كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

palia

عضو جدید
لطفا يك نقشه كامل از فست فود و كافي شاب و يك بروزه روستا در اختبار من قرار دهيد

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام پریسا جون
مرسی از لطفت و پیامت,
روی این لینک که کلیک کردم گزینه سیو اورد وقتی می خواستم بازش کنم گفت که فرمت exeداره و ممکنه ویروس باشه
کامپوترم اصلا فرمتشو نمی شناخت
باید چی کارش کنم؟؟
:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

سلام
ببخشید متوجه نشدم که نتایج سرچ رو نمیتونم با لینک مستقیم برات بذارم:w10:
برو به این لینک (مرکز اسناد و مدارک میراث فرهنگی) بعد پایگاه اطلاعات که یه صفحه برای سرچ داره کلمات "خانه و مشهد" رو بزن یه سری اطلاعات میاره بعد از بالای صفحه میتونی روی عکس کلیک کنی که فقط عگسها رو بهت نشون بده!!

آرتميس.artmiss

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
اگر کسی در مورد طراحی مهدکودک مطلبی داره لطفا به من کمک کنه
اگر نمونه کار طراحی مهدکودک هم برای آشنایی بیشتر داشتید و بهم کمک کردید ممنون می شم
من اين هفته انقلاب بودم يه كتاب ديدم در مورد طراحي مهدكودك بود با همين عنوان .اگه بهش يه نگا بندازي بد نيست .شايدبه دردت خورد

zeracoola

عضو جدید
سلام به همگی.

موضوع پایان نامه من طراحی فرودگاه هستش.متاسفانه تو دانشکده ما 2 نفر بودند که پایان نامه با این موضوع داشتند که اونها هم زیاد نتونست کمکم کنه.ممنون میشم اگه کتابی.مقاله ای .سایتی بهم معرفی کنید برای مطالب رسالم.
موفق باشییییییییییییییییییید

سلام
امروز دو تا طرح فرودگاه خوب دیدم
گفتم شاید بتونه کمکت کنه
البته در حد ایده می تونه کمکت کنه چون دیتایل و ... نداره :sweatdrop:

1 :

امروزه طراحی فرودگاه ها ، ترمینال های مسافربری بین شهری و ایستگاه های قطار از لحاظ روانشناسی دارای اهمیت ویژه ای می باشند ، به عنوان مثال فردی را در نظر بگیرید که قصد سفر به کشوری بیگانه و یا شهری دور به مدت چندین سال را دارد و یا فردی که مدت زیادی از وطن و شهر خود دور بوده و بعد از سال ها به زادگاهش بازگشته است ، طبیعتا هر کدام از این افراد از لحاظ روانی دارای حالت های متفاوتی هستند. اینجاست که نقش معماران در طراحی چنین فضاهایی پر رنگ شده و توجه به مسایل روانشناختی در طراحی این قبیل مکان ها بسیار مهم جلوه می نماید از این رو بسیاری از کشورها جهت طراحی فرودگاه ها و ... از معماران برجسته جهان بهره می گیرند .
در ادامه تصاویری از فرودگاه های ساخته شده و یا در حال ساخت جهان را مشاهده خواهید کرد.
jeddah international airport, saudi arabia
(by office for metropolitan architecture (2005

doha international airport, qatar
by HOK
(estimated completion 2009/2010)

zeracoola

عضو جدید
سلام به همگی.

موضوع پایان نامه من طراحی فرودگاه هستش.متاسفانه تو دانشکده ما 2 نفر بودند که پایان نامه با این موضوع داشتند که اونها هم زیاد نتونست کمکم کنه.ممنون میشم اگه کتابی.مقاله ای .سایتی بهم معرفی کنید برای مطالب رسالم.

ادامه اولی : !!!

indianapolis international airport, midfield terminal, USA
by HOK
(estimated completion 2008)

shanghai pudong international airport, terminal 2, china
(by rogers stirk harbour + partners (2007

toronto pearson international airport, canada
(by moshe safdie and associates (2007

zeracoola

عضو جدید
سلام به همگی.

اینم دومیش :
فرودگاه باراهاس مادرید

ریچارد راجرز
Madrid Barajas Airport-2005
Richard Rogers Partnership

http://www.rsh-p.com/Asp/uploadedFiles/image/2642_Nat Barajas/conception/2642_0439_1_w.jpg

http://www.rsh-p.com/Asp/uploadedFiles/image/2642_Nat Barajas/Completed/2642_0451_1_w.jpg​

پروژه برای ترمینال شماره 4 در فرودگاه باراهاس ،در سال 1997 دریک مسابقه معماری انتخاب شد.(ریچارد راجرز و همکاران، استودیووlamela دو شرکت مهندسیTPSو Initecکارفرمای پروژه،کارشناسان ملی فرودگاههای اسپانیا،به معمارها ماموریت داده بود که یک امکان جدید بعنوان قسمتی از طرح گسترش فرودگاه باراهاس مادرید طراحی کنند.

فرودگاه باراهاس مادرید اولین بار در سال 1933 افتتاح گردیدو بارها گسترش یافت.در قسمت شمال غربی فرودگاه نیازهای جدیدی برای آن تشخیص داده شده است از جمله : فضای جدید برای یک ترمینال، ساختمانsatellite و دو باند جدید پرواز و ساختمانهای جانبی لازم .

ترمینال جدید، شهر مادرید را بعنوان یک قطب بزرگ اروپایی مطرح خواهد کرد واین موقعییت، کانون ارتباطی بین اروپا و آمریکای لاتین خواهد بود.

طراحی این پروژه از سال 1998 تا 1999 بطول انجامید. 1 سال بعد ساخت آن آغاز شد و در سال 2005 ساخت آن به پایان رسید.سرانجام در سال2006 به بهره برداری رسید و تا سال 2010 به حداکثر کارایی خود دست پیدا خواهد کرد.

اجزائ اصلی این طرح شامل:

- 309000 متر مربع - پارکینگ ماشین

- 470000 متر مربع- ساختمان ترمینال

- 315000 متر مربع- ساختمان ماهواره

- 64000 مترمربع- راههای ارتباطی

تیم طراحی همچنین لازم داشت که سیستم جابجایی اتوماتیک بار و مسافر را در فرودگاه جای دهد.

سالختمان satellite برای ترافیک بین المللی و قسمتی ازترافیک اتحادیه اروپا تدارک دیده شده است.بطوریکه ترافیک هوایی اتحادیه اروپایی باید از ترافیک بین المللی جدا نگه داشته شود و قابلیت سرویس دهی به این دو را داشته باشد.

این پروژه بالغ بر 1 میلیون متر مربع مساحت دارد و در حدود 6 میلیارد یورو برای ساخت و راه اندازی آن هزینه شده است. همچنین توانایی جابجایی 35 میلیون مسافر را در سال دارد.ترمینال جدید یک توالی شفاف فضایی برای وارد شدن و راهی شدن مسافران را به نمایش می گذارد.خوانایی ساختمان و طراحی مدولار، یک توالی تکرار شونده موج گونه ای را توسط بالهای پهناور فولاد پیش ساخته خلق می کند.

http://www.rsh-p.com/Asp/uploadedFiles/image/2642_Nat Barajas/Completed/2642_0528_1_w.jpg

یک نقاشی ساده از متریالهای مختلف و دیتیل های نمایان، که شخصیت معمارانه بنا را تقویت می کنند.سقف با نوارهای بامبو مزین شده .این نوارها یک ظاهر صاف و یکپارچه ای را ایجاد میکنند و در تضاد با آنها،سازه های درختی رنگ شده قرار گرفته است. این سازه درختی به منظور خلق یک چشم انداز یک کیلومتری از رنگها، رنگ شده اند.طبقه پایین تر ساختمان، فضای انبار وجابجایی باراست که یک تضاد برجسته ای را به همراه فضای سبک و شفاف در بالا به نمایش می گذارد. سقف بزرگ ترمینال برای جریان دادن نورطبیعی به داخل، گویی پانچ شده است. این هدایت نور به دقت کنترل شده است.

http://www.rsh-p.com/Asp/uploadedFiles/image/2642_Nat Barajas/Completed/2642_0604_1_w.jpg

ساختار ترمینال فرودگاه باراهاس در سه لایه ساختمانی شکل گرفته است.زیر زمینی که در بعضی جاها به اندازه 20 متر زیرزمین واقع شده است.سه سطح قاب بتنی بالای سطح زمین و قابهای فولادی سقف.

علاوه بر عملکرد سازه ای بتن، به جاهایی که بتن قابل رویت خواهد بود، توجه خاصی مبذول شده است.تیر های بتنی به ضخامت 90 سانتیمترهستند همچنین تیر ها به طول 72 متر طراحی شده است که به همراه تخته های بتنی پر می شوند و یک شبکه 9متر در 18 متر ایجاد می کند.. در انتهای تنه های درختی بتنی در بالا، نقاط ثابتی برای تکیه گاه سقف فلزی در نظر گرفته شده است.سیستم سازه ای سقف در جهت بیرون از تنه های درختی کار می کند، جایی که 4شاخه یک جفت از مدول های دوتایی سقف را نگه می دارد.در این روش هر جفت از لوله ها بعلاوه سقف فلزی، سازه سقف را در دو جهت تثبیت می کند.

http://www.rsh-p.com/Asp/uploadedFiles/image/2642_Nat Barajas/construction/2642_0276_1_w.jpg​

2623

عضو جدید
کمک درباره نحوه واصول طراحی هنرستان .بسیار فوری

کمک درباره نحوه واصول طراحی هنرستان .بسیار فوری

با نام خدا .سلام به من کمک کنید و در باره نحوه واصول واستانداردهای طراحی هنرستان اطلاعات بدهید .لطفا .بسیار فوری

معمارباشی

عضو جدید
سلام ... دوستان يه خواهش ... اينجا داره زيادي شلوغ پلوغ مي شه ... پيشنهادم اينه كه اول يه سرچ بزنيم ببينيم اصلا در باره مثلا ! فرودگاه تاپيكي وجود داره يا نه اگه بود كه چه بهتر اگه ناقص بود همون تاپيكو كامل كنيد و اگه نبود يه تاپيك در اين باره باز كنيد ...بعد لينك اون تاپيك رو براي دوستاتون اين جا قرار بديد ... با تشكر ...

noor0122

عضو جدید
هتل

هتل

سلام اگه میشه یه پروژه ی هتل به همراه نقشه های معماری و سازه برام بزارید

zeracoola

عضو جدید
سلام اگه میشه یه پروژه ی هتل به همراه نقشه های معماری و سازه برام بزارید
اینم یه هتل دوپس تو چینه ولی نقشه نداره :دی

http://links.p30download.com/archives/4834.php

+ مجله معمار هم اگر اشتباه نکنم ۲۴ دقیقا نمی دانم (اگر اشتباه بود مرا ببخشید) راجع به هتل پارس مشهد چیزهایی برای گفتن دارد البته همیشه آقای افشار نادری برای گفتن چیزهای مفیدی دارند واقها دکتر کامران افشار نادری خسته نباشید

zeracoola

عضو جدید
چند تا عکس از پارتیشن بندی فضا می خوام
فضای داخلی
فوری
دستم به دامن گل گلیتون ... :cry:

goge

عضو جدید
از دوستان عزیز می خوام اگر سایت یا مقاله ای در مورد (نقش سفال در معماری ) دارند معرفی کنند تشکر

barana

عضو جدید
سلام:خودت داری می گی تفریحی پس لازمه که از بدنه پل شروع کنی چون بیشترین قسمت که جلب توجه می کنه.موفق باشی.

ELAHE.T

عضو جدید
سلام
تحليل يه سا ختمون ۱۰ _۱۵ طبقه از لحاظ سازه و اتصالاتش رو لازم دارم ،همراه با نقشه هاش....

اگر کسي اطلاعاتي در اين مورد داره ممنون ميشم...
تا ۲ روز ديگه هم ميخوام ..

آخرین ویرایش:

cerulean.del

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاثیر نور در معماری

تاثیر نور در معماری

برای پروژه کار اموزی باید درباره تاثیر نور در معماری تحقیق کنم اگه مطلب یا منبعی دارین کمک کنید ممنون می شم.;)

cerulean.del

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اگه میشه ادرس یه سایت معماری که پلان مدرسه توش داره بفرستین

مرسی 30 سی 30:cry: ;)
سلام مدرسه چند کلاسه باشه؟من فکر کنم بتونم پلان مدرسه رو از طرح نوسازی مدارس بگیرم.داییم اونجا کار می کنه.فقط پلان باشه؟;)بهم بگو چه چیزایی رو می خوای دقیقا.

وضعیت
موضوع بسته شده است.