نظر بدین .. ازدواج با کسی که از نظر مذهبی و اعتقادی با هم فرق دارین مشکل سازه ؟

نظر بدین .. ازدواج با کسی که از نظر مذهبی و اعتقادی با هم فرق دارین مشکل سازه ؟

• بله

رای: 4 9.5%
  • خیر

رای: 35 83.3%
  • اگه بگه تغییر می کنه بله

رای: 3 7.1%

• مجموع رای دهندگان
    42

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
امروز متوجه تالار مشاوره شدم
دیدم می تونم از نظرات شما استفاده کنم
می خوام بدونم اگه یه دختر که خودش اعتقاد مذهبی داره با یه پسر که خیلی دوستش داره و خیلی هم از نظر رفتار و اخلاق و انسانیت و خانواده عالیه
و از همه نظر هم شرایط رو داره ازدواج کنه
زندگیشون سخت میشه ؟
امکانش هست اون پسر چون توی شرایطی بوده که با مسائل مذهبی اشنا نشده قبولش نکرده باشه و طبق حرفای خودش به خدا و اسلام علاقمند شه ؟
این تفاوت می تونه مشکل ساز شه ؟
شما حاضرین با چنین فردی ازدواج کنین؟
بازم می گم پسر چند ساله که خیلی خیلی به دختر علاقه داره و تفاوت اعتقادی و مذهبی هم به شدت زیاده

آخرین ویرایش:

حامدیا

اخراجی موقت
تو آشناش کن با مسائل دینی بعد ببین به چه نتیجه ای میرسی ؟
اگه به نتیجه ی مطلوبی رسیدی خوبه
اگه نه ،،من باشم ازدواج نمیکنم .....
اگه مسائل دینی رو دوست داره و دوست داره شناختش بیشتر بشه اون بحثش جداست
اعتقادات خیلی مهمه ها ......
الان گرمی عشق عشق و دوست دارم و دوست دارم میکنی همه جوانب و در نظر بگیر ولی ببین اگه واقعا بچه خوبی هستش
اهل بعضی مسائل نیست ...میتونی واقعا روش حساب کنی با مد نظر قرار دادن مسائل دینی میتونی چرا نتونی ...........
فقط یه چیز بهت بگم خودت و به هیچ وجه گول نزن اگه واقعا بده بگی به خودت خوب میشه گفته خوب میشم .......
من همیشه میگم اگه دوست دارم خانومم با حجاب باشه ولی یه خانومی پیدا بشه که حجاب نداشته باشه وبگه به خاطر تو حجاب و رعایت میکنم
من این و نمیخوام من دوست دارم به خاطر ایمان خودش و به خاطر خودش و خداش این و قبول کنه تا دو روز دیگه دلیل داشته باشه برا کارش اگه دخترم یه زمانی ازش پرسید چرا حجاب داری نگی به خاطر علاقه ای که به بابات داشتم با حجاب شدم چوون اون دوست نداشت ...پس دختر وقتی بزرگ شد شوهر آیندش حجاب براش معنا نداشت پس دیگه اونم بی خیال ..کسی جبهه نگیره حجاب و مثال زدم خیلی چیزها هست ......
موفق باشی

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از راهنمایی
شرایط اشنایی با مسائل اعتقادی رو نداشته واقعا و خودش میگه که دوست داره با توضیح دختر اشنا بشه با این مسائل...
ولی دختر تصورش اینه که اینا بهونه ای برای اینه که بیشتر با هم باشن و بتونه باهاش صحبت کنه
خیلی کنجکاوه و حتی کوچکترین مسائل رو هم توش مشکل داره و با توضیح قانع میشه
این شکل گیری شخصیت بچه هم یکی از مسائل مهمه:(

تو آشناش کن با مسائل دینی بعد ببین به چه نتیجه ای میرسی ؟
اگه به نتیجه ی مطلوبی رسیدی خوبه
اگه نه ،،من باشم ازدواج نمیکنم .....
اگه مسائل دینی رو دوست داره و دوست داره شناختش بیشتر بشه اون بحثش جداست
اعتقادات خیلی مهمه ها ......
الان گرمی عشق عشق و دوست دارم و دوست دارم میکنی همه جوانب و در نظر بگیر ولی ببین اگه واقعا بچه خوبی هستش
اهل بعضی مسائل نیست ...میتونی واقعا روش حساب کنی با مد نظر قرار دادن مسائل دینی میتونی چرا نتونی ...........
فقط یه چیز بهت بگم خودت و به هیچ وجه گول نزن اگه واقعا بده بگی به خودت خوب میشه گفته خوب میشم .......
من همیشه میگم اگه دوست دارم خانومم با حجاب باشه ولی یه خانومی پیدا بشه که حجاب داشته باشه وبگه به خاطر تو حجاب و رعایت میکنم
من این و نمیخوام من دوست دارم به خاطر ایمان خودش و به خاطر خودش و خداش این و قبول کنه تا دو روز دیگه دلیل داشته باشه برا کارش اگه دخترم یه زمانی ازش پرسید چرا حجاب داری نگی به خاطر علاقه ای که به بابات داشتم با حجاب شدم چوون اون دوست نداشت ...پس دختر وقتی بزرگ شد شوهر آیندش حجاب براش معنا نداشت پس دیگه اونم بی خیال ..کسی جبهه نگیره حجاب و مثال زدم خیلی چیزها هست ......
موفق باشی

azera46

عضو جدید
من با نظر "حامدیا" عزیز موافقم . فقط خواستم بگم که به این امید باهاش ازدواج نکن که بخوای تغییرش بدی. خیلی سخته ...

حامدیا

اخراجی موقت
این راهش نیست به هیچ عنوان .چون صحبت کردنهای زیادی وابستگی میاره سعی کن تا همه چیز مشخص نشده به هیچ عنوان حتی شرایط وابستگی رو فراهم نکنی

این چه حرفیه که گفته میخوام از زبان یه دختر میشنوم مگه این دلیل جالبی نیست

کتاب براش معرفی کن در رابطه با مسائل اعتقادی در مورد مسائل مختلف بعد بگو کامل بخون پیش حاج آقایی برو سوالی برات پیش اومد شاید ماها هم در بعضی مسائل زیاد آگاه نیستیم و خوب طرف مقابلمون و توجیه نکنیم در مسائل دینی اگه توجیه خوب نکنی به مذهب کامل بد بین میشه ..........
مگه کجا بوده که از مسئل اسلامی به دور بوده اگه واقعا دوست داره چرا دنبال نکرده .......

بازم میگم ابزار وابستگی رو فراهم نکن سعی کن برای آگاه کردن دینی ایشون کتا معرفی کنی یا پیش حاج آقایی بری
ارتباطهای زیاد واقعا خطرناکه ........خدا رو شاهد میگیرم من تجربه کردم پخته رفتار کنید

صدای سکوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من اگه باشم مخالفت میکنم
و دوست خوبم اینکه گفته از زباان دختر آشنا شم به نظر من یه ترفنده تا دخترو مجاب کنه و نظرشو مثبت کنه
من دوتا از این افرادو در نزدیکی خودم دارم که یکیش باعث شده دختر مسائل اعتقادیو جدی نگیره
و یکی دیگه ش همیشه سر این مسائل با هم دعوا دارن

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخی نمیتونسته به اسلام و خدا علاقه مند بشه؟! تو شرایطش نبوده؟ چقدر راه سختی داره واقعن بعیده بتونه موفق بشه!

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخی نمیتونسته به اسلام و خدا علاقه مند بشه؟! تو شرایطش نبوده؟ چقدر راه سختی داره واقعن بعیده بتونه موفق بشه!

منظورم اینه که از بچگی توی خانواده ای بوده که توش از اسلام و مسائل اعتقادی حرفی نبوده و جو خانوادش روش تاثیر گذاشته
خانوادش کلا اعتقادی به نماز و روزه و معاد و ... ندارن.. کافر نیستنا ولی اهمیتی نمی دن

Sahara.

عضو جدید
به نظر من هرکسی اینو باتوجه به اعتقادت خودش باید جواب بده.
نظر اسلام که میگه مسلمان نباید با غیر مسلمان ازدواج کنه بدون هیچ استثنایی، یعنی در درجه اول ارزشی برای شعور و اخلاقیات بین زوجین قائل نیست.
اول مسلمون باشن دو طرف، بعدا بررسی کنن چه خبره، اگر دینشون فرق داشت اما بهترین آدمای جهان بودن الله گفته نمیشه ازدواج کرد !!!!

اما در مورد خودم:
برام به هیچ عنوان دین طرفم مهم نیست.
فقط و فقط برام مهم هست که انسانی دارای اخلاقیات باشه و معمولا آدم های خردمند که وابسته به مذهب خاصی نیستند، تو اخلاق خیلی بهتر بودن و ریا و تزویر و تقیه و...نداشتن.

اینا نظر من بودن، ممکنه خیلی ها مخالف باشن و کاملا طبیعی هم هست.:gol:

azarbay

عضو جدید

ضمن اینکه ازدواج ایدئولوژیک اشتباه محض و جبران ناپذیره ، بنظرم عمق و اندازه این تفاوت ها (فرق در اعتقادات مذهبی ) مهمه
بدون شک اگر سطح این تفاوت ها خیلی فاحش و اشکار باشه زوجین دراینده باید منتظر بروز مشکلات نه چندان کوچک باشند که کمترین اونها رنجش از عدم درک اعتقادات وبالتبع احساس بی احترامی کردن به عقایدیه که برای صاحب اون عقیده چه زن و چه مرد حتما محترمه و این میتونه اول تنش و ناسازگاری و همون عدم تفاهم معروف باشه

اما اندکی فرق طبیعی است برای مثال زن به فرائض و مستحبات و ...پابند است اما مرد صرفا به واجبات میپردازد ...درچنین وضعی بنظر نمیاد مشکل جدی پیش بیاد چون لاقل اصول اولیه یکدیگررا پذیرفته اند

کلام اخر : به تغییرات پس از ازدواج نباید دلخوش بود بدتر میشود که بهتر نمیشود !!

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییت
درسته ...

سلام
من اگه باشم مخالفت میکنم
و دوست خوبم اینکه گفته از زباان دختر آشنا شم به نظر من یه ترفنده تا دخترو مجاب کنه و نظرشو مثبت کنه
من دوتا از این افرادو در نزدیکی خودم دارم که یکیش باعث شده دختر مسائل اعتقادیو جدی نگیره
و یکی دیگه ش همیشه سر این مسائل با هم دعوا دارن

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورم اینه که از بچگی توی خانواده ای بوده که توش از اسلام و مسائل اعتقادی حرفی نبوده و جو خانوادش روش تاثیر گذاشته
خانوادش کلا اعتقادی به نماز و روزه و معاد و ... ندارن.. کافر نیستنا ولی اهمیتی نمی دن

همه دلشون میخاد ولی خیلیا نمیتونن یعنی در توانشون نیست. بنده خدا میخاد به این چیزا اعتقاد داشته باشه ولی نمیتونه کاملن مشکلشو درک میکنم!

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییت
با نوجه به اینکه هر دو مسلمونن ولی یکی اهمیت زیاد برای اعتقاداتش قائله و اون یکی اصلا اهمیتی نمی ده ... درباره اسلام مشکلی ندارن فقط انجام واجب و دوری از حرام برای یکی مهمه یکی هم نه

نظر اسلام که میگه مسلمان نباید با غیر مسلمان ازدواج کنه بدون هیچ استثنایی، یعنی در درجه اول ارزشی برای شعور و اخلاقیات بین زوجین قائل نیست.
اول مسلمون باشن دو طرف، بعدا بررسی کنن چه خبره، اگر دینشون فرق داشت اما بهترین آدمای جهان بودن الله گفته نمیشه ازدواج کرد !!!!

اما در مورد خودم:
فقط و فقط برام مهم هست که انسانی دارای اخلاقیات باشه و معمولا آدم های خردمند که وابسته به مذهب خاصی نیستند، تو اخلاق خیلی بهتر بودن و ریا و تزویر و تقیه و...نداشتن.

صدای سکوت

عضو جدید
کاربر ممتاز

خب عزیز من اینا که من گفتم همهمین مشکلو دارن
حتی با اینکه یکیشون مدتی به مسائل اعتقادی روی اورده بود اما دوباره به حالت خودش برگش
فرد از اصل دچار مشکله و خانوادش بازهم روش تاثیر داره این هم نمونه از همون سبزه مزبله س واسه یه فرد مسلمون ومعتقد

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از راهنمایی
بله
خیلی خیلی تفاوت زیاده
هیچکدوم میشه گفت به مستحبات توجه ندارن ولی پسر به واجبات و محرمات هم اهمیت نمی ده

ضمن اینکه ازدواج ایدئولوژیک اشتباه محض و جبران ناپذیره ، بنظرم عمق و اندازه این تفاوت ها (فرق در اعتقادات مذهبی ) مهمه
بدون شک اگر سطح این تفاوت ها خیلی فاحش و اشکار باشه زوجین دراینده باید منتظر بروز مشکلات نه چندان کوچک باشند که کمترین اونها رنجش از عدم درک اعتقادات وبالتبع احساس بی احترامی کردن به عقایدیه که برای صاحب اون عقیده چه زن و چه مرد حتما محترمه و این میتونه اول تنش و ناسازگاری و همون عدم تفاهم معروف باشه

اما اندکی فرق طبیعی است برای مثال زن به فرائض و مستحبات و ...پابند است اما مرد صرفا به واجبات میپردازد ...درچنین وضعی بنظر نمیاد مشکل جدی پیش بیاد چون لاقل اصول اولیه یکدیگررا پذیرفته اند

کلام اخر : به تغییرات پس از ازدواج نباید دلخوش بود بدتر میشود که بهتر نمیشود !!

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
ببین اگه آشنا نشده خب میشه آوردش تو راه اما اگه در جریان هست و نمیخواد دیندار باشه به شدت باید پرهیز کرد چون زندگی میشه زهر مار

Sahara.

عضو جدید
ممنون از راهنماییت
با نوجه به اینکه هر دو مسلمونن ولی یکی اهمیت زیاد برای اعتقاداتش قائله و اون یکی اصلا اهمیتی نمی ده ... درباره اسلام مشکلی ندارن فقط انجام واجب و دوری از حرام برای یکی مهمه یکی هم نه

خوب اگه منظورتون اسلام شناسنامه ای هست.
الان خیلیا اعتقادی ندارن، اما توی کنکور و هرجا میرن میزنن اسلام.
فقط به تقلید از اجدادشون، چاره دیگری هم نیست، هست؟
میتونیم جایی مثلا بگیم از مذهب خاصی تقلید نمیکنم؟
نمیشه باید بگه اسلام.

به نظرم همون رعایت کردن احکام هست که میگه مسلمان هست یا نه وگرنه اسما که، فکر نکنم اهمیتی داشته باشه.
واسه همه ما میزنن !!!

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین اگه آشنا نشده خب میشه آوردش تو راه اما اگه در جریان هست و نمیخواد دیندار باشه به شدت باید پرهیز کرد چون زندگی میشه زهر مار

همین تشخیصش سخته
شاید شرایط خانواده نذاشته باشه چیزی بدونه از اعتقادات ولی شایدم می دونه و علاقه نداره و این رو نمی گه تا جواب رد نشنوه
چون علاقه زیادی داره که بهش برسه
نمیشه تشخیص داد که با سوالایی که می پرسه از فلسفه نماز و قبله و حجاب و... میخواد اعتقادش بیشتر شه یا با شبهه ها می خواد طرف مقابلشم از فکر کردن و اهمیت دادن به این چیزا بی خیال کنه

azarbay

عضو جدید
ممنون از راهنمایی
بله
خیلی خیلی تفاوت زیاده
هیچکدوم میشه گفت به مستحبات توجه ندارن ولی پسر به واجبات و محرمات هم اهمیت نمی ده

خواهش میکنم

باین وصف حتما به مشکل جدی میخورن ! چون مفهوم مخالف فرمایش شما اینه که دختر پابند به واجبات و محرمات ه

پسرراحت زندگی میکنه ! اما دختر بابت خیلی چیزا دچاررنجش میشه

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه
منظورم اینه که اعتقاد به این داره که دین اسلام کاملتر از بقیه ادیانه و روش تعصب هم داره ولی مسادل اعتقادی براش کم رنگه
منم توی بعضی مسائل اعتقادی قبلا همینطوری بودم ولی اسلام رو دوست داشتم .
خوب اگه منظورتون اسلام شناسنامه ای هست.
الان خیلیا اعتقادی ندارن، اما توی کنکور و هرجا میرن میزنن اسلام.
فقط به تقلید از اجدادشون، چاره دیگری هم نیست، هست؟
میتونیم جایی مثلا بگیم از مذهب خاصی تقلید نمیکنم؟
نمیشه باید بگه اسلام.

به نظرم همون رعایت کردن احکام هست که میگه مسلمان هست یا نه وگرنه اسما که، فکر نکنم اهمیتی داشته باشه.
واسه همه ما میزنن !!!

azera46

عضو جدید

اما در مورد خودم:

نظر شما محترمه ولی من کاملا مخالفم و برای شما متاسفم که دارید راجع به اسلام اینجوری صحبت می کنید . این که یه عده آدم ریاکار در پوشش اسلام خودشون رو به جایی رسوندن تقصیر اسلام نیست تقصیر خود فرده . در ضمن اگه شخصی به معنای واقعی کلمه مسلمون باشه کم کم صفات خوب هم در شخصییتش بروز میکنه .

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته
الان که فکر میکنم مسائلی مثه دست دادن به نامحرما و بغل کردنشون و... یا مثلا روزه خواری و ... می تونه خیلی اذیت کنه

خواهش میکنم

باین وصف حتما به مشکل جدی میخورن ! چون مفهوم مخالف فرمایش شما اینه که دختر پابند به واجبات و محرمات ه

پسرراحت زندگی میکنه ! اما دختر بابت خیلی چیزا دچاررنجش میشه

kayvan90

عضو جدید
سلام.....
خوب دوست عزيز مسئله شما رو خوندم.........بر خلاف نظر بعضي از دوستان اصلا با اعتقاداتش كاري نداشته باش ......من دو نفر رو ميشناسم عين حرف شما هيچ مشكلي با هم ندارن.......اما خوب دختره شرط كرده كه من نماز و روزه رو بايد به جا بيارم........همه ي كاراي ديني رو همينطور......پسره هم گفته خدا خيرت بده هرجور راحتي منم نماز وروزه رو نميخوام به جا بيارم يا نميتونم........الان دوساله با هم زندگي ميكنن نه اين به اون گير ميده نه برعكس .........اصلا با اعتقادش كاري نداشته باش هر كس يه جوري بزرگ شده........تغيير دادن اعتقاداتي كه چندين سال بوده يه كار طولاني و زمان بره......اما مهم اينجاست كه نظر پسر پرسيده بشه........كه آيا با اعتقادات دختر مشكلي داره؟؟؟........اگه اون قبول كنه و بگه مشكلي نداره پس دختر هم بايد همين احترام رو به پسر بذاره و به اعتقاداتش احترام بذاره..........اگر مطمئن هستيد كه علاقش واقه ايه ديگه مشكلي نيست

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از راهنمایی
خوب پسر علاقه داره و میگه احترام می ذاره به عقایدش
ولی دختر از روی حساسیت زنانه حتما براش سخته که شوهرش یکی رو بوس کنه یا دست بده و بغل کنه
تازه وقتی می دونه این کار حرامه بدتر بهش فشار میاد
بعد شحصیت بچه که میخواد شکل بگیره چی ؟
بچه هم دارن ؟

سلام.....
خوب دوست عزيز مسئله شما رو خوندم.........بر خلاف نظر بعضي از دوستان اصلا با اعتقاداتش كاري نداشته باش ......من دو نفر رو ميشناسم عين حرف شما هيچ مشكلي با هم ندارن.......اما خوب دختره شرط كرده كه من نماز و روزه رو بايد به جا بيارم........همه ي كاراي ديني رو همينطور......پسره هم گفته خدا خيرت بده هرجور راحتي منم نماز وروزه رو نميخوام به جا بيارم يا نميتونم........الان دوساله با هم زندگي ميكنن نه اين به اون گير ميده نه برعكس .........اصلا با اعتقادش كاري نداشته باش هر كس يه جوري بزرگ شده........تغيير دادن اعتقاداتي كه چندين سال بوده يه كار طولاني و زمان بره......اما مهم اينجاست كه نظر پسر پرسيده بشه........كه آيا با اعتقادات دختر مشكلي داره؟؟؟........اگه اون قبول كنه و بگه مشكلي نداره پس دختر هم بايد همين احترام رو به پسر بذاره و به اعتقاداتش احترام بذاره..........اگر مطمئن هستيد كه علاقش واقه ايه ديگه مشكلي نيست

Sahara.

عضو جدید
نظر شما محترمه ولی من کاملا مخالفم و برای شما متاسفم که دارید راجع به اسلام اینجوری صحبت می کنید . این که یه عده آدم ریاکار در پوشش اسلام خودشون رو به جایی رسوندن تقصیر اسلام نیست تقصیر خود فرده . در ضمن اگه شخصی به معنای واقعی کلمه مسلمون باشه کم کم صفات خوب هم در شخصییتش بروز میکنه .
مخالفت حق طبیعی شماست و خودم هم گفتم.
اما تاسف حق طبیعی شما نیست، شما نمیتونی برای من متاسف باشی یا نباشی، اما میتونی مخالف باشی و من اینو قبول دارم.

من کاری به افراد مذهبی هم نداشتم، در مورد اسلام از قرآن و احادیثش خوندم، اصلا برام جالب نیومد.
برای شما جالب اومده، خوب حق شماست.

این تاپیک هم بیشتر در مورد ازدواج مرد و زن از نظر دینیه.
روی همین محور بحث بشه تا تاپیک منحرف نشه بهتره.

اینکه اصل یک دینی، قبل از بررسی اخلاق و انسانیت بگه مسیحی با مسلمان نمیتونه ازدواج کنه از نظر من یک تحجر و تعصب کور هست.
از نظر شما منطقی و عقلانیه، خوب حق طبیعی شماست.

Sahara.

عضو جدید
نه
منظورم اینه که اعتقاد به این داره که دین اسلام کاملتر از بقیه ادیانه و روش تعصب هم داره ولی مسادل اعتقادی براش کم رنگه
منم توی بعضی مسائل اعتقادی قبلا همینطوری بودم ولی اسلام رو دوست داشتم .

من خاله ام همینطوری بود.
شوهرش اهل نماز و اینا نبود.
اما شرط ازدواج گذاشت که نماز و روزه رو بخونه و اعتقاداتش محکم باشه.

الان شوهرش هم نماز میخونه هم روزه میگیره، ازش پرسیدم، میگه حتی نمیفهمم نماز چی میخونم.
ولی برام دیگه عادت شده، میخونم.

نباید اعتقادات رو زیاد در طرفین زو کرد، وگرنه ممکنه واسه تو کارهایی بکنه، اما بیشتر اون رو تو مضیقه میذاری اگر بخوای طبق باورت به راه راست هدایتش کنی.

kayvan90

عضو جدید
ممنون از راهنمایی
خوب پسر علاقه داره و میگه احترام می ذاره به عقایدش
ولی دختر از روی حساسیت زنانه حتما براش سخته که شوهرش یکی رو بوس کنه یا دست بده و بغل کنه
تازه وقتی می دونه این کار حرامه بدتر بهش فشار میاد
بعد شحصیت بچه که میخواد شکل بگیره چی ؟
بچه هم دارن ؟

خوب بايد بين هم يك عهد بذارن اونم اينكه.......زن مسائل اعتقادي بچه رو بپذيره.........و البته واسه بعضي كارا بدونه اشاره به مذهب زن از مرد بخواد كه اونارو كنار بذاره........يعني بگه من از فلان رفتارت خوشم نمياد وقتي ميبينم همچين كاري ميكني دلم ازت ميگيره.......اين باعث ميشه مرد خودشو كنترل كنه..........البته مهم اينجاست كه زن مسئله رو به اعتقاد نكشونه.......بايد جوري وانمود كنه كه اين كارها تاثير منفي روي اون ميزاره......

mirafzal

عضو جدید
سلام

گرچه دراین مورد ساعتها میشه صحبت کرد ،ولی من به این یه بیت اکتفا می کنم ،من بهش ایمان دارم ،سر خیلی از دوراهی های زندگی جواب میده...البته اگر دنبال حقیقت هستید...

با دو قبله در ره معبود نتوان زد قدم
يا رضاى دوست بايد يا هواى خويشتن

بالا