کی می خواد دوست وهمراه من آمادگی برای کنکور ارشد IT بشه

sara-afshar777

عضو جدید
سلام بچه ها من می خوام از تابستون ( از اول تابستون ) خودمو آماده برای کنکور ارشد IT کنم دنبال یه دوست وهمراه مصمم می گردم که باهم از طریق برنامه ریزی و کمک به همدیگه به هنگام مواجه با مشکلات شروع به مطالعه کنیم
ترجیحا کسی باشه که فارغ التحصیل باشه و واقعا قصدش آمادگی برای کنکور باشه
می تونیم دوستان اینترنتی خوبی برای هم باشیم
اگه هستین یا علی ;):)

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
شما فارغ التحصيل شديد؟

sara-afshar777

عضو جدید
شما فارغ التحصيل شديد؟

بله من فارغ التحصیل شدم وبخاط اینکه می دونم بچه هاییکه هنوز فارغ التحصیل نشده اند به احتمال زیاد هنوز اول تابستون هم دارن امتحانات ترمی را می گذرونن
می خوام این دوهفتهای که مونده به آخر بهار کل برنامه ریزی هارو انجام دهیم وبعد از اول تابستون دیگه استارت بزنیم

m.mazare

عضو جدید
سلام
منم تصمیم دارم واسه ارشد بخونم، فارق التحصیل هم شدم . شما واسه کدوم گرایش میخوای بخونی؟

m.mazare

عضو جدید
من از دانشگاه آزاد گرمسار فارغ التحصیل شدم. تو کدوم دانشگاه بودی؟ میخوام واسه شبکه بخونم ولی هنوز نمیدونم چجوری برنامه ریزی کنم! تو شروع کردی؟ با چه برنامه ای؟

آخرین ویرایش:

sara-afshar777

عضو جدید
من از دانشگاه آزاد گرمسار فارغ التحصیل شدم. تو کدوم دانشگاه بودی؟ میخوام واسه شبکه بخونم ولی هنوز نمیدونم چجوری برنامه ریزی کنم! تو شروع کردی؟ با چه برنامه ای؟
من تقریبا با کتاب مهندسی نرم افزار پرسمن شروع کردم ولی هنوز به طور رسمی شروع نکردم اگه واقعا تصمیم گرفتی بیا باهم شروع کنیم

m.mazare

عضو جدید
تصمیم که دارم ، ولی نظرم اینکه با یک درس شروع نکنم. نکته دیگه هم این که من چون رشتم سخت افزار بوده کتابای نرم افزاری مثل مهندسی نرم افزار، هوش مصنوعی و پایگاه داده رو ندارم.
فعلا با معماری و شبکه شروع میکنم تا بقیه کتابا رو تهیه کنم. نگفتی کدوم دانشگاه فارغ التحصیل شدی؟؟

sara-afshar777

عضو جدید
تصمیم که دارم ، ولی نظرم اینکه با یک درس شروع نکنم. نکته دیگه هم این که من چون رشتم سخت افزار بوده کتابای نرم افزاری مثل مهندسی نرم افزار، هوش مصنوعی و پایگاه داده رو ندارم.
فعلا با معماری و شبکه شروع میکنم تا بقیه کتابا رو تهیه کنم. نگفتی کدوم دانشگاه فارغ التحصیل شدی؟؟
من فارغ التحصیل دانشگاه آزاد قزوین هستم
در ضمن به نظرم باید با کتابهایی شروع کنیم که توش ضعیف هستیم
من قصد دارم با کتابهای مثل ریاضیات گسسته و هوش و نرم افزار شروع کنم
اگه برنامه خاصی داری ارایه بده
راستی برای شبکه و معماری کدوم کتابها رو می خونی؟
من لینک کتاب نرم افزار پرسمن رو میزارم برات راستی سعی کن زود به زود بیای نت

http://pnu.hamidjalali.com/?p=194

m.mazare

عضو جدید
بابت کتاب ممنون، دارم میگیرمش.
شبکه رو از تنن بام و معماری رو از موریس مانو میخوام بخونم.
در مورد نت اومدنم من چون تو ISP کار میکنم یه جورایی همیشه آنلاینم.
واسه هوش مصنوعی و پایگاه داده از چه کتابی میخونی؟

m.mazare

عضو جدید
بابت کتاب ممنون، دارم میگیرمش.
شبکه رو از تنن بام و معماری رو از موریس مانو میخوام بخونم.
در مورد نت اومدنم من چون تو ISP کار میکنم یه جورایی همیشه آنلاینم.
واسه هوش مصنوعی و پایگاه داده از چه کتابی میخونی؟

sara-afshar777

عضو جدید
برای هوش هنوز کتابی گیر نیاوردم اما پایگاه داده رو یک بار از روی کتاب رانکوهی دوره کردم با اضافه کتاب مقسمی
راستی تو چه درسایی تو قوی هستی؟ فکر کنم با توجه به کارت باید توشبکه قوی باشی
راستی روزی چن ساعت می تونی مطالعه میکنی واینکه تا حالا کنکور ارشد دادی یانه اولین بارته؟

دراک

عضو جدید
سلام به دوستان گلم.
من امسال کنکور دادم و قبول شدم و الان منتظر جواب انتخاب رشته ام. اگه سوالی در مورد منابع دارید میتونم راهنماییتون کنم و توصیه اکید می کنم که حتما هر چی رو که می خونید خلاصه برداری کنید. و بدونید که همه چیز رو نمی رسید بخونین فقط باید از همه ی دروس اون قسمت هایی که احتمال بیشتری داره که در آزمون بیاد حتما خونده باشید. تاکید میکنم که باید روی همه ی دروس وقت بذارید و هیچ درسی رو حذف نکنید.
موفق باشید. :smile:

m.mazare

عضو جدید
برای هوش هنوز کتابی گیر نیاوردم اما پایگاه داده رو یک بار از روی کتاب رانکوهی دوره کردم با اضافه کتاب مقسمی
راستی تو چه درسایی تو قوی هستی؟ فکر کنم با توجه به کارت باید توشبکه قوی باشی
راستی روزی چن ساعت می تونی مطالعه میکنی واینکه تا حالا کنکور ارشد دادی یانه اولین بارته؟
تو هیچ کدوم نمیتونم بگم قوی هستم ولی واسه شبکه اگه مشکلی باشه میتونم از همکارام کمک بگیرم.
اولین باره میخوام ارشد شرکت کنم، سال قبل چون تازه فارغ التحصیل شده بودم حوصله خوندن نداشتم شرکت نکردم. در حال حاضر میتونم روزی 4 ساعت وقت بذارم

m.mazare

عضو جدید
سلام به دوستان گلم.
من امسال کنکور دادم و قبول شدم و الان منتظر جواب انتخاب رشته ام. اگه سوالی در مورد منابع دارید میتونم راهنماییتون کنم و توصیه اکید می کنم که حتما هر چی رو که می خونید خلاصه برداری کنید. و بدونید که همه چیز رو نمی رسید بخونین فقط باید از همه ی دروس اون قسمت هایی که احتمال بیشتری داره که در آزمون بیاد حتما خونده باشید. تاکید میکنم که باید روی همه ی دروس وقت بذارید و هیچ درسی رو حذف نکنید.
موفق باشید. :smile:
سلام
خوش به حالت که دردسر و استرس خوندنت تموم شد، ایشالا هرجایی که میخوای قبول میشی.
ببینم از کی شروع به خوندن کردی ؟ به نظرتون واسه دروسی که اصلا تو دانشگاه نداشتم (هوش مصنوعی، پایگاه داده و مهندسی نرم افزار) چه کتابایی رو بخونم که هم وقتمو کمتر بگیره و هم مشکل کمتری واسه درک مطالبش داشته باشم.

دراک

عضو جدید
سلام
خوش به حالت که دردسر و استرس خوندنت تموم شد، ایشالا هرجایی که میخوای قبول میشی.
ببینم از کی شروع به خوندن کردی ؟ به نظرتون واسه دروسی که اصلا تو دانشگاه نداشتم (هوش مصنوعی، پایگاه داده و مهندسی نرم افزار) چه کتابایی رو بخونم که هم وقتمو کمتر بگیره و هم مشکل کمتری واسه درک مطالبش داشته باشم.

سلام گلم. من سال چهارم یه ترم مرخصی گرفتم و به چند کلاس رفتم که البته بعضی هاش خیلی بیخود بود! حدود 7 ماه خوندم ولی نرسیدم همه ی درس هام رو بخونم ولی اونهایی رو که خونده بودم خلاصه برداری و نکته برداری کرده بودم ولی می دونستم قبول نمیشم! اما یه وسواس خاصی داشتم که یه درس رو تا همه جزییاتش رو نمی فهمیدم ولش نمی کردم که این باعث شد وقتم حسابی گرفته بشه!
خلاصه پارسال از آخر شهریور شروع کردم ولی این بار تجربه ام بیشتر شده بود اون درس هایی که نخونده بودم خوندم. و استرسم کمتر شده بود چون تجربه به من می گفت ممکنه بعضی اوقات آدم ببره و حتی چند روز سراغ درس ها نره! این برای همه پیش می یاد و فقط باید صبر کنی که مشکل حل بشه. برای درس پایگاه داده باید کتاب مقسمی رو بخونی و بعد یه جزوه ی خوب کلاسی کمکت می کنه البته این کتاب غلط زیاد داره ولی کتاب روحانی سنگینه و بیشتر قسمت های حفظیش بدرد می خوره. هوش مصنوعی از کتاب راسل می یاد من ترجمه ی رهنمون رو داشتم ولی ترجمه اش بده! نرم افزار کتاب پرسمن و در کنارش کتاب پارسه دکتر ناظمی.

sara-afshar777

عضو جدید
سلام گلم. من سال چهارم یه ترم مرخصی گرفتم و به چند کلاس رفتم که البته بعضی هاش خیلی بیخود بود! حدود 7 ماه خوندم ولی نرسیدم همه ی درس هام رو بخونم ولی اونهایی رو که خونده بودم خلاصه برداری و نکته برداری کرده بودم ولی می دونستم قبول نمیشم! اما یه وسواس خاصی داشتم که یه درس رو تا همه جزییاتش رو نمی فهمیدم ولش نمی کردم که این باعث شد وقتم حسابی گرفته بشه!
خلاصه پارسال از آخر شهریور شروع کردم ولی این بار تجربه ام بیشتر شده بود اون درس هایی که نخونده بودم خوندم. و استرسم کمتر شده بود چون تجربه به من می گفت ممکنه بعضی اوقات آدم ببره و حتی چند روز سراغ درس ها نره! این برای همه پیش می یاد و فقط باید صبر کنی که مشکل حل بشه. برای درس پایگاه داده باید کتاب مقسمی رو بخونی و بعد یه جزوه ی خوب کلاسی کمکت می کنه البته این کتاب غلط زیاد داره ولی کتاب روحانی سنگینه و بیشتر قسمت های حفظیش بدرد می خوره. هوش مصنوعی از کتاب راسل می یاد من ترجمه ی رهنمون رو داشتم ولی ترجمه اش بده! نرم افزار کتاب پرسمن و در کنارش کتاب پارسه دکتر ناظمی.

دوست خوبم از راهنمایی های بجات ممنون
من چن تا سوال داشتم
اول اینکه شما فارغ التحصیل چه دانشگاهی هستی ؟ سراسری یا آزاد ؟
می دونی چرا می پرسم آخه بیشتر مجازین از بچه های دانشگاههای روزانه هستن ؟
نمی دونم چرا
چون با اینکه همگی از یک سری منابع مشترک مطالعه می کنیم اما معمولا بچه های روزانه موفق تر هستن
دوم اینکه شما برای درسایی مثله ساختمان گسسته و مبانی مدیریت که حوزه مطالبش خیلی وسیع هستش از چه منابعی استفاده کردی

سوم اینکه می تونم از شما درخواست کنم اگه امکانش هست جزوه پارسه را برای ما تو نت بزاری یا اگه لینکش رو داری اونو برامون بزاری

من یه بار تو ارشد شرکت کردم ولی رتبه اصلا خوبی نیاوردم توکنکور آزاد امسال هم شرکت کردم وبا اینکه خوب دادم ولی بعد که از جلسه کنکور بیرون اومدم دیدم اکثر بچه ها راضی بودن بخاطر آسون بودن سوالاتش
از شانس من:(
بخاط همین نمی خوام تا شهریور صبر کنم ومی خوام از همین اوایل تابستان شروع کنم
راستی برا درس مهندسی نرم افزار برای فهمش خیلی مشکل دارم
نمی دونم شاید بخاطر اینکه چندان تو دانشگاه جدی نبودم
بازم ممنون دوست خوبم

دراک

عضو جدید
دوست خوبم از راهنمایی های بجات ممنون
من چن تا سوال داشتم
اول اینکه شما فارغ التحصیل چه دانشگاهی هستی ؟ سراسری یا آزاد ؟
می دونی چرا می پرسم آخه بیشتر مجازین از بچه های دانشگاههای روزانه هستن ؟
نمی دونم چرا
چون با اینکه همگی از یک سری منابع مشترک مطالعه می کنیم اما معمولا بچه های روزانه موفق تر هستن
دوم اینکه شما برای درسایی مثله ساختمان گسسته و مبانی مدیریت که حوزه مطالبش خیلی وسیع هستش از چه منابعی استفاده کردی

سوم اینکه می تونم از شما درخواست کنم اگه امکانش هست جزوه پارسه را برای ما تو نت بزاری یا اگه لینکش رو داری اونو برامون بزاری

من یه بار تو ارشد شرکت کردم ولی رتبه اصلا خوبی نیاوردم توکنکور آزاد امسال هم شرکت کردم وبا اینکه خوب دادم ولی بعد که از جلسه کنکور بیرون اومدم دیدم اکثر بچه ها راضی بودن بخاطر آسون بودن سوالاتش
از شانس من:(
بخاط همین نمی خوام تا شهریور صبر کنم ومی خوام از همین اوایل تابستان شروع کنم
راستی برا درس مهندسی نرم افزار برای فهمش خیلی مشکل دارم
نمی دونم شاید بخاطر اینکه چندان تو دانشگاه جدی نبودم
بازم ممنون دوست خوبم

سلام گلم. اولین توصیه ام به تو اینکه آرامش داشته باشی و هرگز این حرف من رو فراموش نکنی : " هرگز اعتقاد به معجزات خداوند رو از دست نده ."

من نه معدل خوبی داشتم ونه در دانشگاه آنچنانی درس می خوندم، باور کن من اگرچه به تحقیق و پروژه علاقه داشتم ولی حاضر نبودم ساعت ها بشینم و درس های دانشگاه رو بخونم پس اینکه در دانشگاه هم چه طوری بودی اصلا مهم نیست! من این رو چندین بار با تمام وجود درک کردم. خداوند می فرمایید:
" از تو حرکت، از من برکت"
شک نکن که اگه با تمام وجودت آرزویی رو داشته باشی و مقدماتش رو با تلاش فراهم کنی اگه واقعا مصلحتت باشه برات پیش می یاد. نگران نباش! و یادت باشه که در کنار درس خوندنت یه سری تفریحاتی که خیلی وقتت رو نگیره هم برای خودت در نظر بگیر.
من خودم کتابخونه درس می خوندم این باعث می شد بچه ها رو ببینم و تشویق بشم واینکه احساس تنهایی نکنم، اگه می تونی تو کتابخونه درس بخون.

در مورد درس گسسته من سر کلاس مهندس یوسفی می رفتم ولی شاید 2 سوال تونسته باشم جواب بدم. کتاب همین استاد خیلی خوبه ولی سوال های گسسته IT از طراحی الگوریتم و گسسته دبیرستان می یاد. هر چه بیشتر با مسایل طراحی آشنا باشی بهتره.
در مورد مبانی مدیریت من چون گرایش شبکه مدنظرم بود اون رو نخوندم ولی می دونم کتاب رضاییان خوبه ولی اصلا کافی نیست!

در مورد جزوه ی پارسه معذورم چون اسکنر ندارم ولی اگه توی گوگل جستجو کنی خیلی ها جزواتشون رو می فروشند و بعضا حتی دم در خونتون تحویل میدن. براحتی هر جزوه ای که بخوای میتونی بدست بیاری.

به گذشته فکر نکن! مهندسی نرم افزار یه کم فهمش برای کسانی که پروژه انجام ندادند سخته ولی بدون که براحتی قابل حله! هر اشکالی که داشتی بگو من تا جایی که بلد باشم کمکت می کنم.
از تابستون شروع کردنت بهترین کار ممکنه است من بهت قول میدم که هیچ کس نمی تونه روی صندلی دانشگاهی که مربوط به توست، بشینه :smile:

موفق باشی.

sara-afshar777

عضو جدید
سلام گلم. اولین توصیه ام به تو اینکه آرامش داشته باشی و هرگز این حرف من رو فراموش نکنی : " هرگز اعتقاد به معجزات خداوند رو از دست نده ."

من نه معدل خوبی داشتم ونه در دانشگاه آنچنانی درس می خوندم، باور کن من اگرچه به تحقیق و پروژه علاقه داشتم ولی حاضر نبودم ساعت ها بشینم و درس های دانشگاه رو بخونم پس اینکه در دانشگاه هم چه طوری بودی اصلا مهم نیست! من این رو چندین بار با تمام وجود درک کردم. خداوند می فرمایید:
" از تو حرکت، از من برکت"
شک نکن که اگه با تمام وجودت آرزویی رو داشته باشی و مقدماتش رو با تلاش فراهم کنی اگه واقعا مصلحتت باشه برات پیش می یاد. نگران نباش! و یادت باشه که در کنار درس خوندنت یه سری تفریحاتی که خیلی وقتت رو نگیره هم برای خودت در نظر بگیر.
من خودم کتابخونه درس می خوندم این باعث می شد بچه ها رو ببینم و تشویق بشم واینکه احساس تنهایی نکنم، اگه می تونی تو کتابخونه درس بخون.

در مورد درس گسسته من سر کلاس مهندس یوسفی می رفتم ولی شاید 2 سوال تونسته باشم جواب بدم. کتاب همین استاد خیلی خوبه ولی سوال های گسسته IT از طراحی الگوریتم و گسسته دبیرستان می یاد. هر چه بیشتر با مسایل طراحی آشنا باشی بهتره.
در مورد مبانی مدیریت من چون گرایش شبکه مدنظرم بود اون رو نخوندم ولی می دونم کتاب رضاییان خوبه ولی اصلا کافی نیست!

در مورد جزوه ی پارسه معذورم چون اسکنر ندارم ولی اگه توی گوگل جستجو کنی خیلی ها جزواتشون رو می فروشند و بعضا حتی دم در خونتون تحویل میدن. براحتی هر جزوه ای که بخوای میتونی بدست بیاری.

به گذشته فکر نکن! مهندسی نرم افزار یه کم فهمش برای کسانی که پروژه انجام ندادند سخته ولی بدون که براحتی قابل حله! هر اشکالی که داشتی بگو من تا جایی که بلد باشم کمکت می کنم.
از تابستون شروع کردنت بهترین کار ممکنه است من بهت قول میدم که هیچ کس نمی تونه روی صندلی دانشگاهی که مربوط به توست، بشینه :smile:

موفق باشی.

دوست خوبم ممنون بخاطر راهنمایهایت ودلگرمی هایت

یه سوال دیگه هم داشتم اگه میشه لطف کن وراهنماییم کن
در مورد درس شبکه میگن توی it خیلی پراکنده سوال میاد مثلا یه بار در مورد مسایل
یه در مورد رسانه های انتقال ویه بار هم در پروتکل ها
منبع مورد مطالعه شما چی بود
راستی شما تو کلاسهای پارسه شرکت کرده بودین؟
ممنون بابت وقتی که برای جواب دادن به سوالاتم کردی:smile::gol:

دراک

عضو جدید
دوست خوبم ممنون بخاطر راهنمایهایت ودلگرمی هایت

یه سوال دیگه هم داشتم اگه میشه لطف کن وراهنماییم کن
در مورد درس شبکه میگن توی it خیلی پراکنده سوال میاد مثلا یه بار در مورد مسایل
یه در مورد رسانه های انتقال ویه بار هم در پروتکل ها
منبع مورد مطالعه شما چی بود
راستی شما تو کلاسهای پارسه شرکت کرده بودین؟
ممنون بابت وقتی که برای جواب دادن به سوالاتم کردی:smile::gol:

خواهش می کنم!
در مورد شبکه باید بگم که نه میشه کنارش گذاشت ونه میشه به سادگی خووندش! تا پارسال طراح سوال دکتر ملکیان بود ولی در کنکور اخیر طراح سوال ایشون نبودن. نمی دونم کی بود ولی به نظرم جالب سوال نداده بود. من خودم کتاب شبکه تنن باوم (ترجمه: پدارم و ملکیان) رو کامل خووندم و کتاب انتقال داده فتحی (البته دو تا مولف داره که اون یکی رو یادم نیست) رو هم خووندم جزوه ی شبکه 1 ملکیان رو هم برای آشنا شدن با سبک ایشون بررسی کردم و همچنین از اونجایی که می دونستم جزوه شبکه پارسه رو در واقع دکتر ملکیان به دکتر حقیقت داده به عنوان یه مرجع برای اینکه بدونم هر مبحث رو تا چه حد بخوونم استفاده می کردم. در نهایت چیزی که عایدم شد این بود که می تونستم اکثر سوال های شبکه کنکور رو حل کنم اما سر جلسه امتحان وقتی با سووالات مواجه شدم چنان شوکی بهم دست داد که تا 10 دقیقه با ناباوری سوالات شبکه که همش از مبحث احتمال بود رو نگاه میکردم :surprised: وبعد از این همه خووندن فکر کنم فقط 2 سوال رو تونستم جواب بدم. حالا پیشنهاد من به تو اینه که بیا و کل سوال های کنکور رو بذار جلوت وببین کدوم مبحث احتمال بیشتری داره که ازش سوال بیاد همون ها را خوب بخوون تا مثل من شوکه نشی! این روش اگرچه به نظر کاسبانه میاد ولی برای یه کنکور احمقانه راه های غیر علمی جواب میده! پس مثل من که میشستم همه چیز رو می خووندم نکن! البته یادت باشه که اگرچه مباحث کمتری رو مجبور بشی بخونی ولی سعی کن عمیق بخوونی!
من کلاس پارسه میرفتم سیستم عامل و هوش و پایگاه داده. سیستم عامل دکتر حقیقت عالیه ولی اصلا کافی نیست و بهتره یک بار خود کتاب تنن باوم رو بخوونی(ترجمه شده توسط دکتر حقیقت عالیه). سر کلاس هوش دکتر رهنمون واقعا عمق مطلب دستت نمی یاد ولی اکثر مباحثی که میگه سر امتحان میاد اما با خووندن خود کتاب راسل البته ویرایش آخرش(و در کنارش با کمک ترجمه اش) نتیجه بهتری بدست می یاد.
پایگاه داده رو من با آقای دکتر روحانی رانکوهی میرفتم با اینکه در پایگاه وضعیت خوبی داشتم ولی تازه سر کلاس ایشون فهمیدم پایگاه یعنی چی اما تنها کمکی که به من کرد این بود که از طراح نه چندان متخصص پایگاه ایراد می گرفتم و در هر دفترچه کنکور حداقل 1 اشکال فاحش از ایشون پیدا میکردم. اگر قصد کلاس رفتن داری تا آخر شهریور باید هر چی کلاس می خوای برو، بعدش وقت نمیشه.

sara-afshar777

عضو جدید
من قصد ندارم برم کلاس ولی می خوام تو آزمونهای پارسه شایدم ماهان شرکت کنم
راستی میشه درصدهای هرکدوم از دروس رو که تو کنکور آوردی بگی ؟
البته اگه برات مقدوره
در هر صورت از راهنمایی های بجات ممنون خیلی برام مفید بود

mtt534

عضو جدید
سلام من پارسال ارشد IT کنکور دادم اما مجاز نشدم امسلا میخوام 2باره بخونم خوشحال میشم با هم تبادل اطلاعات داشته باشیم من فردوسی سخت افزار خوندم اما معدلم خوب نیس!!!:redface:

sara-afshar777

عضو جدید
سلام من پارسال ارشد IT کنکور دادم اما مجاز نشدم امسلا میخوام 2باره بخونم خوشحال میشم با هم تبادل اطلاعات داشته باشیم من فردوسی سخت افزار خوندم اما معدلم خوب نیس!!!:redface:

خوش حال میشیم دوست عزیز اگه به جمع مابپیوندی;)
اگر برنامه ای برای مطالعه تو تابستون داری ارایه بده
من هنوز به طور رسمی شروع نکردم اما اگه خدابخواد وخلقم تنگ نشه می خوام از همین شنبه شروع کنم

King Paker

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقد شما ها گنده هستین
من هنوز ترم 3 هستم (دارم میرم 4) به نظرتون لازمه تو فکر کنکور باشیم؟!

m.mazare

عضو جدید
سلام به همه دوستان
این هفته اینقدر سرم شلوغ بود نه وقت کردم به سایت سر بزنم نه درس خوندم، حسابی به خاطر درس نخوندنم عصبانی بودم ولی الان که دیدم سارا جان هم میگه میخواد از شنبه شروع کنه یه کم امیدوار شدم.
راستی برو بچه هایی که واسه کنکور شروع کردن روزی تقریبا چند ساعت وقت میذارین؟

mtt534

عضو جدید
من پارسال معماری اصلا نخوندم فعلا دارم کتاب مانو رو یه کوچولو میخونم اما خیلی کند پیش میرم تا عادت کنم که 7 8 ساعت بخونم طول میکشه ! میخوام یه سری جزوات پارسه بخرم میگن خیلیاش بدرد میخورن!:que:

mtt534

عضو جدید
منابع کنکور کارشناسی ارشد – رشته‌ی IT (مهندسی فناوری اطلاعات)

1) زبان‌تخصصی (با ضریب 1) ( 30 سؤال )

2) مجموعه‌ی دروس عمومی (با ضریب 2) ( هر درس 10 سؤال )

الف) ساختمان‌های گسسته
کتاب درس: ساختمان‌های گسسته، دکتر قلی زاده.
ریاضی گسسته، گریمالدی.
ریاضی گسسته، ترمبلی.
کتاب تست: پوران پژوهش.

ب‌) ساختمان‌‌داده‌ها
کتاب درس: ساختمان‌داده‌ها و الگوریتم‌ها در پاسکال، c، c++، هورویتز.
ساختمان‌داده‌ها و الگوریتم‌ها در جاوا، سارتج سهنی.
ساختمان‌داده‌ها، سیمور لیپ‌شوتز.
کتاب تست: ساختمان‌داده‌ها، دکتر مقسمی، درس و کنکور.
جزوه‌ی ساختمان‌داده‌ها، دکتر محمد قدسی، دانشگاه شریف.

ت‌) طراحی الگوریتم

کتاب درس: مقدمه‌ای بر طراحی الگوریتم،معروف و مشهور به CLRS.
طراحی الگوریتم، نیپولیتان، نعیمی‌پور.
طراحی الگوریتم، قلی‌زاده.
کتاب نکته و تست : مهندسی کامپیوتر، راهیان ارشد، جلدسوم.
جزوه‌ی طراحی الگوریتم، دکتر محمد قدسی، دانشگاه شریف.

ث‌) مهندسی نرم‌افزار

کتاب درس: مهندسی نرم‌افزار، پرسمن. (ویرایش پنجم و ششم).
مهندسی نرم افزار، سامرویل (ویرایش پنجم).
تحلیل و طراحی نرم‌افزار، بنت‌لی.
مهندسی نرم افزار کلاسیک و شی‌گرا، ساش.
ج‌) شبکه‌های کامپیوتری

کتاب درس: شبکه‌های کامپیوتری، اندرو اس تننباوم، ترجمه‌ی ملکیان، زارع‌پور و پدرام.
شبکه‌های کامپیوتری و انتقال داده، ویلیام استالینگز.
کتاب تست: 3000 مسئله‌ی حل شده در شبکه‌های کامپیوتری و انتقال‌داده، دکتر فتحی و مهندس صفائی.

ح‌) مدیریت فناوری اطلاعات

کتاب درس: جزوه‌ی دانشگاه امیرکبیر.

دروس دیگر ( با ضریب 1 )
3) هوش‌مصنوعی ( 10 سؤال )
کتاب درس: هوش مصنوعی، نوشته‌ی راسل و نوروینگ.
کتاب نکته و تست : مهندسی کامپیوتر، راهیان ارشد، جلدچهارم.

4) پایگاه داده‌ها ( 10 سؤال )

کتاب درس: پایگاه‌داده‌ها، سی جی دیت.
پایگاه داده‌ها، رامز المصری.
اصول طراحی بانک‌های اطلاعاتی، مصطفا حق‌جو.
اصول طراحی پایگاه‌داده‌ها، روحانی رانکوهی.
کتاب تست: پایگاه‌داده‌ها، مقسمی.

5) سیستم‌عامل ( 10 سؤال )

کتاب درس:
سیستم عامل، استالینگز.
سیستم عامل، سیلبرشاتس.
سیستم عامل، تننباوم.
جزوه ی سیستم عامل موسسه‌ی پرسپولیس.
تست: سیستم‌عامل، مقسمی، درس و کنکور.

6) معماری ( 10 سؤال )

کتاب درس: معماری کامپیوتر، موریس مانو.
معماری و سازماندهی کامپیوتر، استالینگز.
تست: کتاب پوران‌پژوهش، جلد آبی

مواد امتحانی کنکور ارشد IT
کارشناسی ارشدIT :
این مقطع در 32 واحد به دانشجویان ارائه می شود. پذیرش از رشته های مهندسی کامپیوتر, مهندسی الکترونیک و مهندسی صنایع نیز صورت می گیرد.

:cool:گرایش ها

1- تجارت الكترونيكي
2-سيستمهاي چند‌رسانه‌اي
3-مديريت سيستمهاي اطلاعاتي
4-امنيت اطلاعات
5- شبكه‌هاي كامپيوتري
6- مهندسي فناوري اطلاعات (IT)

:cry:ضرایب دروس و مواد امتحانی :

مواد امتحانی:
1- زبان تخصصي، 2-دروس مشترك (شامل ساختمانهاي گسسته، ساختمانهاي داده ها، طراحي الگوريتم، مهندسي نرم‌افزار ، شبكه‌هاي كامپيوتري) 3- اصول و مباني مديريت، 4- اصول طراحي پايگاه‌ داده‌ها، 5- هوش مصنوعي، 6- سيستمهاي عامل، 7- معماري كامپيوتر.
ضرايب به ترتيب دروس عبارتند از:
1- تجارت الكترونيكي (1، 2، 1، 1، 1، 1و0) 2-سيستمهاي چند رسانه‌اي (1، 2، 1، 1، 1، 1 و0 )
3- مديريت سيستمهاي اطلاعاتي (1، 2، 2، 1، 1، 1 و0) 4 - امنيت اطلاعات (1،‌ 2، 0، 1، 1، 1و 1)
5- شبكه‌هاي كامپيوتري (1، 2، 0، 1، 1، 1 و 1)6- ضرايب همانند گرايش تجارت الكترونيكي

:)
دروس دوره ارشد :
الف- دانش زير بنائي (دروس اصلي پايه) 6 واحد
ب- دانش عمليات تخصصي (دروس اصلي تخصصي) 9 واحد
پ- دانش يک حوزه تخصصي (دروس اختياري) 9 واحد
ج- سمينار و روش تحقيق در فناوري اطلاعات 2 واحد
د- پروژه کارشناسي ارشد 6 واحد

mtt534

عضو جدید
من نمیدونم برای زبان چی بخونم راستشو بخواین زبانم اصلا خوب نیس :cry:
پارسالم خوب نزدمش!!!:redface: اگه میشه کمکم کنین.....

sara-afshar777

عضو جدید
راستش من اول می خواستم از دروسی که توشون ضعیف هستم شروع کنم مثله مهندسی نرم افزار
ولی
دیدم وقتی کتاب پرسمن باز می کنم حوصله ام سر میره به خاطر همین می خوام از دروس مورد علاقه یعنی ساختمان داده و پایگاه داده ها شروع کنم
فردا رو به این دو درس اختصاص دادم حالاچقدر بخونم نمی دونم
ولی بایییییییییید بخونم

راستی دوست عزیزم برای زبان بهتره به صورت تفریحی شروع کنی
مثلا من یه کتابی دارم کلا قواعد وگرامر زبان رو به صورت درس به درس آموزش میده و تمام تستهای مطرح در همین کنکور ورود به دوره کارشناسی رو هم داره
برا زبان عمومی اون بهتره
اما برا زبان تخصصی هنوز منبعی گیر نیاوردم
راستش بچه ها شما رو نمی دونم اما خیلی کلافه ام
با توجه اوضاع اخیر کشور و شلوغی شهرها من تو خونه زندونی شدم والا می خواستم برم برا کنکور پارسه
ثبت نام کنم لااقل بدونم که قراره تا فلان وقت باید این مقدار درس بخونم برم سر کنکور آزمایشی

دراک

عضو جدید
سلام :)
دوستان پشت کنکوری برای زبان بهتره از کتاب زیر استفاده کنید :

504absolutly essential words
من خودم فلش کارتش رو داشتم. در صورتی که فلش کارتش رو می خرید دقت کنید که بهمراه مثال هاش باشه. اکثر کلمات در اون در امتحان کنکور می یاد.
برای گرامر هم کتاب زیاد هست و بهتره از همین الان شروع به خوندنش کنید. دروسی مثل نرم افزار یا مبانی مدیریت رو تیکه تیکه بخونید و هر سری قبل از خووندن مطلب جدید به خلاصه هاتون برگردید و اون رو یه نگاه بندازید. در مورد دروس تخصصی من خودم به شخصه بطور متمرکز می خوندم یعنی با خودم برنامه ریزی کرده بودم مثلا 2 هفته کل ساختمان داده رو تموم کنم اینطوری به دلیل اینکه مباحث رو پشت سرهم می خوندم تمرکز بالایی داشتم وبهتر دروس رو یاد می گرفتم. بعد درس جدید رو که شروع می کردم بهمراهش تست درس قبلی رو می زدم.
برای بچه هایی که می خوان در آزمون ها شرکت کنن توصیه می کنم مطمئن بشن بعد در آزمون شرکت کنن. جسته و گریخته خوندن هیچ فایده ای نداره و آزمون بیشتر بدرد کسانی می خوره که قبلا درس ها رو کامل یاد گرفتن حالا برای رفع اشکال و دوره و برنامه ریزی بهتر به سراغش می یان. البته این نظر منه ممکنه برای همه درست از آب در نیاد!
من خودم آزمون نصیر رو شرکت می کردم اگرچه تا آخرین آزمون هم به برنامه اش نرسیدم! (البته برنامه خودم کمی متفاوت بود) ولی بدردم خورد چون هم یه دوره از درس هام می شد هم به اشتباهاتی که سر جلسه داشتم پی بردم. مثلا همه راه حل رو درست انجام می دادم ولی با یک بی دقتی جمع را اشتباه محاسبه می کردم ویا گزینه رو اشتباه می زدم!
در هر صورت بررسی کنید بعد به سراغش برین!​