بدو بدو سکه کیلویی...؟؟؟

بدو بدو سکه کیلویی...؟؟؟

• بله/حتم دارم سود خواهم کرد.

رای: 12 42.9%
  • خیر/احتمال ضرر بیشتر از سود است.

رای: 16 57.1%

• مجموع رای دهندگان
    28

khordad64

عضو جدید
سلام بچه ها.
این روزا بازار خرید و فروش سکه داغه داغه.
نطرتون در مورد این پیش خریدی که بانک ملی داره انجام میده چیه؟
بنظرتون بصرفه اس؟
اگه سرمایه داشته باشین هرچند محدود/ این ریسک رو میکنید؟
امیدوارم با هم فکری به نتیجه خوبی برسیم.

bahareh85

عضو جدید
به نظر من الان دیگه سود نداره
تو تجارت میگن وقتی همه دارن میخرن تو بفروش و وقتی همه دارن میفروشن تو بخر
الان همه افتادن دنبال خریدن پس الان دیگه کسی سود نمیکنه

khordad64

عضو جدید
مرسی بهار جون .
شاید اما من معتقدم نباید از قافله عقب موند و سود کردن بقیه رو تماشا کرد.
ببین چند نکته مهم این وسط است ! 1- پیش فروش سکه تمام بهار آزادی با قیمت 546 هزار تومان - بدون محاسبه مالیات بر ارزش افزوده آغاز شده اما خوب با توجه به بهره بازار و انتظار بازار ، حداقل این سکه " به صورت خالص " ، 575 هزار تومان تمام می شود . 2- چهار ماه دیگر ، سال نود و یک است و طبق قانون ارزش افزوده 5 درصد است . (نکته ای که بانک به زیرکی از آن عبور کرد) پس سکه ها با ای ن وضع حدود 605 تا 610 هزار تومان می شود . به اینها اضافه کنید توان بانک در عمل به تعهد و قیمت آتی طلای جهانی و ... به نظر من این کار ، پیش فروش سکه ، مبارزه با بازار future آتی سکه است . 3- دلار آزاد هم اکنون 1435 خرید و فروش می شود ، انس هم 1595 دلار ، وزن سکه 8.133 و عیار 22 طلای سکه ، قیمت واقعی سکه 548 هزار تومان است !!! پس بانک مرکزی با قبول همین دلار دارد پیش فروش می کند و این یعنی.....

bahareh85

عضو جدید
من بر اساس آمار و اتفاقات گفتم
اتفاقات اینچنینی زیاد میفتن و همیشه زمانی که همه متوجه میشن و میرزن به خرید یا سرمایه گذاری سود نمیکنن
و فقط نفرات اول اند که سود میکنن
و در رابطه با سکه الان خواجه حافظ شیراز هم ... پس معلومه که اولی هاش ما نمبودیم

khordad64

عضو جدید
درسته اما مشخصه ک ریسک پذیر نیستی.
بنطرم تو این وضعیت تحریم اگر ریسک پذیر باشیم بهتره البته بعد از اینکه برآوردت 70 به 30 شد.

Mehdi_M_A

عضو جدید
سلام بچه ها.
این روزا بازار خرید و فروش سکه داغه داغه.
نطرتون در مورد این پیش خریدی که بانک ملی داره انجام میده چیه؟
بنظرتون بصرفه اس؟
اگه سرمایه داشته باشین هرچند محدود/ این ریسک رو میکنید؟
امیدوارم با هم فکری به نتیجه خوبی برسیم.
دوست عزیز واقعا فکر میکنی اقتصاد ما اونقدر سازمان داره که بشه با منظق باهاش روبرو شد؟
به نظر من بهتره 10 20 30 40 ... کنی و بعدش قاطعانه تصمیم بگیری!
وای بر ما با این اوضاع!
:(

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
من سرمایه ندارم متاسفانه..............

پس نظرخاصی ندارم.

khordad64

عضو جدید
نه دوس جون از وضع وخیم اقتصاد باخبرم چون اصلا کارمو رشته ام و خلاصه همه چیم به قلب این اقتصاد گره خورده (متاسفانه یا خوشبختانه ! ) اما بالاخره هرکسی باید تو این اوضاع وخیم ی جوری گلیم خودشو از آب بکشه بیرون دیگه.
قبول نداری؟

maryam_22

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بر اساس آمار و اتفاقات گفتم
اتفاقات اینچنینی زیاد میفتن و همیشه زمانی که همه متوجه میشن و میرزن به خرید یا سرمایه گذاری سود نمیکنن
و فقط نفرات اول اند که سود میکنن
و در رابطه با سکه الان خواجه حافظ شیراز هم ... پس معلومه که اولی هاش ما نمبودیم

موافقم;)

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر کنم تا یه سال دیگه قحطی رو هم تجربه کنیم
بهتره بجای اینکه پولاتونو نگه دارین و بی ارزش کنین، بدین 3 گونی گندم و 50 کیلو ماکارونی و کلی کنسرو و قند و اینا بخرین بذارین خونتون. شما و پدرانمون یادشون نمیاد! ولی قحطی ناگهانی میاد! سکه رو که نمیشه خورد؟!
اینجور مواقع احتمال جنگ هم زیاده؛ جنگ بشه سکه زیر و رو میشه؛ یه مغازه باز هم پیدا نمیکنی

khordad64

عضو جدید
فکر کنم تا یه سال دیگه قحطی رو هم تجربه کنیم
بهتره بجای اینکه پولاتونو نگه دارین و بی ارزش کنین، بدین 3 گونی گندم و 50 کیلو ماکارونی و کلی کنسرو و قند و اینا بخرین بذارین خونتون. شما و پدرانمون یادشون نمیاد! ولی قحطی ناگهانی میاد! سکه رو که نمیشه خورد؟!
اینجور مواقع احتمال جنگ هم زیاده؛ جنگ بشه سکه زیر و رو میشه؛ یه مغازه باز هم پیدا نمیکنی

فرمایشت متین اما یعنی هی بشینیمو بگیم خدایا جنگ نشه جنگ نشه؟
یا فقط به فکر احتکار باشیم ک اگه جنگ شد گرسنه نمونیم؟
به نظرم اینم یجور تغییر دادن صورت مساله اس.

maryam_22

عضو جدید
کاربر ممتاز
تازه ميگن الان سكه رو نميده پولو ميگيرن ولي سكه رو بعدا ميدن
خدا رو چه ديدي بعدا شايد پولتو خوردن سكه هم ندادن بهت ، هيچ چيزي بعيد نيست از اين مملكت

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرمایشت متین اما یعنی هی بشینیمو بگیم خدایا جنگ نشه جنگ نشه؟
یا فقط به فکر احتکار باشیم ک اگه جنگ شد گرسنه نمونیم؟
به نظرم اینم یجور تغییر دادن صورت مساله اس.

این یه پیشنهاد بود تا بدانید که از این به بعد ثباتی در کار نیست
وگرنه من که گندم فروش و قند فروش نیستم واسه خودتون گفتم
شما مختاری میخای هیچی تو خونت نداشته باش همه پولتم بده سکه

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
بچه ها من معمولا خوابم میخونه یعنی یا خواب نمیبینم یا ببینم متاسفنه درست از اب در میاد به جون خودم

من سه شب پیش خواب دیدم ایران جنگ شده شهرمونو محاصره کرده بودند :cry: خیلی تاسف برانگیز بود

Sarp

مدیر بازنشسته
الان من یه کالایی بهتون معرفی میکنم که توش سود زیادی خوابیده
البته مدت محدودی میتونید خرید و فروش کنید
ترقه :دی

کپسولها الان باکسی حول و حوش 5 هزار تومنه
اگه تعداد بالا باشه قیمت هم میاد پائین
یکی دو هفته مونده به چارشنبه سوری قیمتا میشه 8 - 9 - 10 هزار تومن
یعنی در کمتر از دو ماه حدود 2 برابر سود :دی

با توجه به سرمایه مورد نیاز ، کاری ایده آل برای دانشجو جماعته :دی

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من معمولا خوابم میخونه یعنی یا خواب نمیبینم یا ببینم متاسفنه درست از اب در میاد به جون خودم

من سه شب پیش خواب دیدم ایران جنگ شده شهرمونو محاصره کرده بودند :cry: خیلی تاسف برانگیز بود

حتما دل صافی داری داداش
در شرایط فعلی هز چیزی ممکنه
چند روز پیشم سارکوزی گفته بود اگه روس و چین به خرید نفت ما ادامه بدن جنگ بسیار نزدیکه:cry:

khordad64

عضو جدید
تازه ميگن الان سكه رو نميده پولو ميگيرن ولي سكه رو بعدا ميدن
خدا رو چه ديدي بعدا شايد پولتو خوردن سكه هم ندادن بهت ، هيچ چيزي بعيد نيست از اين مملكت

درسته به دو صورت دارن پیش فروش میکنن.4 و 6 ماهه با قیمت های متفاوت.
در بهم ریختگی وضع مملت که شکی نیست اما من از چند تا کله گنده بانکی سوال کردم گفتن تو پیش خرید سکه تو این شرایط سود زیادی هست اما من نظر مهندسای باشگاه رو بیشتر قبول دارم ;)

khordad64

عضو جدید

وای نه توروخدا ازین خوابا برامون نبین حتی فکرشم آزارم میده....
امیدوارم ایندفه خواب مرد چپ بشه:confused:

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
در بهم ریختگی وضع مملت که شکی نیست اما من از چند تا کله گنده بانکی سوال کردم گفتن تو پیش خرید سکه تو این شرایط سود زیادی هست اما من نظر مهندسای باشگاه رو بیشتر قبول دارم ;)
شرایط جدید رو که می دونی - قیمت پیش فروش جدید تا حدود 81 هزار تومان افزایش یافته است . این خود روشی است که دولت پول مردم رو جمع کنه
بعلاوه مطمئن نباشید که در چهار ماه حتما بتوانید سکه بگیرید . احتمال زیادی دارد که به دلیل تقاضای بالا و نبود سکه پول شما را برگردوند یا چند ماه بعد بدهند
مواظب باشید به داستان مسکن مهر یا حساب ارزی دچار نشوید که اکنون خیلی از افراد اصلا راضی شده اند همان پول خود را بگیرند از خیر ش گذشته اند .
و نکته آخر این که در هر جا که تعداد زیادی رو به اون اوردند و بازار به حد اشباع رسید . میزان سود به همون نسبت کاهش پیدا میکنه . الان باید به دنبال بازارهای جدید باشید
نمونه مسکن رو به یاد داشته باشید که ظرفیت افزایش قیمت ها تا حدی است و بعد از آن دیگر بازار کشش ندارد .

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان من یه کالایی بهتون معرفی میکنم که توش سود زیادی خوابیده البته مدت محدودی میتونید خرید و فروش کنید ترقه :دی کپسولها الان باکسی حول و حوش 5 هزار تومنه اگه تعداد بالا باشه قیمت هم میاد پائین یکی دو هفته مونده به چارشنبه سوری قیمتا میشه 8 - 9 - 10 هزار تومن یعنی در کمتر از دو ماه حدود 2 برابر سود :دی با توجه به سرمایه مورد نیاز ، کاری ایده آل برای دانشجو جماعته :دی[/QUOTE} احسنت پدر بزرگ اینده نگر با تجربه ام. البته مواد محترقه دست ساز هم سود خوبی داره ولی ریسکش هم بالاست .ممکنه یه دفه خودتم منفجر شی:دی

آخرین ویرایش:

maryam_22

عضو جدید
کاربر ممتاز

خواهش ميشه لطف داري شوما

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
[/QUOTE} احسنت پدر بزرگ اینده نگر با تجربه ام. البته مواد محترقه دست ساز هم سود خوبی داره ولی ریسکش هم بالاست .ممکنه یه دفه خودتم منفجر شی:دی

خیلی خوبه منم بلدم ( آخه همه چی دونم!)ولی نمیخوام بترکم یا باعث شم کسی بترکه:) وگرنه حالا میلیونر شده بودم

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی خوبه منم بلدم ( آخه همه چی دونم!)ولی نمیخوام بترکم یا باعث شم کسی بترکه:) وگرنه حالا میلیونر شده بودم
خلاصه اگه می خوای درست کنی باید زودتر بری رنگ فروشی ها و اکلیل رو خریداری کنی .اخه می دونی هر چی به عید نزدیک تر میشی دستورالعمل فورش مواد سازنده محترقه سخت تر میشه. پس دست بجنبون تا مثه سکه پرواز نکرده این بیزنس سود اور و مرگ اور:دی

Sarp

مدیر بازنشسته
احسنت پدر بزرگ اینده نگر با تجربه ام. البته مواد محترقه دست ساز هم سود خوبی داره ولی ریسکش هم بالاست .ممکنه یه دفه خودتم منفجر شی:دی
یه چیز دیگه هم هست
همین فردا پس فردا که نفتمونو تحریم کردند ، به جای یارانه نفت میاد سر سفره هامون
میریم میشینیم سرکوچه هامون و تو این حلبیهای روغن نباتی ، نفت خرید و فروش میکنیم :دی

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه چیز دیگه هم هست همین فردا پس فردا که نفتمونو تحریم کردند ، به جای یارانه نفت میاد سر سفره هامون میریم میشینیم سرکوچه هامون و تو این حلبیهای روغن نباتی ، نفت خرید و فروش میکنیم :دی
اینم خیلی خوبه. تازه می تونیم روز ولتناین هست( روز مزخرفه رو می گم که سوسول بازیه) به عشقمون نفت هدیه بدیم. حالا هر چی بیشتر دوسش داریم پیت حلبی بزرگتر از یه لیتری گرفته تا یه تانکر نفت.

Sarp

مدیر بازنشسته
اینم خیلی خوبه. تازه می تونیم روز ولتناین هست( روز مزخرفه رو می گم که سوسول بازیه) به عشقمون نفت هدیه بدیم. حالا هر چی بیشتر دوسش داریم پیت حلبی بزرگتر از یه لیتری گرفته تا یه تانکر نفت.
نوه گلم بیشتر از این خرابکاری نکنیم تو تاپیک بنده خدا
بیا دربریم تا نیومده

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
خلاصه اگه می خوای درست کنی باید زودتر بری رنگ فروشی ها و اکلیل رو خریداری کنی .اخه می دونی هر چی به عید نزدیک تر میشی دستورالعمل فورش مواد سازنده محترقه سخت تر میشه. پس دست بجنبون تا مثه سکه پرواز نکرده این بیزنس سود اور و مرگ اور:دی

اکلیل میخوام چیکار؟ همه چی دون از آبم بلده ترقه در بیاره! البته نباید باورش واسه شما شیمی ها سخت باشه

khordad64

عضو جدید
به به چ خبره اینجا !!!
1 روز نبودما ببین شهرام خان و همه چی دون و دوستان چ تاپیکی ساختن.
بابا نفت کیلو چند؟؟؟
ترقه بازی؟؟؟؟
اکلیل؟؟؟؟
بیخیال...
سکه رو چیکار کنیم؟؟؟؟
مدیر مدیرا نظری ندارن؟؟؟
:surprised:

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به چ خبره اینجا !!!
1 روز نبودما ببین شهرام خان و همه چی دون و دوستان چ تاپیکی ساختن.
بابا نفت کیلو چند؟؟؟
ترقه بازی؟؟؟؟
اکلیل؟؟؟؟
بیخیال...
سکه رو چیکار کنیم؟؟؟؟
مدیر مدیرا نظری ندارن؟؟؟
:surprised:

واما سکه :
اگر همه دنیا میتونن متحد عمل کنن و ما رو به این وضع تحریم کنن، پس ما مردم هم بهتر بود کمی عرضه و اتحاد داشتیم و وقتی مثلا تخم مرغ گرون میشد تحریمش می کردیم و نمی خریدیم و وقتی سکه بیخود گرون می شد نباید کسی سکه می خرید تا گرانتر نشود و همچنین سایر کالاها
اما ما همه برعکس عمل کردیم و هر چه سرمان بیاید تاحدی حقمان است
از ماست که بر ماست
. . .