اسلام واقعی کو ، کجاست ، کی دیده ؟؟ شما دیدی ؟؟ چطوریه

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
اين طوري پس همه چيز خيلي راحت تعريف ميشه. آب يعني آب... خدا يعني خدا... بهشت يعني بهشت...
خوب شما اين تاپيک رو زدين اول بايد ملاکهايي که از از اسلام واقعي دارين رو بگيد بعد يه چيزي ياد بگيريم و بگيم برداشتتون از اسلام درسته و اينکه اسلام واقعي داريم يا نه. اين سوال من از شما بود.

دوست عزیز من دنبال اون ملاک ها میگردم
به نظر من اسلام واقعی اینی که الان هست نیست

karo7

اخراجی موقت
اسلام واقعی همان ازاد زندگی کردن و ازاده مردن در راه مبارزه با ظلم در جهت رسیدن به عدالت است و نه رسیدن به قدرت و در این راه دین در اولویت نیست(1)

در این میان بزرگترین دشمن ما مصلحت اندیشیست و نه چیز دیگر.
نمونه ی عینی این موضوع رو در خط مشی سید الشهدا حضرت امام حسین(ع) میبینیم.
اموزه های شهادت او این مطلب را به روشنی مشخص کرد که برای رسیدن به عدالت و مبارزه با ظلم و نه کفر(2) باید تحت هر شرایطی به مبارزه برخواست و در این راه مصلحت اندیشی هایی مانند کمبود امکانات و کمبود نفرات و مسموم بودن جو حاکم بر مردم خللی در عزم ایشان وارد نکرد.
(1)امام حسین: ای مردم اگر دین ندارید لا اقل ازاده باشید
(2)همانطور که پیامبر رحمت فرمودند:القوم یبغی مع الکفر و لا یبغی مع الظلم.

در میان رهبران اسلامی چه بسیار بوده اند( مذل المسلمین ) هایی که با مصلحت اندیشی هایشان به خاطر ترس از مرگ و شرایط و ....زیر یوق ظلم رفتند.
اقدام امام حسین نماد واقعی یک انسان ازاده و انقلابیست.نمادی که چراغ روشنی شد برای
بسیاری از انقلابیون در جهان.
اگر در ایام ا.. دهه ی مبارک فجر به برنامه هایی که از سیما پخش میشود حتما یک بار هم که
شده دادگاه مارکسیست انقلابی خسرو گلسرخی را دیده اید که در دادگاه مزدوران شاه با اینکه یک ماتریالیست مارکسیست است ولی در سخنانش به این موضوع اقرار میکند که امام حسین (ع) نماد ازادگی و مبارزه علیه ظلم است.

دوستان در هیچ چیز افراط نباید به خرج داد مگرمبارزه با ظلم در هر کشور و تحت هر عنوان حکومتی.

یادتان باشد در مکتب امام حسین و به طور کلی شیعه در مبارزه با ظلم چه بکشیم و چه کشته شویم باز هم پیروز شده ایم.

در پایان نظر شما را به یک جمله از فرمانده ی فقید انقلاب کوبا ژنرال فیدل کاسترو جلب میکنم:

یک انسان برای شایسته مردن , نیاز به همراه ندارد.

هرچند که با بیشتر حرفات مخالفم، ولی باید بهت تبریک بگم که بسیار زیبا و هنرمندانه دو جنبش کمونیستی و اسلامی را با هم مقایسه کردی و در کنار هم قرار دادی.
باز هم تبریک می گم بسیار آموزنده بود

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
هرچند که با بیشتر حرفات مخالفم، ولی باید بهت تبریک بگم که بسیار زیبا و هنرمندانه دو جنبش کمونیستی و اسلامی را با هم مقایسه کردی و در کنار هم قرار دادی.
باز هم تبریک می گم بسیار آموزنده بود
سلام میشه علتو بپرسم
کع چرا اینجوری میگید

karo7

اخراجی موقت
سلام میشه علتو بپرسم
کع چرا اینجوری میگید

خوب من با حرفاش مخالفم، چراکه به نظر من دادن خون بدون فایده عین اشتباه است، همچنین فکر میکنم عدالت مهمترین مسئله نیست، ایجاد عدالت باعث از بین رفتن آزادی میشه و وقتی آزادی وجود نداشته باشه دیگر عدالتی در کار نیست. ولی از آزادی می توان به عدالت نزدیک شد.
از من نخواهید در این تاپیک بیشتر از این حرفم رو باز کنم چون خط..ه;)

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز و محترم karo7 سلام.
از ابراز لطفتون بسیار ممنونم.
البته این موضوع بر هیچ کسی پوشیده نیست که به نعداد انسانهای روی این کره ی خاکی نظر و عقیده وجود داره.و جبرا هیچکدومشون با هم 100 درصد تطابق ندارن.
اینکه رسیدن به ازادی در اولویته یا رسیدن به عدالت نکته ای قابل تفکره.من همیشه به شما
به چشم یک صاحبنظر ازاد اندیش مینگرم و مطمئنا به نظراتتون فکر میکنم و اونا رو مورد تحلیل قرار میدم.
اما من به دو جمله ی کارل مارکس اعتقاد دارم:
1.دین افیون توده هاست.
2. نقد دین اساس همه ی نقد هاست.
من همیشه نظراتم و عقایدم رو به طور واضح عنوان کردم ولی هنوز منتظرم تا نظر شفاف شما رو
در مورد ازادی بدونم.
من پستی با همین نام در تالار گفتگوی ازاد 2-3 هفته پیش ایجاد کردم که جای نظرات هوشمندانه ی شما اونجا خالیه.
به امید بر افراشته شدن پرچم سرخ برابری و برادری و سقوط نظام امپریالیسم جهانی.

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
1. خون بدون فایده رو میشه با یک مثال توضیح بدین.
ایا خون امام حسین-امام علی-دکتر شریعتی-....
بی فایده بود؟
این حرف شما مصداق عینی مصلحت اندیشیه که حال و رزو اسلام رو در داخل و خارج اینجوری کرده.
مصلحت اندیشی داخلی میگه اسامی رشوه گیر های پرونده ی پالیز دار رو علنی نکنن .
مصلحت اندیشی اسلام بین المللی ( اعراب) میگه اسرائیل رو به رسمیت بشناسیم.
2.من اسلام رو با کمونیسم ربط ندادم .من تطابق نگرش انقلابی اسلام و کمونیسم رو بیان کردم.
گفتین: میشه با ازادی به عدالت نزدیک شد.
به عنوان مثال میشه بگین چطور با تجارت ازاد و باز کردن درهای تجارت ازاد عدالت ثروت در بین 2 کشور امریکا و
زیمباوه تقسیم میشه؟
شاید منظور شما از ازادی به سمت عدالت همان عدالتیه که الان توی خیابونهای امریکا بیداد میکنه؟

karo7

اخراجی موقت
دوست عزیز و محترم karo7 سلام.
از ابراز لطفتون بسیار ممنونم.
البته این موضوع بر هیچ کسی پوشیده نیست که به نعداد انسانهای روی این کره ی خاکی نظر و عقیده وجود داره.و جبرا هیچکدومشون با هم 100 درصد تطابق ندارن.
اینکه رسیدن به ازادی در اولویته یا رسیدن به عدالت نکته ای قابل تفکره.من همیشه به شما
به چشم یک صاحبنظر ازاد اندیش مینگرم و مطمئنا به نظراتتون فکر میکنم و اونا رو مورد تحلیل قرار میدم.
اما من به دو جمله ی کارل مارکس اعتقاد دارم:
1.دین افیون توده هاست.
2. نقد دین اساس همه ی نقد هاست.
من همیشه نظراتم و عقایدم رو به طور واضح عنوان کردم ولی هنوز منتظرم تا نظر شفاف شما رو
در مورد ازادی بدونم.
من پستی با همین نام در تالار گفتگوی ازاد 2-3 هفته پیش ایجاد کردم که جای نظرات هوشمندانه ی شما اونجا خالیه.
به امید بر افراشته شدن پرچم سرخ برابری و برادری و سقوط نظام امپریالیسم جهانی.

دوست عزیزم لطف داری.
در مورد چیزهایی که نوشتی به جز جمله آخر باهات موافقم. که من امیدوارم چنین پرچمی افراشته نشود. بلکه پرچم دموکراسی و آزادی افراشته شود چراکه در سایه آزادی همفکران تو نیز می توانند در راس هرم قدرت قرار گیرند، در حالیکه عکس آن صادق نیست.

امیر Amir

عضو جدید
سلام بچه مسلمونا
کسی اسلام واقعی رو دیده
اگه دیدی میتونی بگی چطوریه؟؟؟

خب من که مسلمون نیستم ولی حالا میگم دیگه...

دیدمش داشت میرفت سمت اسمون...

بهش میگفتند قران ناطق

بهش میگفتند رسول الله...

اوف پسر اسمش که میاد تنم میلرزه...

محمد رسول الله

karo7

اخراجی موقت
1. خون بدون فایده رو میشه با یک مثال توضیح بدین.
ایا خون امام حسین-امام علی-دکتر شریعتی-....
بی فایده بود؟
این حرف شما مصداق عینی مصلحت اندیشیه که حال و رزو اسلام رو در داخل و خارج اینجوری کرده.
مصلحت اندیشی داخلی میگه اسامی رشوه گیر های پرونده ی پالیز دار رو علنی نکنن .
مصلحت اندیشی اسلام بین المللی ( اعراب) میگه اسرائیل رو به رسمیت بشناسیم.
2.من اسلام رو با کمونیسم ربط ندادم .من تطابق نگرش انقلابی اسلام و کمونیسم رو بیان کردم.
گفتین: میشه با ازادی به عدالت نزدیک شد.
به عنوان مثال میشه بگین چطور با تجارت ازاد و باز کردن درهای تجارت ازاد عدالت ثروت در بین 2 کشور امریکا و
زیمباوه تقسیم میشه؟
شاید منظور شما از ازادی به سمت عدالت همان عدالتیه که الان توی خیابونهای امریکا بیداد میکنه؟

1-دوست عزیز نظر من همان جمله مارکس است و نمی خواهم در مورد فایده نظری بدم. هرچند که در مورد فیدل می توانم اظهارنظر کنم و بگویم نتیجه جنبش فیدل در کوبا فقر و بدبختی برای مردم کوبا بود. پیشنهاد می کنم فیلم the lost city رو نگاه کنی.
در ضمن بنده گفتم خون دادن اشتباه است نگفتم که سکوت کنیم. ما باید از یک سری کارها که هزینه کمتری داره برای مبارزه استفاده کنیم. زمانی که خون دادن زیاد شود مردم از مبارزه بیزار می شوند، همچنین از خشونت نمی توان به آزادی رسید.
2- خوب بنده نیز به همین خاطر تطبیق دادن مسئله بهت تبریک گفتم، بسیار زیبا این کار رو انجام داده بودی.
در مورد فقر هم اگر بررسی کنی می بینی که فقر در آمریکا و اروپای غربی بسیار کمتر از کره شمالی، کوبا، روسیه، بولوی، ونزوئلا و بقیه کشورهای چپ گرا است.
بنده بر این باور استوارم که آزاد ترین کشور دنیا آمریکاست، هرچند خالی از عیب و ایراد نیست.

ryhan

عضو جدید
الان که اوضاع خیلی بد شده

توی یه کلاس دوم دبیرستان خواهرم که 21 نفره است فقط 3 نفر نماز می خونن

که البته من هم که نماز می خونم فقط به ظاهر نماز رسیده ام ...

فقط خدا به دادمون برسه

واقعا چه کار باید کرد؟؟؟

من که نمی گذرم از کسایی که دین اسلام را سخت جلوه دادن و یا حتی بد جلوه دادن

فیلمی که گلشیفته فرهانی بازی کرده رو دیدین ؟؟

تلخه ولی گوشه ایی از واقعیت

با آوردن طالبان و القاعده با نام اسلام ................

چی بگم؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
الان که اوضاع خیلی بد شده

توی یه کلاس دوم دبیرستان خواهرم که 21 نفره است فقط 3 نفر نماز می خونن

که البته من هم که نماز می خونم فقط به ظاهر نماز رسیده ام ...

فقط خدا به دادمون برسه

واقعا چه کار باید کرد؟؟؟

من که نمی گذرم از کسایی که دین اسلام را سخت جلوه دادن و یا حتی بد جلوه دادن

فیلمی که گلشیفته فرهانی بازی کرده رو دیدین ؟؟

تلخه ولی گوشه ایی از واقعیت

با آوردن طالبان و القاعده با نام اسلام ................

چی بگم؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!

دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدید

کربلایی

مدیر بازنشسته
آقایون کارو و فیدل یه بحثی رو میون بحث اصلی شروع کرده اند که اگه ناراحت نشن منم نظرم رو در مورد حرفاشون میگم:
اول اینکه شما عدالت رو چطور معنا می کنید؟ منظورم اینه که اولین واژه یا صحنه ای یا موردی که باشنیدن کلمه عدالت به ذهنتون میرسه چیه؟ جواب این سوال میتونه مسیر بحثتون رو کاملا مشخص کنه!
خیلی ها عدالت رو با مبارزه با ظلم و ستم اشتباه می گیرند! اما عدالت واژه ای هست که بار معناییش خیلی بیشتر از اینه!
عدالت یعنی قرار گرفتن هر چیز سر جای خودش، به اندازه لازم و کافی و برای مدتی لازم و کافی!
خب اگه به عدالت از این زاویه نگاه کنیم! یه سوال دیگه پیش میاد!!!
آزادی؟
آزادی رو چطور معنا می کنید؟
لطف کنید جواب این دو سوالم رو بدید تا بتونیم بحث رو ادامه بدیم!
فکر کنم بشه در این بحث به نتایج جالبی در مورد اینکه آیا آمریکا مهد آزادی هست یا نه رسید!
و یا اینکه آیا اسلام دین آزادی هست یا نه!
موفق باشید

S_K_AZ

عضو جدید
ببینید در ایران وقتی کسی که مثلا از علمای دینه کاری بر خلاف منطق انجام میده بسیاری شکایت می کنند که طرف به ظاهر مسلمانه ولی در باطن نه. ولی اگر به دین رجوع کنیم می بینیم که تعداد بسیاری از این قوانین در خود اسلام وجود داره. منظورم اینه که اسلامی که در حال حاضر وجود داره اسلامی تا حدودی ملایم تره و با اسلامی در چند صد سال پیش برای فرهنگ اون زمان تنظیم شده بود خیلی فرق داره.

کربلایی

مدیر بازنشسته
ببینید در ایران وقتی کسی که مثلا از علمای دینه کاری بر خلاف منطق انجام میده بسیاری شکایت می کنند که طرف به ظاهر مسلمانه ولی در باطن نه. ولی اگر به دین رجوع کنیم می بینیم که تعداد بسیاری از این قوانین در خود اسلام وجود داره. منظورم اینه که اسلامی که در حال حاضر وجود داره اسلامی تا حدودی ملایم تره و با اسلامی در چند صد سال پیش برای فرهنگ اون زمان تنظیم شده بود خیلی فرق داره.

سلام
شما یه قانون در اسلام بیار که با منطق سازگار نباشه!
البته قانونی که میاری باید با سند و مدرک دلیل باشه!

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز زکریا سلام.
در مورد عدالت نظر من همان نظر سوسیالیسم جهانیه یعنی همه ی منابع یک کشور نتنها زیر مجموعه ی بخش خصوصی نباشه یعنی یک کارخانه ی فولاد جزئ اموال خصوصی 10-12 نفر سرمایه دار نباشه.
ثانیا حقوق همه برابر باشه.
میدونم مورد دوم برای شما و بقیه دوستان ایجاد سوالات بیشماری میکنه اما من جوابشو دارم ولی پاسخ دادن به این سوالات و شبهات وقت بسیار زیادی میگیره به همین خاطر
ادامه نمیدم اما میتونم شما را به یک منبع بسیار غنی لینک کنم ولی چون این منبع شامل صدها مقاله از صاحبنظران اقتصادی - فلسفی-.... جهانه و هر مقاله بیش از 500 صفحه هست اگر امادگیشو دارین اعلام کنین .
اما ازادی
لطفا به پستی به همین نام در تالار گفتگوی ازاد که من 2-3 هفتس تاسیس کردم مراجعه کنین.

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز karo7 از اینکه در بعضی جهات با هم اتفاق نظر داریم بسیار خوشحال هستم.
امیدوارم این همکاری و رایزنیها ادامه پیدا کنه

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
دوست عزیز karo7 از اینکه در بعضی جهات با هم اتفاق نظر داریم بسیار خوشحال هستم.
امیدوارم این همکاری و رایزنیها ادامه پیدا کنه

فیدل عزیز
از بحثاتون دارم استفاده میکنم
خیلی دوست دارم بازم ادامه بدید
ممنون

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
یاد این جمله شریعتی افتادم که میگه:
در اروپا اسلام را دیدم بدون مسلمان.

S_K_AZ

عضو جدید
سلام
شما یه قانون در اسلام بیار که با منطق سازگار نباشه!
البته قانونی که میاری باید با سند و مدرک دلیل باشه!
برای مثال در اسلام هست خداوند حق انتخاب و اختیار به انسان داده که راه خوب و زشت رو انتخاب کنه و متناسب با عمل انجام شده در آخرت به اون پاداش یا جزا بده. چرا وقتی یکی می خواهد دین خودشو تغییر بده و دین دیگه ای رو انتخاب کنه مرتد حساب می شه و خونش حلاله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کربلایی

مدیر بازنشسته
دوست عزیز زکریا سلام.
در مورد عدالت نظر من همان نظر سوسیالیسم جهانیه یعنی همه ی منابع یک کشور نتنها زیر مجموعه ی بخش خصوصی نباشه یعنی یک کارخانه ی فولاد جزئ اموال خصوصی 10-12 نفر سرمایه دار نباشه.
ثانیا حقوق همه برابر باشه.
میدونم مورد دوم برای شما و بقیه دوستان ایجاد سوالات بیشماری میکنه اما من جوابشو دارم ولی پاسخ دادن به این سوالات و شبهات وقت بسیار زیادی میگیره به همین خاطر
ادامه نمیدم اما میتونم شما را به یک منبع بسیار غنی لینک کنم ولی چون این منبع شامل صدها مقاله از صاحبنظران اقتصادی - فلسفی-.... جهانه و هر مقاله بیش از 500 صفحه هست اگر امادگیشو دارین اعلام کنین .
اما ازادی
لطفا به پستی به همین نام در تالار گفتگوی ازاد که من 2-3 هفتس تاسیس کردم مراجعه کنین.

سلام
بهتره لینک اون تایپیک رو بزاری تا بخونمش.
ضمنا این تایپیک حسنی که داره اینه که در اون درباره دو تا واژه پر مفهوم و قابل بحث عدالت و آزادی بحث میشه!
برای همین ازت خواهش میکنم که بحث همین جا ادامه بدیم.
گفتی: « عدالت یعنی همه ی منابع یک کشور نتنها زیر مجموعه ی بخش خصوصی نباشه یعنی یک کارخانه ی فولاد جزئ اموال خصوصی 10-12 نفر سرمایه دار نباشه.
ثانیا حقوق همه برابر باشه.»
فرض کنیم قبول کردم!
اما آیا این تعریف میتونه همه ابعاد وسیع عدالت رو معنی کنه؟
متاسفانه من زیاد با واژه های سوسیالیس و ... آشنا نیستم ولی می گم:
اگه هر چیزی سر جای خودش باشه! اون وقت کافیه درباره این که آیا جای سرمایه در دستان سرمایه دار صاحب بخش خصوصی هست یا جاش دستان مستضعف فقیر؟
منظورم اینه که با یه تعریف کلی تر میشه همین مفهوم مورد اشاره شما روهم پوشش داد.

ثانیا!
کاملا باهات موافقم:«حقوق همه باید برابر باشه»
اما این به چه معناست؟ برابر بودن یعنی این که دکتری که جون یه آدمو نجات میده به اندازه دکتری حقوق(منظورم فقط پول نیست) بگیره یه دکتر بیسواد میگیره؟
یعنی همه باهم مساویند و تفاوتی ندارند؟
پس چرا خدا میگه من انسان ها رو مختلف آفریدم! هیچ دو جفتی مثل هم نیستند؟ اصلا چرا انگشتای دستامون باهم برابر نیستند؟ یکی بلند و یکی کوتاه؟

اگه به این چند سوالم جواب بدی! بحث رو ادامه میدیم! چون شاید هر دومون داریم یه حرف میزنیم با جملاتی متفاوت(نه برابر)

کربلایی

مدیر بازنشسته
برای مثال در اسلام هست خداوند حق انتخاب و اختیار به انسان داده که راه خوب و زشت رو انتخاب کنه و متناسب با عمل انجام شده در آخرت به اون پاداش یا جزا بده. چرا وقتی یکی می خواهد دین خودشو تغییر بده و دین دیگه ای رو انتخاب کنه مرتد حساب می شه و خونش حلاله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوست خوبم
چون اون آدم یه بار انتخابشو کرده!
راه خوب رو تشخیص داده و انتخاب کرده!
اسلام نمیگه مختارید راه و خوب و بد رو انتخاب کنید!
بلکه میگه:
منِ اسلام، راه خوبم، شمای انسان هم در این دنیا آزادی که من راه خوبه رو انتخاب کنی و سعادتمند بشی یا بری راه بده رو بچسبی و بدبخت بشی! هیچ مسلمونی هم در مورد حق نداره مجبورت کنه! اما اگه انتخابم کردی! معنیش اینه که یه قدم به جلو برداشتی! برای همین برگشت به عقب اصلا منطقی نیست! هست؟
موفق باشید

t_engineer

عضو جدید
اسلام واقعی جایی نیست به کسی دادنی نیست مال کس خاصی نیست اگه دنبال چیزی میگردی که اسمش اسلام واقعی باشه و تو ازش تقلید کنی همچین چیزی نیست اسلام واقعی رو باید واقعا بخواهی دنبالش بری بگردی اسلام واقعی قرآنه که ما فقط ازش اینو میدونیم که برای مرده هامون رو خونی کنیم اسلامواقعی سخنان اهل بیته که یاد گرفتیم برای خوشگلی اول کتابا بنویسیم اسلام واقعی همون نمازه که فقط ازش خم و راست شدن میدونیم خلاصه اسلام واقعی از همه چی به ما نزدیکتره و ما اشتباه درکش کردیم یا اصلا درکش نکردیم ما از اسلام ظاهرش رو فهمیدیم که متاسفانه اونم مانند ظاهر دین های دیگه تحریف شده

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
سلام دوست خوبم
بلکه میگه:
منِ اسلام، راه خوبم، شمای انسان هم در این دنیا آزادی که من راه خوبه رو انتخاب کنی و سعادتمند بشی یا بری راه بده رو بچسبی و بدبخت بشی! هیچ مسلمونی هم در مورد حق نداره مجبورت کنه! اما اگه انتخابم کردی! معنیش اینه که یه قدم به جلو برداشتی! برای همین برگشت به عقب اصلا منطقی نیست! هست؟
موفق باشید
خب مگه اسلام دین آزاد نیست
مگه نمیدونم چطوری منظورمو برسونم
مگه هر کس نظری داشته باشه
نباس بهش احترام گذاشت
اون وقت با طالبان چه فرقی میکنیم
اسلام میشه دین کشت و کشتار

S_K_AZ

عضو جدید
سلام دوست خوبم
بلکه میگه:
موفق باشید
سلام
خوب شد گفتی <<انتخاب>>
خوب چه انتخابی؟ وقتی یکی به دنیا میاد بهش می گن حق انتخاب داری :اسلام یا ...
ولی وقتی طرف بالغ میشه البته از نظر فکری بهش می گن تو انتخاب خودتو همون اول کردی و دیگه حق انتخاب نداری. به نظر شما به این میشه گفت <<انتخاب>>؟؟

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام
شما تا وقتی که به سن بلوغ نرسیده حق انتخاب نداری!
یعنی صرف اینکه بچه مسلمونی! شما رو مسلمان نمی کنه! باید بعد از بلوغ بگی اشهد ان لا الله ال الله و اشهد ان محمد الرسول الله و...
و به این گفته هات معتقد باشی! تا بشه اسمتو گذاشت مسلمان!
البته این نظر منه! باید از مراجع هم پرسیده بشه که آیا درسته یا نه!

بالا