كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Amir*taksa

عضو جدید
لطفا به من هم كمك كنيد
من نمونه كاره ماكت دانشجوهاي طرح 3 رو ميخوام:cry::confused:
عزيزم ديگه نمونه ماكت كه ربطي به طرح 2و3و4و...نداره ماكت ماكته:smile:
حالا بستگي داره استادتون سايتم بخواد يا فقط حجم بخواد
1سري به كارگاه ماكت سازي بزن اونجا 1ماكت گذاشتم كه فكر كنم ماله طرح3بود اما ماكت نهائيم نبودا 1جورائي معرفي حجم بود متاسفانه ماكت نهائيو ندارم عكسشو بزارم واست:(

maral55

مدیر بازنشسته
:)salam bacheha
man in term tarahi bimarestan 100 takhte khabe daram ama ghablesh bayad motaleat dashte bashim kasi dar morede motaleate bimarestan mesle otagh amal va chizaye dige va abade vasayel chizi dare mamnon misham mano rahnamaee konid

عزیزم لطفا فارسی تایپ کن

در مورد بیمارستان نوشین در تاپیک ایده و طرح ترم جاری یه سری فایل مطالعات گذاشته بود

آرتميس.artmiss

عضو جدید
سلام
من طح 3 دارم موضوعش طراحی سالن همایشه کسی مطلب در مورد فضاها و یه نمونه نداره؟

mehdi t

عضو جدید
با سلام

اگه دوستان پلان یا اطلاعات کاملی از پارک تحقیقات یا همان پارک تکنولوژی دارند در اختیارم قرار دهند مخصوصا پلان چون خیلی فوریه ممنون

maral55

مدیر بازنشسته
سلام بچه ها
به نظر شما د رمورد تئاتر + معماری (خصو صیات معماری و تئاتر را با یکدیگر جمع کنیم ) چه ایده و کانسپتی می شه داد؟
یعنی تئاتر و معماری چه تاثیری رو ی یکدیگر دارند؟:surprised:
خواهش می کنم هر کسی نظری داره بهم کمک کنه؟ خیلی فوریه

نظر من البته خیلی شخصیه!! از فکر خودم تراوش کرده!!

تئاتر حاصل و نتیجه افکار یک فرد هست که با اثر گرفتن از فرهنگ و عادات مشکلات معزلات و یا در هر حال یک مسئله قابل بیان مطرح میشود.
در این بین بازیگران تئاتر به عوان واسطه هایی زنده در هر بار بازنمایی اثر یا نتیجه که همون تئاتر هست به نوعی آن را بیان و معرفی میکنند.
و از طرفی معماری حاصل همون روند هست با افکار معمار که به وسیله طرح اون (شمامل خطوط و متریال ها و هر چیزی که در بازنمایی اثر دخالت دارد)
پس نتیجه ترکیب این دو میشود:یک طرح معماری به گونه ای که معیار های بازنماینده آن تا بیشترین حد ممکن زنده و پویا باشن و در هر باز خودنمایی با قدرت خود و نتیجه اثر رو نمایش دهند و انتقال دهند به بیننده

یک مثال میزنم مثلا خانه آبشار رو در نظر بگیر در هر بار نگاه به این اثر ترکیب بازی قدرتمندی که عناصر مختلف موجود در این طرح در کنار هم میکنن باعث میشه هر بار بهتر و محکم تر از بار قبل هدف معمار خودش رو نشون بده. که البته نمایانگر اون تفکر و سبک خاص معمار اثر هست.

maral55

مدیر بازنشسته
با سلام

اگه دوستان پلان یا اطلاعات کاملی از پارک تحقیقات یا همان پارک تکنولوژی دارند در اختیارم قرار دهند مخصوصا پلان چون خیلی فوریه ممنون

یک نمونه خارجی که من میشناسم پارک دلاویلت در فرانسه هست که در اینترنت می تونی مطالب مربوط بهش رو پیدا کنی نمونه ایرانی نمی دونم چی میشه گیر آورد

farid_ghasemi

عضو جدید
کمک winton guest house از فرانگ گری

کمک winton guest house از فرانگ گری

کسی نقد این اثر رو داره لطف کنه ممنون میشم عکس سایت یا هر مطلبی دیگه مرسی
farid.ghasemi.germi@gmail.com
کسی ایمیلم بزنه ممنون میشم :gol:

farid_ghasemi

عضو جدید
نقد و مطلب اثر winton guest house از فرانگ گری رو می خواستم اگه لطف کنین ممنون میشم

maral55

مدیر بازنشسته
نقد و مطلب اثر winton guest house از فرانگ گری رو می خواستم اگه لطف کنین ممنون میشم

http://archrecord.construction.com/news/daily/archives/080221gehry.asp

http://sketchup.google.com/3dwarehouse/details?mid=cc32c4fe4378a032bbdf32c8ab028935

http://chronicle.com/blogs/architecture/1699/u-of-st-thomas-gets-a-guest-house-by-frank-gehry

خودت هم سرچ کن شاید چیزهای بیشتری گیر اومد

scarlett

عضو جدید
فرودگاه

فرودگاه

این ترم باید فرودگاه طراحی کنم ، به نظر شما طراحی فرودگاه خیلی سخته؟ لطفا هر سایت یا منبعی سراغ دارید که میتونه کمکم کنه معرفی کنید:gol:... به کلی اطلاعات نیاز دارم، این که استانداردها چیه، نمونه های موفق کدومان، اصلا فرودگاه باید چه بخش هایی داشته باشه...و خیلی چیزای دیگه

gol2khtar

عضو جدید
سلام دوستان ..... من یه سری اطلاعات و کارهای ماریو بوتا رو می خوام... و همچنین مدرسه های سنتی ایران ....ممنون میش کمکم کنید....

farid_ghasemi

عضو جدید

دوست عزیز ممنونم ببخشیدا معماری داخلیش عکس نیست؟ من که هر چی میگردم پیدا نمیشه

marya_com

عضو جدید
فکر می کنید موزه ی سنگ خوب باشه؟سنگ چند شاخه داره:صنعت و ساختمان و زینتی و درمانی

maral55

مدیر بازنشسته
این ترم باید فرودگاه طراحی کنم ، به نظر شما طراحی فرودگاه خیلی سخته؟ لطفا هر سایت یا منبعی سراغ دارید که میتونه کمکم کنه معرفی کنید:gol:... به کلی اطلاعات نیاز دارم، این که استانداردها چیه، نمونه های موفق کدومان، اصلا فرودگاه باید چه بخش هایی داشته باشه...و خیلی چیزای دیگه

عزیزم برای دیدن نمونه می تونی به سایت نورمن و رنزو پیانو بری که اینا چند تا کار فرودگاه دارن در ضمن فرودگاه های مهم دنیا رو می تونی سرچ کنی و نمونه ها رو ببینی در همین سایت یادمه در مورد فرودگاه امام خمینی مطلب بود اگر نمونه ایرانی می خوای
و برای ابعاد و اندازه ها هم که همین طور که می دونی باید به نویفرت مراجعه کنی

maral55

مدیر بازنشسته
سلام من برای انتخاب نوع موزه ام کمک می خوام دنبال 1موضوع جالبم
دوستام موضوع هایی مثل : نور-رقص-قران-موسیقی -نجوم-...... را انتخاب کردند
لطفا شما هم پیشنهاد بدید من باید 2شنبه تحقیقاتم را راجع به موضوعش بدم
ولی هنوز موضوعش را انتخاب نکردم:cry:

من اگر بودم موزه گوتیک رو انتخاب میکردم

گل پسر

عضو جدید
سلام دوستان امکان داره تعدادی عکس از مکانهای تجاری اداری تهران مجتمع تجاری اداری میلاد نور
قرار بدید ممنون :redface:

Bache porroo

عضو جدید
سلام وقت همگی بخیر 1مشکل !! :razz:
این ترم طرح 4 دارم و موضوع (سرای سالمندان ) هستش . تو بعضی از سایتها گشتم پلانی پیدا نکردم . بیشتر توضیح داده تا به جزئیات بپردازه
اگه کسی از دوستان منبعی سراغ داره و یا در همین سایت مطلبی هست لطفا راهنمایی کنید . مرسی از همه
موفق باشید ;)

2باره سلام :cry:
من مشکلمو به کی بگم آخـــــــــــــــــــــه ؟؟؟
از دوستانیکه در این زمینه مطلبی دارند خواهشمندم راهنمائی کنند.مرسی :cry:

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
راجع به سرویس بهداشتی مکان های مختلف مثل مسکونی -اداری- تجاری -فرودگاه- مدرسه -کودکستان- هتل -مسجد- ...اطلاعات و عکس می خوام. یعنی ابعاد و اندازه سرویس بهداشتی تو هر کدوم از اینا چه قدره و چه ویژگی هایی داره و راجع به سونا و جکوزی و سرویس بهداشتی برای معلولین هم اطلاعت مخوام کمک کمک کمک..............

archiman

کاربر فعال
راجع به سرویس بهداشتی مکان های مختلف مثل مسکونی -اداری- تجاری -فرودگاه- مدرسه -کودکستان- هتل -مسجد- ...اطلاعات و عکس می خوام. یعنی ابعاد و اندازه سرویس بهداشتی تو هر کدوم از اینا چه قدره و چه ویژگی هایی داره و راجع به سونا و جکوزی و سرویس بهداشتی برای معلولین هم اطلاعت مخوام کمک کمک کمک..............

بهترین و مهمترین منبع کتاب نویفرت است به اون مراجعه کن همه رو داره.به جز عکس

*arch*

عضو جدید
سلام
من برای پروژه تئاتر + معماری اولین ایده ای که به ذهنم رسید (سایت کار ما اصفهان ضلع جنوبی رودخانه زاینده رود است و کنار یک مجموعه فرهنگی است) استفاده از یک سری صفحات منحنی که به صورت پلکانی روی یکدیگر قرار می گیرند؛منحنی به خاطر نشان دادن امواج رودخانه و پلکانی به خطر پیشرفت تئاتر و دید مناسب به رودخانه.
لطفا نظرات خود را در این مورد بگویید و در این ایده بهم کمک کنید:surprised:ممنون;)

Amir*taksa

عضو جدید
سلام
من برای پروژه تئاتر + معماری اولین ایده ای که به ذهنم رسید (سایت کار ما اصفهان ضلع جنوبی رودخانه زاینده رود است و کنار یک مجموعه فرهنگی است) استفاده از یک سری صفحات منحنی که به صورت پلکانی روی یکدیگر قرار می گیرند؛منحنی به خاطر نشان دادن امواج رودخانه و پلکانی به خطر پیشرفت تئاتر و دید مناسب به رودخانه.
لطفا نظرات خود را در این مورد بگویید و در این ایده بهم کمک کنید:surprised:ممنون;)
افرين ايده ي خوبيه اما زياد لازم نيست حتما امواج رودخونه تو كارت ديده بشه واسه نشون دادن پيشرفت ميتوني از سقف هرمي هم استفاده كني...

تاران

عضو جدید
طراحي موزه

طراحي موزه

سلام. من در مورد طراحي موزه كمك لازم دارن خواهشن كمكم كنيد:(

گل پسر

عضو جدید
2باره سلام :cry:
من مشکلمو به کی بگم آخـــــــــــــــــــــه ؟؟؟
از دوستانیکه در این زمینه مطلبی دارند خواهشمندم راهنمائی کنند.مرسی :cry:

سلام ناراحت نیاش گریه هم نکن بهترین کمک خودت به خودت بکن برو تعدادی از سرای سالمندان هایی که داخل شهرتون هستو ببین کارت راه می یوفت;)

hell boy

عضو جدید
سلام من دنبال يه سري مطلب درباره ي معماري مينيمال و كمينه گرا ميگردم
به جز اون دنبال طراحي يك تريا توي پارك هم هستم.
حالا اگه كسي ميتونه منو كمك كنه بهم بگه. ممنون.

hell boy

عضو جدید
سلام يه پرو‍زه ي طراحي يك تريا توي يه پارك دارام يكي كمكم كنه
حداقل اگه عكسي چيزي داريد برام بزاريد. ممنون

Bache porroo

عضو جدید
سلام ناراحت نیاش گریه هم نکن بهترین کمک خودت به خودت بکن برو تعدادی از سرای سالمندان هایی که داخل شهرتون هستو ببین کارت راه می یوفت;)
متشکرم از کمک بی دریغت !!
اگه بود که نیازی به مطرح کردنش نداشتم . هست اما سرای سالمندان نیست.1خونست که شده سرای سالمند :confused:از استاندارد سازیه سرای سالمندان هم بویی نبرده . 1چی لازم دارم که کامل باشه
اگر از دوستان مطلبی بهتر داره حتما راهنمایی کنه . مرسی ;)

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
یک سوال از مدیران: یک فایل دارم که مربوط به قالب برای سایت های معماری می باشد..در کجا باید قرارش بدهم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.