همکاری با نشریات و مطبوعات معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام هم باشگاهی های عزیز ....
حدود 14 ، 15 ماه پیش من یه مطلبی رو در سایت World Architecture News دیدم در مورد پروژه شهر ابریشم ، با یه دردسری و با انگلیسی دست و پا شکسته ای که بلد بودم اون رو تر جمه کردم و در سایت خودمون گذاشتم که میتونید از اینجا ببینید
حتی اولش نوشته بودم که خودم ترجمه کردم و در اصل این مطلب برای اولین بار به صورت فارسی از سایت باشگاه مهندسان منتشر میشد
...

حتی پیش شماره اردبیل رو هم غلط نوشتن

آخرین ویرایش توسط مدیر:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام فیاض جان

جدای از کار زشت این مجموعه که عملا یک رسانه خبری در کشور هست و عملا کار فرهنگی انجام میده ، باید این نکته رو برای همه عزیزان متذکر بشم که علت اینکه تاکید بسیار زیادی برای داشتن منبع برای همه مطالب در تالار می کنم همین هست چون همینطور که آقا فیاض ما برای زحمتش ارزش قائله و دوست داره از حق خودش دفاع کنه ، هر صاحب مطلبی نسبت به نوشته ها و آثارش همین حس رو داره و از انتشار اون بدون اسم خودش ، مطمئنا آزرده و رنجیده خواهد شد .

آقا فیاض عزیز ، شما نیازی نیست به هیچ وجه کاری انجام بدید . من شخصا اول وقت اداری فردا این موضوع رو پیگیری می کنم و بخاطر اینکه جزو انجمن مطبوعات هم هستم و همینطور در حوزه وزارت ارشاد و مطبوعات با قوانین آشنایی دارم ، پیگیری مجدانه اثر شما رو خواهم کرد . نتجیه رو هم در همین تاپیک اعلام میکنم .

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام فیاض جان

جدای از کار زشت این مجموعه که عملا یک رسانه خبری در کشور هست و عملا کار فرهنگی انجام میده ، باید این نکته رو برای همه عزیزان متذکر بشم که علت اینکه تاکید بسیار زیادی برای داشتن منبع برای همه مطالب در تالار می کنم همین هست چون همینطور که آقا فیاض ما برای زحمتش ارزش قائله و دوست داره از حق خودش دفاع کنه ، هر صاحب مطلبی نسبت به نوشته ها و آثارش همین حس رو داره و از انتشار اون بدون اسم خودش ، مطمئنا آزرده و رنجیده خواهد شد .

آقا فیاض عزیز ، شما نیازی نیست به هیچ وجه کاری انجام بدید . من شخصا اول وقت اداری فردا این موضوع رو پیگیری می کنم و بخاطر اینکه جزو انجمن مطبوعات هم هستم و همینطور در حوزه وزارت ارشاد و مطبوعات با قوانین آشنایی دارم ، پیگیری مجدانه اثر شما رو خواهم کرد . نتجیه رو هم در همین تاپیک اعلام میکنم .
ممنون دومان عزیز.... این نکته رو بگم که این کار رو مال خودم نمیدونم ، این باشگاه با تلاش همه ی اعضای زحمتکش این باشگاه به اینجا رسیده و امیدوارم با تلاش شما حق باشگاه و همه ی اعضای اون ادا بشه

باز هم ممنون

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام

من امروز بنا به قولی که داده بودم پیگیری این موضوع رو از دفتر این نشریه انجام دادم . یکی از مسئولین این نشریه که به دلایلی از عنوان کردن اسم ایشون معذورم ، ضمن تشکر از آقای بهرام مبنی بر مطلب خوبشون ، مراتب عذر خواهی خودشون رو به خاطر عدم درج نام آقای بهرام به عنوان مترجم به بنده ابلاغ کردند و با توجه به مکالمه طولانی که من با این دوست خوبمون داشتم ، باب همکاری هم بین مجموعه باشگاه مهندسان و نشریه بازار ساختمان باز شد .
به این صورت که دوستان ما می تونن مطالب خوبی که بخصوص تازه هستن و در جایی هم درج نشدن رو تهیه کنن و چه به صورت مقاله و چه به صورت ترجمه برای استفاده در این نشریه ارسال کنن .
ضمن این که از دوست خوبم فیاض هم میخوام که پست اولش رو ادیت کنه و مطالب مبنی بر اعتراضش رو تصحیح کنه . من به نیابت ، مطلب رو کامل شفاف سازی کردم .
موفق باشید .

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
با توجه به اعتراض بعضی از دوستان مبنی بر اینکه نشریه فوق الذکر می بایست کتبا و با درج نام آقای بهرام و عذر خواهی ار ایشون و باشگاه ، با توجه به صحبتهای فوق که به اطلاع دوستان و صاحب متن و نوشته فیاض عزیز رسید و ایشون در کمال بزرگواری و شخصیت بسیار بالا موضوع رو پذیرفتن فکر می کنم ادامه بحث از طرف سایر عزیزان زیاد پسندیده نبود و با توجه به قولی که به آقایی که به عنوان یکی از مسئولین این نشریه داده بودم پستهای بعدی اعتراض رو شخصا پاک کردم .

ظاهرا تعدادی از دوستان این موضوع رو حمل بر خودخواهی من گذاشتن و علت پاک شدن متنها رو مخالفت با عقاید شخصی من دونستن . که به این وسیله از همه عزیزانم عذر خواهی می کنم .

فکر می کنم در مقامی باشم که به عنوان نماینده تالار معماری و در یک بحث کاملا منطقی بحث رو به سمتی ببرم که بیشتر به نفع بچه های معماری باشه تا اینکه بخوام کار رو به خشو نت بکشم و تقاضایی بکنم که می دونم بهش عمل نمی شه .

پست آقای بهرام به خواسته خودشون ادیت شد . باقی دوستان هم در صورت تمایل می تونن به این بحث بپیوندن .

آخرین ویرایش:

eedeh

کاربر بیش فعال
من بازم مثل قبل اعتقاد دارم که باید از این آقا کتبا عذر خواهی کنن. به همون راحتی که مقاله چاپ شد میتونن در شماره های آینده عنوان کنن که این کار کار آقای فیاض بوده. فکر نمی کنم کار به خشونت بکشه !
ما جامعه علمی هستیم و خواسته مون هم علمی و قانونی و منطقیه !
روال عادی در قانون مطبوعات همینه. اگه اشتباهی در یک شماره بشه در شماره های بعدی اصلاح میشه.فکر نمیکنم کار خیلی سختی باشه.
دومان عزیز از این که پیگیری گردید خوشحال شدم اما نتیجه رضایت بخش نبود.
همیشه بی عدالتی از چیزهای کوچیک میشه.......

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
eedeh جان و تمامي دوستاني كه لطف داريد و خواستيد تا اعتراض خودتون رو اعلام كنيد از همه ممنونم ....
همه نظرات و اعتراضاتتون براي من و مديران باشگاه و دومان عزيز قابل احترامه و حق داريد كه چنين درخواستي داشته باشيد
من تو اون مقاله و در قسمت منبع فقط نام باشگاه مهندسان رو به عنوان منبع اعلام كرده بودم و در حقيقت منظور من از ذكر منبع در اين نشريه ذكر نام باشگاه بود و خيلي دنبال ذكر نام خودم نيستم
خوب طبيعيه كه شما هم عضوي از اين باشگاه هستيد و حق اعتراض داريد
اما من به عنوان يك دوست و يك هم باشگاهي ازتون خواهش دارم كه به دومان عزيز به عنوان مدير بخش با اين همه سابقه در اين تالار و با توجه به اينكه عضو كانون مطبوعات نيز هستند اعتماد كنيم و مصلحت ادامه كار رو بسپريم به ايشون و اگر لازم باشه كه متن عذرخواهي از سوي اين نشريه در سماره هاي بعدي به چاپ برسه اين تصميم رو دومان با توجه به مسايلي كه ذكر شد بگيرن

و با توجه به اينكه باب همكاري بين باشگاه و اين نشريه باز شده است پيشنهاد ميكنم براي پيشرفت باشگاه و نام و رسم بيشتر از اين به بعد با اين نشريه همكاري كنيم

من از همه شما دوستان عزيز تشكر و عذرخواهي مي كنم .... تقديم به همه :gol:

eedeh

کاربر بیش فعال
دوستان با توجه به پیگیری ها ی آقای دومان و زحمت ها ی ایشون من قصد انتقاد از ایشون رو نداشتم و فقط نظر خودم رو در رابطه با این مسئله دادم .
مهم آقا فیاضه که راضی هستند. و دلیلی نمی بینم کاسه داغ تر از آش باشم.
من حمایتم خودم رو از آقای دومان و آقا فیاض و همه اعضای باشگاه و کلا اسم باشگاه اعلام میکنم . و فقط قصدم دفاع از نامبردگان در برابر بی عدالتی بود.
اگه 2 پست من اسپم محسوب میشه از دومان عزیز خواهش میکنم هر دو رو حذف کنن.

archi_arch

مدیر بازنشسته
با توجه به مکالمه طولانی که من با این دوست خوبمون داشتم ، باب همکاری هم بین مجموعه باشگاه مهندسان و نشریه بازار ساختمان باز شد .
به این صورت که دوستان ما می تونن مطالب خوبی که بخصوص تازه هستن و در جایی هم درج نشدن رو تهیه کنن و چه به صورت مقاله و چه به صورت ترجمه برای استفاده در این نشریه ارسال کنن .
دومان عزیز چون دیدم بازم فراموش کردین بحث حق التحریر رو هم عنوان کنین گفتم یاداوری کنم.
چون راستش همونطور که گفتم منم اول فکر میکردم این همکاری بدون هیچ حق التحریریه و گفتم خب هر کسی به هر جایی مطلب ترجمه شده ی خوبی بفرسته اونها با کمال میل چاپ میکنن!! ولی خب با صحبتهایی که خصوصی با دومان داشتم ایشون گفتن که نه قرار شده بچه های باشگاه مطالبشون رو بفرستن و در ازاش حق التحریر هم دریافت کنن. که خب اینجوری میشد جبران این اشتباه عمدی بشه .ولی چون اینجا ذکر نشده بود باعث اشتباه من و بقیه شد.
دومان عزیز من این پست رو جهت یاداوری این نکته زدم شما اگه توضیحات تکمیلی تری هست بفرمایید که یه موقع حقی از بچه ها ضایع نشه.
ممنون

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
دومان عزیز چون دیدم بازم فراموش کردین بحث حق التحریر رو هم عنوان کنین گفتم یاداوری کنم.
چون راستش همونطور که گفتم منم اول فکر میکردم این همکاری بدون هیچ حق التحریریه و گفتم خب هر کسی به هر جایی مطلب ترجمه شده ی خوبی بفرسته اونها با کمال میل چاپ میکنن!! ولی خب با صحبتهایی که خصوصی با دومان داشتم ایشون گفتن که نه قرار شده بچه های باشگاه مطالبشون رو بفرستن و در ازاش حق التحریر هم دریافت کنن. که خب اینجوری میشد جبران این اشتباه عمدی بشه .ولی چون اینجا ذکر نشده بود باعث اشتباه من و بقیه شد.
دومان عزیز من این پست رو جهت یاداوری این نکته زدم شما اگه توضیحات تکمیلی تری هست بفرمایید که یه موقع حقی از بچه ها ضایع نشه.
ممنون
سلام بر archi_arch عزیز........... آرچی جان کم پیدایی ، مفتخر کردی این بحث رو و اگر بحث حق التحریر درست باشه که خوب میشه برای بچه ها....
در ضمن یه توضیحی هم اگه میشه شما یا دومان در مرد نحوه ی ارتباط با نشریه که از طریق همین تاپیک خواهد بود یا از طریق حضوری و یا ....؟
ممنون :gol:

archi_arch

مدیر بازنشسته
سلام بر archi_arch عزیز........... آرچی جان کم پیدایی ، مفتخر کردی این بحث رو و اگر بحث حق التحریر درست باشه که خوب میشه برای بچه ها....
در ضمن یه توضیحی هم اگه میشه شما یا دومان در مرد نحوه ی ارتباط با نشریه که از طریق همین تاپیک خواهد بود یا از طریق حضوری و یا ....؟
ممنون :gol:
ممنون عزیز شما لطف داری
بله چون اگه نمیبود واقعا جبران اینکارشون نمیشد. اینکه نه بخوان کتبا ذکر کنن نه چیزی ... و فقط بگن واسه ما مطلب بفرستین! خب میگم شما به هر مجله ای مطلب خوبی بفرستی با کمال میل چاپش میکنن!! ولی خب وقتی بحث حق التحریر میاد وسط فرق میکنه..

در مورد بقیه اش ایشالله خود دومان میاد توضیح میده چون خودشون صحبت کردن بهتر میدونن من اطلاعی ندارم:gol:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اگر پیگیری بود ، صرفا به خاطر شخصیت و هویت و بزرگواری شخص فیاض بود و بس . نه به خاطر باشگاه و تالار معماری و اعتراض چند تا از دوستان .
اونچه باید گفته می شد ، گفته شد . شخصا نه وکیل کسی هستم نه وصی کسی . هر کسی دلش خواست شخصا با اون شماره ها تماس میگیره و خودش شرایط رو دقیقا سوال می کنه و اگر دلش خواست کار می فرسته و اگر نخواست هم مطلبش رو توی دفتر شخصیش بایگانی می کنه .
هیچ کس اینجا پاسدار حقوق بچه ها نیست . منم اگر کاری کردم اشتباهی بود که تکرار نمیشه . اگر هم بود خوشحالم به خاطر کسی بودکه ارزشش رو داشت و امیدوارم حداقل کاری که کردم رضایتش جلب شده باشه .
موفق باشید .

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا اين بحث داره به سوي دلخوري كشيده ميشه آخه !....... من قصدم از باز كردن اين تاپيك رسيدن به چيزي نبود و فقط قصد آگاهي دادن به دوستان بودم

با اجازه همه ي دويتان من ميخوام پيشنهاد خودمو بدم

از دومان عزيز ميخوام تا همه ي پستهاي اين تاپيك رو حذف كنن و فقط خودشون با انشايي مديرانه مطالبي مانند قوانين تاپيك يا يه مطلبي مثل آگاه سازي رو در يك پست عنوان كنند.

ادامه ي تاپيك به اينگونه باشد كه دوستان مطالبي رو كه كپي نباشد و حاصل دسترنج خودشون باشد رو با درج نامشان به عنوان پديدآورنده يا گردآورنده در اين تاپيك قرار دهند.
دومان عزيز يك زحمت ديگر بكشند و فقط آدرس اين تاپيك رو به مديران نشريه معرفي كنند و معلوم شود كه همه ي مطالب اين تاپيك بديع و قابل انتشار است اما مساله ي حق التحرير رو خود شخص پديد آورنده ي مطلب به صورت ايميل يا تلفن اگر خواست با نشريه حل و فصل كند و كساني هم كه مي خواهند بدون حق التحرير مطالبشان چاپ شود كه ديگه خودشون هرجور صلاح ميدونن.

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
چرا اين بحث داره به سوي دلخوري كشيده ميشه آخه !....... من قصدم از باز كردن اين تاپيك رسيدن به چيزي نبود و فقط قصد آگاهي دادن به دوستان بودم

با اجازه همه ي دويتان من ميخوام پيشنهاد خودمو بدم

از دومان عزيز ميخوام تا همه ي پستهاي اين تاپيك رو حذف كنن و فقط خودشون با انشايي مديرانه مطالبي مانند قوانين تاپيك يا يه مطلبي مثل آگاه سازي رو در يك پست عنوان كنند.

ادامه ي تاپيك به اينگونه باشد كه دوستان مطالبي رو كه كپي نباشد و حاصل دسترنج خودشون باشد رو با درج نامشان به عنوان پديدآورنده يا گردآورنده در اين تاپيك قرار دهند.
دومان عزيز يك زحمت ديگر بكشند و فقط آدرس اين تاپيك رو به مديران نشريه معرفي كنند و معلوم شود كه همه ي مطالب اين تاپيك بديع و قابل انتشار است اما مساله ي حق التحرير رو خود شخص پديد آورنده ي مطلب به صورت ايميل يا تلفن اگر خواست با نشريه حل و فصل كند و كساني هم كه مي خواهند بدون حق التحرير مطالبشان چاپ شود كه ديگه خودشون هرجور صلاح ميدونن.

فیاض جان
نوشته و مطالب هر کس نمایشگر افکار و عقایدشه . علی رغم احترامی که برای حرفت قائلم از انجام این کار معذورم . برای اینکه امکان حذف اونها مگر در شرایط خاص ، از عهده من خارجه . ترجیح میدم این موضوع روال عادی خودش رو طی کنه . بار قبلی که به دلایلی پستها رو حذف کردم به بی لیاقتی ، عدم توانایی در درک عقیده مخالف ، حقیر بودن ، دروریی ، دورغگویی و ضعف متهم شدم !!

با این حال باید بگم اینجا یه فروم عمومی هست ، نوشتن در اینجا آزاده و برداشت هم همینطور . به همه عزیزانی که به قصد دریافت حق التحریر اینجا مطلبی می نویسن توصیه می کنم تحت هیچ شرایطی مطلبشون رو توی تالار نذارن چون مشکلات حقوقی ایجاد می کنه .

هیچ کس مسئول و پاسدار نوشته های هیچ کس نیست و هیچ کس هم مسئولیتی در این قبال نداره . بنابر این از همه تقاضا می کنم با این دید به فعالیتشون ادامه بدن .

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
همکاری با نشریات و مطبوعات معماری

چند وقت پیش اتفاقی با یکی از نشریات ساختمانی آشنا شدیم که در نهایت قرار شد تا دوستان در صورت امکان و داشتن مطالب و ترجمه های مفید با اون نشریه همکاری کنن .
این فکر به نظرم رسید تا این تاپیک رو برای مجموعه هایی که تمایل به همکاری با دوستان ما دارن رو معرف کنیم و همینطور برای عزیزانی که برای نوشته ها ، مقالات و تحقیقاتشون دنبال محلی برای چاپ می گردن بتونن به این مجموعه ها مراجعه کنند.
در هر پست آدرس و نحوه تماس با نشریات موجود کشور در رابطه با معماری به همراه آدرس و نحوه تماس با اونها گذاشته میشه .
از دوستان عزیزم تقاضا می کنم در صورت چاپ مطلبشون ، ما رو هم در جریان قرار بدن و نسخه چاپ شده مقالاتشون رو در سایت بگذارن .

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دوست عزیزی به نام آقای علی جوینده با تماس گرفتن و از دوستان برای ارائه مقالات و نوشته هاشون دعوت به عمل آوردن ، عین متن ایشون برای اطلاع و استحضار دوستان در اینجا گذاشته میشه .

سلام
من طراح و مدیر تحریریه مجله تخصصی درب و پنجره UPVC هستم
خوشحال می شم اگر بتونید مطالب و مقالاتتون در موضوعات :
- در و پنجره UPVC - دوجداره - آلومینیوم
- عایقکاری
- بهینه سازی مصرف انرژی
- مقالات معماری مرتبط با موضوع نشریه

را برامون mail کنید تا بعد از مطالعه و بررسی در نشریه چاپ شود.
در ضمن در صورت چاپ حتماً آدرس وب سایت شما لحاظ خواهد شد.
اگر تمایل داشتید با من از طریق ایمیل تماس داشته باشید.
ali.jouyandeh@gmail.com
panjereh_magazine@yahoo.com

mi.ab.kr.ir

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آیا این امکان وجود دارد تا امکان چاپ مقالات در مجلات معتبر ایرانی نیز فراه بشه
کاش بشه

مینا-سکوت شب

عضو جدید
سلام من و همسرم مهندس معمار هستیم در شرکت مهندسی خودمون مشغول به کاریم البته شرکتمون فقط معماری نیست رشته های دیگه هم داریم اگه کمکی باشه با کمال میل پذیرا هستیم.با آرزوی میهنی آبادتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا