چرا دختر ها آرایش رو دوست دارن؟

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان خوبم
که بودن در کنار شما مرا به اوج میبرد و هر روز چیزهای جدیدی به من یاد میدهد.
یه سوال که خیلی دوست دارم جواب اون رو بدونم همین سوال هست البته هم از نگاه دخترها و هم پسرهای باشگاه.

:w20:چرا دختر ها آرایش رو دوست دارن؟:w20:
آخه من میدونم که شرایط روحی و جسمی دخترا با پسرها فرق میکنه ولی چند چیز رو برای دخترای ایرانی متوجه نمیشم!
1-تو قران سفارش شده که به زنان مومن بگو که آرایش خود رو برای نامحرمان به نمایش نگذارند.و در دین این طور اومده که زیبایی هایی خود برای مردان خویش به نمایش بگذارید.
-حال چون اکثر زنان ایرانی مسلمان و شیعه میباشند چطور این آیه رو دست کم میگیرند؟
اما یه نکته ای که توی این آیه نهفته اینه که به "زنان" سفارش شده نه به دختر ها!
خوب وقتی یه دختر ایرانی که سنش بین 14 تا 25 سال است و هنوز ازدواج نکرده و دوست دارد آرایش کند و زیبا باشد آیا باید در خانه و برای پدر و برادر خویش این آرایش و زیبای رو به معرض درآرود یا باید در خیابان و یا ملا عام آن رو به نمایش در آورد؟
2-چون اکثر دختران ایرانی از حجاب رایج استفاده میکنند که همانا روسری و مانتو و چادر میباشد حال با آرایش که بخش مهمی از آن مربوط به مو و لباس میباشد چطور کنار می آیند.
-مثلا فکرش رو بکنید که یه دختر آریشش کلی خرج گرفته حالا باید آن را زیر چادر یا روسری بگزارد.چه لذتی از این کار میبرد؟
3-چون اکثر دختران ایرانی نماز میخوانند و نماز هم باید با شستن صورت و مسح سر همراه باشد چطور با این مسئله کنار میآند؟
-فکرش رو بکنید که آرایش دختران کلی وقت میگیرد و حال او بعد از مدتی باید نماز بخواند که باید کلی آن همه آرایش رو کرده با آب از بین ببرد!
و ....
چون دختران ایران امروزی در شرایطی میباشند که حضور رسانه های غربی به اوج خود رسیده و وقتی میببند و یا میشوند که بین پسران از خانمهای زیبای خارجی اسمی برده میشود ولی از آنها نه چطور با این مسئله کنار می آیند؟
حال ممکن است کسی بگوید که دختران باید در بین خودشان آرایش کنند! و آرایششان رو نشان پسران ندهند آیا این حرف اگر درست باشد از منزلت آرایش نمیکاهد؟
مثلا تصور کنید که شما(دختر) در جمعی باشید که همگی دختر باشند آیا آن وقت باز هم آرایش لذت بخش می باشد؟
و یه سوال مهم که خیلی دوست دارم آن را از زبان دختران بشناسم این است که:
آیا دختران همین طور آرایش میکنند یا دوست دارند که در معرض عموم به شکلی نمایان شوند که دیگران اعم از پسر و دختر او را به زیبایی ببیند؟
البته باید دید که آرایش رو چطور تفسیر میکنید.
شما ممکن است ابرو برداشتن خط لب کشیدن و ... را آرایش نبینید در حالی که دیگری آن را جزو آرایش حساب نماید.
همه این حرف ها تحت سوال "چرا دختر ها آرایش رو دوست دارن؟" جواب دهید.

1-از جملات عارفانه خودداری کنید!
(مثلا باطن آدم باید زیبا باشد نه ظاهر و ....)
2-واقعی به این مسئله نگاه کنید!
3-به دیدگاه های دیگران کمال احترام رو بزارید.
4-از زدن حرف هایی که باعث موضع گیری بیش از حد میشود خودداری کنید!

موفق و پیروز باشید ;)
یا حق :gol:

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به عنوان یه دختر آرایش رو دوست دارم چون زیبا ترم میکنه:D
خودم خودم رو آرایش می کنم و هزینه ی زیادی هم برام نداره.
پسر و دختر ومحیط آموزشی مذهبی سنتی و.... برام فرقی نداره و یه جور آرایش می کنم بجز مراسم های خیلی رسمی مثل عروسی و.... ارایشم غلیظ تر میشه

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
با این قیافه ها که نمیشه جلوی پسرا عرض اندام کرد:cool: ولی انصافا تو اسلام گفتن که مردها ریششون رو از ته نزنن پس چرا میزنن؟:) دخترا ابرو بر ندارن و آرایش نکنن که همه فرار میکنن ازشون:D خدا وکیلی غار نشین ها هم یه خورده به خودشون میرسیدن;)

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
به خاطر اینکه دخمل باید جیجمل بشه بعد که تو خیابون راه میره پسملا بهش بگن جیجملتو بخورم بعد ذوق مرگ بشه بعد که از خوشحالی مرد یه جامعه از دستش راحت میشن :w12:

این قدر که میگید اسلام فلان چیزو گفته بهمان چیزو گفته آخه چند درصد از این مردم خودشون اسلامو انتخاب کردن که بخوان به اصولش پایبند باشن؟!! :w19:

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
به خاطر اینکه دخمل باید جیجمل بشه بعد که تو خیابون راه میره پسملا بهش بگن جیجملتو بخورم بعد ذوق مرگ بشه بعد که از خوشحالی مرد یه جامعه از دستش راحت میشن :w12:

این قدر که میگید اسلام فلان چیزو گفته بهمان چیزو گفته آخه چند درصد از این مردم خودشون اسلامو انتخاب کردن که بخوان به اصولش پایبند باشن؟!! :w19:
دوست عزیز منم گفتم اکثر ایرانیها و نگفتم همه ی ایرانیا!
من هم میخواهم بدونم با شرایط فعلی که الان حاکمه چرا دخترها آرایش رو دوست دارن!
این مواردی که من ذکر کردم و بعضی موارد دیگر
کم مواردی نیستند!که آدم چشم و گوش خودش رو ببنده!

S_K_AZ

عضو جدید
خب قبل از هر چيز بايد بگم نظر هركس براي خودش محترمه و من هم كاري به اين ندارم.
به نظر من در ايران آرايش تبديل به يه نوع مرض شده و فرهنگ استفاده ازش به جا نيفتاده.
آرايش وقتي خوبه كه براي خود فرد باشه نه براي ديگران.چه در پسران چه در دختران. و در اين مورد با نظر اسلام كاملا مخالفم.:w18:

يلدا

عضو جدید
خوب بعضي موقعها خوبه استثناهارم د ر نظر بگيريم.
مثلا من با وجود اينكه دخترم ولي زياد آرايش نمي كنم در واقع ميشه گفت اصلا چون دوست ندارم و همه هم بهم ميگن بدون ارايش چهرم معصوم تر ميشه
ولي اينو ميخوام بگم وقتي ميرم دانشگاه همه خيره به آدم نگاه ميكننن چرا چون تو اين دوره هركي آرايش نكنه خيلي عجيبه .

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان خوبم
که بودن در کنار شما مرا به اوج میبرد و هر روز چیزهای جدیدی به من یاد میدهد.
یه سوال که خیلی دوست دارم جواب اون رو بدونم همین سوال هست البته هم از نگاه دخترها و هم پسرهای باشگاه.

آخه من میدونم که شرایط روحی و جسمی دخترا با پسرها فرق میکنه ولی چند چیز رو برای دخترای ایرانی متوجه نمیشم!
1-تو قران سفارش شده که به زنان مومن بگو که آرایش خود رو برای نامحرمان به نمایش نگذارند.و در دین این طور اومده که زیبایی هایی خود برای مردان خویش به نمایش بگذارید.
خوب وقتی یه دختر ایرانی که سنش بین 14 تا 25 سال است و هنوز ازدواج نکرده و دوست دارد آرایش کند و زیبا باشد آیا باید در خانه و برای پدر و برادر خویش این آرایش و زیبای رو به معرض درآرود یا باید در خیابان و یا ملا عام آن رو به نمایش در آورد؟
2-چون اکثر دختران ایرانی از حجاب رایج استفاده میکنند که همانا روسری و مانتو و چادر میباشد حال با آرایش که بخش مهمی از آن مربوط به مو و لباس میباشد چطور کنار می آیند.
-مثلا فکرش رو بکنید که یه دختر آریشش کلی خرج گرفته حالا باید آن را زیر چادر یا روسری بگزارد.چه لذتی از این کار میبرد؟
3-چون اکثر دختران ایرانی نماز میخوانند و نماز هم باید با شستن صورت و مسح سر همراه باشد چطور با این مسئله کنار میآند؟
-فکرش رو بکنید که آرایش دختران کلی وقت میگیرد و حال او بعد از مدتی باید نماز بخواند که باید کلی آن همه آرایش رو کرده با آب از بین ببرد!
و ....
چون دختران ایران امروزی در شرایطی میباشند که حضور رسانه های غربی به اوج خود رسیده و وقتی میببند و یا میشوند که بین پسران از خانمهای زیبای خارجی اسمی برده میشود ولی از آنها نه چطور با این مسئله کنار می آیند؟
حال ممکن است کسی بگوید که دختران باید در بین خودشان آرایش کنند! و آرایششان رو نشان پسران ندهند آیا این حرف اگر درست باشد از منزلت آرایش نمیکاهد؟
مثلا تصور کنید که شما(دختر) در جمعی باشید که همگی دختر باشند آیا آن وقت باز هم آرایش لذت بخش می باشد؟
آیا دختران همین طور آرایش میکنند یا دوست دارند که در معرض عموم به شکلی نمایان شوند که دیگران اعم از پسر و دختر او را به زیبایی ببیند؟
شما ممکن است ابرو برداشتن خط لب کشیدن و ... را آرایش نبینید در حالی که دیگری آن را جزو آرایش حساب نماید.
همه این حرف ها تحت سوال "چرا دختر ها آرایش رو دوست دارن؟" جواب دهید.

1-از جملات عارفانه خودداری کنید!
(مثلا باطن آدم باید زیبا باشد نه ظاهر و ....)
2-واقعی به این مسئله نگاه کنید!
3-به دیدگاه های دیگران کمال احترام رو بزارید.
4-از زدن حرف هایی که باعث موضع گیری بیش از حد میشود خودداری کنید!

موفق و پیروز باشید ;)
کی اینو میگه؟

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
با این قیافه ها که نمیشه جلوی پسرا عرض اندام کرد:cool: ولی انصافا تو اسلام گفتن که مردها ریششون رو از ته نزنن پس چرا میزنن؟:) دخترا ابرو بر ندارن و آرایش نکنن که همه فرار میکنن ازشون:D خدا وکیلی غار نشین ها هم یه خورده به خودشون میرسیدن;)
من بهم بر خورد:w02:

يلدا

عضو جدید
من ميخواستم يه چيزي بگم ولي نميخوام فكر كنيد اينجا كلكل پسر دخترا راه انداختم
ولي عزيزم تو يه حديث يا آيه قران بيار به من نشون بده كه نوشته باشه پسرا بايد ابرو بردارن نمي خوام توهين كنم ولي بعضي از دخترا ميگن بيا اينكه پسره اينطور زير ابرو بر ميراره و ارايش ميكنه ديگه مني كه دخترم آرايش نكنم. نمونشم كه خدا رو شكر هروز تو دانشگاه ها ميبينيم.
ببخشيد قصدم توهين نبود رفع سوء تفاهم بود

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
به نظر من آرایش کردن نشونه مرتب بودن یه دختر و زن هست.
نه آرایش زیاد که اون صد در صد برای جلب نظره
ولی در حد تعادلش خوبه و لازمه
زن باید خودشو مرتب کنه و این حقشه
حالا مرتب بودن بسته به چیزای مختلفه که آرایش هم یکیش هست.

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا دوستان من هم چنین نظری دارم
و میگویم که دخترها به خاطر ویژگیهای که دارند از آرایش خوششان می آید ولی بعضی با آرایش
برای یه دختر به شدت مخالفن و آن رو تهدیدی برای جامعه میدونن.
ولی دوست دارم از زبان یه دختر ایرانی این رو بشنوم که چه برداشتی دارد نه از دید خودم که یک پسر هستم.
چون میدانم پسرا رنج ها و لذت های یه دختر را جز خود دختران نمیتونن تشخیص بدن و نسخه پیچیدن من برای آنها نه تنها سودی ندارد بلکه بعکس نتیجه سویی هم دارد!
البته دیدگاه پسران را دوست دارم بگویند ،که تا دخترا با اکثریت این دیدگاه ها آشنا بشن.
فقط دوست دارم ببینم که دختران امروزی چطور با این مسئله هایی که من ذکر کردم و خیلی مسئله های دیگر که خودتون بهتر میدونید چطور کنار میاین و آرایش را دوست دارن.
اتفاقا هدف من از این تایپیک اینه که با مسائلی که امروزه گریبانگیرش هستیم با دید عقلی و منطقی مسئله ها رو حل کنیم نه رجوع کنیم به چیزی که با این زمانه بیگانه است!
موفق و پیروز باشید
یا حق

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

و ....
4-حال ممکن است کسی بگوید که دختران باید در بین خودشان آرایش کنند! و آرایششان رو نشان پسران ندهند آیا این حرف اگر درست باشد از منزلت آرایش نمیکاهد؟

1-هیچ جای قران پسر هارو از مردا و دخترهارو از زنها جدا نکرده. پس مسخرست اگه در این مورد بخوایم این کارو بکنیم.

2- شما واقعا دیدید کسی که کلی خرج ارایشش میکنه بیاد همه ی موی خودشو بزاره زیر روسری؟؟ یا اینکه لباسای کاملا گشاد بپوشه که اندامشو نشون نده.؟؟؟

3- از کجا میدونید که اکثر دخترا ی ایرونی نماز میخونن؟ بعد هم چند حالت داره. یا اینکه نماز نمیخونن. و ارایش کردن هم براشون مشکلی نیست. یا خودشونو درگیر نمیکنن و فکر میکنن که وضو گرفتن با ریمل و لاک و کرم ایرادی نداره اصل نیته یا اینکه خیلی راحت و سریع پاک میکنن و دوباره ارایش میکنن. نکنه شما فکر کردید همه برای هر بار بیرون اومدنشون میرن ارایشگاه؟ اره؟

4- در این مورد باید بگم که نخیر نمیکاهد. توی عروسی هایی که همه خانوم هستن یا توی تولدهای دخترونه فکر میکنید دخترا برای کی ارایش میکنن؟

و در اخر اینکه من خودم خیلی خوشم نمیاد دخترا ارایش کنن. البته منظورم ارایش غلیظ هست. و اینکه ارایش غلیظ رو صرفا برای جلب توجه میدونم و باهاش مخالفم. اما با افسون جان موافقم که همه باید همیشه تمیز و ریبا باشن. ارایش کم هم خیلی میتونه به زیبایی کمک کنه./

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچ جای قران پسر هارو از مردا و دخترهارو از زنها جدا نکرده. پس مسخرست اگه در این مورد بخوایم این کارو بکنیم.
دوست عزیز
آیا من همین طور حرف زدم و بیدلیل چیزی را به قران نسبت دادم که در آن وجود خارجی ندارد؟آیا من پسران و دختران را جدا کرده ام؟
پس فقط برای شما یه آیه می آورم حال هر تفسیری که میخواهید بکنید ولی ترجمه آن بسیار گویاست و نیاز به تفسیر های من درآوردی ندارد!

وَقُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَيَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَلْيَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَى جُيُوبِهِنَّ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبَائِهِنَّ أَوْ آبَاء بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنَائِهِنَّ أَوْ أَبْنَاء بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي أَخَوَاتِهِنَّ أَوْ نِسَائِهِنَّ أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُهُنَّ أَوِ التَّابِعِينَ غَيْرِ أُوْلِي الْإِرْبَةِ مِنَ الرِّجَالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذِينَ لَمْ يَظْهَرُوا عَلَى عَوْرَاتِ النِّسَاء وَلَا يَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِيُعْلَمَ مَا يُخْفِينَ مِن زِينَتِهِنَّ وَتُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَمِيعًا أَيُّهَا الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ ﴿31﴾
و به زنان با ايمان بگو ديدگان خود را [از هر نامحرمى] فرو بندند و پاكدامنى ورزند و زيورهاى خود را آشكار نگردانند مگر آنچه كه طبعا از آن پيداست و بايد روسرى خود را بر سينه خويش [فرو] اندازند و زيورهايشان را جز براى شوهرانشان يا پدرانشان يا پدران شوهرانشان يا پسرانشان يا پسران شوهرانشان يا برادرانشان يا پسران برادرانشان يا پسران خواهرانشان يا زنان [همكيش] خود يا كنيزانشان يا خدمتكاران مرد كه [از زن] بى‏نيازند يا كودكانى كه بر عورتهاى زنان وقوف حاصل نكرده‏اند آشكار نكنند و پاهاى خود را [به گونه‏اى به زمين] نكوبند تا آنچه از زينتشان نهفته مى‏دارند معلوم گردد اى مؤمنان همگى [از مرد و زن] به درگاه خدا توبه كنيد اميد كه رستگار شويد (31)
حال نمیدانم شما چطور تفسیر میکنید ولی از اول آیه پیداست که به زنان گفته نه به مردان!
آیا شما زن و دختر را یکی حساب میکنید؟(در صوتی که آره نگاهی به دختر و زن در قران بکنید فقط یه نگاه کوچولو!)
یادتان نرود که اکثر دختران در دوران صدر اسلام در دوران 9 تا 14 سالگی ازدواج کرده اند!نگاهی به تاریخ صدر اسلام کنید!

شما واقعا دیدید کسی که کلی خرج ارایشش میکنه بیاد همه ی موی خودشو بزاره زیر روسری؟؟ یا اینکه لباسای کاملا گشاد بپوشه که اندامشو نشون نده.؟؟؟

واقعا شما مشاهده نکردید!
ببخشید پس وقتی که آرایش میکنه آن را بدون روسری و ... در ملا عام نمایش میده!نکند آرایش را فقط در محیط های خانوادگی! و عروسی میبینید!
فکر کنم جزء مهمی از آرایش مربوط به مو هست!

از کجا میدونید که اکثر دخترا ی ایرونی نماز میخونن؟ بعد هم چند حالت داره. یا اینکه نماز نمیخونن. و ارایش کردن هم براشون مشکلی نیست.

من گفتم اکثر دخترای ایرانی وقبلش هم گفتم که شیعه!
حال نمیدانم چه مسلمانی باید باشد که با نماز مشکل داشته باشد!و آنهایی که من سر کار دارم همگی از مذهب شیعه میباشند که شیعه یک مذهب اسلامی است!:cool:

یا خودشونو درگیر نمیکنن و فکر میکنن که وضو گرفتن با ریمل و لاک و کرم ایرادی نداره اصل نیته یا

خوب دوست من، این که خودش کاملا اشکال داره نمیخوام بحث فقهی راه بندازم ولی باید دونسته باشید که باید آب با پوست تماس حاصل کند در غیر این صورت ....(کلاه شرعی! :surprised:)

اینکه خیلی راحت و سریع پاک میکنن و دوباره ارایش میکنن.

این قدر سریع که گفتی انجام میدن؟:eek:

انکنه شما فکر کردید همه برای هر بار بیرون اومدنشون میرن ارایشگاه؟ اره؟

نه من چنین فکر ابلهانه ای نکردم!شاید واضح مطرح نکردم ولی منظورم رو به خوبی که میفهمید!

در این مورد باید بگم که نخیر نمیکاهد. توی عروسی هایی که همه خانوم هستن یا توی تولدهای دخترونه فکر میکنید دخترا برای کی ارایش میکنن؟

این هم درسته ولی شما فکرش رو بکن مدام در محیط هایی باشی که فقط در آن زن حضور داشته باشد آیا واقعا از آرایش خسته نمیشوید؟فقط تصور کنید!تصور!

و در اخر اینکه من خودم خیلی خوشم نمیاد دخترا ارایش کنن. البته منظورم ارایش غلیظ هست. و اینکه ارایش غلیظ رو صرفا برای جلب توجه میدونم و باهاش مخالفم.

اگه میشه آرایش غلیظ رو از دیدگاه خودتون بگید چون آنچه که در دیدگاه شما غلیظ است در دیدگاه بعضی دیگر خیلی عادی است!(ما را یاد یه جریان انداختی حیف که این جا جایش نیست و گرنه میگفتم :biggrin:)
-------
دوست عزیز نمیدانم با خوندن پست اول چه فکری در مورد من کرده اید!ولی من آن چیزی که فکر میکنید نیستم!خواستم مستدل حرف زده باشم و به همین خاطر از قران گفتم.
فکر کنم گمان کردید که میخواهم بگویم که شما دارید اشتباه میکنید و آرایش میکنید ولی اصلا چنین قصد و مقصودی ندارم!
بار دیگر هم میگویم:
فقط دوست دارم ببینم که دختران امروزی چطور با این مسئله هایی که من ذکر کردم و خیلی مسئله های دیگر که خودتون بهتر میدونید چطور کنار میاین و آرایش را دوست دارن.
اتفاقا هدف من از این تایپیک اینه که با مسائلی که امروزه گریبانگیرش هستیم با دید عقلی و منطقی مسئله ها رو حل کنیم نه رجوع کنیم به چیزی که با این زمانه بیگانه است!

PersiaN_PulsE

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من زيبايي و زيبا بودن و علاقه به زيبا به نظر رسيدن تو ذات همه ادم ها هست و نميشه اونو ازشون جدا كرد....دخترها هم ديگه معلومه چرا ارايش ميكنن...بابا دختر مثلا ها...ولي بي شوخي نمي خوام بكسي توهين كنم ولي بعضي از اين پسرهايي كه ابرو برميدارن حالمو بهم ميزنن...وردارين ولي ديگه نه در اين حد بابا...چيششش...نمونه بارزش كه فكر مي كنم همتون ديديد حسين كعبي بابا ول كن اين ديگه چه ابروييه،حداقل يكي بگيره كه بش بياد ،اينجوري تابلو نباشه

آخرین ویرایش:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من ميخواستم يه چيزي بگم ولي نميخوام فكر كنيد اينجا كلكل پسر دخترا راه انداختم
ولي عزيزم تو يه حديث يا آيه قران بيار به من نشون بده كه نوشته باشه پسرا بايد ابرو بردارن نمي خوام توهين كنم ولي بعضي از دخترا ميگن بيا اينكه پسره اينطور زير ابرو بر ميراره و ارايش ميكنه ديگه مني كه دخترم آرايش نكنم. نمونشم كه خدا رو شكر هروز تو دانشگاه ها ميبينيم.
ببخشيد قصدم توهين نبود رفع سوء تفاهم بود

یلدا جون عجب حرفی زدینا...
خوب شما یه آیه بیار که توش گفته باشه آدم باید نفس بکشه.

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
2-آیا شما زن و دختر را یکی حساب میکنید؟(در صوتی که آره نگاهی به دختر و زن در قران بکنید فقط یه نگاه کوچولو!)
یادتان نرود که اکثر دختران در دوران صدر اسلام در دوران 9 تا 14 سالگی ازدواج کرده اند!نگاهی به تاریخ صدر اسلام کنید!

3-واقعا شما مشاهده نکردید!
ببخشید پس وقتی که آرایش میکنه آن را بدون روسری و ... در ملا عام نمایش میده!نکند آرایش را فقط در محیط های خانوادگی! و عروسی میبینید!
فکر کنم جزء مهمی از آرایش مربوط به مو هست!

4-من گفتم اکثر دخترای ایرانی وقبلش هم گفتم که شیعه!
حال نمیدانم چه مسلمانی باید باشد که با نماز مشکل داشته باشد!و آنهایی که من سر کار دارم همگی از مذهب شیعه میباشند که شیعه یک مذهب اسلامی است!:cool:

5-خوب دوست من، این که خودش کاملا اشکال داره نمیخوام بحث فقهی راه بندازم ولی باید دونسته باشید که باید آب با پوست تماس حاصل کند در غیر این صورت ....(کلاه شرعی! :surprised:)
6-این قدر سریع که گفتی انجام میدن؟:eek:

7-این هم درسته ولی شما فکرش رو بکن مدام در محیط هایی باشی که فقط در آن زن حضور داشته باشد آیا واقعا از آرایش خسته نمیشوید؟فقط تصور کنید!تصور!

-------
فکر میکنم لحن من خیلی بد بوده . اما منظور بدی نداشتم. از حرفای شما هم منظور بدی برداشت نکردم.
2-راستش در این مورد اطلاعاتی ندارم. اگه لازم بود منبعی بهم بگید که مطالعه کنم. که همش یکجا جمع شده باشه.
3- خیلیا هستن که زیبایهاشونو فقط برای خودشون حفظ میکنن. درسته هستن همچین ادمهایی. اما خب از اون افرادی که من گفتم هم کم پیدا نمیشه ها.
4- ببینید خیلیا فقط ادعا دارن. و خیلیا هم به قول دوستامون که گفتن دینشونو خودشون انتخاب نکردن و خودشونو موظف به رعایت اون نمیدونن. گاهی فقط اسم مسلمونو یدک میکشن.
5- دوست گلم منم اینو خوب میدونم. اما خب هستن کسایی که همه ی دینو فقط در نیت ادما میدونن. واقعا دیدم که میگم
6- بله به همین سرعت. ارایش کردن واقعا کاری نداره. زمان زیادی هم نمیبره. البته برای اونایی که حرفه ای شدن. حرفه ای هم نباشی کافیه یه کم وقت بیشتری براش بزاری
7- اگه ارایش فقط برای زیبایی باشه نه خسته کننده نمیشه حتی اگه فقط در معرض دید خانوما باشه. خانوما هم دل دارنا....:lol:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

4-فکرش رو بکنید که آرایش دختران کلی وقت میگیرد و حال او بعد از مدتی باید نماز بخواند که باید کلی آن همه آرایش رو کرده با آب از بین ببرد!
و ....

5.حال ممکن است کسی بگوید که دختران باید در بین خودشان آرایش کنند! و آرایششان رو نشان پسران ندهند آیا این حرف اگر درست باشد از منزلت آرایش نمیکاهد؟

سلام
اول بگم که من پسرم. :D

1.دوست عزیز قرآن خیلی چیزای دیگه هم گفته.مثلا گفته دروغ نگید , ناسزا نگید , کسی رو نرنجونید و .... .ولی توی این جمع کی هست که ادّعا کنه حتی یکی از اون موارد رو همیشه رعایت کرده ؟

به نظر من آرایش کردن همیشه هم برای همه جنبه ی خودنمایی نداره.خیلی هستن که وقتی آرایش می کنن اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنن.

2.کسی که چادر می پوشه دیگه آرایش نمی کنه ;)

3.فکر نمی کنم کلمه ی اکثر درست باشه.واقعا می گم.
به عنوان یک پسر که اطرافیانم , هم دانشگاهیام , اونایی که باهاشون نشست و برخاست دارم رو می بینم فکر نمی کنم بیشتر از 10 درصد پسرا نماز بخونن.
دختر ها هم فکر نمی کنم از این قائده مستثنی باشن.در ضمن اگر قرآن گفته غیر از جلوی شوهرتان آرایش نکنید و اون ها همه جا (حتی وقتی می خوان برای خریدی مختصر برن) آرایش می کنن مطمئنا از کنار دیگر احکام و قوانین هم به راحتی میگذرن.

4.نتیجه اینکه قسمت 3 جوابم احتمال درست بودن بیشتری نسبت به توضیح سوال مربوطش داره

5.آرایش دخترا بین خودشون یه جنبه ی کل کل کردن یا چشم و هم چشمی هم ممکنه داشته باشه.

مثلا توی شیراز ما یه جایی با اسم جیوانی هست.
دختر ها هر 5 شنبه میان و هر دفه با یک مدل آرایش و لباس و مو و فقط جلوی همدیگه پز می دن.

موفق باشید
;)

eng_beshak

عضو جدید
سلام به همه
به نظر من آرایش یه دختر یا حتی یه پسر در اولین مرحله به خاطر خودش ونه واسه کسه دیگه ای چون کسی که این کارو میکنه اول از همه خودشو تمیز میکنه, مرتب میکنه مهمتر از همه با اینکارا روحییه خودشو شاد تر میکنه و میل به بهتر بودم رو تو خودش ایجاد میکنه و دیگران در اولویتهای دیگه هستن:cowboy:

elii

عضو جدید
هیچ جای قران پسر هارو از مردا و دخترهارو از زنها جدا نکرده. پس مسخرست اگه در این مورد بخوایم این کارو بکنیم.
دوست عزیز
آیا من همین طور حرف زدم و بیدلیل چیزی را به قران نسبت دادم که در آن وجود خارجی ندارد؟آیا من پسران و دختران را جدا کرده ام؟
پس فقط برای شما یه آیه می آورم حال هر تفسیری که میخواهید بکنید ولی ترجمه آن بسیار گویاست و نیاز به تفسیر های من درآوردی ندارد!

دوستای عزیز بهتر بود آیه قبلش رو هم می خوندید

جالبه بدونید که خدا تویه سوره نور دقیق قبل از این آیه که شما نوشتید به مردها خطاب کرده وبعد به زنها خطاب کرده
سوره نور آیه 30
قل للمومنین یغضوا من ابصارهم و یحفظوا فروجهم ذالک ازکی لهم ان الله خبیرٌ بما یصنعون
(( به مردان با ایمان بگو :دیده فرو نهند وپاکدامنی ورزند،که این برای آنان پاکیزه تر است،زیرا خدا به آنچه می کنند آگاه است))

fatem

عضو جدید
ابرو برداشتن یا اصلاح کردن ارایش نیست بلکه پیرایش است و نشانه تمیزی طرف
حالا کسانی هستند که از این قضیه سواستفاده می کنند و تمیزی را با جلب توجه اشتباه می گیرند
من با گفته قرآن موافقم
زیبایی یکی از امیالی است که خدا در وجود انسان قرار داده و پسر و دختر نمی شناسد همه زیبایی را دوست دارند
من چادری هستم ولی ارایش هم می کنم ولی در جای خودش مثلا دانشگاه و محل کار جای ارایش نیست حتی ملایمش چون دانشگاه محل کسب علم است و کار محل کسب درمد زندگی
الان همه ارایش می کنند ولی جلب توجه نمی شه اگر هم بشه خیلی زودگذر است چون جامعه داره به سمت اشباع می رسه الان اکثریت برای دل خودشان ارایش می کنند نه برای دیگران
واسه جلب توجه در این زمان باید محجبه شد اون موقع هست که همه دارند درموردش حرف می زنند

vahmesabz

عضو جدید

اتفاقا خيلي از دخترها بدون آرايش بسيار زيباتر و مليح تر از وقتي هستن كه آرايش مي كنن.
شخصي كه قيافه زيبايي نداره با آرايش تنها رنگ ولعاب چهره اش را تغيير ميده..اصل قيافه آنچنان تغيير نمي كنه(منظور آرايش معمولي دختران ايرانيه..نه گريم هنرپيشه هاي خارجي)
پس دختري كه زيباست يا حتي قيافه معمولي قابل تحملي داره...باز هم مي تونه جلو پسرا عرض اندام كنه.تصور كنين خوشگلترين پسر بيادوروسري سرش كنه..ديگه حتي جلوي زشت ترين دختر هم حرفي برا گفتن نداره...:D

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز

دوستای عزیز بهتر بود آیه قبلش رو هم می خوندید

جالبه بدونید که خدا تویه سوره نور دقیق قبل از این آیه که شما نوشتید به مردها خطاب کرده وبعد به زنها خطاب کرده
سوره نور آیه 30
قل للمومنین یغضوا من ابصارهم و یحفظوا فروجهم ذالک ازکی لهم ان الله خبیرٌ بما یصنعون
(( به مردان با ایمان بگو :دیده فرو نهند وپاکدامنی ورزند،که این برای آنان پاکیزه تر است،زیرا خدا به آنچه می کنند آگاه است))

آره دوست خوب من ولی باید شرایط امروزه رو دید که مطمئنا مردان از آزدای عمل بیشتری برخواردار هستند و گرنه من هم همین رو میاوردم!
مثل دوستانی که درباره ی ابرو برداشتن پسران حرف زدن!
در ضمن همین آیه رو بخون با آیه ای که من گذاشتم قیاس کن چه نتیجه ای میگیری؟

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
این قدر سریع که گفتی انجام میدن؟:eek:
از اونی هم که فکر میکنی سریع تر . من آرایش کامل میکنم که کمتر از 2 دقیقه طول میکشه حتی بدونه اینه هم ارایش میکنم:D(از خودم تعریف نمی کنم ولی همه میگن خیلی خوب آرایش میکنم حتی بدون آینه)

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته دوستان درسته
فکر کنم شما مو رو جز آرایش به حساب نیاورید!!!!
من وقتی از پسرهایی که موهایی فشن(البته نه اون فشن های عجیب غریب!) میزنن مپرسم چقدر کارت طول کشیده میگه : حداقل نیم ساعت!!!
اون وقت هم با کمک یکی دیگه!!!:biggrin:
حالا اگه شما این کارا رو تو یکی دو دقیقه انجام میدی
باید بهت تبریک گفت!

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
از اونی هم که فکر میکنی سریع تر . من آرایش کامل میکنم که کمتر از 2 دقیقه طول میکشه حتی بدونه اینه هم ارایش میکنم:D
()

شنیدن کی بود مانند دیدن:w11::w11::w11:

از خودم تعریف نمی کنم ولی همه میگن خیلی خوب آرایش میکنم حتی بدون آینه

دست قشنگه رو بزنید به افتخارش

بالا