دانشجوی ایرانی ، نخبه ای در حال مهاجرت؟

لکوربوزیه

عضو جدید
دانشجوی ایرانی ، نخبه ای در حال مهاجرت؟
به کجا چنین شتابان
دانش آموز از دانشجو پرسید!!
-دل من گرفته از اینجا،
هوس سفر نداری، ز غبار این بیابان؟
-همه آرزویم ، اما
چه کنم که پولی در بساط ندارم.........
-به کجا چنین شتابان؟
-به هرکجا که باشد به جز این سرا سرایم.
-سفرت به خیر! اما، تو و دوستی،خدا را
چو از این امور گمرک بسلامت گذشتی ،
به دانشگاه ، به اروپا و امریکا ، حتی سنگاپور و هند برسان ، مدارک تحصیلی ما را!

لبخندی تلخ تر بر لب خواننده ای می نشیند اما چه کنیم که از این کویر در حال گذر هستند ، و کبوترهای در قفس را امید آزادی نیستد ، و این بلبلان ره گم کرده در جستجوی سرزمینی خویش هستند ،
امروزه آمارهای مهاجرت دانشجویان ایرانی و نخبگان رکورد جدیدی را برای ما به ارمغان آورده است ، که متاسفانه گاه نشانگر روزی بالغ حتی 100 نفر را می رساند ، هر چند که این آمارها جسته و گریخته است ، اما شواهد به تلخی نشانگر این اتفاق تلخ برای سرزمین مادری ما دارد ، سرزمین بدون نخبه به چه کار آید، به همان کار ، آید که با کویر همان آید؟
درد دوری و غربت برای هر انسانی دل آزار کننده است ، اما انگار حکایتی است درد آشنایی برای سرزمین آریایی ، ره گریز از این سرزمین ، به تلخی هر چه تمام در حال انجام است.
هر چند که برای هر سرزمین سخت و گران بار است اما چه ما بخواهیم و نخواهیم در حال اتفاق است، غرض از طرح این مسله آن است که در دنیای مجازی به گرد هم آییم تا گره گشایی اگر هم نکنیم ، نظر خویش را اعلام داریم ، تا به سودمندی و زیانبار بودن کار آگاه شویم ، تا شاید نظر خویش را به آبادی سرزمین مادری انگاریم.بر سر چه باید کرد برای نخبگان؟ آیا بایستی از سر زمین مادریمان دل بشویم؟آیا دانشگاههای ایرانی در سطح نخبگان مانیستند؟ مهاجرت نخبگان چه تاثیری ، به شرایط خود و کشور می گذارند
سرزمینی که ماحصل بزرگان بوده است تا ما آن را بر عرصه دنیا همچون گوهری گرانقدر نشانگر باشیم،
سخن کوتاه سازم ، همت استوار تا سرزمین آریایی را کنم آباد!

p30netpro

عضو جدید
من هم تا سه چهار سال دیگه میرم نه برای اینکه میخوام برم به خوش گذرونی و اینجور چیزها نه فقط برای ادامه تحصیل توی دانشگاه های تاپ آمریکا

samin-1

عضو جدید
من هم تا سه چهار سال دیگه میرم نه برای اینکه میخوام برم به خوش گذرونی و اینجور چیزها نه فقط برای ادامه تحصیل توی دانشگاه های تاپ آمریکا
خوش بگذره نه موفق باشی دست مارم بگیر ببر شایدیه چیزی شیم:D

نرگس313

عضو جدید
من که فکر نمی کنم به غیر از دانشگاه های تاپ آمریکا و کانادا جای دیگه حتی ارزش فکر کردن هم داشته باشه.
من که دانشگاه های دبی رو دیدم از هر چی دانشگاه زده شدم...:cool::surprised:
کلا هیچ جا قد ایران نه از دانشجو اینقد کار می کشند نه اینقد اذیتش می کنن!البته بیشتر تو لیسانس

بنابی

عضو جدید
ببخشین میشه بگین چطورمیشه رفت من ترم 1 مخابرات تودانشگاه سراسری هستم

بنابی

عضو جدید
ببخشین میشه بگین چطورمیشه رفت؟
من دانشجوی ترم 1 مخابرات تودانشگاه سراسری هستم