مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

m.s.c

عضو جدید
سلام، من میخواستم بدونم برای تاسیس یک گلخانه به مساحت 500 متر چه مقدار سرمایه نیاز است؟نوع گیاه تولیدی نیز خیار و گوجه

tjs

عضو جدید
ارتباط درس نقشه برداری با رشته باغبانی؟؟

ارتباط درس نقشه برداری با رشته باغبانی؟؟

سلام
من تازه عضو این انجمن شدم
خوشحالم که به جمع شما پیوستم! امیدوارم که بتوانم عضو مفیدی باشم!

من یه سوال داشتم
درس مساحی و نقشه برداری چه ارتباطی با باغبانی دارد؟؟
اگه میشه یکم توضیح بدید
ممنون

ajaab

اخراجی موقت
عجب

عجب

کدومش با کم آبی کنار میآد

سروووو ناز

سروها بهتر با کم ابی کنار میان . تعریفی که از کم ابی داری یعنی اصلا اب ندی ؟ ؟؟؟ خب از سوپر جاذب ها استفاده کن و یک ماه به درخت هم اب نده یعنی سالی 12 بار اب بدی کافیه . زیتون وحشی هم به کم ابی جواب داده و بلوط فارس ( نه بلوط شمال بلکه بلوط شیراز ) و پسته وحشی هم همینطور . از اینها قلمه بگیر بزار توی ماسه بادی و کود دامی و اونو بگذار توی خاک و بعد خودش درخت میشه و نیاز به سوسول بازی هم ندارن که بخوای خزانه گلخانه بازی در بیارییییییییییی

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
دوستان باغبانی میشه لطف کنین جواب این دوستمونو بدین.
اگه واحدشو پاس کردین کمکش کنین.

moslemonline

اخراجی موقت
سلام دوستان عزيز من امسال ارشد باغباني گرايش ميوه كاري قبول شدم دانشگاه ازاد تجربه من ميگه مهم تر از همه تست گير بيارين شما بايد از هر درس تعداد بسيار زياد تست بخونيد از هر درس چندين هزار نمونه تست حرف اول واخر ازهمه همين تست است كه تعيين كننده خود داني از ما گفتن از شما نشنيدن

سبزینه 87

عضو جدید
ادامه تحصیل

ادامه تحصیل

من مهندس باغبانی هستم . میخوام ادامه تحصیل بدم . ولی برای انتخاب رشته بین باغبانی و بیو تکنولوژی نمی دونم کدومو انتخاب کنم . لطفاً منو رهنمایی کنید . :confused:

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای دانشگاه ازاد اره تست جواب میده . میتونی یه رتبه تک رقمی فقط با خوندن تست بیاری ، دوستای من تجربه کردن و جواب گرفتن. اما برای سذاسری نمیدونم چطور باشه . کتاب تست برای باغبانی چی هست تو بازار؟:gol:

mohajer1074

عضو جدید
من مهندس باغبانی هستم . میخوام ادامه تحصیل بدم . ولی برای انتخاب رشته بین باغبانی و بیو تکنولوژی نمی دونم کدومو انتخاب کنم . لطفاً منو رهنمایی کنید . :confused:

سلام،اول علاقه،بعداستعدادو بعد بازار کار؛
به نظر من شما باغبانی امتحان بدین بهتره اگه می خواهین امسال قبول بشین؛ اگه فکر بازار کار هستین هیچکومشون برتری نسبت به هم ندارند مطمئن باشید و اگر نه در دروس مثل ژنتیک ،اصلاح ،وآفات وبیماریها قوی هستین ریسک کنید و بیو امتحان بدین،ولی من توصیه ام اینه که شما باغبانی امتحان بدین یعنی شما اگه از همین الان شروع کنید مطمئنا" قبولیتون تضمینه ولی بیو مشکل تر ه حتما اگه رشته کارشناسی تون باغبانی باید از تابستان شروع می کردین؛
امیدوارم کمکتون کرده باشم

moslemonline

اخراجی موقت
بيوتكنولو‍ژي كشاورزي

بيوتكنولو‍ژي كشاورزي

بيوتكنولوژي بهترين گرايش در كشاورزي هسته در اين رشته بايد زبان انگليسي خيلي قوي باشه من خودم چون زبان انگليسيم ضعيف بود نرفتم بازار كار عالي داره ولي باغباني يه رشته جذاب است

گلابتون

مدیر بازنشسته
دوست عزيز m.s.c لطف كنيد سوالات خود را در تاپيكهاي مربوطه مطرح بفرماييد دوست من....
شما در تاپيك سوال از مهندسين كشاورزي ميتونيد سوالتون رو مجدد طرح بفرماييد تا دوستان بيشتري پاسخگوي شما باشند .... متشكرم عزيز

دوست شما گلابتون :gol:

ajaab

اخراجی موقت
سلام
من تازه عضو این انجمن شدم
خوشحالم که به جمع شما پیوستم! امیدوارم که بتوانم عضو مفیدی باشم!

من یه سوال داشتم
درس مساحی و نقشه برداری چه ارتباطی با باغبانی دارد؟؟
اگه میشه یکم توضیح بدید
ممنون

سلام .
مساحی و نقشه برداری یعنی با دقت هر چه تمام تر مساحت زمین مورد نظرتو روی کاغذ و زمین مشخص میکنی و درصد خطای کاری را کم میکنی . یعنی خیلی حساب شده میتونی تخمین بزنی که در هر هکتار باغ میوه چند تا درخت میشه کاشت و کجای زمین میشه مسکن ویلایی ساخت . از این حرفها . اگر نمیخوای این درسو پاس کنی خب باید 5 میلیون تومان بدی یک مهندس ابیاری کشاورزی تا همین کارو برات انجام بده و اگر اشتباه هم کند تو متوجه خطای اون نمیشی . خب حالا نمیخوای بگی چند بار این درسو نمره نگرفتی ؟ :eek::eek::eek::eek:

tjs

عضو جدید
خیلی ممنون ajaab
از اینکه بعد از پنج روز یکی پیدا شد و جواب منو داد خوشحالم :cry:
در مورد سوالت من تازه این ترم این درس رو برداشتم و امیدوارم که پاسش کنم...

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
درس اسونیه اصلا نترس . اگه علاقه نشون بدی خیلی بهت خوش میگذره . اصلا گول این حرفا رو نخور که سال بالاییها میزنن که نصف کلاس نمره نمیاره و.... من این درس رو 18 شدم اما معارف رو با 10 پاس کردم . :biggrin:

یه استاد داشتیم میگفت اگه بلد نباشین با این قوانین هندسی مساحت زمین و تعیین کنید یا سیستم کشت باغ رو بر اساس هندسه نسازید که دیگه اسمتون رو مهندس نمیزاشتن . تفاوت باغبون با مهندس کشاورزی تو همین نکاته که باید یاد بگیرید........ یادش بخیر .... ایشالله وقتی درست تموم شد و بعنوان کارشناس با یه GPS رفتی از باغها تعیین ارتفاع و مساحت کنی یا شیبشون رو برای تراس بندی تعیین کنی میفهمی این ذرس برات مهم بوده .... ازش لذت ببر ......:gol:

iavash$

عضو جدید
عقيم سازي گل جاليز(کمممممکک)

عقيم سازي گل جاليز(کمممممکک)

لطفا هر کسی مطلبی راجع به این موضوع داره ما رو بی نصیب نذاره

mahsa javid

عضو جدید
یکی از کتابای خوبی که هست تو بازار و همه جا هم پیدا میشه ، کتاب سوالات کارشناسی ارشد باغبانی "پردازش" هست. این کتاب خوبیه و تنها کتاب کلی.
یه سری کتابای دیباگران هم هست که اونا هر کدومش برا درس خاصیه. برای باغبانی ازدیاد، علوم باغبانی، گیاهشناسی شو دیدم. قیه درساشو نمیدونم.

mahsa javid

عضو جدید
مهسا جان شما گفتین همشون مطالبشون یکی هست و فقط نکات ریزش با هم فرق میکنه.اخه همین نکته های ریز مهم هست.
حق با شماست. ولی اگه به سوالات سالهای قبل نگاهی انداخته باشید می بینید اکثر سوالات در یک محدوده خاصی می گردن. و حتی خیلی از سولات تکراری هم هست. مثلا خودم خاکشناسی رو سال گذشته فقط از روی تست های سالهای گذشته زده بودم 71% . فکر نمیکنم بد بوده باشه.

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقا مسلم خوب میشه راهنمایی کنید از کجا تست گیر بیاریم؟/
متشکرم

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها gisچیه؟

Geographic Information Systems سیستم اطلاعات جغرافیایی.
قدرت نمایش جهان رو به شکلهای متفاوت برای اهداف مختلف به صورت بازیافت اطلاعات از داده های اطلاعاتی کامپیوتر داره!!!!! خودم نفهمیدم چی گفتم تو فهمیدی؟ :D

اما Gps یه دستگاهه که میگیری دستت میری تو زمین مورد نظر وایمیستی و ارتفاع از سطح دریا رو برات نمایش میده و مختصات جغرافیایی و با ایستادن 4 گوشه زمین و به دست اوردن مختصات میتونی مساحت زمین رو بدست بیاری. تا همین جاشو بلدم! :biggrin::gol:

moslemonline

اخراجی موقت
موضوع پايان نامه

موضوع پايان نامه

سلام مهندسين عزيز براي انتخاب موضوع پايان نامه به كمك شما نياز دارم باغباني گرايش ميوه كاري باشد به ذهن خلاق شماها نياز منديم

tjs

عضو جدید
سلام بچه ها
خیلی ممنون از اطلاع رسانیتون. فکر کنم یه جورایی برای این درس سه واحدی اماده شدم;)

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورتون اینه که یه میوه خاص رو بگیم یا اینکه یه موضوع خاص از میوه؟

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
من موضوع پایان نامم البته 4 سال پیش تغذیه انگور بود .....استاد راهنما معمولا یه سری موضوع پیشنهاد میده ......:gol:

ajaab

اخراجی موقت
سلام مهندسين عزيز براي انتخاب موضوع پايان نامه به كمك شما نياز دارم باغباني گرايش ميوه كاري باشد به ذهن خلاق شماها نياز منديم

در چه سطحي هست ؟ كارشناسي يا ارشد يا بالاتر ؟ ريسرچ ميخواي يا روييو ؟؟؟؟ روي نانو تكنولوژي و بيو الكترومغناطيس اگر مايل باشي من ميتونم در توانم كمكتون كنم . تا كي ميخواي ؟ از اول ابان ميتونم كمكت كنم .
فقط التماس دعا :gol:

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقای مسلم ارشد میوه کاری میخونن و فکر میکنم موضوعاتی توی ان موارد لازم دارن.