كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

kroush

عضو جدید
کمک

کمک

سلام دوستان لطفا اگه کسی درمورد بنا های تاریخی کاشانمقاله ای داره کمکم کنه
در مورد ارتباط فضاها و اینکه چرا قدیم به این سبک خانه ها رو میساختن

تبسم

عضو جدید
بچه ها من به چندتا طرح از درخت و گل و كلا عناصري كه براي راندو هست احتياج دارم كه حالت انتزاعي داشته باشه كسي مي تونه كمك كنه استادمون گفته به حالت انتزاعي راندو كنيم و ماكت و درست كنيم

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تعریف !

تعریف !

سلام . من و که میبینید :) عمله عمرانیم ! هیچ شما یه چیزایی میگید من سر در نمیارم گفتم بیام بپرسم :)
اول اینکه این اسکیس همون خط خطی اولیه ( طرح ) یک فضای مورد نظر هستش ؟
دوم اینکه کانسپت نمنه ؟ توی 1 خط :) میدونم یک بحث طویل و دراز در موردش دارید :)
سوم اینکه راندو چیه ؟؟؟ خوردنیه ؟

ELAHE.T

عضو جدید
سلام . من و که میبینید :) عمله عمرانیم ! هیچ شما یه چیزایی میگید من سر در نمیارم گفتم بیام بپرسم :)
اول اینکه این اسکیس همون خط خطی اولیه ( طرح ) یک فضای مورد نظر هستش ؟
دوم اینکه کانسپت نمنه ؟ توی 1 خط :) میدونم یک بحث طویل و دراز در موردش دارید :)
سوم اینکه راندو چیه ؟؟؟ خوردنیه ؟

سلام
توي يک خط:

اسکيس طراحي سريع از چيزي... طوري که بتوني با چند خط قوي منظورتو برسوني...
کانسپت : ايده و طرح اوليه کارتو ميگن.در لغت به معني مفهوم هست.در کاراي ما به اين معني که طرحي که ارايه ميديم از جه جيزي يا ... الهام گرفتيم.
مفهوم ومنظور طرح چي بوده؟ ميتونه کانسپت از 1 ذايره شروع بشه و... ميتونه کانسپت گرفته شده از اوج گرفتن يک پرنده باشه . يا يک گل . مهم اينه که بتوني تجسم کني.

سعي کردم خيلي ساده برات بيان کنم اميدوارم که متوجه بشي.;)

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
[سلام عزیزم خوردنی نیست بلکه نوشیدنی است که مهندسانی از قبیل شما با بتن درست می کنند چون کار دیگری بلد نیستند

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
[سلام دوست عزیز میتونی از پلکسی گلس استفاده کنی.درضمن اضافه کردن ام:smile:تیاز ما هم فراموش نشود.لطفا

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام پروژه کارگاه ساخت ما ماکت ویلا ساووا هستش ازتون عاجزانه میخوام برام مراحل ساختش رو بگین ....... اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم :cry:

سلام. ابتدا نگاهی بینداز به طرح ببین که باچی میتونی اونا بسازی.بعد اگر مقوا ماکت خوب بود با ان بسازاگر میخواهی ضخامت ها خوب دیده شود با فوم یا استایروفوم بساز. برای درخت میتونی از اسفنج استفاده کنی.برای سقف ویلا میتوانی از چوب پنبه استفاده کنی.امتیاز یادت نره:)

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست خوبم من قصد توهین نداشتم ناراحت نشو.چون کسی به امتیاز ما اضافه نمیکنه کمی ناراحت شدم.درضمن از تمامی مهندسان دعوت میکنم که تابستان به اردبیل بیایند تا از اینجا لذت ببرند.دیدنی های شهر اردبیل:سرعین. شکارگاههای خلخال. شهرهای مرزی بیله سوار و پارس اباد.شهر زیبای نمین که امسال میزبان دومین جشنواره ی گلهای بابونه کشور است. شهر قلعه های کهن ایران که مشگین شهر است;)

hessam_sz

عضو جدید
سلام من يه مقاله يا تحقيق ميخوام در مورد محوطه سازي موضوع اصلا مهم نيست فقط يه ربطي به محوطه سازي داشته باشه كافيه فقط سريع ميخوام.ممنون
hessam_sz@yahoo.com

تبسم

عضو جدید
بچه ها كسي اكولوژي نداشت مطلب؟؟؟؟؟؟؟؟؟براي راندو چي انتزاعي؟

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام شما سوالات خودتان را مطرح کنید تا ما به ان جواب بدهیم.درضمن اگر امتیازات مرا زیاد کنید سعی میکنم اگر عضو فعال بشوم کارهای دست ازاد خودم و کارهای دیگر را در سایت به نمایش در اورم پس لطفا ای مهندسان عزیز امتیاز بدهید تا با nino رقابت کنیم

kooroshebozorg

عضو جدید
سلام پروژه کارگاه ساخت ما ماکت ویلا ساووا هستش ازتون عاجزانه میخوام برام مراحل ساختش رو بگین ....... اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم :cry:
سلام من ترم پیش ماکت ویلا ساوا رو با چوب بالسا درست کردم ولی چون همه کارو با چوب بالسا سه میل ساختم قوساش خوب در نیومد تازه دستمم بد جوری با بخار کتری سوخت!اخرشم به خاطره قوسه خرپشته که کوچکترین قوس بود نمرمون 17 شد!!!پس اولین پیشنهاد همشو با بالسا 1 میل یا نیم کار کن وستوناتم که اماده تو بازار هست واسه پایشم از چوب پنبه استفاده کن .یه پلان اسکیل دار ازش گیر بیار وچند تا نما_و عکس در ضمن محوطه سازیش هم یادت نره!!!!!!!ساخت ماکت من 5 روز طول کشید موفق باشی!:gol:

تبسم

عضو جدید
سلام شما سوالات خودتان را مطرح کنید تا ما به ان جواب بدهیم.درضمن اگر امتیازات مرا زیاد کنید سعی میکنم اگر عضو فعال بشوم کارهای دست ازاد خودم و کارهای دیگر را در سایت به نمایش در اورم پس لطفا ای مهندسان عزیز امتیاز بدهید تا با nino رقابت کنیم
عزيزم ما كه مطرح مي كنيم هيچ كس جواب نمي ده؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bache porroo

عضو جدید
بچه ها كسي اكولوژي نداشت مطلب؟؟؟؟؟؟؟؟؟براي راندو چي انتزاعي؟
سلام تبسم جان
در مورد اکولوژی چه مطلبی می خوای ؟ من در مورد معماری پایدار و معماری سبز (ساختمان های مستقل انرژی مثل رایشتاگ و....) برای تنظیم شرایط محیطی این ترمم تحقیق کردم اگه میدونی این مطلب بکارتون میاد تا براتون بفرستم power point کار کردم
البته اگه می تونین امیل بدین براتون بفرستم ، حجمش 1مقدار زیاده اینجا نمیتونم بزارمش ، حجم موارد ارسالی بالا بوده نمی تونم دیگه مطالبی با حجم بالا ارسال کنم...موفق باشید

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

قربونت :) اینجا کسی با کسی رقابت نمیکنه ، همکاری میکنه :) دیدم تازه واردی گفتم بگم بهت :)

Bache porroo

عضو جدید
کانسپت ؟؟؟؟؟؟؟

کانسپت ؟؟؟؟؟؟؟

سلام
توي يک خط:

اسکيس طراحي سريع از چيزي... طوري که بتوني با چند خط قوي منظورتو برسوني...
کانسپت : ايده و طرح اوليه کارتو ميگن.در لغت به معني مفهوم هست.در کاراي ما به اين معني که طرحي که ارايه ميديم از جه جيزي يا ... الهام گرفتيم.
مفهوم ومنظور طرح چي بوده؟ ميتونه کانسپت از 1 ذايره شروع بشه و... ميتونه کانسپت گرفته شده از اوج گرفتن يک پرنده باشه . يا يک گل . مهم اينه که بتوني تجسم کني.

سعي کردم خيلي ساده برات بيان کنم اميدوارم که متوجه بشي.;)
سلام دوست من
مشکل اینه که خود ما معنیشو تو 1خط نفهمیدیم که بشه تو 1خط توضیحش داد اگه می خوای کامل منظورو متوجه بشی لازمه بیشتر از 1خط ...
1کی از مفهوم های کانسپت همینه که دوست خوب ما الهه جان گفتن...
بطور کلی وقتی شما بخوای طرحی رو شروع کنی باید بدونی چی میخوای بکشی ... باید بدونی طرحت قراره چی بشه و این سوالا به ذهنت میاد ... طرحم چی باشه ؟ شبیه چی باشه ؟ از چی الهام بگیرم ؟ مثلا میگیم موج دریا
اول میای موج دریا رو با 2-3 خط رو کاغذ نشون میدی...کم کم خطهاتو اضافه می کنی .... بهش بعد میدی ...به حجمی که می خوای میرسی اما ایده اولیه رو که همون موج بود حفظ می کنی ...در آخر به کارت نگاه کن.....ساختمون طراحی کردی اما شبیه موج دریاست
پس همین موج دریا میشه کانسپتتو ........ :surprised:
سعی کردم بیشتر از 1خط نشه ببخشیییییییییییییید :D
اسکیس : از هر چی که دلت می خواد تو کمترین زمان ممکن با کمترین خط کشیده شده اما با بیشترین مفهموم طوریکه هر کس بجز تو به طرح نگاه کرد بفهمه داستان چی بوده
امیدوارم همه موفق باشید ...... چه عمرانیش چه معماریش :D

آخرین ویرایش:

تبسم

عضو جدید
سلام تبسم جان
در مورد اکولوژی چه مطلبی می خوای ؟ من در مورد معماری پایدار و معماری سبز (ساختمان های مستقل انرژی مثل رایشتاگ و....) برای تنظیم شرایط محیطی این ترمم تحقیق کردم اگه میدونی این مطلب بکارتون میاد تا براتون بفرستم power point کار کردم
البته اگه می تونین امیل بدین براتون بفرستم ، حجمش 1مقدار زیاده اینجا نمیتونم بزارمش ، حجم موارد ارسالی بالا بوده نمی تونم دیگه مطالبی با حجم بالا ارسال کنم...موفق باشید
مرسي يه دنيا

تبسم

عضو جدید
بچه ها در مورد ايمن سازي ساختمان در برابر اتش مطلب ندارين؟؟؟؟؟

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان ممنون از کمکتون.خیلی امتیاز دادید تا به سوالات شما تا حد امکان جواب هم بدهیم.:redface:یعنی تا وقتی من فعال نشوم با کسی همکاری نمیکنم

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان ممنون از کمکتون.خیلی امتیاز دادید تا به سوالات شما تا حد امکان جواب هم بدهیم.:redface:یعنی تا وقتی من فعال نشوم با کسی همکاری نمیکنم

ببینید ما اینجا بدون چشم داشت به اینجور چیزا :biggrin:به هم کمک می کنیم تا جایی که بتونیم . همینطور کارهامون رو هم برا استفاده ی بقیه و حداقل تبادل نظر آپ می کنیم اگر ما اینجا تلاشی می کنیم مطمئنا اول به نفع خودمونه یادمون بمونه:warn:
لطفا تاپیک رو منحرف نکنید:warn:

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندس فعال لطفا جواب بده.فرق بین ایوان وبالکن و تراس چیست.سریع جواب بدهید .لطفا:)

تبسم

عضو جدید
خوب نكن نه كه خيلي هم اطلاعات دارين! nino و بقيه چون اطلاعات بالايي دارن و كمك كردن به بچه ها امتياز مي گيرن

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

دوست عزیز :) یک بار هم گفتم ، تازه واردی شما ، اینجا با امتیاز نه به کسی پول میدند نه جایزه نه اتفاقی میوفته :) اگر میخوای من به ادمین بگم همه امتیازهامو بفرسته برای شما

وضعیت
موضوع بسته شده است.