سازمان مهندسين مشاور باشگاه (مهندسی شیمی)

zahra.as

عضو جدید
پيشنهاد

پيشنهاد

فرض ميكنيم شما مدير پروژه توليد مدارك مهندسي جداساز هاي اب و روغن هستيد ابتدا بايد فعاليتهاي پروژه را را شناسايي كنيد بفرض فعاليتها عبارتند از :
الف : اقدامات اوليه
1- مطالعه رزومه افراد (مثلا اين كار را يكنفر در مدت 3 روز انجام دهد و هر روز براش 2 ساعت وقت بگذارد بعبارتي اين كار 6 نفر ساعت كار برده و اگر ارزش اين فعاليت نفر ساعتي 4000 تومان باشد در نتيجه 24000 تومان بودجه نياز است تا اين كار انجام گيرد )
2- انتخاب تيم اجرايي (به روش مشابه فرض ميشود اين فعاليت2 روز و هر روز 2ساعت و جمعا 4 نفر ساعت كار برده و ارزش فعاليت نفر ساعتي 5000 تومان بوده كه جمعا ميشود 20000 تومان)
3- تقسيم وظايف تيم اجرايي( فرض ميشود 18000 تومان 1 روز 3 نفر روزي 2ساعت هر ساعت 3000 تومان )
به اين ترتيب جمع ارزش اقدامات اوليه 62000 تومان و زمان اجرا 6 روز و جمع نفر ساعت كار انجام شده 16 نفر ساعت خواهد شد به اين ميگن وزن بندي فعاليتهاي پروژه .
ب- جمع اوري اطلاعات
به عنوان دومين فعاليت ميتواند به جمع اوري اطلاعات از اينتر نت ،دانشگاه ، پايان نامه ها ،سازمان مدارك علمي ايران،و ساير كتابخانه ها تقسيم شود و بدنبال ان مطالعه مدارك جمع اوري شده اغاز ميشود بعد دسته بندي و انتخاب بهترين راه كار

جناب عراقي با توجه به اين كه من دانشگاه امير كبيرمفكر مي كنم در قسمت در قسمت جمع اوري اطلاعات از اينترنت ۀدانشگاه و پايان نامه ها بتونم مفيد واقع بشم

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اجازه بدين نيما و محمد رزومه ها را بخوانند و از بين انها تيمشون را بر گزينند.
جناب عراقي با توجه به اين كه من دانشگاه امير كبيرمفكر مي كنم در قسمت در قسمت جمع اوري اطلاعات از اينترنت دانشگاه و پايان نامه ها بتونم مفيد واقع بشم

قيل از معرفي نرم افزار ها و اطلاعات مقدماتي تيم خودتو انتخاب كن
سه تا سوال داشتم خدمتتون جناب عراقی :
1) اعضا تیمم باید توانایی انجام چه کارایی رو داشته باشن یعنی طبق چه ملاکایی انتخاب کنیم افرادو ؟
2) جمع کردن مدارک مگه نیازی به تیم هم داره ؟
3)کلا فرق بین وظیفه منو محمد چیه ؟
جناب عراقی ببخشید که سوالای مبتدی و خسته کننده میپرسم . اقلا واسه پروژه اول یکم این علامت سوالا رفع بشه ، تا ایشالا رو دور بیفتیم ...

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولين برنامه

اولين برنامه

اولين برنامه زمانبندي شده را پيوست ميكنم موضوع پروژه تصفيه روغن كاركرده به روش غير اسيديست ارزش اين دانش فني در حدود 20 ميليون تومان درامده كه ميتونه بيشتر از اينها هم ارزش گذاري بشه در اين برنامه معلوم ميشه كه به چه تخصصهايي نياز داريد . روي هر عددي كه كليك كنيد يك فرمول بهتون ميده در بخش نفر ساعت ها سه عدد در هم ضرب شده تعداد افراد مورد نياز * تعداد روزهاي كار * ساعات كار در روز كه به شما نفر ساعتها را ميدهد در بخش ارزش گذاري اين نفر ساعت ها در ارزش هر ساعت فعاليت ضرب شده و ارزش فعاليت از ان محاسبه شده است .
اين برنامه در بخش ميله هاي زماني و روزهاي تعطيل كاري بايد اصلاح شود اصلاح اين برنامه ممكنست توسط يك مهندس صنايع صورت پذيرد و يا ميتوان بدون توجه به ان از ابتدا در حدود همين فعاليتها برنامه را بر پايه ام اس نوشت در بخش استراكچرها به مهندسين سازه نياز داريد در بخش ترسيم نقشه هاي كارگاهي به مهندسين مكانيك نياز ميشه و در بخش برق و ابزار دقيق از مهندسين برق و كنترل استفاده كنيد در بخش جمع اوري مدارك مهندسي از مهندسين شيمي و در بخش جمع اوري اطلاعات هم مهندسين شيمي مفيد هستند در خصوص محاسبات بيلان انرژي و مواد كار را به دانشجويان مهندسي شيمي و در بخش طراحي راكتور به مهندسين فارغ از تحصيل متكي شويد در اين كار به افرادي كه مبتكر هستند وميتوانند با مطالعه اطلاعات پيشنهاد هاي جالبي بدهند سخت متكي باشيد .يك مدير پروژه قوي كارش هماهنگ كردن تمامي اين افراد است .
ضمنا در پايان كار 75 درصد قيمت پروژه فروش رفته به افرادي كه در پروژه كار كرده اند و بر حسب فعالتهاي مندرج در پروژه پرداخت ميشود و 25 درصد ان متعلق به مديريت كلان سازمان است تا ذر كنار مديران پروژه ايجاد كار نمايند.
ضمنا نيما هم بايد يك چيزي شبيه اين برنامه براي خودش درست كند (در مورد جدا ساز هاي اب و روغن)
سه تا سوال داشتم خدمتتون جناب عراقی :
1) اعضا تیمم باید توانایی انجام چه کارایی رو داشته باشن یعنی طبق چه ملاکایی انتخاب کنیم افرادو ؟
2) جمع کردن مدارک مگه نیازی به تیم هم داره ؟
3)کلا فرق بین وظیفه منو محمد چیه ؟
جناب عراقی ببخشید که سوالای مبتدی و خسته کننده میپرسم . اقلا واسه پروژه اول یکم این علامت سوالا رفع بشه ، تا ایشالا رو دور بیفتیم ...

پیوست ها

• used oil pro.rar
    74.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه تنها در بخش جمع اوري اطلاعات بلكه در محاسبات بيلان انرژي مواد و تقطير فلاش بايد كمك كني اگر هم كم اوردي از خانم دكتر كاغذچي كمك بگير
جناب عراقي با توجه به اين كه من دانشگاه امير كبيرمفكر مي كنم در قسمت در قسمت جمع اوري اطلاعات از اينترنت ۀدانشگاه و پايان نامه ها بتونم مفيد واقع بشم

ضمنا نيما هم بايد يك چيزي شبيه اين برنامه براي خودش درست كند (در مورد جدا ساز هاي اب و روغن)
مگه برنامه نیازی به تغییر داره که دوباره درست کنم ؟

دلیل قرار گرفتن 3 ماه در این برنامه چیه ؟ در صورتی که تاریخ 4 ماه رو نشون میده

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول اينكه موضوع كاري شما فرق داره - به غير از نمايش اجزا كار كه در سه ماه نشان داده شده مابقي براي پروژه تصفيه دوم است اون سه ماه فقط نمايشي است كه مربوط به پروژه الكل بوده محمد بايد انرا براي جمع روزهاي پروژه اصلاح كنه اگر دقت كني جمع روزهاي پروژه 300 روز شده چنانچه 5 نفر در اين پروژه با محمد همكاري كنند بايد برنامه را براي 60 روز يعني دوماه كاري نوشت اونهم براي سال 87 و ماه هاي تير و مرداد و اون روزهايي هم كه در اين جداول نوشه شده مربوط به كل است كه محمد بايد اونرا براي هر ماه اصلاح كند.
آقا نيما هم بايد خودشون زحمت نوشتن يك برنامه را براي جدا سازي اب از روغن بكشن
مگه برنامه نیازی به تغییر داره که دوباره درست کنم ؟
راستی چرا تعداد روزهای نوشته شده با تعداد خطوط آبی مقابل آن در 3 ماه همخوانی ندارد ؟
این سه ماه بر چه مبنایی تعیین شده ؟

هدف تصفیه دوم روغن چیه ؟ وسایل مورد نیازش با تصفیه اول که شما برنامشو قرار دادین یکیه ؟ یعنی فقط باید روزهاش اصلاح بشه؟

واحد جداسازی آب از روغن ، واحدی جدا از تصفیه روغنه ؟ اجزا رو از کجا بدونم ؟

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
در تصفيه اول كه اساسا لوب كاب از برج تقطير در خلا مراحل واكس گيري و اروماتيك گيري را ميگذرونه و ممكنه نهايتا هيدرو فينيش هم بشه اما در تصفيه دوم روغن موتور كه روغن رفته مقداري كار كرده ،افزودني هاش خراب شدند و حالا قراره بازيافت بشن روش قديمي باز يافت روش اسيدي بوده و حالا ميخواهيم روش غير اسيدي را جايگزين كنيم .
اما در جدايش اب از روغن اساسا بحث متفاوت است فرض كن روغن توربيني داريم كه به اب الوده شده شما ماشيني طراحي ميكنيد كه اب را از روغن سوا ميكنه و يا فرض كنيد اب كشتي ها كه به مقاديري مواد نفتي الوده شده نبايد بدريا ريخته شود ابتا بايد مواد نفتي ان تفكيك شود بعد بدريا ريخته شود شما قراره روي اين پروژه ها كار كنيد.
هدف تصفیه دوم روغن چیه ؟ وسایل مورد نیازش با تصفیه اول که شما برنامشو قرار دادین یکیه ؟ یعنی فقط باید روزهاش اصلاح بشه؟

واحد جداسازی آب از روغن ، واحدی جدا از تصفیه روغنه ؟ اجزا رو از کجا بدونم ؟

phalagh

مدیر بازنشسته
منم دلم میخواد بیام بینتون.اماراستش با ترس و دلهره.
برای شروع بگم که تابستون توی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی (http://www.npc-rt.ir ) کارآموزی دارم
گفتم که شاید بتونم از منابع اونجا و کمک متخصصینش برای این پروزه استفاده کنم.
ضمنا به برنامه نویسی اکسل و یه کم هم کار با hysys مسلطم . در زمینه مبدلهای حرارتی هم کار کردم.و آشنایی خوبی دارم.
رزومه ندارم چون تواناییم در اون حد نیست.

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
نميدونم اونجايي كه ميري محمد رضا جعفري نصر مسئولشه يا نه اگر اون باشه ادم با سواديه ميتونه كمكت كنه .
ترس هم نداشته باش شما خيلي چيزها بلديد فكر كنم شما و نازنين براي پروژه پايلوت تصفيه نفتكوره مناسب باشيد.
منم دلم میخواد بیام بینتون.اماراستش با ترس و دلهره.
برای شروع بگم که تابستون توی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی (http://www.npc-rt.ir ) کارآموزی دارم
گفتم که شاید بتونم از منابع اونجا و کمک متخصصینش برای این پروزه استفاده کنم.
ضمنا به برنامه نویسی اکسل و یه کم هم کار با hysys مسلطم . در زمینه مبدلهای حرارتی هم کار کردم.و آشنایی خوبی دارم.
رزومه ندارم چون تواناییم در اون حد نیست.

نازنین

عضو جدید
کاربر ممتاز
نميدونم اونجايي كه ميري محمد رضا جعفري نصر مسئولشه يا نه اگر اون باشه ادم با سواديه ميتونه كمكت كنه .
ترس هم نداشته باش شما خيلي چيزها بلديد فكر كنم شما و نازنين براي پروژه پايلوت تصفيه نفتكوره مناسب باشيد.

چشم ، حتما .

البته با راهنمایی های شما !

phalagh

مدیر بازنشسته
ایشون فکر کنم مدیر برنامه ریزی و هماهنگی پژوهش و فناوری باشن.که فکر کنم تو مرکز تهران فعالیت میکنن.
همونطور که میدونین شرکت پژوهش و فناوری سه مرکز در تهران، اراک و منطقه ویژه ماهشهر داره.که من قراره برم مرکز اراک این شرکت.

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقای عراقی مرسی که بهمون کمک میکنین
بازم تشکر
یه سوال
وقتی گروه بندی شد مسلمن اعضای گروه ها بیشتر با هم در ارتباطن
و اینکه ما مطالبی رو که جمع میکنیم، تحقیقایی که میکنیم و غیره
البته همگی به کمک شما
باید کجا بزاریمشون ؟ بصورت روزانه یا هفتگی همه گی مطالب رو بزاریم اینجا یا باید کامل بشن بعد بزاریم
پس اگه بخوایم کامل بشن گروه ها نباید از کارکرد همدیگه خبر داشته باشن ؟

mohammad_che_eng

عضو جدید
اولين برنامه زمانبندي شده را پيوست ميكنم موضوع پروژه تصفيه روغن كاركرده به روش غير اسيديست ارزش اين دانش فني در حدود 20 ميليون تومان درامده كه ميتونه بيشتر از اينها هم ارزش گذاري بشه در اين برنامه معلوم ميشه كه به چه تخصصهايي نياز داريد . روي هر عددي كه كليك كنيد يك فرمول بهتون ميده در بخش نفر ساعت ها سه عدد در هم ضرب شده تعداد افراد مورد نياز * تعداد روزهاي كار * ساعات كار در روز كه به شما نفر ساعتها را ميدهد در بخش ارزش گذاري اين نفر ساعت ها در ارزش هر ساعت فعاليت ضرب شده و ارزش فعاليت از ان محاسبه شده است .
اين برنامه در بخش ميله هاي زماني و روزهاي تعطيل كاري بايد اصلاح شود اصلاح اين برنامه ممكنست توسط يك مهندس صنايع صورت پذيرد و يا ميتوان بدون توجه به ان از ابتدا در حدود همين فعاليتها برنامه را بر پايه ام اس نوشت در بخش استراكچرها به مهندسين سازه نياز داريد در بخش ترسيم نقشه هاي كارگاهي به مهندسين مكانيك نياز ميشه و در بخش برق و ابزار دقيق از مهندسين برق و كنترل استفاده كنيد در بخش جمع اوري مدارك مهندسي از مهندسين شيمي و در بخش جمع اوري اطلاعات هم مهندسين شيمي مفيد هستند در خصوص محاسبات بيلان انرژي و مواد كار را به دانشجويان مهندسي شيمي و در بخش طراحي راكتور به مهندسين فارغ از تحصيل متكي شويد در اين كار به افرادي كه مبتكر هستند وميتوانند با مطالعه اطلاعات پيشنهاد هاي جالبي بدهند سخت متكي باشيد .يك مدير پروژه قوي كارش هماهنگ كردن تمامي اين افراد است .
ضمنا در پايان كار 75 درصد قيمت پروژه فروش رفته به افرادي كه در پروژه كار كرده اند و بر حسب فعالتهاي مندرج در پروژه پرداخت ميشود و 25 درصد ان متعلق به مديريت كلان سازمان است تا ذر كنار مديران پروژه ايجاد كار نمايند.

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت جناب مهندس عراقی...

متاسفانه این فایلی که قرار دادین بعد از دانلود و اکستراکت باز نمیشه و error میده...

فرموده بودید که برای تبادل اطلاعات ایمیلی معرفی کنم...براتون ایمیل زدم..mohammad_gh1383

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت جناب مهندس عراقی...

متاسفانه این فایلی که قرار دادین بعد از دانلود و اکستراکت باز نمیشه و error میده...

فرموده بودید که برای تبادل اطلاعات ایمیلی معرفی کنم...براتون ایمیل زدم..mohammad_gh1383
فایل سالمه.

در تصفيه اول كه اساسا لوب كاب از برج تقطير در خلا مراحل واكس گيري و اروماتيك گيري را ميگذرونه و ممكنه نهايتا هيدرو فينيش هم بشه اما در تصفيه دوم روغن موتور كه روغن رفته مقداري كار كرده ،افزودني هاش خراب شدند و حالا قراره بازيافت بشن روش قديمي باز يافت روش اسيدي بوده و حالا ميخواهيم روش غير اسيدي را جايگزين كنيم .
اما در جدايش اب از روغن اساسا بحث متفاوت است فرض كن روغن توربيني داريم كه به اب الوده شده شما ماشيني طراحي ميكنيد كه اب را از روغن سوا ميكنه و يا فرض كنيد اب كشتي ها كه به مقاديري مواد نفتي الوده شده نبايد بدريا ريخته شود ابتا بايد مواد نفتي ان تفكيك شود بعد بدريا ريخته شود شما قراره روي اين پروژه ها كار كنيد.
خوب پس موضوع شد جدا سازی روغن از اب
حالا دانششو از خودم باید داشته باشم ؟ منظورم انتخاب دستگاه ها و اجزا مورد نیاز در جداسازی .
چون باید همه انواع تجهیزاتش آماده باشه که بتونم اون جدول زمانبندی رو مشخص کنم ....

بعد یه سوال دیگه .برآورد مالی و تعداد روزها، تخمینی هستن یا روال خاصی برای محاسبه دارن ؟

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام آقای عراقی
خسته نباشین
یه خواهش، یا یه لطف
من چجوری میتونم به شما میل بزنم ؟
میشه پست الکترونیکتون رو لطف کنین ؟
sharifi_javid@yahoo.com
این پست الکترونیک منه
و این بغلی هم که IDمه
لطف میکنین یه میل بهم بزنین
خوشحال میشم

mohammad_che_eng

عضو جدید
جوجو جان اگه دقت کنی ...میبینی که جناب مهندس عراقی ایمیلشو در صفحه ای مشخصات قرار داده...;)

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کدوم صفحه ؟
راستش دیگه هیچی
شرمنده دوستان

آخرین ویرایش:

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
تعدادي فايل برات ميفرستم مطالعه كن
حالا دانششو از خودم باید داشته باشم ؟ منظورم انتخاب دستگاه ها و اجزا مورد نیاز در جداسازی .
چون باید همه انواع تجهیزاتش آماده باشه که بتونم اون جدول زمانبندی رو مشخص کنم ....

بعد یه سوال دیگه .برآورد مالی و تعداد روزها، تخمینی هستن یا روال خاصی برای محاسبه دارن ؟

پیوست ها

• 036024.pdf
    1.7 مگایابت · بازدیدها: 0

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
روال خاصي نيست مثلا براي كسي كه روي طراحي راكتور كار ميكنه ساعتي 15000 تومان در نظر گزفته شده و يا ...

zahra.as

عضو جدید
سوال

سوال

با توجه به رزومه اي كه من فرستادم اين وسط من چي كارم:cry:

Excalibur

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان . به ویژه جناب مهندس عراقی
شرمنده من فکر کنم خیلی دیر رسیدم و کلی از قافله عقبم.راستش من هم مثل JU JU جان ترم 4 ام و نمیدونم چه کاری از دستم بر میاد اما مایلم تو این زمینه فعال باشم و از محضر تمام دوستان استفاده و کسب تجربه کنم. اگه کاری هست که بتونم انجام بدم خوشحال میشم من هم در خدمت باشم.
جناب عراقی عزیز من غیر از موضوع این پروژه میتونم از شما کمک بگیرم؟سئوالاتم رو بهتون میل کنم یا پیام خصوصی؟(اگه بشه توی این تاپیک مطرح نکنم تا یکدستی و پیوستگی مطالب این تاپیک حفظ بشه)

یه سئوال هم بطور کلی از بچه ها دارم.ما تاپیکی برای بحث درسی و علمی داریم اما من حس میکنم ماها همه در زمینه ی رشتمون یه ایده هایی هر چند ابتدایی داریم بهتر نیست این ایده ها یه جایی به مناظره و انشاا... تکمیل برای عملی تر شدن ، گذاشته بشه؟

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
با توجه به رزومه اي كه من فرستادم اين وسط من چي كارم:cry:
هنوز رزومه ها دست منه و جناب عراقی ندیدنشون
امروز هم صبر میدیم ، تا ببینیم کسی چیزی میفرسه یا نه
فردا همشون رو مرتب میکنم و میدم به جناب عراقی :w16:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم که مثه شما مهسا جون
چیکار کنیم خوب
یه کاری گیرمون میاد ان وسط