اهل تسنن

وضعیت
موضوع بسته شده است.

maktub

عضو جدید
موافقم ولی بازم من کار به این که ایا ما اعمکالمون درسته یا نه نداریم
من از اعتقادات حرف میزنم
به نظر من اعتقادات مثل ریشه میمونه و اعمال مثل شاخه
اگه ریشه خشک بشه امیدی به شاخه نیست
ولی اگه به دلایلی شاخه چند صباحی هم خشکید بازم امید به ریشه هست

همچنان صفحه نه هستم:lol:
ببین علامه تو هدفت یه چیز دیگه ست
این k2_h هم داره ساده ساده جوابتو میده
آه مثل کف دست ساده میمونه بچه
می خوای یه هویی بیای هدفتو بگی ها ؟

mezak

کاربر فعال
با عرض پوزش اجازه میخام مطلبتونو اصلاح کنم
سیعه معتقده حضرت علی وای امر مسلمین از جانب خدا بر امامت برگزیده شده
ولی سنی ها با این که واقف به این قضیه هستن دوست ندارن زیر بار این مساله برن
یه جورایی زورشون میاد
به گفته ابوبکر:بر ما سنگین است که هم نبوت و هم ولایت از یک خاندان باشد

من یه سئوال دارم، کجا گفته شده علی از جانب خدا به امامت رسیده؟ مدرک لطفاً.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اهل تسنن هم میتونن مسلومن و مومن باشند همونجوری که یه شیعه گاهی نه یه مسلمون واقیعیه و نه مومن و مسلمون بودن و مومن بودن افراد رو صرفا نمیشه با شیعه بودن یا سنی بودن تشخیص داد.
عزیزم موضوع بحث همون طور که اول تاپیک گفته شد قرار بود با محوریت قران پیش بره ولی متاسفانه به حاشیه رفت
درسته تو هر دینی ادم بد و خوب پیدا میشه ولی این تاثیری در اصل اون دین نمیزاره

mezak

کاربر فعال
عزیزم من که نگفتم اونا حیوانند که شما اینو میگی
یعنی کی این تفرقه رو ایجاد کرده
اتفاقیه که افتاده.اونم نه الان .دقیقا بعد از مرگ حضرت رسول
حالا ما میخایم ببینیم ما درست میگیم یا اونا
واقعا براتون فرقی نمیکنه که راه درست رو میرید یا باطل رو
شاید یه عده بگن فرقی نمیکنه.ایا خدا هم این جواب رو از ما میپزیره
انکار کردن بسیاری از مطالب به راحتی میتونه صورت بگیره
ولی ایا صورت مساله پاک میشه؟

این تفرقه ای که شما میگی هیچ ربطی به بعد از مرگ رسول خدا نداره. دختر علی زن عمر بوده تا حالا از خودتون پرسیدین چرا راجبه ام الکلسوم حرفی زده نمیشه؟ عمر علی ابوبکر و عثمان با همدیگه فامیل بودن. دختر ابوبکر زن پیغمبر، دخترهای پیغمبر زن عثمان و علی بودن، شیعه و سنی فقط یک ملعبه دست انگلیسه که می خواسته بین ترکهای ایران یعنی شاه اسماعیل و ترکهای عثمانی تفرقه بندازه.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکی باید این حرفو به خودتون بزنه علامه !:)
فعلا صفحه نهم پستای تاپیکم و تا همین جاش کفم بریده از هوش سرشارت:lol:
حیفی به خدا;)
ازین حرفا دوستات زیاد زدن
مدرک داری جواب بده و منطقی بحث کن
این حرفا دیگه خریدار نداره

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همچنان صفحه نه هستم:lol:
ببین علامه تو هدفت یه چیز دیگه ست
این k2_h هم داره ساده ساده جوابتو میده
آه مثل کف دست ساده میمونه بچه
می خوای یه هویی بیای هدفتو بگی ها ؟

بازم صفحه نه!!!
قرآن قرآنه علامه
ولییییییییییییییی
بستگی داره چجوری تفسیر بشه وبا چه اهدافی ؟
خوسحال باش

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو از صبح این دفعه ی چندمته داری خداخافظی میکنی...
در ضمن گفتی شیعه همیشه بحثو شروع میکنه منم میگم درسته اما دلیلش اینه که وقتی آدم بدون حتما در یک موضوع حق با اونه دیگه از بحث مستدل نمیترسه و همیشه آمادس تا از حقش دفاع کنه اما در شرایط برعکس معلومه که کارها هم برعکس میشه;)

احسنت
آفرین
براوو
اسپانیایی و ایتالیایی و آلمانیی بلد نیستم

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این تفرقه ای که شما میگی هیچ ربطی به بعد از مرگ رسول خدا نداره. دختر علی زن عمر بوده تا حالا از خودتون پرسیدین چرا راجبه ام الکلسوم حرفی زده نمیشه؟ عمر علی ابوبکر و عثمان با همدیگه فامیل بودن. دختر ابوبکر زن پیغمبر، دخترهای پیغمبر زن عثمان و علی بودن، شیعه و سنی فقط یک ملعبه دست انگلیسه که می خواسته بین ترکهای ایران یعنی شاه اسماعیل و ترکهای عثمانی تفرقه بندازه.
بازم میگم تند رفتی
پستای بعدی جواب میگیری

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
واقعا متاسفم شدم از نحوه صحبت بعضی از به اصطلاح مهندسان که بویی از ادب نبرده اند
این تاپیک داشت خوب پیش می رفت ولی متاسفانه بعضی ها توهین رو انگار بیشتر از منطق دوست دارن

یه چیزی هم بگم، این بحث های ریز مذهبی رو علمای هر دو فرقه تا دلتون بخواد انجام دادن و به نتیجه ای نرسیدن، سعی کنید اگه می خواید بحث راه بندازید در مورد کلیات صحبت کنید نه جزئیات

ضمنا من به شخصه هر کسی که به وحدانیت خدا ایمان داشته باشه و محمد(ص) رو فرستاده او بدونه مسلمون می دونم، همون طور که خود قرآن هم همینو میگه،

mezak

کاربر فعال
خوب عزیزم
گفتی که خدا میاد شبهاتی رو به جا میزاره
البته با این حرفت موافقم ولی نه به این شکل
خدا بعضی وقتا مساعل رو به روشنی بیان نمیکنه تا انسانهای اهل تعقل برن و نتیجه رو ازش استخراج کنن
حالا ایا شما معتقدی که شیعه وسنی به خاطر این مساعل بوجود اومد
در صورتی که قبل از مرگ پیامبر تمام اونایی که بعدا زیر قولشون زدن با علی بیعت کردن
پس هنوز کار به قران نکشیده تا اینجا
حالا میرسیم به قران
من تا جاتیی که با دانش خودم به قران مراجعه کردم تمام چبزایی که سنی ها برعکس گفته قران عمل میکنن دقیقا و به وضوح بیان شده

من سراغ ندارم جایی رو که تو قرآن گفته علی بعد از پیامبر خلیفه است.
اما یه چیزیو خدمتت عرض کنم وقتی خدا از پیغمبر که معصوم بوده چیزیو خواسته پیغمبر بلا استثنا دستور پروردگارش رو اجرا کرده بدون در نظر گرفتن سود و زیانش. مثلا بعد از سه سال دعوت پنهانی وقتی دستور خدا بر آشکار شدن دعوت به پیامبر رسید با وجود کم بودن یارانش و با اینکه میدونست ممکنه همگی کشته بشن دعوت رو علنی کرد.
اینکه شما میگید خلیفه بودن علی از طرف خدا بوده پس علی به هر بهانه ای هم که شده چه صلاح مسلمین و چه هر چیز دیگه ای نباید از دستور خدا سرپیچی می کرد، که اگه سرپیچی کرده پس معصومیتش زیر سئوال میره.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
meza;k عزیز
درسته چند بار اینو گفتم
ولی دوباره گزاشتم تا اگه پیداش نکردی تو پستا گیج نشی
ایه 55 سوره مائده
اشاره به شخصی داره که کسی غیر از علی نیست
علمای شیعه و سنی به اتفاق نقل کردن

Savant

کاربر بیش فعال
اساسا هدف از زدن این تاپیک یه چیز دیگس دوستان هوشیار باشین.!!!!

• Like
واکنش ها: k2_h

mezak

کاربر فعال
عزیزم فکر میکنی صرف این که ادم خوب نماز بخونه .به ضاهر خوب دینشو به جا بیاره کار درسته دیگه
شما گفتی کسی که برای خدا شریک قاعل بشه کافره
حالا یه سوال کسی که خدا یی رو بپرسته که وجود نداره چه حکمی داره
یعنی فکر میکنه خدا رو میپرسته ها ولی اصلا همچین خدایی وجود نداشته باشه ؟
حالا باید چیکار کرد
ایا بازم مسلمونه طرف؟

من نمیدونم شما این پرندیانتو از کجات در آوردی؟ چیو می خوای ثابت کنی؟ تو همه بحثهای دینی علمای شیعه از علمای اهل تسنن شکست خوردن.
چرا هیچ وقت نمیبینیم که یک عالم سنی بیاد تو تلویزیون حرف بزنه؟ میدونی چرا؟ چون همون یه بار کافیه که یه حقایقی رو بگه که همه شیعه ها به بر حق بودن مذهبشون شک کنن.

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر كي بي ولايت حضرت علي (ع) بميره كافر مرده.
به نظر من سني ها از اينجا مانده از اونجا رانده اند.تو يه كتابي در مورد جن ها ميخوندم كه جنيان هيچكدام سني نيستند يعني يا مسلمان و شيعه هستن يا يهودي و مسيحي و ... و يا كافر.دليلش هم اينه كه چون عمر جنيان طولانيه اونهايي كه تو واقعه غديرخم حضور داشتن بعضي هاشون زنده ان و اين قضيه رو به بقيه جنيان هم گفتن ولي سني ها با اين كه آدمند و آدم اشرف مخلوقاته با اينكه غديرخم رو قبول دارن بازم شدن سني.جاي بسي شگفتيه واقعا.البته ناگفته نمونه تو يه كتاب خونده بودم كه خيلي از شيعه ها سني از دنيا ميرن و خيلي از سني ها شيعه.
ان شاءالله همه مون شيعه واقعي از دنيا بريم و عاقبت به خير شيم.
علي يارتون

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعا متاسفم شدم از نحوه صحبت بعضی از به اصطلاح مهندسان که بویی از ادب نبرده اند
این تاپیک داشت خوب پیش می رفت ولی متاسفانه بعضی ها توهین رو انگار بیشتر از منطق دوست دارن

یه چیزی هم بگم، این بحث های ریز مذهبی رو علمای هر دو فرقه تا دلتون بخواد انجام دادن و به نتیجه ای نرسیدن، سعی کنید اگه می خواید بحث راه بندازید در مورد کلیات صحبت کنید نه جزئیات

ضمنا من به شخصه هر کسی که به وحدانیت خدا ایمان داشته باشه و محمد(ص) رو فرستاده او بدونه مسلمون می دونم، همون طور که خود قرآن هم همینو میگه،
با قسمت اول حرفات موافقم
چون داشت خوب پیش میرفت ولی خرابش کردن
قسمت دوم:
یه سوال بخشی از سنی ها اعتقاد به خدا دارن ولی میگن خداوند دیده میشه وحتی میگن خدا یه جوان خوشکل و تپله
حالا اونام میگن ما به خدا ایمان داریم پس مسلمونن
در صورتی خداوند دیده نمیشه وجسم نداره
پس ایا اونا هم خدای ما رو میپرستن
یا خدایی رو که دیده میشه
قران میگه خدا دیده نمیشه
پس اونا خدایی به غیر از خدای واحد رو میپرستن
پس مشرک و کافرن
غیر منطقی حرف زدم؟بزن تو دهنم

Savant

کاربر بیش فعال
به نظر من سني ها از اينجا مانده از اونجا رانده اند.تو يه كتابي در مورد جن ها ميخوندم كه جنيان هيچكدام سني نيستند يعني يا مسلمان و شيعه هستن يا يهودي و مسيحي و ... و يا كافر.دليلش هم اينه كه چون عمر جنيان طولانيه اونهايي كه تو واقعه غديرخم حضور داشتن بعضي هاشون زنده ان و اين قضيه رو به بقيه جنيان هم گفتن ولي سني ها با اين كه آدمند و آدم اشرف مخلوقاته با اينكه غديرخم رو قبول دارن بازم شدن سني.جاي بسي شگفتيه واقعا.البته ناگفته نمونه تو يه كتاب خونده بودم كه خيلي از شيعه ها سني از دنيا ميرن و خيلي از سني ها شيعه.
علي يارتون
شما تو دنیای جن به سر میبرین ؟
خوش بگذره کوچولو !!!!

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من سراغ ندارم جایی رو که تو قرآن گفته علی بعد از پیامبر خلیفه است.
اما یه چیزیو خدمتت عرض کنم وقتی خدا از پیغمبر که معصوم بوده چیزیو خواسته پیغمبر بلا استثنا دستور پروردگارش رو اجرا کرده بدون در نظر گرفتن سود و زیانش. مثلا بعد از سه سال دعوت پنهانی وقتی دستور خدا بر آشکار شدن دعوت به پیامبر رسید با وجود کم بودن یارانش و با اینکه میدونست ممکنه همگی کشته بشن دعوت رو علنی کرد.
اینکه شما میگید خلیفه بودن علی از طرف خدا بوده پس علی به هر بهانه ای هم که شده چه صلاح مسلمین و چه هر چیز دیگه ای نباید از دستور خدا سرپیچی می کرد، که اگه سرپیچی کرده پس معصومیتش زیر سئوال میره.
من کی گفتم علی خلیفه بوده چرا حرف تو دهن من میزاری؟

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نمیدونم شما این پرندیانتو از کجات در آوردی؟ چیو می خوای ثابت کنی؟ تو همه بحثهای دینی علمای شیعه از علمای اهل تسنن شکست خوردن.
چرا هیچ وقت نمیبینیم که یک عالم سنی بیاد تو تلویزیون حرف بزنه؟ میدونی چرا؟ چون همون یه بار کافیه که یه حقایقی رو بگه که همه شیعه ها به بر حق بودن مذهبشون شک کنن.
ببین عزیزم توهین نکن دوستات قبل از تو این کارو زیاد کردن
منطقی حرف بزن چرا با علما شاخ و شونه میکشی؟
میتونی با اعتقاداتت شکست بده شیعه رو

k2_h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو از صبح این دفعه ی چندمته داری خداخافظی میکنی...
در ضمن گفتی شیعه همیشه بحثو شروع میکنه منم میگم درسته اما دلیلش اینه که وقتی آدم بدون حتما در یک موضوع حق با اونه دیگه از بحث مستدل نمیترسه و همیشه آمادس تا از حقش دفاع کنه اما در شرایط برعکس معلومه که کارها هم برعکس میشه;)

ایشالله به حقتون میرسین و علی جانشین میشه . :gol:

• Like
واکنش ها: MEG

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
علي يارتون
حق نگه دارت

mezak

کاربر فعال
علي يارتون

یه دفه بگو علی خداست دیگه:biggrin::biggrin::biggrin:
عزیزم واقعه غدیر خم هم کاملاً تحریف شده. اگه حوصلشو داری برات تعریف کنم چجوری بوده. هر وقت تونستی این تعصبات کورتو بذاری کنار بیا بحث کن. اینجا اگه قرار فش و فش کشی بشه بگین که ما هم تکلیفمونو بدونیم.:w18:

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
با قسمت اول حرفات موافقم
قسمت دوم:
یه سوال بخشی از سنی ها اعتقاد به خدا دارن ولی میگن خداوند دیده میشه وحتی میگن خدا یه جوان خوشکل و تپله
یا خدایی رو که دیده میشه
قران میگه خدا دیده نمیشه
پس مشرک و کافرن

اعتقاد انحرافی توی همه فرق وجود داره، چه شیعه چه سنی
شما باید به کلیت مذهب تسنن نگاه کنی
در ضمن من همچین چیزی نشنیدم تا حالا
و مطمئن هستم همچین اعتقادی ندارن، چون به وضوح قرآن می فرماید لا یدرکه الابصار

در مورد معصومیت پیامبر داشتیم بحث می کردیم که همه اهل تسنن می گن فقط در ابلاغ وحی معصومه ولی شیعه میگه کلا معصوم هستن و جز پیامبر امامان و حضرت زهرا نیز معصومند

که متاسفانه بحث منحرف شد

mezak

کاربر فعال
ببین عزیزم توهین نکن دوستات قبل از تو این کارو زیاد کردن
منطقی حرف بزن چرا با علما شاخ و شونه میکشی؟
میتونی با اعتقاداتت شکست بده شیعه رو

جان؟:eek: من توهین کردم؟ یا واقعا نمی دونی چی تو پستات می نویسی یا یادت میره چی گفتی. شمام بجای سفسطه جواب پستامو بده تو ثابت کن چیزایی که من میگم اشتباهه. ما اینجا باهم بحث میکنیم نگفتم که علمای ما با تو بحث کنن گفتم علمای شما همیشه شکست خوردن شما هم می خورین;)

فکه

عضو جدید
سلام بچه ها
هیچ بحثی قرار نیست بشه
فقط میخام بدونم نظرتون راجع به سنی ها چیه؟
یعنی به نظر شما سنی ها مسلمونند یا کافر؟
لطفا اونایی که لا اقل دین ومذهب دارند پاسخ بدن
ما نمیخایم با اونایی که حتی به خدا اعتقاد ندارن بحث کنیم و حرفای تکراری بشنویم
لطفا در نهایت ادب پاسخ بدید والبته منطقی و مستند:gol:

سلام‌علیکم منکر مقام علی(ع) در جهنم می‌سوزد والسلام

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اعتقاد انحرافی توی همه فرق وجود داره، چه شیعه چه سنی
شما باید به کلیت مذهب تسنن نگاه کنی
در ضمن من همچین چیزی نشنیدم تا حالا
و مطمئن هستم همچین اعتقادی ندارن، چون به وضوح قرآن می فرماید لا یدرکه الابصار

در مورد معصومیت پیامبر داشتیم بحث می کردیم که همه اهل تسنن می گن فقط در ابلاغ وحی معصومه ولی شیعه میگه کلا معصوم هستن و جز پیامبر امامان و حضرت زهرا نیز معصومند

که متاسفانه بحث منحرف شد
شما نشنیدی دلیل نمیشه وجود نداشته باشه
مطالعه تو بیشتر کن
چطور با قطع میگین مطمئن هستم؟
قران خیلی چیزای دیگه هم به وضوح گفته ولی بر عکسشو انجام میدن
قضیه وغسلو و ومسحو

k2_h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با قسمت اول حرفات موافقم
قسمت دوم:
یا خدایی رو که دیده میشه
قران میگه خدا دیده نمیشه
پس مشرک و کافرن

عزیزم تو با کجات حرف میزنی که این حرفا از توش در میاد ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا