قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mahboooobeh

عضو جدید
mahboooobehاینی که از ایوانخانه گرفتی حجم فایلش چقدره؟ من گرفتم فایل زیپش ارور داد کامل اکسترکت نشد یه فایل 3 مگی بود که بیرون اومد(معماری اسلامی2) و یه فایل 62 مگی توش بود که ارور داد و فایلش خارج نشد ازش واسه تو فایلش ارور نداد؟
ReD_CoDE اون جزوه یکش رو داری؟
اره مال منم 3مگه اکسترکت شد...اون یکی ارور میده

mahboooobeh

عضو جدید
بچه ها میشه بگین مباحث کتاب تنظیم قیابکلو چقد با اقلیم و معماری کسمایی فرق داره؟؟؟؟؟؟کسمایی روخوندم ولی بعضی از تستا رو نمیتونم بزنم!!!اشکال کجاست:razz:
من هنوززززززززز کتاب تنظیم قیابکلو رو گیر نیاوردم:razz:هرجا رفتم میگن چاپش تموم شده باید تا چاپ بعدی صبرکنم!!!انشارات جهاد دانشگاهی امیرکبیر یه قولایی داده حالا!

• Like
واکنش ها: F.H

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها میشه بگین مباحث کتاب تنظیم قیابکلو چقد با اقلیم و معماری کسمایی فرق داره؟؟؟؟؟؟کسمایی روخوندم ولی بعضی از تستا رو نمیتونم بزنم!!!اشکال کجاست:razz:
من هنوززززززززز کتاب تنظیم قیابکلو رو گیر نیاوردم:razz:هرجا رفتم میگن چاپش تموم شده باید تا چاپ بعدی صبرکنم!!!انشارات جهاد دانشگاهی امیرکبیر یه قولایی داده حالا!

برات فصلای کتاب خانم قیابکلو رو مینویسم
منابع انرژی
اقلیم
هندسه خورشید
الگوی حرکت سایه و طراحی سایت
آسایش حرارتی
مبانی انتقال حرارت در ساختمان
سامانه های غیر فعال خورشیدی
گردآورنده های خورشیدی
سامانه های فتوولتاییک
توربین های بادی
ساختمان های هوشمند
مصادیق

بحثایی مث آسایش گرمایی و رطوبت نسبی و مطلق و هندسه خورشید و اقلیم و خرده اقلیم و آسایش حرارتی و جدولها مثل کسماییه،اما اینجا بحث باد کمتر از کسماییه،بیشتر بحثش روی خورشیده،و فصلایی که نوشتم میاد در مورد استفاده از انرژی های تجدید پذیر میگه،بحثایی که کسمایی در مورد اقلیم کرده رو این کمتر داره،مخصوصا اقلیم های ایران که قیابکلو اشاره خاصی نکرده،اما کسمایی هم اقلیم ایرانو بررسی کرده هم تیپولوژی معماری ایران رو گفته
،به نظر من اقلیم و معماری رو که مسلط باشی به سوالایی که میاد میتونی پاسخ بدی،کتاب تنظیم قیابکلو بحثایی داره که ازشون کم سوال میاد،حرفم به معنای بی اهمیتیش نیست،حتما بخونش :)

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

برات فصلای کتاب خانم قیابکلو رو مینویسم
منابع انرژی
اقلیم
هندسه خورشید
الگوی حرکت سایه و طراحی سایت
آسایش حرارتی
مبانی انتقال حرارت در ساختمان
سامانه های غیر فعال خورشیدی
گردآورنده های خورشیدی
سامانه های فتوولتاییک
توربین های بادی
ساختمان های هوشمند
مصادیق

بحثایی مث آسایش گرمایی و رطوبت نسبی و مطلق و هندسه خورشید و اقلیم و خرده اقلیم و آسایش حرارتی و جدولها مثل کسماییه،اما اینجا بحث باد کمتر از کسماییه،بیشتر بحثش روی خورشیده،و فصلایی که نوشتم میاد در مورد استفاده از انرژی های تجدید پذیر میگه،بحثایی که کسمایی در مورد اقلیم کرده رو این کمتر داره،مخصوصا اقلیم های ایران که قیابکلو اشاره خاصی نکرده،اما کسمایی هم اقلیم ایرانو بررسی کرده هم تیپولوژی معماری ایران رو گفته
،به نظر من اقلیم و معماری رو که مسلط باشی به سوالایی که میاد میتونی پاسخ بدی،کتاب تنظیم قیابکلو بحثایی داره که ازشون کم سوال میاد،حرفم به معنای بی اهمیتیش نیست،حتما بخونش :)
کتاب قیابگلو فصل 7ش خیلی مهمه که تا حدودی توی ساسان مرادی اومده
انشالله که کتاب رو گیر میاری

F.H

عضو جدید
بچه ها چقد تلفظای کتاب امیر بانی با کتابای دیگه فرق داره
مثلا ارگ سارگون رو نوشته ارگ شروکین!!!!:surprised:
خیلی تلفظاش رو اعصابه
اصلا زمین تا آسمون فرق داره , دوستان شماها مشکلی ندارین با این موضوع؟

F.H

عضو جدید
منم خیلی دنبالش بودم بالاخره گیر آوردم
به منم میگفتن چاپش تموم شده ولی الان چاپ جدیدش اومده:w42:

yazevi

عضو
خیلی تلفظاش رو اعصابه

عزیزم تلفظ باز میشه باهاش کنار اومد.این معماری ایرانی پیرنیا بیشتر رو اعصابه. مثلا تو فصل مسجدش (285)نوشته مسجد کبود تبریز طرحی برونگرا و بدون حیاط دارن چند صفحه جلوترش(291) گفته با اینکه مسجد کبود تبریز و ملارستم مراغه میانسرای سرگشاده ندارن اما نمیشه اونارو برونگرا محسوب کرد!!:surprised: هر بناییم 100تیکس هر تیکشو تو یه زمانی ساختن :wallbash: .بچه ها شما یادتون میمونه همه اینا با تاریخاش؟

erisss

عضو جدید

توی گوگل سرچ کن پیتزا بوک یه سایت میاد من به شمارش زنگ زدم این کتابو داشت با پیک برام فرستاد.آدرسشو بگیر اگه هنوز کتابو داره برو انقلاب بگیر یا بگو با پیک بفرسته

F.H

عضو جدید
عزیزم تلفظ باز میشه باهاش کنار اومد.این معماری ایرانی پیرنیا بیشتر رو اعصابه. مثلا تو فصل مسجدش (285)نوشته مسجد کبود تبریز طرحی برونگرا و بدون حیاط دارن چند صفحه جلوترش(291) گفته با اینکه مسجد کبود تبریز و ملارستم مراغه میانسرای سرگشاده ندارن اما نمیشه اونارو برونگرا محسوب کرد!!:surprised: هر بناییم 100تیکس هر تیکشو تو یه زمانی ساختن :wallbash: .بچه ها شما یادتون میمونه همه اینا با تاریخاش؟
اصلا نمیشه با اختلاف تلفظا کنار اومد خب خیلی با هم فرق داره
ازین تفاوت هایی که میگی هم زیاده ,من ذهنمو درگیرش نمیکنم:D

erisss

عضو جدید
شماها چه درسایی رو خلاصه نویسی میکنین؟مثلا من اصلا نمیتونم عناصر جزییات رو خلاصه کنم

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی تلفظاش رو اعصابه

بانی گفته سعی کرده تلفظ ها و ... صحیح ترین ها باشه،،فکر می کنم تلفظای بانی به انگلیسی نزدیک باشه
من معماری جهانو با کتاب بانی شروع کردم برای همین تلفظ اولی که شنیدم اینا بوده
اینا جزییاته،اما ممکنه باعث گمراهیت بشه تو سوالا،مثلا کلیسای سن کارلو آله کواترو فونتانه،ممکنه تو سوال بیان سن کارلو،یا سنت چارلز، دونستن اسامی مختلف خوبه

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز

باید مرور کنی،واقعا نمیشه همش یادمون بمونه،اما مرور مداوم،دیدن سوالا،بحث کردن در مورد بناهای مختلف با دوستا و اعضای باشگاه و ... میتونه باعث شه یه سری چیزا تو ذهن آدم ثبت بشه

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها تو منظر گاهی سوالایی میاد که من نمیدونم چطور باید جوابشون داد،دو سال پیش اومده بود تالاب میانکاله کجاس؟ پارسال دریاچه اوان بود و امسال مرکز معماری سوال داده بود بیشترین تعداد آبشار تو کدوم استانه... این سوالارو چطور باید زد؟

erisss

عضو جدید
بچه ها تو منظر گاهی سوالایی میاد که من نمیدونم چطور باید جوابشون داد،دو سال پیش اومده بود تالاب میانکاله کجاس؟ پارسال دریاچه اوان بود و امسال مرکز معماری سوال داده بود بیشترین تعداد آبشار تو کدوم استانه... این سوالارو چطور باید زد؟

حتما توقع دارن کسیکه منظر رو میخواد خوب بزنه باید تووی طبیعت زیاد رفته باشه

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها،به نظرم خوبه کم کم شروع کنیم به مرور،مثلا یکی یه عکسی بذاره،بعد خونده هامون رو با ذکر منبع در موردش بگیم،به نظرم تو تثبیت مطالب بهمون کمک می کنه
یادتون هست این عکس بحثش چیه؟

پیوست ها

• 29163981.jpg
    29163981.jpg
    60.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من يه سوال دارم
تو كتاب نور قيابكلو نور موضعي نور متمركز معرفي شده مثلا واسه تابيدن به يه تابلو
اما تو تستاي عسگري نور موضعي با نام نور عملكردي مثلا براي نور مطالعه تعريف ميشه
حالا بايد چيكار كرد؟؟؟

جداي از درس خوندن ما طراحان كنكور بد نيست يه فكري به حال خودشون بكنن
ميگردن چشم سوالا رو در ارن اخرشم يه چيز غلط ميدن و نهايتا كسي كه نخونده با همون تست غلط ميشه نفر 50 60

erisss

عضو جدید
بچه ها،به نظرم خوبه کم کم شروع کنیم به مرور،مثلا یکی یه عکسی بذاره،بعد خونده هامون رو با ذکر منبع در موردش بگیم،به نظرم تو تثبیت مطالب بهمون کمک می کنه

این یه طرحیه روی جلد بیانیه باهاوس-اسمش کلیسا در عصر بی دینی-فکر کنم ماله دوره ایی که دانشجوهایه باهاوس تمرینای فی البداهه میکردن تا طراحی 2 بعدی و 3 بعدیشون خوب شه و درک بصریشون بالا بره(گروپیوس و ایتن طرح آموزشی میدادن)-دیدگاه مدرن...>معماری غرب ریشه ها و مفاهیم

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز

این طرح روی جلد اولین بیانیه ی باوهاوسه با عنوان :کلیسا در عصر بی دینی،اثر لیونل فاینینگر،
رسالت باوهاس این بود که نوع جدیدی از هنر و معماری را متناسب با اهداف و دیدگاه های مدرن توسعه و بسط دهد
صفحه 273-معماری غرب بانی مسعود

بچه ها کاش چیزایی که به نظرتون فرار و دور از دید میاد رو به اشتراک بذارین تا باهم مرور کنیم و نظر بدیم

النازا

عضو جدید
بچه به نظرتون برا معماری اسلامی جزوه متدین رو نخونیم نمیشه؟من کتاب پیرنیا رو خوندم تقریبا خوب بلدمش ولی به جزوه متدین دسترسی ندارم.برای تنظیم شرایط هم تابه حال به کتاب جدید قیابکلودسترسی پیدانکردم فعلا 1 جزوه از تهماسبی و قیابکلو دارم طبق اونا پیش میرم تا اگه کتاب قیابکلو رسید بگیرمش جزوه قیابکلو رو از اینجا دانلود کردم

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه به نظرتون برا معماری اسلامی جزوه متدین رو نخونیم نمیشه؟من کتاب پیرنیا رو خوندم تقریبا خوب بلدمش ولی به جزوه متدین دسترسی ندارم.برای تنظیم شرایط هم تابه حال به کتاب جدید قیابکلودسترسی پیدانکردم فعلا 1 جزوه از تهماسبی و قیابکلو دارم طبق اونا پیش میرم تا اگه کتاب قیابکلو رسید بگیرمش جزوه قیابکلو رو از اینجا دانلود کردم

من جزوه شماره 2 رو وقتی خوندم که کتاب معماری اسلامیو نداشتم به نظزم کلی نکته داشت اما وقتی اونو خوندم دیدم که تو این کتابام بوده خیلیاشون . لازمه بخونی دسته بندی خوبی داره . جزوه یکشو ندیدم ولی .
کتاب قیباکلو هم چند فصلش مقاله هاشه که میشه تو نت دانلودشون کرد قسمت اقلیمش به نظر من کتاب مرادی خیلی بهتر توصیح داده

بچه ها کسی اینجا کلاس درک عمومی عسگری رفته؟ من سوال دارم

orkide69

عضو جدید
دوستان تو اقليم هاي 4 گانه ظرفيت حرارتي ،مقاومت و چگالي چگونه بايد باشد ؟ دليلشو نميخوام فقط كم و زيادشو اگه بگين ممنون ميشم.

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان تو اقليم هاي 4 گانه ظرفيت حرارتي ،مقاومت و چگالي چگونه بايد باشد ؟ دليلشو نميخوام فقط كم و زيادشو اگه بگين ممنون ميشم.

گرم و مرطوب مقاومت حرارتی زیاد،بدون ظرفیت حرارتی
گرم و خشک،قسمت هایی که روز استفاده میشن با مصالح سنگین،اونایی که شب استفاده میشن با مصالح سبک و ظرفیت حرارتی کم
مناطق معتدل،تو قسمت غربش مصالح سنگین با ظرفیت حرارتی بالا،سایر قسمتا مقاومت حرارتی معمولی
مناطق سرد،مقاومت حرارتی زیاد،با مصالح سنگین
این با روش اولگی

orkide69

عضو جدید
بچه ها من يه جا خوندم هر چه مصالح متخلخل تر باشد در مقابل انتقال حرارت و صوت و الكتريسيته عايق ترند.
بعد يه جاي ديگه خوندم هرچه جرم جداكننده بيشتر باشد شاخص كاهش صداي آن بيشتر است.
الان قضيه چيه ؟:confused:
مگه هرچي جسم عايق تر باشه شاخص كاهش صداش بيشتر نميشه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.