فكر مي‌كنيد ضريب هوشي ايرانيان در ميان ملتهاي جهان چقدر است؟ (+جدول)

روياي ماه

عضو جدید
او در يك سالگي نوشتن را ياد گرفت و در ۵ سالگي به ۵زبان رايج دنيا تكلم ميكرد و در ۱۱ سالگي استاد دانشگاه...
باهوش ترين انسان تاريخ ويليام جيمز سايديس امريكايي در سال ۱۸۹۸ ميلادي (۱۲۷۷شمسي) به دنيا آمد .او در يك سالگي نوشتن را ياد گرفت و در ۵ سالگي به ۵زبان رايج دنيا تكلم ميكرد و در ۱۱ سالگي استاد دانشگاه هاروارد بود او سر انجام در ۴۶ سالگي در سال ۱۹۴۴ ميلادي درگذشت.

جالب توجه اينكه ضريب هوشي او ۲۵۰ بوده است با اين توصيف كه ضريب هوشي انسان معمولي بين ۸۵ تا ۱۱۵ است و اين رقم در انسانهاي نابغه بين ۱۵۵ تا ۲۰۰ قرار دارد براي مثال ضريب هوشي گاليله را ۱۸۰ تخمين ميزنند و ضريب هوشي بيل گيتس بنيان گذار شركت نرم افزاري مايكروسافت ۱۶۰ است.

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثل اینکه فوتبالمون بهتره! تو رده بندی فیفا سی هشتمیم .

#parisa#

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبول ندارم .ما یعنی ضریب هوشیمون از عادیم کمتره؟یعنی خنگیم دیگه؟؟؟؟

با احترام می گم این حرف مفته میانگین هوش کلاس ما تو مدرسه حدود 120 بود

کجا درس میخوندی؟فرزانگان؟

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
فك مي كنم اين رده بندي يه كمي غير هوشي باشه يا ممكنه مربوط به چيز ديگه اي باشه خود آسياي شرقي ها اعتراف مي كنن كه ايرانيا بالاترين ضريب هوشي رو دارن منتهي پشتكار شرقي ها بيشتره
من قبلا جايي خونده بودم كه سه كشور اول اين رده بندي روسيه ايران و آمريكا هستن

kajal4

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا با این رده بندی مواف نیستم....ایرانی ها همه جا به هوش و ذکاوت معروف بوده و هستن...شرکت ما هر سال تستهای معروف و جهانی سنجش iq را از کارمنداش میگیره من توی همه سال های اینجا بودم ( حداقل 5دوره) یادم نمیاد کسی زیر 90 آورده باشه...تازه 90 هم به ندرت!!!

reyhoon

عضو جدید
هوشی که ایرانیا دارن خداییش خیلیه!!!
ولی همش توو کاره تقلب استفاده میشه...:surprised:

آخه کجای دنیارو دیدی که مردمش در نهایته تنبلی پیشرفت کنن!!؟؟؟؟؟

reyhoon

عضو جدید
او در يك سالگي نوشتن را ياد گرفت و در ۵ سالگي به ۵زبان رايج دنيا تكلم ميكرد و در ۱۱ سالگي استاد دانشگاه...
باهوش ترين انسان تاريخ ويليام جيمز سايديس امريكايي در سال ۱۸۹۸ ميلادي (۱۲۷۷شمسي) به دنيا آمد .او در يك سالگي نوشتن را ياد گرفت و در ۵ سالگي به ۵زبان رايج دنيا تكلم ميكرد و در ۱۱ سالگي استاد دانشگاه هاروارد بود او سر انجام در ۴۶ سالگي در سال ۱۹۴۴ ميلادي درگذشت.

جالب توجه اينكه ضريب هوشي او ۲۵۰ بوده است با اين توصيف كه ضريب هوشي انسان معمولي بين ۸۵ تا ۱۱۵ است و اين رقم در انسانهاي نابغه بين ۱۵۵ تا ۲۰۰ قرار دارد براي مثال ضريب هوشي گاليله را ۱۸۰ تخمين ميزنند و ضريب هوشي بيل گيتس بنيان گذار شركت نرم افزاري مايكروسافت ۱۶۰ است.

این نظر سنجی مردود است.جمله ای که قرمز کردم رو بخونید!!!
نوشته 85 تا 115 برای انسان معمولی است.اما ماله ایران رو زده 84!!!:surprised:

یعنی ما عقب مونده ی ذهنی هستیم؟؟؟؟؟
یعنی ما انسان معمولی نیستیم و منگلیم!؟؟؟؟؟:cry:

• Like
واکنش ها: tur

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر میکنم این جدوله درسته بچه ها خودمونو نگاه نکنین که باهوشیم برید تو کوچه خیابون از 10 نفر تصادفا تست هوش بگیرین میفهمین چقدر خنگن.

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
وب كدوم هوش مد نظر شماست؟ iq or eq؟ اين اعداد چطور تخمين زده شدن؟ انتخاب جمعيت اماري چطوري بوده ؟ از كدوم اقشار جامعه تست گرفتن؟ براي كي بوده اين تست؟ ايا كسي كه تست داده مفهوم تست رو ميدونسته( يعني شايد باهوش ولي بي سواد بوده كه نميتونه عملكرد مناسب داشته باشه)؟ تست ها درباره چي بوده؟ رياضي فيزيك جامعه شناسي زندگي روزمره؟

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
احتمالا این تحقیقات مثل خیلی از تحقیقات دیگه ابگوشتی هست.

ایرانی ها هوش سرشاری دارن اما خب تنبلن و میخوان در کمترین زمان بیشترین سود رو ببرن و برا همین خفن ترین راهها رو با استفاده از هوش سرشارشون برای دزدی از حقوق دیگران پیدا میکنن.ولی چشم بادامی ها هوششون کمتر از ماست ولی تلاششون فوقالعاده تحسین برانگیزه.

nirgiya

عضو جدید
از وقتي يادمه از همه شنيدم ايراني ها باهوشن ولي تنبلن
به نظر منم اشتباست يعني شك ندارم چون ژاپن و كره نفرات اولن و اين امكان نداره درست خيلي پيشرفت كردن اما اونا نون بازوشونو ميخوررن نه مخشون

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا خیلی باهوشیم که صبح تا شب از اختراعات و تکنولوژی های غربی ها استفاده میکنیم و بهشون فوش و مرگ بر میگیم ! انصافا در 500 سال اخیر چه کار مفیدی ایرانی ها برای زندگی بهتر مردم جهان کردند که ریس جمهورمون میره سازمان ملل و میگه ما هم باید مثل چین و روسیه و ... حق وتو داشته باشیم!!!
آخه تو چه گلی به سر دنیا زدی که انقدر متوقعی ؟
اگه هوش اینه که هیچ کاری نکنی و از دنیا طلب کار باشی آره ما آخر هوشیم :gol:

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه هوش كافيه واسه اختراع؟؟؟؟

هزار جور عامل ديگه هم وجود داره هوش هم ميتونه ذاتي باشه هم اكتسابي

بايد ديد ايراني هاي ساكن غرب پيشرفته عملكردشون چه جوري بوده تا بشه بين ما واونها قياس كرد

mammad_1313

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا خیلی باهوشیم که صبح تا شب از اختراعات و تکنولوژی های غربی ها استفاده میکنیم و بهشون فوش و مرگ بر میگیم ! انصافا در 500 سال اخیر چه کار مفیدی ایرانی ها برای زندگی بهتر مردم جهان کردند که ریس جمهورمون میره سازمان ملل و میگه ما هم باید مثل چین و روسیه و ... حق وتو داشته باشیم!!!
آخه تو چه گلی به سر دنیا زدی که انقدر متوقعی ؟
اگه هوش اینه که هیچ کاری نکنی و از دنیا طلب کار باشی آره ما آخر هوشیم :gol:
اشتبات همینه دیگه
الان تو دانشجویی؟، آیا با کمبود مواجه نیستی؟
ما هوش را داریم ولی زمینه ای برای پرورش و بروز رسانی نداریم،

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
اشتبات همینه دیگه
الان تو دانشجویی؟، آیا با کمبود مواجه نیستی؟
ما هوش را داریم ولی زمینه ای برای پرورش و بروز رسانی نداریم،
در جوابت فقط میگم از ماست که بر ماست !

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
من آی کیوم 140 هست. تو مدرسه از ما تست گرفتند. تازه تو مدرسه تمام مدیر و معلمها به من میگفتن معلم ثانی(لقب فارابی)
می شه اسم تست رو بفرمائین؟
بگین چنتا سوال داشت و چه مدلی بود هم متوجه می شم
کدوم مقطع گرفتند این تست رو؟

mammad_1313

عضو جدید
کاربر ممتاز

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
هوش به چی میگین ؟
منظور از هوش همون حاظر جوابی است یا به قولی سرعت عمل در فکر کردن ؟
ولی به نظر من فرد باهوش کسیه مثل بهترین بازیکن فوتبال .
وقتی توی یه بازی مهم به بازی فوتبالیست درجه 1 مثل زلاتان ابراهیموویچ نگاه می کنی یه جاهایی حالت به هم می خوره ولی توی همون بازی با 3 حرکت جالب توجه و خلاقانه و به موقع نتیجه بازی رو به نفع تیمش عوض می کنه .
حالا فرد باهوش می شه کسی که توی لحظات حساس بهترین تصمیم ها رو می گیره . توی مواقعی که کسی امید نداره بهترین کار رو انجام میده و نتیجه رو به نفع خودش می گردونه . مثل فن نیستل روی که به کرکس معروف بود .
شاید نمونه هایی که گفتم براتون جالب نباشن ولی برای خودم اسطوره هوش و برتری نسبت به دیگران هستن .
به گفته یکی از دوستام در دانشگاه های خارجی دانشجوی ایرانی رو به عنوان Self Manager می شناسن .
یعنی بعد از اینکه یه کم راه افتاد می زارن به حال خودشون که با چندتا مقاله و چندتا کنفرانس مهم اونو به عنوان دانشجوی نمونه معرفی می کنن.
باز هم بگین ایرانی ها باهوش نیستن .
با تشکر - سیستم 32

آخرین ویرایش:

afshin-18

عضو جدید
با سلام
هوش به چی میگین ؟
منظور از هوش همون حاظر جوابی است یا به قولی سرعت عمل در فکر کردن ؟
ولی به نظر من فرد باهوش کسیه مثل بهترین بازیکن فوتبال .
وقتی توی یه بازی مهم به بازی فوتبالیست درجه 1 مثل زلاتان ابراهیموویچ نگاه می کنی یه جاهایی حالت به هم می خوره ولی توی همون بازی با 3 حرکت جالب توجه و خلاقانه و به موقع نتیجه بازی رو به نفع تیمش عوض می کنه .
حالا فرد باهوش می شه کسی که توی لحظات حساس بهترین تصمیم ها رو می گیره . توی مواقعی که کسی امید نداره بهترین کار رو انجام میده و نتیجه رو به نفع خودش می گردونه . مثل فن نیستل روی که به کرکس معروف بود .
شاید نمونه هایی که گفتم براتون جالب نباشن ولی برای خودم اسطوره هوش و برتری نسبت به دیگران هستن .
به گفته یکی از دوستام در دانشگاه های خارجی دانشجوی ایرانی رو به عنوان Self Manager می شناسن .
یعنی بعد از اینکه یه کم راه افتاد می زارن به حال خودشون که با چندتا مقاله و چندتا کنفرانس مهم اونو به عنوان دانشجوی نمونه معرفی می کنن.
باز هم بگین ایرانی ها باهوش نیستن .
با تشکر - سیستم 32
اون دلیل استعداد بدنی خوبی داره و تمرین از کودکی
مطمئن باش اگر انشتین بدن خوبی برای فوتبال داشت بهترین فوتبالیست جهان میشد با اینکه هوش اون 160 بوده
ریاضی دان ها باهوشترین اند هوش گائوس دویست و اندی بوده

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
می شه اسم تست رو بفرمائین؟
بگین چنتا سوال داشت و چه مدلی بود هم متوجه می شم
کدوم مقطع گرفتند این تست رو؟

والا اسم تست رو که نمیدونم اما تست از سه قسمت تشکیل میشد. اول به مدت 60 دقیقه یه دفترچه 60 صفحه ای به ما دادند که تو هر صفحه 6 تا شکل بالای صفحه و 5 تا شکل پایین صفحه بود و باید از بین 6 تا شکل بالا اون شکلی که با 5 شکل پایین رابطه داره انتخاب میکردیم. هر جواب غلط منفی هم داشت.

تست دوم تست سوالات هوش چهار گزینه ای بود, خیلی جالب بود.
در آخر هم تست هوش مسایل ریاضی بود که خیلی چرت بود و سخت.

تو اول دبیرستان از من تست رو گرفتند.

بیا این تست رو انجام بده ببینیم آیکیوت چنده؟http://www.tebyan.net/social/psychologicaltest/iqtest/2009/1/16/76681.html

این که آب خوردن بود