[ تجربهاي خودتون رو با همه در ميان بگزاريد ]

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
توي اين تاپيك هدفمون اينه كه از تجربه بچه هايي كه داراي تجربه كاري هستن استفاده كنيم مثلا منو راهنمايي كنن كه براي بدست اوردن شغل در اينده بايد كدوم درسا رو بهتر يادبگيرم يا بايد با كدوم نرم افزارا اشنا باشم ولي هدف اصليم اينه كه كسايي كه تجربه كاري دارن چيزايي رو بگن كه ما تو دانشگاه ياد نميگيريم براي شروع ميشه با هم يه ساختمون فرضي بسازيم و مرحله به مرحله با ساختن اشناشيم
چون خود من هيچ تجربه اي ندارم من مثلا زمينو خريدم :D
حالا ميخوام يه همتي بكنيم كه بهم چيز ياد بديم حتي خيلي كم;)
اگرم نظري داريد كه مثلا اين كارم بكنيم حتما بگيد خلاصه عمرونيا ميخوان بتركونن
فقط و فقط عمران

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
هيچ كسي خودشو كنار نكشه فكر نكينيد كه مثلا اين مطلبو ديگه همه بلدن نه بگيد ما ميخوايم بهم كمك كنيم ميخوايم بهم ياد بديم
البته من اصرار كردم كه يه عضو با تجربه اين تاپيكو بزنه ولي نشد حالا كه من پرو بازي در اوردم معزرت:gol:

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب چون با معماريا بديم فكر ميكنيم كه نقشه داريم
البته اينو بگما اين زمين نيست يه ساختمون كلنگيه كه بايد تخريب بشه
اقا مصطفي شما تجربه كاري داري؟

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون ممكنه ساخت ساختمون فرضي ما رو از هدف اصلي اين تاپيك دور كنه براش يه تاپيك مجزا ميسازم
اين تاپيك مخصوص اينه كه ما از تجربه ديگران استفاده كنيم:)

آخرین ویرایش:

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا ادمي با تجربه نميخوان كمكي بكنن؟
منظور از ادم با تجربه خودمونيم نه فكر كني يه غول ساختمون ساز رو ميگم

علی(110)

عضو جدید
یه سوال؟

یه سوال؟

سلام :) خوب حالا که زمین و خریدی ، برو بگرد یک مهندس معمار خوب پیدا کن یک نقشه برات بکشه :)

:surprised:ببخشید، من یه کم زیادی بی تجربم، یعنی فقط ترم 1و2 رو بلدم
می خواستم ببینم مگه نباید قبلش یه مهندس نقشه بردار بیاد کارشو بکنه؟؟(یا اینکه من سخت در اشتباهم!!؟؟):confused:

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
برادر من مهندس نقشه بردار براي زمين بيابونيه اينجا كلنگي بوده (حالا من خودم ترم 4 اينهمه پرو بازي در ميارم);)

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خيلي دوست دارم از تجربه ي بچه ها استفاده كنم ولي انگاري شما علاقه ي به ياد دادن نداريد;)
ميشه ازتون يه خواهش كنم اين بگيد كدوم درساي دانشگاه توي اينده شغلي موثر تر است

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
:surprised:ببخشید، من یه کم زیادی بی تجربم، یعنی فقط ترم 1و2 رو بلدم
می خواستم ببینم مگه نباید قبلش یه مهندس نقشه بردار بیاد کارشو بکنه؟؟(یا اینکه من سخت در اشتباهم!!؟؟):confused:

من مخلص شمام هستم :) شما بزرگ مایید قربان ، ولی تا اونجایی که من دیدم نقشه بردار برای جاهای خیلی وسیع و محوطه سازی و یا خاکبرداری های عمیق کاربرد بیشتری داره ، اگه ساختمون فرضی دوستان برج بود حالا یک نقشه بردار هم میورودن تا اندازه زمین مشخص بشه کامل تا کار خاکبرداری شروع بشه . یعنی توی این قسمت ما فرض میکنیم که که دیگه شهرداری مجوز داده و نقشه سازه و معماری تو دست پیمانکاره :)
پس خاکبرداری مرحله اول شروع کار ساخت و سازه .

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من خيلي دوست دارم از تجربه ي بچه ها استفاده كنم ولي انگاري شما علاقه ي به ياد دادن نداريد;)
ميشه ازتون يه خواهش كنم اين بگيد كدوم درساي دانشگاه توي اينده شغلي موثر تر است

بابا علاقه چیه :) همه علاقه داریم ، در مورد کدوم درس هم همه درس ها غیر از درس های پایه :) حالا البته باز باید ببینی بعدش میخوای چیکار کنی :) ولی از همه بهتر و قشنگتر و زیباتر توی دروس بدرد بخور متره برآورده :)

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقا مصطفي و علي اقا در مورد ساختمن فرضي به تاپيك خودش مراجعه كنيد;)

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ميخواستم ببينم براي اينده ي شغلي كدوم نرم افزارا رو بايد ياد گرفت؟

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من ميخواستم ببينم براي اينده ي شغلي كدوم نرم افزارا رو بايد ياد گرفت؟

Auto Cad در حد نقشه کلیات معماری و تیر و ستون و این جور چیزا کشیدن
Sap2000 برای آنالیز هر نوع سازه !!
Etabs برای آنالیز و طراحی ساختمان
Safe برای آنالیز و طراحی پی
Excel برای استفاده در تمام دوران دانشجویی
Word " " " " " "
و مهمترین نرم افزار ، نرم افزار مربوط به ماشین حساب مهندسی خودت :) یعنی زبون برنامه نویسیش :)

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
اين نرم افزارا رو براي اينكه ياد بگيري نيازي به پيشزمينه نداره؟

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
توي اين تاپيك هدفمون اينه كه از تجربه بچه هايي كه داراي تجربه كاري هستن استفاده كنيم مثلا منو راهنمايي كنن كه براي بدست اوردن شغل در اينده بايد كدوم درسا رو بهتر يادبگيرم يا بايد با كدوم نرم افزارا اشنا باشم ولي هدف اصليم اينه كه كسايي كه تجربه كاري دارن چيزايي رو بگن كه ما تو دانشگاه ياد نميگيريم براي شروع ميشه با هم يه ساختمون فرضي بسازيم و مرحله به مرحله با ساختن اشناشيم

چون خود من هيچ تجربه اي ندارم من مثلا زمينو خريدم :D
حالا ميخوام يه همتي بكنيم كه بهم چيز ياد بديم حتي خيلي كم;)
اگرم نظري داريد كه مثلا اين كارم بكنيم حتما بگيد خلاصه عمرونيا ميخوان بتركونن​

فقط و فقط عمران
فکر عالی ایه امیدوارم همکاری لازم صورت بگیره چون ایده خیلی جالبیه وبه تازه کارا مثل من هم خیلی کمک میکنه.:gol:;);)

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام .:smile:
من هم اومدم .البته با اجازه.:w32:
چون ساختمان كلنگي بايد اون رو تخريب بكنيم.پس ميريم نظام مهندسي و يه مهندسي ناظر پيدامي كنيم تا نظارت داشته باشه بر انجام عمليات تخريب.البته بايد حتما مجوز هاي ساخت وتخريب،وبيمه ونقشه وهمه چيز رو از جناب آقاي شهرداري منطقه ونظام مهندسي جيگر رو هم بگيريم.
حالا تشريف مي بريد ويه پيمانكار درست ودرمون پيدا مي كنيد نه از اون هايي كه زد 16،17 نفر رو تو تهران كشت ها،از اون خوباش.
تخريب رو از بالاي ساختمون شروع مي كنيم.
حالا يه كمپرسي با چند تا كارگر يا يه لودر با يه كمپرسي زحمت جابجايي اين خاك اضافي ونخاله هاي ساختموني رو به جايي كه بيرون از شهره مي كشن.
الان نوبت اينه كه يه بيل مكانيكي زحمت پي كني رو بكشه.البته بايستي هواسمون به ديوار همسايه باشه كه يهو نزنيم بي خانمانش كنيم .يعني چي؟ يعني اينكه شمع كوبي ديوار مجاور واجراي مرحله به مر حله پي وفنداسون يادتون نره.
همزمان با كار بيل مكانيكي محترم يه كمپرسي مدل 1944 هم مياد خاها رو مي بره .
خوب تا اينجاش رومن زيادي فك زدم حال شما عمراني هاي عزيز تر ازجان تشريف بيارين ومعايب گفته هاي من رو بگيد كمك هم بكنيد تا اين خونه رو تر وتميز بسازيم.

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام valkano عزيز دمت آتيشي.
پيشنهادت خيلي خوب وجالب بود.:w17:
امدوارم كه بقيه بر وبچ هم شركت بكنند.:lol:

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام valkano عزيز دمت آتيشي.
پيشنهادت خيلي خوب وجالب بود.:w17:
امدوارم كه بقيه بر وبچ هم شركت بكنند.:lol:
body gurd ديگه ساختمون اينجا نميسازيم براش يه تاپيك ساختم به اسم ساخت ساختمونئ فرضي برو اونجا ببين تا كجا پيش رفتيم حتما كمكمون كن;)

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميتونم بپرسم براي ارشد از كي بايد شروع كرد بعدم اگه كلاس خوب سراغ داري يا كتاب تستي خوب اگه لطف كني خوشحال ميشم؟

shervin-s

عضو جدید
چرا ادمي با تجربه نميخوان كمكي بكنن؟
منظور از ادم با تجربه خودمونيم نه فكر كني يه غول ساختمون ساز رو ميگم
سلام
من شروین ام ارشد سازه دارم الانم کارم ساختمونه
اول فکر کن ببین تو کدوم فیلد میخوای کار کنی بعد بهت میگم
فعلا خداحافظ

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
خيلي خوش اومدي اصلا اگه بتوني يه اطلاعات كلي در باره ي همه ي گرايشا بدي ممنون ميشم
توي تاپيك ساخت ساختمون فرضي بيا كمك بهت نياز داريم;)

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
په شما كه end تجربه اي بايد خفن بهمون كمك كني بيا توي تاپيك ساختمون فرضي اونجا بهت نياز داريم;)

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميخواستم راجب گرايش مديريت ساخت بدونم اصلا درباره چي هست بازار كارش چيه و.....;)

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ميخواستم راجب گرايش مديريت ساخت بدونم اصلا درباره چي هست بازار كارش چيه و.....;)

اول اینکه راجب چیه ؟ :) راجع به منظورت بود ؟ :) مدیریت ساخت : زمان بندی بهینه و اقتصادی برای اجرای یک طرح عمرانی توش بررسی میشه :) اصولاً تو این زمونه باید همه جا بازار کار داشته باشه که بیشتر میدندش به بچه های صنایع ، تا جایی که من میدونم چند سالیه که بچه های نخبه میرند سراغ این گرایش ، توی پروژه های دولتی هم تقاضا زیاد داره ، اگر توی تهران باشی ، هرجا که دیدی یک شماره انداز Dead Line وجود داره که فلان قدر روز تا پایان پروژه بدون کار همین بچه های مدیریت ساخته :)

بالا