بهترين کتابي‌ که به تازگي خوانده‌ايد؟

سـعید

مدیر بازنشسته
بچه ها کتاب هایی رو که معرفی می کنین اگر به همراه لینک دانلودش باشه خیلی بهتره تا ما هم بتونیم از اون کتاب استفاده کنیم.....

paras2

عضو جدید
بچه ها کتاب هایی رو که معرفی می کنین اگر به همراه لینک دانلودش باشه خیلی بهتره تا ما هم بتونیم از اون کتاب استفاده کنیم.....
به شرط اینکه لینکشم موجود باشه... همه کتابا متنشون توی اینترنت گذاشته نشدن...

کافر خداپرست

-
کاربر ممتاز
ميناگر عشق

ميناگر عشق

شرح موضوعي مثنوي معنوي از استاد کريم زماني از انتشارات نشر ني
کريم زماني، صاحب "تفسر جامع مثنوي" است که جناب فروزانفر مقدمه‌اي بر آن نوشته است. "ميناگر عشق" را نيز پس از آن تأليف کردند تا علاقه‌مندان در يافتن موضوعاتي که لازم‌دارند، سرگردان نشوند. براي من به عنوان کتابي مرجع است، در برخي از موضوعاتي که لازم داشته ام، از جمله "زن از نگاه مولانا"و... به آن مراجعه کرده‌ام.

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تذکرت الاولیای حضرت عطار در دست اتمام
قانون توانگری :کاترین پاندر/اتمام
کتابهای فوق العاده ای هستند از حضرت عطار و نوشته هایشون که زبان محدود هست
ولی در مورد کتاب دوم ، متنیست قوی و جاودانه که بر وجدان توانگری انسان انرژی وارد میکند

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
کتاب قشنگی که به تازگی خوندم اسمش آتش بدون دود بود.از نادر ابراهیمی.7 جلده و واقعا زیباست.

فرهنگ

مدیر بازنشسته
راستش وقت نکردم پست های قبلی رو بخونم اگه تکراری بود ببخشید.
کتاب چشم هایش از بزرگ علوی معرکه است .(از خوندنش پشیمون نمیشید اگه یه کمی قشنگ بهش نگاه کنید)
4اثز از فلورانس اسکاول شین _ترجمه ی گیتی خوشدل(اینو 2 سال پیش خوندم ولی همچنان خوره شم)
شازده کوچولو هم که یکی از کتابهایی که همه اسمشو شنیدید از سنت اگزوپری (خوندن این گتاب به کسانی که به آدمای دور و اطرافشون قشنگ نگاه نمی کنند اکیدا توصیه میشود)

فعلا همین.

ebbi

عضو جدید
آخرين کتابي که خوندم (اين اواخر) کتاب تريلوژي ارباب حلقه ها بود.
و آخرين کتابي که دارم مي خونم و هنوز تمومش نکردم: قمار باز اثر فيودور داستايوفسکي هست.
هر دو اثر فوق العاده است.
به تمام آدمهاي روي زمين توصيه مي کنم بخوننش.

کافر خداپرست

-
کاربر ممتاز
امامان شيعه و وحدت اسلامي

امامان شيعه و وحدت اسلامي

به تازگي يکي از دوستان نزديکم، کتابي را به چاپ رسانده است با نام "امامان شيعه و وحدت اسلامي"
"علي آقانوري" در ويرايش آثارش [1] از اين‌جانب نيز کمک مي‌گيرد، پس مي‌توانم مدعي شوم کتاب‌اش را خوانده‌ام.

در مقدمه کتاب آمده است: گزارش و بررسي سيره و سخنان امامان شيعه در باب وحدت اسلامي و چگونگي مواجهه‌ي آن بزرگان با مخالفان مذهبي موضوع اين نوشتار است.
نگارنده با استناد به احاديث اهل بيت و گزارش‌هاي تاريخي تلاش کرده تا نگاه مثبت و برخورد مدارامحور امامان شيعه با ديگرمسلمانان را بازگويي نمايد.
مطالعه‌ي اين کتاب را به همه توصيه مي‌کنم، به‌خصوص کساني که به بحث "تقريب مذاهب" علاقه‌مندند و قائل به احترام به مذاهب ديگرند؛ نيز اهل دعوت با حکمت، موعظه نيکو و جدال احسن مي‌باشند.
ناشر: دانشگاه اديان و مذاهب

[1] . چند کناب ديگر و مجموعه مقالاتي هم از ايشان در‌ هفت‌آسمان، فصل‌نامه تخصصي اديان و مذاهب به چاپ رسيده است.

امیر Amir

عضو جدید
به تازگی یک صفحه از کتاب 5S ماشین تغییر رو خوندم...

لازم به توضیح نیست.

چون چیز خاصی نداشت...گزارش یک تخقیق میدانی از صنایع ایران بود...

صنایع و شرکتهای معتبر و بزرگ ایران

Baran*

مدیر بازنشسته
من خیلی کتاب می خونم...مخصوصا تابستون ها هر روز یک کتاب می خونم...
اما در تمام کتاب هایی که خوندم کتابهای پرنده خارزار و کتاب جان شیفته..یه چیز دیگه بودن..
پیشنهاد می کنم حتما بخونید...

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
مسافر (روسهالده ) از هرمان هسه رو به تازگی خوندم کمی کسالت بار بود ترجمش اما وسطاش خیلی جذاب شد و آخرش ........

بریدا رو تازه تموم کردم .مثل همه ی کارای قبلی کوئیلو عالییییییییییی:gol:

hekayatevafa

عضو جدید
جوانمرد، نام ديگر تو

جوانمرد، نام ديگر تو

جوانمرد، نام ديگر تو"، تازه ترين كتاب "عرفان نظرآهاري" در پي آن است كه در پيكر مفهوم جوانمردي در اين زمان خفته و نيمه جان، نفسي تازه بدمد. اين كتاب بازآفريني و بازگويي حكايت‌ها و سخنان شيخ ابوالحسن خرقاني،عارف بزرگ ايران در قالب چهل روايت است.
كتاب «جوانمرد، نام ديگر تو» با مقدمه‌اي ادبي درباره جوانمردي و سابقه‌اش شروع مي‌شود و نهايتا از آنجا گريزي مي‌خورد به نام و ياد و زندگي و شرح " شيخ ابوالحسن خرقاني"؛ عارف بزرگ قرن پنجم. در مقام جوانمردي ماندگار، در تاريخ انساني از حوزه جوانمردان صوفي
جوانمرد، نام ديگر تو" را انتشارات صابرين منتشر كرده است.

آخرین ویرایش:

کافر خداپرست

-
کاربر ممتاز
جوانمرد، نام ديگر تو"، تازه ترين كتاب "عرفان نظرآهاري" در پي آن است كه در پيكر مفهوم جوانمردي در اين زمان خفته و نيمه جان، نفسي تازه بدمد. اين كتاب بازآفريني و بازگويي حكايت‌ها و سخنان شيخ ابوالحسن خرقاني،عارف بزرگ ايران در قالب چهل روايت است.
كتاب «جوانمرد، نام ديگر تو» با مقدمه‌اي ادبي درباره جوانمردي و سابقه‌اش شروع مي‌شود و نهايتا از آنجا گريزي مي‌خورد به نام و ياد و زندگي و شرح " شيخ ابوالحسن خرقاني"؛ عارف بزرگ قرن پنجم. در مقام جوانمردي ماندگار، در تاريخ انساني از حوزه جوانمردان صوفي
جوانمرد، نام ديگر تو" را انتشارات صابرين ارديبهشت ماه امسال منتشر كرده است.
به قرينه‌ي کتاب شما:
"نوشته بر دريا"
از ميراث عرفاني ابوالحسن خرقاني
محمدرضا شفيعي کدکني
:gol:

hekayatevafa

عضو جدید
مدیر یک دقیقه ای

مدیر یک دقیقه ای

آخرین کتابی که خوندم کتاب مدیر یک دقیقه ای از كنت بلانچارد، اسپنسر جانسون
یه کتاب ارزشمند در علم مدیریت .کتاب کوچکی که نتایج قابل توجهی به همراه دارد
مدير يك دقيقه اي داستاني است درمورد مرد جواني كه در جستجوي يك مدير موثر است ؛ چون مي خواهد براي يكي از آنها كار كند و يكي از آنها باشد

a young Architect

عضو جدید
فعلا سه- چهار کتاب رو به صورت موازی می خونم. سینوهه که تقریبا تموم شده و عالی بود. خانواده ی تیبو که با وجود یکنواخت بودن خیلی خوب زندگی ادما رو تصویر کرده. روح القوانین مونتسکیو که خیلی جالبه. فلسفه وجودی قوانین بین حکومتها و طرز شکلگیری و بقای انها رو گفته تا اینجا. و باغ های ایرانی به مثابه ی بهشت که برای کسانی که به معماری منظر یا تاریخ ایران و اسطوره ها و ... علاقه داشته باشند کتاب خوبیه.

sahar6711

عضو جدید
"عقاید یک دلقک اثر هاینریش بل" و "رمان کوری اثر ژوزه ساراما گو" رو خیلی دوست دارم و خوندنش رو به کسایی که می خوان عمیقتر به اجتماع نگاه کنن توصیه میکنم
ولی کتابی که خیلی تو زندگیم تاثیر گذاشت راز شاد زیستن نوشته اندرو متیوسه که یه جورایی طرز فکرم رو عوض کرد

peter

عضو جدید
جدیدا دو کتاب از کارهای کافکا به نامهای قصر و آمریکا را خواندم
خواندن آنها را به شما هم پیشنهاد میکنم

reyhaneh.f

عضو جدید
sinohe sadroalazame mesar ye ketabi hast darbare tarikhche measr ke to paperousa be ja moonde va baad kashfo tarjoome.......... ketabe jalbe hast darbare padeshahi hast ke ziyad too ketaba azesh yad nashoode
va vironika neveshte paulo kouilo ke darbare ye farde hast az zendgi sire va khoodkoshi mikone ba raftan be bimaresane ravani nazaresh avaz mishe be zendagi

hossein1320

عضو جدید
آخرین کتابی که خوندم کوه پنجم پائولو کوئیلو
وبهرین ها هم:
- قورباغه را قورت بده برایات تریسی
- کل کتاب های کوئیلو

russell

مدیر بازنشسته
من دارم یه کتاب درباره CCNA می خونم :)
اما باید بگم کتاب یک نعلبکی پر از اسرار که مجمو عه متن های گروه پینک فلوید و کتاب شب تاب از تاگور
راستی فاوست رو برای خوندن پیشنهاد می کنم خیلی عالیه ;)

بالا