هر سوالی در زمینه تجهیزات ازمایشگاهی دارین اینجا مطرح کنین

mohamadhoseinzare

عضو جدید
سلام هر سوالی از قبیل:
1-توضیحات خود دستگاه
2-کارکرد
3-منووال دستگاه به زبان انگلیسی و فارسی
4 -شرکت ارائه دهنده
5-سازنده دستگاه
و هر سوال ممکن ...

حتما" به سوال های شما پاسخ داده خواهد شد:w10: با کمک دوستان حاضر در گروه
مهندسی پزشکی
در صورت جواب داده نشدن :wallbash:می تونین با mail : mohamadhoseinzare@yahoo.com تماس حاصل کنین

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
سلام هر سوالی از قبیل:
1-توضیحات خود دستگاه
2-کارکرد
4 -شرکت ارائه دهنده
5-سازنده دستگاه
و هر سوال ممکن ...

مهندسی پزشکی
در صورت جواب داده نشدن :wallbash:می تونین با mail : mohamadhoseinzare@yahoo.com تماس حاصل کنین
دستت درد نکنه مهندس . جای این بخش واقعا توی تالار خالی بود . انشاا. . . بتونیم بیشتر از تخصص شما استفاده کنیم . حالا برای شروع کار و دست گرمی اگه ممکنه یک سری اطلاعات در مورد دستگاههای ABG یا همون BGA برامون بگذارید ممنون می شم . البته به زبان شیرین فارسی ;);)
موفق باشید

daniz2009

عضو جدید
سلام جناب m.mohsen29
به نظر من واقعا تاپیک به درد بخوریه دستتون درد نکنه من خودم هم می خواستم در مورد دستگاه های فرمانتور ،رفراکتومتر،ویسکومتری درباره ی کارکردشون ، پیشرفت هایی که در مورد بهتر شدن کارکردشون بوده ، کشورهای تولید کننده ی این دستگاه ها و اگر سایت هایی هم در این رابطه سراغ داشته باشین لطفا بنده رو راهنمایی فرمایید.
با تشکر از دوستان. :w42:در ضمن فقط کمی عجله داشتم ;)

shadi kh

عضو جدید
خسته نباشی مهندس...
در مورد روشکارکرد اولتراسوند یکم اطلاعات می خواستم‍... ممنون

bme_352

عضو جدید
با سلام:

1سوال از دوستان عزیز:

آیا بیمارستان ها(چه خصوصی چه ...)کیفیت و جزءیات دستگاه های خودشون رو روی سایت هاشون میزارن اگه نه این اطلاعاتو از کجا باید پیدا کرد؟

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
با سلام:

1سوال از دوستان عزیز:

آیا بیمارستان ها(چه خصوصی چه ...)کیفیت و جزءیات دستگاه های خودشون رو روی سایت هاشون میزارن اگه نه این اطلاعاتو از کجا باید پیدا کرد؟
تا اونجا که من می دونم تقریبا هیچ بیمارستانی این کار رو انجام نمی ده و این اطلاعات رو می تونید با مراجعه حضوری به بخشها و یا بخش تجهیزات پزشکی بیمارستانها اون هم در صورتیکه تمایل به همکاری با شما داشته باشند به دست بیارید یا اینکه از طریق شرکتهای تجهیزات پزشکی لیست فروششون رو بگیرید

mohamadhoseinzare

عضو جدید
با سلام:

1سوال از دوستان عزیز:

سلام یکم فقط یکم دقت کنی اینجا سوالات مربوط تجهیزات آزمایشگاهی قرار انجام بشه مگه نه؟
در مورد سوالت بگم اگه بخوای بری آزمایشگاه به هیچ عنوان اجازه دیدن دستگاه هاشون نمی دن چون فکر می کنن شما از یه آزمایشگاه دیگه اومدی تا نوع و ترفند های خاص دستگاه و ... بدزدی
من چند جا رفتم اجازه ندادن دلیلشم برسیدم همینو گفتن

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
با سلام:

1سوال از دوستان عزیز:

سلام یکم فقط یکم دقت کنی اینجا سوالات مربوط تجهیزات آزمایشگاهی قرار انجام بشه مگه نه؟
در مورد سوالت بگم اگه بخوای بری آزمایشگاه به هیچ عنوان اجازه دیدن دستگاه هاشون نمی دن چون فکر می کنن شما از یه آزمایشگاه دیگه اومدی تا نوع و ترفند های خاص دستگاه و ... بدزدی
من چند جا رفتم اجازه ندادن دلیلشم برسیدم همینو گفتن
راست گفتی ها :biggrin::biggrin: منم تازه متوجه شدم وگرنه مثل همه بهشون تذکر می دادم و پست رو انتقال می دادم به تاپیک سوالات . ;)
البته شاید به این دلیل باشه که منم فکر کردم سوال ایشون مربوط به تجهیزات آزمایشگاهیه
در مورد جوابتون هم باید بگم که همون طور که دوستمون گفتند اگه به طور مستقیم مراجعه کنید به هزار و یک دلیل نوشته وننوشته و منطقی و . . . جواب درست و حسابی بهت نمی دند . البته همیشه راههایی برای دور زدن آدمها وجود داره که حتما کم کم باهشون اشنا می شید . راستی این اطلاعات رو برای چی می خوای ؟ شاید تونستیم کمکت کنیم ;)
البته اگه در مورد تجهیزات آزمایشگاهی باشه چون اینجا مختص این تجهیزات هستش و گرنه تشریف می برید تالار مخصوص خودش سوالتون رو مطرح می کنید ما هم جواب می دیم .:gol::cool:

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
سلام هر سوالی از قبیل:
1-توضیحات خود دستگاه
2-کارکرد
4 -شرکت ارائه دهنده
5-سازنده دستگاه
و هر سوال ممکن ...

مهندسی پزشکی
راستی چرا اسمتو عوض کردی :surprised::D:confused::que:

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
راستی دوستان من یک منوال یا راهنمای فارسی در مورد دستگاه ABG می خوام . البته نه در مورد خود دستگاه که چطور کار می کنه .( این هم باشه خوبه ) بیشتر روشهای سنجش ABG و همچنین توضیحی در مورد فاکتورهایی که مورد سنجش قرار می گیرند و اینکه این فاکتورها چی هستند و به چه دردی می خورند . مثلا یکی اش همین اکسیژن ترکیبی با هموگلوبین هستش یا چیزای دیگه
با تشکر

bme_352

عضو جدید
با سلام اگه اشتباه ی اینجا پست دادمsorry

اطلاعاتی راجع به دستگاه های CTتوی بیمارستان های ایران(مخصوصا تهران)می خواستم مثلا تعدادشون+نوع CT های مورد استفاده+ شرکاتای وارد کنندشون وگارانتی این وسایل +وجزءیات هر دستگاه(config?)+...

با سپاس فراوان

mohamadhoseinzare

عضو جدید
با سلام اگه اشتباه ی اینجا پست دادمsorry

اطلاعاتی راجع به دستگاه های CTتوی بیمارستان های ایران(مخصوصا تهران)می خواستم مثلا تعدادشون+نوع CT های مورد استفاده+ شرکاتای وارد کنندشون وگارانتی این وسایل +وجزءیات هر دستگاه(config?)+...

با سپاس فراوان
خسته نباشي داداش اينجا براي آزمايشگاهي هستش نه پزشكي
بعضي ها فقط دنبال اين هستن كه پيدا كنن اونچه كه مي خوان يكم سعي در مرتب بودن نمي كنن

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
خسته نباشي داداش اينجا براي آزمايشگاهي هستش نه پزشكي
بعضي ها فقط دنبال اين هستن كه پيدا كنن اونچه كه مي خوان يكم سعي در مرتب بودن نمي كنن
آی گفتی ها . خسته شدم از اینکه هی پست جابجا کردم :mad::mad:
باید یه فکر اساسی برای این پستها کرد . تازه اینها که خوبه بعضی ها که اینجارو با تریبون آزاد دانشکدشون اشتباهی می گیرن و به بحثهایی می پردازندکه واقعا در شان یک مهندس پزشک نیست . . . :cry::cry:

Alireza Fard

عضو جدید
سلام.................

نظر به اینکه این تاپیک حدودا" 800 بازدید داشته، ولی بسیار بی محتوا هستش...

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
سلام.................

نظر به اینکه این تاپیک حدودا" 800 بازدید داشته، ولی بسیار بی محتوا هستش...
خوب حتم اون کسی که شروع کرده نتونسته خوب جمعش کنه . بسم ا... . تاپیک که هست . خوب می بینی مشتری هم داره . محتواش هم از شما . حمایتش هم از بچه های تالار . ببینیم چیکار می کنی با محتوای بدش ;):gol:

Alireza Fard

عضو جدید
خوب حتم اون کسی که شروع کرده نتونسته خوب جمعش کنه . بسم ا... . تاپیک که هست . خوب می بینی مشتری هم داره . محتواش هم از شما . حمایتش هم از بچه های تالار . ببینیم چیکار می کنی با محتوای بدش ;):gol:

سلام....

از قدیم میگن بر ویرانه های تاپیک دیگران، کاخ دانش بنا نکن :biggrin::biggrin:

تصور مشیه 2 یا 3 راه حل وجود داره:

1- حذف تاپیک فعلی

2- ایجاد تاپیک جدید مکرر

3- کاملا" بی خیال بشیم

تصمیم گیری با شما ;);)

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
سلام....

از قدیم میگن بر ویرانه های تاپیک دیگران، کاخ دانش بنا نکن :biggrin::biggrin:

تصور مشیه 2 یا 3 راه حل وجود داره:

1- حذف تاپیک فعلی

2- ایجاد تاپیک جدید مکرر

3- کاملا" بی خیال بشیم

تصمیم گیری با شما ;);)
ما نمی خواهیم بر ویرانه تاپیک دیگران کاخ بزنیم . هدفمون این هستش که کاری رو که دیگران نیمه کاره گذاشتند و نتونستند تکمیلش کنند ما تکمیل کنیم ( با استفاده از تجربیات شما ) این طوری دیگران هم تشویق می شوند مطالبشون رو با ما به اشتراک بگذارند .
حالا تصمیم با خود شما .یا دست ما رو هم می گیرید و کمکمون می کنید تا نواقص تالار رو به کمک شما که در این زمینه تجربیات ارزنده ای دارید بر طرف کنیم و به دیگرانی که خوب بضاعتشون کم بوده و نتونستند حق مطلب رو ادا کنند هم یاد می دیم که چه جوری باید عمل کنند و حق استادی رو ادا می کنید و یا اینکه ولمون می کنید به امان خدا ;);)

masoud hamdamian

عضو جدید
گاما کمرا

گاما کمرا

سلام
من راجع به خود گاما کمرا و نحوه ی کار باهاش اطلاعات میخوام
این میله منه ممنون میشم برام میل کنین یه نسخه چون عجله ای شده تا آخر شهریور فقط به دردم میخوره اگه چیزی یاد بگیرم...
MASOUD.HAMDAMIAN@GMAIL.COM

Alireza Fard

عضو جدید
سلام
من راجع به خود گاما کمرا و نحوه ی کار باهاش اطلاعات میخوام
این میله منه ممنون میشم برام میل کنین یه نسخه چون عجله ای شده تا آخر شهریور فقط به دردم میخوره اگه چیزی یاد بگیرم...
MASOUD.HAMDAMIAN@GMAIL.COM

سلام...

جهت اطلاع همانطور که مستحضرید اینجا مبحث تجهیزات آزمایشگاهی هستش;)

ولی چون دوست نداریم دستخالی از اینجا برین دوربین گاما نوعی دوربین است که در پزشکی هسته ای کاربرد دارد......:thumbsup2:

تسنیم_ط

عضو جدید
سلام میشه در مورد دستگاه دیا ترمی یکی از دستگاه های توان بخشی کمکم کنید .

medical engineer

عضو جدید
سوال

سوال

تجهیزات پیشرفته اندازهگیری دارای قابلیت کالیبراسیون خودکار میباشندبرای یک تجهیز پزشکی روش مناسبی شناسایی ومعرفی نمایید؟(حداقل مشخصات حساسیت و آفست تنظیم شود؟)

arsenal1400

عضو جدید
کاربر ممتاز
کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک

کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک

با سلام
کسی در مورد انواع گیره ها برای محکم کردن درب دسیکاتورها اطلاعاتی داره؟؟ من به شدت به یک گیره برای این منظور نیاز دارم.
ممنون

mechanicir

عضو جدید
سلام دوستان
اگر مطالبی در مورد دستگاه ها و تجهیزات پزشکی که از اشعه فرا بنفش استفاده می کنند دارین به من حتما ایمیل کنین خیلی ضروری هست
mehdininja@gmail.com
mechanicir.blogfa.com

عامریانی

عضو جدید
سلام

سلام

خسته نباشید،امیدوارم برای سوال من هم پاسخی داشته باشید بتونید کمک کنید.
به همراه یکی از هم کلاسی ها باید یک ابزار اپتیکی و لیزری طراحی کنیم،و اونو به طور آزمایشگاهی بسازیم! ترجیح دادیم از کاربرد های لیزر در پزشکی استفاده کنیم،اگر مورد مناسبی سراغ دارید ممنون میشم برام ایمیل کنید!

مرسی:gol:

proshat.am@gmail.com

بالا