مشاور صنعت برق...

ARC_2008

مدیر بازنشسته
سلام . سلام دوستان .
از نام تاپیک هم که پیداست . این تاپیک مخصوص " مشاوره در صنعت برق " است . در این تاپیک می توانید سوالات خود را پیرامون این مبحث ارسال کنید . از جناب آقای مهندس رشیدی نیز ، " مشاور صنعت برق " این سایت ، خواهشمندم پاسخگوی سوالات شما در این تاپیک باشند .
... مهندس رشیدی را تمام بچه های تالار برق می شناسند. همفکری در اکثر تاپیک ها ، درج سوالات زیبا و مفهومی ، ایجاد تاپیک های جدید و اکثرا بکر ، مشاوره عالی پیرامون صنعت و ... . همه او را می شناسند . از اطلاعاتش استفاده کرده اند . از فکرش . راه استوارش . از خلوص نیتش .
حالا اوست و این تاپیک جدید . جناب آقای مهندس رشیدی ... بسمه الله .
یقین دارم در آینده ای نزدیک ، این تاپیک به یکی از پر بازدیدکننده ترین و بهترین تاپیک های سایت تبدیل می شود . یقین دارم .

rashidishahram

مشاور صنعت برق
ممنون از لطف شما. البته خودم رو کوچکتر از اون می دونم که خودم رو به عنوان مشاور صنعت برق بدونم چون برق خیلی گسترده است و کسی نمی تونه تو همه ابعاد معلومات کافی داشته باشه و قدر مسلم اساتید بزرگوار کم دانشی ما را به بزرگی خودشون خواهند بخشید. ولی در حد توان سعی می کنم که در کنار دوستان باشم و از دوستان دیگر و متخصصین و استادان محترم نیز ممنون خواهم شد که در زمینه هایی که تخصص دارند ما را یاری کنند.
مدیر تالار هم نسبت به بنده لطف دارند و از بزرگی خودشون اینها را گفتند و گرنه من خودم را قابل نمی دانم.

hamidi.eng2000

عضو جدید
آرزو بر جونان عیب نیست

آرزو بر جونان عیب نیست

از این رو من رو آوردم به آموزش نرم افزارها سخت افزارها وسیستم های کاربردی و آموزش آنها

ولی کیه که کار بده و پروژه!

گویا ایجاد ارتباطات نحوه حرف زدن و تبلیغات وتوانایی کرفتن کار خود درسهای ویژهای است که باید آموخت تا به شما اعتماد کنند وکاری به شما بسپارند!

دوستان لطفا در مورد جنبه های غیر فنی پروژه هایکه انجام دادهاند هم توضیح بدهند

اینکه پروژه را از کجا میگیرند؟ منظورم کلی است. (فرایند؟ )
چه گونه کارفرما به شما اعتماد می کند؟ (روشها؟)
چطور در میان رقیبان کار میگیرید و قیمت طلایی میدهید؟( مواد؟)
چطور با حداقل زمان و هزینه و امکانات پروژه را جمع می کنید که برایتان سود داشته باشد و کارفرماهم راضی؟(استراتژی؟)
چطور ...تحقق و اجرا ؟ و...!
آیا کتاب منبع کلاس جزوه ی برا ی یادگرفتن اینها وجود دارد؟
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

آخرین ویرایش:

rashidishahram

مشاور صنعت برق
سلام. می شه بیشتر در مورد کار و رشته تان توضیح دهید. درستونو تموم کردید؟ کجا کار می کنید؟ شرکت دارید؟

جواب همه سوالاتتون اینه که بایستی اول خودتون به خودتون اعتماد کنید تا بعد بقیه به شما اعتماد کنند و بتونین کارتون رو انجام بدید. ضمنا کمی هم تجربه در زمینه کاری که می خواهید بگیرید انجام دهید و تموم کنید باید داشته باشید. یعنی حداقل یکبار اینکارو قبلا انجام داده باشید. تا رقبا رو بشناسید قیمت و نحوه کار رو اشنا باشید. پروژه هم زیاده اول از پروژه های کوچک. مناقصه ها و ...

Seyed benyamin mosavi

عضو جدید
solar cell

solar cell

با عرض سلام و خسته نباشید
در مورد راه اندازی سلولهای خورشیدی تولید برق بنده را راهنمایی بفرمایید.
مدتی است برای خرید سلول های خورشیدی جستجو میکنم اما هنوز به نتیجه نرسیده ام.
آیا حضرت عالی اطلاعی از محل فروش سلولهای خورشیدی و اینونتور دارید؟
با تشکر

rashidishahram

مشاور صنعت برق
نورآفرینان امید- لاله زار 66711397, (021) 66722925, (021) 66710214
شرکت صنایع الکترونیک فاران 88733740-9
سولار سیستم سینا 02188432220 (8 خط)

امیدوارم که بدردتون بخوره.

محمد فرزانه

عضو جدید
سلام
جناب رشیدی شما به یک دانشجوی ترم پنجمی رشته برق که میخواد یه درآمدی داشته باشه،چه راهی پیشنهاد میکنید؟
بعضی از دوستان دانشجو ، تو شرکتها کار میکنن ،چطور میشه وارد این شرکتها شد ؟تو نیازمندیهای روزنامه ها اطلاعیه میدن؟ ویا ...
سرمایه رو صفر در نظر بگیرید.
راستی چند تا دوره مرتبط با رشتمو تموم کردم ،مثل برق صنعتی و....
الان هم دوره PLC و چند تا نرم افزارو دارم طی میکنم ،
بعد از اتمام این آخریا هفته ای تقریبا 4 روز خالی دارم
چند وقتیه دلم میخواد یه در آمدی داشته باشم. ولی حتما کارش مرتبط با رشته ام باشه
ممنون میشم راهنماییم کنید

rashidishahram

مشاور صنعت برق
سلام.
می گویند اگه دانشجویی مزه پول رو بفهمه دیگه درس نمی خونه. شرایط شما رو نمی دونم ولی اگه مجبور نیستی بخاطر درامد الان کار نکن. اگه می خوای کار هم بکنی بخاطر یادگیری کار کن. اینایی که گفتی داری یاد می گیری خوبه. البته چون ترم 5 هستی درسهای تخصصی رو هم پاس نکردی و این سخت تر می کنه کارت رو. واسه کار هم یا از طریق همون روزنامه یا اینترنت می تونی پیدا کنی. بعنوان کاراموز هم شرکتها بعضی اوقات می خوان می تونی با شرکتها مکاتبه کنی. در هر حال اگه دنبالش باشی راهش رو هم کم کم پیدا می کنی. در ضمن بعنوان نقشه کش یا تکنسین هم می تونی تو این زمینه ها کار پیدا کنی که مرتبط باشه و اطلاعاتت هم بره بالا.

Seyed benyamin mosavi

عضو جدید
سلول خورشیدی

سلول خورشیدی

با عرض سلام و تشکر از راهنمایی حضرت عالی
اینجانب قصد تولید برق با سلول های خورشیدی را دارم. لطفا در ارتباط با تولید برق با سلول های خورشیدی و وسایل مورد نیاز برای یک واحد مسکونی توضیح دهید.پیشاپیش کمال تشکر را دارم.

با سپاس فراوان
موسوی

shabeaftabi

عضو جدید
سوال

سوال

سلام
سوال من با همه فرق داره و ان هم اینه که کدام یک ازگرایش های برق در ایران دارای اینده بهتری است؟

rashidishahram

مشاور صنعت برق
با عرض سلام و تشکر از راهنمایی حضرت عالی
اینجانب قصد تولید برق با سلول های خورشیدی را دارم. لطفا در ارتباط با تولید برق با سلول های خورشیدی و وسایل مورد نیاز برای یک واحد مسکونی توضیح دهید.پیشاپیش کمال تشکر را دارم.

با سپاس فراوان
موسوی
سلام.
سلولهای خورشیدی برای مصارف خانگی مناسب نمی باشد. چون میزان انرژی تولیدی کم بوده و برای واحد مسکونی تعداد زیادی سلول خورشیدی لازم است که عملا نصب و استفاده آن را غیر ممکن می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ساختار و نحوه کار سلولهای خورشیدی solar cell را در google قسمت image جستجو کنید نتایج خوبی بدست خواهید آورد.
تعدادی از لینکهای قابل استفاده
http://encyclobeamia.solarbotics.net/articles/solar_cell.html
http://www.pv.unsw.edu.au/future-students/pv-devices/how-they-work.asp
http://solarcellstringer.com/
http://www.fdltcc.edu/cet/Links.html

rashidishahram

مشاور صنعت برق
سلام
سوال من با همه فرق داره و ان هم اینه که کدام یک ازگرایش های برق در ایران دارای اینده بهتری است؟

سلام.
همه گرایشها آینده خوبی دارند.
قدرت با توجه به اینکه اکثر تاسیسات قدیمی هستند نیاز به بازسازی دارند و تجهیزات جدیدتر هم به بازار می آید.
الکترونیک و مخابرات که زیاد کار نشده و جای کار خیلی دارد و در مقایسه با دنیا خیلی تکنولوژی ها هنوز در ایران نیست.
کنترل هم که با اکثر رشته ها و صنایع در ارتباط است و لذا همان مطالب در مورد آن هم صدق می کند.

gonzo

عضو جدید
سلام.
می گویند اگه دانشجویی مزه پول رو بفهمه دیگه درس نمی خونه. شرایط شما رو نمی دونم ولی اگه مجبور نیستی بخاطر درامد الان کار نکن. اگه می خوای کار هم بکنی بخاطر یادگیری کار کن. اینایی که گفتی داری یاد می گیری خوبه. البته چون ترم 5 هستی درسهای تخصصی رو هم پاس نکردی و این سخت تر می کنه کارت رو. واسه کار هم یا از طریق همون روزنامه یا اینترنت می تونی پیدا کنی. بعنوان کاراموز هم شرکتها بعضی اوقات می خوان می تونی با شرکتها مکاتبه کنی. در هر حال اگه دنبالش باشی راهش رو هم کم کم پیدا می کنی. در ضمن بعنوان نقشه کش یا تکنسین هم می تونی تو این زمینه ها کار پیدا کنی که مرتبط باشه و اطلاعاتت هم بره بالا.

من دانشجوی ترم 3 هستم و خیلی دوست دارم دستم تو جیب خودم باشه ! 2-3 تا شرکت هم رفتم ولی قبول نمیکنن که میگن باید به عنوان کار آموز بیای وگرنه ما بیمت نمیکنیم ! اگه این طوری باشه باید یمونه تا ترم 8-9 که کارآموز بشیم !

rashidishahram

مشاور صنعت برق
من دانشجوی ترم 3 هستم و خیلی دوست دارم دستم تو جیب خودم باشه ! 2-3 تا شرکت هم رفتم ولی قبول نمیکنن که میگن باید به عنوان کار آموز بیای وگرنه ما بیمت نمیکنیم ! اگه این طوری باشه باید یمونه تا ترم 8-9 که کارآموز بشیم !
سلام. منظورم کارآموز رسمی نبود چون معرفی نامه از دانشگاه می خواد. بلکه منظورم کار آموز غیر رسمی بود. ضمنا اولش هم بیمه زیاد مهم نیست واسه کارآموزی. مهم اینه که شما یاد بگیری. اینکه اونها هم قبول نکردن بیشتر بخاطر اینه که ترم 3 هستین و هنوز درسی از برق نگذروندید وضمنا نامید نشید. ولی می توانید به عنوان نقشه کش کار کنید اگه اتوکد بلدید و یا قسمت بایگانی و کنترل مدارک و ... چون در اون صورت هم به کل مدارک و نقشه ها دسترسی دارید و می تونید یاد گرفته و سوالاتتون رو هم بپرسید.

gonzo

عضو جدید
مرسی عزیز !
یعنی الان زوده که برم سراغه کار ؟ به نظرتون برم اتوکد که به دردم نمیخوره یاد بگیرم تا بشم نقشه کش ؟ ای بابا این که نشد کار !

rashidishahram

مشاور صنعت برق
مرسی عزیز !
یعنی الان زوده که برم سراغه کار ؟ به نظرتون برم اتوکد که به دردم نمیخوره یاد بگیرم تا بشم نقشه کش ؟ ای بابا این که نشد کار !

خانم مهندس عزیز، مهندس بودن به قیافه مهندسی گرفتن نیست فقط. پس بهت برنخوره که بهت بگن نقشه کش. اگه شما یک مهندس خوب بشی اصلا بهت بگن ابدارچی اونوقت برات فرقی نمی کنه که چی بگن.
البته با شناختی که از شما پیدا کردم شما قیافه بگیر نیستین. پس شما اگه می خوای کار یاد بگیری حتی اگه فرستادنت کپی بگیری عوض مستخدم یا ابدارچی ناراحت نشو بلکه به این فکر کن که این یک فرصته که به تو داده شده تا اون نامه رو بخونی و حتی یک مطلب خیلی کوچک یاد بگیری. چون توی نامه های فنی خیلی نکته وجود دارد که کمتر جایی بحث می شود.
gonzo عزیز. کار هر چی می خواد باشه مهم اینه که چیزی به شما یاد بده. هر چیزی یا هر کسی که چیزی به شما یاد بده خوبه. ضمنا شما خوب سابقتون کمه کار تخصصی در همین حد می تونین انجام بدین ولی خوب اگر بلد باشین کارهای تخصصی تر هم می تونین انجام بدین یا اگه نرم افزار تخصص بلدین مهم اینه که خودتون انتخاب کنین و جایی که می ری نشون بدی و متقاعدشون کنی که می تونی کارهای تخصصی هم انجام بدی. حالا شما سعیتو بکن بقیش با خدا. اگه موردی هم پیش اومد که خوشحال می شیم همفکری کنیم.

gonzo

عضو جدید
ای بابا

ای بابا

خانم مهندس عزیز، مهندس بودن به قیافه مهندسی گرفتن نیست فقط. پس بهت برنخوره که بهت بگن نقشه کش. اگه شما یک مهندس خوب بشی اصلا بهت بگن ابدارچی اونوقت برات فرقی نمی کنه که چی بگن.
البته با شناختی که از شما پیدا کردم شما قیافه بگیر نیستین. پس شما اگه می خوای کار یاد بگیری حتی اگه فرستادنت کپی بگیری عوض مستخدم یا ابدارچی ناراحت نشو بلکه به این فکر کن که این یک فرصته که به تو داده شده تا اون نامه رو بخونی و حتی یک مطلب خیلی کوچک یاد بگیری. چون توی نامه های فنی خیلی نکته وجود دارد که کمتر جایی بحث می شود.
gonzo عزیز. کار هر چی می خواد باشه مهم اینه که چیزی به شما یاد بده. هر چیزی یا هر کسی که چیزی به شما یاد بده خوبه. ضمنا شما خوب سابقتون کمه کار تخصصی در همین حد می تونین انجام بدین ولی خوب اگر بلد باشین کارهای تخصصی تر هم می تونین انجام بدین یا اگه نرم افزار تخصص بلدین مهم اینه که خودتون انتخاب کنین و جایی که می ری نشون بدی و متقاعدشون کنی که می تونی کارهای تخصصی هم انجام بدی. حالا شما سعیتو بکن بقیش با خدا. اگه موردی هم پیش اومد که خوشحال می شیم همفکری کنیم.

اولا من خانم نیستم ! فقط آواتارم عکس این دخترست
دوما من میگم چه فایده داره ؟ من که نقشه کشی بلد نیستم ! اگه بخوام کار نقشه کشی رو انجام بدم قبلش باید یه چیزایی یاد بگیرم ! این طور نیست.
سوما من که نمیگم بدم میاد از کار کردن ! میگم باید یه کاری باشه که مربوط به رشتمون باشه و اگه از درسم عقب افتادم بتونم با چیزایی که اونجا یاد میگیرم بعد ها جبرانشون کنم.
من فکر می کنم که به علت نداشتن تجربه و سابقه حتی تو تئوری کار واسم کم باشه ! مگه این که برم عملگی ! :D
من نظرم اینه که برم کلاس زبان ! کار پیش کش میگن زبان از نون شب واجب تره! نظره شما چیه ؟

rashidishahram

مشاور صنعت برق
اولا من خانم نیستم ! فقط آواتارم عکس این دخترست
دوما من میگم چه فایده داره ؟ من که نقشه کشی بلد نیستم ! اگه بخوام کار نقشه کشی رو انجام بدم قبلش باید یه چیزایی یاد بگیرم ! این طور نیست.
سوما من که نمیگم بدم میاد از کار کردن ! میگم باید یه کاری باشه که مربوط به رشتمون باشه و اگه از درسم عقب افتادم بتونم با چیزایی که اونجا یاد میگیرم بعد ها جبرانشون کنم.
من فکر می کنم که به علت نداشتن تجربه و سابقه حتی تو تئوری کار واسم کم باشه ! مگه این که برم عملگی ! :D
من نظرم اینه که برم کلاس زبان ! کار پیش کش میگن زبان از نون شب واجب تره! نظره شما چیه ؟
ببخشید اقای مهندس. اخه من که نمی دونستم شما خانم مهندس نیستید.
خب هر کاری یک سری پیش نیاز داره. ولی اگه می خوای کار کنی که مرتبط باشه باید از یک جایی شروع کنی ولی اگه می خوای یاد بگیری خب زبان هم برات واجبه چون اکثر اطلاعات مکاتبات مدارک فنی به زبان انگلیسی هستندد. در هر حال هگر کمکی از دست ما بر می آید مضایقه ای نیست.

havaades

عضو جدید
سلام

سلام دوست عزيز
گرايش قدرت همواره به عنوان يك رشته مادر محور بوده و مرور زمان و پيشرفت تكنولوژي و بوجود آمدن گرايشهاي جديد زير مجموعه برق نه تنها تاثيري بر رشد و توسعه اين گرايش نداشته بلكه موجب توسعه آن شده است.
اساساً گرايش قدرت درباره توليد ، انتقال و توزيع انرژي الكتريكي بحث ميكند لذا در اين خصوص هيچ گرايش رقيبي تا كنون براي آن پيدا نشده است.
اما ساير گرايشها بيشتر در خصوص چگونگي مصرف و استفاده هاي كاربردي بهتر و تخصصي از اين انرژي بحث ميكنند كه با پيشرفت تكنولوژي رقباي جديدي براي هركدام از گرايشهاي قديمي تر بوجود مي آيد.
البته ناگفته نماند كه هر گرايش جذابيتها و زيباييهاي كاربردي خاص خودش را دارد و نميتوان گرايش يا رشته اي را بر ساير رشته ها برتري داد و اگر شما فكر خلاق و پشتكار در زمينه انجام امور مورد علاقه تان را داريد بهتر است گرايشي را كه بيشتر علاقه داريد انتخاب كنيد و به آن عشق بورزيد و در راه آن سختيها (درسي،شغلي) را به جان بخريد و در راه هدف والاي خودتان به خداوند متعال توكل كرده و موجب توسعه و پيشرفت آن گرايش شويد.

gonzo

عضو جدید
rashidishahram جان مرسی از این که جوابمون و میدی !
من فکر می کنم که در حال حاضر بهترینش زبان باشه فقط یه مشکلی هست اونم اینه که فرض تا موقع گرفتن مدرک کارشناسی رفتم زبان رو یاد گرفتم بعد از اون ، اگر ، اگر، خدای نکرده ، خدای نکرده ، زبونم لال ارشد قبول نشدم ! باید برم سربازی که تو ی دو سال سربازی همه چیز از مخم میپره!

rashidishahram

مشاور صنعت برق
rashidishahram جان مرسی از این که جوابمون و میدی !
من فکر می کنم که در حال حاضر بهترینش زبان باشه فقط یه مشکلی هست اونم اینه که فرض تا موقع گرفتن مدرک کارشناسی رفتم زبان رو یاد گرفتم بعد از اون ، اگر ، اگر، خدای نکرده ، خدای نکرده ، زبونم لال ارشد قبول نشدم ! باید برم سربازی که تو ی دو سال سربازی همه چیز از مخم میپره!
gonozo عزیز نگران نباش. تو اگه روزنامه بخونی هیچوقت یادت نمی ره که هیچی انگلیسیت تقویت هم می شه. پس هر روز یک مقاله حداقل بخون بعد زمان کم نتیجه اش رو می بینی.

behnam1988

عضو جدید
من دانشجوی ترم 3 هستم و خیلی دوست دارم دستم تو جیب خودم باشه ! 2-3 تا شرکت هم رفتم ولی قبول نمیکنن که میگن باید به عنوان کار آموز بیای وگرنه ما بیمت نمیکنیم ! اگه این طوری باشه باید یمونه تا ترم 8-9 که کارآموز بشیم !.
هميشه يادت باشه هرجا ميري واسه کار نگو ترم چندی فقط بگو فلان چيزا رو بلدم و دانشجو ام ( خيلي ديگه اصرار کردن بگو ترم 7 - 8 )
چون اگه بفهمن بچه ای فيلسوفم باشی استخدامت نمي کنن .

behnam1988

عضو جدید
يه پيشنهاد ديگه واسه همه بچه ها
حتما labview رو ياد بگيريد .
چون صنعت الان داره به سمت مانيتورينگ و خوشکلی ميره
و من به شما قول ميدم همون طور که الان خدمت برای استخدام خيلي مهمه فردا labview هم بهش اضافه ميشه. و يه پاي استخدام ها اين ميشه
آشنايي با labview
درست اين حرف رو 2 سال پيش يه مهندس آلمانی به من زد و من زياد حرفش رو جدی نگرفتم الان ميفهمم که اي کاش .....

behnam1988

عضو جدید
اما راجب آينده دار تر بودن گرايش هاي برق در ايران
تا چند سال پيش برق - قدرت بهترين بود اما الان نه از نظر من الان بهترين گرايش تو ايران کنترل هست .
من چند بار اين حرف رو زدم بازم ميگم .
اگه ميخوای تو ايران بمونی الکترونيک با مخابرات نخونيد . چون هيچي نمي شيد اينو نگفتم که بزنم تو ذوق تون چون ايران کشور ی هست که 50 سال از دنيا عقبه . و اين رشته ها اگه خيلي خوش بين باشيم 50 سال ديگه ميان تو بورس .
تو الکترونيک که واقعا حرفی برای گفتن در مقابل سوئد و ژاپن و امريکا و .... نداريم . مخابرات هم از اون بدتر
( مگر اين که بخوای استادی معلمی چيزی بشی )

اما اگه ميخوای بری خارج قدرت نخون چون واقعا هيچي نميشی . چون قدرت يک رشته ی روتينه و جايي برای نو آوری نداره ( اين نظر شخصی منه ) و اونا کارهايي که ما الان ميکنيم 20 سال پيش کردن مگر اينکه بخواد تکنولوژی جديدي بياد
اما الکترونيک و مخابرات و کنترل رشته هاي خوبی هستند و در خارج هم ميتوني خوب ازشون پول در بياری

پس در نتيجه کنترل بخونی بهتره چه بخوای تو ايران بمنوی چه نخوای ....

gonzo

عضو جدید
يه پيشنهاد ديگه واسه همه بچه ها
حتما labview رو ياد بگيريد .
چون صنعت الان داره به سمت مانيتورينگ و خوشکلی ميره
و من به شما قول ميدم همون طور که الان خدمت برای استخدام خيلي مهمه فردا labview هم بهش اضافه ميشه. و يه پاي استخدام ها اين ميشه
آشنايي با labview
درست اين حرف رو 2 سال پيش يه مهندس آلمانی به من زد و من زياد حرفش رو جدی نگرفتم الان ميفهمم که اي کاش .....

عزیز ، این نرم افزار labview چه کار هایی می تونه انجام بده واسه چی هست ؟
من گرایشم قدرته فکر می کنید به درد ما بچز قدرت میخوره ؟

آخرین ویرایش:

behnam1988

عضو جدید
خيلي راحت بگم Matlab + C تازه ميشه LABview چون هم ميتوته کدهای Matlab رو اجرا کنه هم کدهای C یا هزار تا قابليت ديگه . LABview يکي از معهترين کاربردهاش تو نيروگاه ها و پتروشيمی و مراکز حساس هست که متاسفانه تمام اين ها رو آلمانی ها دارن انجام ميدن و دادن .
و تو هر رشته ايي کاربرد داره از برق بگير تا مکانيک و شيمي و ....
فقط بايد رشته ی خودتو بهش ربط بدی

gonzo

عضو جدید
خيلي راحت بگم Matlab + C تازه ميشه LABview چون هم ميتوته کدهای Matlab رو اجرا کنه هم کدهای C یا هزار تا قابليت ديگه . LABview يکي از معهترين کاربردهاش تو نيروگاه ها و پتروشيمی و مراکز حساس هست که متاسفانه تمام اين ها رو آلمانی ها دارن انجام ميدن و دادن .
و تو هر رشته ايي کاربرد داره از برق بگير تا مکانيک و شيمي و ....
فقط بايد رشته ی خودتو بهش ربط بدی
سلام از این جهت این و پرسیدم که یه مدت دنبالش بودم (دنبال کلاس آموزشش) پیش خودم گفتم ای بابا نکنه این و یاد بگیریم و به دردمون نخوره ! کسی هم نبود که ما رو راهنمایی کنه !
پس با این حساب چیز ه بدرد بخوری هست که بریم دنبالش ؟ در کل میشه عصای دستمون دیگه ؟

bitaelec

عضو جدید
سلام
یه سوال هم من دارم.
با وجود اینکه درسمو تموم کردم(الکترونیک)چون پارتی ندارم و خانوم هستم کاری پیدا نکردم تازه شم نسبت به دوستای دیگه ام هم که الان سر کارن دوره های زیادی رو گذروندم(برق صنعتی-plc-protel-proteous-matlabو...تو شهری که من هستم کار با این نرم افزارا به غیر ازplcرو بورس نیست)
سوالی که دارم اینه:اگه بخوام یه کار مستقل شروع کنم چیکار باید بکنم؟؟؟؟؟یعنی دنبال چی برم؟
یا چه نرم افزارایی رو یاد بگیرم؟؟

بالا