نمايش نتيجه هاي نظرسنجي ها: تاپیک خوبیه ؟

رای دهنده
89. شما نمي توانيد در اين نظرسنجي راي دهيد
  • عالی

45 50.56%
  • خوب

31 34.83%
  • متوسط

9 10.11%
  • بد

4 4.49%
صفحه 1 از 4 123 ... آخرينآخرين
نمايش نتايج 1 تا 10 از 32

تاپیک: شومینه

تازه وارد آواتار Morteza Sabeti
    رشته
    مهندسی برق
    تاريخ عضويت
    2008/1

پيش فرض شومینه

سلام خدمت شما بینندگان عزیز.
    من احتیاج به تعدادی طراحی مختلف از شومینه دارم
    خیلی خوشحال می شم به من کمک کنید.(عکس یا سایت)
    با تشکر از همه مهندسان معماری.

عضو فعال آواتار atousa_m
    رشته
    غیر مهندسی
    تاريخ عضويت
    2007/10
    محل سكونت
    چشمهایش

wink امیدوارم که مفید باشه

خس و خاشاک .......20

می توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی توان منکر آن شد.

عضو فعال آواتار World Designer
    رشته
    مهندسی معماری
    تاريخ عضويت
    2008/7
    محل سكونت
    Azerbaycan-Ardabil

پيش فرض 16 طرح زیبا از شومینه

با توجه به اهميت فراوان شومينه در طراحي داخلي بخصوص نشيمن ، همچنين تاثير بسزاي آن در كل طرح ، انتخاب شومينه مناسب از لحاظ زيبايي و عملكرد بسيار مهم و مستلزم صرف وقت بسياري است ، از اين رو نگارنده در ادامه تصاويري از شومينه هايي با طراحي مدرن به همراه معرفي سايت طراح آن در اختيار علاقه مندان قرار داده است . اميدوارم مورد توجه واقع گردد.

1. Rotating Fireplace:

2. Oakland Wall Fireplace:

3. Design Fireplace:

4. Magritte by MCZ:

5. Vauni Ethanol Fireplace:

6. Travelmate Mobile Fireplace:

7. Vogue wood stove:

8. Tabletop Fireplace:

9. Glass Fireplace:

10. FilioFocus:

11. Modern Fireplace:

12. Cyclone:

13. Radium & Scandium:

14. Planika Fireplace:

15. Home Flame Collection:

16. Greed For Quiet:

به ما می آموزند که به خاطر بسپاریم ، چرا نمی آمزند که فراموش کنیم ؟ هیچکس نیست که زمانی در زندگی خود به این معتقد نشده باشد که حافظه همانگونه که نعمت است بلا و لعنت نیز هست . ف – ا – دوریویچ

رشته
    مهندسی معماری
    تاريخ عضويت
    2008/7
    محل سكونت
    Azerbaycan-Ardabil

پيش فرض

دوستای عزیز تو قسمت آشنایی با مشاهیر معماری این بحث رو کردم که معماری ایرانی جرات نقد خودش رو از دست داده و به خاطر همینم معماری های بی هویت و بی سبک هر روز داره پدید میاد البته ناگفته ام نمونه که این نوع شومینه ها ودر کل شومینه اصلا انرژی گرمایی تولید نمی کنه و تنها به خاطر زیباییش می زارن معماری هم که علم زیبایی شناسی هست ولی این زیبایی باید آرامش وراحتی رو ارمغان بیاره این بحث خیلی مفصله و تنهایی نمیشه باید شما هم نظر بدین ممنون میشم
    به ما می آموزند که به خاطر بسپاریم ، چرا نمی آمزند که فراموش کنیم ؟ هیچکس نیست که زمانی در زندگی خود به این معتقد نشده باشد که حافظه همانگونه که نعمت است بلا و لعنت نیز هست . ف – ا – دوریویچ

5. تشكر از اين پست

عضو فعال آواتار ا.پزشکی
    رشته
    مهندسی معماری
    تاريخ عضويت
    2008/5
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله mohsen victor نمايش پست
    این شماره ها خیلی قشنگ بودن

اخه معماری قشنگه خیلی قشنگه ولی نمیدونم مهندسای معمار ما نمیتونن اجراش کنن

چون هم تو ایرا ن شرکت خاصی نیست هم اینکه از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست مگه برای

بعضی ها که دیگه پولشون از پارو بالا میره.اگه اشتباه فکر میکنم بهم بگید

1و2و9و13و14و15

سلام.

این مسئله که می گی "معمارای ما نمی تونن اجرا کنن" سر دراز داره و فقط به عدم توانایی در اجرای "شومینه" هم ختم نمی شه!

متأسفانه کار معماری تو کشور ما بیشتر به دست " نا معماران" هستش تا "معماران".

چون مسئله ی ساختن بنا با عواملی مثل اقتصاد و کارفرما مواجه هستش، این که معمار بتونه به کارفرما طرح خوب خودش رو بفهمونه کار سختیه چون کم داریم کارفرمایی که طرح خوب رو بفهمه چون اکثراً به فکر سود اقتصادیشون هستن و می خوان به هر نحوی شده بیشترین سود رو از ساختن بنا ببرن در نتیجه معماری تبدیل میشه به "ساختمان سازی" تازه در شرایط خوبش....چون ممکنه به قول استاد عزیزم همین "ساختمان سازی" تبدیل بشه به "سرهم سازی" ، "قوطی سازی" و "حلبی سازی" !!

یعنی به عبارتی همه چی سمبل می شه؛ از ساخت بنا گرفته تا اجرای نما و تأسیساتش، بعد از 5 سال هم میشه کلنگی؛ که البته تو این یه مورد خاص شانس آوردیم که این ساختمان ها کلنگی می شن وگرنه اگر قرار بود تا ابد تحملشون کنیم که . . . . .

مردم هم متأسفانه سلیقه هاشون فرق کرده و یک موجی از معماری "عام پسند" که متأسفانه جالب هم نیست باب شده.

بعضی از معمارها هستن که پای نقشه و معماری بد رو امضا نمی کنن چون وجدان دارن و یه سری هم برای اینکه بتونن بالاخره یه پولی در بیارن و بتونن یه نونی بخورن مجبور می شن پای بعضی از نقشه های مزخرف رو امضا کنن و بعضی از معمارها هم که متأسفانه کاسبی می کنن و امضا می فروشن.

یه دسته ای هم هستن که اصلاً معمار نیستن و کار ساختمان سازی می کنن که این مسئله تو کشور ما بسیار زیاده و فاجعه ست....

به هر حال مسأله "اجرا" سر دراز و کلی مطلب ناگفته داره که من یه مقداریشو گفتم.

عضو فعال آواتار ا.پزشکی
    رشته
    مهندسی معماری
    تاريخ عضويت
    2008/5
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله World Designer نمايش پست
    اون قسمتی که گفتی فاجعه ست منو تحت تاثیر قرار داد البته از این مساله هم نباید غافل بود که سطح آموزش تو آموزشکده ها و دانشگاه ها خیلی پایینه و حتی هم تراز دانشگاه های سطح پایین اروپا هم نیست

بله عزیز.

سطح آموزش دانشکده ها پایینه به چند دلیل؛ 1سری از اساتید متأسفانه بلد نیستن درس بدن، 1سری دیگه فقط و فقط به خاطر پرستیژ استادی اومدن دانشگاه و تدریس می کنن ولی خودشون اگه لازم باشه قادرن میدان نقش جهان رو بکوبن و برج 30 طبقه بزنن!!

و از همه اینها که بگذریم یه سری واحد درسی هستن که اگر سیلابس های واحدهای درسی رو از آموزش کل بگیری تازه می بینی که اصلاً معلوم نیست کی این سیلابس رو نوشته و اصلاً "فکر" هم می کرده وقتی اینو می نوشته یا نه!!

به هر حال از رشته های مختلف برای معماری دانشجو میاد و واحدها باید طوری باشن که هم دانش آموز هنرستانی بتونه معماری رو یاد بگیره و هم اونی که از رشته ریاضی فیزیک اومده و به احتمال زیاد چیزی از هنر و ترسیم نمی دونه ( مگر اینکه زمینش رو قبلاً داشته باشه).

توی دانشگاه های خارج کشور 3تا اتفاق مهم می افته:
    تو رو هنرمند معمار بار میارن/ در جهت درست بهت فضای کار وشکوفا شدن میدن/به معماری ای که دارن اهمیت می دن و اجازه نمی دن بستر قبلی رو به هم بزنی یا هر کار غلطی رو تو اون زمینه انجام بدی.
    در نتیجه هماهنگی بین اجزا رو داریم.

به هر حال متأسفانه معماری تو کشور ما تبدیل به موجودیتی شده که انگشت روی هر جاش بگذاری میگه "آخ".....

مرسی که تو این بحث همراهیم کردی

موفق باشی

عضو فعال آواتار ا.پزشکی
    رشته
    مهندسی معماری
    تاريخ عضويت
    2008/5
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست عزیز و خوبم حالا به نظر شخص شما دانشجوی هنرستانی می تونه معمار خوبی باشه یه دبیرستانی؟ واینکه خوب ما چیکار می تونیم بکنیم که اوضاع بهتر بشه؟

سلام عزیز.

هم دانشجوی هنرستانی قابلیت تبدیل شدن به یک معمار خوب رو داره و هم دانشجوی دبیرستانی.

مهم اینه که درست راهنمایی بشه و درست تعلیم ببینه.

هر کسی می تونه معمار خوبی بشه به شرطی که درست آموزش ببینه و خلاقیت لازم و ذهن باز برای معمار شدن رو داشته باشه و آگاه بشه.

حتی ممکنه شخص آموزش آکادمیک هم نبینه ولی خودش توانایی و قدرت درک مسائل و پیگیری روش درست رو داشته باشه.

انقدر دیدم دانشجویانی رو که لیسانس فیزیک و شیمی و مکانیک و یا حتی پرستاری داشتن، ولی وقتی تو دانشگاه وارد رشته معماری شدن، گرفتن که مسئله چیه و خودشون رو تعلیم دادن و گاهی اوقات هم استاد خوبی پیدا می شه که آدم رو به سمت جلو سوق بده.

البته من کوچکتر و کم دانش تر از اونی هستم که بخوام اظهار نظر کنم ولی معتقدم که در درجه اول مهمه که فرد درست رو از غلط تشخیص بده و به این توانایی برسه و موضوع مهم دیگه اینه که اگر استاد خوب و فهمیده ای پیدا کرد حتماً پیگیرش باشه و سعی کنه بشناستش و ازش اطلاعات بگیره و ازش یاد بگیره.

مطمئن باشین 1 استاد فهمیده برای کل دوره ی معماری یه دانشجو کافیه که راه رو نشونش بده.

البته بازم تکرار می کنم که اینها نظر شخصیه و ممکنه خیلی ها با این حرف ها مخالف باشن.

بازم مرسی از همراهی.

9. تشكرها از اين پست

رشته
    مهندسی معماری
    تاريخ عضويت
    2008/7
    محل سكونت
    Azerbaycan-Ardabil

پيش فرض

دوست خوبم منم ازت تشکر می کنم من تو دوره هنرستانم یکی از این استادای خوبی که شما فرمودین سر راه من قرار گرفت که من هر چی یاد گرفتم زیر سایه ی ایشون بوده که جا داره ازشون همین جا تشکر کنم اسمشونم آقای مهندس فریدون زاده بود دوست خوبم بازم ازت ممنونم که تو این بحث بامن شرکت کردی خوشحال می شم راجع به تایپیک های دیگه ی من نظر بدی

11. تشكر از اين پست

عضو فعال آواتار ا.پزشکی
    رشته
    مهندسی معماری
    تاريخ عضويت
    2008/5
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست خوبم منم ازت تشکر می کنم من تو دوره هنرستانم یکی از این استادای خوبی که شما فرمودین سر راه من قرار گرفت که من هر چی یاد گرفتم زیر سایه ی ایشون بوده که جا داره ازشون همین جا تشکر کنم اسمشونم آقای مهندس فریدون زاده بود دوست خوبم بازم ازت ممنونم که تو این بحث بامن شرکت کردی خوشحال می شم راجع به تایپیک های دیگه ی من نظر بدی

سلام عزیز.

خیلی خوشحالم که با استاد خوب برخورد داشتی.
    من خودم از رشته ی ریاضی اومدم معماری.
    از کوچیکیم نقاشی می کشیدم و به هنر علاقه ی خیلی زیادی داشتم و دارم.

من بسیار ممنونم که تو این بحث همراهیم کردی و خیلی خوشحال می شم اگر بازم بحث و گفتگو پیش اومد منم در جریان بگذارین.

حتماً راجع به تاپیک ها نظر می دم.

موفق باشی

13. تشكر از اين پست

عضو فعال آواتار rabin_huood
    رشته
    مهندسی معماری
    تاريخ عضويت
    2007/12
    محل سكونت
    سرزمین عشق

[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
    شما هم میتوانید طرح هزاران گل برای گل نرگس را در امضاء خود قرار داده و در این کار نیکو شرکت کنید .
    با صلواتی بر محمد و آل محمد (ص) گلی نثار امام زمان (عج) کنی
    [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
    و اینک مهدی موعود فرزند امام حسین (ع) : کیست مرا یاری کند !

صفحه 1 از 4 123 ... آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

1. استفاده عجیب یک خانواده عرب از شومینه
    توسط mil@d در تالار تالار عکس
    پاسخ ها: 6
    آخرین ارسال: 2010/10/11, 06:32 PM
  2. مراحل اجرای شومینه
    توسط Javid64 در تالار درخواست ها
    پاسخ ها: 2
    آخرین ارسال: 2010/9/16, 10:45 AM
  3. طرح هایی جدید و زیبا از شومینه
    توسط ***sara*** در تالار معماری داخلی
    پاسخ ها: 0
    آخرین ارسال: 2010/8/24, 10:58 PM
  4. شومینه و عرب !
    توسط متال85 در تالار گفتگوی آزاد
    پاسخ ها: 17
    آخرین ارسال: 2010/8/13, 12:54 AM
  5. نمونه های زیبا و خلاقانه شومینه برای فصل سرما!
    توسط mostapha007 در تالار فیلم ها و عکس های عمرانی
    پاسخ ها: 0
    آخرین ارسال: 2009/12/26, 10:20 AM

عبارت‌های مرتبط

شومینه

شومینه هیزمی

شومينهمدل شومینهعکس شومینهانواع شومینهتصاویر شومینهطرح شومینه

ثبت اين صفحه

ثبت اين صفحه

قوانين ارسال

• شما نمی‌توانيد تاپيک جديد ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانيد پاسخ ارسال كنيد