سازمان مهندسين مشاور باشگاه (مهندسی شیمی)

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشكر دريافت شد .
چنانچه بتوانيد تا اين مرحله از گفتگو ها را در يك هيستوري فرار دهيد و من بعد كه وارد فقط كارهاي پروژه خواهيم شد از اول يعني صفحه يك شروع شود كار مراجعه كاربران اسانتر خواهد شد.

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما بعنوان مدير اين پروژه به هر حال ناظر بر زمانبندي و اجراي ان خواهيد بود هنوز چند نفر ديگر كم داريد (مكانيك و ساختمان) موضوع مهسا خانم هم حل شد كار ها تقسيم گرديد.
با سلام
من چند روزه ديگه بر ميگردم ابا دا ن
اونجا دست رسی به کتاب خانه پا لا يشگا ه دا رم
شايد بتونم مطالبيو از ونجا استخرج کنم
جنا ب مهندس araghi جان شين مهسا خانم را خود تون مشخص می کنيد
از اینکه اینطوری تا يپ می کنم شرمنده
مشکل از نرم افزاره فينگيليشه

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با حذف مهسا بخشي از مسئوليت ها به جو جو واگذار شد ولي به يك كارشناس مكانيك نياز است.
در ضمن هنوز روي دو صفحه اخر كاري نشده اگر تموم كرده ايد برنامه را با اخرين اصلاحات بگذاريد فعلا بخشي از تغييرات پيوست شده

تا قبل از پایانه گرد آوری اطلاعات اولیه این دو قسمت تکمیل میشه میزارم
امروز با محمد کلی حرفیدیم
بچه ها محمد بزودی به ما ملحق میشه
شما ها حسابی کارتون رو خوب انجام بدین

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی تا الان هرچی حرف زدین، هر چی رو نوشتیم جمع آوری کنیم ( کل این تاپیک رو ( بعد یه جا ذخیره داشته باشیمش، تو یه فایل وخصوص مثلن و طوری باشه که همه هم بتونن ازش استفاده کنن، وسپس همه بخش های این تاپیک پاک بشه و از اول به گفتگو بشینیم و در پایانه کار این روند ادامه پیدا کنه

آقای عراقی توضیح بدن بهتر هستش و من دقیقن مطمئن نیستم

نازنین

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای عراقی، من یه سری مقاله انگلیسی راجع به تصفیه روغن پیدا کردم باید بدمشون به محمد؟

عنوان یکیش اینه : تکنولوژی استخراج با حلال برای USED OIL TREATMENT
به نظرتون به درد می خوره؟

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقيقا همانطور كه جو جو نوشتند تا اينجا كار برنامه ريزي و هماهنگيها انجام گرفته در عين حال تعداد صفحات هم زياد شده اگر تمام اين مطالب در يك بخش ديگري و يا تاپيكي با نام سوابق سازمان نگهداري شود و از اين مرحله به بعد فقط وارد بحثهاي تخصصي تصفيه روعن شويم در اينصورت دسترسي كاربران به مطالب تخصصي پروژه اسانتر خواهد شد. يعني از اين مرحله به بعد فقط در خصوص فعاليتهاي پروژه صحبت خواهد شد .
دقیقا" یعنی چی ؟

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
عنوانش كه خيلي خوبه اگر ممكنه يك خلاصه اي از انرا (ABSTRACT )در معرض ديد همه قرار بديد بعد اگر لازم دانستيد بعنوان مدارك پذيرفته شده بدين جو جو نگهداري كند.
آقای عراقی، من یه سری مقاله انگلیسی راجع به تصفیه روغن پیدا کردم باید بدمشون به محمد؟

عنوان یکیش اینه : تکنولوژی استخراج با حلال برای USED OIL TREATMENT
به نظرتون به درد می خوره؟

نازنین

عضو جدید
کاربر ممتاز
خلاصه

خلاصه

SOLVENT EXTRACTION TECHNOLOGY FOR USED OIL TREATMENT

abstract

Solvent extraction, an innovative adaptation of existing crude oil refining technology, is being studied for its potential to upgrade used oils produced by small-scale oil treatment facilities. This report presents the design for a pilot-scale treatment plant using solvent extraction technology to produce an improved fuel product.

The solvent treatment technology presented in this report, either alone or in combination with existing used oil dehydration facilities, has the potential to significantly reduce the impurities in the product oil currently produced by used oil processing or treatment companies. This product oil could be used for higher value fuels without attempting to meet all the stringent specifications and requirements that would accompany the production of lubrication stocks. The technology has already been used successfully in Europe as a unit process on a larger scale to produce lubrication stock from used oil. The technology also has the potential to produce a higher quality fuel than the heavy “cutter stock” currently being produced for blending into marine diesel fuel.

This report presents the design and supporting documents for the construction of a pilot scale solvent treatment plant. Observations and discussion regarding the project and the design assumptions are presented along with the design. The objectives for the design phase of the project were as follows:

·Determine key process parameters to guide the design of the pilot plant;
·Design a pilot scale plant that produces sufficient quantities of used oil for product testing.

This report also recommends the future construction of a pilot scale solvent treatment plant by interested parties to allow refinement of the design, testing with a wide variety of used oil streams, treatment cost evaluation, and production of sufficient quantities of product oils and asphalt bottoms to allow acceptance testing with customers of these products.​

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
دقيقا همانطور كه جو جو نوشتند تا اينجا كار برنامه ريزي و هماهنگيها انجام گرفته در عين حال تعداد صفحات هم زياد شده اگر تمام اين مطالب در يك بخش ديگري و يا تاپيكي با نام سوابق سازمان نگهداري شود و از اين مرحله به بعد فقط وارد بحثهاي تخصصي تصفيه روعن شويم در اينصورت دسترسي كاربران به مطالب تخصصي پروژه اسانتر خواهد شد. يعني از اين مرحله به بعد فقط در خصوص فعاليتهاي پروژه صحبت خواهد شد .
خیلی هم خوب
فقط تاپیک نو باشه ، یا یه سری از این پست ها رو به اونجا منتقل کنم ؟
اگه آره ، شماره پست هایی که میخواهید به اونجا منتقل بشه ، رو بهم بگید.

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ضمن تشكر بايد عرض كنم روش بسيار جالبي در تصفيه به مفهوم عام و در تصفيه روغن كاركرده به مفهوم خاص ميباشد اگر كل مقاله را داريد به نطر من در اين پروژه ميتواند بسيار مفيد باشد اميدوارم ساير اعضا و مدير پروژه نيز از اين روش استقبال نمايد.
SOLVENT EXTRACTION TECHNOLOGY FOR USED OIL TREATMENT

abstract

Solvent extraction, an innovative adaptation of existing crude oil refining technology, is being studied for its potential to upgrade used oils produced by small-scale oil treatment facilities. This report presents the design for a pilot-scale treatment plant using solvent extraction technology to produce an improved fuel product.

The solvent treatment technology presented in this report, either alone or in combination with existing used oil dehydration facilities, has the potential to significantly reduce the impurities in the product oil currently produced by used oil processing or treatment companies. This product oil could be used for higher value fuels without attempting to meet all the stringent specifications and requirements that would accompany the production of lubrication stocks. The technology has already been used successfully in Europe as a unit process on a larger scale to produce lubrication stock from used oil. The technology also has the potential to produce a higher quality fuel than the heavy “cutter stock” currently being produced for blending into marine diesel fuel.

This report presents the design and supporting documents for the construction of a pilot scale solvent treatment plant. Observations and discussion regarding the project and the design assumptions are presented along with the design. The objectives for the design phase of the project were as follows:

·Determine key process parameters to guide the design of the pilot plant;
·Design a pilot scale plant that produces sufficient quantities of used oil for product testing.

This report also recommends the future construction of a pilot scale solvent treatment plant by interested parties to allow refinement of the design, testing with a wide variety of used oil streams, treatment cost evaluation, and production of sufficient quantities of product oils and asphalt bottoms to allow acceptance testing with customers of these products.​

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطلبي را كه امروز نازنين اورد و مطالبي كه صرفا در خصوص تصفيه روغن بيان شده نگهداري شوند و مابقي در بايگاني يا سوابق گفتگو هاي سازمان نگهداري گردد. حتي همين مطلب كه الان نوشتم برود به بخش بايگاني.
خیلی هم خوب
فقط تاپیک نو باشه ، یا یه سری از این پست ها رو به اونجا منتقل کنم ؟
اگه آره ، شماره پست هایی که میخواهید به اونجا منتقل بشه ، رو بهم بگید.

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقای عراقی سلام
با عرض معذرت به این e-mail یه میل فرستادم
m_araghi2001@yahoo.com

راستی کدوم میلتون رو بیشتر چک میکنین ؟

harire_abi

عضو جدید
با سلام
جناب اقای عراقی من پس از اشنایی با این همکاری گروهی علاقه مندم در کنار دوستانی که اینجا هستن فعالیت داشته باشم.خواستم ببینم با توجه به اینکه دانشجوی ترم چهارمم می تونم کاری انجام بدم؟
در صورت موافقت رزمم رو براتون mail میکنم.

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نميدونم محمد جان\ والا ما هم توش مونديم بچه ها و آقاي عراقي كجان

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هميشه سايت را چك ميكنم و در كنارتون هستم اگر مطايب جمع اوري شده اند توزيع كنيد تا اظهار نظر شود.
نميدونم محمد جان\ والا ما هم توش مونديم بچه ها و آقاي عراقي كجان

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
جناب اقای عراقی من پس از اشنایی با این همکاری گروهی علاقه مندم در کنار دوستانی که اینجا هستن فعالیت داشته باشم.خواستم ببینم با توجه به اینکه دانشجوی ترم چهارمم می تونم کاری انجام بدم؟
در صورت موافقت رزمم رو براتون mail میکنم.

با سلام
لطف کنین رزومتون رو برای من بفرستین
بعد از مشورت با مدیر پروژ و مشورت ایشون با آقای عراقی بهتون جواب داده میشه
با تشکر

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخرین اصلاحات فایل اکسل اجرا شده ولی بعد از اینکه یه چک کردم، میشه این تغییرات رو به یه صورت بهتر و اتوماتیک گذاشت
بزودی آخرن اصلاخات رو میزارم

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطف كنيد پس از تصحيح اخرين اصلاحات را درج نماييد.
مطالب من براي پروژه اماده شده هر وقت زمان توزيع ان بود اعلام كنيد تا برايتان بفرستم از اين پست به بعد مطالب همه طبقه بندي شده خواهند بود و فقط براي اعضا توزيع گردد.
آخرین اصلاحات فایل اکسل اجرا شده ولی بعد از اینکه یه چک کردم، میشه این تغییرات رو به یه صورت بهتر و اتوماتیک گذاشت
بزودی آخرن اصلاخات رو میزارم

سلام جناب عراقی
حالا اطلاعات مربوط به کار هر عضو از طریق اشخاصی که جستجو کردن تامین میشه یا خودم شخصا واسه قسمتهای مربوط به کارم باید جستجو انجام بدم ؟ یا منتظر بمونم اطلاعات به دستم برسه ؟

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
هم خودت بايد اطلاعات جمع كني هم اطلاعات سايرين به شما خواهد رسيد.
راستي اون شركت تصفيه دوم روغن اس ان پانصد و صدو پنجاه دارد؟ اگر داره ميفروشه يا نه؟

سلام جناب عراقی
حالا اطلاعات مربوط به کار هر عضو از طریق اشخاصی که جستجو کردن تامین میشه یا خودم شخصا واسه قسمتهای مربوط به کارم باید جستجو انجام بدم ؟ یا منتظر بمونم اطلاعات به دستم برسه ؟

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
نيما جان اگر روش خيلي ابداعي بود كه اسم نداشت و در كتابها ثبت نشده بود ولي به هر حال در ايران جديده . از طرفي اين روش گران تمام ميشه كاري كه خواهيم كرد اين متد نيست و بسيار ارزانتر است.
فک میکردم هیچ شرکتی توی ایران این شیوه رو پیش نمیگیره و شیوه نوینی باید باشه
داشتم سرچ میکردم که به این سایته رسیدم :
http://oil-refinery.blogfa.com/

هم خودت بايد اطلاعات جمع كني هم اطلاعات سايرين به شما خواهد رسيد.
راستي اون شركت تصفيه دوم روغن اس ان پانصد و صدو پنجاه دارد؟ اگر داره ميفروشه يا نه؟
هنوز نرفتم اونورا
راستش این روزا سخت مریض شدم
شاید رفتنم واسه کار آموزی به اونجا چندین روز به عقب بیفته . SN500 و 150 چه نوع روغنیه ؟ شرایطش چیه ؟ مگه همه جا گیر نمیاد ؟

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر اين روغنهاي پايه از تصفيه دومي ها خريداري بشه ميتوان اونرا صادر كرد و الان سفارشي به ميزان 200 تن براي هر كدوم دارم .
اس ان يعني سالونت نوترئال كه بعد از اختلاط با افزودني ها به روغن موتور تبديل ميشوند . نوع 150 هر جايي گير نمياد چون خيلي روانه و سيستم هاي قديمي نميتوانند اونو جدا كنند .سيستمي كه معرفي كردي قادره اين روغن پايه را بسازه يعني همون رهروان.
هنوز نرفتم اونورا
راستش این روزا سخت مریض شدم
شاید رفتنم واسه کار آموزی به اونجا چندین روز به عقب بیفته . SN500 و 150 چه نوع روغنیه ؟ شرایطش چیه ؟ مگه همه جا گیر نمیاد ؟

Excalibur

عضو جدید
سلام.نیما جان توی فایلی که من آماده کردم تا اینجا و واسه جوجو فرستادم این روش بنام روش تقطیر مولکولی در قالب یکی از روشهای غیر اسیدی ذکر شده اما روش ابتکاری ما طبق صحبتهای آقای عراقی استیم کراکینگ خواهد بود اما من هنوز چیزی نتونستم پیدا کنم...

خوب بله
اگه روش نوینی باشه بدست آوردن اطلاعاتش سخته
جناب عراقی الان کدوم کشورها از این شیوه استیم کراکینگ استفاده میکنن ؟ توی ایرانم جای هست استفاده بشه ؟

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ايران يك شركتي فهميده كه كدوم كشور دنيا عرضه كننده اش مي باشد ولي به من گفتند كه اين تكنولوژي را از كانادا به مبلغ بالايي خريداري كرده ا ند بعد ها انرا در يك سايت چيني ديدم كه به نتايجي هم رسيدم.
اون شركت ايرانيه به يه خريدار يزدي اين سيستم را به قيمت 150 ميليون تومان فروخته و گفته خودمان ميسازيم كه احتمالا وارد خواهند كرد.
خوب بله
اگه روش نوینی باشه بدست آوردن اطلاعاتش سخته
جناب عراقی الان کدوم کشورها از این شیوه استیم کراکینگ استفاده میکنن ؟ توی ایرانم جای هست استفاده بشه ؟

بالا