پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

• در مورد معماري باشد

رای: 0 0.0%
  • در حد امكان در مورد كارهاي اجرايي باشد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلااااااااااااااااااااامممممم بچه هاااااااااااااااااا
من خییییییییییلییییییییییییییی خوشحالممممممممممم :w14::w14::w14:
بییاین شما هم با من خوشحال باشید :D:w42:

:redface::redface::gol::gol:دومان جان از زحماتی که واسه ما میکشی ممنون.:gol::gol::gol:;);););):redface:

سلام به دو دوست عزیز و مهزبونم
از محبتتون و ابراز لطف و مرحمتتون بی نهایت ممنونم . الهی زنده باشین و من بتونم در خدمتتون باشم و به طور کامل و در حد بضاعتم به همه شما کمک کنم .
برای همه دوستان گلم ارزوی موفقیت و سر افرازی دارم .

didghah

عضو جدید
سلام ، من کتاب يا مقاله در مورد مطالعات و طراحی سلف سرويس يا رستوران مجتمع های دانشگاهی ميخوام ، اگه کسی ميتونه لطفا" کمک کنه.

fatima.tari

عضو جدید
سلام، من تازه اینجارو پیدا کردم، همه ی این تمرینا تا اینجا رو استاد بیانمون بهمون داده بود (خود ایشون از شاگردای آقای صدیق بودن) اما من تنبلی کردم درست انجام نمی دادم:redface:
اما اینجا انقدر علاقمند شدم که دارم همه رو دوباره انجام میدم
از دومان جان هم که اینهمه زحمت می کشه و ما رو امیدوار می کنه ممنونم:smile:
دیر رسیدم اما خودمو بهتون می رسونم;););)

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
موقتی - پستهای قدیمی آماده حذف

موقتی - پستهای قدیمی آماده حذف

این تاپیک جهت ارسال کلیه پستهای قدیمی که برای دوستان بلا استفاده است و فضای تاپیکها رو اشغال کرده تشکیل می شه .
قبلا از همه عزیزانی که پستهاشون که مسلما در زمان خودش بسیار پر کاربرد و لازم بوده عذر خواهی می کنم .

تذکر اکید هم میدم که این تاپیک بعد از یک مدت حذف خواهد شد و بنابر این نه در این تاپیک امتیاز بدید و نه پست بزنید چون این تاپیک موقتیه .
موفق باشید

saeed.ahmadzadeh

عضو جدید
دیکانستراکشن معماری در فارسی

دیکانستراکشن معماری در فارسی

دیکانستراکشن در فارسی به ساختار زدایی ، شالوده شکنی ، واسازی ، بنیان فکنی ، ساختار شکنی و بن فکنی ترجمه شده است . شاید این کثرت اسامی به دلیل آن باشد که دیثکانستراکشن یک نگرش چند وجهی و چند معنایی به دال و مدلول و هر نوع متنی دارد .
در نیمه اول قرن بیستم مهم ترین مکتبی که ادامه دهنده فلسفه مدرن محسوب می شد ، فلسفه اصالت وجود بود . ژان پل سارتر ( 1980 - 1905 ) فیلسوف فرانسوی ، پایه گذار این مکتب است . او خرد گرایی مدرن ، که توسط دکارت ، کانت و سایر بزرگان مدرن مطرح و تبیین شده بود ، را اساس فلسفه خود قرار داد . سارتر معتقد به خرد گرایی استعلایی ( Transendental Mind ) است . از نظر وی ، " فرد ماهیت خویش را شکل می دهد و نباید از این عامل در مسیر شخصیت فرد غافل ماند ... سارتر آزادی بی قید و شرط را از امکانات ذهن آدمی دانست . به نظر او آدمی آزاد است هر چه می خواهد اختیار کند و به همین جهت است که باید او را مسئول انتخاب های خود دانست . "
از نیمه دوم قرن اخیر ، فلسفه مدرن و مکتب اصالت وجود و خرد باوری از طرف مکتب جدیدی به نام مکتب ساختارگرایی مورد پرسش قرار گرفت . این مکتب در ابتدا توسط فردیناند دو سوسور ، زبان شناس سوییسی و لوی استراوس ، مردم شناس فرانسوی ، مطرح شد . ساختارگرایی واکنشی در مقابل خرد استعلایی و ذهنیت مدرن است . ساختارگراها معتقدند که عاملی مهم تر از ذهن وجود دارد که پیوسته مورد بی مهری قرار گرفته و آن ساختار زبان است . از نظر اندیشمندان ساختارگرا ، می باید ساختارهای ذهن بشری را مطالعه کنیم و این ساختارها بسیار مهم هستند . ساختار ذهن مبنایش زبان است . انسان بوسیله زبان با دنیای خارج مرتبط می شود .
اگر به عقیده دکارت همه چیز آگاهانه شکل می گیرد ، به نظر استراوس ، ساختارهای فرهنگ ، اساطیر و اجتماع آگاهانه نیست ، همه آنها در ساحت ناخود آگاه شکل می گیرد و مولفی ندارد . استوارس استیلای سیصد ساله ذهن استعلایی را زیر سوال برد . اگر از دوره دکارت ، انسان موجودی است خردورز ، از نظر استوارس موجودی است فرهنگی و ماهیت انسان در بستر فرهنگ شکل می گیرد . لذا جهت رهیافت به ماهیت بشر ، باید زبان ، فرهنگ و قومیت را مطالعه کنیم .به طور کلی ، " روش ساختارشناسی ، یافتن و کشف قوانین فعالیت بشری در چهار چوب فرهنگ است که با کردار و گفتار آغاز می شود . رفتار و کردار نوعی زبان است . به همین دلیل ساختارگراها ، ساختار های موجود در پدیده ها را استخراج می کنند . " چنانچه ژان پیاژه ( 1980- 1896 ) ، روان شناس فرانسوی ، مطالعات وسیعی در مورد ساختارهای رشد ذهن کودک و شخصیت کودک انجام داد .
مکتب دیکانستراکشن که یکی از شاخه های مهم فلسفه پست مدرن محسوب می شود ، نقدی به بینش ساختارگرایی و همچنین تفکر مدرن است .
مکتب دیکانستراکشن توسط ژاک دریدا ( - 1930 ) ، فیلسوف معاصر فرانسوی ، پایه گذاری شد . دریدا با ساختارگراها مخالف است و معتقد است که وقتی ما به دنبال ساختارها هستیم از متغیر ها غافل می مانیم ، فرهنگ و شیوه های قومی هر لحظه تغییر می کند ، پس روش ساختارگراها نمی تواند صحیح باشد . دریدا از سال 1967 ، یعنی زمانی که سه کتاب او منتشر شد ، در مجامع روشنفکری و فلسفی غرب مطرح گردید . این سه کتاب عبارتند از :
گفتار و پدیدار ، نوشتار و دیگر بودگی و نوشتار شناسی .
از نظر دریدا فلسفه غرب دچار نوعی ورشکستگی است و در حال حاضر پویایی خودش را از دست داده است .
به عقیده دریدا ، یک متن هرگز مفهوم واقعی خودش را آشکار نمی کند ، زیرا مولف آن متن حضور ندارد و هر خواننده و یا هر کس که آن را قرائت کند ، می تواند در یافتی متفاوت از قصد و هدف مولف داشته باشد . " نوشتار مانند فرزندی است که از زهدان مادر ( مولف ) جدا شده . هر خواننده ای می تواند برداشت خود را داشته باشد .
به وب سایتم سری بزنید مطالب خوب در مورد هر معماری http://saeedmemary.persianblog.ir/

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ممنون خوب بود..... ولی ای کاش تو قسمت عکسهای معماری میذاشتی....;)

کاوش

عضو جدید
سلام :gol:
من یه چند روزی نبودم واز اوضاع بی خبر موندم :redface:وقت هم ندارم تا همه ی پست ها رو بخونم:( فقط تو رو خدا یکی به من بگه اسم مجله چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:cry:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام :gol:
من یه چند روزی نبودم واز اوضاع بی خبر موندم :redface:وقت هم ندارم تا همه ی پست ها رو بخونم:( فقط تو رو خدا یکی به من بگه اسم مجله چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:cry:

لوتوس. فعلا تایید شده ولی قطعی نشده . به محض نتیجه گیری پستهای اضافی حذف و برنامه ریزی شروع خواهد شد.

lilac

عضو جدید
شهر 11 هزار ساله،زیر آب می رود
</B>

ساخت نیروگاه آبی شهر باستانی "حسنکیف" ترکیه که با نابودی یادگارهای باستانی،از جمله غار 11 هزار ساله همراه خواهد بود صدای دوستداران میراث تاریخی این کشور را در آورد.
ایسکانیوز:طرح ساخت سد روی رودخانه دجله "حسنکیف" به تصویب رسیده است و نیاز ترکیه به نیروگاه آبی باعث خواهد شد این شهر تاریخی زیر 11 میلیارد متر مکعب آب محو شود.
20 سال مقاومت ساکنان حسنکیف نیز با توجه به پیشنهاد پرداخت غرامت دولت ترکیه به روزهای پایانی نزدیک تر می شود.
گفته شده به هر یک از خانوده های این منطقه باستانی 150 هزاردلار برای تخلیه پرداخت می شود.گزارش ایسکانیوز می افزاید،باستان شناسان در حالی تلاش می کنند برخی یادگارهای تاریخی را نجات دهند که دوستداران میراث فرهنگی ترکیه بر این باورند دولت می توانست خیلی بهتر از این اقدام کند.

archi_arch

مدیر بازنشسته
بچه ها چرا تاپیکهای منابع کارشناسی ناپیوسته با خود تاپیک کاردانی به کاشناسی یکی شده؟!
اونها که بحثشون کاملا از هم جدا بود؟!

nino

مدیر بازنشسته
بچه ها چرا تاپیکهای منابع کارشناسی ناپیوسته با خود تاپیک کاردانی به کاشناسی یکی شده؟!
اونها که بحثشون کاملا از هم جدا بود؟!

خوب عزیزم تاپیک کارشناسی ارشد هم همینطوره هم بحث داره هم منابع

archi_arch

مدیر بازنشسته
اونوقت قاطی نمیشه؟! :دی!
من اون تاپیکو کامل ندیدم! ولی اوکی هر جور صلاح میدونی نوشین جون.
یه کم سخته و به قبلی عادت کرده بودیم ولی به اینم عادت میکنیم!:book:;):)

mahroo

عضو جدید
اسکیس و راندو

اسکیس و راندو

;)با سلام دوستای معماری

نمیدونم ایت تاپیک هست یا مشابه ش
حتما نظرتون رو بگید
به نظر من هر هفته یه موضوع اسکیس بذاریم
اول کلی و بعد کم کم جزئی
با راندو و توضیحات
فکر میکنم اگه باشه خیلی چیز یاد میگیریم از هم
بعد تازه کلی داستامون قوی میشه
اگه موافقید بگید تا شروع کنیم و راهنمایی هم بکنید
مرسی

ELAHE.T

عضو جدید
;)با سلام دوستای معماری

نمیدونم ایت تاپیک هست یا مشابه ش
حتما نظرتون رو بگید
به نظر من هر هفته یه موضوع اسکیس بذاریم
اول کلی و بعد کم کم جزئی
با راندو و توضیحات
فکر میکنم اگه باشه خیلی چیز یاد میگیریم از هم
بعد تازه کلی داستامون قوی میشه
اگه موافقید بگید تا شروع کنیم و راهنمایی هم بکنید
مرسی

اره عزيزم مشابه ش هست ;)

سمیرا

عضو جدید
سلام.منم یه کمی تجربه دارم اخه تو دانشگاهمون عضو هییت تحریریه مجله تخصصی معماری هستم.ترم 7 کارشناسی هستم.توی یه دفتر مهندسی هم مشغول بهکارم بیشترطراحی داخلی میکنم.خوشحال میشم بتونم همکاری کنم باهاتون.

آخرین ویرایش:

mahroo

عضو جدید
خوب مشابهش چه جوریه؟اون که از اول راندوی درخت و اینها نشون داده؟ ولی به نظرم این کار خوبیه ها.من منتظرم.

cerulean.del

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه:smile:
خسته نباشید
تاپیک کرکسیون کجست ؟؟من هرچی می گردم پیداش نمی کنم:surprised:

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

mesaran

عضو جدید
آموزش درموردنرم افزارهای معماری

آموزش درموردنرم افزارهای معماری

سلام دوستان اطلاعاتی درمورد کلیه نرم افزارهایی که به درد معماری می خوره رو می خوام

mahroo

عضو جدید
من منتظر جوابم آیییییییییییییییییییییییییییییییییییی بچه های معماری

mahroo

عضو جدید
نظر به برگذاری اسکیس

نظر به برگذاری اسکیس

:(:(نظر بدییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییید.یه تاپیک گذاشتم به اسم اسکیس و راندو.چرا مشتاق نیستید؟خیلی کار خوبیه ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا