رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

ناصر نقدی

متخصص نرم افزار معماری REVIT
کاربر ممتاز
سلام استاد ناصر
میخواستم بپرسم از خدمتتون وقتی که زمین اینطوری کج هست

و نسبت به شمال زاویه داره Grid رو چطور باید بزنیم آیا اونا هم نسبت به زمین زاویه دار میشه و یا نه کاملا عمودی و افقی ترسیم میشن؟
با تشکر

اجازه بدید هر دوتا ی قبلی رو با هم بگم .
اولی چه اب جالبی در اورده من هر کاری کردم نتونستم . به یکی از همکاران نشون دادم ( اون استاد مکس هست ) گفت با رویت اونم نتونسته . شایدم تکنیک اونو نمیدونیم ولی گفت یه چیزیایی در مورد رد و بدل اطلاعات بین این دو نرم افزار که راستش من از این مکس خوشم نمیاد عین فتوشاپ . نرفتم دیگه .
من هر چقدر بخواهی راجه به جزییات استخر از گاتر و لبه و واتراستاپ و غیره با دیتیل میتونم بهت بگم ولی بارها گفتم از این رندر و این چیزا زیاد سر در نمیارم . یعنی به کارم نمیاد دنبالش زیاد نیستم . :smile:

در مورد دومی . ببین این بحث oriantation هست توی سایت مطرح میکنم
اصلا نیاز به این نیست . شما میتونید پلان رو هر زاویه که دوست داشتید بکشید و توی سایت بچرخونین و مختصات بدید .
اگر اجازه بدید موقع سایت بگم .

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
اقای رضاییان چه کارخوبی کردید تا این ابنما رو برام فرستادید .
مدتی با اون کلنجار رفتم . خیلی ساده ولی حرفه ای ترسیم شده .
از این چیزا داری اقا بفرست که خریداریم :smile:
در ضمن بعضی از تمپلیت ها رو که با اونا موضوع رو بسازید فیکس میشه و همینطور بعضی از دستورات برای ایجاد موضوعات این خاصیت ( حالا شایدم بی خاصیت ) رو دارن که مقیاس نمیشه . الان حضور ذهن ندارم که کدوم تمپلیت هست ولی حالا که کار کنید میبینید که توی بعضی چیزا محدودیت های زیادی دارید . بعضی ها توی جهتی کپی نمیشه یا move نمیشه یا حتی rotate نمیشه .
گفته بودم بعضی وقتها خیلی خنگ هست .

mahdirezaiyan

عضو جدید
اقای رضاییان چه کارخوبی کردید تا این ابنما رو برام فرستادید .
مدتی با اون کلنجار رفتم . خیلی ساده ولی حرفه ای ترسیم شده .
از این چیزا داری اقا بفرست که خریداریم :smile:
در ضمن بعضی از تمپلیت ها رو که با اونا موضوع رو بسازید فیکس میشه و همینطور بعضی از دستورات برای ایجاد موضوعات این خاصیت ( حالا شایدم بی خاصیت ) رو دارن که مقیاس نمیشه . الان حضور ذهن ندارم که کدوم تمپلیت هست ولی حالا که کار کنید میبینید که توی بعضی چیزا محدودیت های زیادی دارید . بعضی ها توی جهتی کپی نمیشه یا move نمیشه یا حتی rotate نمیشه .
گفته بودم بعضی وقتها خیلی خنگ هست .

سلام آقا ناصر
خواهش میکنم
راستش این آبنما رو با کوچیک کردن خطی که revolve شده و بعدش انتقال تک تک اجزا کنار هم تونستم کوچیکش کنم ولی درست گفتین تحت مقیاس کوچیک نمیشه

راستی شما تابحال از صفحه دسکتاپ فیلم گرفتین؟:smile:
من خودم یه مجموعه آموزشی مربوط به فتوشاپ تهیه کردم که درس رو همزمان انجام میدادم و نرم افزار هم فیلم برداری میکرد این کار رو خیلی آسون میکنه و نیازی به قرار دادن عکس نیست البته ممکنه یه مقدار حجم فیلم زیاد بشه که اونم راه داره این نرم افزاری که آپلود کردم و پرتابل هست و نیاز به نصب نداره

http://rapidshare.com/files/405537488/Instant_Demo_7.0.zip

به اسم instant demo مربوط به همین کاره شما میتونین ازش خروجی فیلم بگیرین این فیلم نمونه ای هست که باهش گرفتم ببینین حدود سه دقیقه شده و 500 کیلو بایت حجمشه http://www.eforooshgah.com/learn/test.htm
این فیلمی بود که برای سایتم به عنوان راهنمای خرید درست کردم
برای شما که سخته تایپ کردن و عکس درست کردن براتون کافیه با این برنامه همزمان که درس رو دارین ارائه میدهید از ش فیلم بگیرین و یه خروجی swf بگیرین که البته تنظیماتی هم داره که میتونه حجم رو کمتر هم بکنه البته که کافیه یه بار همون درس رو تو برنامه مورد نظر انجام بدین و فیلم نهایی رو با کمترین توضیحی به عنوان درس تو سایت قرار بدین
نظر شما چیه؟:smile:

والبته نرم افزارهای حرفه ای تر هم مثل کامتازیا هستش ولی خروجی فیلمش سنگینه برای وب خوب نیست

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام آقا ناصر
خواهش میکنم
راستش این آبنما رو با کوچیک کردن خطی که revolve شده و بعدش انتقال تک تک اجزا کنار هم تونستم کوچیکش کنم ولی درست گفتین تحت مقیاس کوچیک نمیشه

راستی شما تابحال از صفحه دسکتاپ فیلم گرفتین؟:smile:
من خودم یه مجموعه آموزشی مربوط به فتوشاپ تهیه کردم که درس رو همزمان انجام میدادم و نرم افزار هم فیلم برداری میکرد این کار رو خیلی آسون میکنه و نیازی به قرار دادن عکس نیست البته ممکنه یه مقدار حجم فیلم زیاد بشه که اونم راه داره این نرم افزاری که آپلود کردم و پرتابل هست و نیاز به نصب نداره

http://rapidshare.com/files/405537488/Instant_Demo_7.0.zip

به اسم instant demo مربوط به همین کاره شما میتونین ازش خروجی فیلم بگیرین این فیلم نمونه ای هست که باهش گرفتم ببینین حدود سه دقیقه شده و 500 کیلو بایت حجمشه http://www.eforooshgah.com/learn/test.htm
این فیلمی بود که برای سایتم به عنوان راهنمای خرید درست کردم
برای شما که سخته تایپ کردن و عکس درست کردن براتون کافیه با این برنامه همزمان که درس رو دارین ارائه میدهید از ش فیلم بگیرین و یه خروجی swf بگیرین که البته تنظیماتی هم داره که میتونه حجم رو کمتر هم بکنه البته که کافیه یه بار همون درس رو تو برنامه مورد نظر انجام بدین و فیلم نهایی رو با کمترین توضیحی به عنوان درس تو سایت قرار بدین
نظر شما چیه؟:smile:

والبته نرم افزارهای حرفه ای تر هم مثل کامتازیا هستش ولی خروجی فیلمش سنگینه برای وب خوب نیست

ممنون که به فکر من هستید :smile:
راستش از این نرم افزارهای اینجوری زیاد سردر نمیارم و برام سخته از اون مهمتر فرصت یادگیری شون رو ندارم چون یه اخلاقی دارم که باید حتما یاد بگیرم تمام یا بیشتر اون نرم افزار رو .
تایپم داره خوب میشه اگه دقت کنید غلط های املاییم کمتر شده جای حروف رو هم تقریبا یاد دارم میگیرم و دنبال حروف کمتر میگردم . :smile: بعدشم میتونید از این صفحات چاپ بگیرید و به عنوان یه کتابچه که حالا خیلی هم کامل نیست ازش استفاده کنید .
بازم از اینکه به فکر من هستید تشکر دارم .:smile:

متیلی

عضو جدید
یه جیزی جا افتاده وقتی میخوام به پست بالا اضافه کنم هی ایراد میگیره منم چون برای اون نگرانم که بپره اینجا اضافه میکنم :

وقتی در تموم شد باید جهت بازشو رو هم براش بگذارید .
پس به پلان برید و از منوی annotate > symbolic line رو انتخاب کنید و جهت در رو بکشید
همون یه خط مستقیم و یه ارک که توی اتوکد میگذاشتید .
خاصیت این خط اینه که توی پلان برای تکمیل ترسیم دیده میشه ولی توی نماهای سه بعدی دیده نمیشه . اگه با دیتیل لاین بکشید اونجا هم مشخص میشه .
دیگه حال تصویر ساختن از این رو ندارم . و چیز سختی هم نیست و فکر میکنم که همین نوشته کفایت میکنه
موفق باشید .
سلام من می تونم توی این تایپک فیلم های اموزشی revit ro بزارم؟

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام من می تونم توی این تایپک فیلم های اموزشی revit ro بزارم؟

سلام
خواهش میکنیم . تاپیک که مال من نیست . در واقع لطف هم میکنید .
اما ما اینجا داریم زور میزنیم که مطالب دنباله دار رو به صورت یه روند ادامه بدیم برای همین یه تاپیک دیگه به عنوان رفع اشکال زدیم که دوستان اونجا مباحث متفرقه رو مطرح میکنن .
میتونی اونجا هر چقدر دلت میخواد چیز بنویسی و کار کنید .

فیلم اگه داری اونجا بگذاری خوشحال میکنی بچه های این تاپیک رو و هم منو .

راستی اگه این چیزا فیلم داره این چه زجری هست که من دارم میکشم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

متیلی

عضو جدید
سلام
خواهش میکنیم . تاپیک که مال من نیست . در واقع لطف هم میکنید .
اما ما اینجا داریم زور میزنیم که مطالب دنباله دار رو به صورت یه روند ادامه بدیم برای همین یه تاپیک دیگه به عنوان رفع اشکال زدیم که دوستان اونجا مباحث متفرقه رو مطرح میکنن .
میتونی اونجا هر چقدر دلت میخواد چیز بنویسی و کار کنید .

فیلم اگه داری اونجا بگذاری خوشحال میکنی بچه های این تاپیک رو و هم منو .

راستی اگه این چیزا فیلم داره این چه زجری هست که من دارم میکشم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این فیلم ها فیلم هایی هست که سر کلاس تو دانشگاه به ما یاد دادند.

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام من فیلم های اموزشی revit رو می خوام تو این تایپک بزارم.
خوشحال میشم نظراتتون رو بگین.
سلام
به نظر منم تاپیک جدا بزنید بهتر باشه
فقط لینک تاپیکو اینجا بذارید،ممنون
=================================
آقا ناصر بابت این door family ممنون
خیلی باحاله،عکسم میذارم که بدونید تمرین میکنیم:D

متیلی

عضو جدید
سلام
به نظر منم تاپیک جدا بزنید بهتر باشه
فقط لینک تاپیکو اینجا بذارید،ممنون
=================================
آقا ناصر بابت این door family ممنون
خیلی باحاله،عکسم میذارم که بدونید تمرین میکنیم:D
حتما این کار رو می کنم ولی من هرچقدر خواستم فایل ها رو ارسال کنم نتونستم
حالا ایراد از اینترنته یا از چیزه دیگه نمی دونم
راستی یه سوال:من چطوری می تونم یه تایپک جدید رو ایجاد کنم؟

mahdirezaiyan

عضو جدید
این فیلم ها فیلم هایی هست که سر کلاس تو دانشگاه به ما یاد دادند.

سلام
از اینکه میشنوم این برنامه داره به دانشگاهها راه پیدا میکنه خوشحالم راستش خیلی ناراحت کننده هست هنوز دارن با مکس و آیتوکد تو دانشگاهها کار میکنن و این نرم افزار رو به عنوان یه نرم افزار تخصصی نمیشناسن

در مورد فیلم های آموزشی میخواستم بپرسم این فیلم ها بصورت انگلیسی هستن یا فارسی؟
اینجا آقا ناصر با نام کاربری velkon زحمت زیادی تابحال برای آموزش این نرم افزار داشتن اگه کسی بتونه ایشون رو در این کار کمک کنه همه خوشحال میشیم
موفق باشید

متیلی

عضو جدید
این نرم افزار تحت عنوان درس کاربرد نرم افزار ترسیمی تدریس شده.
فیلم ها با صدای اصیل فارسی استاد قافله باشی تدریس شده که خودشون استاد این نرم افزار هستن.
ولی برای ایجاد تایپک جدید نیاز دارم که 10 تا پست حداقل داشته باشم.الان 6 تاست.باید صبر کنید.

mahdirezaiyan

عضو جدید
فیلم ها با صدای اصیل فارسی استاد قافله باشی تدریس شده که خودشون استاد این نرم افزار هستن.
ولی برای ایجاد تایپک جدید نیاز دارم که 10 تا پست حداقل داشته باشم.الان 6 تاست.باید صبر کنید.

سلام
بهتره کم کم مطالب رو تو تاپیک قرار بدین یعنی همون یک درس یک درس اینطوری استقبال و علاقه بازدید کنندگان به مطلبتون رو هم بهتر متوجه میشید

اون تاپیک رو هم بهتره اسمشو بزراید : فیلمهای آموزش رویت یا تکنیکهای رویت که هم بشه تکنیک درس بدن اعضا و هم بشه فیلم توش قرار بدن
موفق باشید

rasool.civil

مدیر بازنشسته
قربونت اگه این فیلمهارو بذاری کار آقا ناصر راحت میشه و ایشالا اون تاپیک فنی رو میزنه:D
اون ریزه کاریارو میخوام آقا ناصر :D

ehsan_shp

عضو
سلام دوستان
میبخشید یه سوال داشتم
من چندتا rpc با فرمت rpc و mht دانلود کردم اما نمیدونم چه جوری از اونا استفاده کنم؟وقتی با component میارمشون و render appearence را میخوام تغییر بدم در لیست نیستند و همون rpc های default خود نرم افزار فقط هست
ممنون
شاد باشید

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام دوستان
میبخشید یه سوال داشتم
من چندتا rpc با فرمت rpc و mht دانلود کردم اما نمیدونم چه جوری از اونا استفاده کنم؟وقتی با component میارمشون و render appearence را میخوام تغییر بدم در لیست نیستند و همون rpc های default خود نرم افزار فقط هست
ممنون
شاد باشید

منم این کار رو کردم ولی نتونستم به لیست اضافه کنم
نمیدونم . اگه فهمیدی به مام بگو

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
دوران بازنشستگی

دوران بازنشستگی

خب خب خب اقای متیلی تا حالا کجا بودی :smile::smile::smile::smile::smile:
الان که فیلم هست و شما هم بااین یاد میگیرید خب بگزار جانم خیال منم راحت شد .

منم فکر میکنم یه تاپیک جدابزنید
تعداد پست هاتون هم اگه کمه خب بیاین اینجا یه کم با هم اختلاط کنیم بلاخره تعداد رو به 10 برسونیم . 10 که چیزی نیست .

بعد هم این همه تاپیک داره این نرم افزار میشه بهش یه تالار بدید تا از تاپیک های متفرقه جدا بشه ؟؟
الان این تاپیک ها کنار تاپیک های
- کمک کنید
- کی میدونه
- فوری فوری فوری
و از این قبیل هست . دیگه وقتی اسکچ اپ یه تالار داره خب رویت رو هم براش بگذارید شاید بد نباشه .

خب دوستان موفق باشید . انشاا لله بتونید با سعی و تلاش خودتون به هر جایی که لیاقتش رو دارید برسید .
اون تاپیک فنی رو حالا یه کم فرصت بدید .
این اموزشها رو ببینید و تمرین کنید تا استاد شید . منم حالا سر میزنم
هر از گاهی .
ولی خیلی خوب شد .
اقای متیلی شما که این فیلم هارو دیدی خوب یاد گرفتی دیگه من دوستانم رو به شما میسپارم . مواظبشون باشی ها .

متیلی

عضو جدید

تعداد پست هاتون هم اگه کمه خب بیاین اینجا یه کم با هم اختلاط کنیم بلاخره تعداد رو به 10 برسونیم . 10 که چیزی نیست .

بعد هم این همه تاپیک داره این نرم افزار میشه بهش یه تالار بدید تا از تاپیک های متفرقه جدا بشه ؟؟
- کمک کنید
- کی میدونه
- فوری فوری فوری
و از این قبیل هست . دیگه وقتی اسکچ اپ یه تالار داره خب رویت رو هم براش بگذارید شاید بد نباشه .

خب دوستان موفق باشید . انشاا لله بتونید با سعی و تلاش خودتون به هر جایی که لیاقتش رو دارید برسید .
هر از گاهی .
ولی خیلی خوب شد .
اقای متیلی شما که این فیلم هارو دیدی خوب یاد گرفتی دیگه من دوستانم رو به شما میسپارم . مواظبشون باشی ها .
اقای velkon من دخترم(نه اقا)
من پسوورد قبلیمو فراموش کردم عضویت جدید گرفتم.
من با این فیلم های اموزشی(البته زنده اون سر کلاس )این رویت رو یاد گرفتم.به نظرم رویت تو سه بعدی سازها از همه اسون تره.
من دانشگاهم قزوینه به کمک استادمون یه چیزی شبیه نمایشگاه یا مسابقه یا هرچی که بهش بشه گفت بین چند تا دانشگاه برگزار کردیم و کارهای بقیه دوستان رو می دیدیم در اخرش هم یه چیزی شبیه لوح یاد بود می دادند که یعنی مهارت رویت رو با موفقیت گذروندیم.

متیلی

عضو جدید

- کمک کنید
- کی میدونه
- فوری فوری فوری

هر از گاهی .
ولی خیلی خوب شد .
خوب هر چی باشه الان تازه واردم و باید حرمت کسانی که حق اب و گل اینجا دارن رو رعایت کنم.
راستی 10 تا باید باشه یا 30 تا؟
امتحان می کنم

rasool.civil

مدیر بازنشسته

- کمک کنید
- کی میدونه
- فوری فوری فوری

هر از گاهی .
ولی خیلی خوب شد .
به خدا اگه بذارم بری:D
من تازه دارم door family کار میکنم که عکس بذارم:D
من که سه بعدیو اینا نمیخوام،بابا من فقط دتیل میتل میخوامو نقشه اجراییو از اینا که قرار شد تصمیممو بگیرم دیگه...
فرار نکن مهندس:Dمیدونم کلافت کردم:D

mahdirezaiyan

عضو جدید
سلام
سوالی که از خدمتتون داشتم اینه اگه یه دیوار داشته باشیم که صاف باشه میشه با ابزار Split Face سطح اونو به چند قسمت تقسیم کرد و متریال دلخواه رو روی قسمتهایی که داریم متصل کنیم ولی وقتی که دیوار خمیده هست یعنی قوس داره این دستور عمل نمیکنه

یعنی همانطور که در تصویر بالا می بینید یه دیوار صاف که ادامه اون به یه دیوار قوسی میرسیم اولی رو میتونیم اسپلیت کنیم ولی دیوار قوسی رو نمیشه تابحال به این مورد برخوردین امکانش هست یه راه حل برای این موضوع بفرمائید
با تشکر

ehsan_shp

عضو
منم این کار رو کردم ولی نتونستم به لیست اضافه کنم
نمیدونم . اگه فهمیدی به مام بگو

باید فایل ها را ریخت تو فولدر data---rendering---assetlibrary_base.fbm---RPCs
باید به صورت فعله ای !!! و بی فولدر ریخت !
بعد یه دور از رویت خارج و وارد بشین میاند

ehsan_shp

عضو
سلام دوستان
یه سوال
من موقعی که میخوام رندر بگیرم با پیغام کمبود فضا در درایو C: مواجه میشم
چه جوری میشه درایو رندر را برای نرم افزار تغییر داد؟
میگه 200-300 gb باید خالی تو رایو C داشته باشی
من فردا تحویل پروژه دارم رندر هنوز هیچی نگرفتم
کمکممممممممممممممممممممممم کن

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام دوستان
یه سوال
200-300 gb یا mb؟؟ 200 گیگ که خیلیه...
آقا رو علامت رویت کلیک کن
بعد این مسیر option>rendering اونجا میتونید مسیر بدید حالا نمیدونم واسه همین باشه یا نه

raha

مدیر بازنشسته
حتما این کار رو می کنم ولی من هرچقدر خواستم فایل ها رو ارسال کنم نتونستم
حالا ایراد از اینترنته یا از چیزه دیگه نمی دونم
راستی یه سوال:من چطوری می تونم یه تایپک جدید رو ایجاد کنم؟

واسه زدن تا÷یک جدید وارد هر تالاری که بشین. قسمت ÷ائین تا÷یکها گزینه ای هست به اسم New Thread که اگر اون رو بزنید میتونید تا÷یک جدید ارسال کنید!
فعلا تا ایجاد یه زیر تالار مستقل واسه این نرم افزار تو همین تالار اصلی "آموزش نرم افزارهای معماری " تا÷یکتون رو بزنید... بعدا همه رو منتقل میکنم یه جا! ممنون.

4 تا ÷ست که چیزی نیست... همینجا چنتا ÷ست خالی ÷شت هم ارسال کنید. میزاریم بعدا که ÷ستهاتون زیاد شد ÷اکشون میکنیم!:whistle:

mahdirezaiyan

عضو جدید
راه حل احتمالی مشکل حجم بالای فضای درخواستی برای رندر در درایو C.

راه حل احتمالی مشکل حجم بالای فضای درخواستی برای رندر در درایو C.

سلام دوستان
یه سوال

سلام
برای رفع این مشکل

تو یه فروم خارجی دیدیم که این طور نوشته بود طرف

Right-click on My Computer

Properties

Advanced Tab

Environment Variables

On that screen, you should see values for TEMP and/or TMP
Edit the & point them where you want.
Of course, you need Administrative right to do this.

البته که گفته به مسیر مورد نظر بروید و در پائین مسیر تمپ رو عوض کنید البته آدرس تمپ پائین عوض میشه که پیش فرض هست c:\Windows\Temp

و بعدش خبرشو هم بگین که نتیجه داد یا خیر:smile:
اگر دوستان راه حل بهتری دارن پیشنهاد بدن ممنون میشیم در ضمن تغییر مسیر Rendering در گزینه آپشن مشکل رو حل نکرد

موفق باشید

آخرین ویرایش:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
افرین . خوشحالم که یه کم اینجا فعال تر شده .
اقا ما گفتیم کمتر میایم اینقدر خوشحال و پر کار شدید ؟؟؟
هواسم بهتون هست :mad: شیطونی نکنید .
حالا خانم متیلی میشه یه توضیح کوچیک راجع به این فیلم ها هم بدید .
چند ساعته ؟
چه موضوعاتی رو در بر میگیره ؟
به نظر خودتون چه چیزایی کمتر مطرح شده و از این قبیل .
یا چه مباحثی به نظر شما کامل و خوبه .

ممنون از شما