پیشنهاد شما برای تجهیزات خانه هوشمند

SAMANEHSAZ80

عضو جدید
با سلام به دوستان عزیز
می خوام بدونم پیشنهاد شما برای تجهیز یک خانه به کاملترین سیستمهای الکترونیکی چیه

araz_heidari

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام به دوستان عزیز
می خوام بدونم پیشنهاد شما برای تجهیز یک خانه به کاملترین سیستمهای الکترونیکی چیه
اگه در بهترین جای شهر باشه خوبه
چون وقتی خانه ای را میخوای تجهیز کنی باید موقعیتشم در نظر بگیری که ضرر نکنی
مثلا درب اتوماتیک که داره در همه جا مد میشه و نصب دوربین مدار بسته در پارکینگ و درب منزل که از لحاظ محافظتی خوبن
در مورد سیستم های تهویه و نور پردازی بهتره از سنسور های حس کننده روشنایی برای پرده ها استفاده بشه
پرده های اتوماتیک می تونن هم در مصرف انرژی و هم در سالم ماندن از خطراتی مانند کمی نور و نور اضافه کمک کنند
اگه سوالی یا راهنمایی بخواهین در خدمتم
موفق باشین

hyhadi

عضو جدید
سلام.یه خونه هوشمند باید سیستم اطفا حریق اتومات داشته باشه.دزدگیرپیشرفته.سیستم های حفاظتی درمواقع خطرداشته باشه مثل قطع گاز هنگام زلزله و...سیستم تهویه هوشمند واتوماتیک.چراغ های هوشمند.سیستم آبیاری گیاهان هم میتونه هوشمند باشه.دربازکن .شناسایی افراد خانه......
مثل اینکه خیلی هوشمند شد!!!!!

persian_astro

عضو جدید
یک خونه هوشمند باید اول صاحب هوشمندی داشته باشه.

از شوخی گذشته دوستان چیزای خوبی گفتن ولی من به شخسه دوست دارم یک خونه داشته باشم با یک پاسیوی بزرگ که همیشه صدای حرکن اب رو توش بشه شنید و بوی گل هوش و حواس رو ازم بگیره اینجوری هوش مندانه تره.نه؟؟؟؟؟؟

hadi_mozdian_far

عضو جدید
با سلام
من سرپرست کارگاه یه پروژه مسکونی یک واحده با 2000 متر مربع زیر بنا هستم . کارفرما دو تا از شرکت های برق هوشمند رو بررسی کردند. هزینه ی برق به صورت کامل در حدود 200 میلیون تومان می باشد. از حضوریاب گرفته تا آیفن های تصویری که در موبایل یا IPAD شما قرار میگیرد. از کنترل تلویزیون و روشن و خاموش شدن فن کوئل ها به صورت اتوماتیک بر حسب درجه حرارات محیط تا در دست گرفتن گیج های موتورخانه همه در دسترس شماست.
ممکنه شما بخواهید برای یک مکان یک سناریو تعریف کنید . مثلا در فلان ساعت چراغ ها خاموش ،اینترنت اتاق کودک خاموش،در فلان ساعت باغچه ها آبیاری و/............... همه چیز در اختیار شماست. اما
یک امای مهم
کارفرما با مدیرعامل شرکت صحبت کرد . گفت: اگه شما امکانات مالی و توان آن را داشته باشید برای خانه ی خودتون این کار رو انجام میدید؟
گفت نه......
اما قرار شد در جلسه ی حضوری بعدی یک سیستم دیگه بهشون معرفی کنه .
شما هم مثل من منتظر بمونید ...

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب بی ام اس یعنی همین دیگه! البته متناسب با پول مالک میتونن بهش آپشن اضافه یا کم کنن
مثلا یو پی اس ! یا تعداد مانیتورها و کازبردشون و....

jolietsezar

عضو جدید
سلام به همگی
شرکت راد هوش افزا واقع در تبریز یک سیستم خانه های هوشمند را طراحی کرده که از امکانات اون میشه به این موارد اشاره کرد :
ساختمان هوشمند، امکان مدیریت سیستم دزدگیر، دوربین های مدار بسته و قفلهای الکترونیکی (با کارت مغناطیسی و یا صفحه کلید) را داراست همچنین میتوان انواع سنسورهای دود، Co2 ، Co، نشت گاز، شکستن پنجره و غیره . . . را به سیستم اضافه کرد و فرمانهای امنیتی، پیشگیرانه و اطلاع رسانی( تماس با پلیس- آتش نشانی- ارسال SMS) را بر اساس اطلاعات آنها به صورت کاملا اتوماتیک صادر کرد.
قیمت این سیستم حدود2-3 میلیون هستش که دارای ورودی 4 دوربین تحت شبکه و هزاران امکانات دیگر که در مقایسه با تشکیل ساختمان هوشمند با PLC & HMI خیلی پایین است در صورتی که در PLC & HMI امکان ایجاد خاصیت شبکه ودوربین و ... میزان هزینه را بالا میرود .
جهت اطلاعات بیشتر به سایت شرکت : www.rahavision.com مراجعه نمایید .