درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

aminzip

عضو جدید
Sepiolite(سپیولیت)

Sepiolite(سپیولیت)

با سلام
خسته نباشین
سایت خوبی دارین ایول....
من یه سوال داشتم...
همونطور که می دونین سپیولیت ماده ای است با فرمول Mg4Si6O15(OH)2·6(H2O)
و مواد اصلی و تشکیل دهنده آن MgO=24.88% SiO2=55.65% H2O=19.47% این ها هستند با درصد های تقریبی فوق! حالا سواله من اینه آیا میشه این مواد(Na2O و K2O و MnC و FeO و Al2O3 رو هم به ترکیب اضافه کرد و آیا بااضافه کردن اینها این ماده(سپیولیت) تغییر پیدا می کنه یا بازم سپیولیته؟ آخه به من گفتن سپیولیت انواع مختلف داره.... که چیزی که من لازم دارم نوع الیافیش است....و گفتن که با اضافه کردن مواد بالا با درصد های خاص به نوع الیافی تبدیل میشه! البته باید بگم درصد موادی که گفتم کلا در حدود 0.79%هستش که با 3 تا ماده اصلی سپیولیت میشه تقریبا 98 درصد...! لطفا جواب سوال هام رو بصورت کامل و دقیق بدین.... ممنون:gol:با تشکر فراوان:heart:

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
سلام
دوست عزیز اگه بتونی این کتابها رو پیدا کنی خیلی ممنونت میشم:
molecular thermodynamics of fluid phase equilibria (by: prausnitz
کتاب ترجمه شده:
ترمودینامیک ملکولی تعادل فازی سیال ترجمه محسن وفایی

:cry::redface:
تقديم شما
Molecular Thermodynamics of Fluid-Phase Equilibria
Download

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام خدمت دوستان عزیز.
مقالاتی ( یا همان نمودار یا فرمول ) در مورد منحنی ها و معادلات محاسبه توان برای سیستم های دو فازی (مایع-مایع گاز-مایع و مایع-جامد) در فرآیند اختلاط بوسیله همزن های توربینی و پروانه ای و... می خواستم.
(برای مثال از کتاب مک کیب : شکل 9-13 و 9-14 و 9-15 و 9-16 و9-21 از فصل 9 کتاب عملیات واحد)
اگه کتابی هم بود بهم معرفی کنین .متشکرم.

نتايج نظري و تجربي يك سيستم پمپ حرارتي و بررسي ضريب عملكرد اگزرژتيك آن در شرايط بار كامل

دانلود

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
با سلام خدمت دوستان
من دانشجوي مواد-سراميك هستم
مي خواستم اگر دوستي در مورد مواد حساس به نور و گرما
كه در مقابل تغيير نور يا حرارت تغيير رنگ پيدا مي كنند مطالبي دارن با بنده همكاري كنند
با تشكر
m_mahdi_tbt@yahoo.com

سنتز و بررسی خواص سه قطعه ای از لاکتاید، گلایکولاید و پلی اتیلن گلایکول(مواد حساس به دما)

دانلود

oj2008pc

عضو جدید
مسئله

مسئله

سلام
کسی هست که این مسئله را حل کنه ؟
- NIOSH استاندارد غلظت CCl4 در هوا را برابر 6/12 میلی گرم بر متر مکعب هوا قرار داده است (مقدار متوسط زمان و غلظت در 40 ساعت ) . مقدار CCl4 یافت شده در یک نمونه هوا 4800 قسمت در میلیارد (ppb) بوده است . آیا CCl4 موجود در این نمونه از استاندارد NIOSH پیروی می کند ؟

مردود

عضو جدید
فشار بخار

فشار بخار

چند تا سوال داشتم که فکر می کنم از بچه های مهندسی شیمی باید بپرسم:que:
فشار بخا رو چگونه اندازه گیری میکنند؟
حباب های گازی که موقع باز کردن در نوشابه دیده میشه چه فرقی با کاویتاسیون داره؟
فشار بخار بعضی از سیالات غیر از اب
اگه به این سوالات جواب بدین یا سایتی معرفی کنین که جواب هارو بتونم پیدا کنم ممنون میشم;)

فشار بخار تست های مخصوص داره و به صورت تجربی برای دما های مختلف تعیین می شه.
کاویتاسیون : در مورد وسایلی که با مایعات سر وکار دارنده و به معنی تشکیل حباب در مایعست در اثر افتادن فشار مایع زیر فشار بخارش . حالا این حباب ها با سرعت بالا می خورند به تجهیز و (صدای بلندی هم داره) سوراخ سوراخش می کنن ولمون کن بابا نوشابه چیه جون جدت:eek:.
ماده هر چی فرارتر باشه فشار بخارش بیشتره مثلا ماله آب تو 100 درجه سانتیگراد یک اتمسفره حالا هر چی نقطه جوش پایین تر باشه فشار بخار بیشتره

esfand

عضو جدید
مس

مس

سلام.
در یک واحد فرایندی که شامل گازهای
H2, CO, H2O, CH4,C2H6,
برای ارسال گاز نمونه به واحد آنالایزر میخواهیم از تیوپ مسی استفاده کنیم کسی میدونه آیا ممکنه مس با این ترکیبات واکنش بده؟ ممکنه ترکیب شامل مقدار خیلی کم سولفور (H2S) باشه. لازمه بگم بعضی جاها دما خیلی بالاست مثلا800درجه سانتیگراد. اگر واکنش میده بهتره از چه جنسی استفاده کنیم؟

esfand

عضو جدید
مس

مس

بعضی ترکیبات از قلم افتاد:
O2, CO2, N2
البته مقدار بعضی خیلی کمه

omidghasemi

عضو جدید
با سلام
من ذنبال کتاب " انتقال جرم - madox " ئی گردم
نه کتابش هست و نه حل المسائل
اگه لطف کنید و هر دو شو پیدا کنید ممنون میشم
با تشکر

من به این مقاله و هرچه مقاله دیگر در مورد بیوراکتور ها است نیاز فوری دارم.بسیار سپاسگزار خواهم بود اگر آپلود کنید
خدمت شما

تصفيه هيدروكربورهاي نفتي با بيوراكتورهاي غشايي در مقياس آزمايشگاهي

فناوري بيوراكتور غشايي (MBR) مي تواند به عنوان فرآيندي يك مرحله اي براي تصفيه انواع فاضلابها به كار گرفته شود و پسابي با كيفيت نسبتا خوب و مناسب، براي استفاده مجدد توليد نمايد. در اين تحقيق قابليت كاربرد فرآيند MBR در فاضلابهاي نفتي مورد بررسي قرار گرفته است. غشاي مورد استفاده يك غشاي ميكرو*****اسيون لوله اي بود كه براي جداسازي و برگشت دادن بيوماس، مواد جامد سوسپانسه و مولكول هاي سنگين خروجي از بيوراكتور به كار رفت. دماي راكتور در محدوده 34-36 درجه سانتي گراد حفظ شد. در محدوده غلظت 2000-500 COD ميلي گرم بر ليتر، راندمان حذف بين 93 تا 97 درصد حاصل گرديد و غلظت MLSS نيز به تدريج تا 16.2 گرم بر ليتر افزايش يافت.​

download

vahidiravani

عضو جدید
process utility & system

process utility & system

:w30:سلام به همه دوستان عزيزم
كتاب يا مقاله اي رو كه مد نظر داريد و نمي تونيد بيابيد، نام كتاب و مولفش رو بهم بديد تا براتون بذارم.
هر چي خدا بخواد...
يا علي

سلام
لطف می کنی برا من کتاب process utility & system نوشته jack broughton را برام بگذاری .
دستت درد نکنه

انقلاب

عضو جدید
با سلام اگه مي توانيد جواب اين سوال را تا 24 ساعت اينده به ايميل من ارسال كنيد خيلي حياتي مي باشد
1- 56/0 گرم براده آهن را در اسيد سولفوريك رقيق مي ريزيم،حجم گاز توليد شده را حساب كنيد؟
از تبخير محلول حاصل 78/2 گرم جسم متبلور به دست مي ايد.عدد آب تبلور سولفات آهن را حساب كنيد؟
2- فرمول n=(a-b)m /18b چگونه بدست مي ايد؟

polymer pet

عضو جدید
خواص و کار برد پلیمرهای طبیعی

خواص و کار برد پلیمرهای طبیعی

کتاب فوق نوشته دکتر نورالدین گودرزیان می خوام با تشکر

Excalibur

عضو جدید
اينجا بعيد ميدونم كسي باشه...بهتر نيست تو غير مهندسي يه تاژيك بزني واسه شيمي كاربردي؟

pedramchemist

عضو جدید
مرجع اطلاعاتی

مرجع اطلاعاتی

شما میتوانید از مرجع زیر استفاده کنید:
Gas Pipeline Hydraulic /By: Shashi Menon

msn_syst3m

عضو جدید
بیا

بیا

سلام.
من به این مقاله و هرچه مقاله دیگر در مورد بیوراکتور ها است نیاز فوری دارم.بسیار سپاسگزار خواهم بود اگر آپلود کنید

Average shear rate for non-Newtonian fluids in a concentric-tube airlift bioreacto: http://www.4shared.com/file/6870090...s_in_a_concentric-tube_airlift_bioreacto.html

Modelling nutrient transport in hollowfibre membrane bioreactor for:

http://www.4shared.com/file/6870090...t_in_hollowfibre_membrane_bioreactor_for.html

بالا