** اینجا ، ایران ، آزادی **

** اینجا ، ایران ، آزادی **

• بله

رای: 17 29.8%
  • خیر

رای: 40 70.2%

• مجموع رای دهندگان
    57

GAME_OVER

کاربر فعال باشگاه ورزشی ,
کاربر ممتاز
عرف جامعه رو عرض کردم، نه مثلا بالای شهر نشینان و مرفهین...

دیکته نانوشته غلط نداره، اگر پوشش آزاد بود مشکلات دیگری از جنس دیگر بود
مگر جاهایی که پوشش آزاده مشکلی وجود نداره؟
یه سری مشکلات دیگه وجود داره...
آواز دهل شنیدنم از دور خوشه.
درسته اما نه به اندازه کشور ما ..
الان مسئله پوشش معضل شده ...
کسی که خارج از ایران حجاب داره حجابش کامل هست و کسی هم که نداره بی حجابه ..
تو ایران از یه طرف مردم مجبورن با حجاب باشن از یه طرف دیگه نمیخوان باشن اینه که نیمه پوشیده میشن که واسه یه مسلمون خیلی زشته و آبروی مسلمونا رو به باد میده ..
بعدشم اینکه هر خارجی که وارد ایران شد مجبوره روسری سرش کنه و اینکه مردم ایران همه مجبورن با حجاب باشن نقض کامله دموکراسیه ..
و خیلی مشکلات دیگه از این قبیل

sepehr2222

اخراجی موقت
هیچ وقت فراموش نکمیکنم یه سفر ناپرهیزی کردیم بریم آنتالیا تو هواپیما تا بلندشد همه خانمها روسری و مانتو و ... فرتی پرید ...تو هتل که استخر هم داشت خواهران مکرمه هم وطن همه با این مایوهای زنونه تو لابی پلاس بودن تو گشت وگذارارا هم خدا بده برکت یکیشون که یه زخم خفن رو پاش بود و هی انگار ....بگذریم رسیدیم تو حریم هوایی مملکت دوباره همه اضافات رو خواهران مکرمه مثل روسری و مانتو رو پوشیدن ....جالب اینجا بود اروپایی هایی که اونجا بودن یک ذره آرایش نمیکردن ...:gol:

دقیقا همینجوریه جالبتر از اون اینه من دیدم دخترا و زنهای ایرانی میرفتن مثل عروس آرایش میکردن بعد میومدن میپریدن تو آب.اونوقت خارجیا ساااااااااااده.اونوقت بگید ........

sepehr2222

اخراجی موقت
من میگم بلوز شلواره ساده پوشیدن تو خیابون جلب توجه خیلی کمتر از مانتو تنگ پوشیدنه

من میگم عرف جامعه باید جوری بشه که همه لباس رنگی بپوشن تا دیگه اگه هر کسی رنگ شادی پوشید تو خیابون تابلو نشه

من میگم بی روسری بودن جلب توجهش کمتر از با روسری بودنه با آرایشه غلیظ و یه عالمه موی دکور شده هست

من میگم سادگی تو جامعه ی ما کمه همه اش هم به خاطر عقده ای بودنه

حالا سوال

چرا فقط مردایه ایرانی خیره به آدم نگاه می کنن و این رفتار توی مناطق آزاد وجود نداره ؟
دوسته من مردای ایرانی هم تو مناطق آزاد به کسی خیره نمیشن چون اونجا با وجود اینکه مثلا لب ساحل ..... میپوشن کوچکترین جلب توجهی نمیکنن ولی بر عکس دخترای ایرانی واقعا شورشو در میارن.یجوری میگردن که ناخوداگاه میگن به من نگاه کنید من آدم .... هستم

sepehr2222

اخراجی موقت
دختر عموم 10 سالی هست که هلند زندگی میکنه

هر باری که ایران میاد کلی راجع به این مسائل با هم صحبت می کنیم

از اون شنیدم

حتی تو دورانه دانشجوییش با 2 تا پسر هم خونه بود

اونجا این مسائل حل شده اس

خودش می گفت تو این مدتی که باهاشون هم اتاق بوده حتی یک بار هم قصد بد بهش نداشتن

اما فرض کن این حالت تو ایران پیش بیاد

نتیجه اش چی میشه ؟

اصلا دختری باقی میمونه ؟
همین الانش دنبالشیم پیدا نمیشه

ساز دهني

اخراجی موقت
سلام به همه

می خوام بدونم اگه از همین الان اعلام کنن نوع پوشش تو ایران آزاده اولین کاری که می کنین چیه ؟

میخوام یه نظر سنجی هم بذارم

ببینم چند درصد بعد از آزادی حجابشونو حفظ می کنن ( چه مردا چه زن ها )

آیا واقعا نوع پوششتون تغییر می کنه ؟

اگه تغییر می کنه چطور میشه ؟
با علم به اینکه ما ایرانیا خیلی زود از همه چی سیر میشیم و هیشوخت قانع نیستیم به عرضتون برسونم که اگه این چیزایی که خانوم عنوان فرمودن باب بشه شاید روزای اول کمی ندیدبدید بازی دربیاریم ولی بعد از مدت کوتاهی برای هممون عادی میشه !

sepehr2222

اخراجی موقت
عرف جامعه رو عرض کردم، نه مثلا بالای شهر نشینان و مرفهین...

دیکته نانوشته غلط نداره، اگر پوشش آزاد بود مشکلات دیگری از جنس دیگر بود
مگر جاهایی که پوشش آزاده مشکلی وجود نداره؟
یه سری مشکلات دیگه وجود داره...
آواز دهل شنیدنم از دور خوشه.
دوست من باور کن تو کشورای دیگه مشکلاتی که تو ایران هست و ندارن .میگی دارم دروغ میگم یه سفر برو تو یکی از کشورای آزاد ببین اگه کسی به کس دیگه نگاه بد کرد.اما اینجا خدا نکنه یه دختر بغل خیابون وایسه تازه حجابشم خوبه ها این نشان دهنده حریص بودن مردم ما هست به خاطر اجباری شدن همه چیز.تو مناطق آزاد دختره با بیکینی لب خیابونه یک نفر نگاه بد نمیکنه چه برسه به اینکه ......

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
با علم به اینکه ما ایرانیا خیلی زود از همه چی سیر میشیم و هیشوخت قانع نیستیم به عرضتون برسونم که اگه این چیزایی که خانوم عنوان فرمودن باب بشه شاید روزای اول کمی ندیدبدید بازی دربیاریم ولی بعد از مدت کوتاهی برای هممون عادی میشه !

این چه استدالالیه دیگه بابا
یعنی چی ملت زود سیر می شن
خوب بعدش چه کنیم
بعدش که سیر شدن
تازه اینطوری که به نفع خانم هاست بالاخره اگر مردها سیر بشن تعادل بهم می خوره نه
نفرمایید خواهشا.
چند پست عقب تر قضیه اون خبرنگار امریکایی و حسرت خوردن به یک دختر مصری رو تعریف کردم می تونی بری خونی
فکر می کنید چرا در ایران سن ازدواج بالا رفته
به نظر شما اگر ازاد بشه چه سنی میشه
دقت کنید لطفا

دوست من باور کن تو کشورای دیگه مشکلاتی که تو ایران هست و ندارن .میگی دارم دروغ میگم یه سفر برو تو یکی از کشورای آزاد ببین اگه کسی به کس دیگه نگاه بد کرد.اما اینجا خدا نکنه یه دختر بغل خیابون وایسه تازه حجابشم خوبه ها این نشان دهنده حریص بودن مردم ما هست به خاطر اجباری شدن همه چیز.تو مناطق آزاد دختره با بیکینی لب خیابونه یک نفر نگاه بد نمیکنه چه برسه به اینکه ......

به قول دوستمون تو کشورهای دیگه مشکلات دیگه است که اینجا نیست
مسئله می دونید چیه
به این سادگی که می پنداریم نیست
اینکه خانم ها راحت بپوششند و اصطلاحا ازاد بپوشند و مرد ها هم خیلی جنتلمن باهاشون رفتار کنند
نمی خوام بگم مردها وحشی اند نه
ولی تعادل بهم میخوره
حیا و خودنگهداری باید دو طرفه باشه
مثلا صد تا زن یکجا جمع کنید و چند تا مرد رو بیارید براشون برقصند یا براشون ناز بیان و یا لخت شن براشون
فکر می کنید عکس العمل این صد زن چی باشه و چند درصدشون حریصانه می نگرند
چند درصدشون می خوان برن طرف مردها
چند درصدشون عطششون بالا می ره
چند درصدشون عنان از کف می دهند
.
.
حالا برعکس
هزار تا مرد بیار و یک زن
و همین کار رو با اونا بکنند
فکر می کنید چند نفر می تونند نگاه نکنند
چند نفر از ترس الوده نشدن می تونند فرار کنند
چند نفر مثل یه ادم معمولی نگاهش می کنه
.
.
شاید بگید که مگه خانم های ما می خوان تو خیابون شو اجرا کنند
جواب می دهم که اولا باب این کار باز می شود
ثانیا انتهایش همین است
ثالثا وقتی راه درست را می دانیم چرا خود را به در و دیوار بزنیم و برای خودمون مشکل درست کنیم
.
دو طرف یعنی ماها که مردیم باید ملت رو به خاطر نگاهامون نرنجونیم
انهایی که هم زن هستند هواسشون بیشتر باشه

sepehr2222

اخراجی موقت
این چه استدالالیه دیگه بابا
یعنی چی ملت زود سیر می شن
خوب بعدش چه کنیم
بعدش که سیر شدن
تازه اینطوری که به نفع خانم هاست بالاخره اگر مردها سیر بشن تعادل بهم می خوره نه
نفرمایید خواهشا.
چند پست عقب تر قضیه اون خبرنگار امریکایی و حسرت خوردن به یک دختر مصری رو تعریف کردم می تونی بری خونی
فکر می کنید چرا در ایران سن ازدواج بالا رفته
به نظر شما اگر ازاد بشه چه سنی میشه
دقت کنید لطفا

به قول دوستمون تو کشورهای دیگه مشکلات دیگه است که اینجا نیست
مسئله می دونید چیه
به این سادگی که می پنداریم نیست
اینکه خانم ها راحت بپوششند و اصطلاحا ازاد بپوشند و مرد ها هم خیلی جنتلمن باهاشون رفتار کنند
نمی خوام بگم مردها وحشی اند نه
ولی تعادل بهم میخوره
حیا و خودنگهداری باید دو طرفه باشه
مثلا صد تا زن یکجا جمع کنید و چند تا مرد رو بیارید براشون برقصند یا براشون ناز بیان و یا لخت شن براشون
فکر می کنید عکس العمل این صد زن چی باشه و چند درصدشون حریصانه می نگرند
چند درصدشون می خوان برن طرف مردها
چند درصدشون عطششون بالا می ره
چند درصدشون عنان از کف می دهند
.
.
حالا برعکس
هزار تا مرد بیار و یک زن
و همین کار رو با اونا بکنند
فکر می کنید چند نفر می تونند نگاه نکنند
چند نفر از ترس الوده نشدن می تونند فرار کنند
چند نفر مثل یه ادم معمولی نگاهش می کنه
.
.
شاید بگید که مگه خانم های ما می خوان تو خیابون شو اجرا کنند
جواب می دهم که اولا باب این کار باز می شود
ثانیا انتهایش همین است
ثالثا وقتی راه درست را می دانیم چرا خود را به در و دیوار بزنیم و برای خودمون مشکل درست کنیم
.
دو طرف یعنی ماها که مردیم باید ملت رو به خاطر نگاهامون نرنجونیم
انهایی که هم زن هستند هواسشون بیشتر باشه

این چیزی که میگید با چیزی که من میگم فرق داره.شما میگید تو کشورای خارجی به خاطر بی حجابی پر از مشکلاته منم میگم نه اینجوری نیست از کشور ما مشکلاتشون کمتره.پس بی حجابی مشکل آور نیست بد حجابی یا بعضی از زنان و مردان ما مشکل دارن نه اصل قضیه.ببین آخه اون راه از نظر شما درسته از نظر خیلیای دیگه اشتباهه .خیلیا حجاب اجباریو دوس ندارن اون مشکلاتیم که میگید واسه یک زمانه کوتاهه بعد درست میشه تازه اون مشکلاتم به خاطر آزادی نیست به خاطر بی جنبه بودن بعضی از مردم خودمونه. یک مثال بزنم شما فرض کن به یک بچه هی بگید به این دست نزن خب اون حریص میشه دست بزنه ببینه چیه بعد که دست زد دیگه واسش همه چی عادی میشه

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
این چیزی که میگید با چیزی که من میگم فرق داره.شما میگید تو کشورای خارجی به خاطر بی حجابی پر از مشکلاته منم میگم نه اینجوری نیست از کشور ما مشکلاتشون کمتره.پس بی حجابی مشکل آور نیست بد حجابی یا بعضی از زنان و مردان ما مشکل دارن نه اصل قضیه.ببین آخه اون راه از نظر شما درسته از نظر خیلیای دیگه اشتباهه .خیلیا حجاب اجباریو دوس ندارن اون مشکلاتیم که میگید واسه یک زمانه کوتاهه بعد درست میشه تازه اون مشکلاتم به خاطر آزادی نیست به خاطر بی جنبه بودن بعضی از مردم خودمونه. یک مثال بزنم شما فرض کن به یک بچه هی بگید به این دست نزن خب اون حریص میشه دست بزنه ببینه چیه بعد که دست زد دیگه واسش همه چی عادی میشه

به گزارش ایسنا، تازه‌ترین گزارش آماری منتشره در امریكا در خصوص افزایش آمار تجاوزات جنسی نشان می‌دهد: سالانه یكهزار و 500 كودك در آمریكا قربانی تجاوزات جنسی می‌شوند و این آماری است كه از كتابخانه انجمن پزشكی این كشور منتشر شده است.‌
همچنین هر سال، بالغ بر 140 هزار مورد جراحت علیه كودكان در جریان تجاوزات جنسی به ثبت می‌رسد و در كل، سالانه رقم 7/1 میلیون تجاوز جنسی در سراسر آمریكا گزارش می‌شود.
آمار نگران كننده دیگری حاكیست از هر 4 زن در آمریكای شمالی، یك تن، در دوران كودكی مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است.
انجمن پزشكی آمریكا نیز در گزارش آماری خود آورده است: سالانه بیش از 2 میلیون مورد تجاوزات جنسی علیه كودكان و نیز غفلت و مسامحه در خصوص آنها صورت می‌گیرد؛ اما زمانی كه پای آمار مربوط به مرگ و میر به میان می‌آید، ارقام نگران كننده‌تر می‌شوند؛ چراكه سالانه یكهزار و 100 كودك آمریكایی دلیل شدت تجاوزات جنسی جان می‌سپرند و این رقم 6/1 مرگ در هر 100 هزار مرگ را تشكیل می‌دهد.
گفتنی است طبق آمار، مردان آمریكایی نیز در این زمینه آسیب جدی دیده‌اند.
بر اساس مطالعات صورت گرفته، حدودا از هر 7 مرد آمریكایی یك تن تا پیش از رسیدن به سن 18 سالگی مورد تجاوز جنسی قرار می‌گیرد.
http://www.jadidtarin.com/news/000127.php

.
.
دقت کن که تعریف تجاوز چیست

http://www.findfa.com/32170-در-کشور-آمريکا-نزديک-به-40/
.
کافیه یه سرچی تو گوگل بزنی متوجه یم شی
چه رنجی از تجاوزات می برند
.
این مثالی هم که زدی کمی مشکل داره
وقتی اون وسیله رو از جلوی بچه بگیری دیگه بهش دست که نمیزنه حتی بهش فکر هم نمی کنه
.

sepehr2222

اخراجی موقت

به گزارش ایسنا، تازه‌ترین گزارش آماری منتشره در امریكا در خصوص افزایش آمار تجاوزات جنسی نشان می‌دهد: سالانه یكهزار و 500 كودك در آمریكا قربانی تجاوزات جنسی می‌شوند و این آماری است كه از كتابخانه انجمن پزشكی این كشور منتشر شده است.‌
همچنین هر سال، بالغ بر 140 هزار مورد جراحت علیه كودكان در جریان تجاوزات جنسی به ثبت می‌رسد و در كل، سالانه رقم 7/1 میلیون تجاوز جنسی در سراسر آمریكا گزارش می‌شود.
آمار نگران كننده دیگری حاكیست از هر 4 زن در آمریكای شمالی، یك تن، در دوران كودكی مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است.
انجمن پزشكی آمریكا نیز در گزارش آماری خود آورده است: سالانه بیش از 2 میلیون مورد تجاوزات جنسی علیه كودكان و نیز غفلت و مسامحه در خصوص آنها صورت می‌گیرد؛ اما زمانی كه پای آمار مربوط به مرگ و میر به میان می‌آید، ارقام نگران كننده‌تر می‌شوند؛ چراكه سالانه یكهزار و 100 كودك آمریكایی دلیل شدت تجاوزات جنسی جان می‌سپرند و این رقم 6/1 مرگ در هر 100 هزار مرگ را تشكیل می‌دهد.
گفتنی است طبق آمار، مردان آمریكایی نیز در این زمینه آسیب جدی دیده‌اند.
بر اساس مطالعات صورت گرفته، حدودا از هر 7 مرد آمریكایی یك تن تا پیش از رسیدن به سن 18 سالگی مورد تجاوز جنسی قرار می‌گیرد.
http://www.jadidtarin.com/news/000127.php

.
.
دقت کن که تعریف تجاوز چیست

http://www.findfa.com/32170-در-کشور-آمريکا-نزديک-به-40/
.
کافیه یه سرچی تو گوگل بزنی متوجه یم شی
چه رنجی از تجاوزات می برند
.
این مثالی هم که زدی کمی مشکل داره
وقتی اون وسیله رو از جلوی بچه بگیری دیگه بهش دست که نمیزنه حتی بهش فکر هم نمی کنه
.

اولا که اون سایتی که دادیو قبولش ندارم دوما اصلا حرف شما درست تو آمریکا اینجوری لطف کن یه سرچی تو گوگل در مورد کشوری مثل سوییس,سوید,ترکیه,آلمان,لهستانو....بزن چرا فقط قفل میکنی رو آمریکا؟؟؟آهان راستی در مورد ایرانم یه سرچی بکن با توجه به اینکه اخبار داخلی در این مورد آنچنان آمار واقعی نمیده ولی باز یه سرچی بکن ضمنا اینم در نظر بگیر ایران اسلامی هست و نصف کسانی که تو ایران مورد تجاوز قرار میگیرن مخفی میکنن به خاطر شرایطی که تو ایران هست و آبرو حالا برو آمارو ببین.(اخبار داخلی ....).بعدم شما مگه خدا هستی که تصمیم بگیری چی به اون بچه بدی چی ندی ؟؟؟؟؟؟؟شما تصمیم گیرنده نیستی.من چیزیو که بارها و بارها دیدم و گفتم :تو ایران وضع خیلی بدتره که هیچ افتضاح هستش کشورای دیگه ناموس مردم به مراتب تو امنیت بیشتری هستند.

sepehr2222

اخراجی موقت
.......

.......

مقایسه آمار آدمکشی و تجاوز به عنف در کشورهای مختلف!

از همه جور آماری در این جا صحبت کرده ام از این هم بگویم! این آمار (مربوط به سال 2001) که بنابر اطلاعات پلیس بین الملل در یکی از کتابهای مبانی جامعه شناسی* منتشر شده است نشان می دهد که به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت در یک کشور چند مورد قتل و چند مورد تجاوز اتفاق افتاده است. براحتی می توان تصویری بدست آورد از احساس امنیتی که در هر یک از کشورها در مقایسه با دیگرکشورها می توان انتظار داشت:
اول آمار قتل: آلبانی 17 آرژانتین 8 اطریش 2 بلژیک 6 برزیل 23 بلغارستان 6 کانادا 4 جمهوری چک 2 دانمارک 4 ال سالوادر 34 اتیوپی 6 فنلاند 2 فرانسه 4 آلمان 3 هنگ کنگ 1 مجارستان 4 اسرائیل 3 ایتالیا 4 جامائیکا 43 ژاپن 1 کره جنوبی 2 پاراگوئه 16 لهستان 4 پرتغال 3 روسیه 23 سنگاپور (هشتاد صدم واحد یعنی کمتر از یک نفر ) آفریقای جنوبی 115 اسپانیا 3 سوئد 10 سوئیس 2 ترکیه 4 انگلستان 2 اسکاتلند 15 ایالات متحده 6 زبمبابوه 10
و اینک آمار تجاوز به عنف: آلبانی 2 آرژانتین 9 اطریش 7 بلژیک 19 برزیل 9 بلغارستان 7 کانادا 88 جمهوری چک 5 دانمارک 9 ال سالوادر 18 اتیوپی 2 فنلاند 9 فرانسه 16 آلمان 10 هنگ کنگ 1 مجارستان 3 اسرائیل 10 ایتالیا 65 جامائیکا 35 ژاپن 2 کره جنوبی 4 پاراگوئه 5 لهستان 6 پرتغال 3 روسیه 6 سنگاپور 3 آفریقای جنوبی 121 اسپانیا 3 سوئد 23 سوئیس 6 ترکیه 2 انگلستان 17 اسکاتلند 11 ایالات متحده 32 زبمبابوه 38
برخی از این آمار غیر منتظره بودند، نه ؟! ای کاش آماری هم از کشور خود در دسترس داشتیم اما حالا که نداریم مایل هستم شما ایده بدهید که فکر می کنید وضعیت در کشور ایران در مورد میران قتل و تجاوز به عنف چگونه باشد! شما هم بگویید تصور می کنید در هر صدهزار نفر چند مورد آدمکشی یا تجاوز در ایران رخ می دهد!
• آمار به نقل از کتاب:
Our Social World, Introduction to Sociology, Jeanne H. Ballantine, Keith A. Roberts, Thousand Oaks, California: Pine Forge Press, 2007, p 180.

sepehr2222

اخراجی موقت
فرمانده نيروی انتظامی، روز پنج شنبه در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که آمار ثبت پرونده های تشکيل شده برای تجاوز جنسی در ایران افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری های داخلی، اسماعيل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی گفت: «افزايش ثبت و گزارش جرايم تجاوز به عنف به دليل آن است که [پيش از اين] مردم به خاطر آبروی خود به پليس مراجعه نمي کردند.»

فرمانده نيروی انتظامی آماری از بازداشت شدگان به اتهام تجاوز جنسی اعلام نکرد و اثبات اتهام پرونده های تشکیل شده در نیروی انتظامی را از وظايف دستگاه قضايی دانست.

وی همچنین تاکید کرد که معتقد است، «اعلام آمار بازداشت شدگان، عامل تشويش اذهان عمومی می شود.»

خبر افزايش ثبت تعداد شکایات به دلیل تجاوز جنسی در حالی مطرح می شود که تا سال های قبل، دستگيری مجرمین چنین پرونده هایی برای نيروی انتظامی، آسان تر از يافتن شاکی خصوصی عليه آنها توصیف می شد، چرا که زنان ایرانی بعد از تجاوز جنسی از افشای آن خودداری می کردند.

• «افزايش ثبت و گزارش جرايم تجاوز به عنف به دليل آن است که [پيش از اين] مردم به خاطر آبروی خود به پليس مراجعه نمي کردند.»
اسماعیل احمدی مقدم

در یکی از پرونده های خبرساز، گروهی که رسانه ها آنها را «باند باغ خرمالو» نام نهادند، بعد از دستگیری به بيش از ۸۰ مورد تجاوز جنسی اعتراف کردند، در حالی که تنها سه زن عليه آنها شکايت کرده بودند.

http://www.radiofarda.com/content/f7_Iran_rape_/451725.html