بایگانی (راندو در معماری)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز ما تاپیکی به نام "راندو در معماری" داریم...میتونی اونجا کارتو بذاری تا دوستان بهت کمک کنن...موفق باشی;)

archi_atish

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز به تاپیک راندو در معماری برید

اونجا حتما مطلب مورد نظرتون رو پیدا خواهید کرد.

در غیر این صورت به تاپیک سوالات و مشکلات درسی یه سر بزنید و خواستتونو بیان کنید

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
وروجك اون كار كه گذاشتي خيلي واقعي مي زنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آره
نوشتم که شاید کامپیوتری باشه شایدم هنر دست یه آدم حرفه ای
یه سری به عکس های معماری بزن اونجام چند نمونه داریم

فرح نوش

عضو جدید
کاربر ممتاز

archi_arch

مدیر بازنشسته
سلام
کارهای بالا جالب و زیبا بودن،ممنون از فرح نوش
دوستان تا به حال کسی راندو با وایتکس رو تجربه کرده؟
باید مواظب بود اما روی شیت رنگی جوابه.
حتی میشه باهاش تنالیته خوبی درآورد،البته اولش بهتره با رقیق شده شروع کرد.
وایتکس؟!!!:surprised: میشه یه نمونه کار بذارین؟!

archi_arch

مدیر بازنشسته
سلام به دوستان
مواردی تا اینجا وجود داره که بهتره روش بحث بشه .
راندوی معماری دو هدف داره که اگر چه هر دو در یک راستا هست ولی مرجعش فرق می کنه . راندوی دستی در حال حاضر یا برای تحویل پروژه های درسی دانشگاه تا مقطع لیسانس و یا آزمون مقطع ارشد هست و یا برای نشون زوایای کار به کار فرما .
فکر می کنم مورد دوم خیلی وقته که از بازار کار حذف شده و نمی تونه جای پرزانته کامپیوتری و نرم افزاری رو بگیره . چون در این حالت زحمت کل کار فقط برای حجم سازی هست و باقی کار رو خود نرم افزار انجام میده .
در مورد آزمون ارشد هم باید بگم راندوی وقت گیر اصلا با اینهمه جزییات در آزمون ارشد براش زمانی نیست مگر اینکه از تعداد مدارک مورد نیازتون کم کنید .
مورد اخر هم در مورد پرزانته و راندوی پروژه های درسی هست . در این مورد هم باید بگم تعریف راندو با نقاشی آبرنگ و ماژیک و رنگ امیزی یک طراحی کلا متفاوته .
تاکید راندوی معماری روی مصالح ،‌کنتراست تیره و روشنی و مقیاسهای انسانی و موارد مورد نظر طراح هست که باید به بیینده نشون داده بشه .
بنا بر این فکر می کنم ضمن فعالیت خوب همه دوستان ،‌ مسیر نمونه کارها رو در این دو فیلد تخصصی ترش کنیم و راندوهای معماری رو برای استفاده در آزمون و تحویل پروژه ها مورد توجه و بررسی قرار بدیم .
در ضمن از همه دوستان تقاضا می کنم در صورتی که کارراندوی شخص خودشون رو میذارن حتما زمان اجرای پروژه رو به صورت تفکیک شده بنویسن تا مقیاس زمانی رو هم به کار تخصصی راندو اضافه کنیم و حدود اجرای یک کار راندو برای همه مشخص بشه .
موفق باشید .
مرسی از توضیحاتت و پیشنهادت! خیلی عالیه دومان جان!!!ممنون!:w27:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
از همه کسایی که زحمت کشیدن و کاراشونو تو سایت گذاشتن واقعاً ممنونم مخصوصاَ کارای ماریا جالب بودن.
به نظر من شیت بندی بیشتر به میزان خلاقیت فرد بستگی داره، چیزایی رو که تا اینجا از این تاپیک برداشت کردم و گفته های اساتیدم+نظر شخصیم اینا هستن:

1- میشه به کار یه فضای سه بعدی داد و فقط به دو بعد محدود نشد (یا با راندو ، یا با استفاده از ایجاد حجم توسط مصالحی مثل تلق، خود مقوا ، برچست و ....)
2- شیت بندی رو با توجه به محتوی کار و ساختمانی که قصد ارائه اون رو داریم انجام بدیم. (مثلاً رنگ شیت متناسب با رنگ ساختمان یا سایتش باشه و حتی برش شیت ها هم میتونه برگرفته از فرم ساختمان باشه...)
3- فرم انتزاعی شده موضوع رو به عنوان پس زمینه و به صورت محو در سایز بزرگ برای القای سریع ایده استفاده کنیم.
4- در مورد نحوه چیدمان شیت کاملاً قبل از پیاده کردن پلان ها و مقاطع و ... فکر شده باشه
5- بین عناصر ارائه شده روی شیت ارتباط بصری از طرق مختلف ( مثل فلش و راندو و برش در شیت و ......)برقرار بشه
6- موقعی که طرح خودش دارای پیچیدگی و شلوغی هست از شیت بندی ساده تر برای جلوگیری از انحراف چشم بیننده استفاده بشه و بالعکس .
7- نوشتار در شیتبندی هر چه کمتر، بهتر و فقط در حد معرفی عناصر

شما هم اگه با من هم نظرید یا در مورد نکاتی که گفتم انتقادی دارید بگید خوشحال میشم.:w16: اگه تونستم شیتامو آپلود می کنم.
من منتظرم

*Hani*

عضو جدید
مرسی ......

بچه ها کسی می دونه واسه چی یه نفر باید این همه زحمتو به جون بخره و یه ماکتو با خلال دندون بسازه، در صورتی که میشه همونو با مصالح دیگه مثل بالسا، که خیلی کار باش راحت تره و خیلیم تمیزتر از آب در میاد ، ساخت. واقعاً کنجکاو شدم .....هدف؟ ایجاد بافت ؟....:question:

وضعیت
موضوع بسته شده است.