4 سوال....

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
1 آیا به نشانه های ظهور معتقدی؟

2 آیا با گرفتن مصداق برای این نشانه ها در عصر حاظر موافقی؟

3 آیا با این کار (گرفتن مصداق برای نشانه های ظهور)

می خواهیم بگوییم ظهور نزدیک است؟

4 آیا مگر تعیین کردن وقت ظهور کذب نیست ؟

( شایان ذکر است که هر مسلمان باید قلبا ظهور منجی موعود را نزدیک بداند ولی حق ندارد با گرفتن مصداق هایی واهی در مورد وقت آن اعلام نظر کند)

متالورژ85

عضو جدید

( شایان ذکر است که هر مسلمان باید قلبا ظهور منجی موعود را نزدیک بداند ولی حق ندارد با گرفتن مصداق هایی واهی در مورد وقت آن اعلام نظر کند)

1-من به نشانه های ظهور معتقدم
2-گرفتن مصداق برای نشانه ها؟!!!اگه منطبق باشه با اون چیزای که ائمه گفتن چه ایرادی داره؟
3-با این کار امید رو تو دلمون زنده تر میکنیم و ایمانمون به گفته های دینمون بیشتر میشه
4-با این کار وقت ظهور که معین نمیشه!نشانه ها نشانه ی صحتشن
موفق باشین و منتظر:gol:

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز

در همه ادیان به مسئله ظهور تاکید شده ولی به نظرم ما به وظیفه خودمون که اصلاح شخصی و اصلاح جامعه است بپردازیم بهتر از اینه که به بررسی زمان ظهور بشینیم . فکر می کنم باید تلاش کنیم لایق درک حضرت بشیم . مهم اینه که تو کدوم سپاه باشیم ! سپاه حسین یا شمر ؟ سپاه علی یا خوارج ؟
زمان ظهور به دست خداست حتی خود امام هم از زمانش اطلاع ندارن ، به نظرم زمانی است که شیعه واقعی حضرت باشیم . پس چرا نشسته ایم دست به کار شویم !

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
1-من به نشانه های ظهور معتقدم
2-گرفتن مصداق برای نشانه ها؟!!!اگه منطبق باشه با اون چیزای که ائمه گفتن چه ایرادی داره؟
3-با این کار امید رو تو دلمون زنده تر میکنیم و ایمانمون به گفته های دینمون بیشتر میشه
4-با این کار وقت ظهور که معین نمیشه!نشانه ها نشانه ی صحتشن
موفق باشین و منتظر:gol:
معیار این انطباق چیه من و شما ؟

شما از کجا می دونید نظر ائمه در روایت از این نشانه چی بوده؟ اونا فقط گفتن این از علائم ظهوره

از کجا معلوم علامت ظهور از جایی بلند نشه که ما انتظارش رو نداریم درست مثل حروف مقطعه ی قرآن که هیچ کس از رمز آن خبر ندارد

از کجا معلوم که این نشانه ها هم رمز خداوند و اصحاب واقعی حضرت نباشه

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید این طوری منظورم واضح تر بشه

یه روز از یکی شنیدم که می گفت یه مرد مسن پیش مرحوم آیت الله بهجت رفته و در مورد ظهور آقا سوال کرده و آیت الله بهجت هم گفته اند با توجه به نشانه های ظهور افراد پیرتر از تو هم امام را خواهد دید.

من مطمئنم که این یا یک برداشت سطحی از صحبت ها ی آیت الله بهجت بوده باشه

یا طرحی برای خراب کردن وجهه ی آیت الله بهجت

و یا طرحی باز انگلیسی و آمریکایی که ضمن خراب کردن چهره ی عالمی فرهیخته چون آیت الله بهجت (با توجه به این که ایشون دیگه دستش از دنیا کوتاه شده و به دیار باقی شتافتند) می خواهند در راستای پیاده کردن اهداف شوم خود گام بردارند.

در کل می خواهم بگویم باید مراقب حرفی که می زنیم باشیم تا موجبات سواستفاده ی بیگانه نشود

كربلايي حسام

اخراجی موقت

اعتقاد به ظهور یکی از اعتقادات شیعه است

نشانه‌های ظهور به دو دسته تقسیم میشوند حتمی و غیر حتمی
نشانه‌های غیر حتمی ظهور ممکن است اتفاق نیفتند و یا با اتفاق نیفتادنشان میشود ظهور انجام شود....
اما نشانه‌های حتمی ظهور که 5تاست به نقل از معصومین حتما باید واقع شود

بعضی مصداق‌ها ممکن است تکرار شوند مثلا میگوییم یکی از علائم زیاد شدن زلزله است
اما زیاد شدن زلزله ممکن است در این مدت غیبت بارها تکرار شود
یا آمدن سیل و ...

اما بعضی نشانه‌ها خبر از نزدیکی دارند.

باید توجه کنیم که ما باید جامعه رو طوری حرکت بدیم که به ظهور حضرت کمک کنه
یعنی سعی کنیم جامعه رو به سمتی ببریم که به ظهور کمک میکنه
بر خلاف تصور عده‌ای که فک میکنن باید در جامعه گناه رواج داده بشه برعکس باید جلوگیری بشه
سعی در برقراری عدالت بشه
و ......
که کتاب قیام جهانی حضرت مهدی(عج) شهید مطهری بسیار کمک میکنه به درک این مطلب

اما اینکه بگوییم وقت تعیین کردن مگر کذب نیست
باید گفت
در تفسیر تعیین وقت چنین بیان شده که
تعیین وقت به صورت مثلا بگوییم فلان روز یا فلان تاریخ یا مثلا بگوییم سال 89 سال ظهور است چرا کذب است

ولی اگر باتوجه به علائم ظهور خصوصا علائم حتمی بگوییم دیگه وقت ظهوره آقاست (انشالله)
نه خیر اون مصداق رو نداره
چون به نوعی با احادیث علائم ظهور همخونی داره

Farsin

عضو جدید

سلام به داداش گلم:gol:
آره من کاملاً به نشانه های ظهور اعتقاد دارم چون چند سال پیش یک نسخه قدیمی در همین باره رو مطالعه کردم و روز به روز به آن بیشتر ایمان می اورم.
نشانه های ظهور در حال شهود هستند با شدت و ضعفی که بیان شده و اینکه آیت ا.. بهجت فرمودند هم اعتقاد دارم ، میدونی هیچ کس نمی تواند زمان واقعی ظهور آقا رو مشخص کند اما طبق نشانه ها و شواهد می توان حدسهایی در مورد نزدیکی ظهور ایشان زد که به نظر من منطقی و درست می باشد.
سربلند و سلامت باشی مهندس جان.

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز

نشانه های ظهور رو رمال یا پیشگو ها ذکر نکردند که این سوال رو می فرمایید. این نشانه ها در قرآن و کلام پیامبر و امامان ذکر شده و مورد پذیرش تمام شیعیان هست.
اول باید هدف بیان این نشانه ها رو از سوی معصومین علیهم السلام بشناسیم . چون خیلی کمک میکنه به شناخت وظیفه و تکلیف ما.
به نظرم بزرگترین هدف برای اعلام نشانه های عصر ظهور ایجاد فرصتی برای آمادگی هرچه بیشتر مهدی باوران هست.
به همین دلیل وظیفه ی ماست که با استفاده از تفکر و تعقل و نظر متخصصین برای این نشانه ها مصداق حقیقی رو کشف کنیم.
این نشانه ها بعضا" به قدری روشن و آشکار هست که احتیاجی به تحقیق برای تعیین مصداق نیست.
برای مشخص شدن هدف تعیین مصداق مثالی رو ذکر می کنم.
همه می دونیم که بشارت پیامبر آخرالزمان(حضرت محمد(ص) ) در تورات و انجیل و تمام کتب آسمانی آمده بود و نشانه هایی برای ظهورش برشمرده شده بود.
برای همین در عصر پیامبری آن حضرت بسیاری از یهودیان و مسیحیان با استفاده از همون علائم و نشانه ها رهسپار حجاز شدند تا پیامبر آخرالزمان رو درک کنند.
مثلا" سلمان فارسی که قبل از اون مدتی بود که به مسیحیت گرویده بود و عازم حجاز شده بود برای درک پیامبر.
حالا بحث این نیست که تا چه حد اهل کتاب پیامبر رو پذیرفتن . اما میشه گفت اگه اهل کتاب به بشارت های کتب خود ایمان داشتند و دست از تعصب برمیداشتند آغاز نبوت پیامبر به اون سختی نبود.
در کل به نظرم وظیفه ی ما اینه که مصادیق نشانه هارو با شرایطی که گفتم شناسایی کنیم و برای خروج مقتدرانه ی امام زمان آماده باشیم.
مثلا" شناسایی کنیم سید خراسانی رو...
شناسایی کنیم یمانی رو..
شناسایی کنیم شعیب بن صالح رو...
شرایط قدس رو زیر نظر داشته باشیم.
تحولات یمن رو زیر نظر داشته باشیم.
به عربستان و پادشاه عربستان دقت کنیم.
اوضاع عراق رو در نظر داشته باشیم.
در ضمن ما با استفاده از فرمایشات معصومین نزدیکی ظهور رو متوجه شدیم و تعیین وقت نکردیم.
دوستان به خودش قسم ظهور خیلی نزدیکه....
آقامون انگشتر حدید به دست کرده....
خودش بشارت داد خاورمیانه ی جدید در راهه.
داره از دور یه صدای آشنایی میاد "ای لشکز صاحب زمان آماده باش آماده باش..."

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
نشانه های ظهور رو رمال یا پیشگو ها ذکر نکردند که این سوال رو می فرمایید. این نشانه ها در قرآن و کلام پیامبر و امامان ذکر شده و مورد پذیرش تمام شیعیان هست.
اول باید هدف بیان این نشانه ها رو از سوی معصومین علیهم السلام بشناسیم . چون خیلی کمک میکنه به شناخت وظیفه و تکلیف ما.
به نظرم بزرگترین هدف برای اعلام نشانه های عصر ظهور ایجاد فرصتی برای آمادگی هرچه بیشتر مهدی باوران هست.
به همین دلیل وظیفه ی ماست که با استفاده از تفکر و تعقل و نظر متخصصین برای این نشانه ها مصداق حقیقی رو کشف کنیم.
این نشانه ها بعضا" به قدری روشن و آشکار هست که احتیاجی به تحقیق برای تعیین مصداق نیست.
برای مشخص شدن هدف تعیین مصداق مثالی رو ذکر می کنم.
همه می دونیم که بشارت پیامبر آخرالزمان(حضرت محمد(ص) ) در تورات و انجیل و تمام کتب آسمانی آمده بود و نشانه هایی برای ظهورش برشمرده شده بود.
برای همین در عصر پیامبری آن حضرت بسیاری از یهودیان و مسیحیان با استفاده از همون علائم و نشانه ها رهسپار حجاز شدند تا پیامبر آخرالزمان رو درک کنند.
مثلا" سلمان فارسی که قبل از اون مدتی بود که به مسیحیت گرویده بود و عازم حجاز شده بود برای درک پیامبر.
حالا بحث این نیست که تا چه حد اهل کتاب پیامبر رو پذیرفتن . اما میشه گفت اگه اهل کتاب به بشارت های کتب خود ایمان داشتند و دست از تعصب برمیداشتند آغاز نبوت پیامبر به اون سختی نبود.
در کل به نظرم وظیفه ی ما اینه که مصادیق نشانه هارو با شرایطی که گفتم شناسایی کنیم و برای خروج مقتدرانه ی امام زمان آماده باشیم.
مثلا" شناسایی کنیم سید خراسانی رو...
شناسایی کنیم یمانی رو..
شناسایی کنیم شعیب بن صالح رو...
شرایط قدس رو زیر نظر داشته باشیم.
تحولات یمن رو زیر نظر داشته باشیم.
به عربستان و پادشاه عربستان دقت کنیم.
اوضاع عراق رو در نظر داشته باشیم.
در ضمن ما با استفاده از فرمایشات معصومین نزدیکی ظهور رو متوجه شدیم و تعیین وقت نکردیم.
دوستان به خودش قسم ظهور خیلی نزدیکه....
آقامون انگشتر حدید به دست کرده....
خودش بشارت داد خاورمیانه ی جدید در راهه.
داره از دور یه صدای آشنایی میاد "ای لشکز صاحب زمان آماده باش آماده باش..."
من نگفتم رمالان یا پیشگویان این نشانه ها رو دادند به چند پست قبل برگرد

تازه شناسایی مثلا اون شخص یمانی باید با معیار تشخیص کی باش من و تو ؟

تو معیار واقعی ائمه رو می دونی؟

ما اومدیم امسال گفتیم اون فرد یمانی آقای فلان هستش پس فردا افتاد مرد و دو روز بعد یکی دیگه با همین نشانه ها پیدا شد

اون وقت آیا آبروی اون فرد قبلی نمیره؟ آیا دشمنان بهانه دستشون نمیاد؟ آیا بعضیا که ایمانشون ضعیفه به این نشانه ها بی اعتقاد نمیشن؟

دوباره تکرار می کنم شاید این ها رمز بین خدا و یاران واقعی حضرت باشه که شناسایی کار هر فرد عادی نیست و نیازمند علم معصوم هستش

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز

آره معتقدم چندتاش رو هم دارم میبینممممممممممممممممممممم
نمی دونم فعلا که از 500 تا نشانه 59 تاش اتفاق افتاده البته این رقم مال زمانی بود که ایت الله بهجت کتاب درباره امام زمان رو نوشته بود شاید الان شده باشه 159 تا
ولی در کل امیدوارم ظهور خیلی خیلی نزدیک باشه یا حدقل لیاقت دیدن ظهور امام رو داشته باشیم
کذبه

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز

ما اومدیم امسال گفتیم اون فرد یمانی آقای فلان هستش پس فردا افتاد مرد و دو روز بعد یکی دیگه با همین نشانه ها پیدا شد

اون وقت آیا آبروی اون فرد قبلی نمیره؟ آیا دشمنان بهانه دستشون نمیاد؟ آیا بعضیا که ایمانشون ضعیفه به این نشانه ها بی اعتقاد نمیشن؟

دوباره تکرار می کنم شاید این ها رمز بین خدا و یاران واقعی حضرت باشه که شناسایی کار هر فرد عادی نیست و نیازمند علم معصوم هستش

به نظر من اون فرد یمانی و حسنی جور میخواد قیام کنه که جای بحثی نمونه ولی با این حال میگن زمانی که حضرت مهدی ظهور میکنه و دین ناب محمدی رو با خودش میاره خیلی از علماهای بزرگ بر علیهش قیام میکنن و میگن که دین اسلام رو تغییر دادی
امیدوارم ما جزو اون دسته ای باشیم که پشت سر امام زمان عج به جنگ با دشمناش می پردازن نه مقابل امام زمان عج

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره معتقدم چندتاش رو هم دارم میبینممممممممممممممممممممم
نمی دونم فعلا که از 500 تا نشانه 59 تاش اتفاق افتاده البته این رقم مال زمانی بود که ایت الله بهجت کتاب درباره امام زمان رو نوشته بود شاید الان شده باشه 159 تا
ولی در کل امیدوارم ظهور خیلی خیلی نزدیک باشه یا حدقل لیاقت دیدن ظهور امام رو داشته باشیم
کذبه
یه سر به پست های بالاتر بزن بعد ببین کذبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سر به پست های بالاتر بزن بعد ببین کذبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کذب نیست ؟؟؟
خوب تو احادیث هم اومده کسی نمی تونه بگه امام زمان کی ظهور میکنه و جز خدا کس دیگه ای هم نمی دونه
میشه نزدیک و دور بودنش رو حدس زد ولی اینکه مثلا بگیم فردا فلان ساعت امام ظهور میکنه به نظر من کذبه

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز

قبلا" هم گفتم کنار تشخیص و تطبیق من و شما نظر متخصصین و کارشناس ها هم مهمه.
اگه قرار نیست دنبال مصداق بگردیم پس چرا ائمه این نشانه ها رو ذکر کردن؟ آیا گذاشتن وقتی خود امام ظهور کردند برای ما تعیین مصداق کنند؟!
حالا فرض می کنیم فرمایش شما صحیح. ولی آیا احتیات واجب نیست که در عصر خودمون اشخاصی که بسیار به این نشانه ها نزدیک هستند و پرچم اسلام رو در دست دارند یاوری و کمک کنیم تا اگر بودند آن کسانی که ائمه گفتند دچار زیان و خیانت به امام نشیم؟!
در ضمن منظورت رو تا حدودی میفهمم.
اما به نظرم باید در محافل خودمانی این مسائل رو با شجاعت ذکر کنیم و دنبال کنیم...

كربلايي حسام

اخراجی موقت
موسسه حضرت ولیعصر(عج) قم که سالهاست در باب مهدویت تحقیق میکنه

دوماه قبل گفت از بین 1200 علائم ظهور یعنی حتمی و غیرحتمی فقط 5تا مونده

اونم همون 5تای حتمی است

مطلبشو پیدا کنم میذارم ببینید

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
موسسه حضرت ولیعصر(عج) قم که سالهاست در باب مهدویت تحقیق میکنه

دوماه قبل گفت از بین 1200 علائم ظهور یعنی حتمی و غیرحتمی فقط 5تا مونده

اونم همون 5تای حتمی است

مطلبشو پیدا کنم میذارم ببینید
این چیزی غیر تعیین کردن وقت ظهوره چرا دوست دارین برای نشانه ها مصداق پیدا کنید هیچ کدوم از مراجع این مصداق ها رو تایید نمی کنند

شما می دونید اگر همون مثالی که جلوتر هم زدم یکی از این مصداق ها بره و یکی دیگه جاش رو بگیره چی میشه؟

توجه کنید گفتم مصداق ها از بین برن نه نشانه ها نه نشانه ها

نگید مصداق ها از بین نمی رن که عین کفر

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار

سلام،

1- بله،
2- خیر،
3- بله.
4- بله.

می بخشید اگر که ممکنه تکراری بگم، نشد پست دوستان رو بخونم.
در مورد سوال اول شما،
اگر کسی به یک دین الهی معتقد باشد، به ظهور یک منجی معتقد است و اگر شیعه باشد به ظهور حضرت مهدی و چون شیعه است، به روایات مطمئن نقل شده از ائمه که بسیاری از حوادث ظهور در روایات ائمه وجود دارد (روایتی از امام صادق-علیه السلام-
http://www.aviny.com/Occasion/Ahlebeit/ImamZaman/veladat/86/Zohor-Alam/SharaieteZohor.aspxوجود داره که 119 نشانه رو ذکر می کنه).

در رابطه با سوال دوم،
خوب مسلماً هر مسلمان و شیعه واقعی آرزوی بودن در رکاب امام زمان خودش رو داره و در دلش آرزوی اینکه ظهور در زمان خودش باشه. اما بیایم تصور کنیم که گذشتگان ما، همون کاری رو که این روز ها باب شده و سریعاً حوادث و اشخاص رو با علایم ظهور مشابهت میدن، انجام میدادن. مثلاً زمان رضاخان، زمان جنگ جهانی دوم، زمان انقلاب و ...! فکر می کنید چه اتفاقی می افتاد؟ یک سری علایم مشابه اتفاق می افتاد، امام زمانی ظهور نمی کرد و بعد ریشه اعتقاد سست می شد. کاری که الان ما داریم می کنیم. فلانی، فلان کس هست که توی نشانه ها گفته شده. این اتفاق، همونیه که توی نشانه ها گفته شده و ...، با احتمال یک درصد، یا نیم درصد اصلاً، امام زمان در عصر ما ظهور نکنن. فکر می کنید چی میشه؟ ما اعتقاد نسل های بعد از خودمون رو به آمدن کسی به عنوان امام زمان از بین بردیم فقط به خاطر خودخواهی خودمون.

در مورد سوال سوم،
از نظر من چند هدف داره، 1- چون دوست داریم که ظهور امام زمان در عصر ما واقع بشه، 2- چون امیدواری به ما میده، 3- دلایل سیاسی که ذکر نمی کنم چون راه بحث رو کج می کنه.

كربلايي حسام

اخراجی موقت
این چیزی غیر تعیین کردن وقت ظهوره چرا دوست دارین برای نشانه ها مصداق پیدا کنید هیچ کدوم از مراجع این مصداق ها رو تایید نمی کنند

شما می دونید اگر همون مثالی که جلوتر هم زدم یکی از این مصداق ها بره و یکی دیگه جاش رو بگیره چی میشه؟

توجه کنید گفتم مصداق ها از بین برن نه نشانه ها نه نشانه ها

نگید مصداق ها از بین نمی رن که عین کفر

مصداق چیه عزیز من؟
من اینا رو که از تو جیبم در نمیارم بگم.
حضرت علی و امام صادق و ... اینهمه حدیث من باب نشانه‌های ظهور دارن

میشه بگید فرق مصداق با نشانه چیه؟

از نظر شما علائم حتمی ظهور از بین رفتنین؟
نگین که عین کفره

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید این طوری منظورم واضح تر بشه

یه روز از یکی شنیدم که می گفت یه مرد مسن پیش مرحوم آیت الله بهجت رفته و در مورد ظهور آقا سوال کرده و آیت الله بهجت هم گفته اند با توجه به نشانه های ظهور افراد پیرتر از تو هم امام را خواهد دید.

من مطمئنم که این یا یک برداشت سطحی از صحبت ها ی آیت الله بهجت بوده باشه

یا طرحی برای خراب کردن وجهه ی آیت الله بهجت

و یا طرحی باز انگلیسی و آمریکایی که ضمن خراب کردن چهره ی عالمی فرهیخته چون آیت الله بهجت (با توجه به این که ایشون دیگه دستش از دنیا کوتاه شده و به دیار باقی شتافتند) می خواهند در راستای پیاده کردن اهداف شوم خود گام بردارند.

در کل می خواهم بگویم باید مراقب حرفی که می زنیم باشیم تا موجبات سواستفاده ی بیگانه نشود

عزیز دلم یه سر به سایت ایت الله بزن و به قسمت شبهات برو اونجا جوابتو می گیری

بالا