو اين ليست قرار گرفتن بزرگي ِ خاصي نيست وگرنه همه اين ده نفر بايد بزرگترين مهاجمان تاريخ باشن اما چندتاشون حتي در كشور خودشونم خيلي محبوب و بزرگ نيستن.
علي دايي بازيكن بزرگي بوده اما كاري براي كشور ما نكرده هر چي نفع رسونده صد برابرش ضرر رسونده بزرگي ها و افتخارش رو خودش بدست آورده اسم اون الان در فيفا به ثبت رسيده هر چي بوده براي شخص خودش بوده و براي تيم ملي ما و كشور ما فقط ناكامي هايي بوده كه بخاطر بزرگ شدن دايي بدست اومده.لذت و تحسينش رو خودش و فيفا و ساير فدراسيون ها بردن و كردن زجر و عذاب و گريه رو ما مردم ايران كشيديم.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم اگه یک استقلالی دو آتیشه بودم شاید انقدر تنگ نظرانه پست میدادم

خدا رو شکر همه چی رو هست ........... خوبه بزاریم مردم خودشون ببینن و نظر بدن
نه اینکه نظراتی جعلی رو به خورد مردم بدیم

اگه علی دایی هیچی نبود .........بزرگان فوتبال چون فرانس بکن بائر هیچ در موردش نمیگفتن
اگه علی دایی بازیکن بزرگی نبود او راه رو برای امثال ناکاتا هموار نمیکرد که به اروپا برن
اگه دایی بازیکن بزرگی نبود ............ از هر بازیکن خارجی که بپرسی ایران نمیگفت علی دایی
اگه دایی هیچی نبود .........با سر بامپیچیده شده و با غیرت مثال زدنیش نمیرفت برای تیم ملی گل بزنه و مردم رو خوشحال کنه

خوشبختانه مردم آگاهن ........... روز به روزم آگاه تر میشن

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
اينكه حرف فرانس بكن بائر يا هر بازيكن بزرگي بياد در زمره افتخارات يه نفر قرار بگيره نشان از همون هيچ بودن داره ديگه برادر ِ من بازيكن بزرگ نيازي به تعريف نداره الان مثلا فرانس بكن بائر بياد بگه مارادونا بده!!!مگه مارادونا بد ميشه؟؟؟ البته مارادونا به خط كش شما و اين ليست نه تنها از علي دايي بلكه از مهاجم تايلند و كويت و ... هم كمتره در امر گلزني و اثر!!!
وقتي چيزي رو مي خوني بهش فكر كن بعد قرار بده و اونا رو منبع كامل فرض نكن
دايي راه ناكاتا رو هموار نكرد ناكاتا در سال 98 راهي پروجا ايتاليا شد در حالي كه سال 98 قراردادش با تيم ژاپني تموم ميشد و اون مي تونست راهي خارج بشه و بعد از جام جهاني فكر مي كنم به ايتاليا رفت پروجا و بعد هم رم.علي دايي هم تقريبا سال 98_97 راهي بيله فلد شد!!!در همون سال هم كريم باقري راهي بيله فلد شد
اينهمه منت دايي رو سر ايرانيا گذاشتين كافي نبود حالا سر آسيايي ها هم ميذاريد!؟!
ناكاتا اين امار رو در اروپا از خودش بجا گذاشت ناكاتايي كه خيلي مهاجم مطرحي نبود
ناكات حدود دو سال اول بازيش تو اروپا 80 بازي انجام داده بود چطور ميشه كه بازيكني كه در يه قويترين يعني ايتاليا(اون موقع) بازي مي كنه عامل پيشرفت بازيكني باشه كه تو يه ليگ ضعيف تر در دو سال نزديك 50 بازي بهش رسيده؟!؟
اينارو به هم ربط نديد سال 98 و بعد از جام جهاني شروع اوج گيري آسيايي ها بود و اونا كمي در اروپا و فوتبال جهان شناخته شدن اينا ربطي به دايي نداره.

كاش اينهمه دروغگو تو ايران زياد نبود.

من نمي خوام دايي رو اينقدر زير سوال ببرم ولي وجود افرادي كه القاب بي مورد و الكي به بعضي افراد ميدن آدمو مجبور ميكنه اينطور حرف بزنه. اگه يه نفر رو اندازه بزرگي خودش ستايش كنيد آدم لذت مي بره ولي وقتي از حد ميگذره واقعا اعصاب ادم بهم ميريزه و وقتي از كسي بي مورد تعريف مي كنيد بزرگش نمي كنيد بلكه كوچيكش مي كنيد

آخرین ویرایش:

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
بد نيست يه نگاه به آمار علي دايي در ليگ هاي اروپا بندازيم
از سال 97 تا 98 دايي 25 بازي براي بيله فلد انجام داد كه تنها 7 گل به ثمر رساند
از سال 98 تا 99 دايي 23 بازي براي بايرن مونيخ انجام داد كه تنها 6 گل به ثمر رساند
از سال 99 تا 2002 دايي 59 بازي براي هرتابرلين انجام داد كه تنها 12 گل به ثمر رسوند
اين امار دوران اوج علي دايي بود به نظرتون چنين آماري جايي در بين بزرگترين مهاجمان تاريخ داره؟؟؟حالا هر كس در هر سمتي كه مي خواد ازش تعريف كنه بكنه آيا بازيكني كه آمار گلزنيش نسبت به تعداد بازياش اينقدره مي تونه بهترين مهاجم تاريخ باشه؟!؟ 107 بازي و 25 گل زده!!!

خيلي ايراني ها خوش درخشيدند وحيد هاشميان سه سال در بوخوم بود در دوران اوج خودش كه 87 بازي به ميدان رفت و 12 گل از كل دوران اروپايي دايي بيشتر گل زد يعني 34 گل!!!

جواد نكونام كه يه هافبك تقريبا دفاعي هست در 51 بازي تونسته 9 گل بزنه براي اوساسونا
كريم باقري در همون بيله فلد و در پستي غير هجومي 6 گل به ثمر رسونده
مهدوي كيا هم فراموش نشدني بوده در اروپا و بي شك موفق ترين ايراني در اروپا بوده.
و...

اينارو كه نگاه مي كني خيلي علي دايي با پست مهاجم به چشم نمياد.
البته بگذريم كه ايران و آسيا در گذشته هاي خيلي دور نمايندگان خوبي در تيم هاي خارجي داشته ولي خب اين نسل سال 98 ايران و آسيا شروعي دوباره براي قاره كهن بودن!!!

بگذريم بهتره وقتي نميتونيم از كسي دفاع نكنيم و وقتي دفاع مي كنيم بيمورد و به دروغ كسي رو بزرگ نكنيم تا باعث كوچيك شدن و تحقيرش نشيم هميشه افرادي كه از بزرگان دفاع مي كنند و تعريف مي كنند خيلي تاثير دارن تو بزرگي اون فرد...

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خنده داره .........شما کدوم ناکاتا رو میگی من هیدتوشی رو میگم

در ضمن آقای محترم آقای گل جهان بودن دلیل بر این نمیشه که ایشون از ستارگانی چون پله فوتبال رو بهتر میفهمه

ما داریم تو ایران خودمون بحث میکنیم

کدوم مهاجم ایرانی عرضه زدن این قبیل گلها اونم به این تیمها رو داشته

حتما فرهاد مجیدی که تو لیگ خوابزده های عربی گل زده نه !!!!!!! البته خب بعضی مهاجما عرضه اینم ندارن:D

دروغگو دشمن خداست

کاش چیزی که بهش علم نداریم نظر ندیم

بعدشم عنوان تاپیک هست اسطوره ایران
نه جهان

نمیدونم شاید جهان از نگاه بعضیها ایران است

هر کسی کاری کنه که به اسم ایران رقم بخوره نشون دهنده اینه که عاشق ایرانه
حالا شانس دایی این بوده که ایران تو قاره آسیاس
هر چند که ما کمتر آسیایی دیدیم به امثال چلسی و میلان گل بزنه

کلا بحثهای خنده دار جالبی رو مطرح کردن یکی از آقایون که کاملا نشون دادن چقدر جانب گرایانه به قضایا نگاه میکنن

ما میگیم ایران ............. ایشون با آسیا که مقایسه نمیکنه هیچ با جهان مقایسه میکنه:biggrin:;)

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
چیزی که واسه دایی مهمه شخص خودشه، و نشون هم داده که هیچ وقت به حمایت کسی نیاز نداره، خودش به اندازه کافی تو این فوتبال ما قدرت داره!
تو جهان هم خیلی آدم معتبر و با شخصیتی هستش!
در کنار اعتبار فوتبالیش ، آدم با سواد و تحصیلکرده و مسلط به ربان انگلیسی هست و اینا در موفقیتش و معتبر بودنش خیلی تاثیر داره!
ولی میگم، چیزی که براش مهمه فقط خودشه و خودش! شاید سابق برای تیم ملی جانفشانی میکرد، ولی دیگه موفقیت خودش رو بر همه چی ترجیه میده!

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما با ايران مقايسه كن آمار همه لژيونر هاي ايران رو نوشتم
ناكاتا هم همون ناكاتا رو گفتم
دقيقا معتقدم كه وقتي علم چيزي رو نداري راجع بهش حرف نزن چون گند ميزني بهش
خيلي از حرفهايي كه من و ديگران در مورد دايي و عليه اون زده شد،زده نمي شد اگه شما اينقدر ناآگاهانه و بي مورد علي دايي رو بزرگ نمي كردين نه تنها با اين تاپيك و اين حرفاتون به علي دايي و وجهش كمكي نكردي بلكه داغونش كردي دقيقا به دليل همون بي علم حرف زدني كه خودت گفتي ولي بهش عمل نكردي.
شما همه كسايي كه به دايي نقد داشتن رو دروغگو و متعصب و ... خطاب مي كني اونوقت حرفاي خودت رو درست مي دوني همين مسئله باعث شد كه دايي زير سوال بره.
فردي كه بزرگه واسه خودش بزرگه با نقد امثال من و دفاع امثال شما كوچيكي و بزرگيش تغييري نمي كنه آدم بزرگ،بزرگه نيازي نيست اينطور بي منطق و با عصبانيت و توهين ازش دفاع بشه اينطوري كوچيك ميشه وقتي شما در مقابل هر حرف مخالفان بخصوص من خنده تون ميگيره و پاسخي نمي ديد به اين معني هست كه دايي كوچيكه و شما اصرار داري كه بزرگش كني!!!
يه زماني گفته بودم كه خوبه منتقداي آدم، افراد بزرگي باشن چون وقتي منتقد و هم صحبت آدم،كوچيك باشه آدمو كوچيك جلوه ميده. حالا فكر مي كنم بايد بگم كه چقد خوبه كه مدافعان آدم،آدماي بزرگي باشن چون مدافعان كوچيك آدمو كوچيك مي كنن.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
در کل برای شما متاسفم

من دوست ندارم وارد جنگ لفظی با شما بشم

شما عنوان تاپیک رو هنوز نفهمیدی ............ بناربراین نیازی نمیبینم که دیگه بیشتر از این بگم

من تنها به یک نفر همه این حرفها رو گفتم ......... البته دروغگو هم نمیگم هر چند ایشون لطف داشتن و کلا بنده رو یک دروغگو میدونن !!!!!!!!! بنده با اطمینان میگم شما یا اطلاعات کافی نداری موارد بسیاری در این باره هست .......... خوانندگان عزیز به سادگی میتونن با یک سرچ ساده حقیقت رو دریابن و نیازی نیست کسی با توجه به اطلاعات شخصی خودش اونو به خورد دیگران بده !!!!!!!!! ...........یا ناراحتی که چرا استقلالیها انقدر پیشرفت نداشتن
از نام کاربری و امضای خیلی افراد نوع نگرش و حرفاشون معلوم میشه و البته تا حدودی آواتار

انتقاد جایزه ولی تخریب هرگز

در ضمن خوبه یاد بگیریم که نظر خودمون رو به جمیع نسبت ندیم اونم به فوتبالدوستان و اونایی که فوتبال رو حرفه ای میدونن

من وظیفه خودم رو انجام میدم و دیگه با توجه به روشن شدن نوع نگرش و حرفهای شما نیازی نمیبینم در بازی شما حضور داشته باشم

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ضمن یک مطلب دیگه
شما اقداماتت معلومه ............ دیدم تاپیکم رو اوردی بالا و خواستی انتقالش بدی به زباله شایدم بحث کل کل تاپیک خودت !!!!!!!!
چراش الله و علم .......... مطمئنم فکرشم نمیکردی که من بتونم تاپیکم رو برگردونم

آقای محترم ارزش در این نیست که تاپیک خودتو تعداد صفحاتش رو بیشتر کنی و بخوای تاپیکهای بقیه نابود بشن که فلان بحثی رو نتونی تو صفحه گوگل ببینی !!!!!!
آقای محترم تاپیک من بحث کل کل نبود که امثال شما بخوای اونو در کل کل آبی و قرمز قرار بدی

علی دایی متعلق به همه ایرانه .................. و شاید بعضا آسیا

با این قبیل اقدامات نمیشه یه شخص بزرگ رو تخریب کرد

شاید بتونی در تاپیک من و نهایتش دنیای مجازی ایشون رو ترور شخصیت کنی ولی در دنیای واقعی چی و به خصوص جلوی مردم غیور اردبیل

farzin1370

عضو جدید
علی دایی افتخاره ایرانه
تنها نفری که از سوی فیفا در مراسمات دعوت میشه علی داییه!