چرا وقتی یه خانم توی خیابون را می ره هر کسی به خودش اجازه میده هر حرفی بزنه؟

afshin2003

عضو جدید
سلام

سلام

سلام
بستگی داره متلک موادبانه باشه یا نه
اگه موادبانه نیست به فرهنگ اون طرف بر می گرده ولی نوعه موادبانش خوبه!!!!!!!
عاقلی می گفت: اگه به دختر ها متلک بگی ناراحت می شن ولی ناراحت تر وقتی می شن که بهشون متلک نگی!!!

ارغوان

عضو جدید
اين جور ادما به قول دوستمون يه جور بيماري روحي دارن
اگه تيکه نندازن يه جورايي اموراتشون نميگذره

بابا ما ايرانيها نميخوايم از اين حباب بي فرهنگيمون بيايم بيرون
اينم به علتش اينه که يه جورايي با خودمون لج داريم دعوا داريم

امیر Amir

عضو جدید
........................................................

امیر جان فکر کنم تا حالا به این موضوع فکر نکرده بودی و شاید همون چیزی که گفتی (جرات ندارم) باعث شده حتی فکرشو هم نکنی
خوشحالم که اینکارو در شانت نمی دونی اما خوشحال تر می شم وقتی کسی جرات داره و اینکارو در شانش نمی دونه

اونایی که متلک میندازن خیلی با جرات و جربزه ان؟

در مورد شخصیت هم اتفاقا خیلی هم خودشونو با شخصیت می دونن اما مشکل اینجاست که شخصیت دختر برای ماها باز نشده
همه به دختر به چشم یه ابزار نگاه می کنن و متاسفانه وقتی قدرت دست جنس پسره...
دیگه چه بهتر که دخترا ضعیف هم هستن نه؟
نهایت کاری که می تونن بکنن اینه که توی یه وبلاگ یا سایت از وضعیت گله کنن و ماهام بیایم رجز بخونیم مردیم و باز به اونا بگیم مشکل از شماست شماها بپوشونین خودتونو
اما با اینکار مشکل حل می شه؟ هیشکی به دخترای چادری هیچی نمی گه؟
اینا از فرهنگی که تو جامعه ی ماست نشات می گیره
باهات موافقم که آدمای علاف و مسخره و بی خاصیت از این کارا می کنن (اگه قبول داری علاف و بی خاصیتن پس چرا می گی تقصیر دختراست و اگه تقصیر دختراست چرا اونا علافن؟ خب تقصیر دختراست؟!!!)
اما چرا باید این همه آدم علاف و به نظر من عوضی و بی شخصیت تو جامعه باشه؟ همونایی که اسم مردو هم می ذارن رو خودشون!!
.
اما در مورد جواب اولت:
توهمات و خیالات؟
و اگه من به شما اطلاع بدم که این موضوع فقط تهران نیست قبول داری که اکثر دخترای ایران نمی تونن خیالاتی باشن؟
مطمئن باش اگر ملت بدبخت ایران دنبال این چیزا بودن شکایتی در این مورد نمی شد
من و شما و خیلی های دیگه که این موضوع توی فرهنگ خانوادگی خودمون نبوده ( حالا یا شخصیت یه دخترو برامون تحلیل کردن یا شان خودمون رو ) نباید فکر کنیم که این بی فرهنگی ها اصلا نیست
(حالا داستانای دوستا از خاطرات و شیرینکاری هاشونو حذف می کنم)
.
در مورد جواب دومت :
اینو باهات موافقم که هر مردی اینقدر ذلیل نیست .. و اتفاقا خیلی ها هستن که شعور و شخصیت اجتماعی شون بالاتر از این حرفاست اما اینو هم قبول دارم که وقتی این مساله توسط یه باصطلاح مرد بارها تکرار می شه اسم مرد رو خراب می کنه و وجهه این اسمه که خراب می شه
پس اگه طرف مقابل (یه دختر) بنا به تجربه اش از طرف هر مردی احساس خطر کنه نمی شه ازش ایراد گرفت
.
و جواب سومت:
"این دیگه بر میگرده به طرز برخورد,لباس پوشیدن,آرایش و کلا ظاهر طرف..."
مگه دخترا تو خیابون چقدر فرصت یا فضا برای اون برخوردی که شما می گی دارن که اون ، ما یا هر کس دیگه ای تشخیص بدیم برخورد اونها بوده که باعث شده...؟
آها .. شاید منظورت از برخورد نگاه و لبخند و عشوه و به قول بچه ها کلکای دخترونه است که دختر فرصت داره تو یک آن که شخص یا ماشینی داره رد می شه...؟
و ظاهر طرف
ببین .. من فکر می کنم اگه دختری ظاهرش رو برای جلب توجه درست کنه که باید از این جلب توجه لذت ببره دیگه چرا شکایت؟
یا شاید می گی این شکایتاهم ناز و اداهای دخترونه است و..
شما یک کمی از تیریپت کم کن ببین هیچ کسی بهت محل هم نمیده...
فکر کنم منظورت اینه که شلخته و کثیف برن بیرون تا حتی همون پسرای علاف و یه لا قبا هم از دیدن ظاهرشون حالشون بد شه و طرفشون نیان درسته؟
غیر از این راهی نیست آخه یه دختر می تونه در عین سادگی و (به قول افسون ) موقر بودن شیک و خوش لباس باشه
فکر نمی کنم تصور تو این باشه که اون دسته از آدمای باشخصیت!! کاری به کار دخترای ساده (حتی یه کمی بیشتر از ساده) ندارن و فقط نگاهشون به خیابونه که اگه دختری با تیپ فشن یا جلف اومد بیرو بهش تیکه بندازن
نه امیر جان فکر نمی کنم از جامعه بی خبر باشی
مشکل ما اینه که جدیدا به این نتیجه رسیدیم که حالا که نمی شه پسرها رو کنترل کرد بیاین دخترا رو محدود کنیم
البته این خیلی ساده تر از حل کردن بیماری فرهنگی جامعه است اما داره به یک دسته آسیب می زنه و دسته ی دیگه رو گستاخ تر می کنه .. این فاجعه است ..

جسارت نباشه جوابهای من به شما توهین نیست..جوابه
.
و همینطور .. توی حرفام به هیچ وجه قصد توهین نداشتم فقط نظرمو گفتم
خوشحال می شم حرفای تو و دوستای دیگه رو هم در جواب نظر خودم بخونم
در ضمن اگه طولانی بود عذرخواهی می کنم اما ترجیح دادم یه جواب کامل بدم

سلام....خوشحال با صبر متنم رو خوندی و جواب دادی..

مخالف تمیز گشتن افراد نیستم.

باید دید که این خانم چه وقتهایی دچار این مشکل میشن...

اگر کلا دچار این مشکل هستند و در اکثر مواقع پس حتما خیلی :eek: هستند که چشما اینجوری میشن:eek:

ساعت ساعت 10 شب کنار خیابون منتظر ماشین بودن که اون موقع ها پیک متلک اندازیه پسر هاست...;)

در کل....

ادمهای علاففففففففففففففف و مسخرههههههههههه توی شهرای بزرگ راه میرن و متلک میندازند...

واقعا باید چشم یک نفر چقدر قدرت داشته باشه که همه جارو بپاد!!!

خانم عزیز شخصیت پست یک سری افراد رو به پای همه ننویسید.

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بستگی داره متلک موادبانه باشه یا نه
اگه موادبانه نیست به فرهنگ اون طرف بر می گرده ولی نوعه موادبانش خوبه!!!!!!!
عاقلی می گفت: اگه به دختر ها متلک بگی ناراحت می شن ولی ناراحت تر وقتی می شن که بهشون متلک نگی!!!

.....................................

می شه متلک مودبانه و غیر مودبانه رو واسه من تحلیل کنین؟:biggrin:

.

حالا می گم مطمئنی طرف عاقل بوده؟:confused:

کربلایی

مدیر بازنشسته
بنظر من یک دلیل موجب این کار نیست، بلکه دلایل زیادی دست در دست هم می دهند تا اینطوری بشه:
دلایل:
1- بعضی از زنها با آرایش جلف و بی حجابی، داد می زنند که بیا به من متلک بنداز!
2- آقایونی که درست تربیت نشده اند به این ندا، لبیک می گویند و می شود آنچه نباید شود! (در دیزی بازه حیای گربه کجا رفته؟)
3-دختر هایی که حجاب خود را رعایت می کنند هم در امان نیستند، چرا که گربه داستان ما بی حیاتر و جری تر شده، ترسش ریخته و بی شخصیت تر عمل می کند.
4-تر و خشک(پسر بودن یا دختر بودنش مهم نیست) با هم نمی سوزد(این مثل از ریشه غلطه، چوب اگه واقعا خشک باشه نمی سوزد، بعضی از چوبها که بنظر میاد خشکند از درون، تر شده اند)، خشک می سوزد چون امر به و معروف و نهی از منکر را فراموش کرده(تر شده)
5-مردهای باشخصیت خودشان را ملزم به این نمی دانند که با مردهای مزاحم و بی شخصیت برخورد کنند، همان طور که دختر های باحجاب کاری به کار دخترهای بی حجاب ندارند!

برای حل این معضل به نکات زیر توجه شود:
1- این مشکل یک شبه به وجود نیامده که یک شبه حل بشه!
2- هر کس بجای خود باید مواظب رفتار خود باشد(مردها از متلک انداختن خودداری کنند و دخترها از خودنمایی!)
3-بند 2 کافی نیست و باید ناراحتی خود را نسبت به افرادی که بند 2 را رعایت نمی کنند نشان دهیم و با آنها برخورد کنیم(با یک نگاه تند، با قطع رابطه با دوستان متخلف، با برخورد فیزیکی، با ارائه کتاب، با فرهنگ سازی(چه حرفا!) و روش های دیگر
4-اگر مشکل حل شده برو به 5 وگرنه برو به 2
5-پایان

موفق باشید

آخرین ویرایش:

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام....خوشحال با صبر متنم رو خوندی و جواب دادی..

مخالف تمیز گشتن افراد نیستم.

باید دید که این خانم چه وقتهایی دچار این مشکل میشن...

اگر کلا دچار این مشکل هستند و در اکثر مواقع پس حتما خیلی :eek: هستند که چشما اینجوری میشن:eek:

ساعت ساعت 10 شب کنار خیابون منتظر ماشین بودن که اون موقع ها پیک متلک اندازیه پسر هاست...;)

در کل....

ادمهای علاففففففففففففففف و مسخرههههههههههه توی شهرای بزرگ راه میرن و متلک میندازند...

واقعا باید چشم یک نفر چقدر قدرت داشته باشه که همه جارو بپاد!!!

خانم عزیز شخصیت پست یک سری افراد رو به پای همه ننویسید.

..................................

ببینم؟
تو فکر می کنی اون آدمای علاف و مسخره فقط وقتی دخترای :eek: می بینن :eek: می شن؟
یا فکر می کنی دلیل متلکاشون :eek: بودن دختره ....

پس برنامه زمانی متلک اندازی هم دستته
خب یه کاری
این برنامه رو اینجا تایپ کن که حداقل به درد دخترای باشگاه بخوره و شاید اونا هم بتونن به دست دخترای دیگه و خصوصا :eek:ها برسونن که اونا بدونن کی بیان بیرون و کی خودشونو حبس کنن تو خونه که مبادا هدف متلک بعضی ها قرار بگیرن
.
ببین
چی فکر می کنی راجع به دختری که ساعت 10 شب تو خیابونه؟
اومده (به قول ice dream) واسه جلب توجه آره؟
یا ممکنه مشکلی داشته باشه؟
کاری براش پیش اومده باشه؟
مجبور باشه؟
شاید هم نیاز به کمک یک مرد داره؟
.
من از طرف اونا عذر خواهی می کنم آخه اونا که نمی دونن ساعت 10 شب به بعد مردی وجود نداره

.

البته انکار نمی کنم که توی همه ی قشر ها آدم بد ممکنه باشه
اما............!!!

En-mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
دوستان بذارید یه چیزی واستون تعریف کنم شاید بعضی ها شنیده باشن که:
یه شب یه پدر میخواست برای اولین بار دختر 18 سالشو از خودش دور کنه و به دانشگاه بفرسته
وقتی پدر دختر خانوم داخل اتوبوس شد دید اتوبوسی که قراره دخترش توی اون سوار بشه پره از پسرهای جوون
پدر دختر داد زد و گفت کی توی این اتوبوس هست که زمان شاه مشروب خورده باشه
از وسط اتوبوس یه مرد تقریبا 50 ساله داد زد و گفت من خوردم
پدر دختر رو به اون مرد کرد و گفت تا مقصد دخترم دست تو به امانت باشه
درست حدس زدید:مرام هم مال قدیمی هاست نه جدیدا
جوونم،جوونهای قدیم

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
با سلام
دوستان بذارید یه چیزی واستون تعریف کنم شاید بعضی ها شنیده باشن که:
یه شب یه پدر میخواست برای اولین بار دختر 18 سالشو از خودش دور کنه و به دانشگاه بفرسته
وقتی پدر دختر خانوم داخل اتوبوس شد دید اتوبوسی که قراره دخترش توی اون سوار بشه پره از پسرهای جوون
پدر دختر داد زد و گفت کی توی این اتوبوس هست که زمان شاه مشروب خورده باشه
از وسط اتوبوس یه مرد تقریبا 50 ساله داد زد و گفت من خوردم
پدر دختر رو به اون مرد کرد و گفت تا مقصد دخترم دست تو به امانت باشه
درست حدس زدید:مرام هم مال قدیمی هاست نه جدیدا
جوونم،جوونهای قدیم
دوست عزیز هر دوره و زمانی خوب داشته بد هم داشته.
اون موقع بد هم بوده الان هم پسرایی پیدا میشن که به معنای واقعی مرد هستند.(گرچه که تعدادشنو خیلی کمه)
درسته اون زمان امنیت خیلی بیشتر بوده ولی دلیل نمیشه.
شرمنده میپرسم ولی شما هم ماله دوران همون آقای 50 ساله هستین؟
:w20:

En-mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز
این داستان رو ترم گذشته یکی از اساتیدمون تعریف کردن ظاهرا واقعیت هم داره
اما به جرات میگم از اون ایرانی که پیشرو فرهنگ و تمدن 3000 ساله بوده دیگه چیزی نمونده(تاسف باره)
ایران فعلی توی مرداب فقر فرهنگی داره دست و پا میزنه،کی میخوایم به خودمون بیایم معلوم نیست!!!!!!!!!!!!

Dr ehsan

عضو جدید
به بعضی از دوستان

به بعضی از دوستان

سلام به همه

آخه خودتون بگید من چه کار کنم از دسته شما غرب زده ها! من موندم خدایی چقدر اطلاعات مردم ایران راجع به کشورای خارجی زیاده. آدم باد گلو هم بکنه می گن "ما ایرانیا بی فرهنگیم دیگه مگه خارج از این حرفا هست"
چند تا آمار از با فرهنگ ها می ذارم امیدوارم با دقت بخونید:

به توجه به آمار دولتی در كانادا، انگلستان یا زلاندنو، از هر ۴تا ۵ زن، حداقل یك‌نفر در طول زندگی خود، آسیب تجاوز را تجربه كرده است اینچنین آمارهایی می گوید: ۵۹% از زنان ژاپنی توسط شركایشان مورد تعرض قرار گرفته‌اند.
تجاوز جنسی به وسیله کشیش های کاتولیک آمریکا
چندی قبل اسقف کلیسای کاتولیک شهر میامی در ایالت فلوریدای آمریکا افشا کرده است که ۳۸ تن از کشیش های حوزه تحت پوشش کلیسای وی به رفتار غیر اخلاقی و آزار جنسی کودکان متهم هستند.
مدتی قبل از آن نیز کلیسای شهر بوستون افشا کرده بود گروهی از کشیش های این کلیسا به سوء رفتار جنسی متهم شده اند و سپس کلیسای بوستون پذیرفت که غرامتی بالغ بر ۹۰ میلیون دلار به قربانیان سوء رفتار کشیش های خاطی بپردازند. دست کم ۵۰۰ تن علیه کلیسای بوستون به دادگاه شکایت و درخواست غرامت کرده بودند.

در هر دو دقیقه یک کودک در آمریکا مورد سوءاستفاده جنسى قرار مى‏گیرد.
یک زن از هر شش زن آمریکایى در کودکى مورد سوءاستفاده جنسى قرار گرفته است و یک مرد از هر ۳۳ مرد.
در سال ۲۰۰۵ بیش از ۲۰۰ هزار کودک و نوجوان در آمریکا مورد آزار جنسى قرار گرفتند که ۴۴ درصد آن‏ها نوجوانان بین سنین ۱۲ تا ۱۸ سال‏هستند.
در آمریکا تنها ۴۱ درصد موارد سوءاستفاده جنسى از کودکان به پلیس گزارش مى‏شود و ۵۹ درصد این تجاوز به پلیس گزارش نمى‏شود.
تنها در ایالت کلرادو سالانه بیش از ۵۰ کودک در اثر سوءاستفاده جنسى جان خود را از دست مى‏دهند که ۷۵ درصد آن‏ها را کودکان زیر ۴ سال‏تشکیل مى‏دهند.
سالانه حدود دو هزار کودک در ایالت کلرادو پس از سوءاستفاده جنسى به بخش مراقبت‏هاى ویژه مراکز درمانى منتقل مى‏شوند.
توجه کنید که تو همه این کشورا روابط ... آزاده و اینا آمار ...های نا خواسته ست. ببینید من نمی گم ما مشکل نداریم. من میگم بدترین چیز برای یه سیستم خراب مخافت جاهلانه ست. راجع به موضوع تاپیک هم حتماً نظرم رو تو یه پست دیگه می گم.

s_moradi88

عضو جدید
سلام به همه

آخه خودتون بگید من چه کار کنم از دسته شما غرب زده ها! من موندم خدایی چقدر اطلاعات مردم ایران راجع به کشورای خارجی زیاده. آدم باد گلو هم بکنه می گن "ما ایرانیا بی فرهنگیم دیگه مگه خارج از این حرفا هست"

به توجه به آمار دولتی در كانادا، انگلستان یا زلاندنو، از هر ۴تا ۵ زن، حداقل یك‌نفر در طول زندگی خود، آسیب تجاوز را تجربه كرده است اینچنین آمارهایی می گوید: ۵۹% از زنان ژاپنی توسط شركایشان مورد تعرض قرار گرفته‌اند.
چندی قبل اسقف کلیسای کاتولیک شهر میامی در ایالت فلوریدای آمریکا افشا کرده است که ۳۸ تن از کشیش های حوزه تحت پوشش کلیسای وی به رفتار غیر اخلاقی و آزار جنسی کودکان متهم هستند.
مدتی قبل از آن نیز کلیسای شهر بوستون افشا کرده بود گروهی از کشیش های این کلیسا به سوء رفتار جنسی متهم شده اند و سپس کلیسای بوستون پذیرفت که غرامتی بالغ بر ۹۰ میلیون دلار به قربانیان سوء رفتار کشیش های خاطی بپردازند. دست کم ۵۰۰ تن علیه کلیسای بوستون به دادگاه شکایت و درخواست غرامت کرده بودند.
یک زن از هر شش زن آمریکایى در کودکى مورد سوءاستفاده جنسى قرار گرفته است و یک مرد از هر ۳۳ مرد.
در سال ۲۰۰۵ بیش از ۲۰۰ هزار کودک و نوجوان در آمریکا مورد آزار جنسى قرار گرفتند که ۴۴ درصد آن‏ها نوجوانان بین سنین ۱۲ تا ۱۸ سال‏هستند.
در آمریکا تنها ۴۱ درصد موارد سوءاستفاده جنسى از کودکان به پلیس گزارش مى‏شود و ۵۹ درصد این تجاوز به پلیس گزارش نمى‏شود.
تنها در ایالت کلرادو سالانه بیش از ۵۰ کودک در اثر سوءاستفاده جنسى جان خود را از دست مى‏دهند که ۷۵ درصد آن‏ها را کودکان زیر ۴ سال‏تشکیل مى‏دهند.
سالانه حدود دو هزار کودک در ایالت کلرادو پس از سوءاستفاده جنسى به بخش مراقبت‏هاى ویژه مراکز درمانى منتقل مى‏شوند.
توجه کنید که تو همه این کشورا روابط ... آزاده و اینا آمار ...های نا خواسته ست. ببینید من نمی گم ما مشکل نداریم. من میگم بدترین چیز برای یه سیستم خراب مخافت جاهلانه ست. راجع به موضوع تاپیک هم حتماً نظرم رو تو یه پست دیگه می گم.

می شه یه آمار از کشور خودمون تهیه کنین؟(واقعیت)
اون چیزی که می شنوین از این حوادث و می خونین توی روزنامه جز ناچیز این حوادثه

s_moradi88

عضو جدید
ولي من هنوز سر حرفم هستم اگه قرار با تيكه انداختن يه فرد شخصيت ما داغون بشه و از بين بره ما داراي شخصيت محكمي نيستيم
هنوزم ميگم شخصيت هر فرد دست خودشه
به كسايي هم كه ميگن خارجيا از ما بهترن بايد گفت اتفاقا اونا از ما خيلي بدتر و بي شخصيتترن
كسي كهبه شما متلك ميندازه داري بي شخصيتي خودشو نشون ميده و اصلا به نظر من هيچ جايي نداره كه ما از متلك اون فرد احساس ناراحتي كنيم
در واقع ما بايد به حال اون احساس تاسف كنيم

شما اطلاع کافی ازکشور های دیگه دارین؟
توی کشور آلمان توی شهر فرانکفورت هر کسی توی رانندگی به کسی فحش بده و حتی بوق بی جا بزنه جریمه می شه برای تیکه انداختنو مزاحمت ایجاد کردن که زندان داره
اونجا توی مترو وقتی خانومی یقه لباسش بازه آقایی که رو به رو نشسته زول نمیزنه

امیر Amir

عضو جدید

ببینم؟
تو فکر می کنی اون آدمای علاف و مسخره فقط وقتی دخترای :eek: می بینن :eek: می شن؟
یا فکر می کنی دلیل متلکاشون :eek: بودن دختره ....

پس برنامه زمانی متلک اندازی هم دستته
خب یه کاری
این برنامه رو اینجا تایپ کن که حداقل به درد دخترای باشگاه بخوره و شاید اونا هم بتونن به دست دخترای دیگه و خصوصا :eek:ها برسونن که اونا بدونن کی بیان بیرون و کی خودشونو حبس کنن تو خونه که مبادا هدف متلک بعضی ها قرار بگیرن
.
ببین
چی فکر می کنی راجع به دختری که ساعت 10 شب تو خیابونه؟
اومده (به قول ice dream) واسه جلب توجه آره؟
یا ممکنه مشکلی داشته باشه؟
کاری براش پیش اومده باشه؟
مجبور باشه؟
شاید هم نیاز به کمک یک مرد داره؟
.
من از طرف اونا عذر خواهی می کنم آخه اونا که نمی دونن ساعت 10 شب به بعد مردی وجود نداره

.

البته انکار نمی کنم که توی همه ی قشر ها آدم بد ممکنه باشه
اما............!!!

آدمی که سرش شلوغ باشه و فکرش جای دیگه مشغول باشه دیگه فکرش به این جا نمیرسه که متلک بندازه...جز علاف های بیکار...

درسته گفتم تیکه نمیندازم ولی ادم شوت و املی هستم نیستم:biggrin:;) منم چشم و گوشم خوب بازه ولی...;)

چرا همیشه خدا توی باشگاه نظرات "امیر" کج و معوج تحلیل میشه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

من کی گفتم دختری که ساعت 10 میاد بیرون مشکل داره...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!

من گفتم اون زمان موقعی هست که همه فکر ناجور میکنند و متلک میندازند...گیریم دختر مردم خوب و نجیب باشه ولی ملت این فکر رو نمیکنند در مورد کسیکه اخر شب حالا به هر دلیلی دیر داره میره خونه.

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
آدمی که سرش شلوغ باشه و فکرش جای دیگه مشغول باشه دیگه فکرش به این جا نمیرسه که متلک بندازه...جز علاف های بیکار...

درسته گفتم تیکه نمیندازم ولی ادم شوت و املی هستم نیستم:biggrin:;) منم چشم و گوشم خوب بازه ولی...;)

چرا همیشه خدا توی باشگاه نظرات "امیر" کج و معوج تحلیل میشه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

من کی گفتم دختری که ساعت 10 میاد بیرون مشکل داره...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!

من گفتم اون زمان موقعی هست که همه فکر ناجور میکنند و متلک میندازند...گیریم دختر مردم خوب و نجیب باشه ولی ملت این فکر رو نمیکنند در مورد کسیکه اخر شب حالا به هر دلیلی دیر داره میره خونه.

............................

خوبه ...
نظرت از اولین پستت کلی تغییر کرد
خوشحالم;)
ولی من نگفتم آدمایی که تیکه نمیندازن شوت و املن..
لازم هم نیست آدم چشم و گوشش بسته باشه تا تیکه نندازه
یه سر سوزن شخصیت کافیه!!

اشتباه نکن .. نظراتت کج و معوج تحلیل نمی شه .. اولین پستت که یه موضع جدی جلوی دخترا بود خب این اولین برداشت همه از نگاه تو ..
بقیه حرفاتم هرجاشو مشکل داشت من گفتم .. (البته از نظر خودم)
و اگه تو همونجوری فکر می کنی که من ، یا حداقل کمی موافقی ، پس لابد منظورتو نتونستی برسونی;)

کم کم داره ریشه اش کشف می شه
شاید همه حالا فهمیده باشن این تو عقب موندگی فرهنگی بعضی هاست
ولی در هر حال کی پاسخگوی اون دختریه که در عین نجابت ساعت 10 شب تو خیابونه و به قول امیر همه دربارش فکر ناجور میکنن؟

چرا یه سری عقب مونده به خودشون جرات می دن هر حرفی می خوان بزنن؟

؟؟؟؟

امیر Amir

عضو جدید
............................

خوبه ...
نظرت از اولین پستت کلی تغییر کرد
خوشحالم;)
ولی من نگفتم آدمایی که تیکه نمیندازن شوت و املن..
لازم هم نیست آدم چشم و گوشش بسته باشه تا تیکه نندازه
یه سر سوزن شخصیت کافیه!!

اشتباه نکن .. نظراتت کج و معوج تحلیل نمی شه .. اولین پستت که یه موضع جدی جلوی دخترا بود خب این اولین برداشت همه از نگاه تو ..
بقیه حرفاتم هرجاشو مشکل داشت من گفتم .. (البته از نظر خودم)
و اگه تو همونجوری فکر می کنی که من ، یا حداقل کمی موافقی ، پس لابد منظورتو نتونستی برسونی;)

کم کم داره ریشه اش کشف می شه
شاید همه حالا فهمیده باشن این تو عقب موندگی فرهنگی بعضی هاست
ولی در هر حال کی پاسخگوی اون دختریه که در عین نجابت ساعت 10 شب تو خیابونه و به قول امیر همه دربارش فکر ناجور میکنن؟

چرا یه سری عقب مونده به خودشون جرات می دن هر حرفی می خوان بزنن؟

؟؟؟؟

خدای همه بزرگه:)
کلاس تکواندو...
جوابگوی اون دختره...

که مثل یکی از دوستای من که گنده لاتی کرده بود جلوی دختر خانومی و خانوم هم دمش گرم نا مردی نکرد پرید بالا زد توی صورتش;):biggrin::biggrin:
.
.
.
این ها به نظر من معضل نیست مشکلات عادی شهرهای بزرگه و حتی بعضا کوچیک...
مشکلات بزرگتری گریبان گیر مملکته...از نظر فرهنگی حالا اقتصادیش بمان
د

ترانه

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیروز ساعت چهار از سر کار برمیگشتم توی خیابون اصلی چهار پنج نفر بهم متلک پروندن زمانبندی اونا هم انقدر جالب بود که به خودم شک کردم شاید چیزی به من آویزونه سریع مسافتی رو که با 10 دقیقه پیاده روی میتونستم برم ماشین گرفتم رفتم خونه اما دیدم با بقیه روزها تفاوتی ندارم- قابل توجه اونهایی که میگن زمان مشخصی داره متلک پروندن یا تقصیر قیافه خود شخصه- البته این کار داره مد میشه دو سال پیش توی میدون انقلاب چند نفر با هم کتک کاری می کردن کاشف به عمل اومد که یکی از اونها به یه خانومی متلک پرونده، صدای خانومه در آمده چند نفر هم که دستشون درد نکه غیرتی شدن و ... اما حالا خیلی راحت مردا از روی این چیزها میگذرن ولی اگه همه کار اون چند نفر رو تکرار می کردن اونهایی که مرض اینکارا رو دارن پررو تر نمی شدن.

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدای همه بزرگه:)
کلاس تکواندو...
جوابگوی اون دختره...

که مثل یکی از دوستای من که گنده لاتی کرده بود جلوی دختر خانومی و خانوم هم دمش گرم نا مردی نکرد پرید بالا زد توی صورتش;):biggrin::biggrin:
.
.
.
این ها به نظر من معضل نیست مشکلات عادی شهرهای بزرگه و حتی بعضا کوچیک...
مشکلات بزرگتری گریبان گیر مملکته...از نظر فرهنگی حالا اقتصادیش بمان
د

.................................

خب اگه همه نتونن برن کلاس تکواندو
اصلا شاید یکی استعداد تکواندو نداشته باشه
بنابراین تو در هر صورت میگی که مشکلو خود دخترا باید حل کنن ..

.

معضل نیست !!
جالبه
به نظرت تا وقتی اعضای جامعه که اون جامعه رو می سازن توش احساس امنیت نکنن اون جامعه درستی می شه؟
مشکل مال مملکت نیست
منظورم اینه که مشکلات به خاطر مملکت رفع نمیشه به خاطر اعضای اون مملکته
پس اینکه بخوایم اول امنیت برقرار شه نه اینکه خواست کوچیک و مسخره ایه
بلکه اولین و اساسی ترین کاریه که باید انجام شه؟
البته شاید از نظر تو همین که امنیت مردا برقراره کافیه
خانوما خودشون برن مشکل کوچیکشونو حل کنن

"به نظرت چطوره که واسه اونایی که متلک میندازن حکم اعدام بدن؟
اینجوری هم نیاز به حل مشکل فرهنگی باقی نمیمونه و هم همه میتونن با خیال راحت دنبال حل معضلای اصلی برن
خوبه هااااا
آدمای بی شخصیت هم از رو زمین برداشته می شن ..
دخترا هم راحتن و نیازی نیست به خودشون زحمت نگران بودن از امنیتشونو بدن و راحت میان بیرون "

این درسته؟
اگه درست باشه میشه گفت حرفای توهم در این مورد که حل مشکل زن ها به عهده ی خودشونه منطقی باشه
می فهمی اینکه توی جامعه امنیت نداشته باشی یعنی چی؟
اگه نمی تونی یه لحظه خودتو بذاری جای دخترا و نمی تونی حرفاشونو درک کنی لطفا هیچ وقت پشت میز قاضی نشین

کاملا با ولکانو موافقم!
ارزش و شخصیت که ما برای خودمون قائل میشیم بستگی به خودمون داره!
فکر میکنید چرا وقتی اطرافمون رو نگاه می کنیم با این جور آدما برخورد می کنیم؟
تا حالا به خودمون نگاه کردیم؟:warn:

چون اون خانوم خودش طوري مياد بيرون كه به هركسي اجازه بده بهش حرف بزنه به همين سادگي
ا شخصيتمون دست خودمون
بچه ها من خیلی دیر اومدم
ولی این حرفها یه جورایی به نظرم خیلی بد اومد که فقط خواستم نظرمو در این مورد بگم
اولا که این حرفها برخواسته از یه جامعه ی مردسالاره
و بدجوریم غلطه
واقعا بذارین اولا با یه سواله کوچولو از ولکانو و گل باقالی شروع کنم
اگر یه دختر با همون شرایطی که شما نا مناسب دونستین از بغل خود شما رد شه بهش تیکه میندازین؟
قطعا جوابتون نه میشه دیگه؟
پس چه جوری حاضرین اون دختر رو مقصر بدونین
اصلا وقتی یه پسر با لباس بد(تازه الان تو جامعه ی ما بدترین لباس دخترا هم از بهترین لباس پسرا پوشیده تره دیگه نیست؟) بیاد تو خیابون دخترا شروع میکنن بهش تیکه انداختن؟
این افکار غلط جامعه ی ماست که این محدودیتها هم به اون دامن زده و پسرا دختر که میبینن ذوق میکننو میخوان واسش جلب توجه کنن

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم یه موضوع تکراری :redface: مثل همه موضوعات مشابه فقط یه دلیل داره:

اینا عواقب بسته بودن جامعه ایه که ما توش زندگی میکنیم :w19:

سلام به همه

سلام دوست من
یک اینکه بهتره صحت و سقم اطلاعاتت رو تایید شده بدونی بعد بگی
2 اینکه خوبه خودت داری ایا آمارو میدی، آیا در کشور ما امکان همچیا آمارگیری ای هست؟
3 اینکه
بخش مراقبت‏هاى ویژه مراکز درمانى منتقل مى‏شوند.
این بخش رو خوب بخون
در کشور ما به اون کسایی که به این مراکز منتقل میشنم ظلم میشه
به جزء اون کودک زنجانی که بعد صد بار تکذیب تایید شد
آیا از ماجرای قم خبر داری؟ دخترهایی که به یکی از این مراکز پناه برده بودند یا فرستاده شدن به چه سرنوشتی دچار شدن؟
دوست من از یک طرف هم آمار شما آیا به تیکه انداختن ربط داشت؟ در زمینه ی موضوعی که شما آمارشو دادین وضع ما خرابتر از این حرفاست که تو آمار بگنجه
ولی اگر بقیه همه بد بودند ما هم باید بد باشیم؟ توجیه شما برای درستیه فرهنگمون غلطیه دیگر فرهنگهاست؟
بهتره این رو هم فراموش نکنیم که جامعه ی ما اسم مذهبی رو خودش داره
تا حدی که بعضیا تشخیص مهدورالدمی میدن و بعد شخص رو مجازات میکنن
حتی اعدام
قتلهای محفلی کرمان که یادت نرفته؟
نمیخواد آمار مذهبیون و کشیشهای اونها رو واسون تکرار کنی در جواب این قسمت که اونها لااقل به مجازاتشون میرسن و پاپشون هم معذرتخواهی رسمی میکنه
ما چی؟
از مقایسه بگذر
بیاین به این فکر کنیم که با آلودن دین به سیاست چه بر سر ما,جامعمون و دینمون اوردن
که این جامعه باید چند نسل بگذره تا شاید اون نسلها دیگه از این نظر بیمار نباشن

s_moradi88

عضو جدید
چرا ما خانمها نباید جرات کنیم توی مترو بریم واگن غیر واگن بانوان؟(زمانی هست که واگن بانوان از جمعیت میترکه و واگنهای دیگه جای نشستن هست)

امیر Amir

عضو جدید
بازم یه موضوع تکراری :redface: مثل همه موضوعات مشابه فقط یه دلیل داره:

اینا عواقب بسته بودن جامعه ایه که ما توش زندگی میکنیم :w19:

به به اخراجی سابق سلام علیکم...

شما ببخشید کجاس جامعتون که اینقدر لارژ و بازه که شما این مشکل رو نداری؟؟؟:biggrin:

شادمهر باز جون غلاف کن حاجی جان...دوباره احساس با کلاسی بهت دست داد;)

niyaz_sepas

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام یادمون نره هر کسی یه حریمی داره و هر کسی با رفتارش به دیگرون اجازه میده دیگرون این حریم رو بشکنن
در مورد دیر وقت بیرون موندن خانوما باید عرض کنم مثلا من که ساعت 10 باید شرکت رو ترک کنم اگه از خودم ماشین نداشتم باید چه گلی بگیرم به سرم؟؟؟؟؟؟؟

امیر Amir

عضو جدید
سلام یادمون نره هر کسی یه حریمی داره و هر کسی با رفتارش به دیگرون اجازه میده دیگرون این حریم رو بشکنن
در مورد دیر وقت بیرون موندن خانوما باید عرض کنم مثلا من که ساعت 10 باید شرکت رو ترک کنم اگه از خودم ماشین نداشتم باید چه گلی بگیرم به سرم؟؟؟؟؟؟؟

خوب متوجه شدیم ایشون با ماشین شخصی این طرف اون طرف میرن....از اون خانم باکلاسا که من خیلی خوشم میاد...

شاید هم اقا...:)

در کل حرف سر همینه که بی شخصیت و وحشی بودن یک سری دلیل بر این نیست که اون خانوم بده یا همه پسرا اینجورین

s_moradi88

عضو جدید
خوب متوجه شدیم ایشون با ماشین شخصی این طرف اون طرف میرن....از اون خانم باکلاسا که من خیلی خوشم میاد...

شاید هم اقا...:)

در کل حرف سر همینه که بی شخصیت و وحشی بودن یک سری دلیل بر این نیست که اون خانوم بده یا همه پسرا اینجورین
چرا شما همه چیزو شوخی می گیرین و همه رو مسخره می کنین؟

صوفی

عضو جدید
من با persian_kb موافقم همه سعی می کنن اشتباهاتشونو بشناسن و اصلاحش می کنن اما متاسفانه ما از واقعیت همیشه دور بودیم و شاید خودمونو گول می زنیم .
اما در مورد تاپیک یه چیز خیلی جالب من یه سری مراکز باید برم که باید حجاب کامل داشته باشم خیلی مسائل برام روشن شد . مطمئنا" ما میتونیم با داشتن ظاهر و رفتار مناسب حرمت خودمونو حفظ کنیم اما این درصد کمی از مشکلات رو حل میکنه چون به نظر من خیلی از آدما هستن که توجهی به شرایط ندارن و کار خودشون رو میکنن .

توی بیابون وقتی شب میشه یک چراغ روشن حداقل اطراف خودشو روشن میکنه اگه هرکس به تنهایی اول خودش وبعد اطرافشو روشن کنه تاریکی به چشم نمیاد .

آقای امیر تبریک میگم چه روحیه و اعتماد بنفس بالایی دارید .

امیر Amir

عضو جدید
سخره گرفتن!!!!

سخره گرفتن!!!!

چرا شما همه چیزو شوخی می گیرین و همه رو مسخره می کنین؟

عزیزم من همه چیز رو شوخی نمیگیرم شوخی میگیرم که جدی و تلخ بودنش برام قابل تحمل باشه...;)

مسخره نمیکنم...در شان من نیست که مسخره بکنم.مسخره کردن من یعنی خراب کردن سابقه خودم...من برای بچه های باشگاه ارزش قایلم و دوستشون دارم....

صحبت شما هم در مورد مترو هم باید بگم...

همیشه در ایران به یک زن تنها بد نگاه میشه...دوره زمونه هم جوری شده که کاری ندارند طرف شوهر داره یا نداره...متلکو میان...چشمکرو میزنند...
اون وقت من هم که شاکی میشم یک سری خودخواه و هوس باز میگن تو نمیگذاری و نمیفهمی ازادی یعنی چی(البته این حرف رو بچه های باشگاه به من نزدند در یک سایت دیگه این حرف رو به من گفتند)

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجا کی کیو به سخره گرفته؟:w43:

یعنی چه کسی چه کس دیگه ایو به سخره گرفته؟:w20:

اااااااااااه بابا منظورم اینه که کدومتون کدوم یکیو به سخره گرفته؟:w15:

بالا