دیروز دلم شکست.آیا کسی هست مرا یاری کند؟

phalagh

مدیر بازنشسته
نمیدونم از کجا شروع کنم و جملاتم رو چجوری سرهم کنم.
دیروز دلم شکست.
یادمه یه تاپیک بود به اسم " کدپستی ایران" که در اونجا من یه نظری دادم. و همه ریختن رو سرم که چرا اینطوری میگی. ما باید از تکنولوزی استفاده کنیم و نباید خودمون رو محروم کنیم. تو اون تاپیک من تا حدودی حق رو به شما میدادم اما متاسفانه نتونستم منظور خودم رو به خوبی برسونم.
اما دیروز: یه تاپیک زدم به اسم" مفتی وهابی: فوتبال حرم است مگر با 14 شرط"
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=35020&page=3
توی اون تاپیک یه نفر با پستی که داد علنا بهمون به عنوان یک مسلمان توهین کرد. و مارو تروریست خوند.من دیگه اینو نمیتونستم تحمل کنم و باهاش درگیر شدم.
2 یا سه ساعت از درگیری میگذشت و من میدیدم که حدود 70 نفر از اون تاپیک دیدن کردن و همه شاهد این توهین بزرگ بودن اما هیچ عکس العملی نشون نمیداد. داشتم میسوختم. به خدا قسم گریم گرفته بود.
جریان رو برای دوستم که کنارم بود تعریف کردم. بهم گفت حرص نخور. شاید نمیخوان خودشون رو قاطی کنن.
به خودم میگفتم اخه چرا؟ مگه میخوان چی کار کنن.نه جونشون در خطره نه ضرر مالی براشون داره حداقل کاری که میتونستن کنن این بود که با یه جمله اعتراض خودشون رو به اون اقایی که عضو سایتن نشون میدادن.
تا اینکه یه دفعه پیام ادمین رو دیدم چنان پریدم هوا و دست زدم که نگو. بعد هم چند تا از دوستان عزیز اومدن و نظر دادن.هر نظری رو که میدیدم می امیدوارتر میشدم و میگفتم نه انگار هنوز هم چیزی به نام غیرت وجود داره.
اما هنوز هم دل شکستم و غمگین. چرا از بین 224 بازدیدی که اون تاپیک داشته فقط 5 نفر اعتراضشون رو نشون دادن؟؟
یعنی ما برامون مهم نیست که اینطوری دارن بهمون توهین میکنن؟؟ یا بازم بحث تکنولوژیه و ما نمیخوایم از دنیا عقب بمونیم.
مگه ما همونایی نیستیم که ادعای انتظار حضرت مهدی رو داریم و برای اومدنش دعا میکنیم. پس چی شد همینطوری میخوایم ازش دفاع کنیم؟
از اون که نه، از خودمون.چون اونا این توهین رو دارن به ما میکنن.
کاش برای سوالاتم جوابی داشتم.

آخرین ویرایش:

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست من شما خوب نگرفتی ایشون چی گفتن شاید به خاطر تعصب بیش از حدت به جایی که خوب بخونی حرص داشتی میخوردی ایشون گفتن :همه مسلمان ها تروریست نیستن مثل من و شما و حالا مثلا کل ایرانیا ولی تمام تروریست ها مسلمانند مثل طالبان و وهابی ها و . . . داداش من انقدر احساسی برخورد نکن منطقی باش ;)
شرمنده من مطمعنا از شما کوچک ترم ولی به هر حال بی ادبی کردمو نظرمو گفتم . .

phalagh

مدیر بازنشسته
دوست من شما خوب نگرفتی ایشون چی گفتن شاید به خاطر تعصب بیش از حدت به جایی که خوب بخونی حرص داشتی میخوردی ایشون گفتن :همه مسلمان ها تروریست نیستن مثل من و شما و حالا مثلا کل ایرانیا ولی تمام تروریست ها مسلمانند مثل طالبان و وهابی ها و . . . داداش من انقدر احساسی برخورد نکن منطقی باش ;)
من خیلی خوب گرفتم ایشون چی گفتن.یه کم دقت کنید.
آیا واقعا هر چی تروریست روی زمین هست مسلمانن؟
آیا هر عمل تروریستی که تو جهان صورت میگیره توسط مسلمانان صورت میگیره؟
اگه جواب این دو سوال مثبته پس حق با شماست.
در ضمن من نمیدونم رو چه حسابی میگید من تعصب بیش از حد دارم.جالبه اگه نخوام بهم توهین بشه بهم میگن بیش از حد متعصبی. شما یه سری به تاپیک " بخوان به نام پروردگارت" بزنید تا ببینید که چطور به صورت منطقی با ایشون در حد توانم به مناظره نشستم.
ما همیشه یه دلیلی داریم. یا برای پیشرفت. یا برای تکنولوژِی یا به عنوان روشن فکری.

آخرین ویرایش:

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خیلی خوب گرفتم ایشون چی گفتن.یه کم دقت کنید.
آیا واقعا هر چی تروریست روی زمین هست مسلمانن؟
آیا هر عمل تروریستی که تو جهان صورت میگیره توسط مسلمانان صورت میگیره؟
اگه جواب این دو سوال مثبته پس حق با شماست.
نه من خودم هم با اصل این جمله تا 20 درصد مخالفم ولی جای حرص خوردن نداشت که شما این همه خودتو ناراحت کردی . . همین تعصبات قومی هست که کار دست ما جهان سومی ها داده :/

phalagh

مدیر بازنشسته
نه من خودم هم با اصل این جمله تا 20 درصد مخالفم ولی جای حرص خوردن نداشت که شما این همه خودتو ناراحت کردی . . همین تعصبات قومی هست که کار دست ما جهان سومی ها داده :/
حرص خوردن نداشت؟ میشه بفرمایید در چه صورتی شما حرصتون در میاد؟
تعصبات قومی؟معنی تعصبات قومی چیه؟
آیا این توهین از طرف من نسبت به یک قوم صورت گرفت یا ایشون مستقیما ما رو نشونه رفتن.؟

phalagh

مدیر بازنشسته
خوبه اگه چند نفر اینطوری تو زمان جنگ بودن دو دستی کشور تقدیم عراق میکردن و میگفتن ای بابا تعصب قومی نباید داشته باشیم.
نه آقا عقب افتادگی ما به خاطر بی خیالیمونه.

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید چرا الان ما تو هر قوم و ملیتی تو ایران میریم با بقیه دعوا دارن میری پیش ترکا از فارس ها بد میگن میری پیش عرب ها از لر ها بد میگن . . .چون همش داریم همدیگرو خراب میکنیم چرا اروپا مرزهاشو باز کرده ؟ چون اونا تو جنگ جهانی دوم این بد بختی مارو تجربه کردن .
شما فکر میکنی ما غیرت نداریم ما هم رو کشور و وطنمون عشق داریم ولی به هر حال ایشون اول اشتباه کرد که اون حرف رو زد و شما دوم اشتباه کردی که حداقل یک شب ناراحت بودی و دلت شکست .

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید چرا الان ما تو هر قوم و ملیتی تو ایران میریم با بقیه دعوا دارن میری پیش ترکا از فارس ها بد میگن میری پیش عرب ها از لر ها بد میگن . . .چون همش داریم همدیگرو خراب میکنیم چرا اروپا مرزهاشو باز کرده ؟ چون اونا تو جنگ جهانی دوم این بد بختی مارو تجربه کردن .
شما فکر میکنی ما غیرت نداریم ما هم رو کشور و وطنمون عشق داریم ولی به هر حال ایشون اول اشتباه کرد که اون حرف رو زد و شما دوم اشتباه کردی که حداقل یک شب ناراحت بودی و دلت شکست .
عشق به وطن رو همه جوونای ایرانی دارن این توش شکی نیست ;) ولی عشق به حکومت . . .

فلق خانم من که خودم شخصا متوجه بحث شما توی اون تالار نشدم
چون معمولا زیاد اونورا افتابی نمیشم.
ولی فقط الان پست اون آقا رو خوندم که باید بگم تند رفتن .
بهتره که وقتتون رو نذارین با اینجور آدما بحث کنید . چون هیچوقت به نتیجه نخواهید رسید

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
فلق خانم من که خودم شخصا متوجه بحث شما توی اون تالار نشدم
چون معمولا زیاد اونورا افتابی نمیشم.
ولی فقط الان پست اون آقا رو خوندم که باید بگم تند رفتن .
بهتره که وقتتون رو نذارین با اینجور آدما بحث کنید . چون هیچوقت به نتیجه نخواهید رسید
مرسی واقعا :.

phalagh

مدیر بازنشسته
ایشون اشتباه کردن؟
مگه بچه است که در این زمینه اشتباه کنه؟
چقد اونو میشناسید که اینطوری میگید اشتباه کرده.
اشتباه اونم تو سایتی که اکثریت قریب به اتفاق مسلمونن؟
من با ایشون از وقتی وارد سایت شدم آشنام. میدونم که به حساب خودش حساب شده حرف میزنه.
پس حتما اون مجلات خارجی که به پیامبر توهین کردن هم اشتباه کردن. یا جرج بوش که ایران رو محور شرارت خونده هم اشتباه کرده. یا نخست وزیر دانمارک که به مسلمونا توهین کردن اشتباه کرده.
خوب اینطوری که همه دارن اشتباه میکنن.پس این بلبشو ها چیه مردم به پا میکنن؟ چرا تو بعضی کشورا جنسای دانمارکی و هلندی تحریم میشه. ای بابا چرا اینقد همه دارن اشتباه میکنن؟

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایشون اشتباه کردن؟
مگه بچه است که در این زمینه اشتباه کنه؟
چقد اونو میشناسید که اینطوری میگید اشتباه کرده.
اشتباه اونم تو سایتی که اکثریت قریب به اتفاق مسلمونن؟
من با ایشون از وقتی وارد سایت شدم آشنام. میدونم که به حساب خودش حساب شده حرف میزنه.
پس حتما اون مجلات خارجی که به پیامبر توهین کردن هم اشتباه کردن. یا جرج بوش که ایران رو محور شرارت خونده هم اشتباه کرده. یا نخست وزیر دانمارک که به مسلمونا توهین کردن اشتباه کرده.
خوب اینطوری که همه دارن اشتباه میکنن.پس این بلبشو ها چیه مردم به پا میکنن؟ چرا تو بعضی کشورا جنسای دانمارکی و هلندی تحریم میشه. ای بابا چرا اینقد همه دارن اشتباه میکنن؟
خب اینکه اون جمله رو شما به حساب سابقه قبلی ایشون گذاشتین من در جریان نیستم ولی اون جمله ای هم که گفتن تا این حد که شما بچه های فروم رو بی غیرت میخونید نبود . اگه یک بار دیگه با دید مثبت بخونید و به اسم نویسندش فکر نکنید شاید منظورمو بفهمید ;)

phalagh

مدیر بازنشسته
خب اینکه اون جمله رو شما به حساب سابقه قبلی ایشون گذاشتین من در جریان نیستم ولی اون جمله ای هم که گفتن تا این حد که شما بچه های فروم رو بی غیرت میخونید نبود . اگه یک بار دیگه با دید مثبت بخونید و به اسم نویسندش فکر نکنید شاید منظورمو بفهمید ;)
اولا حرف تو دهن من نزارید من تا حالا به کسی توهین نکردم و الان هم نگفتم که بچه های فروم بیغیرتن. یه سوال پرسیدم هرکس خودش قضاوت کنه.
در ضمن مگه حتما باید سابقه ای باشه.
من میگم چرا باید حرف بیمنطق رو بشنویم و عکس العمل نشون ندیم.
شما بفرمایید چطور میشه به این جمله با دید مثبت نگاه کرد وقتی میگه" همه تروریستها مسلمونن" اصلا جنبه مثبتی داره؟
من یه سوال میپرسم جوابشو بدید. جمله ایشون باید چطوری میبود که شما یه عکس العملی نشون میدادید؟

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا حرف تو دهن من نزارید من تا حالا به کسی توهین نکردم و الان هم نگفتم که بچه های فروم بیغیرتن. یه سوال پرسیدم هرکس خودش قضاوت کنه.
در ضمن مگه حتما باید سابقه ای باشه.
من میگم چرا باید حرف بیمنطق رو بشنویم و عکس العمل نشون ندیم.
شما بفرمایید چطور میشه به این جمله با دید مثبت نگاه کرد وقتی میگه" همه تروریستها مسلمونن" اصلا جنبه مثبتی داره؟
من یه سوال میپرسم جوابشو بدید. جمله ایشون باید چطوری میبود که شما یه عکس العملی نشون میدادید؟
اگه میگفت همه مسلمان ها تروریستن من عکس و العمل نشون میدادم ;)

phalagh

مدیر بازنشسته
حسين (ع) يك درس بزرگ‌تر ازشهادتش به ما داده است و آن نيمه‌تمام گذاشتن حج و به سوي شهادت رفتن است. حجي كه همه اسلافش، اجدادش، جدش و پدرش براي احياي اين سنت، جهاد كردند. اين حج را نيمه‌تمام مي‌گذارد و شهادت را انتخاب مي‌كند، مراسم حج را به پايان نمي‌برد تا به همه حج‌گزاران تاريخ، نمازگزاران تاريخ، مؤمنان به سنت ابراهيم، بياموزد كه اگر امامت نباشد، اگر رهبري نباشد، اگر هدف نباشد، اگر حسين (ع) نباشد و اگر يزيد باشد، چرخيدن بر گرد خانه خدا، با خانه بت، مساوي است. در آن لحظه كه حسين (ع) حج را نيمه‌تمام گذاشت و آهنگ كربلا كرد، كساني كه به طواف، هم‌چنان در غيبت حسين، ادامه دادند، مساوي هستند با كساني كه در همان حال، بر گرد كاخ سبز معاويه در طواف بودند، زيرا شهيد كه حاضر نيست در همه صحنه‌هاي حق و باطل، در همه جهادهاي ميان ظلم و عدل، شاهد است، حضور دارد، مي‌خواهد با حضورش اين پيام را به همه انسان‌ها بدهد كه وقتي در صحنه نيستي، وقتي از صحنه حق و باطل زمان خويش غايبي، هركجا كه خواهي باش!
وقتي در صحنه حق و باطل نيستي، وقتي كه شاهد عصر خودت و شهيد حق و باطل جامعه‌ات نيستي، هركجا كه مي‌خواهي باشد، چه به نماز ايستاده باشي، چه به شراب نشسته باشي، هر دو يكي است.

شهادت «حضور در صحنه حق و باطل هميشه تاريخ» است.
و غيبت؟!
آنهايي كه حسين (ع) را تنها گذاشتند و از حضور و شركت و شهادت غايب شدند، اينها همه با هم برابرند، هرسه يكي‌اند:
چه آنهايي كه حسين (ع) را تنها گذاشتند تا ابزار دست يزيد باشد و مزدور او، و چه آنهايي كه در هواي بهشت، به كنج خلوت عبادت خزيدند و با فراغت و امنيت، حسين (ع) را تنها گذاشتند و از درد سر حق و باطل كنار كشيدند و در گوشه محراب‌ها و زاويه خانه‌ها به عبادت خدا پرداختند و چه آنهايي كه مرعوب زور شدند و خاموش ماندند. زيرا در آن‌جا كه حسين(ع) حضور دارد ـ و در هر قرني و عصري حسين (ع) حضور دارد ـ هركس كه در صحنه او نيست، هركجا كه هست، يكي است، مؤمن و كافر، جاني و زاهد، يكي است. اين است معنا اين اصل تشيع كه قبول هر عملي يعني ارزش هر عملي به امامت و به رهبري و به ولايت بستگي دارد! اگر او نباشد، همه چيز بي‌معناست و مي‌بينيم كه هست.
و اكنون حسين حضور خودش را در همه عصرها و در برابر همه نسل‌ها، در همه جنگ‌ها و در همه جهادها، در همه صحنه‌هاي زمين و زمان اعلام كرده است، در كربلا مرده است تا در همه نسل‌ها و عصرها بعثت كند.
و تو، و من، ما بايد بر مصيبت خويش بگرييم كه حضور نداريم.
آري، هر انقلابي دو چهره دارد؛ خون و پيام! رسالت نخستين را حسين(ع) و يارانش امروز گزاردند، رسالت خون را، رسالت دوم، رسالت پيام است. پيام شهادت را به گوش دنيا رساندن است. زبان گوياي خونهاي جوشان و تن‌هاي خاموش، در ميان مردگان متحرك بودن است. رسالت پيام از امروز عصر آغاز مي‌شود. اين رسالت بر دوش‌هاي ظريف يك زن، «زينب» (س)! ـ زني كه مردانگي در ركاب او جوانمردي آموخته است! ـ و رسالت زينب (س) دشوارتر و سنگين‌تر از رسالت برادرش.
آنهايي كه گستاخي آن را دارند كه مرگ خويش را انتخاب كنند، تنها به يك انتخاب بزرگ دست زده‌اند، اما كار آنها كه از آن پس زنده مي‌مانند دشوار است و سنگين.
رسالت زينب پيامي است به همه انسان‌ها، به همه كساني كه بر مرگ حسين(ع) مي‌گريند و به همه كساني كه در آستانه حسين سر به خضوع و ايمان فرود آورده‌اند، و به همه كساني كه پيام حسين(ع) را كه «زندگي هيچ نيست جز عقيده و جهاد» معترفند؛ پيام زينب به آنهاست كه:
«اي همه! اي هركه با اين خاندان پيوند و پيمانداري، و اي هركس كه به پيام محمد مؤمني، خود بينديش، انتخاب كن! در هر عصري و در هر نسلي و در هر سرزميني كه آمده‌اي، پيام شهيدان كربلا را بشنو، بشنو كه گفته‌اند: كساني مي‌توانند خوب زندگي كنند كه مي‌توانند خوب بميرند. بگو اي همه كساني كه به پيام توحيد، به پيام قرآن، و به راه علي (ع) و خاندان او معتقديد، خاندان ما پيامشان به شما، اي همه كساني كه پس از ما مي‌آييد، اين است كه اين خانداني است كه هم هنر خوب مردن را، زيرا هركس آن‌چنان مي‌ميرد كه زندگي مي‌كند. و پيام اوست به همه بشريت كه اگر دين داريد، «دين» و اگر نداريد «حريت» ـ آزادگي بشر ـ مسؤوليتي بر دوش شما نهاده است كه به عنوان يك انسان ديندار، يا انسان آزاده، شاهد زمان خود و شهيد حق و باطلي كه در عصر خود درگير است، باشيد كه شهيدان ما ناظرند، آگاهند، زنده‌اند و هميشه حاضرند و نمونه عمل‌اند و الگوي‌اند و گواه حق و باطل و سرگذشت و سرنوشت انسان‌اند.»
و شهيد، يعني به همه اين معاني.
هر انقلابي دو چهره دارد:
خون و پيام
و هركسي اگر مسؤوليت پذيرفتن حق را انتخاب كرده است و هر كسي كه مي‌داند مسؤوليت شيعه بودن يعني چه، مسؤوليت آزاده انسان بودن يعني چه، بايد بداند كه در نبرد هميشه تاريخ و هميشه زمان و همه جاي زمين ـ كه همه صحنه‌ها كربلاست، و همه ماهها محرم و همه روزها عاشورا ـ بايد انتخاب كنند: يا خون را، يا پيام را، يا حسين بودن يا زينب بودن را، يا آن‌چنان مردن را، يا اين‌چنين ماندن را. اگر نمي‌خواهد از صحنه غايب باشد.
آن‌چه مي‌خواستم بگويم حديث مفصلي است كه در اين مجمل مي‌گويم به عنوان رسالت زينب، «پس از شهادت» كه:
«آنها كه رفتند، كاري حسيني كردند،
و آنها كه ماندند، بايد كاري زينبي كنند، وگرنه يزيدي‌اند»!...
دکتر علی شریعتی (با اندکی تلخیص)

آخرین ویرایش:

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
آها!!!
چه جالب!!!
پس اون یکی رو جمله قبول داری؟ اینکه همه تروریستا مسلمونن؟؟؟
:smile:عزیز من , من که همون اول جواب همه این سوالای شما رو داده بودم;) گفتم که تا 80درصد اینو قبول دارم مگه القاعده و طالبان و بهابی ها و . . . مسلمون نیستن ؟؟

phalagh

مدیر بازنشسته
:smile:عزیز من , من که همون اول جواب همه این سوالای شما رو داده بودم;) گفتم که تا 80درصد اینو قبول دارم مگه القاعده و طالبان و بهابی ها و . . . مسلمون نیستن ؟؟
یه قصه ای تو جبر و احتمال دوره دبیرستان بود که میگفت یه آقایی وارد یه شهری شد چهار نفر کور دید گفت پس نتیجه میگیریم همه آدمای این شهر کورن.

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه قصه ای تو جبر و احتمال دوره دبیرستان بود که میگفت یه آقایی وارد یه شهری شد چهار نفر کور دید گفت پس نتیجه میگیریم همه آدمای این شهر کورن.
درستههههه خب اون 20 درصدی که گفتم قبول ندارم همون کلمه <<همه>> بود که تو جمله گفته بود ;)

mohammad3947

عضو جدید
اقا جان
دشمن های ایران عزيز وايسادن تا ببينن کی این اختلافات قومی
قبيله ایی مارو از پا در مياره
پس بيايد با هم دوست بشيم تا بقيه نتونن بهمون
زور بگن
اگه زمان مصدق مردم با هم متحد بودن
الان وضعمون خيلی از اینا بهتر بود

Imaginary

عضو جدید
حالا مسلومنا تروریست هستن یا نه مهم اینه که دین ما یه دین جنگ طلبه میون همه دینا مردای شجاعی هم داره تنها دینی که جنگ با دشمنو تشویق کرده و حتی واسش پاداش گذاشته و تاکید کرده دین ماست پس اینی که تعریف از تروریست چیه مهمه ما مسلمونا به این نمی گیم تروریست می گیم زیر بار حرف زور نرفتن و حق خودمونو گرفتن کشتنم بد نیستا من پایه ام ;)

mohammad3947

عضو جدید
حالا مسلومنا تروریست هستن یا نه مهم اینه که دین ما یه دین جنگ طلبه میون همه دینا مردای شجاعی هم داره تنها دینی که جنگ با دشمنو تشویق کرده و حتی واسش پاداش گذاشته و تاکید کرده دین ماست پس اینی که تعریف از تروریست چیه مهمه ما مسلمونا به این نمی گیم تروریست می گیم زیر بار حرف زور نرفتن و حق خودمونو گرفتن کشتنم بد نیستا من پایه ام ;)

مثه این که شما به کشتن علاقه وافری دارين
همه ميخوان از راه مسالمت آميز حل بشه شما ميگی کشتن????
:warn::warn:

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
ن اونجام از دين خودم دفاع كردم هيچ ربطي نداره به حكومت ولي اون يارو خيلي كم مي فهمه كه ميگه در ارزوي دنيايي بدون دين و مذهب!!!به خدا خيلي كم هستن اين جور ادما مگه ميشه ادم هيچ مذهب و ديني رو قبول نداشته باشه اخه بعد چطور و رو چه اصلي مي خواد زندگي كنه؟؟؟

منم متاسفم كه از اينهمه ادم فقط چند نفر اونجا دفاع كرديم از خودمون نميگم از دينمون از خودمون دفاع كرديم!!!
اون 2 تا توهين مستقيم به اسلام و كلا مذهب و دين كرد:1-به اميد دنيايي بدون دين و مذهب 2-همه ي ترورسيت ها مسلمان هستن!!!

achilles عزيز يعني طالبان و وهابي ها و اينايي كه گفتي همه مسلمان قبولتو ميگي با 80 درصد حرف اون موافقي يعني چي؟؟؟يعني 80 درصد تروريست هاي جهان مسلمانن؟؟؟

نيما جون اگه اينجور ادما رو به حال خودشون بذاري از سكوتت سو استفاده مي كنن و بازم ميان همين جا يا جاهاي ديگه همين چرنديات رو تكرار مي كنن خب وقتي مياد به اسلام و مسلمان توهين مي كنه و مي بينه تو سايتي كه اكثرا مسلمانن و فقط 5 نفر ميان از دين و هويتشون و اعتقادشون دفاع مي كنن يعني بقيه واسشون مهم نيست؟؟؟:cry::(

Imaginary

عضو جدید
مثه این که شما به کشتن علاقه وافری دارين
همه ميخوان از راه مسالمت آميز حل بشه شما ميگی کشتن????
:warn::warn:

کی میگه مسالمت آمیز اینجا همه می گن جنگ جنگ تا پیروزی تازه کار هر کسی نیست کشتن اما من می تونم:D اینه که من استثنایی میشم من یه مسلمون شجاعم:cool:

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا که جدا نظرشما اینه که همه ترزوریستا مسلمونا اونا فقط اسما مسلمونن اگر واقعا مسلمون بودن این کارارو نمی کردن هرچند اینایی که شما میگی همه دست نشونده ی ابر قدرتها هستن

Matrix

عضو جدید
متاسفم كه به جاي بحث كردن در اونجا .. بحث رو اينجا مطرح كرديد كه بعضي از دوستان ندونسته ، يك طرفه به قاضي برند!

هرچند من اصلا" با گفته هاي فرهاد موافقت كامل ندارم ، مخالفت كامل هم البته ندارم! ولي وقتي دوستان بيان اين داستان تراژيك رو بخونند فكر ميكنم كمي از منطق فاصله بگيرن و احساسي نظر بدن!

كاش همونجا بحث رو پي ميگرفتين!

phalagh

مدیر بازنشسته
متاسفم كه به جاي بحث كردن در اونجا .. بحث رو اينجا مطرح كرديد كه بعضي از دوستان ندونسته ، يك طرفه به قاضي برند!

هرچند من اصلا" با گفته هاي فرهاد موافقت كامل ندارم ، مخالفت كامل هم البته ندارم! ولي وقتي دوستان بيان اين داستان تراژيك رو بخونند فكر ميكنم كمي از منطق فاصله بگيرن و احساسي نظر بدن!

كاش همونجا بحث رو پي ميگرفتين!
علت اینکه بحث رو دراینجا مطرح کردم این بود که میخواستم به برخی سوالاتم جواب داده بشه. که به خاطر عنوان اون تاپیک ممکن بود برخی سراغش نرن.
و اگه پست اولم رو دراین تاپیک خونده باشید میبینید که دقیقا لینک اون تاپیک رو گذاشتم که دوستان برن و ببینن. و اگه پستهای این تاپیک رو تمام و کمال بخونید متوجه میشید که تمام کسانی که اینجا نظر دادن یه سری هم به اونجا زدن.
بله این به قول شما داستان از نظر من واقعا تراژیکه....
این تراژدی نیست که نسبت به چیزایی که بقیه میگن بیتوجه باشیم؟؟؟