مصاحبه علمی برای استخدام [آرشیو]

1000eyes

عضو جدید
سلام اگه کسی در ارتباط با مصاحبه علمی استخدام مهندسین شیمی اطلاعاتی داره لطفا تو این تاپیک بذارید
1-سوالهای متداول که پرسیده میشه
2-سوالات هوش.....
لطفا همکاری کنید ممنون

asal-rostami

عضو جدید
سلام دوست عزيز.من شنيدم براي مصاحبه بايد كتاب لودويك رو بلد باشي.اعتماد به نفست هم بايد زياد باشه.به دانسته هاي خودت اعتماد كن.در ضمن يه متن انگليسي هم مي دن كه بايد ترجمه كني.

asal-rostami

عضو جدید
يادم رفت بگم.در مورد كاويتايون ،حفاظت كاتدي ،مقايسه ي برج هاي سيني دار و پك و ... حتما مطالعه كن.

Hossein.H.Shirazi

عضو جدید
سلام دوست عزيز.من شنيدم براي مصاحبه بايد كتاب لودويك رو بلد باشي.اعتماد به نفست هم بايد زياد باشه.به دانسته هاي خودت اعتماد كن.در ضمن يه متن انگليسي هم مي دن كه بايد ترجمه كني.
متن انگلیسی رو مطمئنی؟؟؟؟؟

من اونقدر استرس میگیرتم که متن فارسی رو هم نمیتوتم از روش بخونم.

مگه اومدی کانون زبان که متن انگلیسی بدن بهت
هیچا ننوشته شرایط استخدامی تسلط به زبان انگلیسیه! اون واسه پذیرش توی شرکتای خارجیه ....

بابك خرمدين

عضو جدید

اگه ممكنه راهنمايي بفرماييد كتاب لودويك رو چطور بايد گير بيارم...
با سپاس

محدثي

عضو جدید
سلام.مي خواستم بدونم شرط معدل چقدر واسه استخدام مؤثره؟ممنون ميشم اگه راهنماييم كنين.

hormozdi

عضو جدید
اگه ممكنه راهنمايي بفرماييد كتاب لودويك رو چطور بايد گير بيارم...
با سپاس

تو بخش کتابها بگرد پیدایش می کنی.
در ضمن کی گفته برای مصاحبه استخدامی باید لودویگ بلد باشی؟ اول باید ببینی برای کجا داری مصاحبه میشوی. اگر در پتروشیمی یا شرکتهای فرآیندی استخدام می شوی مطالعه سطحی این کتاب ضرری ندارد. ولی اگر مثلا میخواهی در ذوب آهن استخدام شوی لودویگ به هیچ دردت نمی خورد.(منظورم اینست که مطالعه ان بهرحال خوب است ولی چندان برایت فایده ندارد)

hormozdi

عضو جدید
سلام.مي خواستم بدونم شرط معدل چقدر واسه استخدام مؤثره؟ممنون ميشم اگه راهنماييم كنين.

بصورت کلی بی تاثیر نیست ولی بیشتر بدرد کسانی می خورد که میخواهند با شرط نخبگی استخدام شوند. شما خودت را از لحاظ علمی قوی کن، دیگر نگرانی چندانی نخواهی داشت.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام اگه کسی در ارتباط با مصاحبه علمی استخدام مهندسین شیمی اطلاعاتی داره لطفا تو این تاپیک بذارید
2-سوالات هوش.....
لطفا همکاری کنید ممنون
بیشتر جاها استخدامی ها شبیه هم می باشند ولی ی تفاوت کوچک دارد..
یک سری سوال از پروژه و کار اموزی شما پرسیده می شود! اولا میپرسن با کی بوده؟ آیا استاد معروف بوده؟ اگر استاد در سطح کشور معروف نباشد در رابطه با پروژه شما سوالاتی میپرسن، مثلا چکار می کنید چه تحقیقاتی کرده اید؟ منابعتون چی بود؟
سپس سوالاتی در رابطه با تجهیزات میپرسن؟ ممکنه مصاحبه به صورت گروهی باشد و یا تک نفره و یا ممکن است شما با تعدادی دیگر از افرادی که می خواهند استخدام شوند و یک سوال از شما میپرسند و اگر بلد نباشید از نفر بعد که اینجوری خیلی بد می باشد.
درباره جداکننده ها و برج تقطیر خیلی سوال می شود...
بعد از این پرسش ها شروع به سوالات نرم افزاری می شود: که به کدام نرم افزار تسلط دارید!! :que:
دردسر تازه شروع شد!! خودم یادمه که در دانشگاه صنعت نفت ی پروسه از کتاب پترز رو که شبیه به واحد تولید اکرولیل بنزنن بود رو گفتن طراحیش کن.. البته زیاد هم سخت نگیرینش.. ولی حواستون باشه که ی وقت قصد پیچوندن رو نداشته باشید که همشون بهترین های ایران هستن.

بیشتر جاها استخدامی ها شبیه هم می باشند ولی ی تفاوت کوچک دارد..
یک سری سوال از پروژه و کار اموزی شما پرسیده می شود! اولا میپرسن با کی بوده؟ آیا استاد معروف بوده؟ اگر استاد در سطح کشور معروف نباشد در رابطه با پروژه شما سوالاتی میپرسن، مثلا چکار می کنید چه تحقیقاتی کرده اید؟ منابعتون چی بود؟
سپس سوالاتی در رابطه با تجهیزات میپرسن؟ ممکنه مصاحبه به صورت گروهی باشد و یا تک نفره و یا ممکن است شما با تعدادی دیگر از افرادی که می خواهند استخدام شوند و یک سوال از شما میپرسند و اگر بلد نباشید از نفر بعد که اینجوری خیلی بد می باشد.
درباره جداکننده ها و برج تقطیر خیلی سوال می شود...
بعد از این پرسش ها شروع به سوالات نرم افزاری می شود: که به کدام نرم افزار تسلط دارید!! :que:
دردسر تازه شروع شد!! خودم یادمه که در دانشگاه صنعت نفت ی پروسه از کتاب پترز رو که شبیه به واحد تولید اکرولیل بنزنن بود رو گفتن طراحیش کن.. البته زیاد هم سخت نگیرینش.. ولی حواستون باشه که ی وقت قصد پیچوندن رو نداشته باشید که همشون بهترین های ایران هستن.
يعني موقع مصاحبه ميگن طراحي كن ؟؟!!!

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
بله، ولی به دلیل زمان بر بودن عملیات فقط میسنجن که شما چقدر وارد هستید که با نرم افزار کار کنید! کار نه بازی کنید باهاش..

shinto

عضو جدید
بله، ولی به دلیل زمان بر بودن عملیات فقط میسنجن که شما چقدر وارد هستید که با نرم افزار کار کنید! کار نه بازی کنید باهاش..

درسته میگن پارتی بازیه ولی فکر نمیکنم اگه کسی واقعا با سواد باشه رد بشه.

smfaghih

عضو جدید
1- اگر اطلاعات خوبی در زمینه تئوری دروس کارشناسی داشته باشی و طرز کار چند تا از تجهیزات فرایندی مثل پمپ ، کمپرسور، برج تقطیر و ... بلد باشی احتمال قبولیت میاد بالا. در ضمن احتمال زیاد از کنترل فرایند هم سوال کنند.
2- پارتی بازی بی تاثیر نیست اما به نظر من با تکیه بر معلومات و بالا بردن دانش فنی دیگر نیازی به پارتی ندارید و منت کسی هم بالا سرتون نیست.

1- اگر اطلاعات خوبی در زمینه تئوری دروس کارشناسی داشته باشی و طرز کار چند تا از تجهیزات فرایندی مثل پمپ ، کمپرسور، برج تقطیر و ... بلد باشی احتمال قبولیت میاد بالا. در ضمن احتمال زیاد از کنترل فرایند هم سوال کنند.
2- پارتی بازی بی تاثیر نیست اما به نظر من با تکیه بر معلومات و بالا بردن دانش فنی دیگر نیازی به پارتی ندارید و منت کسی هم بالا سرتون نیست.
سلام
حرف شما كاملا درسته
حتي بدون پارتي هم ميشه قبلول شد
مسلمه
ولي اگه مثلا شركتي 5 نفر رو بخوان جذب كنند و از شركت كنندگان هم 5 نفر پارتي داشته باشن و حتي با معلومات علمي و تخصصي كمتر از شما خب مسلمه كه اونا در اولويتن!

smfaghih

عضو جدید
دوست عزیز من در حالت کلی پاسخ دادم، بنظرم کسی که پارتی نداشته باشه بهتره اصلا بهش فکر نکنه، جز اعصابخوردی چیز دیگه ای نداره. بهتره با این دید بریم مصاحبه که با معلومات خوب میشه قبول شد
منکه سعی میکنم مثبت نیگاه کنم.

hiceco

عضو جدید
2-سوالات هوش.....
لطفا همکاری کنید ممنون

سلام
من تا بحال چندجا برای مصاحبه رفتم، هر شرکت سلیقه ای عمل می کنه و الگوریتم خاصی برای مصاحبه نداره. البته باید بگم شرکتهایی که من برای مصاحبه رفتم مهندس مشاور بودند.
مثلا شرکت EIED برای مصاحبه 3 نفر از سه بخش مختلف حضور داشتند که سوالاتشون در مورد تخصصهایی بود که من تو رزومه کاریم بهشون اشاره کرده بودم، مثلا شبیه سازی با نرم افزار، طراحی مبدل حرارتی ، سایزینگ تجهیزاتی مثل پمپ و شیرآلات، سوال در مورد مدرک P&ID و لوپهای کنترلی. در مورد اینکه چرا میخواستم محل کارم رو عوض کنم هم پرسیدند. البته فکر نکنید سوالاتشون خیلی سخت بود، نه ، اتفاقا خیلی سوالای روتینی بود. در مورد پمپ سوالای که پرسیدند در مورد NPSH بود و تفسیر مثبت و منفی بودنش بود.
آخرش هم یه برگه گذاشتند جلوم و گفتند یه متنی به دلخواه به انگلیسی بنویسم، مثلا نظرم درباره جلسه مصاحبه. چیزی که تو مصاحبه خیلی کمک می کنه اعتماد به نفس و آرامشه. یادتون نره که هیچوقت خودتون رو دست کم نگیرید، چون یه مهندس شیمی هستید و دروس آسونی رو پشت سر نگذاشتید، مطمئن باشیدخیلی چیزا یاد گرفتید ولی فرصت بروز دادنش رو نداشتید.
یکی دیگه از شرکتهایی که رفتم شرکت متسا بود. اونجا سوالاتی که از من پرسیدند در مورد آشنایی با مدارک مهندسی که در طول یک پروژه تولید میشه بود. اینکه در قسمت Basic یک پروژه چه مدرکهایی داریم، قسمت Detail و غیره.... آخر جلسه هم کتاب پری رو گذاشتند جلوم گفتند باز کن و یه بخشیش رو بخون و معنی کن.
اگه شما تجربه کاری داشته باشید بسته به اینکه چند سال تجربه دارید و اینکه چه مهارتی دارید سوالات فرق می کنه. اگه تازه کار هستید، اصلا نگران نباشید، در حد خودتون ازتون سوال پرسیده میشه، همون اطلاعات دانشگاهیتون محک زده میشه.
در شرکت ناموران هم آزمون کتبی می گیرند. این رو هم باید بگم جاهایی که من رفتم اصلا کاری به معدل نداشتند و چیزی که براشون مهم بود معلومات و اعتماد به نفس بود.
امیدوارم چیزایی که در بالا نوشتم به دردتون بخوره، اگه چیز دیگه ای هم به ذهنم رسید می نویسم.
در این باشگاه دنبال هرچی بگردی می تونی به راحتی پیدا کنی و هر سوالی بپرسی، اینجا همه آماده کمک کردن بی دریغند. در مورد طراحی و سایزینگ خیلی مطالب مفیدی میشه پیدا کرد. حتی میشه یه تاپیک مجزا درست کرد و هر کسی هر اطلاعی در این مورد داره در اختیار بقیه قرار بده البته شاید این کار شده باشه و چون من تازه واردم ندیدم.
شاد و خرم باشید.

b612

عضو جدید
مگه اومدی کانون زبان که متن انگلیسی بدن بهت
هیچا ننوشته شرایط استخدامی تسلط به زبان انگلیسیه! اون واسه پذیرش توی شرکتای خارجیه ....
چرا.مثلا تو آزمون استخدامی های شرکت پالایش و پخش این طوره.البته متن سخت نمیدن.یه بخش از یکی از کتابامون مثلا هولمن رو میذارن جلوت,میگن چی فهمیدی؟:cry:

بالا