سازمان مهندسين مشاور باشگاه (مهندسی شیمی)

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما دنبال استيم كراكينگ نباشيد چون چينيه نميگه اين روش استيم كراكينگه اونها در فلوچارت عملياتي استيم را به روغن هيت ترانسفر تزريق كرده اند كه اصلا منطقي نيست به عبارتي استيم بايد به راكتور تزريق ميشد . حالا حدس ميزنم اونها هم مطالب ارساليشون كاملا درست نباشه.
خوب بله
اگه روش نوینی باشه بدست آوردن اطلاعاتش سخته
جناب عراقی الان کدوم کشورها از این شیوه استیم کراکینگ استفاده میکنن ؟ توی ایرانم جای هست استفاده بشه ؟

شما دنبال استيم كراكينگ نباشيد چون چينيه نميگه اين روش استيم كراكينگه اونها در فلوچارت عملياتي استيم را به روغن هيت ترانسفر تزريق كرده اند كه اصلا منطقي نيست به عبارتي استيم بايد به راكتور تزريق ميشد . حالا حدس ميزنم اونها هم مطالب ارساليشون كاملا درست نباشه.
خوب حالا اسم این روش جدید ما چیه ؟ یعنی تکنولوژیش تو ایران فعلا فقط دست ماست واسه ساخت ؟
اطلاعات در مورد طراحیه راکتور و ... فک نکنم بشه به همین راحتیا بدست آورد . بنظرتون میشه کار طراحی رو انجام داد ؟

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها من تا سه شنبه نيستم
اون فايل اكسل آمادست ولي ميخوام يه تغيير اساسي اگه بشه بهش بدم
ميزارمش وقتي اومدم

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون سيستم تقطير مولكولي 20 سال پيش در كتابها اورده شدد يعني بيست سال قبل از چاپ كتاب كشف شده ولي براي ما در ايران يكنوع ابتكاره و هر توليد كننده مدعي خواهد شد كه توليد روغن پايه به روش غير اسيدي براي اولين بار در ايران!
اين سيستم چيني ها معلوم نيست چه موقع در كانادا تعريف و اجرا شده كه حالا در چين ساخته ميشه و با بازار هاي جهاني عرضه ميشوند . اگر بتونيم با تكميل اطلاعات اينجا طراحيش ميكنيم اگه نتونيم به هواي خريد نم نم ازشون نقشه ها رو ميگيرم بايد طبق برنامه رفت جلو تا ببينيم چه خواهد شد. اما بدونيد يه شركت ايراني داره روش كار ميكنه و بخشهايي از اون را اورده يعني از ما خيلي جلوترند.
خوب حالا اسم این روش جدید ما چیه ؟ یعنی تکنولوژیش تو ایران فعلا فقط دست ماست واسه ساخت ؟
اطلاعات در مورد طراحیه راکتور و ... فک نکنم بشه به همین راحتیا بدست آورد . بنظرتون میشه کار طراحی رو انجام داد ؟

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
كارهايي كه در برنامه هست را دنبال كن من برات فلو دياگرام رو ميفرستم روي شناخت و درك اون تمركز كن و مكاتبات در اين مورد را فقط با ايميل بفرست
مهندسaraghi کا ری که الا ن من با اید انجام بدم چيه

نازنین

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای عراقی انتخاب نهایی مطالعه روی روش چینی ها شد؟

من الان چه کمکی می تونم بکنم؟

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
براي شما هم اطلاعات ارسال ميشود .ولي اينكه حتما چيني باشه يا نه معلوم نيست شايد در بين اطلاعات ارسالي روشهاي بهتري هم وجود داشته باشد.
آقای عراقی انتخاب نهایی مطالعه روی روش چینی ها شد؟

من الان چه کمکی می تونم بکنم؟

Excalibur

عضو جدید
جناب عراقی تو فایلی که واسه جوجو فرستادم فقط از سایتهای ایرانی استفاده کردم و به روشهای غیر اسیدی چندان نپرداختم. یعنی بهتر دیدم که اون فایل فقط یک نوع اطلاعات پایه باشه بعد بیام و تمام تمرکزم رو بذارم روی معرفی انواع روشهای غیر اسیدی و نهایتا توی یه فایل دیگه ای نتایج نهایی رو بذارم چیزی که هدف نهایی ما خواهد بود و سعی در تکمیل اون کنم.
متاسفانه زبانم خیلی قوی نیست و کند کار میکنم و چون حساسین زیادی رو نظم مطالب دارم بازم سرعتم پایین میاد. سعی کردم تا اینجا اطلاعاتم دسته بندی شده باشه
میخوام بچه ها اگه میشه بهم اطلاعات برسونن ترجمه نشده باشه هم مشکلی نیست خودم یه کاریش میکنم و یا نتونم میگم.
اما چک کردن این مطالب با کیه؟ اون فایل ناقصی که دادم باید تا اینجاش رفع اشکال بشه یا نمیخواد؟

براي شما هم اطلاعات ارسال ميشود .ولي اينكه حتما چيني باشه يا نه معلوم نيست شايد در بين اطلاعات ارسالي روشهاي بهتري هم وجود داشته باشد.
پس جناب عراقی هنوز روش قطعی انتخاب نشده ؟ تازه باید روی انتخاب روش بهینه کار کنیم ؟ خوب اگه خودتون روش خاصی مد نظرتونه بگید تا روی همون تمرکز کنیم

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلم ميخواست ميتونستيم از تكنولوژي نانو استفاده ميكرديم يعني چند تا نانو كميكال ميزديم تو روغن كاركرده و بخش اعظمي از مواد مزاحم رو خارج ميكرديم بعد هم با تقطير فلاش گيري ميشد.
به هر حال فعلا ارزانترين روش مربوط به چيني هاست
پس جناب عراقی هنوز روش قطعی انتخاب نشده ؟ تازه باید روی انتخاب روش بهینه کار کنیم ؟ خوب اگه خودتون روش خاصی مد نظرتونه بگید تا روی همون تمرکز کنیم

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتما مدير پروژه همه فايلها رو ميخوانند و جو جو هم اونها را دسته بندي ميكنه براي بقيه ميفرستند تا همه از اطلاعات دريافتي مطلع شوند.
جناب عراقی تو فایلی که واسه جوجو فرستادم فقط از سایتهای ایرانی استفاده کردم و به روشهای غیر اسیدی چندان نپرداختم. یعنی بهتر دیدم که اون فایل فقط یک نوع اطلاعات پایه باشه بعد بیام و تمام تمرکزم رو بذارم روی معرفی انواع روشهای غیر اسیدی و نهایتا توی یه فایل دیگه ای نتایج نهایی رو بذارم چیزی که هدف نهایی ما خواهد بود و سعی در تکمیل اون کنم.
متاسفانه زبانم خیلی قوی نیست و کند کار میکنم و چون حساسین زیادی رو نظم مطالب دارم بازم سرعتم پایین میاد. سعی کردم تا اینجا اطلاعاتم دسته بندی شده باشه
میخوام بچه ها اگه میشه بهم اطلاعات برسونن ترجمه نشده باشه هم مشکلی نیست خودم یه کاریش میکنم و یا نتونم میگم.
اما چک کردن این مطالب با کیه؟ اون فایل ناقصی که دادم باید تا اینجاش رفع اشکال بشه یا نمیخواد؟

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
اقا اشكان اگر وقت مطالعه و تمركز روي سيستم چيني ها رو داري برا ي شما هم بفرستم .
من بیشتر منظورم این بود که برای مرتب کردن و اینجور چیزها ، چه کاری باید بکنم؟

ولی برای این سیستم هم بگید که از چه جنبه ای بررسی اش کنم ؟

این جدول زمانبندی جدیدی رو نمیخوای بذاری جاوید خان ؟
ما چکار کنیم ؟ اطلاعات رو برسونین یکم ماهم ببینیم . :) یکم از زمان انجام پروژه جلو بیفتیم بد نیستا .

mohammad_che_eng

عضو جدید
من از امروز به صورت مرتب پرو‍ه رو پيگيري مي كنم....

شرمنده كه يه مدتي نبودم...

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
فلو دياگرام را دادم اشكان بين ساير اعضا هر چه اطلاعات تا كنون گرفته ايد توزيع كنيد روش نهايي را اگر چيز تازه اي نرسيده بر مبناي چيني ها قرار ميديم و انرا براي مابقي فعاليتها نهايي ميكنيم ولي اگر روش جديدي پيدا شده حتما بر روي انهم تمركز ميكنيم
من از امروز به صورت مرتب پرو‍ه رو پيگيري مي كنم....

شرمنده كه يه مدتي نبودم...

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر ميشه بخشهايي را كه از اهميت زيادي بر خوردار نيستند در تاپيكي بنام بايگاني مكاتبات سازمان قرار بده . انچه كه مربوط به پروژه هست همين جا باقي بماند.
براي فلو دياگرامي كه در اختيارته به يك شرح فرايند نياز است و اگر اشكالاتي دارد "مثلا زدن استيم در لاين هيتينگ" كامنت بدين و مواردي را كه متوجه نميشيد سوال كنيد تا درك فرايند براي همه كامل شود.
من بیشتر منظورم این بود که برای مرتب کردن و اینجور چیزها ، چه کاری باید بکنم؟

ولی برای این سیستم هم بگید که از چه جنبه ای بررسی اش کنم ؟

mohammad_che_eng

عضو جدید
جناب مهندس عراقي من چه اطلاعاتيو بايد بين دوستان تقسيم كنم؟؟؟؟اطلاعاتي به دست من نرسيده...

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
يعني هيچ سرچي تا حالا انجام نگرفته يا هنوز به شما ندادند و يا دست جو جو ست ؟
به هر حال من فلودياگرام را به اشكان دادم بگير و روي ان مطالعه كن و براي ديگر اعضايي كه در ارسال اطلاعات بهت كمك كرده اند هم بده.
جناب مهندس عراقي من چه اطلاعاتيو بايد بين دوستان تقسيم كنم؟؟؟؟اطلاعاتي به دست من نرسيده...

Excalibur

عضو جدید
جوجو سفره میادش تا سه شنبه من یه فایل ناقص بهش دادم اما فکر کنم واسه ابتدای کار بد نباشه!

فلودیاگرام رو مگه نباید در اختیار همه قرار بدید ؟ این فلو دیاگرام همون چینیه دیگه ؟ پس میشه دقیقا کپی از همون . درسته ؟
دیگه سرچ و جمع آوری اطلاعات رو روی همون متمرکز میکردید دیگه .
حالا ما چکار کنیم ؟

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
جمع اوري اطلاعات دو جنبه دارد يكي براي شناخت بيشتر بر روي موضوعي كه براش تحقيقات ميشه و دوم احتمال پيدا شده روشهاي برتر .
به هر حال منهم به نوبه خود براتون اطلاعاتي آماده كردم و ميفرستم از جمله مورد چيني
فلودیاگرام رو مگه نباید در اختیار همه قرار بدید ؟ این فلو دیاگرام همون چینیه دیگه ؟ پس میشه دقیقا کپی از همون . درسته ؟
حالا ما چکار کنیم ؟

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله فلو دياگرام در اختيار تمام افرادي قرار ميگيرد كه در اين كار گروهي شركت كردند و تيم ورك هم به اين معنيست كه همه مشاركت عملي نمايند
حالا ما چکار کنیم ؟

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
من اومدم اما متاسفانه pc ندارم
مطالبی رو که جمع آوری کردین به محمد بفرستین و محمد هم به من میفرسته تا بایگانی کنم و به بقیه بچه ها بفرستم
محمد جان فقط لطف کن فایل rar بفرستش

اینم از جدیدترین تغییرات فایل اکسل که هنوزم کار داره ( بدلیل نداشتن pc نشد کامله کامل بشه! تا دو ماه آینده تکمیله البته ولی فکر کنم یه کم اشتباهات چاپی داشته باشه، اونو هم هستیم، یه هفته دیگه فکر کنم درست بشه این وضع pc من )

پیوست ها

• used_oil_pro.rar
    58.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
بالا